Op Ontdekkingsreis Bonnen die thans geldig zijn: lüilze tenmslessen ui uxeUiiy uxaatden. Troost. 41s het weer goed blijft en de volgende Zondag zijn naam eer aandoet zal men heel wat bollenvelden in bloei kunnen zien. Hier boven ziet men een veelbelovend begi"" een paar velden met bloeiende hyacinten aan den Vlaamsclie Weg te Haarlem. (foto De Haas) in de arbeidssfeer van... Keen - mevrouw, heelemaal mis meneer! Die1 rjn met de roode pet op, die wanneer u in den •rein zit of iemand naar den trein brengt op en gegeven óogenblik zijn „pannekoek" opheft,, waarop! de locomotief prompt ervandoor gaat, die man is heelemaal de stationschef niet! Ja, u heeft hem er wel dikwijls voor uitgemaakt, maar dat Pi nog niet dat 't 'm is ook! He durf er haast wat cv verwedden dat u tegen den waren stationschef, j^jnan, bij wien werkelijk alle draden van het kjrjjf tesamenkomen, soms wel „conducteur" heelt gezegd, of „ladingmeester", want dat hééft ceciief mij zelf verteld. Die mannen, met de roode «tten en de pannekoeken zijn de opzichters, de helpers van den treindienst-leider. De stations chef heeft geen roode pet opin het dagelijksche «ooorleven alleen' bij feestelijke gelegenheden ja» hij een roode pet en een speciale gekleede sj dragen en als u hem op het perron tegen val ziet hij er met zijn zwarte pet, voorzien vin gulden biezen, en in zijn zwarte costuum zeer Scheiden uit. En hij neemt het u heelemaal niet kwalijk dat u conducteur tegen hem zegt, want zoo jade heer Huisman niet, en hij begrijpt heel goed óat het publiek van alles houdt wat „oogt", en joo'n man met de roode pet op „oogt" inderdaad en het feit dat de treinen daadwerkelijk aan zijn gebaren gehoorzamen en hij eigenlijk de man is, jje ze loopen laat, maakt het ook al weer begrijpe- Ijker dat mèn, de groote mèn in hém dèn chef iet Doch juist daarom ook heeft deze ontdekkings- tóht in dp arbeidssfeer van den stationschef een ieré beteekenis, want die ontdekking' betreft nkt alleen de arbeidssfeer om den stationschef heen, doch in de eerste plats wel den stationschef ieH! Wel aan, ik neem u mee langs een trap, die wentelt in een verheffing op het perron en de zeelui doet denken aan de brug op hun schip, waarop de kapitein zijn schip bestuurt, maar te de spoorlieden de bescheiden betiteling van ,DniventiL" hebben gegeven. In die duiventil zit zin een bureau met paperassen en een telefoon erop de heer Huisman, chef van het station te Haarlem. En hij blijft heel rustig op zijn plaats zit- wanneer de trein naar Zandvoort zich in be weging zet; door de ramen heen is 'het station [prachtig te overzien en kunnen de binnenkomende uitgaande treinen in het vizier worden -ge houden. De treindienstleider, die nog een étage zit in de duiventil, zorgt ervoor dat de teirièh op tijd vertrekken. De chef geeft de al- geheele leiding, technisch en commercieel. „Er is niets moeilijks in dit bedrijf, wanneer ce boel op wieletjes gaat", zegt de-heer Huisman, "an moeten we u erop wijzen dat de ohef dit ;de figuurlijk bedoelt, 'want uiteraard gaat bij de spoorwegen alles altijd op wieletjes. Maar ook al gaat het letterlijk op wieletjes, dan kan het figuurlijk nog niet op wieletjes gaan! In dat geval hangt alles van den chef af. De treinen runnen te laat komen en het is daarmee net als zet zoo'n rij van kaarten, die je als kind wel eens opzet; als je er één van om laat vallen volgt ie heele rij. En als het met één trein mis is volgen er meer. Een ongeluk gooit een heele dienstregeling met ién slag in de war. En dan móet er een regeling worden geïmproviseerd, het verkeer moet over '«aan worden geleid of omgelegd, en wat dat ie?gen wil kan men zich moeilijk voorstellen. Over al in 't land snellen de treinen voort over de rails en het spoorwegorganisme moet aan den gang worden gehouden, ook al hapert er in een deel V3n het lijnennet wat aan. Heeft u wel eens met een miniatuur treintje gespeeld? Waarschijnlijk: ie meesten van óns zijn in hun prille jaren en peester geweest over een locomotief met os, Maar ik bedoel hier meer of u, ouder gewórden of zplfs al volwassen, wel eens electri ze treintjes op een meer gecompliceerd net van rils op een tafel bediend heeft, op een tentoon- r-eiling bijvoorbeeld? Zoo ja, dan weet u wat er J'Mr komt kijken om die treintjes niet op elkaar te laten botsen; de wissels moeten op tijd gesteld worden, de treinen moeten op tijd stoppen maar Wk op tijd vertrekken,, de signalen mogen niet te hut komen, en bij zooveel andere dingen moet men Z gedachten houden. Welnu, wie dit weet, kan ff, tenminste iets indenken van hetgeen in den »riionschef omgaat, wanneer de boel nou eens op wieletjes gaat! Ooeh niet alleen de treinen, ook de menschen, '/htionspersoneel, gehoorzamen aan den sfations- Clei"- Hij bepaalt de verdeeling van den arbeid en is Woordelijk voor den goeden gang van zaken, ook bij het menschelijk verkeer zijn er wissels en "Jhalen, die zeer op tijd bediend moeten worden, '"t alles naar wensch marcheeren! ..Voeling hóuden met het publiek behoort ook tot *aak", zegt de heer Huisman. „De reizigers 'in onze klanten en zij moeten tevreden zijn over bediening. En ook met onze levenlooze passa- -5s' de goederen, moet ik me bemoeien. Wanneer een mogelijkheid is om veryocr te werven voor ^spoorwegen moet ik die wel degelijk aanvatten, oewel voor de eigenlijke regelingen op dit gebied "Reisagenten zorgen. En voor uitbreiding n ons aantal reizigers hebben we onze reis agenten. Ja, de stationschef heeft wat men noemt „zijii ^pchen ervoor". Daarvoor is hij chef. En voor ",Z Zo°v£r kwam? Een arbeidzame weg van laag r hoog; surnumérair, klerk, telegrafist, com es, chef-commies, onder-stationschef en toen - laaonschef. Lawntenfiis Ziezoo, daarmee is dus een tip opgelicht van den sluier, die over de arbeidssfeer van den stations chef ligt, dus niet, dames en heeren, van den man met de roode pet en de koekepan dat is immers de opzichter! maar wel van den man in de duiventil", dien u op het perron wel eens heeft aangesproken met conducteur. Wanneer ik straks samen met u een trein wil pakken en u stormt in haast op den man met de roode pet en de koekepan af en informeert: „Opzichter, opzichter, gaat deze trein naar Leiden?" dan zal 'k glimlachen, want dan weet :k dat u dit stukje heeft gelezen, en zal mij dus bewust zijn van de opvoedende kracht ervan. v. H. De gas. en electriciteitsrantsoenen voor tie dertlë periode. De secretaris-generaal van handel, nijverheid en scheepvaart maakt het volgende bekend: 1. Bij zijn beschikking van 22. April 1941 opge nomen in de Nederlandsche staatscourant* no. 77, is een minimum-rantsoen voor electr/citelt vastge steld voor de derde periode, dat gelijk is aan het minimumrantsoen voor de tweede periode. Dit minimumrantsoen bedraagt - derhalve: 41 K.W.H. indien de eerste meteropneming na 15 December 1940 plaats had en voor 16 Januari 1941 en 31 K.W.H. indien deze meteropneming geschiedde na 15 Januari 1941. 2. Het minimumrantsoen voor gas blijft gehand haafd op 60 kubieke meter per periode. 3. Aan de gas- en electriciteitsbedrij.ven is mede gedeeld, dat de gewone rantsoenen voor de derde periode eveneens dienen te wörden bepaald op het rantsoen voor de tweede periode. Dit beteekent dus, dat iedere afnemer van gas en/öf electriciteit in de derde periode ook indien door 't desbetref fende gas- en/of electriciteitsbedrijf hiervoor reeds eer een ander rantsoen werd vastgesteld een hoe veelheid zal mogen verbruiken, die gelijk is aan zijn rantsoen voor de tweede periode. 4. De gas- en electriciteitsbedrijven zijn. ontslagen van de taak de thans geldende rantsoenen voor de derde periode bij afzonderlijk schrijven aan lederen verbruiker bekend te maken. ALCEMEENE INLEIDING. I. TECHNIEK. Zooals bij leder spel kunnen, wij ook bij Tennis onder scheiden: 1. De spelregels. 2. De techniek. 3. De taktlek. Door gebruik te maken van de spelregels en de toe passing van de techniek, komen wij tot de taktiek. Voor de techniek hebben wij vaste grondbeginselen waarop de uitvoering der slagen gebaseerd is en waarvan zelden kan worden afgeweken. De geboren tennisspeler, de speler met aanleg ken merkt zich dan ook eerder door een bijzonder gelukkige toepassing van deze grondslagen, dan door afwijking van de gestelde regels. Deze grondbeginselen zijn: a. CONCENTRATIE. Tennis wordt in de eerste plaats gespeeld met de her senen, de volkmaaktste rackettentechniek zal niet voldoen, aïs de geest, die leiding moet geven, afdwaalt. Tennis is ook „denksport'. Om goed te kunnen tennissen moet men alle aandacht aan het spel geven. Juist daarom is het van enorm belang als recreatie, als afleiding om te komen uit den tredmo len van het dagelijksch leven en voor de jeugd om con centratie te leeien. Concentratie komt ook tot uiting in een ander grond beginsel n.m. b. HET KIJKEN NAAR DEN BAD. „Houdt het oog op den bal", is de gulden regel, die voor alle balspelen geldt. Door het verwaarloozen van dezen regel zien wij ook bij spelen als „hockey" en „voet bal" het missen van opgelegde kansen, omdat de betref fende speler terwijl hij schiet, naar het doel of naar den keeper kijkt in plaats van naar den bal. Tilden zegt: 80 pet. van alle fouten worden veroorzaakt door het oog van den bal af te wenden in het laatste vijfde deel van zijn vlucht. De bal beweegt, en meestal snel, daarom is het noodzakelijk hem in het oog te houden. Toch bestaat de neiging om niet naar den bal te blijven kijken, vooral als men hem wiL plaatsen en als de tegen partij aan het net staat of komt. Het verschil tusschen den beteren speler en den begin ner ligt hierin, dat de betere speler voor de meeste slagen een overmaat van tijd weet te vinden, doordat hij sneller klaar is met zijn waarnemingen betreffende de actie van den tegenstander, zijn positie in het veld, snelheid, rich ting en effect van deri bal. Bij gemakkelijk aankomende ballen is de verleiding groot om het oog te vroeg van den bal af te nemen, door de denkfout „Oh, die bal raak ik wel" en dan is het dik wijls juist mis. C. VOETENWERK. Een goed tennisser, speelt van de voeten uit, zegt men wel eens en daar is ongetwijfeld veel van waar. Een juiste stand der voeten geeft meer evenwichtscontrole, een goede basis en maakt dat de slagen op de juiste wijze kunnen worden uitgevoerd. Om te zeggen hoe de voeten precies moeten staan is voor ieder verschillend ln ver band met lichaamsbouw, lengte en den normalen stand van de voeten. Wel kan gezegd worden, dat men bij de uitvoering der slagen niet met de voorzijde van het lichaam naar het net gekeerd moet staan. Men moet steeds dwars gaan staan met den linkervoet vóór en de linkerzijde naar het net gekeerd voor de „forehand'' slagen en rechterzijde en rechtervoet naar voren voor de „backhand" slagen. Wat dikwijls vergeten wordt is, dat het loopen, het zich verplaatsen, als regel moet geschieden met kleine passen, evenals de oefening in het .achteruit" loopen. Internationale spelers hebben allen ingezien, dat goed voetenwerk een vereischte is. De slagen worden goed, door goed" voetënwerk» Door goed voetenwerk zal ook de „timing" gemakkelij ker gaan. Rijksmaarschalk Goring biedt Hitler in diens Hoofdkwartier zijn gelukwenschcn aan ter gelegenheid van den 52sten ver jaardag van den Fiihrcr. (foto Pressehoffmann) d. TIMING. Het „timen" van een slag is de juiste samenwerking van oog en lichaam. Door juiste -„timing" is het ook mo gelijk om het lichaamsgewicht in den slag te brengen. Een hulpmiddel hiérbij is, dat men wat wij noemen op dan bal instapt.- D. W. z. het voetenwerk zoo uitvoert, dat men tegelijk met den slag met den voet die vóór moet zijn instapt, dezen voet naar voren plaatst, tegen de richting van den bal in en daardoor a. h. w. met het lichaam tegen den bal in, komt. Het juiste „timen" wordt bemoeilijkt als de tegen partij Onregelmatig speelt, afwisselend hard én zacht of laag en hoog en met verschillend effect aan den bal, Ook de toestand van de oppervlakte van het speelveld is van invloed op het bepalen van het juiste oogenblik van slaan tegen den bal. C. M. M. CONSTANDSE. (Braziliaansche geleerden hebben eert procédé bedacht om uit koffie een plastische stof caseritete ma ken waarvan men verwacht vlieg tuig onderdeelen en zelfs geheele vliegtuigen te kwmen vervaardigen.) De vindingrijkheid blijft in gang, Alweer een vinding van belang, Door knappe Brazilianen; Veel koffie werd maar weggegooid, Thans is een procédé voltooid, •Dat wijst naar andre banen. Een deel van d'oogst gaat naar dit plan Straks niet meer naar de koffiekan En niet meer door de kelen; 't Kwam op in het geleerde brein, Dat koffie ook geschikt moest zijn Voor vliegtuigonderdeelen. Men bouwt er volgens 't stoutste plan Zelfs een volledig vliegtuig van, Wie durfde dat ooit droomen; Dat wordt straks nog een mooie mop Dan zullen menschen niet meer op Maar in de koffie komen. Geen wonder als de Braziliaan Haast op zijn koffiekop gaat staan En slaat aan 't koffiemalen; Dan is zijn koffienood voorbij, Dan spint hij van zijn koffie zij In eindelooze balen. Dan wordt hij niet meer neergedrukt Door 't onverkoopbare product, Als 't nieuws niet wil bedriegen Zal hij zijn grooten voorraad troost Naar Noord en Zuid, naar West 'en Oost In waarheid weg zien vliegen. Bij den aankoop van boter tegen afgifte van na der'aan te wijzen bonnen der vetkaart zal dan evenwel reductie op den prijs worden verleend en wel van 15 cent per 250 gram boter. De detaillisten zullen deze reductie terstond bij de levering van boter, welke tegen afgifte van. deze bonnen wordt gekocht, verrekenen. BLOEMEN DAAL OPLICHTERSPRACTIJKEN. Vier personen gearresteerd. De aanhouding van den negentien jarigen A. v. d. W. uit Beverwijk, heeft de Bloemendaalsche re cherche gelegenheid gegeven een viertal personen te ontmaskeren, die niet allerlei schoon klinkende verhalen verschillende ingezetenen dezer gemeente hebben opgelicht, v. d. W. werd or.der verdachte omstandigheden aangetroffen terwijl hij in het be zit was van een rijwiel, dat naar het onderzoek uit wees, van diefstal afkomstig was.. Het verdere dnderzoek leidde tot de aanhouding van een tweetal mannen, den 22-jarigen J. S. te Haarlem, en den 20-jarigen R. K. te Velsen, die tezamen met v. d. W. ingezetenen in deze gemeen te opzochten, met het verhaal dat zij naar Duitsch- land uitgezonden zouden worden: zij zouden echter als grondwerker in de provincie Groningen tewerk gesteld kunnen worden wanneer zij slechts over de noodige middelen konden beschikken om zich schoenen, werkkleeding en gereedschap te ver schaffen. Velen toonden een bewogen gemoed en 'offerden een bedrag om hen in de gelegenheid te stellen zich voor het grondwerk uit te rusten. De genen, die zich aldus bereid getoond hadden om te helpen, kregen daarna nog bezoek van een zekeren B., een schipper uit Haarlem, die weer een ander verhaal opdischte en ook de noodige contanten los kreeg. Alle vier zijn gearresteerd en ter beschikking van de Justitie gesteld, daar het7 doel van alle pogin gen om geld te verkrijgen nimmer was zich werk te verschaffen, doch uitsluitend óm op een gemak kelijke manier aan den kost te komen. - met een vracht ervaring arriveert men »i* p en kan men 't panorama om zichheen een meester beheerschen. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Maandagmiddag kwart over drie hééft de po litie te Haarlem op aanwijzing van den bena deelde, een inwoner van Santpoort, een 48-jari gen koopman uit Amsterdam- aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een rijwiel. De man. die onder den invloed van sterken drank verkeerde, verontschuldigde zich met de bewering, dat hij dacht dat het zijn eigen fiets was. Hij is in verzekerde bewarinf gesteld. ZANDVOORT TOESTAND VAN JAN HENNIS BEVREDIGEND De Zandvoortsche scholier Jan Hennis, die bij een der schoolvoetbalwedstrijden te Haarlem zóó ernstig gewond, werd. dat onmiddellijk ope ratief ingrijpen noodzakelijk was. maakt het naar omstandigheden zeer goed. Daar zich geen ernstige compicaties hebben voorgedaan k&n thans worden aangenomen dat het levensgevaar geweken is. Alleen boter op vetkaart. De secretaris-generaal van Landbouw en Vis- scherij deelt mede, dat het in het voornemen ligt binnenkort op de bonnen der vetkaart uitsluitend bo ter beschikbaar te stellen, zooals zulks reeds ge schiedt op de bonnen der boterkaart. BROOD. BON 12. Broodkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 100 gram brood of 100 gram roggebrood. BON 7. Bloemkaart. Geldife t.m. 18 Mei. KOEK EN GEBAK. BON 12. Broodkaart. Geldig van 12't.m. 27 April. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 1 rantsoen gebak. BON 7 (Bloemkaart). Gel dig van 21 April t.m. 4 Mei rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. KOFFIE EN THEE. BON 18. Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat VLEESCH EN VLEESCHWAREN. BON 11 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 23 April, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 11 „worst of vleesch waren". Geldig tot en met 23 April. 75-100 gram vleeschwaren. BON 13: Geldig van 21 Apri t.m. 4 Mei. KAAS. BONS 63 en 73. Geldig van 7 April t.m. 4 Mei. BONS 64 en 74. Geldig van 21 April tmi. 18 Mei. BON 21. Geldig van 12 April fc.m. 11 Mei. 1 K.G. suiker EIEREN. BON 84. Geldig van 12 ton 27 April. 1 ei. BON 94. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. BON 13 (Melkkaart). Geldig van 21 t.m. 27 April: 1 3/4 L. melk. BOTER EN VETTEN. BON 12. Boterkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April 250 gram boter. BON 12. Vetkaart. Geldig van - 12 t.m. 27 April 250 gram boter of margarine. BONS 13 en 14. Boterkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei. 250 gram boter. BON 13. Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei. 250 gram boter of marga rine of 200 gram spjjsvet. BON 14 Vetkaart. Geldig vafi 21 April tjn. 10 Mei. 250 gram boter of marga rine. MEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 18 Mei. 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeel. BON 24. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni. 250 gram havermout of ha vervlokken of havërbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten. BON 25 (Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April t.m. 15 Juni. 250 gram gort of gortmout of grutten. BON 26. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni 100 gram macaroni of ver micelli of spghetti. BON 27. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni. 100 gram maizena' of gries- meel of sago of aardappel meel of puddingsauspoeder. 30N 7. Bloemkaart. Geldig tot 18 Mei. 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem oi zelfrijzend bakmeel. SCHEERZEEP. BON 117. T.m. 30 April 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheer zeep. ZEEP. BON 20 nieuwe „Bonkaart Algemeen". T.m. 27 April 150 gr. toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr. zeepvlok ken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpoeder. Waschpoeder is uitsluitend beschikbaar voor wassche- rijen. Voor 20 kg. wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd. BRANDSTOFFEN. BONS 15, 16, 17 Bonkaart distributie haarden - en kachels 1 eenheid. Geldig t.m. 30 April. Briketten 1 eenheid 100 K.G. steenkoolbriketten of 250 K.G. turfbriketten of 75 K.G. turf af val. BONS 35 tan. 41. Bonkaart distributie centrale verwar- min, 1 eenheid. Geldig tjn. 30 April. Bons gemerkt „brandstof fen één eenheid, vijfde pe riode" en „cokes, één een heid vijfde periode" geldig van 1 t.m. 30' April. Bon „Generator-anthraciet eerste periode" 1 H.L. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks bagger- turf. Geldig t.m. 30 April. PETROLEUM ZEGELPERIODE 10 (glleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m. 15 Juni 2 L. HONDENBROOD. BON 8. T.m. 30 April. Groep 1 en 2: 10 KG. Gr. 3: 8 KG Gr. 4: 5 KG. Gr. 5: 4 KG Gr. 6: 3 KG. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD. BON 8. Tjn. 30 April l'/2 KG. Kattenbrood wordt al leen verstrekt voor raskat ten. Koken op vaste brandstoffen. De persdienst van het N.V.V. meldt: Het N.V.V. heeft getracht een ruimere distributie van brandstoffen te verkrijgen voor gezinnen, die voor het bereiden van maaltijden geen gebruik maken van gas of electriciteit. In verband hier mede heeft het N.V.V. thans bericht ontvan gen van het rijkskolenbureau in Den Haag, dat iet in de bedoeling van het bureau ligt voor de gezinnen, die voor het koken op vaste brandstof fen zijn aangewezen, een afzonderlijke rege ling te treffen. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 22 April 1941 Hooge Prijzen f 25.000.— 14929 f f f f f 17247 1076 1193 1378 1791 1932 2209 2340 2633 2895 3252 3547 3784 4018 4245 4487 4635 4835 5130 5383 5602 5778 5934 6271 2.000.— 3221 1.000.— 4759 4784 7942 400.— 16856 200— 5312 12709 13795 17321 100.— 5218 5426 6001 9737 13871 19690 21454 Prijzen van f 45.v 1084 1085 1120 1166 1170 1175 1191 1204 1223 1256 1271 1310 1320 1357 1396 1422 1423 1659 1661 1711 1761 1795 1821 1863 1872 1878 1886 1920 2010 2026 2046 2062 2103 2107 2118 2224 2228 2264 2267 2270 2324 2337 2436 2464 2466 2476 2574 2580 2621 2652 2654 2683 2716 2719 2835 2891 2995 3017 3029 3053 3077 3181 3194 3284 3309 3367 3396 3404 3484 3500 3562 3572 3609 3691 3731 3772 3776 -3307 3861 3870 3896 3908 3934 4041 4264 4526 4641 4387 5132 5407 5612 4063 4289 4529 6791 7134 7383 7544 7700 8045 8238 8289 8494 8512 8591 8594 8752 8757 8984 9024 9143 9214 9340 9424 9654 9675 9941 9947 4931 5160 5421 5619 5815 6109 6324 6656 6806 6912 7153 7192 7394 7405 7556 7567 7786 7795 4103 4305 4530 4751 4935 5184 5464 4135 '4151 4175 4195 4314 4337 4422 4448 4545 4566 4578 4586 4760 4762 4802 4825 4942 4958 5046 5083 5185 5256 5286 5289 5530 5536 5580 5583 5646 5648 5707 5709 5717 5828 5850 5851 5920 5927 6118 6143 6209 6241 6243 6429 6473 6498 6506 6577 6682 6700 6702 6718 6768 6961 6980 6992 7091 7107 7210 7253 7344 7347 7358 7406 7417 7469 7513 7535 7603 7627 7628 7689 7691 7891 7907 7975 7989 8033 8110 8153 8190 8204 8213 8344 8356 8361 8415 8445 8480 8514 85238539 8547 8563 8583 8605 8626 8654 8686 8699 8747 8761 8800 8845 8906 8922 8953 9036 9Ó60 9069 9079 9094 9113 9224 9242 9261 9262 9274 9282 9427 9501 9522 9589 9594 9623 9757 9806 9835 9882 9901 9926 9999 10023 10094 10161 10172 10193 10207 10236 10237 10322 10330 10383 10418 10443 10518 10557 10560 10594 10605 10613 10631 10648 10675 10718 10728 10738 10824 10825 10828 10835 10865 11001 11007 11047 11051 11081 11082 11229 11249 11289 11301 11340 11389 11394 11444 11522 11527 11533 11540 11543 11598 11611 11657 11707 11711 11720 11728 11744 11746 U750 11753 11769 11789 11807 11847 11965 11990 11999 12005 12013 12030 12038 12108 12307 12321 12322 12338 12391 12417 12419 12423 12547 12555 12568 12584 12587 12617 12639 12656 12675 12693 12695 12708 12729 12745 12767 12816 12842 12881 12884 12955 12964 12978 12986 12998 13022 13174 13184 13218 13243 13277 13297 13299 13354 13370 13375 13389 13394 13434 13468 13473 13498 13499 13526 13539 13543 13568 13598 13620 13696 13722 13739 13743 13762 13770 13798 13821 13856 13876 13879 13934 13945 13979 14004 14005 14025 14055 14059 14120 14125 14143 14147 14166 14228 14237 14248 14268 14274 14297 14300 14302 14350 14361 14411 14431 14437 14439 14480 14542 14577 14605 14614 14632 14636 14648 14671 14709 14711 14784 14804 14823 14879 14902 14930 14991 15006 15028 15036 15048 15053 15075 15124 15140 15180 15181 15288 15304 15322 15340 15343 15350 15451 15473 15475 15483 15514 15574 15638 15641 15673 15732 15802 15814 15817 15862 15874 15880 15936 15945 15960 15972 15991 15993 15995 16030 16062 16094 16104 16111 16125 16159 16172 16202 16230 16376 16411 16455 16475 16509 16536 16598 16621 16645 16652 16654 16660 16672 16697 16761 16794 16801 16822 16867 16874 16877 16886 16894 16907 16948 16986 17017 17023 17085 17093 17150 17156 17195 17234 17254 17324 17336 17341 17362 17386 17388 17418 17453 17457 17505 17567 17597 17602 17617 17629 17656 17683 17688 17723 17736 17787 17805 17808 17826 17883 17911 17921 17930 17970 17985 17988 17994 18054 18063 18083 18084 18096 18184 18271 18305 18327 18392 18397 18428 18521 18602 18618 18668 18679 18701 18708 18730 18738 18773 18774 18822 18864 18882 18888 18892 18906 18928 18980 18994 18995 19010 19024 19032 19062 19084 19133 19177 19202 19260 19275 19313 19328 19379 19383 19432 19462 19465 19497 19559 19560 19620 19636 19645 19763 19833 19884 19919 19922 19944 19954 19969 20024 20034 20082 20176 20192 20233 20257 20280 20320 20342 20368 20403 20416 20471 20488 20503 20546 20550 20621 20635 20674 20733 20737 20754 20789 20827 20864 20874 20878 20911 20912 20913 20923 20936 20971 20978 20982 20997 21067 21128 21144 21190 21215 21306 21317 21319 21320 21331 21408 21481 21524 21546 21629 21688 21702 21838 21902 21925 21951 21952 Verbeteringen 3e klasse. Ie l\jst: 6626 qi. JU 8622; 19319 m. Z. 19317.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5