J E X S DAG 23 APRIL are Duitsche druk aan het front in Griekenland. De strijd aan het Balkanfront. 1941' fingelsche aftocht onder moeilijke omstandigheden wet D N.B- deelt mede: 'Hét officieele commu- imié van 'het Britscfhe hoofdkwartier in Grieken- id maakt hekend dat de Grieken voornamelijk last van den tegenstand tegen de Duitsche ilhen dragen, die succesvol blijven oprukken, 'den linkervleugel van het Grieksch-Britsche fnt staat volgens dit officieele communiqué fipn Brltsche eenheid meer. In het zelfde com- iniaué wordt verklaard dat de terugtocht ge- Mtwordt door Australische en Nieuw-Zeeland- hp troepen. Ook hier laten dus de Engelsohen, SC-enals op andere strijdtooneelen, aan de strijd- uit het Imperium over in de laatste l^iifgevechtén met de oprukkende Duitschers Vernietigd of gevangen genomen te worden. Door den aftocht der Engelsche troepen in Griekenland, zoo meldde de Londensche Nieuwsdienst Dinsdagavond, is de frontlijn aanmerkelijk verkort. In het geheele Britsche frontgebied zijn krijgsverrichtingen gaande, ne Duitschers oefenen op alle punten zwaren druk uit. De moeilijkheden van den Britschen aftocht zijn ^buitengewoon groot geweest. Verkenners van het Duitsche luchtwapen met erooten actieradius, hebben, naar het D.N.B. verneemt, bij hun jongste vluchten waargenomen dat het druk is in de groote havens van Oost- Griekenland. Op de wegen naar de steigers en plaatsen van inscheping verdringen de colonnes elkander. Stoombooten van middelbare en ge ringe grootte, motorbooten en kotters liggen ge reed om de Engelschen te vervoeren, zoowel voor Piraeus als voor Volos kruisen talrijke vaartuigen buiten de reede, die blijkbaar wachten op bevel om aan te leggen aan de weinige pieren die nog niet verwoest zijn. Formaties Duitsche gevechts vliegtuigen hinderen voortdurend de concentratie en inscheping van de Britsche troepen. Schepen die aan den grond gezet en tot zinken gebracht 2ijn bemoeilijken het verkeer in de havens in hooge mate. De Duitsche troepen hebben in de haven Volos talrijke Grieksche en Levantijnsche zeelieden jangetroffen, die opmerkelijks verklaringen over de gebeurtenissen der laatste dagen konden af leggen. De Engelschen wilden voor de inscheping hunner troepen alle Grieksche schepen, die te Volos en Chalfcis lagen, bemannen en trachtten daartoe een groot aantal Grieksche zeelieden in dienst te nemen voor het transport naar Egypte. Toen de Grieken weigerden, gingen de Engelschen over tot dwangmaatregelen die tot een heftige beroering leidden. Engelsche verliezen in Griekenland. BERLIJN, 22 April (D.N.B.) De berichten uit vijandelijke bron over zware Duitsche verliezen in Griekenland hebben in Berlijn zeer de aandacht getrokken, omdat zij de verliesverhouding omkee- ren. Van militaire zijde werd vandaag verklaard dat de Duitsche verliezen juist buitengewoon klein jijn.De drijfveer voor de Engelsche berichten ziet men in het feit dat de Engelschen en Grieken op hun vluoht zeer groote verliezen hebben geleden en nog lijden, vooral tengevolge van het optreden der Duitsche luchtmacht. Men schat het aantal Engelsche soldaten, dat de atste dagen om het leven is gekomen door het in den grond boren der transportschepen, op on geveer 30.000. De tot zinken gebrachte tonnage bedraagt 122.000, waarbij dan nog de beschadigde schepen komen. Sedert eergisteren spoelen aan de kust van. Volos tot aan den voet van den Olympus, duizenden lijken van Engelsche soldaten aan. Om een illustratie te geven van de onoprecht heid der Britsohe berichtgeving over den militai ren toestand, verwees men te Berlijn overigens naar het ooggetuigeverslag dat een Amerikaan- sche correspondent gisteravond heeft gegeven voor den kortegolfzender WCAP te Philadelphia. Hij had zich van Athene naar Istanboel begeven om daar zijn verslag door te geven. Hij zeide: .Het Britsche expeditieleger, dat 80.000 man sterk is, trekt langzaam terug. De heldhaftige Griek sche soldaten offeren zich op om den Britschen terugtocht te dekken". Deze uitspraak van een niet-Duitsch gezind journalist acht'men te Ber lijn afdoende. Rede van Churchill in het Lagerhuis. Geen uitvoerige verklaring over den militairen toestand. Naar Reuter meldt, heeft de Britsche minis ter-president Churchill Dinsdag in het Lager huis o.a. gezegd dat het oogenblik nog xiiet ge komen is om een uitvoerige verklaring over den militairen toestand af te leggen. Hij gaf den af gevaardigden den raad op dit oogenblik van Eden nog geen verklaring over de resultaten van diens reis naar het Midden-Oosten te ver-langen. Churchill zeide voorts dat hij geen verklaring kon afleggen die thans van eenig nut zou kun nen zijn en meer zou kunnen bevatten dan hij eergisteren heeft medegedeeld en sindsdien door de bladen gemeld is. Het ligt voor de hand aldus Churchill, dat. wanneer in den toestand een tijdelijke stilstand is gekomen, in het Lagerhuis een uitvoerige verklaring zal worden afgelegd over alles wat er tot op dat oogenblik gebeurd is. Ik moet open- hjk toegeven dat wij de grootste moeite r ahad hebben om volledige berichten te krijgen over de moeilijke beweging van onze strijdkrachten m Griekenland. Deze bewegingen waren bui tengewoon ingewikkeld en zijn met bijzondere handigheid ten uitvoer gelegd, doch zelfs de legeering ontvangt niet iederen dag volledige en nauwkeurige inlichtingen van de commandan te.11 die bij deze troepenbewegingen betrokken pn. Dit heeft overigens in geen enkel opzicht hot verloop der operaties belemmerd. Ik heb ër voor gezorgd, dat wij in het vervolg vollediger inlichtingen ontvangen. De verjaardag van Hitier. Plechtige godsdienstoefeningen in de Katholieke kerken van Duitschland. verjaardag van Adolf Hitler zijn in alle «atholieke kerken van het Duitsche Rijlc plechtige wlsdienstoefeningen gehouden, die dit jaar bijzon- Tj Plechtig en indrukwekkend waren. De priesters, 'yus het D.N.B., gaven in hun predicaties een ^mldering van het voorbeeldige leven van den «Wh en ziJn zichtbaar gezegend werk voor den Pöouw van het Duitsche vaderland. Zij maanden geloovigen aan door een oprechte overgave, door r®rs en gebed en dor het geven van alle krachten bestrijders te zijn in zijn geweldigen strijd om yv'jheid van het Duitsche rijk. va i ^uitsckft episcopaat heeft door het presidium de bisschopsconferentie aan den Führer de ge- Kwenschen doen overbrengen, terwijl de bis- bop van Berlijn, Konrad graaf von Presing, den unrer de gelukwenschen van den Berlijnschen wruB overbracht. Italiaansch weermachtsbericht De Italiaansche bewoners van Benghasi toonden zich zeer geestdriftig, toen de Duitsche pantsertroepen na de y herovering op de Britsche strijdkrachten, de stad binnentrokken. (Foto Weltbild—Pax Holland) De situatie in liet Verre Oosten. Te Tokio officiéél niets bekend van militair verdrag tusschen Amerika, Engeland, Australië, China en Ned.-Indië. Het Japansche persbureau Domei deelt mede: De woordvoerdèr van het bureau voor de inlichtingen, Koh Isjii, heeft verklaard niets te weten vaxx een beweerd militair accoord tus schen de Ver. Staten, Engeland, Australië, China en Nederlandsch-I-ndië, behalve „het daarover in een krant verschenen bericht". Isjii zeide geen officieele bevestiging van dit bericht te hebben ontvangen. Op vragen betreffende het Fransch- Thailandsche vredesverdrag antwoordde de woordvoerder dat „alleen technische kwesties" de onderteekening van het ve.rdrag ophouden. Isjii deelde in dit verband verder mede, dat de Maandag gevoerde besprekingen tusschen Ohasji en den Franschen ambassadeur als voornaamste punt hadden de Indo-Chineesche economische kwestie en de algemeene betrek kingen tusschen Japan en Frankrijk. Op de vraag of er een tijdslimiet was ge steld voor het beëindigen van de economi sche besprekingen te Batavia tusschen Ja pan en Nederlandsch-Indië antwoordde de woordvoerder: „Ik denk het niet". Toen de vraag gesteld werd of admiraal No- moera, de Japansche ambassadeur te Washin- - ton, in zijn rapport aan het departement van buitenlandsche zaken optimisme had getoond ten aanzien van de Japansch-Amerikaansche. betrekkingen, antwoordde Isjii dat Nomoera „openhartig spreekt" met de ambtenaren in Washington en met Roosevelt. Tenslotte deelde de woordvoerder nog mede dat de Duitsche economische missie onder lei ding van Helmuth Wohltat, die op 26 April te Tokio wordt verwacht, „vrij lang" in- Japan zal blijven. Hij voegde hieraan toe dat het ver blijf der missie echter niet permanent is. MATSOEOKA OVER HET PACT MET RUSLAND. „Vraag Molotof of Stalin", antwoordde de Japansche minister van buitenland- sche zaken, Matsoeoka, toen hij gisteren te Tokio aankwam, op de vraag van een buitenlandsehen correspondent of de Rus sische troepen als gevolg van het neutrali- tenspact waarschijnlijk uit het Verre Oosten zouden worden teruggetrokken. Na bij den premier verslag uitgebracht te hebben, ontving Matsoeoka de buitenlandsche correspondenten. Op de vraag of hem voor de onderteekening van het pact ook voorwaarden waren gesteld, antwoordde hij„De kaarten lig gen open .op tafel". Hij deelde voorts mede dat bij de besprekingen met de Russische staats lieden alle tusschen de Sovjet Unie en Japan hangende vraagstukken behandeld waren en betoogde dat het persoonlijk contact aanzien lijk heeft bijgedragen tot het sluiten van het stoot gegeven tot de onderhandelingen over het pact. Evenals het driemogendhedénpact de betrekkingen tusschen de drie mogendheden en Sovjet-Rusland niet raakt, zoo raakt ook dit verdrag. In feite heeft Stalin den laatsten stoot neutraliteit'spact het drieniogendhedenverdrag in het minst niet. Dit blijft onveranderlijk de grondslag van onze buitenlandsche politiek. Het neutraliteitspact schijnt integendeel een ver sterking van onze positie in den zin van het driemogendhedenpact. Matsoeoka heeft voorts in een audiëntie, wel ke bijna twee uur duurde, den keizer verslag over zijn Europeesche reis uitgebracht. Daarna heeft hij voor- leden qgr regeering en hooge of ficieren gesproken over de reorganisatie van Europa door Duitschland en Italië en over de Voorgeschiedenis en de totstandkoming van het neutraliteitsverdrag met Rusland. De minister zal heden het woord voeren in den Raad van State die aan het einde van deze week het verdrag met Moskou, zal ratifi- ceeren. (D.N.B.) Vluchtelingen terug naar het onbezette Frankrijk. VIOHY, 22 April (A.N.P.) Naar Maandag of ficieus bevestigd werd. 'kunnen binnenkort op nieuw een aantal vluchtelingen, die zich op 'het oogenblik in het onbezette deel van Frankrijk bevinden, naar het bezette gebied terugkeeren. Door een overeenkomst met de bevoegde Duitsche instanties is het mogelijk voort te gaan met de begin November beëindigde overbrenging van Fransche vluchtelingen naar hun geboortegrond Het nieuwe transport zal waarschijnlijk half Mei vertrekken. Succes voor de Japanners. Foetsjau bezet. TOKIO, 22 April (Domei) Uit „Ergens in de provincie Foekian" wordt gemeld dat de Ja pansche strijdkrachten gisteren Foetsjau heb ben bezet en daarbij negen Chineesche pa- trouillebooten hebben buitgemaakt, benevens stukken 20 c.M. geschut, 10 stukken10 c.M. geschut, een 7 c.M. luchtafweerkanon en een groote hpeveelheden ander oorlogstuig. Hitier ontving Ciano. Onderhoud te Weenen Het D. N. B. meldt: De Führer heeft op 20 April den Italiaanschen minister van bui tenlandsche zaken, Ciano, die een kort be zoek aan Weenen bracht, ontvangen in te genwoordigheid van den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop. Graaf Ciano is na de besprekingen, die hij te Weenen met Von Ribbentrop heeft ge had, gistermiddag naar Italië terug-ge keerd; Italianen overschrijden de Crieksch-Albaansche grens. Bommen op Grieksche havensteden. ERGENS IN ITALIë. 22 April (Stefani). Weermachtbericht no. 320 luidt als volgt: „Aan het Grieksche front hebben onze troepen bij het onvermoeid voortzetten van hun zegevieren den opmarsch overal de Albaansche grens over schreden, waarbij zij doordringen op vijandelijk gebied. De luchtmacht heeft met'ruim 400 jachtvliegtuigen bombardementstoestellen en duikbommenwerpers zonder onderbreking het terugtrekkende leger be stookt. Gemechaniseerde colonnes, convooien en op marsch zijnde troepen werden getroffen, waarbij enorme verliezen veroorzaakt werden. De havens van Prevesa, Arta, Korfoe en Paxos zijn boven dien gebombardeerd en vijandelijke installaties en schepen werden beschadigd. Een stoomschip is in brand geworpen. Op 20 en 21 April hebben Duit sche formaties in het midden en Oosten van de Middellandsche Zee twee vijandelijke convooien aangevallen en een tankboot van 800Ó ton, benevens een stoomschip van middelgroote tonnage tot zinken gebracht; andere schepen werden beschadigd. Onze formaties hebben te Soeda vijandelijke gemeerde schepen en installaties der basis gebombardeerd en getroffen. Een schip van middelgroote tonnage werd tot zinken gebracht. In Noord-Afrika activiteit der wederzijdsche artillerie en patrouilles in de-zóne van Tobroek, waar bij geïsoleerde pogingen tot een uitbraak van vijandelijke tanks eenige krijgsgevangenen werden gemaakt. Ten Oosten van Solloem is een der vijan delijke colonnes, die getracht had onze stellingen te naderen, teruggeslagen na zware verliezen te hebben geleden. Gisterochtend vroeg hebben vijan delijke lucht- en vlootstrijdki'achten een bombar dement gericht op Tripoli. Een vijandelijk bombar dementsvliegtuig werd neregeschoten. In Oost-Afrika werden op de vijandelijke colon nes, die in actie zijn tegen onze stelling in den sector van Dessie, enex-gieke tegenaanvallen gedaan. Zij werden teruggeslagen". De tuinbouw in Duitschland. Toeneming van het aantal bedrijven. Het aantal tuinbouwbedrijven in Duitschland is sinds 1939 naar aantal en beteelde opper vlakte belangrijk toegenomen. Volgens mede- deelingen van het Reichsamt in „Wirtschaft und Setatistik" telde Duitschland in 1939 284.000 tuinbouwbedrijven, hetgeen 6 pet. is van het to tale agrarische bedrijfsleven. De voor de teelt van tuinbouwproducten in cultuur gebrachten bodem bedroeg naar oppervlakte 221.000 H.A., hetgeen viertiende procent is van de totale op pervlakte, welke voor agrarische bedrijfstakken in beslag wordt genomen. Bij de kleinere land bouwbedrijven, met een bedrijfsoppervlakte van 'A1 H.A.. ligt dit percentage belangrijk hooger nl. 3 pet. Van 1933 tot 1939 heeft zich- in het oude Duit sche Rijksgebied (berekend naar de situatie van 1933* de tuinbouwoppervlakte met 43.000 H.A., of 28 pet. uitgebreid. Het is voor Duitschland een typeerend ver schijnsel, dat de tuinbouw slechts weinig als hoofdcultuur toegepast wordt, doch meesten tijds in verbinding met andere takken van landbouw. De tuinbouw als nevencultuur wordt in niet minder dan 68 pet. van de geregistreerde bedrij ven toegepast, bij de groote bedrijven, boven 5 H.A., is dit percentage zelfs 97 pet.. Omstreeks 1939 is in sterke mate het Duitsche landbouwbedrijf door den tuinbouw beïnvloed. Van overheidswege werd het toepassen van de tuinbouwcultures in landbouwbedrijven stérk ge propageerd van wege de belangrijke volksvoe dingsvraagstukken, welke daarmede verband hielden. In stijgendge mate is dientengevolge de tuinbouw ook in eenu grooter aantal bedrijven toegepast. Tuinbouw als hoofdbedrijf is slechts bij een vijfde gedeelte der geregistreerde bedrijven te constateeren. (Europapress.) Italiaansche wacht op Joego-Slaviscli schip. SJANGHAI, 22 April (D.N.B.) De Joego Sla vische vrachtboot Tomislaf, die in de haven alhier ligt, is op verzoek van den kapitein door de Ita liaansche marine in bescherming genomen. Dit verzoek van den kapitein volgde op Engelsche bedreigingen, dat -het schip gedwongen zou wor den naar Hongkong te vertrekken en zich daar ter beschikking van de Britsohe autoriteiten te stellen. De Italiaaxische marine heeft een wacht aan boord van het schip geplaatst. Bezoek van Roosevelt aan Canada. Tusschen 10 en 15 Mei. NEW-YORK, 22 April. '(D.N.B.) De Canadee- sche minister-president Mackenzie King heeft, naar uit Ottawa gemeld wordt, medegedeeld dat Roosevelt, het voornemen heeft om tusschen 10 er 15 Mei een bezoek te brengen aan Canada. Roo sevelt kon den juisten datum van zijn aankomst nog niet opgeven, hij zal echter arriveeren op een I tijdstip dat het Canadeesche pavlemcqt nog in zit- i tin-g bijeen is. Temidden van ruïnes verricht epn oorlogs correspondent te Belgrado zijn werk. (Foto Weltbild—Pax Holland) Zware slagen werden toegebracht, toen de weerstand van het Joego-Slavische leger bij den opmarsch der Duitsche troepen gebroken moest worden. Een spoor lijn, welke bij een bombardement door een voltreffer vernield werd. (Foto Weltbild—Pax Holland) Overzicht van generaal Glaise von Horstenau. BERLIJN, 22 April. (D.N.B.) Het weekover zicht van den militairen medewerker van het D. N. B., generaal Glaise von Horstenau, luidt o.m. als volgt: Het meesterlijk ten uitvoer gelegde Duitsche operatieplan tegen Joego-Slavië, dat door de plot seling optredende situatie geïmproviseerd moest worden,, bracht door een concentrischen aanval op Belgrado niet alleen deze vesting reeds op den achtsten dag ten val, doch heeft door de insluiting en door het ingrijpen van het luchtwapen in den strijd te land ook het grootste deel van de Servi sche strijdkrachten in deze periode vernietigd. Door de kracht van den Duitschen aanval op de in het gebied rondom Serajewo samengetrokken troe pen volgde reeds op 16 April de capitulatie van het tweede legércorps en op 17 April de capitula tie van de geheele Servische weermacht. De Amerikaansche criticus Hurd critiseert de volkomen ineenstorting van Joego-Slavië en maakt den Engelschen generalen staf het verwijt dat met een defensieve tactiek geen oorlog gewonnen kan worden. De geweldige prestaties, die de Duitsche fcroependeélen bij hun opmarsch, ondanks moeilijk heden, voortspruitende uit het terrein, de bergen en de dalversperringen en ondanks de slechte weersomstandigheden koude en sneeuw in het hooggebergte op den Balkan hebben volbracht, vormen een tot dusver niet geleverd meesterstuk van oorlogvoering. Van dag tot dag nam de druk van het Duitsche leger toe, zoodat de Grieken ook aan het Albaan sche front voor de Italianen den terugtocht moesten aanvaarden. Met de inneming van Larissa deed zich de vraag voor of de Engelschen nog bijtijds zich in Volos in de nog aanwezige vrachtschepen konden inschepen. Vooral daar door de hevige bomaan vallen van Duitsche formaties gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers de terugtochtswegen wa ren vernield en de colonnes van de terugwijken de Engelschen uiteen waren gedreven. Ook de ten oosten van Larissa terugwijkende Grieksche troepen zullen nauwelijks aan de insluiting kun nen ontkomen. Het aantal gevangenen en de buit aan oorlogsmateriaal zijn in deze week tot in het onmetelijke gestegen. In verband met den opmarsch naar Larissa moet geconstateerd worden dat de Duitsche lucht strijdkrachten in de afgeloopen week de vernie tiging van de Engelsche transportvloot met groot succes voortgezet hebben. 90.000 br.t.van de vrachtschepen werd tot zinken gebracht. Boven dien werden twintig groote transportschepen, elk met een tonnage van meer dan 10.000 br.t., zoo zwaar beschadigd, dat zij voor een onmiddellijk wegvoeren van de Engelschen niet meer te gebrui ken zijn. Ook in Noord-Afrika is den Engelschen de wet van het handelen opgedrongen. De ernst van den toestand, waarin de Britsche troepen in. Noord- Afrika zich bevinden, wordt door de New-York- sche bladen sterk in het licht gesteld. Zij verkla ren dat de luchtsteunpunten in Noord-Afrika voor het Duitsche leger als basis tegen Egypte, het Suezkanaal en het oostelijk deel van de Middel landsche Zee van niet te onderschatten beteeke- nïs zijn. Het luchtwapen had met een tot zinken ge brachte tonnage van 143.000 br.t. een bijzonder aandeel in de totale tot zinken gebrachte tonnage. Niet alleen dit succes van het Duitsche luchtwa pen. doch vooral de groote aanvallen van de Duitsche luchtstrijdkrachten op Londen op 17 en 20 Apx-il bewijzen, dat door de actie op de oorlogs fronten in Joego-Slavië, Griekenland en Libië geen verzwakking van het Duitsche luchtwapen is opgetreden. DE LUCHTAANVALLEN. Neutrale waarnemers beweren dat gedeelten van Londen er uit zien als Coventry en Plymouth. Het geheele havengebied aan de Theems en de industriewijk met haar voor den oorlog belang rijke installaties zijn zoodanig door bommen ge troffen dat zij zelfs in verscheidene maanden niet meer zijn te herstellen. Behalve de groote aan vallen op Londen en Belfast heeft het Duitsche luchtwapen in de afgeloopen week nieuwe aan vallen gedaan op voor den oorlog belangrijke doelen in Portsmouth, Portland, Harwich. Great Yarmouth, Hull, Newcastle, Liverpool en Birken head. Ook door talrijke aanvallen overdag, die zich uitstrekten tot Noord-Schotland, op wapen fabrieken, zijn de Engelsche zware materieels verliézen toegebracht. Of de slag op den Atlantischen Oceaan gewon nen wordt, of de slag op de Middellandsche Zee de beslissing brengt, en of de veldtocht op den Balkan voor de Britten het voordeel heeft, dat een inval in Engeland uitgesteld wordt allemaal vra gen die op het oogenblik in officieele Engelsche kringen besproken worden zal door Duitschland op ondubbelzinnige wijze beantwoord worden. De strijd tegen Engeland wox*dt daar gevoerd waax; Duitschers de Engelschen treffen. Stijgende petroleiiniprodnctie in Roemenië. BOEKAREST, 21 April. (Europapress). De productie van de Roenaeensche petroleumindus trie schommelt .om en bij de 1.400 wagons ruwe olie per dag. De totale productie aan ruwe olie be droeg in den loop van Maart 43.000 wagons. Nieu we boringen werden verx-icht tot een diepte van 15.000 meter. Indien men in aanmerking neemt, dat de totale productie in Februari 41.133 wagons en in Januari 37.352 wagons bedroeg, dan blijkt, dat de' productie "in den tijd van 2 maanden met 6.000 wagons gestegen is. Omvangrijke diefstallen in Engeland. GENèVE, 22 April (A.N.P.) De Daily Mirror bericht, dat in de vliegtuig- en munitiefabrieken in Noord-Engeland omvangrijke diefstallen wor den gepleegd. Kleine onderdeelen van machines, oliën en vetten, alsmede het meubilair van de fa- briekscantine zijn gestolen. Dit feit heeft bij de autoriteiten bezorgdheid gewekt. Het blad geeft vervolgens nauwkeurig op, dat in een fabriek in Mereyside 50.000 stuks vaatwerk en 2500 vorken en lepels in drie maanden tijds verdwenen zijn, ofschoon het personeel slechts 2.000 man be draagt. Over de verdwenen voor den oorlog be langrijke werktuigen en machinerieën noemt de Daily Mirror Wijselijk geen cijfers. O^adio DONDERDAG 24 APRIL 1941. Nederlandsch Programma, HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra- mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 815 Vrijzinnig Protest. Kerkcomité. Dag opening. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmu zlek. 9.15 Voor de vrouw. 9.17 Gramofoonmuziek. 10.00 Syl- vestre-trio en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de boeien. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Amusementsorkest. 12.42 Almanak. 12.45 A. N. P. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Harmonie-orkest en Bahdi Balogh en zijn ensemble. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Kamerorkest „Ars nova et antlqua". 3.15—3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 „Muziekcentra In het verleden: Parijs: De opera", cause rie met gramofoonmuziek. 5.15 A. N. P. Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 5^15 Orgelspel en zang. 6.15 Sport en lichamelijke opvoeding. 6.30 Omroeporkest. 7.00 A. N. P. Vragen van den dag. 7.15 Cello en piano. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten.' 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten. Engelsch. 8.45 Omroeporkest en solist. 9.45 A. N. P. Engelsche berichten. 10.00 A. P. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma, HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gra mofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Christ. Radio Stichting: Morgendienst. 10.20 Zang en Piano. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.00 Pianovoordracht. 11.30 Voordracht. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Omroep orkest. 12.45 A. N. P Nieuws- en economische berichten. 1.00 De Melodisten. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelcon cert. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.40 De Romancers en soliste. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Gramofoonmuziek (met toelich ting). 4.30 Nederlandsche liederen. 5.00 Christelijke Radio Stichting: Lezen van Christelijke lectuur. 5.15 A. N. P. Nieuws, ecoonmische- en beursberichten. 5.30 Musiquette. 6.00 Causerie „Ons planetarium". 6.15 Gramofoonmuziek. 6.45 Willem-Vader-herdenking. 7.00 A. N. P. Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Ensemble „De Jonge acht". 7.30 Causerie „Wij en onze historie". 7.45 Ensemble. „De jonge acht". 8.00 A. N. P. Nieuwsberichten. 8.15 Koor en orkest van het „Deutsche Opernhaus" te Berlijn en solisten (opn.). 10.00 A. N. P. Nieuwsberichten, sluitinf,

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3