Bonnen die thans geldig zijn: Nu naar de bollenvelden! THEATER Eva uit het Paradijs der Vrouv/sn Weinig aanvoer aan de markt. Prei werd onder koopers verdeeld. Er 'begint langzamerhand een 'kleine vooruit gang te komen in den aanvoer van jonge groen ten, ofschoon het nog zeer traag ging en het aan bod nog steeds beperkt bleef. De weersgesteldheid wordt nu wel iets beter, doch van mild voorjaars weer viel tot heden weinig te profiteeren. Van den kouden grond werden de afgeloopen week voor het eerst enkele voorjaarsproducten aange voerd, doch (het aanbod 'bepaalde zich nog tot kleine kwanta. Winterproducten zijn thans zoo goed als ver dwenen. Wat nog wordt aangeboden is van weinig beteekehis en meestal nog van mindere kwaliteit. Spinazie als glasproduct was nog al ruim aanwe zig, doch als gevolg van groote vraag, werd dit artikel voor het binnenland gretig afgenomen. Dejkwaldteit is over het algemeen zeer goed; zoo dat voor de massa de maximumprijs gehandhaafd kon worden, terwijl maar een enkel partijtje aan den minimumprijs behoefde te komen. Spinazie als natuurproduct had een zeer willigen handel en werd vlot verhandeld voor prijzen varieerend van 2028 ct. per K.G. Rabarber kwam deze week ook al in flinke partijen afzetten; ook hiervoor bleek geregeld veel kooplust aanwezig te zijn, zoo dat hiervoor behoorlijke noteeringen konden wor den geboekt. Naar kwaliteit varieerden de prijzen van 1220 ct. per K.G. Van sla werden deze week al mooie partijen aangeboden. Partijen, die per stuk verkocht werden, wisselden naar kwaliteit in prijs van 4—9 ct., per gewicht verschilden de prijzen ongeveer van 1018 ct. per K.G. Raap stelen hadden een eigenaardigen handel, bij het einde der vorige week maakte dit product prijzen varieerend van 46J/2 ct. per bos, doch bij het begin dezer week kwam een nieuwe prijsregeling naar voren, waardooi; de prijs op 20 ct. per K.G. werd bepaald. Radijs ^schommelde van 32,20 per bos. Witlof, waarvan vorige week nog een be scheiden aanvoer was, kwam deze week ineens zeer ruim aan de markt. Voor de eerste soort bleven de noteeringen op behoorlijk prijspeil, doch bij groote partijen kwamen nogal gebreken en afwijkingen voor. Op de veiling van Vrijdag waren de prijzen iets beter dan bij het begin dezer week, toen nog voor goede kwaliteit van 2023 ct. kon worden gemaakt, doch Maandag vertoonde zich een kleine inzinking en stonden de prijzen van 1826 ct. per K.G. Mindere kwaliteit ging naar verhouding van 12—16 ct. per K.G. van de hand. Prei kwam weinig meer voor. Wat werd aangeboden werd tegen den vastgestelden prijs van 8V2 ct. onder de koopers verdeeld. .J^l^ele partijtjes &n°lten maakten prijzen van 2o32 ct. per K.G. Selderie en peterselie als soepgroente werden verhandeld van 8—7 ct. per bos. Als winterproduct werd nog een enkel par tijtje ibreekpeen aangevoerd, waarvoor naar soort van 34% ct. per K.G. kon worden genoteerd, spruiten, die nog als restanten voorkwamen no teerden van 2048 ct. per K.G. Verder is van de koolsoorten nog roode en gele kool aanwezig die voorzoover de kwaliteit nog goed kan worden ge-, noemd voor hooge prijzen worden afgenomen. In de fruitafdeelmg werden .deze week de eerste aardbeien aangeboden waarvoor natuurlijk luxe prijzen werden betaald. Bevolking nam weer toe. In de maand Maart nam de 'bevolking van Be verwijk met 40 inwoners toe. 120 personen ves tigden zich hier, terwijl 110 vertroleken. 18 per sonen overleden, 48 nieuwe wereldburgers aan- schouwden het levenslicht. Op 1 April telde Beverwijk 22189 inwoners. vereen ig in g van jong hervormden. Donderdag 1 Mei zal de Vereeniging van Jong- Hervormden, afdeeling Beverwijk, een vergade- Po^ujje^njaauiVbei1eggenreen'^n^SSebOUW aa" de t Xer£aderin=- die onder leiding van Ds. fan tJ" staan, heeft tot doel om in Wijk aan Duin meer belangstelling voor het werk der wekken en °m de Hervormde Jon- n.men n? ge,meente in de afd. Beverwijk op te jV- riJ"m' van een bestuur, dat ook f? ïw 1S.,01? WlJk aan Zee en Duir>. zaI houden wo8rrdenerlng bestau™<"«ezing 6e- de tooneelavond van „de gieteling" terda? 28 °An>ïild;e ""'j was vaat6"steld op Za- üeröag 26 Apnl is verschoven'naar 3 Mei. 0 za^ °Pvoeren het blijspel „De prlvé- secretaresse" van A. den Hertog. fabriek der firma jos. de syvart uitgebreid. In de afgeloopen week werd door de firma Jos. de Swart en Co., te Beverwijk, haar nieuwe fabriek aan den Narcissenweg in werking gesteld. Deze .fabriek, welke een oppervlakte heeft van ruim 200 werd van de modernste machines op druk kerij- en cartonnagegebied voorzien. Het is verheu gend. dat niettegenstaande de slechte tijden en de groote zorgen, waaronder het zakenleven gebukt gaat, er bedrijven zijn, die moedig voorwaarts gaan. Als. kleine kantoorboekhandel in de Peperstraat begonnen, groeide deze zaak spoedig uit tot de groote onderneming, die het heden is. Eenigen tijd geleden werd de nieuwe carfconnagefabriek in ge bruik genomen, maar deze laatste afdeeling groeide zoo snel, dat naar een.grooter pand uitgezien moest worden. Deze fabrieksruimte heeft de ondernemen de firma gevonden aan den Narcissenweg. Schaakclub ..Wecnink". De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de schaakclub „Weenink" luiden als volgt: Groep I: K. Slings—V. Ph. v. d. Kolk A—V2; Ph. Bakker-M. Re in erna %A—V2. Groep II: D. Kikke-Y. Mooy K—V2', W. Visser- f. Hendriks afgebroken. Groep III; G. Dil-F. C. Hendriks 01; J. Muys- Y. Sietsma 01; P. Schager-C. Nijman afgebroken. Groep IV: W. Rijikers'-G. Wijsman Jr. /214] N. Roozen-N. Molenaar 10; W. Pieksma-C. Koomen 01: A. Schoenmaker-J. v. d. Wissel 01; J. F. Groot-J. D. Sent eins 01. agenda voor beverwijk. VRIJDAG 25 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „De familie van mijn vrouw" en „Geheimen van het oerwoud", 8 uur. agenda te haarlem. Heden: Rembrandt Theater: „Schandaal om Mevróuw Kaiserling", 2.30, 6.30, 8.45 uur. Palacé: „Wie niet waagt, die niet wint", 2. 630 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Waar is Golowin?", 2.30, 6.30 «n 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Krambambuli", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. La Gaité: Original Wiener Kapelle, 711 uur VRIJDAG 25 APRIL. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags ei des avonds. Nieuw programma. &a Gaité: Original Wiener Kapelle, 7—11 uur. TENNIS RACKETS REPARATIES - NIEUWE BESNARINGEN. TENNISBENOODIGDH'EDEN - Alle sporten „D E SPORTHOE K" ZEESTRAAT 78 - BEVERWIJK - TELEF. 3019 (Adv. Ingcz. Med.) Luxor ,,De familie van mijn vrouw'*. Ruzie op „Vrede-Oord". In de nieuwe bioscoopweek vertoont het Luxor- Theater als hoofdnummer de Hollandsche film „De famlie van mijn vrouw" met Johan Kaart, Sylvain Poons, Gusta Chrispijn-M.ulders en Cissy van Ben nek om. In de omgeving van Laren woont de familie Goedhart, bestaande uit moeder Arabella, vader Jozef en hun jongste dochter Fietje. Arabella is een bazige vrouw, die haar echtgenoot, evenals Fietje danig onder den duim heeft. Fietje droomt zich een gouden toekomst als filmster en tracht zich reeds met steun van haar vader in deze richting te bekwamen. Arabella kan zich hiermee niet vereenigen en besluit den vleu gel te verkoopen. Jozef weet echter de transpor teurs te bewegen het instrument naar zijn schoon zoon Willem te doen verhulzen, die in- een naburig stadje de aar dige villa „Vrede-oord" bewoont. Op den dag, dat de vleugel in ontvangst wordt genomen op „Vrede-oord" wordt men daar tevens verrast door de minder heuglijke tijding, dat Ara bella met 'echtgenoot en dochter eenige dagen op de villa komen doorbrengen. De villa „Vrede-oord" wordt dan het middel punt van tal van vroolijke en minder vroolijke ge beurtenissen, die den naam „Vrede-oord" weinig eer aandoen. Na vele wederwaardigheden keert tenslotte de zoozeer gewensóhte rust en vrede terug. In het bijprogramma wordt de film „Geheimen van het oerwoud" gedraaid. Deze uitstekende nar tuurfilm is opgenomen in het hartje van het Indo- Chineesche oerwoud. Prachtig zijn de natuuropne- mingen, de beelden van de wilde dieren, de ge woonten vain de primitieve volkeren enz. propagandadag voor'de huisvrouw. Het hoofdbestuur van Hoogovenstaten organi seert op Woensdag 30 April voor de huisvrouwen excursies naar de Beverwijksche Huishoudschool. Na afloop wordt in het Kennemer-Theater te Beverwijk een voorstelling gegeven van enkele leerzame en kömische films, afgewisseld door het optreden van de Hoogoven-volkdansgroep. Feestavond „Plan West". Opgetogen publiek. Dat voor feestavonden van „Plan West" immer groote belangstelling heeft bestaan is in den loop der jaren wel bewezen. Maar zulk een overweldi gende belangstelling als de wimkelierscombinatie voor den feestavond ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan mocht ondervinden was nog niet voor gekomen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling slechts één avond te geven, maar door dé enorme belangstelling zijn het er twee geworden. Gisteravond is in de groote zaal van het K.S.A.- gebouw de eerste avond gegeven. Ruim 550 Plan- Westelingen werden voor den aanvang bezig ge houden met vroolijke muziek van de locale band „The Midnight Star". De bekende radio-conferencier, Daan Hooykaas, kwam dan ook met zijn inleidend praatje al voor een gezelschap, dat in de beste stemming was, Daan Hooykaas deed.al gauw de zaal schaterlachen met zijn vlotte conference. Mr. Max deed met zijn teekenattributen voor zijn voorganger niet onder, want zoo vlot als de woor den van Hooykaas de zaal inrolden, zoo vlot ver schenen de caricaturen van mr. Max op papier. Schoonmoeders met wratjes, Garbo's en Dietrich's volgden elkaar in snel tempo op. Het succes van Mr. Max was buitengewoon groot. De muzikale clown Borano toonde zich een waar kunstenaar op verschillende instrumenten. Met ernstige en luimige liedjes, die zelfs het auditorium aan het deinen bracht, zette Daan Hooykaas het programma voort. Dat Larette. den naam van Neerland's grootste goochelaar nog steeds met eere draagt bleek wel opnieuw uit zijn optreden. Sigaretten, doekjes greep hij uit de lucht. De truc met de brandende lamp, de ongelooflijke kunstjes met kaarten wekten te recht bewondex-ing. Het was al met al weer een echt familiefeest van het grooie Plan-Westgezin. Uitvoering van „Kindergeluk". Groote belangstelling. De geheelonthouders kinderclub „Kindergeluk" had voor haar tweeden avond in het Kennemer- Theater een tweetal kinderoperettes in studie ge nomen en voor de opvoering er van bestond een groote belangstelling. Een stampvolle zaal heeft met volle teugen genoten van de dansjes, het spel en den zang van de jeugdige werkende leden van „Kindergeluk" in hun avonturen met „Goudhaar tje en de troubadour" en „De sneeuwmannetjes", beide werkjes van de hand van Geertruida van Vladeraoken. Als ik bedenk dat alle costuumpjes door de leid sters van „Kindergeluk" gemaakt worden, dat alle décors en requisieten eigenhandig door de leiders in elkaar gezet worden en zoo noodig een kwastje- verf krijgen, dat de liedjes en de dansjes ten koste van veel tijd en moeite ingestudeerd worden dan moet men een groote bewondering voor deze kin dervrienden hebben. Het is daarom zoo prettig, dat de uitvoeringen van de club zoo druk bezocht zijn, want hieruit blijkt wel de groote plaats, die deze organisatie in de harten van ouders en kinderen heeft weten te verwerven. Juist door deze groote toewijding zou een cri- tisch verslag van deze uitvoering misplaatst zijn. Als kinderen acteeren moeten op de planken zijn trouwens ouderen al gauw tevreden. Het leukste voor mij is dan wanneer hét kind vergeet wat het geleerd is en datgene doet wat het volgens het regieboek nu juist niet moest doen. Het kind volgt zijn eigen' impuls en vergeet, dat iedere toe schouwer het op het tooneel bezig ziet. Vooral on der de peuters uit bet koor kom je van die koste lijke exemplaren tegen, die misschien de wanhoop zijn van den regisseur, maar die voor „de zaal" een der successen van de opvoering worden. Uit zulk een spontane beweging blijkt, dat ..Kin dergeluk" zijn jeugdige leden leidt met zachte hand en zonder verstiivenden dwang: het houdt zich zijn devies voor oogen kindergeluk. De geheel aan de zangcapaciteiten der jeugd aan gepaste muziek van Geertruida van Vladeracken laat zich gemakkelijk zingen, ook nu weer,- de dansjes verzorgd door de familie van Rooyen de den het aardig, mej. Bets Schelvis zorgde voor een pianobegeleiding, die den zang werkelijk tot een steun was en het jeugdige publiek was, als van ouds, opgetogen over Stoutertje en zijn zes maat? en over de belevenissen van het arme Goud haartje. „Kindergeluk" kan tevreden zijn. W. Selecteeren van aardbeien. Aanleg van selectievelden buiten Kennemerland. Fazanten en droogte deden proef mislukken. Aan het verslag over het onderzoek naar de aard- beienziekten in Kennemerland werd nog het volgen de ontleend: Voor het brengen van verbetering in den gezond heidstoestand der aardbeien zal gezocht moeten worden naar methoden om gezond plantgoed te kweeken als grondslag voor een gezonde cultuur. In het algemeen wordt veel te weinig aandacht besteed aan de jonge planten. Van de nieuw aan te leggen aardbeienakkers worden de uitgeschoten bedden met stalmest jngemest, terwijl men gewoon lijk de paden onbemest laat. Juist de planten, welke zich in de paden ontwikkelen, gebruikt men in den regel als plantgoed voor het komende jaar. Deze slecht gevoede planten staan dicht opeen, zoodat in de eerste plaats het karige voedsel onder talrijke planten moet worden verdeeld; bovendien is deze dichte stand bevorderlijk voor het overgaan en de verspreiding van allerlei ziekten. Slechts bij uitzon dering worden in deze bedden de afwijkende plan ten in den zomer verwijderd. Dit is een handeling, welke niet sterk genoeg kan worden aangeraden, want bijna alle afwijkingen gaan van de moeder plant op de nakomelingen over. Doet men dit niet, dan neemt men in het volgende voorjaar goede en slechte planten als plantmateriaal voor nieuwe akkers dooreen op en ziet gewoonlijk geen uiter lijk verschil tusschen beide. Zoo laat men het kwaad vrij voortwoekeren, in plaats van het te be teugelen; Door. bovengenoemde ongunstige factoren geheel of ten deele op te heffen, kan ongetwijfeld eenige verbetering in het plantgoed worden gebracht. Toch is het zeer twijfelachtig, of men erin zal slagen, onder de meest gunstige cultuuromstandigheden in deze streek een werkelijk gezond gewas te kweeken en in stand te houden. De besmetting heerscht hier zoo algemeen, dat men, mede op grond van ervarin gen bij de selectie der aardappelen opgedaan wel vrij zeker kan zeggen, dat dit niet zal geluk ken. Daarom zullen voor selectie der aardbeien ter reinen moeten worden gezocht, die voldoende ver verwijderd zijn van andere aardbeienvelden. proef" mislukte. In het najaar van 1939 werd een aanvang ge maakt met het aanleggen van een aardbeien- selectieveld in de duinen onder de gemeente Heemskerk, op het terrein van het P. W. N. Begin April werd het geheele terrein, beplant met aard beien van verschillende herkomst, welke tegen aardbeienmijt waren ontsmet. Droogte In de maanden Mei en Jxxni, gepaard met schade door fazanten, deden de planten zoo slecht aanslaan, dat het er vrijwel hopeloos uitzag. Tenslotte heeft de zeer natte zomer een klein aantal planten toch nog aan den groei gebracht. De teelt zal echter nog een jaar worden geprobeerd. Het ligt evenwel in de bedoeling in het komende jaar ook op enkele plaatsen buiten Kennemerland selectieterreinen aan te leggen daar het alleen ge heel buiten dit aardbeiencentruxxx mogelijk is, een omgeving te vinden, waar aardbeien op grooteren afstand afwezig zijn. Maison Willy verplaatst. Woensdag is de dameskapsaloix Maison Willy, voorheen gevestigd in de James Wattstraat, ver plaatst naar het perceel Kennemerlaan no. 34, welke verplaatsing ongetwijfeld een belangrijke verbetering voor deze zaak beteekent, vooral omdat in het nieuwe pand veel meer ruimte beschikbaar is. Hierdoor heeft men het aantal boxen uit kun nen breiden, zoodat er meer dames tergelijk gehol pen kunnen worden. Hèt interieur is keurig ver zorgd: twee étalages vestigen op smaakvolle wijze de aandacht op de zaak, d_ie niet alleen is ingericht voor haar verzorging, maar waar tevens alle hulp middelen, die de dames voor hun kapsel en voor hun verder toilet noodig hebben, verkrijgbaar zijn. De Kennemer Jagers naar de bloembollen. De IJ.W.V. ,De Kenneiner. Jagers" heeft beslo ten deel te nemen aan den door „Jan Passtoors" a.s. Zondag 27 April te organiseeren Bloembollen Wandeltocht. De deelnemers vertrekken Zondagmorgen half negen per fiets van Velserduinweg- no. 328. Ook niet-ledexi kunnen aan den tooht deelnemen. VERSCHE VISCHAANVOER TE' SCHEVENINGEN. Van de kustvisscherij waren Woensdag te Schevenlngen aan de markt: de kotter SCH 37, C. de Jong, met f 240 en 78 motorschokkers met tezamen f 10.890 besomming. De noteering van de schokkervisch was: Middelschol f58.40—f75; Kleine schol f 15.60—f46; Bot f32—f40,60; Schar f 6,60—f 21,80. Alles per kist van 40 K.G. Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 6.60 per K.G., tongen f 5.90f 4 per K.G., zetschol f 132, kl. schol f 122f 69.50, puf- sehol f 46-f 15, kl. gul f 93f 80, gr. schar f 70 f 65, wijting f 66f 60. Alles per 50 K.G. Logger: KW 104 f 732. Kotters: TX 24 f 326, TX 29 f 646, TX 49 f 1324. Deensohe kotter E 10 f 8600: OPSTELLING VAN KINHEIM. Zondag 27 April a.s. gaat Kinheim I, dat in de derde klasse N. V. B. aspiraties heeft op bezoek bij Santpoort I, welke club een niet te onderschatten tegenstander zal zijn, daar ook Santpoort nog kans heeft om als eerste in deze afdeeling de competitie te beëindigen. Kinheim I komt uit met: Doel: H. B. Daniels. Achter: J. Kuypers en S. de Vries. Midden: P. Rem, F. Cnossen en F. v. d. Kant. Vóór: W. A. Raaymakers, A. Versteeg, J. Verhoofstad, K. Ellen en O. Kuilenburg. Voor de R. K. Sportvereeniging „I. E. V." zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld: I: E. V. 2—Hoofddorp Boys 12 uur I. E. V. 3-D. E. M. 6 2 uur Juniorenafdeeling. I. E. V. b—D. E. M. c 12 uur Santpoort b—I. E. V. c 12 uur 1. E. V. 1, dat j.ï. Zondag door de groote overwinning op Onze Gezellen 2 op zulk een fraaie wijze het kampioen schap van afdeeling 1 C van den H. V. B. behaalde heeft een vrijen Zondag. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. He* van VRIJDAG 25 APRIL t/m WOENSDAG 30 APRIL vragen wij Uw aandacht voor de bril- lante en zeer amusante film Waarin een keur van Weensche filmsterren HORtfvrc RAKY - LEO SLEZAK - IVAN PETROVÏOW GFOpr„ ALEXANDER. - Regie ARTHUR FABEWALT. - Muril ROBERT STOLZ. u*ie* Een film, die U een avond van groote ontspanning geeft Aanvang der avondvoorstellingen 8 uur, Zondagmiddag (Adv. Inge: BROOD. BON 12. Broodkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 100 gram brood of 100 gram roggebrood. BON 7. Bloemkaart, Geldig t.m. 18 Mei. KOEK EN GEBAK. BON 12. Broodkaart. Geldie van 12 t.m. 27 April. BON 13. Broodkaart. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. 1 rantsoen gebak. BON 7 (Bloemkaart). Gel dig van 21 April t.m. 4 Mei Vz rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korstgebak 500 gr klein korstgebak 400 gr. KOFFIE EN THEE. BON 18. Geldig van 17 Maart tot 27 April: 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VLEESCHWAREN. BOn 13 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 4 Mei, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleesch waren. BON 13 „worst of vleesch- waren". Geldig tot en met 4 Mei. 75100 gram vleeschwaren. KAAS. BONS 63 en 73. Geldig.van 7 April t.m. 4 Mek BONS 64 en 74. Geldig van 21 April t.m. 18 Mei. SUIKER. BON 21. Geldig van 12 April t.m. 11 Mei. .1 K.G. suiker. EIEREN. BON 84. Geldig van 12 t.m 27 April. 1 ei. BON 94. Geldig van 21 April t.m. 4 Mei. MELK. BON 13 (Melkkaart). Geldig van. 21 t.m. 27 April: 1 3/4 L. melk. PEULVRUCHTEN. BON 28. Geldig t.m. 11 Mei 500 gram peulvruchten. BOTER EN VETTEN. BON 12. Boterkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April 250 gram boter. BON 12. Vetkaart. Geldig van 12 t.m. 27 April 250 gram boter of margarine. BONS 13 en 14. Boterkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei 250 gram boter. BON 13. Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei 250 gram boter of marga rine of 200 gram spijsvet. BON 14 Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei. 250 gram boter of marga rine. MEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 18 Mei. 250 gram rijst qf rijstemeel of rijstebloem of gruttemeel. BON 24. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m 15 Juni 250 gram havermout of ha vervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmout of grutten BON 25 (Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April t.m. 15 Juni. 250 gram gort of gortmout of grutten. BON 26. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni 100 gram macaroni of ver- micelli of spghetti. BOF 27. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni 100 gram maizena of gries- meel of sago of aardappel meel of puddingsauspoeder. 30N 7. Bloemkaart. Geldig tot 18 Mei. 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. SCHEERZEEP. BON 117. T.m. 30 April 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême. of 1 pot scheer zeep. ZEEP. BON ZO nieuwe „Bo„taw Algemeen". T.m. 27 Amfl 150 gtoiletzeep ot 120V huishoudzeep ot 200 ets» zachte zeep (oude samen, stelling) ot 150 gram «<5. zeep ot 300 gr. zachte zere! pasta ot 250 gram poeder of 125 gr, zeepvlok, ken of 250 gr. zelfwerkend, waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpoeder. Waschpoeder Is uitsluitend beschikbaar voor wassche pen. Voor 20 kg. wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd. BRANDSTOFFEN. BONS 15, 16, 17 Bonkaart distributie haarden en kachels 1 eenheid. Geldig t.m. 20 April. Briketten 1 eenheid 100 K.G. steenkoolbriketten of 250 K.G. turfbriketten of 75 K.G. turfafval. BONS 35 t.m. 41. Bonkaart distributie centrale verwar, min, 1 eenheid. Geldig t.m. 30 April. Bons gemerkt „brandstof, fen één eenheid, vijfde pe. riode" en „cokes, één een heid vijfde periode" geldig van 1 t.m. 30 April. Bon „Generator-anthradet eerste periode" 1 HL. an- thracietnootjes V. Bon „Generator-turf eerste periode" 50 stuks bagger» turf. Geldig t.m. 30 ApriL PETROLEUM ZEGELPERIODE 10 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m, 15 Juni 2 L. HONDENBROOD. BON 8. T.m. 30 April. Groep 1 en 2: 10 KG. Gr. 3: 8 KG. Gr. 4: 5 KG. Gr. 5: 4 KG. Gr. 6: 3 KG. Hondenbrood wordt alleen verstrekt, voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD. BON 8. T.m. 30 April 1^ KG. Kattenbrood wordt al* leen verstrekt voor raskat ten. De Burgemeester van Hillegom, Jhr. O. van Nispen tot Pannerden, bezichtigt met genoodigden per schuit de bloeiende bollen. (Foto J. A. Stevens) Woensdagmiddag was het zoo guur, dat men in Hillegom dacht dat de ijverige secretaris van Vreemdelingenverkeer met de datum der uit- noodiging tot bijwoning der offtcieele opening van het bloembollenseizoen minstens een maand in de war was. Gaarne gaven wij aan deze uit- noodiging gehoor, maar gehuld in een dikke jas. want de voornaamste en bijna onmisbare gast bij dit feest ontbrak, namelijk de zon. Of had de secretaris vergeten, haar uit te noodi- gen? In den huize Sistermans verzamelden zich de burgemeester, jhr. O. van Nispen tot Panner den en mevr. v. Nispen, de gemeentesecretaris mr, J. H. Peek, notaris D. Lodder, ir. W. J. Burgers- dijk, directeur der N.Z.H.T.M., wethouder P. Kla ver, de inspecteur van politie De Boer, vele hoofden van dienst der gemeente-bedrijven, de heer W. Jonkheer, voorzitter van Bloembollen cultuur, enz. De voorzitter van V.V.V. te Hillegom, de heer C. Joh. Bakker, heette allen hartelijk welkom, ■inzonderheid den burgemeester en diens echt- genoote; hij merkte op, hoe de beoefenaren van het mooie bloembollenvak onder zware zor gen leefden, maar ondanks alles toch nog steeds de grootste zorg aan de culturen gegeven wordt om ze op peil te houden. De burgemeester wees op het feit, dat het zoo langzamerhand traditie is geworden om, als de bloemen gaan bloeien, bij elkander te koine! als ter inwijding van de lente. „Dit jaar zal w* echter gansch anders zijn dan in voorgaanae ren: de tallooze met bloemen en slinger5 w* sierde auto's ,en bussen zullen wij niet zien ronu rijden, maar ik hoop dat toch zeer velen zji« komen genieten van de pracht der onvoipr zen bloembollen". Hij wenschte Vreemaei genverkeer dan ook een geslaagd seizoen w* Hierna wandelde het gezelschap naar dMjri i zichttoren om daar een kijkje over de bloem velden te nemen, waarna nog een korte ro vaart per trekschuit tusschen de velden we j gemaakt. De laatste dagen is in den bloei van de boll^ velden een merkwaardige verandering ?e5 aldus meldt ons de K.N.A.C. In eenl^n„J#i zijn van vele soorten narcissen de bloe open gesprongen, en men mag veiwacmen a.s. Zondag deze bolgewassen op z n zullen zijn. Hyacinten beginnen te we vele soorten zullen Zondag bloeien, dok talrijke vroege tulpen soorten in bloei ste les bij elkaar genomen zullen de bonen a.s. Zondag een uiterst interessant en KJ '.r rijk beeld bieden, en als het weer éenigszins meewerkt zal het de befaamde^ Zondag worden, waarop tal van t bollenstreek zullen trekken.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2