eigenaardige aanbieding JCact Tlieuws DINSDAG 8 APRIL' 1941 PERSONALIA. Bij 'besluit van den secretaris-generaal van !het departement van Justitie is benoemd tot reehter- plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage mr. H. J. Ferwerda, rechter- plaatsvervanger in de arrondissementsrechtbank te Haarlem. INCEZIMEV /TUKKIN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redacllt zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet 51. plaatst, wordt de kopij den inzender niet teruj. gegeven. EXAMENS. Het Brokkenhuis. Teekenschool St. Jozef Gezellen- vereeniging. Het kweeken van radijs en sterrekers of tuinkers. Maandagavond had in het schoolgebouw der St, Jozef Gezellen vereeniging aan de Kamperstraat 37 te Haarlem de uitreiking plaats van de diplomas der leerlingen van de Teekenschool van deze ver eeniging, die voor hun examen geslaagd zijn en wier namen reeds in ons nummer van Maandag gepubliceerd werden. De plechtigheid werd bijge woond door dé ouders der leerlingen en de leeraren. De bijeenkomst wérd op de gebruikelijke wijze geopend door den praeses, den weleerw. heer Ka pelaan A. de Beer, waarna hij een welkomstwoord sprak, speciaal tot hen, die het diploma zouden ontvangen. „Zij zullen er trotsoh op zijn, want dit diploma beteekent eigenlijk het eindcijfer, waarin alle cijfers verwerkt zijn. Het. is een belooning voor de moeite en inspanning van vijf jaren, die de jongelieden zich er voor getroost hebben. Het di ploma is dus voor ben van groote waarde. Het is te beschouwen als een begin van een carrière; een basis voor den verderen arbeid. Men komt er ver der mee in de wereld, dan zij, die het niet bezit ten. De jongelui hebben plezier in hun werk ge kregen. De gaven, door God gegeven, hebben zij gebruikt; hun krachten ontplooid. Ir. deze school is tot stand gekomen eéh mooi stuk cultuurwerk, door God gezegend. De jongens hebben, door hun best te doen, aan God eer gegeven. Hetgeen ze bereikt hebben, danken zij aan den directeur en de leeraren". De secretaris, de heer H. J. L. Klein Schiphorst, merkte op, dat de jongens nu niet moeten denken, dat ze er zijn; ze mogen niet overmoedig worden. Spreker weet bij ervaring, dat deze teekenschool in ons land hoog staat aangeschreven. De jongens behoeven dus niet onder te doen voor ae leerlingen, die van andere scholen komen. Ze moeten echter niet het hoofd laten hangen, want de jeugd heeft de toekomst. Hij zei, dat de jongens zich ook dank baar moeten toonen jegens hun ouders, die zich op. offeringen hebben getroost om het hen mogelijk te maken, te leeren. Verder moeten zij dankbaar zijn jegens den directeur en de leeraren. Spreker dank te dezen heeren voor wat zij in dezen moeilijken tijd voor de school en de leerlingen hebben gedaan. De heer M. de Braai, gedelegeerde van de ge meente bij het bestuur der Teekenschool, feliciteer de de leerlingen met het behalen van het diploma en wekte hen op, goed te luisteren naar de raad gevingen, die zij var den praeses en den secretaris hebben ontvangen. Spreker wenschte de jongelui veel succes in hun verder leven toe. De heer De Braai hoopte dat de lessen rijke vruchten mogen hebben. Kapelaan De Beer dankte de heeren Klein Schip horst en De Braai voor hun vriendelijke woorden. De heer J. K. C. van Brussel/ directeur der Tee kenschool, dankte het personeel voor de ondervon den medewerking en de leerlingen feliciteerde hij met hun succes. Over deze vijfde klas was spi-eker zeer tevreden. Het personeel kon er prettig mee werken. Hij heeft meer respect voor de middel- matigen, die met 'inspanning van alle krachten de cijfers hebben veroverd, dan voor de jongens, die door een helder verstand het diploma als het ware spelenderwijs verwerven. Vooral in den afgeloopen Winter was het moeilijk, den cursus te blijven vol gen, zoowel voor leeraren als voor leerlingen, om dat zij heel dikwijls 's avonds op den tast hun wo ningen moesten bereiken. De niet-geslaagden heb ben dit te wijten aan hun verzuim; dat is jammer, want de leertijd is maar kort; die komt nooit te rug. Zij echter, die het diploma verworven hebben, danken dit aan hun ijver en hun wilskracht. Zij hebben den naam van deze school hoog gehouden. Ook dé directeur maande hen aan. het ernstig woord van den heer Klein Sohiphorst te overden ken. Ze moeten blijven leeren; met goeden wil en doorzettingsvermogen kan iets bereikt worden, maar dan moet men eerst rustig denken voor dat men wat doet. Ook de directeur wenschte den leer lingen succes in hun verder leven toe. Een der leerlingen dankte directeur, leeraren en bestuur voor wat zij voor de leerlingen gedaan hebben. Eén der ouders onderstreepte deze woorden. Daarna werden de diploma's uitgereikt. Het Voorlichtingsbureau van den voedingsraad deelt mede: Ieder, die slechts een klein tuintje heeft kan radijs/en sterrekers zelf verbouwen. Zelfs in stadstuintjes is dit mogelijk. Beide zijn producten welke in het voorjaar zeer belangrijk zijn door hun hoog vitamine c gehalte. Radijs groeit op de meeste gronden en stelt geen hooge eischen aan den bodem wat voeding betreft. Vooral met stalmest wordt matig gemest, omdat anders veel blad en weinig knol wordt gevormd. Radijs is wel een van die gewassen, welke vroeg gezaaid kunnen worden. Op zandgrond kan dit van half Maart af, op zware gronden begin April. Per vierkante meter grond gebruiken wij 5 gram zaad en als zaad om buiten te teelen de z.g. volle grond- radijs. Deze kan in verschillende soorten worden aangeschaft bij den -zaadhandel. Bekende en veel gebruikte soorten zijn o.a. de ronde roode en de halflange scharlakenroode wïtpunt. Wij harken de oppervlakte goed fijn en gelijk en maken daarna met behulp van een stokje geultjes van pl. 4 cM. diep en op 15 cM. onderlinge af stand. Hierin worden de zaden regelmatig verdeeld en daarna de geultjes aangevuld met aarde en matig aangedrukt op lichten grond. In de komende dagen zij men op z'11 hoede voor de vogels, welke graag jacht maken op het zaad en daarvoor de grond omwoelen. Het beste doet men een stukje net of gaas te spannen of zwart naai garen op 10 cM. boven den gixmd aan te brengen aan in den grond gestoken stokjes. Eind Maart ge zaaid, kan eind April begin Mei geoogst worden. Wij zaaien tot; eind April begin Mei, daarna niet meer. De oogst kormt dan in een waren tijd, waardoor de knolletjes in een ommezien dik en voos worden. In de warme dagen zaait men geen radijs, begin Augustus kan hiermede weer begon nen worden. Hiervan kan in September worden ge oogst. Sterrekers of tuinkers kan van begin April af buiten gezaaid worden in vooraf gemaakte geultjes. Men zaait vrij dik en sluit de geultjes goed. In ge zinnen met kinderen, kan men ieder kind zijn eigen letter laten zaaien. Na 4 a 5 weken wordt geoogst. Ook dit gewas wordt alleen in het voorjaar ge kweekt. In den zomer schiet het spoedig zaad. Wanneer de producten zoover zijn, dat zij ge geten kunnen worden, is het van belang te weten, dat het lof van de frissche bosjes radijs voor onze voeding van belang is, van groot belang zelfs. De paar binnenste blaadjes, die bij het schoon maken als regel aan de radijsjes bewaard blijven j hebben werkelijk niet enkel beteekenis van een „handvatje", dat wij na het opknabbelen van de radijs op ons bord laten liggen. Het groen be hoort te worden meegegeten. Bij de radijs geeft men wat zout. Wordt niet al het groen op deze wijze mee ge bruikt, dan kan de rest worden fijngesnipperd en op de boterham worden gelegd (bijv. met wat eitropnsap en een ietsje zout, zooals wij dat bij sterrekers gewend zijn). Of als het een ALS HET NU MAAR WARMER WIL WORDEN. De sla-plantjes, die gedurende de afgeloopen weken in de bakken gekweekt zijn, worden op regels uitgeplant op den kouden grond. (Foto Pax Holland) grootere hoeveelheid betreft, geven wij het in het middagmaal een plaats dor het op de wijze van raapstelen te behandelen. Sterrekers eet men frisch gewasschen op de boterham met wat zout of met citroensap of azijn en een weinig suiker. Melk bij bereiding van producten. Voorzoover melk wordt gebruikt voor de toerei- ding van diverse producten met bestemming voor den verkoop mag slechts ondermelk of karnemelk, al of niet in geconcentreerden vorm worden ge bruikt. Onder ondermelk wordt volgens het be treffende toesluit verstaan ondermelk welke ten hoogste 1/10% melkvet bevat. Van 1 Juni 1941 af is het verboden chocolade dranken. consumptieijs, ijscompositie of ijsmix, voorzoover bij de bereiding met bovenstaande geen rekening is gehouden voorhanden of in voor raad te hebben, te verhandelen, te vervoeren of af te leveren. (A.N.P.) Uniformmaniak. Den Haag herbergt een uniformmaniak, die reeds verschillende keeren door de politie is ge arresteerd, wegens het onbevoegd dragen van een legeruniform. Zondagmiddag zag men hem weer zitten in het uniform van sergeant van het voormalige Neder- landsche leger in een café in de binnenstad. De man werd gearresteerd temeer omdat hij nog een jaar gevangenisstraf moet ondergaan wegens verduistering van rijwielen. Ook elders heeft deze 27-jarige schilder B. J. P. van D. zich aan ver duistering schuldig gemaakt en werd deswege door de politie van Haarlem, Delft en Rotterdam gezocht. Hij is in ihet huis van bewaring opgeslo ten. OPDRACHT. De architect Huib. Tuninga te Haarlem heeft aan de firma A. Bakker Zonen te Haarlem opge dragen het verbouwen van de Haarlemsche fa briek van Melkproducten N.V. de H.A.F.A.M., Pieter Kiesstraat te Haarlem. VOOR DE KINDEREN en Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor de akte N vn de dames A. M. Bolhuis, Haarlem en L. Duijs, Hillegom. 156. Maar Prikkebeen blijft eensklaps staan, Wordt koud en warm en kijkt ontdaan: Daar ls het meisje uit zijn droomen, VERVALSCHING EN UITGIFTE VAN SCHIEDAM, 7 April. De Schiedam oherche beeft een bijzonder succes geboekt »R' arrestatie van een aantal personen, die zich 05 laatste -maanden hebben bezig -gehouden vervalsöhimg en uitgifte op groote schaal vaÜ*' nen van de Nederlandsche Veehouderij Cen' |D°n" 's-Gravenhage. ira'e le Het onderzoek, dat geschiedt in samenWP'- met den Centralen Crisis-Controledienst i O Haag, wordt op het oogeniblik nog voordzet totaal zijn reeds vier personen gearresWi 11 De C.C.D. heeft in den loop van.de laatste den reeds driehonderd valsche bonnen in SÏÏ1" genomen. De handelswaarde varieerde van 125 gulden per stuk en in een korte spann - •hebben de vervalsehers een bedrag van on* twintigduizend gulden geïncasseerd. gevee: PIONTER opu;E™KtBO NIJMEGEN 7 April. Het is vandaa, h,„„ jaar geleden dat de heer Adriaan Miu, Nijmegen, de nestor der Nederlandsche 1,,« vaartpioniers, in Gilze-Rijen bij Breda v eerste Nederlandsche vliegbrevet behaalde GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie. Smede-ir Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. !'4 Bureau van Politie, kinderbril; regenjas- Harmenjansweg 87, bijbel; Spithoven. Groot Heiif-"^ 34, cape; Spithoven, Groot Heiligland 34. wollen v Nijhuis. Boogstraat 50, duif; De Vries. Perseusstra^5"'' duimstok; Tanco, Brouwerstraat 20. kindermuts; Elsk- Nepthunusstraat 54, alpinomuts; Vredenoord, Olmentt^' 75, jongenspet: Molenkamp. Teylerstraat 43 rood n?H m. inh.; Verkroost, Lorentzkade 138. portemonnaie inh.; Dollee, Reigerstraat 144, portemonnaie m Balk, Dijkstraat 5, portemonnaie m. inh. Smit viir - zerdijk 172, Haarlemmermeer, kinderportemonnaiè m f Doesburg—Lamooij, Minahassastraat 46, portemonnaie0"'' inh.; Stapel, Keizer Karelstraat 46, damesportemonJ' m. inh. Broekhuizen, Neptunusstraat 32, rijwieltasch inh.; Dulleman, Coornhertstraat 4, rijwieltasch- Hah0- ken, Anthoniestraat 5, vulpenhouder. NOORD-ZUID-HOLL. TRAMWEG- MAATSCHAPPIJ. De opbrengst van het vervoer gedurende Maart 1941 bedroeg f 290.897 tegen f 294.860 in 1940. KINDERVOEDING. Door „Kindervoeding" werden in de week van 31 Maart tot met 5 April 1941 4033 porties warm eten verstrekt, nl. in lokaal Rijksstraatweg 989, Soen- dastraat 784, Zoetestraat 945, Kampei-straat 544, Teylerplein 615, voorm. Spa ara dam 156. MATTHEUS PASSION. Op Donderdag 10 April wordt in de Ned. Hm, Kerk te Bloemendaal de Mattheus Passion van Heinrich Schiitz ten gehoore gebracht. Medewerkenden zijn: R. C. Tol, tenor, (Evan gelist), Jos. de Klerk, bariton (Christus), A. Tel- jeur, bariton; Alb. de Klerk, orgel en een vocaal ensemble. Het geheel staat onder leiding van den hes Piet Halsema. VIER FIETSENDIEVEN GEARRESTEERD. Het is de Dordtsche politie gelukt vier fiet sendieven te arresteeren. Het is gebleken, dat zij sich in de laatste maanden ontelbare malen aan fietsendiefstallen -hebben schuldig gemaakt. 155. De kust is eindelijk weer vrij. Wat is die Prikkebeen nu blij: Hij neemt dan ook al gauw de beenen fcn is ln een moment verdwenen. Vaarwel, mijn lieve Ursula, Ik hoop, je komt me nu niet na". Dat eind'lijk is terug gekomen. Hij zucht: „Mijn dier'bre Pieternel, Je hebt mij lief, ik wist het wel". Weinig te vertellen. Een kleine uitdeeling aan twee aanstaande Moedertjes," die een hiierpaxje kregen (waarbij de luiers bijna alle uit servetten en handdoeken bestondenen aan twee juf frouwen, die op kamers gingen wonen, en die meubelen en huisraad noodig haddén. De naaimiddag ging door, en de stemming m S°ed- We hebben van alles noodig en nemen alles gaarne.aan, om te schenken: aan hen die liet graag willen hebben (tegen een kleine vergoe ding) pannendeksels. schalen voor vischboer, «en paar armen voor gaslicht en on overtrekken lam- pekappen. VER. „HET BROKKENHUIS' Donkere Spaarne 34 Telef. 13242. Giro 147245. Haarlem. Vrijdag en Zaterdag a.s. geen beur. De secretaris-generaal van het öeru* van financiën heeft bepaald, dat 0ti r Vrijdag 11 en Zaterdag 12 April de beur^"--- den geld- en fondsenhandel zullen zijnjpVo? 19) door MABEL-GRUNDY. Vertaald door E. GRÏESE-KETS DE VRIES. HOOFDSTUK XIV. Het middagmaal was afgeloopen en Whiff en Quinton zaten in de zitkamer, een koffieblad op een tafeltje tusschen hen in en ieder met een sigaret, nieuwe plannen te ontwerpen, om zich van tante Sophia te ontdoen. Whiff, in een grooten stoel onder den rosen schijn van een lamp, die een rossig licht op haar witte jurk wierp, was ernstig en peinzend en Quinton, die haar gadesloeg, zat te gissen naar de gedachten, die in haar hoofdje omgingen. Tweemaal had hij een voorstel ter tafel gebracht, om haar een nieuwe krijgsplan aan de hand te doen, wat zij telkens beleefd maar vast beraden had afgewezen. Hij was uiterst opgelucht dat zij niet onmiddellijk had verkondigd haar taak vanwege de welvoeglijkheid (omdat tante Sophia zich in bed had verstopt) te moeten opgeven. Hij ■wist niet, dat Whiff over dergelijke kleinigheden haar hoofd niet brak. Een tante in de zitkamer of een tante in bed telde niet voor Whiff, behalve dan het feit, dat de tante in bed moeilijker weg te •werken zou zijn en hierbij stond zij nu stil. Toen Panton het eten bij mevrouw Dimsdale had opgediend, was het haar opnieuw op het hart gedrukt, dat niemand dan zijzelf en mijnheer Quinton de kamer mocht binnenkomen. Niemand onder welk voorwendsel dan ook, behalve de keu kenmeid eens per week,als Panton haar vrijen avond had. En als Whiff zoodoende nadrukkelijk de toegang belet werd, hoe kon zij dan verder gaan mét het afmatten van tante Sophia? Hoe een stap verder te komen op den weg der verwijdering van tante Sophia? „Ik zal toch binnen moeten gaan", zei ze na een poosje, terwijl ze kleine rookkringetjesuit haar tnond liet ontsnappen. Quinton wachte op een ver klaring. Hij had daar uren kunnen zitten genieten van den rosen gloed op de witte jurk van het meisje en haar mijmerend gezicht kunnen gadeslaan. „Ik zal binnen moeten gaan en Panton moet weg". Ze -tikte de asch varf haar sigaret met het gebaar van iemand, die met een ingewikkeld probleem heeft geworsteld en het heeft opgelost. „Dus dat is dat", besloot zij. „Dus dat is dat", echode Quinton. Ze lachte. „U vraagt me niet wat?"' „Ik weet, dat u het mij zult vertellen, als u klaar bent". „U hebt uw vertrouwen in mij niet verloren?" „Zeker niet", verzekerde hij haar. „ik geloof,'dat u geschikt bent, om iedere situatie, die zich voor doet, moedig onder het oog te zien". „Maar een tante, die aan haar bed gelijmd zit, is méér dan een siuatie. Dat is de heele zaak. Je kunt niet bij ze komen, om ze los té scheuren. Dan schiet je niets anders over dan force majeure, waar toe je eigenlijk niet je toevlucht zou willen nemen. Maar ik zie geen anderen uitweg. Ik heb geprakki- zeerd. maar ik kan geen ander middel bedenken" Whiff gooide haar eindje sigaret weg, leunde naar voren in haar stoel en het haar kin in een hand keek zij Quinton met ernstige oogen aan. „Er zit niets anders op, we moeten Panton zien kwijt te faken. Ik bedoel niet voor goed", voegde zij er aan toe, zijn ongerustheid vermoedend, „maar we zullen haar op vacantie sturen en ik moet haar plaats in nemen. Ik, moet voor mevi-ouw Dimsdale klaar staan,, haar maaltijden opdienen, haar bed op maken, haar kamér stoffen en vegen en haar ver zorgen, zoo als een verpleegster een patiënt ver zorgt. Zonder Panton zal zij gedwongen zijn mijn diensten te aanvaarden, want de keukenmeid zal het tè druk hebben in de keuken en met het ver dichten van Panton's werk in huis, om ook nog an dere plichten waar te kunnen nemen. Daar zal ze geen tijd voor hebben. Bovendien, we ik bedoel u moet haar zeggen dat ze geen tijd kan maken, of om het in goed duidelijke taal te zeggen, u moet haar verbieden, om in de buurt van mevrouw Dims- dale's kamer te komen". Bij de uitdrukking van verslagenheid, die bij haar spreken de trekken van Quinton overscha duwde, kan Whiff een glimlach niet onderdrukken. „Vindt u het niet uitvoerbaar?" vroeg ze en ging weer achterin haar stoel zitten, tewijl zij een zwart zijden kussen achter haar glanzend hoofdje duwde „Ik vind het een vrij goed idee". „Ik ook", gaf hij toe, „ejj geweldig idee. Maar hoe Panton tez eggen dat ze weg moet? Zal ze geen lont ruiken?" Hij keek erg benauwd. „Zij en de keukenmeid roken al lont vijf minuten na mijn aankomst", antwoordde Whiff bedaard.. „Als je re over gaat nadenken: kunnen zij het hel pen dat ze tenslotte met intelligentie gezegend zijn? 'Gaan bezoekers gewoonlijk na hun aankomst in de hal op koffers zitten? Trekken gastvrouwen zich zonder reden plotséling in bed terug, zonder zelfs ziekte voor te wenden, als er gasten in huis zijn?" Quinton overwoog het punt en zei van niet. „Wat maken ze dan uit den toestand op?" vroeg hij. „Ik weet het niet. Ze zijn in de war gebracht, maar van één ding ben ik zeker ze houden niet van mevrouw Dimsdale en ze houden wel van u, ik wil nog verder gaan en zeggen, dat ze u aanbidden". „Doen zé dat?" Quinton moest dit zijn trage her sens eerst laten verwerken en keek hoogst- ver baasd. Langzamerhand maakte de verbazing-plaats voor een uitdrukking van welbehagen.. Door iemand te worden aangeboden leek hem 'n merkwaardige en aangename stand van zaken. Dat een dergelijke stand kon bestaan, en geen haar op zijn hoofd dacht er aan Whiff's woorden in twijfel te trekken, was nooit bij hem opgekomen. Quinton was een zeer eenvoudig en zeer bescheiden man. „Het zal dus'ninet zoo moeilijk zijn als u ver onderstelt. Ze houden van u, dus ze zullen bereid zijn u te helpen. Tussche haakjes, heeft Panton van dit jaar al verlof gehad?" Quinton schudde zijn hoofd. „Ze zouden hun iaarlijksche twee weken vacantie krijgen in het midden van de volgende maand, als ik ook met vacantie gaf, terwijl tante Sophia naar een land huisje zou gaan, dat ze in St. Ives bezit. Dat doen we al jaren zoo". „Prachtig!" zei Whiff. „Dat maakt het gemakke lijker. U kimt Panton zeggen, dat ik hier ben en heel goed voor mevrouw Dimsdale kan zorgen, die niet werkelijk ziek is, maar alleen overspannen" .Overspannen! Schitterend!)' riep Quinton. „Wal een idee! Het is reusachtig. Arme, oude tante So phia". Hij haalde zich het oogenblik weer voor den geest toen zij in haar uitbarsting van woede over juffrouw Woffran's harnekkigheid betreffende haar staat van eenzaamheid, in haar bed zat te springen. Ja, ze was overspannen, en hij zou zich geheel en al aan de waarheid houden, als hij de dienstboden op de hoogte bi-acht van den toestand van haar meesteres. Hij leefde zichtbaar op. Zijn taak zou gemakkelijker zijn dan hij verwacht had. Hij stond op. „Ik zal bellen en Panton nu laten komen". Hij wilde de zaak regelen en afdoen. „Wanneer zal ik haar laten gaan?" „Zoodra ze weg kan, als het eenigszins gaat, morgen al". „Goed". Panton werd_ ontboden. Zij dacht, dat het was om de koffieboel weg te halen en zij had een dien blaadje in de hand. Zij was blij met de via de kofiekopjes geboden gelegenheid, om uit te vinden, hoe haar mijnheer en juffrouw Woffran zich bezighielden en welke stoelen zij in gebruik hadden. Zij en de keukenmeid hadden de mogelijkheid besproken, dat ze zicht bil elkaar zouden zitten, tête-a-tête (teete-teete sprak de keukenmeid het uit): een situatie geladen met belangstelling, of dat ze ieder aan een anderen kant van de kamer een boek zaten te lezen: een situatie, die niets anders dan saaiheid inhield. En toen Panton ondekte, dat hun stoelen gezellig dicht bij elkaar stonden, zonder boeken in hun onmiddel lijke nabijheid, en wat veelzeggende sigarettenasch op een bakje bij juffrouw Woffran's elleboog, en eed tweede bij mijnheer Quinton, en dat juffrouw Woffran er stralend en blozend bleek uit te zien en mijnheer Quinton heel opgeruimd en los in zijn houding, was zij behoorlijk onder den indruk en onder het afruimen van de kopjes en schoteltjes overlegde zij, wat zij tegen de keukenmeid zou zeg gen, als zij in de keuken was teruggekeerd. Zij zou zeggen: „Kind, ze zijn op weg!" Verdere uitleg zou overbodig zijn. Zoo was, eenvoudig gezegd, de si tuatie. Met een natuurlijk instinct voor het drama wist Panton, dat kortheid de ziel van het vernufi was. „Kind, ze zijn op weg!" zou alles uitdrukken wat zij wenschte te zeggen en wat de keukenmeid oog zou zeggen, niets kon 't verbeteren. Zij schrok even, toen Quinton haar gedachtengang onderbrak door te zeggen; „O, Panton, ik he£ je niet gebeld om de koffiekopjes weg te halen ofschoon hel natuurlijk heel goed is, dat je ze meeneemt, nu je er toch bent maar om je iets te zeggen". „Ja, mijnheer?" „Het is het is zoo ongeveer de tijd voor va cantie" „Ja, mijnheer?" „Ik dacht, dat je misschien wat eerder wilde gaan dan gewoonlijk. September is nogal laat, niet, voor vacantie?" „O, maak u daarover geen zorg, mijnheer, dank u". „Toch wel, Panton". Panton keek mijnheer Quinton aan en opeen* werd hij verlegen. „Kijk, Panton, in September zijn de avonden zoo kort". „Dat wel mijnheer, maar daar geef ik niet om „Maar ik wel. Ik zou willen, dat je lange avonden had". „Dank u, mijnheer". Quinton keek naar Whiff om hulp, maar zij trok eèn versche sigaret uit haar doosje en haar hoofd was gebogen. „Dus ik dacht, dat je, als je graag wilde, nu wel met vacantie kon gaan", zei hij, zich inspan* nend. „Nu!" „Ja Panton". „Maar dat zou niet goed uitkomen, mijnheer, zelfs als ik wilde gaan, met juffrouw Woffran hier te gast en mevrouw Dimsdale in bed". „Het zal uitstekend uitkomen, dank je, Panton Mevrouw Dimsdale is niet ziek, alleen een beet) neerslachtig en juffrouw Woffran is hier mm or meer, om haar na te loopen. Zooals je week is mevrouw Dimsdale niet zoo jong meer. behoefte aan verzorging en gezelschap én jriffroU Woffran heeft er vriendelijk in toegestemd, ha deze verzorging te geven". Terwijl hij sprak wenoo- Quinton zijn oogen van Panton af, hij was d 's. bewust, dat zij heelemaal geen genoegen nam mo deze schikking en dat het een vaststaand feit dat zij geen woord van dit alles geloofde, maar -J worstelde verder: ..En daar juffrouw Woffran toch hier is, verschaft het jou een prachtige legenheid om direct vacantie te nemen". (Wordt vervoltfU

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8