IJmuider Courant Opxoepmq, chtervolging der ritsch-Grieksche toepen in Thessalië DAGBLAÜ VOOK VELSEIN, IJMUIDFIN, SANTPOORT EN OMSTKEKEN Aanval op Engelsche transportvloof. Duitsche luchtmacht weer boven Engeland Afltvvoordtelegram van Führer aan Rijkscommissaris. GRAVENHAGE, 21 April. Op zijn tot den .■•'er gerichten gelukwensch heeft de Rijkscom- arjs voor het bezette Nederlandsche gebied, uninister Seyss-Inquart het volgende telegra fie antwoord ontvangen: Voor uw vriendelijke woorden en de voor mij gelegenheid van mijn verjaardag uitgesproken ,g ^enschen zeg ik u mijn hartelijken dank. Met Duitschen groet ADOLF HITLER". JAARGANG NO. 144 ,c;5jve Lourens Coster, Maatschappij voor .„„^Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. tjjUtfB»1 93( Haarlem, Telefoon 10724. Bureau yifoon Courant: Kennemerlaan 42, llmuiden, 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, jpgigoven voor dit blad, worden kosteloos Verschijnt dagelijks, beaalve op Zon- en Feestdagen Directie. P W PEEREKOOM EN KOBËK I PEEKEHUOM Hoofdredacteur! ROBER1 PEEREBOOM DINSDAG 22 APRIL 194Ï Abonnementen per week 0.13'/i, per maand 0.55, per 3 maanden 1.33, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex, Advertentiën: 1-5 regels ƒ0.70, elke regel meer ƒ0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels ƒ0.30, elke regel meer ƒ0.10. de inneming van Belgrado. Generaal Von jist neemt in de Joego Slavische hoofdstad een inde van gemotoriseerde afdeelingen af. (Weltbild - Pax-Hollaiid) 1 Thessalië jagen de Duitschers in voortdu wden aanval de in verwarring gebrachte Grieksch-Engelsche strijdkrachten op. Na den acht door het bergland ten Noordoosten van den Pindus worden zoo deelt het D.N.B. rede Grieken en Engelsehen weer tot den "1 gedwongen. Ondanks deze ondubbelzinni- te situatie laat het Grieksche weermachtsbe- rcht, dat Reuter pas bekend gemaakt heeft, de Duitschers met zware verliezen afgeslagen I" zelfs tot achter de oorspronkelijke stëllïn- fen teruggedreven worden. In feite zijn, naar Berlijn verklaard wordt, op geen enkele Plaats Duitsche troepen verslagen of terugge geven. Bo'oert Frazer heeft voor de Londensche radio afgedeeld dat de Duitschers de geallieerden in «<enland verder terugdringen. De situatie is ."at?, maarzij komt niet onverwacht. De Brit- P zijn met open oogen naar Griekenland gegaan. ÏTwaren op de hoogte van de Duitsche superiori- i\ en de grens van de mogelijkheden om tegen- pa te bieden. Het Britsche besluit om hulp aan psenland te bieden, is in de eerste plaats ge pen om tijd te winnen voor versterkingen en pare maatregelen in Egypte. Door den Balkan- is dit doel bereikt. De Britsche divisies, aldus verneemt het D.N.B. Wi van' bevoegde zijde, zijn bezig Griekenland pntvluchten. Gevechtsformaties var, het lucht ig zijn er gistermiddag in geslaagd, in het zee- Pjftusschen de eilanden Euboea en Kreta een -I der vijandelijke transportvloot doeltreffend te vallen. Vijf. met Britsche troepen beladen Rsportsohepen van tezamen 23.000 br.t. werden Pzinken gebracht. Twee andere schepen met te- P® 5.000 br.t., die eveneens met Britsche troe- beladen waren en in de richting van het eiland r 'rachtten te ontkomen, leden door bomtref- f'nvare schade en bleven met slagzij liggen. dt» ~erc*en nog twee transportschepen met te- beschadigd. Bovendien brachten e gevechtsvliegtuigen ten westen van Kreta ^oopvaardijschip van 3.000 br.t. tot zinken, dat ^uitmaakte van een krachtig beschermd vijan- DE TIMES ZIET GEEN MOGE LIJKHEID DEN DUITSCHEN OPMARSCn TE STUITEN. •JEW-york, April. (D.N.B.) Ten aanzien aen ^*1,1m,»?. Londi Brits. 2!ü!ï men hopen dat de Duitschers 11, fell fcI* ^'btairen toestand op den Balkan schrijft Brite^SC^e Times dat er geen hoop meer is'-dat b-oepèn een rustpauze zullen krijgen. r.-y 1 *ar> men hopen dat de Du:4~"" ,a bunnen worden gestuit. en gevechtsvliegtuigen zetten de der Britsche troeper, en transporten ?!p 0t|en voort. Van tijd tot tijd gelukt het de Wn eL0en ®anval af te weren, de EngelscHen n'e* voldoende toestellen om overal Weir ^scbe troepen moeten zich over het *v;en rtrtuu rnacbir'egeweren op vrachtauto's te- i nvo°r de afweer der Duitsche vliegers. Belangrijke doelen aangevallen. BERLIJN, 22 April. (D»N:B.) Vrij sterke formaties van het Duitsche luchtwapen hebben, naar het D.N.B. verneemt, van de vroege avonduren van 21 April af voor den oorlog belangrijke doelen op het Britsche eiland aan gevallen. De eerste berichten maken melding van buitengewoon groot effect. Ér werden groote vernielingen aangericht en vele bran den waargenomen. Het weer was helder en gaf goed zicht op den grond. AANVAL OP PLYMOUTH. Nader wordt gemeld: Sterke gevechtsforma ties van het Duitsche luchtwapen hebben in den afgeloopen nacht opnieuw de óorlogsha- ven Plymouth met succes aangevallen. Zware branden in het havengebied en in de stad, be nevens ontploffingen op de staatswerf werden waargenomen. Reuter maakt bekend dat Duitsche bombarde mentsvliegtuigen in den nacht van Maandag op Dinsdag een intensieven aanval hebben onderno men op een kuststad in het Zuidwesten van En geland. Men vreest, aldus het Engelsche agent schap, dat de schade aanzienlijk is. Ook een twee de stad in het Zuidwesten is aangevallen, waarbij door brisantbommen eenige schade is aangericht. In Londen is tweemaal luchtalarm gemaakt. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. Bij verkenningsvluchten naar het Britsche eiland hebben Duitsche jachtvliegtuigen, naar het D. N.B. verneemt, in de avonduren van 21 April boven Zuid-Engeland drie vijandelijke vliegtuigen neer geschoten. In de buurt van Canterbury werd een Britsche jager van het type Spitfire neergehaald. Elders vielen twee Hurricane-toestellen ten offer aan de Duitsche jagers, die behouden op 'hun thuis haven terugkeerden. Duitsch weermachtsbericht Pas bij Metzovon door de Duitschers genomen. BERLIJN, 21 April(D.N.B.) Het opperbe- bel van de weermacht maakt bekend: „In Griekenland zijn de Duitsche troepen bij de achtervolging van den verslagen vijand ver voorbij Larissa naar het zuiden doorgedrongen. Andere strijdkrachten namen bij den opmarsch over het Pindus-gebergte naar 't westen den meer dan 1500 meter hoógen pas bij Metzovon. In Albanië hebben de Italiaansche troepen bij het oprukken op vele plaatsen de Grieksche grens bereikt. Het luchtwapen heeft aan de Grieksche Oostkust Britsche troepentransport schepen met goed resultaat bestreden. In den hoek van Volos werd een vijandelijk koopvaar dijschip van omstreeks 7000- b.r.t. door bommen vernietigd. Bij Chalkis kregen twee groote trans portschepen zware treffers. Jagers schoten Za terdag vijf Britsche gevechtsvliegtuigen en een jachtvliegtuig zonder eigen verliezen neer. In het gebied van de Middellandsche Zee heeft een formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen ':an een vijandelijk convooi een groot transport schip door voltreffers van het zwaarste kaliber tot zinken gebracht. Duitsche en Italiaansche gevechtsvliegtui gen vielen in den afgeloopen nacht weer de ha ven van La Valetta op Malta met goed resul taat aan. In Nöord-Afrika zijn hernieuwde met steun van pantserwagens ondernomen vijandelijke aanvallen op Solloem en van Tobroek uit afge slagen. Duitsche jagers schoten hier in lucht gevechten vier jagers van het type Hurricane neer. Luchtdoelartillerie haalde een Britsch ge vechtsvliegtuig omlaag. Voor de Britsche Oostkust is een koopvaarder van 3000 b.r.t. door een bom getroffen. Op het verlies daarvan kan gerekend worden. In Noord-oost Schotland werd een fabrieksinstal- latie in scheervlucht met bommen bestookt. Bij luchtgevechten boven het kanaal en voor de monding van de Theems verloor de vijand twee jagers van het type Spitfire, boven de Britsche Zuidwestkust een gevechtsvliegtuig. Marine artillerie nam vijandelijke vrachtschepen ter hoogte van Dover onder vuur. De vijand heeft in den afgeloopen nacht met vrij zwakke strijdkrachten op verscheidene plaatsen in Noordwest- en West-Duitschland bommen uitgeworpen, die uitsluitend woningen beschadigden en eenige slachtoffers onder de burgerbevolking maakten. Luchtdoelartillerie schoot een van de aanvallende vliegtuigen neer. In de gevechten ten noorden van Agram heeft ritmeester Sachenbacher zich 13 April onder scheiden door met zijn escadron fietsers door vastberaden aanpakken een .vijandelijken divi siestaf gevangen te nemen, waardoor hij de overgave van het gros van deze divisie, om streeks 12.Q00 man, bewerkstelligde". DE LINIE TRIKKALA—LARISSA. BERLIJN, 21 April. (D.N.B.) In aanvulling op het weermachtbericht van Zondag verneemt het D.N.B. het volgende: Voor het Engelsche front zijn de Duitsche stoottroepen na de zware doorbraak- gevechten der laatste dagen over èen breed front in de Thessalische laagvlakte afgedaald en hebben zij de ïinie TrikkalaLarissa reeds overschreden. Bij de achtervolging kwam de kracht van het Duitsche luchtwapen bij de aanvallen op de terug tochtswegen en het achterland van de Engelsch- Grieksche legercorpsen goed tot haar recht. Op den grooten «straatweg van Trikkala naar Larissa, die als eenige dwarsverbinding achter langs het Engelsche front loopt, alsmede op de van Larissa naar het zuiden loopende hóofdverkeerswegen vielen Düitsche gevechtsvliegtuigen en duikbom menwerpers de terugwijkende Engelsche marsch- en voertuigen colonnes met bommen en de boord- wapens aan.- De uitwerking van deze onstuimige en voortdurend herhaalde aanvallen op de wegen die overvol waren met Engelsche troepen, was vernietigend. De toekomst van Noorwegen. Rijkscommissaris Tcrboven aan het woord. BERLIJN, 21 April (V.P.B.) Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van het rijkscommissariaat van het bezette Noorsche gebied heeft rijkscom missaris Terboven een verklaring afgelegd, welke op opvallènde wijze de vroegere uitlatingen van den leider der Nasjonal Samling, Vidkun Quisling, dekt en onderstreept. Quisling verklaarde destijds dat Noorwegen na het toekomstig vredesverdrag geen protectoraat van Duitsohland zal/zijn. Ook zal het geen deel worden van het Groot-Duitsche rijk. De houding van de Noren zelf zal de betrek kingen tusschen Noorwegen en Duitschland voor de toekomst regelerf. Rijkscommissaris Terboven heeft deze verkla ring officieel bevestigd en er aan toegevoegd dat het in de allereerste plaats te danken is aan de nationale en positieve houding van de mannen en'vrouwen, die bij „Nasjonal Samling" zijn aan gesloten, dat een dergelijke verklaring gegeven kan worden. Natuurlijk wordt daarbij veronder steld dat de ideeën van deze beweging onder het Noorsche volk eenzelfden, sterken bijval zullen blijven vinden als tot nu toe geconstateerd kon worden. De rijkscommissaris is,er vast van over tuigd dat, wanneer dit inderdaad het geval is, het einde van den oorlog voor het Noorèche volk en in het bijzonder voor de Noorsche ai-beidei-s, visschers en boeren, wier nxstige houding de vreedzame ontwikkeling sterk beïnvloed heeft, grootere welvaart zal brengen dan ooit in de ge schiedenis van Noorwegen het geval is geweest. In dit verband is het van belang te constateeren, dat gelet op de talrijke aanmeldingen voor het vrijwillig toetreden tot het S.S.-regiment Nord land de voorwaarden aanmerkelijk verzaclxt zijn. Tot nu toe konden slechts ongehuwde man nen van 17 tot 25 jaar in het regiment worden "opgenomen. Daar echter vele oudere en gehuwde mannen zich hebben aangemeld, werd goedge keurd, dat in de toekomst alle Noorsche mannen tusschen 17 en 40 jaar tot het regiment zullen kunnen toetreden. De getrouwde mannen krijgen dezelfde vergoedingen als de Duitsche gehuwden die in het wapen S.S. zijn opgenomen. Zij die in het Noorsche leger gediend hebben behouden in het regiment Nordland over het algemeen hun vroegeren rang. Allccu boter op vctkaart. Met reductie op den prijs. Dé secretaris-generaal van Landbouw en Vis- scherij deelt mede, dat het in het voornemen ligt binnenkort op de bonnen der vetkaart uitsluitend bo ter beschikbaar te stellen, zooals zulks reeds ge schiedt op de bonnen der boterkaart. Bij den aankoop van boter tegen afgifte van na der aan te wijzen bonnen der vetkaart zal dan evenwel reductie op den prijs worden verleend en wel van 15 cent per 250 gram boter. De detaillisten zullen -deze reductie terstond bij de levering van boter, welke tegen afgifte van deze bonnen wordt gekocht, verrekenen. Verduister goed. Zooals bet moet. VAN 22 OP 25 APRIL 1941 van 20.49 tst 6.26 Maan op 25 April op 5.26 Maan op 25 April onder 18.47 Meeningsverscliillen in Australië. Parlement was niet geraadpleegd over de uitzending van troepen. Naar Reuter meldt gaat de aftocht uit Grieken land stelselmatig verder. De toestand blijft ernstig en zal komende dagen waarschijnlijk zoo blijven. De tegenslagen der Engelsche troepen in Grie kenland, van welke de Australische afdeelingen zware verliezen geleden hebben, hebben, volgens een bei-icht uit Sydney, aldaar groote ontevreden heid verwekt over het feit dat Australische troe pen naar den Balkan gezonden zijn. Australische parlementsleden verwijten den oorlogsraad dat hun advies over het zenden der troepen niet gevraagd is en zij verlangen dat terstond het parlement zal worden bijeengeroepen ten einde deze kwestie te bespreken. De premier ad interim, Fadden, heeft gisteren in een verklaring de verantwoordelijkheid voor het zenden van de "troepen op zich genomen. Hooger Minst der Ned. Kabelfabriek in 1940. De bruto-winst van de Nederlandsche Kabelfa briek bedroeg over 1940 f 3.487.885 (v. j. f2.920.536). Bij toepassing van de minimum-percentages zal een bedrag van f 450.695 (401.045) voor afschrij ving op de activa moeten worden afgezonderd. De boekwaarde van het totaal van de gezamenlijke fabrieken daalt daardoor tot f 1.550.000 (v. j. f 1.000.000). Na. aftrek van deze statutaire afschrijvingen blijft dan een winst over van f 3.037.189 (v. j. f 2.519.490). Moest het vorige jaar rekening gehouden wor den met een bedrag aan winstbelasting van rond f 260.000, thans, nu 't heffingspercentage is ver hoogd tot 3VA pet., meent men een bedrag van rond f 950.000 te moeten reserveeren, zoodat de winst, welke ter verdeeling komt, f 2.087.189 (f 2.259.490) beloopt. "Voorgesteld wordt, zooals gemeld, over het af gesloten boekjaar, behalve de statutaire 6 pet., nog een superdividend' van 15 pet. uit te keeren, waar door het totale dividend derhalve 4 pet. bij dat van het vorige jaar ten achter blijft. Het onverdeelde saldo, dat voor aandeelhouders op nieuwe reke ning overgaat, bedx-aagt dan f 23.154 (70.718). Voor houders van oprichtersbewijzen' is, inclu sief het onverdeelde saldo van het vorige boekjaar, beschikbaar een bedx'ag van f 166.728 (183.949), waaruit per oprichte-rsbewijs f 1282 (1415) kan worden gedeclareerd. Er blijft dan een saldo van f 68 (9) beschikbaar. De 55-jarige landbouwer van Grunsven is te Heesch door een auto aangereden en levensge vaarlijk gewond. De 34-jarige wielrijder A. B. uit Honselers- dijk is te Poeldijk te water gereden en verdron ken. Ook Holland's Noorderkwartier kent zijn den Anna Pauwlowna-polder bloeien op Een prachtig veld lente-bloemen in de bloembollenweclde in het voorjaar. In het oogenblik de narcissen in overvloed, omgeving van Breezand. .(foto Pax-Holland) VELSEN Doodelijk ongeval aan de Papier fabriek. Een arbeider bedolven onder gasaarde. Maandagmiddag omstreeks 3 uur heeft zich in de pyrietopslagloods van de afdeeling Loogerij der Cellulosefabrieken van de N.V. Vereen. Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen, een ongeval met doodelijken afloop voorgedaan, waarvan de 43- jarige loogerij-arbeider H. J. van Noort, wonende aan de Bankelaan te Beverwijk, het slachtoffer is geworden. In genoemde loods ligt eenige meters hoog een massa gasaarde opgeslagen, welke met kruiwagens naar de bestemde plaats vervoerd wordt. Toevallig had een collega van het slachtoffer, daar bepaald was, dat men steeds met twee man op de betref fende plaats moet werken, zich even verwijderd, zoodat niemand heeft gezien, hoe het ongeval zich heeft toegedragen. Geconstateerd wex'd, dat de compacte massa gas aarde is gaan schuiven, waax-door de man, die waarschijnlijk nog moest beginnen zijn kruiwagen vol te scheppen, geheel bedolven werd. Een in de nabijheid werkzaam zijnde elektricien ontdekte hetgeen gebeurd was en haalde ijlings hulp om den getroffene te bevrijden, wat eerst na enkele minuten gelukte. Nadat reeds eenige leden van hef personeel waren aangekomen om eerste hulp te verleenen, was pok spoedig dokter R. W. Fierstra ter plaatse. Deze achtte overbrenging naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk per ziekèn- auto noodzakelijk. Spoedig na aankomst aldaar ovei'leed de heer Van Noort. - "Welk een gewicht deze compacte verschuiving had blijkt wel uit het feit, dat de kruiwagen van den verslagene door den druk versplinterd was. Van Noort, die gehuwd en vader van één kind is, was 5 Januai'i j.l. als eerste in de reeks van jubila rissen die gedurende 1940 bij de Papierfabrieken zijn vijfentwintig-jarig dienstverband herdacht. Der Deutsche Wehrmachtkommandant der Stadt Haarlem teilt mit: Heute Nacht vom 20 bis zum 21 April 1941 gegen 23.15 Uhr ist vor dem Hause Prinsen Bolwerk 12 pin Deutscher Wehrmachtsangehöriger ohne jeden Anlass von hinten durch den Kopf ge- schossen worden. Die Tater sind zwei Zilvilisten in hellen Manteln die ihm lange gefolgt sind und dann in Richting Jansweg flüchteten. Es wird erwartet,- dass sich die Tater binnen 24 Stunden melden oder ermittelt werden. Nach Ablauf dieser Frist geht die gesamte Verantwortung mit allen ihren Folgen auf die ganze Stadt Haarlem mit allen ihren angrenzenden Nachbargemeinden über. Der Deutsche 'Wehrmachtkommandant, gez. FLöL. Hauptmann. Vertaling. De Duitsche Weermachtscommandant te Haarlem deelt mede: Hedeqnacht van 20 op 21 April 1941, te om streeks 23.15 uur is voor het perceel Prinsen Bol werk 12 alhier een lid van de Duitsche Weermacht zonder eenige aanleiding van achteren door het hoofd geschoten. De daders zijn twee burgprs, ge kleed in lichte jassen, die hem lang gevolgd hebben en in de ichting Jansweg zijn gevlucht. Er wordt verwacht, dat de daders zich binnen 24 uxy zullen aanmelden of ontdekt worden. Na af loop van dezen termijn komt de volle verantwoor delijkheid met al haar gevolgen te rusten op de ge- heele stad Haarlem en de randgemeenten. De Duitsche Weermachtscommmandant gez. FLöL. Hauptmann. Naar aanleiding van het bovenstaande verzoekt de Commissaris van Politie te Haarlem met den meesten aandrang, dat de dader(s) zich terstond bij zijn politie meldt (melden) en dat ieder, die omtrent deze daad inlichtingen kan geven, zich onmiddellijk aanmeldt. Het is absoluut noodzakelijk, dat iedereen rtiede- wex-kt en dat aaxx dezen oproep gehoor wordt ge geven, omdat anders de gevolgen door Haarlem en de randgemeenten zullen moeten worden ge dragen. De Commmissaris van Politie, E. H. TENCKINCK. HAARLEM, 21 April 1941. Nader deelde de politie ons hedenmorgen mede, dat de hierboven genoemde burgers niet beiden een lichte jas di'oegen. De man, die een lichte jas aan had, is 1.90 M. lang en de ander, gekleed in donkere jas, 1.77 M. f 5000 BELOONING UITGELOOFD. De gemeente Haarlem looft een bedrag van f 5000 uit aan hem (haar of hen) die aan de politie zoo danige aanwijzingen geeft (geven), dat de dader(s) van den aanslag ontdekt wordt (worden). IJMUIDEN Jubilea en mutaties bij de Ned. Spoorwegen. Dezer dagen hopen twee functionarissen van het station Velsen-IJmuiden-Oost hxxn zilveren dierxst- jubileum te vieren. De heer G. J. Fidder, arbeider- rangeerder, zal 27 April 25 jaar in dienst van de Ned. Spoorwegen zijn, de heer C. J. Groenland, assistent van den stationsdienst, hoopt.hetzelfde jubileum op 6 Mei te vieren. Beiden zullen door de directie en het personeel van het station gehul digd worden. Met ingang van 1 Mei a.s. wordt de assistent van den stationsdienst R. Nicólai van Scheemda naar Velsen-IJmuiden-Oost verplaatst, terwijl tot arbeider aan hetzelfde station is benoemd C. C. van Hulst te Rotterdam. BEVERWIJK Scliocnenbonncn. Voortaan schriftelijk aanvragen. In het vervolg moeten aanvragen om schoenen bonnen schriftelijk bij den Distributiedienst wor den ingediend met nauwkeurige omschrijving van de redenen, op grond waarvan aanvragers aan spraak op een schoenenbon meenen te kunnen maken. Slechts in zeer noodzakelijke gevallexi zal tot de verstrekking van schoenenbonnen, geheel ter beoox-deeling van de leiders van deze diensten, worden overgegaan, waartoe toelaxighébbenden een oproeping van den plaatselijken Distributie- dieixst ontvangen. De diensten zullen voor dit doel geen aaxrvraag- formulieren meer ter beschikking stellen. In verband met den grooten achterstand bij de afwikkeling van de tot dusver ixxgediende aanvra gen, hetgeen het gevolg is van het geringe aaxital beschikbare bonnen, moet met een belangrijke vertraging in de afdoening van de ingekomen verzoeken rekening worden gehouden. Distributie van vaste brandstoffen. Hoofden van gezinnen en personen, die een zelf standige hxxdshouding voeren en die voor de (be reiding vaxx wax-me maaltijden uitsluitend zijn aangewezen op het verbruik van vaste 'brandstof fen en/of petroleum, kunnen zich aan den (Distri butiedienst vervoegen tot het invullen van een aanvraagformulier. Zij, die wonen in een perceel, dat op (het gasnet is aangesloten, ook al ontbreekt een gascomfoor of een gasfornuis, alsmede zij, die electrisch kun nen koken, komen niet voor deze regeling in aan merking. Formulieren kunnen van Woensdag a.s. tot en met Vrijdag a.s worden afgehaald. Exfra rantsoen melk. Werkgevers, bedrijfsleiders en degenen, die zelf- staxidig een bedrijf uitoefenen, kunnen extra rantsoenen melk aanvragen bij den Distributie- dienst voor arbeiders, die bij de uitoefening van. hun beroep1 met giftige stoffen omgaan. De aanvraagformulieren kunnen van 23 April a.s. afgehaald "worden en moéten uiterlijk 26 April ingeleverd worden.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1