Op Ontdekkingsreis B 4 t Lof der Lente. in de arbeidssfeer van De laatste hand wordt gelegd aan een Pampusjachtje. (Foto Pax Holland) E ontdekkingsreis op de jachtwerf ver toont in mijn oogen eenige gelijkenis met de ontdekkingsreizen die door de groote onderzoekers in de barre binnenlanden van Afrika ondernomen zijn. De rimboe van de werf is wel niet zoo ondoordringbaar als die van het Zwarte Werelddeel, maar toch heb ik telkens het gevoel of ik, tengevolge van de tallooze ob stakels die den weg versperren, weinig sneller vorder dan eertijds Stanley en dr. Livingstone op hun moeilijkste trajecten. De boomen en slinger planten van het oerwoud hebben in de loodsen en op de hellingen de gedaante van op blokken ge zette booten, trapjes, stutten, balken, opgestapelde planken, scheepsonderdeelen, werkbanken en de ontdekkingsreiziger moet voortdurend op zijn qui-vive zijn wil hij zijn expeditie op normale wijze kunnen volbrengen. Allerlei hindernissen vindt hij op zijn pad en die moeten nu eens springend of balanceerend, dan weer bukkend of half- kruipend genomen worden. En bij al die manoeu vres blijft het devies „uitkijken" van kracht, want plotseling kan er voor hem een pas geverfd roer of een gelakte mast opduiken, gereed om een on- gewenscht souvenir op de jas van den vreemde ling achter te laten. Zoo volg ik al schuifelend, huppelénd en ontwij kend den expeditieleider, die er met opzet een extra langzaam tempo heeft ingezet en elke vijf a zes meter even omkijkt om te controleeren of zijn gezelschap niet tusschen twee schuiten be kneld of op zijwegen is geraakt. Soms moet er eenig hoogteverschil overwonnen worden. Dit is het geval wanneer mijn leidsman voorgesteld heeft een in aanbouw zijnd kiel jacht te bezichti gen. Het vaartuig steekt met zijn boorden hoog boven allerlei nederig scheepsgrut uit en het blijkt noodzakelijk een schuin oploopende plank te be stijgen die van dwarslatjes is voorzien om het klimmen te vergemakkelijken. Een min of meer twijfelachtig genoegen is zoo'n klauterpartij voor een vreemdeling ter scheepswerve, maar het loont de moeite volkomen, want eèn boot in aanbouw is, zooals menig ander product van menschen- handen in ontwikkelingsstadium, een boeiend' geval. En het feit dat ge een ervaring rijker zijt geworden, doet u het experiment der afdaling, dat het in griezeligheid wint van het stijgen, spoedig vergeten. De indrukken volgen elkaar snel op bij zóo'n verkenningstocht. Nauwelijks heb ik den voet weer op den beganen grond gezet of een tooneel, dat eveneens een oogenblik aan de jungle herinnert, trekt de aandacht. Een arbeider'kronkelt zich als een slang onder een kiel, klimt als een aap op een houten verhooging en klemt zich vervolgens als een vleermuis aan den scheepswand vast om daar de noodige herstellingen te verrichten. De gids poogt tekst en uitleg te geven bij 'S mans ver richtingen, maar het geluid van zijn stem gaat grootendeels verloren en een onbeschrijfelijk ka baal, veroorzaakt door een ander even lenig wezen dat zich tegen een bleek watermonster heeft op- geheschen en den huid van het dier met een hamer bewerkt. Kabaal is een typisch kenmerk van deze omgeving. Het is een vaste stem in het arbeidskoor op de jachtwerf, maar het luidst klinkt zij daar, waar stalen scheepswanden zijn. De ontdekkingsreis wordt daarom naar een rusti ger deel van het terrein geleid, en wel naar een loods, waar kleine, snelle wedstrijd jachtjes kort geleden hun levensloop begonnen zijn. Het is een wat nuchter schouwspel, zoo'n rij kale rompen, vooral als ik mij even voor den geest haal hoe ze er uitzien wanneer ze eenmaal de werf verlaten hebben en als rappe, blank-gevleugelde vogels over het watervlak wieken. Van die toekomstige schoonheid is nu nog weinig te zien. Slechts de slanke lijn en de spitse neus, typische vormen van het scherpe zeiljacht verraden iets van het eigenlijke uiterlijk der vaartuigjes. Zoo primitief als dit tafereeltje is, zoo luisterrijk is de aanblik van de bijna voltooide jachtjes in de volgende loods. Witgejaste arbeiders voeren daar juist de laatste lak- en verf manoeuvres uit aan dekken, zijkanten en kielen en sommige schuitjes zijn al zoover gevorderd dat het niet lang meer zal duren of ze worden door de schuifdeuren naar buiten gereden en via de helling naar het water. Trou- wens, de andere zullen spoedig daarna dat'voor beeld volgen, - want het geheele hier aanwezige gezelschap moet tijdig in deze lente het droge met het natte element verwisseld hebben. Ja, daar is ook in dit voorjaar heel wat bedrij vigheid in de arbeidsfeer van den jachtbouwer. Er kwamen tal van bestellingen voor zeilbootjes van klein formaat bij hem binnen, zoovele zelfs dat hij er verscheidene terzijde moest leggen, want hij heeft het materiaal nu eenmaal niet voor het grijpen. Ge ziet het: het Hollandsche hart is ver pand gebleven aan het water en aan een liefheb berij die daaraan ten nauwste verwant is: de watersport. De speurtocht op de jachtwerf is voorbij. De deur van de grootste loods valt achter mij dicht. Door den houten wand dringt geluid van het am bacht en het is mij of ik bij een enorme korf sta, die gevuld is met zoemende, actieve bijen, bezig aan hun nuttigen en schoon en arbeid. J. H. V. De grootste besparing op Uw stroomrantsoen verkrijgt U door het gebruik van de beste en zuinigste lampen ooit door Philips vervaardigd: OE PHILIPS „BI-ARLITA" LAMPEN VOLDOEN AAN ALLE EISCHEN, OPGENOMEN IN OE KEMA-VOORSCHRIFTEN EN STAAN ONOER VOORTDURENDE MARKTCONTROLE OER KEMA. (Adv. Ingez. Med.) Thalia Theater Gnstav Fröhlieli in „Douanepost No. 3 Het Thalia Theater vertoont deze week een sen satiefilm met Gustav Fröhlich in de hoofdrol nl. .Douanepost no. III". Een film van strijd tusschen dranksmokkelaars en douanebeambten met een heele reeks opwindende gebeurtenissen. De uitwerking van het alcoholverbod is vaak averechts. Er wordt meer gedronken, er geschie den meer ongelukken en het aantal misdaden stijgt. De smokkelarij tiert welig en de kwaltieit van de, heimelijk in het land gebrachte spiritua liën is zóó inferieur, dat gevaarlijke ziekten niet denkbeeldig zijn. In het land, waar de film zich afspeelt, voert de politie een hevigen strijd tegen de alcoholsmok keiaars. Een goed georganiseerde bende blijkt aan het werk te zijn en ofschoon de Anti Alcohol Ver- eeniging, onder leiding van Dr. Talvorson, finan cieel en moreel de actie der autoriteiten steunt, gelukt het maar niet de kopstukken van de bende in handen te krijgen. In zoogenaamde „Theesalons" wordt rijkelijk ilcohol geschonken en één dezer etablissemen ten dient als hoofd kwartier voor de bende. Opperwachtmeester der Thalia Ik had het nauwlijks opgeschreven, Het was voor u nog niet lectuur, Of daar begon het lieve leven, 'k Bedoel het leven der natuur. Ik vroeg om eindlijk echte lente En zie, zij stond voor ons gereed, Dat zijn in 't leven zoo momenten, Die iemand niet zoo licht vergeet. Had ik het eerder moeten vragen, Misschien al eenentwintig Maart? Was dan die reeks van kille dagen En grauwe grijsheid ons bespaard? Welnee, laat ik me niet verbeelden, Nu 'k het naar voren heb gebracht Voor velen die mijn meening deelden, Dat daar alleen op is gewacht. Er kan ten hoogste weer uit blijken, Dat ik, al is 't voor een paar uur Niet in 't verschiet vermag te kijken, Hier het verschiet van de natuur. De lente wilde maar niet vlotten, Toen zei ik, wat ik daarvan vond En Tc voelde nog niet in mijn botten, Dat zij nu net op springen stond. Enfin, wij hebben wat wij vroegen, De schoonheid die de lente biedt, April, doe ons nu één genoegen, Verstoor die vreugd voorloopig niet. P. GASUS. douane-politie Thomas Kolk valt daar als slacht offer van zijn plicht, juist als hij op het punt staat het raadsel op te lossen. Zijn jongere broer, Arne Kolk. wachtmeester bij hetzelfde corps, be looft niet te zullen rusten, voordat hij de bende uitgeroeid heeft. Zelfs Elga, Arne's verloofde ziet geen kans hem van dit voornemen af te bren gen en Arne gaat langzamerhand behooren tot de vaste cliëntele van de theesalon, waar de schoone en verleidelijke Kaja zingt en aan de ziide der smokkelaars staat, voornamelijk, omdat -haar broer Kai een der hoofdmannen der bende is, zij het niet de mysterieuze „nummer één. Het gevolg van deze bezoeken is, dat Arne's dienst er onder lijdt en het komt tenslotte zoover, dat hij geschorst wordt en' later ontslagen. Alle pogingen van Elga en van zijn kameraden: om Arne weer in het rechte spoor te krijgen misluk ken en het duurt niet lang of de ontslagen wacht meester wordt opgenomen in liet gilde der smok kelaars. De douane ontvangt anonieme brieven omtrent het doen en laten der smokkelaars. Deze inlich tingen blijken steeds juist te zijn. Kostbare voor raden worden, in beslag "genomen en het wordt de bende -heet onder de voeten. De kopstukken besluiten te vluchten en Arne wil mee. Met de „Old Mary" zullen zij trachten naar een ander werelddeel te gaan. Maar deze poging blijft niet geheim. De politiebooten stoomen op.licht- kogels wijzen den weg. Het is Arne, die deze licht- kogels heeft afgeschoten en aan boord van het schip ontdekt hij dan eindelijk ook, wie ..nummer één" is. Het is Dr. Talvorson. die zwaar moet boeten voor zijn misdadig -bedrijf, omdat zijn zoon Axel slachtoffer wordt van methyl-alcoholvergif- tiging, als gevolg van het drinken van minder waardige alcohol. Op het schip ontbrandt een strijdhet vaar tuig raakt in brand en na tal van angstige mo menten ziet de politie tenslotte toch nog kans, den bewusteloozen Arne van -boord te halen. Dan blijkt, dat ,hü de schrijver der anonieme inlichtin gen was en dat het einde van de bende een gevolg is van zijn kranige optreden. Een zekere Mr. Fields, die als een zeer geheimzinnige figuur dooi de film wandelt, blijkt een Amerikaansch crimi nalist te zijn en na zijn verzoening met Elga, die inziet, dat men een man niet van zijn plicht moet afhouden, zelfs niet van een gevaarlijke, komt Arne's belooning voor zijn moed en speurzin: hij wordt weer in het douane-politiecorps opgenomen en zelfs tot opperwachtmeester bevorderd. De politiebooten varen in formatie langs het zieken huis en trots vervult den jongen held en zijn com mandant, dat ze tot zóó'n corps behooren. POLITIE-VOETBAL. P. S. V.—MAKECHAUSSEE-ELFTAL 6—1. De verwachting, dat het tusschen het elftal van de Politie Sportvereeniging „Velsen" en het Districts-elftal der Marechaussée spannen 2ou is niet in vervulling ge gaan. daar onze Velser politie-mannen, die o.a. de eerste klas N. V. B.'ers Haak (Stormvogels) en Ninaber (Haar lem) in de gelederen hadden, zich gedecideerd de sterksten toonden. Vóór de rust ging de strijd nog tamelijk gelijk op al was toen reeds te zien, dat de soms in het veld zoo kwiek „en aardig spelende voorhoede der marechaussée, als het er op aan kwam niet tegen de motor-agenten Haak en Van der Voort op kon, zoodat doelman Best zijn werk best af kon. Reeds in'deze eerste helft bleken de aanvallen der politie-mannen gevaarlijker' en daar zij over 't geheel ook talrijker waren, kreeg De Nijs onder de lat vrij veel werk. Hij vèrrichtte dit kranig en mede door *t feit., dat de Velser. midvoor eenmaal, toen hij alleen voor De Nijs stond, een steek liet vallen, ging de rust in met 00. Na de rust bood het marechaussée-team lang zooveel tegenstand niet meer en toen eenmaal Ninaber de score had geopend, moest De Nijs, die voor de rust niet te pas- seeren was. nog vijfmaal den bal uit 't net halen.. De marechaussée redde echter de eer, zoodat P. S. V. met 6—1 won. VERSCHE VISCHAANVOER TE SCHEVENINGEN. Van de kustvisscherij waren Donderdag te Scheveningen aan de markt de kotters TX. 49. C. Vlaming, met f 62, SCH. 37, C. de Jong. met f 199 en 76 motorschokkers, met tezamen f 10.031 besomming. In totaal besomden 78 kustvisschersvaartui- gen f 10.292. De prijzen van de schokkervisch waren: Middelschol f 48f 85, Kleine schol f 18 f 39.60, Bot f 28—f 46, Schar f 5.50—f 21.40. Alles per kist van 40 K.G. Van' elders wareh geen partijen visch naar Scheveningen ten verkoop verzonden. SCJIOOLVOETBAL TE 1JMUIDEN Nijverheidsschool 2 en School D kaïnpioen. Gisteren zijn de schoolyoetbalwedstrijden te IJmuiden geëindigd. Gaf de C-afdeeling weinig spannends te zien, in de E-afdeeling kreeg het zeer talrijke publiek het top punt van spanning te genieten, daar de eindstrijd tus schen de schooien D en J zelfs na 2x5 minuten verlenging geen winnaar aanwees. School J—nam voor de rust door Theo Effern de leiding en wist na de rust dezen voor sprong door Toontje Belfi-oid nog tot 2—0 te verhoogen, maar School D hield onder .leiding van haar klein-maar- dapperen linkshalf kranig vol en slaagde er in gelijk te maken. Zooals reeds gezegd, bracht de verlenging geen .beslissing, zoodat tenslotte onder de belangstellenden blikken van eenige honderden kijkers penalties geno men moesten worden. De jongens namen ze over 't ge heel best en pas nadat er 3 maal 3 waren genomen, was uitgemaakt, dat School D met den Beverwijkschen kam pioen zal uitmaken, wie zich kampioen van het Noordelijk rayon mag noemen. In de verliezersronde won School E het kampioenschap door met 41 van de Marnixschool te winnen. Zooals reeds gezegd, spande het in de C-afdeeling in geheel niet, daar de Nijverheidscholieren, die over een puike voorhoede beschikken, veel en veel te sterk waren voor haar tegenstanders. Ze wonnen dezen middag resp. met 13—0 en 200. De"uitslagen waren: Afd-eling C: Duinwijkschool (B'wijk)H. B. S. 4 24 Creutzbergschool 2—Nijverheidsschool 2 013 Finale: H. B. S. 4—Nijverheidsschool 2 Afdeeling E. Finale (Verliezersronde): MarnixschoolSchool E 1i Afdeeling E. Finale (Winnaarsronde): School D—School J (School D wint) 2—2 Luxor Het geheim van luitenant Runeberg. Wie is de schuldige? In de nieuwe bioscoopweek vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer „Het geheim van luite nant Runeberg" met Brigitte Horney en Willy Birge! in de hoofdrollen. Aan den inhoud van dit spannende filmwerk hebben wij het volgende ont leend: t Ter onderdrukking van de -binnenlandsche on lusten heeft generaal Werkonen de" staat van be leg afgekondigd, waartegen een groep van de be volking onder leiding van Dr. Erko zich heftig verzet. Een van de officieren van het vaandel regiment, luitenant Runeberg, onderscheidt zich op zekeren dag door een aanslag op zijn comman dant te verijdelen, maai- nog in dezelfde week wordt luitenant Runeberg gesignaleerd in de wo ning van dr. Erko. Speelt Runeberg een dubbele rol? Het net van geheim zinnigheid trekt zich nog meer samen als Werkonen ontdekt, dat zijn vrouw, Maria, in alle stilte een samenkomst heeft met Luitenant Runeberg, dén man, waarmede zij voor haar hu welijk met Werkonen verloofd was. Erko tracht nu den jongen Runeberg in zijn netten te verstrikken door hem te vertellen, dat zijn vader een wissel vervalseht heeft. Runeberg komt daardoor in een zeer pijnlijke situatie, daar hij natuurlijk onder deze omstandigheden onmo gelijk officier kan blijven. Op den avond, dat dr. Erko den jongen Runeberg voor het kiezen of dee- len zal stellen, wordt Erko neergeschoten. De ver denking valt op Runeberg. die toegeeft in de wo ning te zijn geweest, doch ontkent de moord te hebben begaan. Op het oogenblik van den moord was hij samen met een vrouw, wier naam hij niet noemen wil. Het is niet gemakkelijk zichzelf en het eigen geluk op te offeren voor een hooger ideaal, maar op het moment, dat de teerling wordt geworpen komt de grillige wending van het lot den sluiter, die rond dit mysterie hangt, wegvagen. Voorts vraagt een actueel bijprogramma de aan dacht. CHR. VROUWENBOND. De ledenvergadering van de plaatselijke afdee ling van den Ned. Chr. Vrouwen, die gisteravond in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden zou worden, is uitgesteld tot Donderdag 24 April. Mgj. A. van Loon uit Gouda zal dan spreken over de Bijbelkiosken. De School voetbal wedstrijden. In het schoolvoetbaltournooi boekte gisteren da Zeewijkschool de eerste overwinning. De eerste twee wedstrijden eindigden in een puntloos gelijk spel en nu vonden de Zeewijkers zoo waar zes maal het doel. De Noorderschool 2 stelde hierover drie doelpunten. Dit elftal behaalde geen enkele over winning. In de afdeeling D zette de U.L.O. 2 haar zege tocht voort. School 7 uit Velsen-Nooi'd werd hier van de dupe met niet minder dan 70. De Chr. school Velsen-Noord klopte de Chr. School Meeresteinstraat met 50. De Meeren- steiners scoorden in dit tqurnooi zelfs geen enkel doelpunt. De stand in afdeeling E luidt thans: De elftallen voor Zondag a.s. De elftallen zijn voor de wedstrijden van Zon dag a.s. als vol^'t. samengesteld: WatergraafsmeerKenncmers: Van Urk; v. d. Putten en Rijnder; Horeman. Steeman en Veenstra; Verbeek, Hunpers. Groot. Van Lu-in en Bleeker. Kennemcrs 2: Zoontjes: Balder en Brethouwer; Steenbeek: Jonkers en De Graaf; Zoontjes, Antonisse, A. v. d. Bos, Ooyevaar en v. d. Waa. BloemendaalD.E.M.: Slotemaker; Does en Appel; Jansen, P. de Vries en de Nijs; Tervoort, J. Slotemaker, J. de Vries, v. Noor en Schram. V.V.B.: Olivier; Lantsink en Strobbe; Nooi, Bravenboer en Bakker, Moi'fers, v. d. Bosch/ Spruit, Piantoni en Nooi Sr Bridgeclub „Saus Alout". De uitslag van den beslissingswedstrijd tusschen de groepen 3 en 2 van „Sans Atout" luidt als volgt: Team 1 (groep 3): G. TabakJ. Dil; A. en Hoogeboom verliest met 31 tegen 62 m.p. van team 1 (groep 2): de heer en mevr. v. d. Linden; J. BlomG. Zoontjes. Team 2: C. Spruit^K. v, d. Wal; W. de Boer— L. Mouton verlies met 38 tegen 54 m.p'. van team 2; C. GeldermansW. G. Kleine; H. en J. v. d. Vlugt. Team 3: de heer en mevr. Tand; H. van Essen H. Pools speel gelijk 52 tegen 55 m.p. tegen team 3; R. HoenJ. Commandeur; A. RoodzandTh. Braam. Team 4: de heer en mevr. Thomas; A. en Ph. van Groningen wint met 59 tegen 43 m.p. van team 4: de heer en mevr. Admiraal; mevr. Tabak J. Groot. Clubteam 3 verliest met 35 van team 2. Een onderlinge wedstrijd had het volgende resul taat: 1. J. BosG. de Boer 39 m.p. 2. J. KokJ. Bloemendaal 39 m.p. 3. J. BerleeJ. Nijrrian 38 m.p. 4. J. J. JanssenA. Dienaar 36 m.p. 5. N. van ZonP. Vlottens 35 m.p. 6. J. de VriesA. Tabak 33 m.p. 7. J. BroekhuizenT. Romijn 32 m.p. Nog geen voordracht inzake uitbreiding van bet gt'nieentelluj B. cn w. deelen den raad mede. dathpn. mnrrpvt orplulrken in rip a <s rv:„ u Julianaschool 4 3 1 0 7 9—1 Vondelschool 4 2 1 1 5 .7—5 Zeewijkschool 3 1 2 0 4 6—3 Noorderschool I 3 1 0 2 2 6—5 Noorderschool II 4 0 0 4 0 5—19 Afdeling D. U.L.O. H 4 4 0 0 8 19—1 Chr. School V.-N. 5 4 0 1 8 19—5 Centr. School II 4 2 0 2 4 12—11 School 7 V.-N. 5 S 0 2 6 14—7 Chr. School Meeresteinstraat 4 0 0 4 0 0—14 Chr. School Noorderwij kweg 4 0 0 4 0 1—26 Vandaag worden gespeeld Noorderschool I Zeewijkschool; U.L.O. IICentrale School II en Chr. School Meerestéiristraat—-Chr. School Noorder- wijlcweg. Wint U.L.O. 2 van de Centrale School, dan is zij kampioen, verliest zij echter dan is een beslis singswedstrijd noodzakelijk met de Chr. School Velsen-Noord, Verkoop van grond te Santpoort, B. en W. stellen den raad voor, te verkoopen aan H. M. Koning te Santpoort tegen den prijs van f 7 per M2 een perceel bouwterrein de Hyacinthenstraat aldaar, groot ongeveer 1259 M2. In de raadsvergadering van 31 Mei 1940 werd besloten, aan de N.V. Mij tot beheer en exploi tatie van onroerende goederen „Veenduin" te Bloemendaal over te dragen om niet, de gedeel ten grond, gelegen langs den Brederoodscheweg te Santpoort. De betreffende perceelen zijn inmiddels aan andere personen in eigendom overgegaan. In verband «daarmede is aan de nieuwe eigenaren verzocht mede te deelen, of zij bereid waren, de betreffende strook grond van de gemeente aan te koopen tegen den prijs van f 0.25 per perceelsgedeelte en onder voorwaarde, dat alle aan de overbracht en de levering verbon den kosten voor hun rekening komen. Op één uitzondering na hebben alle eigenaren bericht ;ezonden, dat zij zich hiermede kunnen ver eenigen. B. en W. stellen in verband hiermede voor, tot den verkoop en de overdracht over te gaan. OUDERAVOND. Vrijdagavond 25 April a.s..zal in het gebouw van de speeltuinvereeniging ^Kindervreugd" aan den Doodweg een ouderavond worden gehouden van de O.L. School 7. Na zang en declamatie zal de avond worden ge opend door het hoofd der school den heer J. J. van der Graaf. De heer H. J. Allan, voorzitter van de ouder commissie zal eenige mededeelingen doen. De pauze wordt gevolgd door een verrassing en een lezing met lichtbeelden over bloemen en plan ten door den heer A. Martens. Verleenen van een pensioentoeslag. B. en W. stellen den raad voor, mevr. wed. F. H. Verzijlberghvan Schooten een jaarlijkschen toeslag op het haar toe te kennen pensioen te verleenen van f 211.11 per jaar, zulks overeen komstig de „Verordening regelende het verlee nen van pensioenen en wachtgelden door de ge meente Velsen". Installatie van den heer H. Bakker. In de a.s. Woensdagmiddag te houden ver gadering van den gemeenteraad zal de instal latie als lid van den raad geschieden van den heer H. Bakker. De heer Bakker werd door het Centraal Stem bureau benoembaar verklaard in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer N. Kastelein. „Hij en zijn typiste Bioscoop „De Pont" vertoont deze week de film „Hij en zijn typiste" waaiwan wij hieronder den inhoud laten volgen: Eduard Zirngibel, een veehandelaar uit Mün- chen, is een heel aardige kerel, maar af en toe slaat het hem een beetje te hoog in zijn bol. Hij voelt zich een gentleman en het kleine beetje stem wat hij heeft, doet hem zoo hoogmoedig worden, dat hij absoluut operazanger wil worden. Zirngibel heeft een knappe typiste, waarop hij, zonder het zichzelf te bekennen, stapel verliefd is. Ook zij houdt van haar chef. ondanks zijn vele zwakheden. Bij hem thuis doet zijn zuster het huis houden en deze zegt hem dikwijls de waarheid, ook o.a. dat hij op zijn typiste verliefd is. Dit ontkent hij echter ten zeerste. Daarbij ontploft hij bijna van jalouzie wanneer hij bemerkt, dat een klant van hem, mijnheer Buchner, ook een oogje op haar heeft laten vallen. Bovendien is deze Buchner zijn grootste concurrent bij de aanstaande paarden rennen. Des te grooter is dus zijn vreugde, wanneer hij als overwin naar het strijdperk verlaat. Bij het daaropvolgende feest komt hij zoo onder haar invloed, dat het tot een verloving tusschen hem en Berta komt. Wan neer hij echter den volgenden morgen met een zware kater wakker wordt, wil hij van déze ver loving absoluut niets meër weten. Hij wil met een voorname dame troirwen en dic teert zijn typiste een huwelijksadvertentie. Deze advertentie is de aanleiding tot een complot tus schen Berta en Buchner. Zij zullen hem een poets bakken. Er komt slechts een brief en wel van een zekere gravin Dobronowski. In werkelijkheid is dit een vriendinnetje van Buchner, een echte Ber- lijnsche, die als barmeisje werkzaam is. Bij de ont moeting weet zij haar rol uitmuntend vol te hou den, en nu beginnen de dolste avonturen. De gra vin reist naar Berlijn terug en Zirngibel gaat haar achterna. Eerst heeft hij echter nog een hevige ru zie met zijn typiste, die hij ontslaat. Zij gaat hem echter achterna en logeert in hetzelfde hotel in Berlijn. De echte gravin komt dan ook nog op de prop pen en men kan begrijpen, dat er nu allerdwaaste verwikkelingen ontstaan. Tenslotte wordt Berta weer in genade aangenomen. De Pont dag te houden vergadering van den oempT' raad te komen met een voordracht inzatT1I uitbreiden van het bestaande of het hm van een nieuw gemeentehuis. De raad ka voordracht echter tegen de volgende veread? i tegemoet zien, aldus het college sauering Rex Theater: Het kind van de rekening" Dit is een geschiedenis, waarin een jokkenf, I een zee van moeilijkheden en verwikkelingen jV;) Mfcn oordeele slechts: Inge Bauer zit na winkelsluiting op het kanW t.je van haar hoedenzaak. Zij heeft het niet serr?'' kelijk. Hoeden wil iedereen wel hebben, maart*" talen, ho maar! Rita Cornelli, een juffromv ujt bar, is in dit opzicht wel bijzonder hardnekkig Inge besluit deze Rita eens persoonlijk op te ken. In de bar „Tutti Frutti" is het zeer druk. ftji. Cornelli heeft ruzie met haar vriend Tanne^ die haar door zijn jaloezie het leven moeilijk maakt en zij besluit een nieuwen vriend te zoeken. 7 komt in kennis met Max Bauer, de vader J! Inge, die een stamgast van de bar is. Inge Bauer verschijnt in de bar. Geld of de is haar leus. De portier Schlaupe denkt echter dat zij een betrekking als barjuffrouw zoekt en bied haar zijn hulp aan. Na veel moeite gelukt het W den hoed te bemachtigen D,-n volgenden mor. I gen aan het ontbijt Rex ontvangen 1 de een telegram van tante Mary uit Amerika waarin zij haar komst aankondigt. Max is geheel vertwijfeld en doet zijn dochter een bekentenis: hij I heeft de rijke tante, die hem destijds voor ieder kind RM 500.beloofd bad, bij Inge's geboorte I verteld, dat er een tweeling geboren was. Tante heeft van dien tijd af trouw iedere maand R.M, IOOO overgemaakt. Inge raadt haar vader tante alles te bekennen, maar wanneer tante verschijnt, streng en energiek! heeft Max den moed niet en op haar vraag naar Ursula, de andere-helft van de tweeling, verteh Max, dat Ursula-op het verkeerde pad geraakt is én haar familie verlaten heeft; zij leeft in ee nachtlokaal als barjuffrouw. Met tante Mary zijn ook haar neef George en zijn vriend Eric met het Canadeesche TJshockey-teara aangekomen. Wanneer George zijn nichtje Inge op de trap ontmoet, begroet hij haar met een harteliike kus, waarop het antwoord een oorvijf is. Niette genstaande deze begroeting vindt Inge haar neef zeer sympathiek.- Tante Mary -en George besluiten Ursula weep met haar familie te verzoenen en George zal Ur sula 's avonds in de bar opzoeken. Noodgedwongen neemt Inge op zich voor Ursula te spelen. Samen met Erik gaat George 's avonds naar de bar. Zij vinden Ursula en komen zeer onder den indruk van haar lieftallige en temperamentvolle verschijning, en niettegenstaande haar verderfelijken levenswan. del wordt George onmiddellijk verliefd op haar, Plotseling verschijnt de captain van het IJshockey team in de bar. George heeft zich verstopt en ver zoekt Ursula die hij nog wil spreken, mee nsa: haar kamer te mogen gaan. Ursula-Inge wendt zie: in haar radéloosheid tot den portier, die haar ds kamer van Rita Cornelli, welke deze na haar twii! opgezegd heeft, geeft. Daar gekomen vraagt George Ursula ten huwelijk. Den volgenden dag vertelt George zijn tante dat hij Ursula onder den naam Rita Cornelli gevonden heeft George brengt Erik met Inge in kennis en Inge kan niet verhinderen, dat Erik op haar verliefd wordt Inmiddels gaat tante Mary met Max Bauer naar de woning van Ursula, om Max met zijn dochter te verzoenen. Max heeft hiervan geen flauw idee et staat plotseling tegenover Rita Cornelli, waarmdt hij zich, op bevel van tante, met een omarming moet vei'zoenen. Dan wordt de toestand voor Inge langzamerhand onhoudbaar. De bezoekers krijgen dan o.a. nog eer. sensationeelen ijshockeywedstrijd te zien. George wint tenslotte over alle linies. PROGRAMMA VAN LE.V.—KINHEIM. Zondag a.s. zal Kinheim I in Van Gelders Sportpark een ontmoeting hebben met Onze zeilen I te 2 uur. Kinheim komt uit met: Doel: H. B. Daniëls. Achter: J. Kuypers en S. de Vries. Midden: P. Rem, F. Cnossen en F- v- d. kan. Vóór A. Michel, A. Versteeg, J. Verhoofstad, Ellen en Q. Kuilenburg. Kinheim 2 ontvangt E.D.O. 4 om 10 uur meC C. Druyven; J. Versteeg, K. Groeneveld, n. Smolenaars, P. Druyven, C. Dekker; A. Rasmussens, C. Boot, C. Duineveld, H. Prinsen, J. Stals. Verder wordt gespeeld: E.D.O. Jun. b.—Kinheim Jun. b 12 uur. Voor de R.K. Sportvereeniging „I.E.V. zipB volgende wedstrijden vastgesteld: I.E.V. 1/Onze Gezellen 2 2 uur. Santpoort 4I.E.V. 3 12 uur. Juniorenafdeeling: D.S.S. c—I.E.V. a 2 uur. I.E.V. c—D.E.M. d 12 uur. Woensdagavond 23 April a.s. te 7 uur word gespeeld de wedstrijd O.I.V. 2—I.E.V. 2. Na 15 gespeelde wedstrijden, waaruit -d pi ten zijn voortgebracht moet I.E.V. 1 nog 3 strijden aangaan, terwijl daarvan nog twee op eis terrein, r„.\. In den wedstrijd van a.s. Zondag zal Onze len vermoedelijk beide punten wel aan I-k-»* ten laten, doch O.I.V.. dat de tweede P'M* J ranglijst van 1 C. van den H.V.B. hi met thans 13 gespeelde wedstrijden en WW- nog een gevaarlijke tegenstander in de resteer ontmoetingen. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 18 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „Het geheim luitenant Runeberg", en bijprogramma. 8 ZATERDAG 19 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „Het luitenant Runeberg", en bijprogramma, 8 AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN- VRIJDAG 18 APRIL. Thalia Theater: „Douanepost no. 3", u Rex' Theater: „Hel kind van de rekening. 8' uur. „«fa. Bioscoop De Pont: „Hij en zijn prive-secr resse", 8 uur. ZATERDAG 19 APRIL. Thalia Theater: „Douanepost no. 3", 8 uuf Rex Theater: „Het .kind van de rekeni g 8 uur. Bioscoop De Pont: „Hij en zijn privé-sec esse", 8 uur. Heden: VRIJDAG 18 APRIL. Rembrandt Theater: „Schandaal om Mevr Kaiserling", 2.30, 6.30. 8.45 uur. «n Palace: „Wie niet waagt, die niet wint ->• en 8.45 uur. Luxor Theater: „Waar is Golowin?" 2.30, f- en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Krambambuli'l 2.30,6.->y 8 45 uur. ZATERDAG 19 APRIL. La Gaité: Original Wiener Kapelle, 7r"j d. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middag» des avonds.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2