A Spaxt en SpeC latuetMKk Jaarvergadering Nederl. Roöde Kruis De heer Dijksen ontvangt de eere medaille. De afdeeling Velsen van hét Nëderlandséhe Roo ide Kruis hield Donderdagmiddag in Hotel Augusta haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dr. W. van Haselen. Na afhandeling van enkele agendapunten las de heer L. Dijksen, secretaris, het jaarverslag over 1940 voor. Reeds geruïmen tijd vóór 10 Mei werden door de afdeeling, in opdracht van het hoofdbestuur, de maatregelen genomen, die noodig waren om iri ge val van een eventueelen oorlog haar menschlie- vende taak naar behooren te kunnen vervullen. Tengevolge van de zeer omvangrijke taak, welke het inrichten van noodziekenhuizen in deze ge meente eischte, werd het uiterste gevergd. Grooten dank is men dan ook verschuldigd aan de admi nistratieve en de technische commissie, welke wa ren ingesteld om steun te verleenen. Werd in verband met-het spoedig staken der. oorlogshandelingen van de leden dei" administra tieve commissie geen verdere hulp vereischt, veel werk werd toen nog verzet door de technische com missie, met name door het bestuurslid jhr. Borecl en ir. A. Beer, die in de moeilijke oorlogsdagen al hun tijd en energie beschikbaar hebben gesteld ten behoeve van de inrichting der hulpziekenhuizen en de aanschaffing der goederen. De transportcolonne behoefde zich slechts te bc palen tot kleine hulpverleeningen, namelijk bij de evacuatie van de bevolking van Oud-IJmuiden; bij de collecte en het verzamelen van goederen voor en het transport daarvan naar Rotterdam, bij de scheepsrampen van de „Van Rensselaer" en een ge zonken sleepboot; bij de ontruiming van het Roode Kruisgebouw en later bij de wederinrichting. daar van; bij de inrichting van het Missiehuis tot hulp ziekenhuis en bij het verrichten van patrouille diensten in de gemeente. In samenwerking met den militairen Geneeskun digen Dienst hebben vele leden dienst gedaan in het Militair Hospitaal te IJmuiden. Helaas zijn twee dappere mannen der transport- colonne slachtoffer geworden van hun menschlic- vendheid en gevallen bij de uitoefening van hun taak voor het Roode Kruis, namelijk Jacob Groe- neveld en Jacob Bruinzeel die op 11 Mei met een vaartuig op weg waren om gewonden te halen en sneuvelden toen het vaartuig op een mijn liep. De afdeeling verliest in hen trouwe en toegewijde leden. De transportcolonne beschikt thans over 6 ploeg- commandanten, 2 reserveploegcommandanten en 33 helpers, totaal 42 man. Op energieke wijze werd een lcdenactie op touw gezet, waardoor het ledental van 155 tot 190 werd opgevoerd. De extra Roode Kruiscollecte op 27 Januari bracht 666.78 op. De bloedtransfusiedienst beschikte aan het einde van het jaar 1940 over 13 donors van groep A, 4 donors van groep B, 3 donors van groep AB en 9 donors van groep O, totaal 29 donors, die in het voorjaar allen schriftelijk hun bereidwilligheid voor het geven van hun bloed hebben te kennen ge geven. In den loop van het afgeloopen jaar werden slechts twee donors opgeroepen om hun bloed te geven. Men is het gemeentebestuur veel dank verschul digd. doordat het vergunning heeft verleend tot het in gebruik nemen van een gedeelte van de voor malige Bewaarschool aan de Casembrootstraat. Het strandgebouw is door weer en wind geheel vernield. De schade bedraagt 307.50. Door de Roode Kruisposten en door de transport- colonneleden individueel werd in het afgeloopen' jaar 189 maal hulp 'langs den weg verleend. Dr. van Haselen, die dank bracht aan den secre taris voor zijn werkzaamheden, memoreerde, dal de heer Dijksen deze maand tien jaar het secreta riaat heeft waargenomen. Hij heeft dit altijd met groote toewijding gedaan; de voorzitter prees zich gelukkig, dat hij den secretaris de medaille voor tiènjarigen trouwen dienst van het hoofdbestuur van het Roode Kruis op de borst mocht spelden. De heer N. W. Hellemans, penningmeester, bracht het financieel verslag uit. waaruit bleek, dat er een batig saldo is van 951.40. De afdeeling had iii het afgeloopen jaar groote uitgaven te dekken wegens de bijzondere omstan digheden. De kascommissie had alles in goede orde bevonden, zoodat décharge verleend kon worden. De heer L. Dijksen. die periodiek aftrad, stelde zich wederom verkiesbaar; hij zag zijn mandaat vernieuwd. De leden der transportcolonne boden het bestuur een foto van hun commandant aan met het verzoek deze foto t.z.t. in het gebouw te willen ophangen. De salonboot naar Amsterdam. Naar wii vernemen gaat de salonboot met in gang van Zaterdag 5 April wederom tweemaal per dag, óók des Zondags, varen van Velsen naar Am sterdam en terug. Dit brengt een verkeersverbete- ring. daar de Amsterdammers nu wederom in de gelegenheid worden gesteld de duinstreek te be zoeken, terwijl de inwoners van onze streek twee maal per dag naar Amsterdam kunnen gaan. Wan neer men den lagen vrachtprijs en het feit dat men de fiets heen en weer als bagage kan vervoeren voor slechts 15 centen in aanmerking neemt, dan be- teekent dit een groot gemak, waarvan velen onge twijfeld zullen profiteeren. Zulks klemt te meer, nu de booten óók op Zon- en Feestdagen zullen varen en de retours 3 dagen geldig zijn. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 28 MAART. Luxor Theater, Breestraat: „Malle gevallen" en bijprogramma, 8 uur. ZATERDAG 29 MAART. Luxor Theater, Breestraat: „Malle gevallen" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 28 MAART. Thalia Theater: „Tusschen Hamburg en Haïti", 8 uur. Rex Theater: ..Racoczy Marsch", 8 uur. Bioscoop De Pont: „De misdaad van Fabreani", 7.45 uur. ZATERDAG 29 MAART. Thalia Theater: „Tusschen Hamburg en Haïti", 8 uur. Rex Theater: „Racoczy Marsch". 8 uur. Bioscoop De Pont: „De misdaad van Fabreani". 7.45 uur. Heden: VRIJDAG 28 MAART. Rembrandt Theater: „Rosen in Tirol", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Episode", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Sherlock Holmes", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Het gouden masker", .2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil deryen en teekeningen, 104 uur. ZATERDAG 29 MAART. „Bolwerk", Kennemerpleïn: Boekenbeurs 36 en 78.30 uur. Stadsschouwburg: Residentietooneel: „Thee voor Twee", 2.30 en 7.30 uur. Hotel De Leeuwerik: "Twee Jan Klaassen-spelen, 2.30 uur. Gem. Concertzaal: Lezing W. L. M. E. van Leeuwen over: „De liefde tot zijn land2.30 u Bioscooptheaters:'Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schil derijen en teekeningen, 10— 4 uur. rhalia Theater „Tusschen Haiftburg en Haiti' Het Thalia Theater vertoont deze week het spannende filmwerk „Tusschen Hamburg en Haiti" mei Gustav Knuth en Gisela Uhlen in de hoofd rollen. De korte inhoud is als volgt: Jarenlang heeft Henry Brinkmann hard gewerkt, maar hij heeft bereikt, wat hij wilde. De naam van zijn zaak is een goede en op Haiti is hij, als mensch en als koopman geacht. Zoo zou het mis schien nog jaren zijn doorgegaan, als niet zijn vriend Gustav uit het vaderland teruggekeerd was met een knappe vrouw. Henry ontdekt plotseling dat zijn leven, onanks werk en succes, leeg geble ven is en spontaan gaat hij op reis naar Ham burg. om een vrouw te zoeken. Het 'lot is hem gunstig. In het Alster Paviljoen brengt dit lot hem aan één tafeltje met een aardig blond meisje en het komt tot een gesprek. Henry geeft zich'uit voor menschenkenner en stelt vast, dat zij een be langrijke kantoorbetrekking heeft. Na eenige aar zeling geeft ze toe. Ja, ze is secretaresse bij de Deutsche Bank en ze heet Bella Wxtstock. Na een prettigen middag volgt een genoeglijke avond, maar als Henry met het meisje naar de Reepèrbahn wil en daar zelfs een in Haiti beroemde Tent „Hét gouden Hoefijzer" wil bezoeken, neemt Bella plot seling en verschrikt afscheid. Henry kan dat be- gi-ijpen. Een net meisje hoort daar ook niet thuis. Er volgt een afspraak voor den volgenden dag: een autotocht naar de heide en Henry gaat vergenoegd naar z!n hotel, denkende over het charmante en keurige meisje dat.inmiddels haastig het „Gouden Hoefijzer" is binnengegaan, waar de baas haar brutaal en cynisch begroet. De tocht naar de heide is een succes. Beiden genieten volop en al gauw komt er van Henry een liefdesbekentenis. Hij houdt van Bella zij is de vrouw, dié hij- zoekt en die hem ont brak. Dank zij een ge fingeerde auto-panne moet het tweetal in een boerenherberg overnach ten. Daar neemt de idylle een verrassende wen ding. Huilend bekent Bella dat ze gèen secretaress* is, maar een „Aminiermadchen" uit het „Gouden Hoefijzer", dat voor de gasten moet paardrijden en hen op alle mogelijke wijze amuseeren. Bo vendien heet ze niet Bella, maar Anna en ze heeft een kind, dat ergens op de heide wordt groot gebracht. De vader, een zekere Larssen, heeft haar snood in den steek gelaten en om geld te ver dienen voor de opvoeding van den jonge Christiaan is ze er tenslotte toe gekomen om in het „Gouden Hoefijzer" te gaan werken. Henry is zeer onder den indruk van dit vernaai* maar dan. troost hij Anna. Hij weet, wie hij voor zich" heeften hev meisje heeft noch zijn liefde, noch Zijn achting verloren door haar bekentenis. Henry zal vooruit gaan naar Haiti om het huwelijk voor te bereiden. Daar gekomen vertelt hij z'n vrienden hartelijk maar duidelijk, wie Anna is en vol spanning wordt de eerstvolgende boot afgewacht. Maar Anna Wit- stock is niét aan boord. Snel besloten gaat Henry weer naar Hamburg om het meisje te zoeken. Uit mededeelingen van een vroegeren „collega" con cludeert Henry, dat Anna, tezamen met den vader an het kind, een auteur, naar Mexico gegaan is. Henry gaat op zoek, speurt overal, reist en trekt, totdat tenslotte in een Mexicaansch hotel een toe- allige ontmoeting volgt met een landsman. Op deze ontmoeting volgt dan spoedig de ont knooping. Vereenigin» van Jonge Oud- Katholieken. De Vereeniging van Jonge Oud-Katholieken „D.G.S." hield Woensdagavond -een vrij goed -be zochte jaarvergadering in het O.K. Vereenigings- gebouw. De voorzitter, de heer J. Wijfker, sprak eeri welkomstwoord, in het bijzonder tot kapelaan A. C. van de Poll, oud-voorzitter, alsmede tot pastoor Th. Mole man. Het bestuur stelde voor, in verband met de moeilijkheden voor eventueele fietstochten, een wandelclub op te richten, hetgeen groote instem ming verwierf. Het jaarverslag van de secretaresse, mej. A. van Pel, gaf een goed overzicht van het leven en wer ken van „D.G.S." De voorzitter bracht haar dank. De rekening en verantwoording van den penning meester, den heer J. Zwaan sloot met een klein batig saldo. Hij werd gedéchargeerd. Pastoor Moleman brak een lans voor de Ver eeniging „Oud-Kath. Ondersteuningsfonds" om de jonge mensc-hen te bewegen -hiervan lid. te wor den. Daarna -hield hij een causerie over -het onder werp: „Wat ziet men in de kerk?" Hij besprak, -de beteekenis van den toren, de luidklofc, het doop vont en andere onderdeelen van -het gebouw. Met het -Bondslied werd -de .'bijeenkomst geslo ten. Openbare les op de Kleuterschool. De in de Hervormde Kleuterschool aan de Ban- jaertstraat gehouden openbare les, waarvoor de ouders een vrij groote belangstelling toonden, heeft aan het gestelde doel ongetwijfeld beant woord. Het doel was, aan de ouders een overzicht te geven van het. werk der kinderen. De onderwijzeres mej. Markerink deelde mede, dat herhaaldelijk verzoeken waren ingekomen, een openbare les te doen houden. Eerst werden aan de moeders eenige vragen ge steld. Hierop ging men over tot het vouwen, knip pen en plakken. Mej. Markerink zei dat de jongste kinderen wegens hét gevaar nog geen schaar mochten hanteeren. De resultaten lieten zien, dat de kinderen de gevolgde methode gemakkelijk aanleer en. De vervaardigde werkstukjes konden den toets der critiek doorstaan; de juffrouw bleek heel tevreden. Na afloop van deze les bewonderden de ouders het werk hunner kinderen in een ander lokaal waarbij de vorderingen nog beter uitkwamen dan bij de les. Voor het schoolbestuur en voor de ouders iwas het een nuttige middag. Het voetbalprogramma van a.s. Zondag. KinheimBeverwijk Zondag 30 Maart a.s. komt Kinheim in Van Gel- der's Sportpark uit tegen Beverwijk, welke ont moeting voor beide clubs uiterst belangrijk is. Want met Zandvoort aan den kop van afdeeling" 3 volgen Beverwijk en Kinheim. Uit dertien wedstrijden hebben deze elftallen respectievelijk 21, 20 en 19 punten en daar Zandvoort Zóndag rust heeft mag voor den wedstrijd Kinheim-Beverwijk veel be langstelling verwacht worden. Over den uitslag valt weinig te zeggen, maar dat beide elftallen elkander niets zullen toegeven is wel zeker, temeer waar het gaat om de bezetting van de tweede plaats op de ranglijst en misschien zelfs de eerste. Kinheim komt uit met: doel: H.B. Daniëls, achter: J. Kuypers en S. de Vries; midden: P. Rem, F. Cnossen en F. v. d. Kant; vóór: W. A. Raaymakers, A. Versteeg, J. Verhoofstad, K. Ellen en O. Kuilen burg. Kinheim 2 gaat bij R. C. H. op bezoek en komt in 't veld met: J. Stals; P. v. Heyst, K. de Jonge: A. Daniëls, G. Eckhard, C. Drüyven; A. Rasmussen, H. Prinsen, C. Duineveld, D. Timmermans, A. Michel. Verder wordt gespeeld: Kinheim 3R.C.H. 3, 10 uur. Voor de R.K. Spohtvereeniging „I. E. V." zijn de oleende wedstrijden vastgesteld: I. E. V. 1—D. E. K. 2 uur. I. E. V. 2—H. B. C. 3, 12 uur. N. A. S. 2—1. E. V 3, 2 uur JuniorenafdeeMng: Santpoort aI. E. V. a. 12 uur. Onze Gezellen c—I. E. V. b, 12 uur. BENOEMINGEN BIJ DE BRANDWEER. Naar wij vernemen is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den -heer J. Th. Verzijl- 'oergh, benoemd tot plaatsvervangend comman dant van de gemeente-brandweer de heer J. G. Koning, hoofdopzichter van Bouw- en Woning toezicht. De heer J. J. Schliker, opzichter van gas en water, is -bevorderd tot opperbrandmeester. Fraaie klokken bij de pontsteigers. Met aanwijzing van uur, dag en maand. De staande P. E. N.-klok bij de Velser ponten. (Eigen .opname). Vanwege -het P.E.N. is- nabij.de pontsteigers ten N. en Z. van het Kanaal een fraaie electrische -klok geplaatst, die op duidelijke wijze den tijd aan geeft. De klokken staan, op een hoogen ijzeren mast en zijn met hun dubbele wijzerplaat van twee richtingen, d-us voor het komende -en het af gaande verkeer zeer duidelijk zichtbaar. Het bijzondere van deze klokken is, dat zij niet alleen den tijd (den juisten natuurlijk) aangeven, maar ook den datum en de maand, wat zeker wel een nieuwtje op het gebied vair publieke tijdaan duiding genoemd mag worden De klokken kunnen op een fraaie wijze verlicht worden. Langs den rand ïs een ronde neonbuis aangebracht; ook de wijzers en de minutentee- kens kunnen verlicht worden. Het zijn de eerste van dergelijke klokken, die door het P.E.N. ge plaatst worden. Velsen heeft er dus de primeur van. Boven de klokken is een transparant geplaatst met de P.E.N.-slogan „Kookt electrisoh". Bridgeclub „Sans Atout' De gedetailleerde uitslag van den teamwedstrijd van „Sans Atout" luidt als volgt: Team 1 (club 2): mevr. v. d. Linden-G. de Boer: J. Blom-C. Spruit verliest met 30 tegen 43 m. p. van team 1 (club 3): J. Dil-G. Tabak; B. Hooge- boom-N. N. Team 2: J. Bloemendaal-J. Kok; W. G. Kleine- J. Bos verliest met 31 tegen 43 m. p. van team 2: W. de Boer-L. Mouton; J. Berlee-J. Nijman. Team 3: H. en J. v. d. Vlugt; R. Hoen-J. Coml mandeur wint met 80 tegen 61 m. p. van team 3: H. van Essen-Th. Braam; de heer en mevr. Tand. Team 4: A. Tabak-J. de Vries; J. v. d. Berg-P. Vlot vexiiest met 23 tegen 61 met p. van team 4: de heer en mevr. Admiraal; de heer en mevr. Tho mas. Team 5: mevr. Braam-Th. Sluitmar; Dames Steenbergen-Tabak speelt gelijk (40-42) tegen team 5: J. Broekhuizen. T. Romijn; P. van Gro- ningen-H. Dienaar.' Clubteam 3 won xnét 7-3 van clubteam 2. VOGELLEVEN OP DE FILM. Woensdag 2 April zullen in het Kennemer Thea ter twee schoolvoorstellingen en 's avonds een ver tooning voor volwassenen gegeven worden van de film „Vogelleven in Holland", vervaardigd door wijlen den heer A. Burdet. 4 De natuurvorséhër Nol Binsbergen zal de film, die andex-half uur duurt, toelichten. VEREENIGING VAN OUD-CURSISTEN. Hedenavond houdt de Vereeniging van oud-cur sisten der Rijkslandbóuwwinteravondschool haar jaarvergadering.'1 Dé: agenda vermeldt o.m. bestuurs verkiezing wegens periodiek aftreden van de hee- •en C. Hagen en J.:,Commandeur en een lezing van den heer J. van- Leeuwen, landbouwonderwijzer. DIPLOMA-UITREIKING. Dinsdag 1 April zullen in het K. S. A. gebouw de diploma's uitgereikt worden aan de geslaagden van den 3-jarigen cursus van de Handelsavondschool „De Hanze". PASSIE-AVOND IN HET K.S.A.-GEBOUW. Voor den Donderdagavond in het K.SA.-gebouw onder auspiciën van .Katholiek Beverwijk" ge houden Passie-aVond bestond veel belangstelling. Men -had veel aandacht voor de uitbeelding en u'oiogen van het passieverhaal en de geslaagde schaduwbeelden. Eenige koren en orgelspel zorg den voor eep passende muzikale omlijsting. De leiding berustte" bij- den heer J. Burger. De opstellingen voor a.s. Zondag. Voor de wedstrijden van a.s. Zondag zijn de elf tallen als volgt samengesteld: De Kennemers-Hilversum: Van Urk; v. d. Put ten en Rijnders; Six, Sleeman en Veenstra; Hore man, Van Luin, Groot, Himpers en Semeins. Kennemers 2: Zoontjes; Balder en Brethouwer: Steenbeek, Jonkers en De Graaf; Verbeek, Anto- nisse, Bleeker, Ooyevaar en v. d. Waa. SantpoqrtD. E. M.: Slotemaker; Does en Ap pel; Jansen, De Vries en de Nijs; Tervoort, Slote maker, Arisz, van Noort en Schram. De week aan de orroentenmarkt. Aanvoeren verminderen steeds. De aanvoeren der verschillexide groentensoor- ten waren in de afgeloopen week nog van ge ringe beteekenis en het laat zich aanzien, dat er nog wel eenige weken zullen verloopen vóór dat van een behoorlijke vermeerdering sprake kan zijn. Van alle aanwezige producten loopt het aanbod in sterke mate terug en zijn de meeste partijen van zeer bescheiden omvang. Onder normale omstandigheden was om dezen tijd als eerste groente van den kouden grond spina zie, die, hetzij ze dan nog maar door enkelen kon worden aangeboden, nog maar weinig wordt aan gevoerd. Spinazie als glasproduct was deze week iets ruimer in aanvoer, daar het aantal inbren gers zich een weinig vermeerderde, doch over het geheel viel de aanvoer nog tegen. De noteeringen schommelden zoo ongeveer van 2327 ct. per K.G. Ook de aanvoer van rhabarber is uiteraard nog onbeduidend en bepaalt zich nog tot kleine kwantums. Hier van stonden de noteeringen naar kwaliteit van 1430 ct. per K.G. Naast enkele kleine'partij tjes sla verschenen ook de eerste radijsjes weer, doch ook hiervan legt het aanbod geen gewicht in de schaal. Van de winterproducten raakt boe renkool ook gestadig meer op den achtergrond. Nog slechts geringe partijtjes werden deze week aangevoerd. Wat nog goed was bracht een be hoorlijken prijs op, doch het meerendeel is thans afwijkend. De noteeringen schommelden naar kwaliteit van 714 ct. per K.G. De aanvoer van spruiten nadert met rassche schreden het einde; het aanbod dat op de vei ling van Vrijdag nog van eenige beteekenis was, was bij het begin dezer week zeer bescheiden. De prijzen blijven den laatsten tijd vrijwel op een vast peil; naar kwaliteit werd dit product verhandeld van 2232 ct. per K.G. Witlof is het eenige product, waarvan de aanvoer nog niet terugloopt en waarvan dan ook bij zachter weer nog wel een kleine vermeer dering is te verwachten. Ofschoon de prijzen niet onbevredigend kunnen worden genoemd, gingen deze in doorsnee er xiiet op vooruit. Het zijn vooral de mindere soorten, die in prijs meestal een sterken druk meemaken. Naar soort schommelden de noteeringen van 1622 ct. per K.G. Waspeén is zoo goed als geruimd, deze week kwam al zeer weinig meer aan de markt, waarvan weinig meer van goede kwaliteit was. Hiervoor liepen de prijzen uiteen van 4—10. ct. per K.G. Prei begint blijkbaar ook op te raken, althans'het aanbod wordt geregeld min der. De handel blijft nog steeds het. eigen aardige karakter behouden, doordat dit artikel aan eexi vastgestelden prijs is onderworpen, zoodat de partijen aan de koopers worden toe gewezen. Knollen brachten zeer hooge prijzexi op. Voor de beste soorten werd van 3040 ct. per K.G. besteed. Uien zijn nog ruimschoots voorhanden, doch de kwaliteit laat bij de meeste partijen nogal te wenschen over. Allerlei noteeringen komen dan ook voor, waarvan de meeste aan den lagen kant staan. Obk roode kool werd nog heel wat aangevoerd, waaronder zeer goede kwaliteit.- De prijzen liepen van 4—8 ct. per K.G. Gele kool werd naar soort afgeno men van f 3—f 6.50 per 100 K.G. Biljarten Kampioenschap van Nederland kader 71—2. Sweering en van Vliet op dreef. Daar Jan Wiemers te kennen gegeven heeft de wed strijdsport na een mooten staat van dienst er aan te geven, wordt het kampioenschap kader 71/2 in Leeuwarden ge houden. Nadat de voorzitter van den Friesche Biljartclub, H. Nieuwland, het tournooi geopend had en de heer Bosjes namens den Nederlandschen Biljartbond Jan Wie mers met zijn 65sten verjaardag geluk gewenscht had, werd de strijd aangevangen, met de partijen Beekhof—Van Vliet en MetzDommering. Alle vier spelers moesten eerst nog wennen aan het voor hen vreemde materiaal en in het begin kwamen de caramboles dan ook langzaam. Van Vliet was de eerste, die den indruk gaf deze moeilijk heden te boven te zijn. En met series van 33 in de zeven de en van 46 in de zeventiende beurt liep hij op den vrij zwak spelenden Beekhof uit. Met een belangrijk verschil won hij deze partij. pnt. brt. h.s. gem. Van Vliet 300 30 46 10.— Beekhof 159 30 21 5.30 Metz en Dommering speelden op het andere biljart een spannenden strijd, welke echter langzaam vorderde. Geen van beiden slaagde er in groote series te maken, zoodat de partij volkomen gelijk opging. Aan het einde van de partij kwamen belde spelers er beter in en maakten eenige goede series. Dommering zege vierde, tenslotte met de volgende cijfers: Metz 283 43 27 6.58 Dommering 300 43 32 6.97 Het eerste optreden van den jubilaris bezorgde zijn vele supporters een groote teleurstelling. De Dokkumer was hopeloos uit vorm. hetgeen waarschijnlijk aan nervositeit te wijten was. Ook met Van der Pol vlotte het aanvankelijk niet. zoodat Wiemers ondanks zijn zwakke spel na de veertiende beurt niet zoo veel achter stond. In de zestiende beurt kwam de Rotterdammer echter los. door klein spel en fraaien bandstooten noteerde hij vele caramb. de 100 werd gepas seerd en eerst op 118 kwam er een einde aan deze serie, doordat een kortebandstoot mislukte Wel maakte Wiemers nog een serie van 26. Van der Pol bleef echter superieur en maakte de partij met series van 32 en 30 uit. Wiemers 89 21 26 4.23 Van der Pol 300 21 118 14.28 Van goed gehalte was hierna de partij tusschen De Leeuw en Sweering. Tot aan het einde toe bleef de uitslag onzeker. De Leeuw speelde tactischer en nam geen risico. Sweering had met enkele stotoen veel geluk en liep door een serie van 69 in de zevende beurt op zijn tegenstander uit. (39—105). Door kleine series liep De Leeuw zijn ach terstand in en het bleek, dat het moeilijke 71/2 spel hem goed ligt. Door een serie van 90 nam hij de leiding over doch hierna zakte hij af. Sweering maakte hier goed ge bruik van en hoewel hij niet boven het middelmatige uit kwam veroverde hij weer de leiding (272—280). Onder groote spanning verliepen de laatste beurten. In de 28ste beurt wist Sweering tenslotte de partij uit te maken. De Leeuw 296 28 90 10.57 Sweering 300 28 68 10.71 In de tweede ronde van dezen dag waren de prestaties van verschillende spelers aanmerkelijk beter dan in hun eerste partijen Van Vliet en Metz bleven aanvankelijk dicht bij elkaar. Na de 16de beurt bij den stand 135—132 bouwde de Hagenaar een fraaie serie op. In een snel tempo volgden de caramboles elkaar op, op 57 kwam het eirde. Hij bleef echter in goeden vorm en maakte in de 22ste beurt met een serie van 60 de partij uit. Metz zakte aan het eind van de partij belangrijk af. - Metz 158 22 35 7.18 Van Vliet 300 22 60 13.63 Gebakdoozen - Zakken - Rollen Vellen - Caisses - Servetten - Bind" touw - Koord - Toonbank-apoarn ten - Gomrollen en Plakapparate^ JOS DE SWART Co BREESTRAAT 160, hoek Pepcrstr., Tel 30^ (Adv. Ingez. j Beekhof en Dommering speelden op het ande een zeer langdurige partij. Om beurten hadden Ho lers de leiding, groot verschil was er echter niet.v van 59 bezorgde den Arnhemmer de leiding, doch?*1* dellijk hierop kreeg hij weer een inzinking. Beek- fiteerde hier niet senoea van en verlnnr jtra. Beekhof Dommering In zijn partij tegen Van der Pol was Sweering°L5, op dreef. Reeds in de 2de beurt produceerde hij ee serie. Zijn rappelleeren was prachtig, terwijl om, korte spel opviel. Op 119 strandde hij. Van der p i 1:5 zich door dezen achterstand niet ontmoedigen e eenige fraaie massés zien. Sweering bleef echter stekenden vorm en maakte nog enkele goede series b""' in de 11de beurt wist de Amsterdammer de partij maken. Ulllt Van der Pol Sweering Wiemers was in zijn tweede partij tegen De Leeu ter op dreef en had door een serie van 47 in de beurt een voorsprong (82—35) De Leeuw kwant er S! beter in en produceerde in de 10de en ïide beurt w- van 38 en 29. In de 14de beurt nam hij met een serie-* 37 de leiding van den Fries over. Na de zestiende ba rnet den stand 170—200 voor De Leeuw moest de wegens het vergevorderd uur afgebroken worden. Nederlandsche Voethalbond. (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 29 MAART 1911. ZATERDAGCOMPETITIE. Afd. A: Johez—VGS, 4 uur, Chr. Klerk; VEW-Keni» merland 2, 3 'uur, J. A. G. Krouwels Jr.; ZSV-Kenw. merland I, 3 uur, H. J- Boeree; SIZO—WIJ, 4 Uur Tulen; Tw. JeugdRCH, 3 uur, J. Steffens. Afd. B; VGS 2—VVRA, 4 uur, M. Paaröebek J^.; Telelo. nia 2—SIZO 2, 4 uur. H. Drupsteen (Gem. Speelterré Kleverlaan); Kennemerland 4—VEW 2, 3 uur, g. h. m selink Jr.; Kennemerland 5—VVB, 4 uur, G. van 't h<„ ETO—Johez 2, 3 uur, J. Otten. ADSPIRANTEN COMPETITIE Afd. A: Schoten a—EDO a, 4 uur, W. Traksel Jr. Afd. B: Haarlem b—VI. Vogels. 3 uur; DeCeO b-sc® ten b, 3 uur; HFC b—EDO b, 4 uur. Afd. C. Hoofd. Boys—O. Gezellen a, 3 uur; TYBBj, HBC a, 3 uur. Afd. D: Spaarndam—Kennemerland, 3 uur; dio« THB a, 3 uur; Halfweg a—EDO c, 3 «uur; Bloemendal Haarlem c, 3 uur. Afd. E: SIZO—VVH, 2.30 uur; THB b—Zeemeeuwen t, 3 uur. Afd. G: DEK—DSS b, 3 uur; TYBB c-DSS a, 3 uuij TYBB b—O. Gezellen b, 4 uur. NOORDELIJKE ADSPIRANTEN COMPETITIE, Afd. A: Beverwijk a—Kennemers a, 3 uur, G. Jamt»; VSV a—Kinheim a, 3 uur, W. de Boer; VVB a-Stormvj. gels a, 3 uur. Afd. B: Kennemers b—VSV d. 3 uur; Kennemers VSV c, 3 uur; Kinheim b—Beverwijk b, 3 uur; Stoa. vogels cVVB, 3 uur. Hockey HOCKEYWEDSTRIJDEN VOOR U. L. O.-, KWEEK-, HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOLEN'. Zaterdag a.s. wordt er een aanvang gemaakt met <!f hockeywedstrijden voor Ulo-, Kweek-, Huishoud-a Industriescholen, die evenals vorige jaren georganiseerd worden door de Vereeniging van Leeraren en Onderaf zers In de Lichamelijke Opvoeding. Voor deze wedstrijden is door 8 scholen ingeschreven n.l,: Ulo A, Ulo B, Ulo C, Hartenlustschool, Noorden school, Prot. Chr. Nijverheidsschool en de Neutrale Hull, houdschool. Van deze acht geven wij de Prot. Chr. Nij< verheidsschool de beste kansen, al hoewel zij tegenover enthousiaste tegenstandsters zal komen te staan. GymnatM KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Voor de a.s. Zondag in de Turnhal te Amsterdïm U houden kampioenswedstrijden van het district Koerd- Holland van het N. G. V. is de deelneming niet bijzonif! groot. Het totaal getal inschrijvingen bedraagt n.l. ft waarvan 7 dames, 22 heeren, 9 jeugdturnsters en 4 jeugd- turners. Het peil van deze gymnasten staat evenwel veel gevallen bijzonder hoog, zoodat een aantrekkelijk! strijd te wachten ls. Deelnemers uit den Kennemer Turnkring zijn alleen afkomstig van Turnlust H. Deze zijn P. v. Duijn, G. Wiet- haar, J. Roodenburg, J. Verkes, A. v. d. Starre en B, Stoute. Van deze moet evenwel J. Verkes verstek late gaan. Bij de overige Haarlemsche deelnemers zijn er zeker verscheidene, die een gunstige of soms zelfs uitent gunstige plaats op de ranglijst zullen innemen. Tot de jury behooren verschilende technici uit Kenut- merland, n.l. de heeren J. J van Doorn. C. Th. Smalö J. Wleland Los te Haarlem en P. Dijkstra te IJmuidc allen lid van de Technische Commissie van den Kerxt- mer Turnkring. JAARVERGADERING N. G. V. De jaarvergadering van het N G. V. welke len dag zou plaats vinden, gaat niet door als gevolg o.a de ongunstige treinverbindingen. In de plaats van die gaderlng komt een bijeenkomst van het Bondsbestuo met de voorzitters van de kringen. Schaken OM HET KAMPIOENSCHAP VAN RUSLAND. LENINGRAD 27 Maart (A. N. P.) De partijen, gisteren gespeeld werden In het schaaktournooi om kampioenschap van Rusland leverden de volgende t taten op. Botwinnik sloeg Keres, terwijl de partij Bondare Smyslov eindigde in remise. Wegens ziekte van leslawskl kon hij zijn partij tegen Lilienthal niet sp De stand in dit tournooi luidt thans: 1. Botwinnik met 2 punten: 2. Keres: 3. Lillentosx. Smyslov: 5. Bondareswski en 6. Boleslawski. Heden worden de volgende partijen gespeeld: nik—Bondarewski, Lilienthal—Keres en Boles las- Smyslov. HULPWET NOG NIET DOOR ROOSEVELT ONDERTEEKEND. Aan boord van den Amerikaanschen torpedo^! „Benson", 27 Maart: President Roosevelt het ontwerp, waarbij 7 milliard voor hulp Engeland wordt uitgetrokken, nog niet kUIp®n derteekenen. Het marinevliegtuig dat het stub hem toe zou brengen, was genoodzaakt gunstig weer terug te keeren. (United Pres4'' ZWEED SCB SCHIP VAN KUIM 9000 VERGAAN. STOCKHOLM, 27 Maart (D.N.E.) - Het sche ministerie van buitenlandsche zaken medegedeeld dat het 9175 ton metende Zwe m.s. „Korsham" volgens bericht van het con* generaal te Londen gezonken is. Van de bem zijn 11 leden in een Engelsche haven aan la11 bracht, 26 opvarenden worden vermist

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2