IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEIN, IJMUIDFN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Fusie tusschen N.Z.H.T.M. en W.S.M. te wachten. Kiespijnmuziek. De beslissing gevallen 26c JAARGANG NO. 126 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Couran,'Ui,gaven en A,9em Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau |3muidef Telefoon Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, 5301, Postgiro 310791 Alle Advertenties, opgeg*ven voor dit blad worden kosteloos i de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, beaalve op Zon- en F mestdagen Oirwtiei P W PËEREBOOM EN KOKEKI PEEKEBOOM Hoofdredacteur I ROBERT PEEKEBOOM MAANDAG 31 MAART 1941 Abonnementen per week 0.131/», per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post ƒ.2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. waar wij vernemen gaat de benoeming van jhr. T Röell, directeur van de Nederlandsche Lintram'Maatschappij tot dirceteur van de •d-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij 1 Api'd ai- Jhr- Röe11 büjft directeur van de fcflandsche en het ligt in de bedoeling, naar wij der vernemen,, dat in de toekomst deze beide Stermaatschappijen van de Ned. Spoorwegen, •|jwSM. en de N.Z.H.T.M. zullen fuseeren. Wanneer hebben de Muidenaren zich verteld? Brandstoffendistributie oorzaak van Electriciteitsverhooging. In den Muiderraad heeft een vermakelijk de- hat nlaats gevonden, toen een der leden weten lilde wairom de tarieven voor electrischen stroom zoo sterk waren verhoogd. Burgemeester Th C D. Coope deelde nl. mede, dat er van een verhoóging der tarieven geen sprake was ge weest Doch de oorzaak van de hoogere bedra- «n welke verschillende Muidenaren thans voor Lt "ebruik van electriciteit moeten betalen, heel ergens anders. Volgens het op 1 Octo ber 1924 In werking getreden tarief moesten de .•bruikers betalen op de basis van het aantal vertrekken, dat hun woningen bevatten. Heb ben alle Muidenaren, die stroom wenschten te betrekken, in 1924 de aanvraagformulieren naar waarheid ingevuld? Aan dezft vraag is het vorige jaar twijfel ge rezen, toen wederom het aantal vertrekken moest worden opgegeven, doch nu in verband jnatde kolendistributie. Eensklaps bleken il van woningen méér vertrekken te bevatten ban 1924 en de administratie van het Electrici- teitsbedrijf (in een kleine gemeente vloeien ce functies meer ineen) is er als de kippen bij ceweast. oni de „brandsthof-vertrekken" eens t« vergelijken met de „lichtvertrekken". Het re sultaat is geweest, dat verschillende stroomver bruikers voor een heel wat hooger tarief in aan merking kwamen. Wel heeft één der raadsleden nog de opmer king gemaakt, dat het Electricteitsbedrijf in 17 jaren dan zeker nimmer het aantal vertrekken had laten controleeren en dat de woningen mis schien in tusschen verbouwd waren, maar hier mede kan de zaak toch niet goedgepraat wor den. Wethouder Brouwer merkte op, dat het wel mogelijk is. dat sommige stroomverbruikers, om méér brandstof te krijgen, een grooter aantal vertrekken had opgegeven, dan het perceel in werkelijkheid telde, waarop de burgemeester on middellijk inviel: „Dan worden ze daarvoor in ïen electriciteitsprijs gestraft". De nieuwe Muider puzzle is nu: Wanneer lebben de Muidenaren zich „verteld"? In 1924 «f,... In 1940? „DE HOLLANDSCHE MOLEN." In de algemeene ledenvergadering van „De Hollandsche Molen", vereeniging tot behoud van molens in Nederland, zijn in de plaatsen Tan de'aftredende bestuursleden, de heeren de Monchy, jhr. Jan Feith en J. H. de Man, geko- i de heeren, dr. W. A. J. M. van Waterschoot i der Gracht, prof. ir. H. T. Zwiers en Ir. J.G. Schilthuis. Het aantal bestaande molens, dat thans inge- ichreven staat, bedraagt volgens het jaarver slag in totaal 2049, het aantal der ingeschre ven veardwenen molens steeg tot 6292. Wij heb ben gegeronde hoop, dat de categorie „verdwe nen molens" in de naaste toekomst minier werk zal gaan eischen", aldus vervolgt het verslag. .De huige omstandigheden met schaarschte aan brandstoffene niet het minst de vloeibare, stel len des te scherper in het licht hoe roekeloos het 3 een drijfkracht als de wind, die dagelijks voor het grjjpen is in ons land, ongebruikt te laten". Verduister goed. Zooals het moet. VAN 51 MAART OP 1 APRIL van 20.11 tot M< Maan op 1 April op 2.52 Maan op 2 April onder 0.01 Otitsch weermachtsber'.cht Mn Zondag Uit convooi acht schepen a tot zinken gebracht. BERLIJN, 30 Maart (D.N.B.) Het opperbevel i de weermaakt maakt bekend: ..Onderzeeërs hebben uit een zeer sterk bevei- convooi behalve de reeds gemelde drie tank- wo«n nog vijf schepen van tezamen 33.000 ?;,f: ^geschoten. Daarmee is meer dan de wit van dit voor Engeland bestemde konvooi "wel acht schepen van tezamen 57.000 b.r.t. Een onderzeeër bracht bovendien Tint tankbooten van 18.000 b.r.t. in totaal tot LwW^fschijniijik is dat nog drie andere "epen tot zinken gebracht zijn. j,^Vecntsvliegtuigen onder leiding van majoor van tr "e^en gistermiddag op zee ten Westen «j Kreta een sterke Engelsche vlootformatie *J.SUcces aangevallen. Ondanks hevigen af- er van luchtdoelartillerie en jagers plaatsten J een vliegtuigmoederschip drie voltreffers ée»n n' de luchtgevechten tijdens B-jf, V^nyal schoten gevechtsvliegtuigen een A1!p ïager van liet type Hurricane neer ^«8® vliegtuigen keerden op hun bases hJT ut ®noelsche Oost- en Zuidoostkust heeft frii '„twapcn gisteren een tankboot en een t4pfijen ko°Pvaarder in brand geschoten en In h l v schepen zwaar beschadigd. "adat naal van St. Georges zonk een sohip de e<Wn bom geworpen was. Vliegtuigen van verkenning bombardeerden ha- ogzS^ties en barakkenkampen aan de veriS.. van Engeland. Formaties ge- "acht i gen hebben in den afgeloopen doelen voor den oorl°g belangrijke "iet °niü stad- en- havengebied van Bristol Wï iw rfsultaat aangevallen. Er orttstonden De v branden. boven b^t geen gevechtshandelingen bscb gebied verricht. In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag heeft de opvoering plaats gehad van Richard Wagner's „Die Meistersinger von Nürnberg" door het DpufcpTiPC Onpruliaiic Von cppno uit 4p nnvnprinp Deutsches Opernhaus. Een scène uit de opvoering. (Foto P. K. Fritz) Langdurige minisferiëele besprekingen te Belgrado. Houding der Kroaten nog niet bekend. Duitschers en Italianen verlaten het land. Stefani meldt: Tijdens den Zaterdagmiddag te Belgrado gehouden ministerraad die zeer lang duurde heeft men o.a. den binnenland- schen toestand béhandeld die nog zeer on zeker lijkt, vooral als gevolg van het voorbe houd, gemaakt door de Kroaten door middel van de „Hrvatski Dnevnik", het orgaan van dr. Matsjek, voorzitter van de Kroatische partij. In politieke kringen meent men dat ook de buitenlandsche toestand besproken werd. Er is geen verklaring gepubliceerd. De staat van beleg duurt voort. Pantserwa gens en mitrailleurs bewaken nog de openbare gebouwen. De mobilisatie-duurt voort. Uit Agram verneemt het D.N.B.De bipnen- en buitenlandsche politieke toestand is Zon dag door den voorzitter van de Kroatische Boerenpartij dr. Matsjek en zijn intiemste medewerkers verder bestudeerd. De Kroati sche ministers dr. Andres, dr. Torbar en dr. Sohultej worden Dinsdag in Agram verwacht. Voor dien dag zoo wordt verklaard zijn nauwelijks beslissingen te verwachten voor zoover geen gebeurtenissen ontstaan die oogenblikkelij.ke' besluiten noodig maken. Het Kroatische publiek blijft met de grootste rust afwachten. De vice-voorzitter van de Kroatische Boe renpartij ingenieur Kosjatiisj is gisteravond als afgezant van dr. Matsjek naar Belgrado vertrokken om met alle leidende kringen al daar contact te krijgen. DUITSCHE KOLONIE IN BELGRADO VERTROKKEN. De kolonie Rijksduitschers, te Belgrado ten getale van 1100 personen is gisteravond om 21.00 plaaselijken tijd met hetschip „Uranus" via den Donau naar Duitschland vertrokken. Volgens de laatste berichten beginnen ook de Italiaansche staatsburgers pn de Italiaansche journalisten Joego-Slavië te verlaten. De in Kroatië wonende Rijksduitschers hebben eveneens bevel gekregen het land te verlaten. De Kroatische autoriteiten hebben hierover hun grooten spijt betuigd en helpen de Duitsche instanties bij de organisatie van het vervoer zooveel mogelijk. De regeering van het banaat heeft zich in verbinding gesteld met het bestuur van het banaat Laibach en van deze de toezegging gekregen dat de speciale treinen aan de grens zoo snel mogelijk behan deld zullen worden. Vrijdagavond kwam het te Agram tot demon straties van betrekkelijk geringen omvang. Daarop is de universiteit gesloten. De Kroati sche politie heeft alle maatregelen getroffen, om incidenten en excessen, als in Belgrado voorge vallen zijn, te voorkomen. De politie te Agram zou ook de situatie volkomen meester zijn. N^der wordt gemeld, dat in Agram voorbeel dige orde en rust heerscht. De politie patrouil leert, tezamen met de strijdorganisaties van de Kroatische Boeren partij door de stad. In Essegg (Kroatië) heeft de Kroatische be volking, naar het D.N.B. voorts verneemt, in betoogingen uiting gegeven aan haar sympa thie voor de spilmogendhe'den. De Servische po litie trad met blanke wapens tegen de Kroaten op. Verscheidene personen werden hierbij zwaar gewond. ARRESTATIES. Uit Sofia verneemt het D.N.B.: Van welingelichte Joego-Slavische zijde ver luidt dat de door zijn artikelen bekende hoofd redacteur van de „Vreme" Gregorits, die de laatste weken in zijn door verantwoorde lijkheidsbesef gedragen betoogen steeds weer de samenwerking van Joego-Slavië met de as- mogendheden uiteengezet en gemotiveerd heeft, door gewapënde militairen gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht is. Met hem zijn nog andere journalisten in hechtenis ge nomen die als pro-Duitsch bekend stonden. Tenslotte deelt het D.N.B. mede: In Bel grado werd Zaterdag stelselmatig het gerucht verspreid dat er in Italië revolutie was uit gebroken en dat de Duce vermoord was. Men beoogde hiermede duidelijk het doel om de volksmassa's opnieuw tgen Duitschland op te hitsen en tot onbezonnen daden tegen de spil- mogendheden te verleiden. Deze geruchten wa ren afkomstig van den Grïekschen gezant Bi- bict Rosetti. Deze had in opdracht van het En gelsche gezantschap verschillende journalisten bij zich ontboden en hun dit gerucht verteld. De Amerikaansche journalisten die door het een- (In een tandartsenkliniek te Dallas in Amerika heeft men een apparaat geïnstalleerd waarmee de patiënt tij dens de behandeling zelf muziek naar zijn keuze kan aanzetten. Men verklaart dat muziek alle pij7i zal doen vergeten.) Lijders, laat je kiezen boren In die tandartsenkliniek, D'ergste pijn is niet te hooren Door de vroolijke muziek. Beter nog dan ingespoten Met een vocht dat pijnen doodt, Zijn de muzikale noten Om te helpen uit den nood. Luister naar de tonen met een Open oor en open mond, Voor je op de pijn kunt letten Zyn je kiezen weer gezond. Dit 's de nieuwste soort sensatie Uit dat vreemd Amerika Tot de tandarts operatie Hoort als deel de opera Onderwijl ze kiezen boren Wordt zacht het, gehoor gestreeld, Zooiets is wel noo.t .tevoren Nog op de viool gespeeld. De patient heeft zelf de keuze En als ik er heen zou gaan, Zou ik kiezen naar de leuze, Alsjeblieft piano aan. 't Is een aardig nieuwigheidje, Maar 't bezwaar lijkt mij ervan, Dat de lijder na een tijdje Geen muziek meer hooren kan, Zonder dat hij, ondanks 't goede, Dat hem toch erin bekoort, Zegt: het is me net te moede, Of men in mijn kiezen boort. P. GASUS. trale. persbureau Donderdag met doorlaatbe- wijzen waren voorzien die aan Duitsche jeur- nalisten werden geweigerd hebben tezamen met bekende Engelsche agenten van Joego-Sla- vische nationaliteit, waaronder de vroegere di recteur van Avala Kozomaritsj de oprich ter van het Britanova-agentschap de eerste plaats inneemt alles in het werk gesteld oni deze valsche berichten te verspreiden. VELSEN Ouderavond. De school voor Chr. Volksonderwijs in de Van Langeveldstraat heeft zich voor den door haar ge- organiseerden ouderavond in een groote belang stelling mogen verheugen. Voor den eigenleken avond was er bezoek van vele ouders, die het werk van hun kinderen in de lokalen bezichtigden. Hierbij bleek dat ondanks de spannende tijden, die hun invloed doen gelden op de kinderen het werk prachtig geslaagd was. De voorzitter, de heer M. van Geelen, opende de bijeenkomst door Ps. 25 1 te laten zingen en in gebed voor te gaan. Door de scheidende leerlingen werd vervolgens ,examen" afgelegd, waarbij het hoofd der school de heer J. Wedzinga, de kinderen beproefde op hoofdrekenen en Ned. taal. De voorgedragen versjes werden beloond met applaus. Ook geschiedenis en aardrijkskunde werden' vlot gekend. De heer Wedzinga sprak daarna de dertig schei dende leerlingen toe met een hartelijk en ernstig woord om'vervolgens aan ieder van hen een Bijbel en een getuigschrift uit. te reiken. Deze laatste wa ren door den heer C. Oderkerk, onderwijzer, keurig gecalligrafeerd. Na een pauze, waarin op „echte" thee en koek werd getracteerd, leidde de heer L. de Visser „De lichamelijke oefening op onze school" in. In een heldere rede bewees snr. het nut en de noodzake lijkheid van lichamelijke oefening voor de leer lingen, die niet slechts stoffelijke maar ook gees telijke waarde heeft. Een tiental leerlingen voerde ten slotte een serie lichaamsoefeningen uit, die de ouders met welge vallen aanschouwden. Met het zingen van het „Eere zij God", waarin dc bede om „Vrede op aarde" velen ontroerde, werd deze avond besloten, waarop het. oud-hoofd der school, de heer J. Deinum, deze drukbezochte bij eenkomst met dankgebed voorging. DE HEER J. P, M. TABOIS NEEMT AFSCHEID. De heer J. P. M. Tabois, die gedurende 34 jaren I portier is geweest bij de N.V. Vereen. Papierfa brieken der firma Van Gelder Zonen heeft Zater dag, wegens het bereiken van den pensiongerech tigden leeftijd, afscheid genomen van het perso neel, hetwelk hem in het groote schaftlokaal van de fabriek een huldiging had bereid. Hierbij waren tegenwoordig heeren ingenieurs, al'deeüngschefs, werkbazen, het bijna voltallige kantoor- en teekenpersoneel, collega-portiers en vele anderen. Namens allen sprak de heer H. Groen, boekhou der. een woord ten afscheid. Sm. releveerde hoe deze portier velen heeft zien komen en gaan en door zijn opgewektheid degenen die met hem in aanraking kwamen steeds weer een hart onder den riem stak. Ongaarne, aldus de heer Groen, zien wij u ver trekken, hoewel wü overtuigd zijn ook in de naaste toekomst niet van uw kwinkslagen gespeend te blijven, daar wij den heer Tabois niet Voorgoed uit het oog zullen verliezen. Spr. vertrouwde dat, gezien de energieke vitali teit van den scheidenden portier, de komende jaren een welverdiende rust. zouden geven en bood hem namens de aanwezigen aan een fraai dressoir en een lederen sigarenétui, terwijl mevrouw Tabois ook in deze hulde deelde door aanbieding van een prachtige bloemenmand R.K. SPORTVEREENIGING „I.E.V." De uitslagen van de door de R.K. Sportvereeni- ging ..I.E.V." gespeelde wedstrijden luiden: I.E.V. 1—D.E.K. 1 5—4 I.E.V. 2—H.B.C. 3 1—3 N.A.S. 2—I.E.V. 3 5—1 Junioren-afdeeling. Santpoort aI.E.V. a 41 Onze Gezellen cI.E.V. b 53 Zij het met gering verschil in doelpunten heeft I.E.V. 1 de overwinningenreeks van de laatste weken voortgezet en blijft daardoor nog steeds aan den kop van de ranglijst in afdeeling I C van van H.V.B. prijken waardoor het vermoeden ge wettigd wordt, dat het eerste kampioensaspiraties koestert. Jukken gaven .aan den winkel een feestelijk aan zien.. Achter de winkelruimte bevindt zich een smaak vol ingerichte vergadergelegenheid voor de di verse bijeenkomsten. Te ruim drie uur opende de heer J. L. F. Post, secretaris van het Voorloopig Plaatselijk Comité, de bijeenkomst met een woord van welkom tot de ge- noodigden en vooral tot drs. J. van Eijk, die namens mr. Aberson voor het Gewestelijk Secretariaat te Haarlem aanwezig was, daar de heer Aberson ver hinderd was. De heer Post zeide dat het comité het be treurde, dat de voorzitter van het Comité ir. Tel- ders, nog steeds in het ziekenhuis vertoeft, zoodat hij nier momenteel niet aanwezig kon zijn en nog niet actief aan het werk der Nederlandsche Unie kan deelnemen. Spr. wees er verder op, dat de tot standkoming van het Uniehuis ongetwijfeld een stap is in de goede richting en zeker aanleiding zal zijn om den band tusschen comité en leden sterker te maken. Ook in verband met de vorming van de Unie-krin gen, waarmede binnenkort zal worden begonnen, is een eigen huis van zeer groot belang. Na nog woorden van dank te hebben gebracht aan degenen, die voor de inrichting van het huis hebben gezorgd, kreeg de heer Van-Eijk het woord. Drs. Van Eijk begon met een overzicht te geven van de wordingsgeschiedenis der Nederlandsche Unie, en hoe deze is gegroeid. Heel klein en een voudig begonnen in Den Haag, heeft zij zich met groote snelheid uitgebreid over het geheele land, tot in de kleinste plaatsen en het aantal leden loopt naar de 900.000. Sumner Welles ontvangt de gezanten van Griekenland en Joego-Slavië. Uit Washington verneemt het DNB: Zoowel de Grieksche als de Joego Slavische gezant zijn Za terdag door den onderstaatssecretaris Summer Wel les voor een korte bespreking ontvangen. Volgens Associated Press werd gesproken over de situatie op den Balkan. Na deze bespreking verklaarde de Joego Slavische gezant aan de pers dat hij zich niet kon uitlaten over het standpunt van de nieu we Joego Slavische regeering tegenover het dooi de afgetreden regeering onderteekende driemogend hedenverdrag. BEVERWIJK Unie-huis geopend. Toespraak van Drs. v. Eyk. Zaterdagmiddag is het Unie-huis in het pand Ko ningstraat 25 officieel geopend. Door de goede zorgen van de propagandisten en verschillende Unie-vrienden, was de groote ruimte in het pereeel op practische wijze voor het doel ge schikt gemaakt. Het voorste gedeelte is ingericht als Unie-winkel, waar op vaste uren per dag de Nederlandsche Unie te koopen en waar ook insignes, sluitzegels enz. te verkrijgen zijn. In de eenvoudig ingerichte étalage liggen brochures en weekbladen uitgestald en bevinden zich de por tretten van het driemanschap. Verschillende bloem- In het GÜdehuis te Amersfoort is Zaterdag een tentoonstelling geopend van Merken van den bekenden illustrator Anton Pieck. Het inrichten van de expositie. (Foto Pax Holland) IJMUIDEN AANBESTEDING BAGGER- EN GRONDWERK ENZ. Vrijdag 18 April zal door den Rijkswaterstaat te Haarlem worden aanbesteed het uitvoeren van bagger- en grondwerk en het aanbrengen van oevervoorzieningen met bijkomende werken ten behoeve van de nieuwe spuisluis en van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden. HEEMSKERK VERBETERING VAN HET GEITENRAS. In het café van Gebr. Dam kwam de Vereeniging tot verbetering van het Geitenras in .jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer Jac. Bleijendaal, opende de ver gadering met een kort woord van welkom Bij afwezigheid van den secretaris las de heer J. Schel- lekens het jaarverslag voor. Het getuigde van een goede actie in de vereeniging. De financiën vermeldden een batig saldo van f 26,87. De boeken en besehelden bleken in orde te zijn. Daar de afgevaardigde naar de algemeene vergadering, de heer N. Henneman vertrokken is, bracht de voorzitter er verslag van uit. Een verbetering van het geitenras was in lederen afdeeling merkbaar. Tot afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergade ring werden benoemd de heeren N. de Ruyter en S. de Ruyter. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. de Ruyter herbenoemd. B.S.M.A.D.O. (1—0). Met twee invallers, voor doelman Kloes en Nic. Beentjes, voor wie resp. B. Beentjes en P. Sin- nige meespeelden, trok A.D.O. naar Bennebroek en heeft in een matig gespeelden wedstrijd de pun ten aan B.S.M. m.oeten laten A.D.O. heeft voor de rust het windvoordeel en heeft dan ook de eerste gevaai-lijke aanval, waarbij Sinnige juist voor het doel langs schiet. Dan krijgt B.S.M. door tamelijk hard spel de overhand, en keeper Beentjes moet enkele malen de handen uit de mouwen steken, wat hem goed af gaat. Eenmaal stopt hij een ge vaarlijk schot juist in de bovenhoek, terwijl hij van geluk mag spreken als de doorgebroken links binnen tot tweemaal toe naast schiet. Zonder dat er door een der partijen gescoord is komt de rust. Na de hervatting wordt het spel er niet beter op. B.S.M. probeert het met verre schoten, die echter bij den A.D.O.-doelman geen genade vin den. De A D.O.-voorhoede treuzelt doorgaans te lang om tegen de vinnige verdediging der thuis club succes te kunen boeken. Als een kwartier voor het einde de B.S.M.-rechtsbuiten doorbreekt plaatst hij goed voor het doel en de midvoor kopt onhoudbaar in (10). Wel probeert A.D.O. thans het spel te verplaatsen, doch veel gevaarlijks on- onderneemt d? voorhoede niet; met onveranderde» stand komt het einde. R.K. V. V. A.D.O. Uuitslagen van Zondag. U.S.V.A.D.O. 2 5—1 Vitesse 3—A.D.O. 4 2—3 A.D.O. 5—U.S.V. 2—4 A.D.O. aG.V.O. a 0—0- Hockey H.D.M. hockey-kampioen H. D. M. heeft Zondag het kampioenschap van de eerste klasse West behaald en daarmede is het kampioenschap terecht gekomen bij die club, die het het meest verdien de. Dat zal zelfs B. M. H. C. toegeven, dat tot gisteren nog een klein kansje maakte, maar uitgeschakeld werd en door de overwinning van H. D. M'. op H. O. C. (4—1) en door de nederlaag tegen het Gooi (1—3). Met deze overwinning heeft "t Gooi zich definitief in veiligheid gesteld. Hoe weinig dus de werkelijke krachtsverschil len in deze competitie uiteenloopen: de degradatie- candidaat Gooi klopt de kampioenscandidaat B. M. H. C. op eigen terrein met 31! B. M- H. C. kan echter de tweede plaats niet meer ont gaan. al is de afstand met nummer één wel groot ge worden. Nu de beslissing van de eerste plaats gevallen is, gaat, vanzelf deze belangsteling uit naar de laatste plaats waarvoor nog drie gegadigden zijn: namelijk Am sterdam. H. O- C. en T. O. G. O. Alle drie moeten zij nog één wedstrijd spelen, zoodat Zondag a.s. de beslissing „kan" vallen. Want beziet men de ranglijst en het te spe len programma dan zou het niet verwonderen, wanneer twee teams met evenveel punten aankomen. Het programma luidt: Amsterdam—T. O. G. O. H. H. Y. C.—H. O. C. H. H. Y. C. heeft Zondag j.l. verloren van T. O. G. O. (zwak is T O- G. O dus geens'insh maar of H. O. C. tot hetzelfde ln staat zal zijn? Te verwachten ls het niet. Wel te verwachten is, dat T. O. G. O. van Amsterdam wint, en dan is H. O. G. de club met de roode lantaarn. Maar mogelijk is ook dat H. O. C. tegen H. H. Y. C. gelijk speelt (cn dan 10 punten haalt) en als T. O. G. O. dan van Amsterdam wint, zijn er zelfs drie teams met 10 punten als eindresultaat. Alle mogelijkheden nagaan, zullen wij maar niet doen, maar men begrijpt: voor de betrokken clubs wordt het de volgende week een spannende dag,

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1