Teddy Trix Een eigenaardige aanbieding JCoct llieims VRIJDAG 23 APRIL 1941' Den Haag krijgt een Internationalen Rozenproeftuin. De eerste in Nederland. (Van een Haagschen correspondent). In het betrekkelijk nog nieuwe Zuiderpark in Den Haag worden voorbereidingen getroffen tot den aanleg van een Internationalen Rozenproef tuin, zooals men die kan bewonderen in Italië (te Rome), Duitschland (te Langerhausen) en Frank rijk (te Saverne en te Parijs). Ons land bezit tot heden een dergelijke instelling niet, zoodat in dit opzicht Den Haag een primeur zal krijgen. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Ver- eeniging ter bevordering van de Rozencultuur „Nos jungunt Rosae" (,.De rozen vereenigen ons"), on der voorzitterschap van Jhr. P. P. de Beaufort, te Driebergen. Vele Nederlandsche rozenkweekers léggen zich reeds lang met geestdrift toé op het veredelen der door hen gekweekte planten, waarbij zij dikwijls tot werkelijk schitterende resultaten wisten té ko men. Men miste hierbij echter een centraal punt, terwijl ook de kweekers zelf veelal niet beschikten over grondsoort en middelen, om hun met moeite en zorg verkregen resultaten in stand te houden. Dit bracht „Nos jungunt Rosae" op het denkbeeld een proeftuin te stichten, en gezien de ervaringen, die ten opzichte van de rozencultuur in het Haag- sche Zuiderpark reeds werden opgedaan men heeft daar een prachtig en groot rosarium, welks bestaan zelfs in Den Haag nog al te weinig bekend is! besloot men, in overleg met het Haagsche gemeentebestuur, dezen rozenproeftuin in genoemd park aan te leggen. De voorbereidingen zijn reeds in zooverre ge vorderd, dat een stuk grond, in de onmiddellijke nabijheid van ihet gewone rosarium, een speciale bewerking heeft ondergaan, teneinde het succes van den hierop aan te leggen Internationalen Ro zenproeftuin zoo goed mogelijk te verzekeren. Het is de 'bedoeling, dat iedere rozenkweeker, die meent een nieuwe variëteit gekweekt 'te héb ben, zich met zijn product tot den directeur der Gemeenteplantsoenen te Den Haag zal kunnen wenden, waarop deze dan met zijn staf medewer kers er voor zorg draagt, dat die variëteit een plaats vindt m den proeftuin, waar zij voortdurend zal worden geobserveerd en nauwgezet verzorgd. Van tijd tot tijd komt er dan een internationale jury. die haar deskundig oordeel over de nieuwe \'arieteiten bepaalt. Het. is de bedoeling, dat deze nieuwe Haagsche bezienswaardigheid reeds binnen afzienbaren tijd haar poorten zal openen, want gelijk gezegd, zijn dé voorbereidende werkzaamheden reeds in vollen gang. 1 Kettinghandel in koffie en thee ontdekt. BEILEN, 23 April. De gemeentepolitie te Beilen is een uitgebreider) kettinghandel in koffie en thee op het spoor gekomen. Vier personen wer den gearresteerd en na een scherp vérhoor kwam aan het licht, dat een prachtige vangst was gedaan. Met deze vier mannen, van wie twee afkomstig uit Meppel en twee uit Finsterwolde, had men den sleutel in handen van een wijd vertakten ketting handel in koffie en thee. Bij een manulacturier te Beilen, die bij de zaak betrokken was, werd een partij koffie en thee in beslag genomen. Een spoor leidde verder naar Nieuw-Balinge, Ruinerwold en Meppel, waar de politie werd gewaarschuwd. Ook daar werden groote partijen koffie en thee in beslag genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Nederlander veroordeeld. VEILIG VERKEER OP SCHOOL. De Vereeniging voor Veilig Verkeer organi seert op scholen in verscheidene steden voor de leerlingen een cursus in de verkeersvoorschriften, opdat zij in de toekomst goede weggebruikers zullen wordén. (Foto Pax Holland) De inlevering van radiotoestellen door Joden. Inruiling verboden. 's GRAVENHAGE, 24 April (A.N.P.) Ter aanvulling van wat reeds is medegedeeld ten aan zien van de verplichte inlevering van radiotoestel len door Joden kan nog worden gemeld, dat in een circulaire van den waarnemend Secretaris-Generaal van Justitie aan de procureurs-generaal het volgen de gezegd wordt: Het is den höheren S.S.- und Polizeiführer ge bleken, dat een groot gedeelte der Joodsche bevol king, in verband met de verordening betreffende de inname der radio-ontvangtoestellen van Joden, probeert de radiotoestellen te vervremden. Daar bij worden dan slechtere toestellen in betaling ge nomen en worden deze aan de autoriteiten inge leverd. Naar aanleiding hiervan heeft de höhere S.S.- und Polizeiführer beim Reichskommissar für die besetzten Niederlandischen Gebiete bepaald, dat iedere persoon bij de inlevering van een radio toestel een verklaring moet teekenen, dat ruiling of omwisseling van het toestel na de afkondiging der verordening betreffende de inneming der ont vangtoestellen niet heeft plaats gehad. De verplichting tot inlevering der radio-ontvan- toestellen geldt niet ten aanzien van Joden, die de nationaliteit van staten bezitten, die zich niet in oorlog met Duitschland bevinden of bevonden hebben. HOLLANDSCHE BETON MAATSCHAPPIJ. Aan aandeelhouders zal worden voorgesteld over het boekjaar 1940 een dividend van 15 pet. uit te keeren. „ZANG EN VRIENDSCHAP" Concert thans 20 Mei. Zooals men weet moest het concert van „Zang en Vriendschap", dat 25 April zou worden gehou den, worden uitgesteld. Het concert zal thans be houdens onvoorziene omstandigheden op 20 Mei a.s. plaats hebben. van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland. Den Haa? No 55S3. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kgsver- eeniging N.V. Amsterdam No 877 Stort op 5553 of 877 Ir. J. Th Westhoff: „Een krachtige, niet te stuiten drang tot eenheid leeft thans in ons volk Winter- hulp Nederland is hiervan een der eerste uitingen." Het nieuwe woonwagenkamp te Haarlem. Komt dezen zomer gereed. De werkzaamheden voor den aanleg van een nieuw kamp voor de woonwagens op een terrein achter de woonwagenhaven te Haarlem, zijn in vollen gang. Riool- en afvoerbuizen zijn en worden in het terrein gebracht en thans worden groote hoeveelheden zand aangevoerd van den Mooien Hel, waarmede het laagliggende terrein wordt op gehoogd. Het ophoogen zal nog enkele weken duren al vorens met de nivelleering kan worden begonnen. Als het nieuwe kamp dezen zomer gereed is, zul len de woonwagens, die thans nog in het kamp aan den Oudeweg bij het viaduct staan, daarheen moe ten verhuizen; dan zal het oude kamp worden opgeruimd. Leveringsplicht van eieren te Barneveld. Naar het A.N.P. verneemt zal het te Barneveld spoedig komen tot een algsheele leveringsplicht van pluimveeproducten op de daarvoor van ouds bestemde centrale plaatsen, te weten de markt hallen, waar de eieren door de daartoe, bevoegde kooplieden in ontvangst genomen zullen worden en op de pluimveemarkt, waar alle soorten pluim vee aangeboden moeten worden. Deze maatregel zal, als hij tot uitvoering is ge komen, door alle bonafide kooplieden ten zeerste worden gewaardeerd. Reeds lang was de toestand zooals die de laatste maanden was ontstaan voor velen een reden tot misnoegen. Het ophalen, vooral van eieren op de pluimveebedrijven. ge schiedde ten nadeele van handelaren die buiten Barneveld wonen. Thans zal deze categorie weer gelijke kansen tot het koopen van eieren worden geboden. Samenvoeging van gemeenten. Nieuwe gemeenten Abcoude en Hardenberg. Bij beschikking van den secretaris-gene raal van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat met ingang van 1 Mei 1941 de gemeenten Abcoude-Proostdij en Abcoude-Baambrugge wor den samengevoegd tot een nieuwe gemeente, welke den naam Abcoude draagt. Zoo spoedig mogelijk na deze, samenvoeging worden de zittende raden vervangen door een nieuwen raad, waarvan deel zullen uitmaken 6 leden van den raad van Abcoude-Proostdij en 5 leden van den raad van Abcoude-Baambrug ge. Burgemeester der nieuwe gemeente Abcoude wordt mr. S. P. baron van Bentinck, thans burgemeester van beide gemeenten; secretaris wordt Th. J. Pepping, thans secretaris van Ab coude-Proostdij en ontvanger wordt L. Dokkum Jr. ontvanger van Abcoude-Baambrugge. Voorts worden mét ingang van 1 Mei de gemeenten Stad-Hardenberg en Ambt-Harden- berg samengevoegd tot een nieuwe gemeente, welke den naam Hardenberg draagt. De nieuv/e raad zal bestaan uit drie leden van den zittenden raad van Stad-Hardenberg en 14 leden van den raad van Ambt-Hardenberg. Burgemeester der nieuwe gemeente wordt Mr. J. A. M. v. Oorschot, secretaris J.W. Resink en ontvan ger L. Sierink, thans belast met dezelfde functies in de gemeente Ambt-Hardehberg. Verduistering is onze plicht Weer daarom uitstraling van licht. VAN 25 OP 26 APRIL 1941 van 20.54 tot 6.20 Maan op 26 April pp Maan op 26 April onder 20.54 (N.M) De bloesem laat op zich wachten A. N. W. B.-tochten op 4 en 11 Mei in de Betuwe en rond Arnhem. 's GRAVENHAGE, 24 April. De njwidtoch. ten met onbekende bestemming door de bloeip Betuwe, die de A.N.W.B. in de omgeving van Y~ organiseert, worden gehouden op 4 Mei a.s end niet op 27 April, daar dan de boomen nog 0nv |S doende in bloei zullen staan. Hierdoor kunn deelnemers zich nog tot en met Maandag 23 An^l 12 uur 's middags opgeven aan alle bondskam ren. Voorts organiseert de A.N.W.B. in de omeevi van Arnhem een wandeltocht met onbekende stemming op 11 Mei a.s. De groote bekoring vt dezen tocht ligt weer in het „M.O.B," Tegen den smokkelhandel, De staatscourant van Donderdag bevat ee beschikking van den Secretaris-Generaal van h Departement van Financiën tot het nemen var maatregelen tegen den smokkelhandel. Verboden is .o.m. het vervoer van alle goederen a. in een strook van 100 meter breedte lane; de Oostelijke rijksgrens van den Dollard af tot aai de Belgische grens: b op de laatste 1000 M. van de naar het onder' omschreven gedeelte van de rijksgrens voerend! land-, spoor-, tram-, en waterwegen waaraan eer kantoor der invoerrechten (een z.g.n. hulpkantoo: daaronder begrepen) is gevestigd. VERPLEGING VAN ZENUW- EN GEESTES- ZIEKEN. De examens zijn voortgezet met de candi> daten van „Bethesda-Sarepta" te Haarlem. De uitslag is als volgt: Eerste examen, 9 can didaten, afgewezen 1, geslaagd: B. Blom, Brandsema, M. H. Jansen, M. Itraayenoord, l Kuipers, W. O. van Sliedrecht, M. M. Visser', z Woltman. Tweede examen 4 candidaten, afgewezen geen geslaagd: E. M. van Beek, J. P. Leenhard, A. J a Noppen, M. Stolk. Candidaten van „Meer en Bosch" te Heemstedi De uitslag is als volgt: Eerste examen, 10 candi daten, afgewezen 3, geslaagd: E. Dijkstra, A. La gerwerf, J. Lodder, J. Rave, L. Schlüter, A. Schot man, H. Vos. Tweede examen 3 candidaten, afgewezen geer geslaagd: W. Kanis, A. J. van Rijn, H. Schreu der. Aanvullingsexamen, 9 candidaten, afgewezen 1 geslaagd: B. van der Heiden, N. Bosma, E. Kapei A. Krabbe, F. H. ter Maat, H. E. Muller, i Seeuws, A. Strijker. GEEN HERDENKING VAN HET 50-JARIG BESTAAN VAN PHILIPS. Het 50-jarig bestaan der Philipsfabrie'ken za met het oog op de huidige omstandigheden ii geen enkelen vorm worden herdacht. Voor de kinderen RUZIE TUSSCHEN HOND EN KA1 De modelboerderij van den heer Straathof te Rinnegom (gem. Egmond-Binnen) is door het vuur verwoest. Aan aandeelhouders der Amsterdamsche Bank zal worden voorgesteld den heer H. A. A. de Vos, directeur van de bijbank te Rotterdam tot plaatsvervangend directeur der vennootschap te benoemen. AI zijn kijven geeft geen zier. Trix had moe ten blijven hier. Onverwrikbaar ligt de kat; niemand doet hem wat. Zal hij 'n fjinken aanval wagen en de poes aldus verjagen? Of hij sjort en trekt en rukt, niemendal gelukt. Eindelijk schiet Trix te binnen (en zoo moet men steeds beginnen): „Denk aleer gij doen de zijt en doende denk dan nog altijd!" Dus hij denkt: Wat zal ik wagen, nu het toch niet helpt te vragen? Is er ook een weg te vinden, zonder dat w' elkaar verslinden? Eensklaps weet hij 't: hij moet springen en de kat ter zijde dringen. Wellicht valt de ruimte mee; is er plaats voor twee. Eén, twee, hup! springt Teddy Trix, met een vaart als was het niks. En belandt aldus pardoes, boven op de poes. Poeslief, plat, maar niet verslagen, heeft nu zwaargewicht te dragen. Maar zij denkt: Wie aanhoudt, wint Straks vlucht Trix ge zwind. Als de baas maar eerst weer thuis is en bemerkt dat 't hier niet pluis is. Stoelen zijn voor mensch en kat! Honden hooren op de mat! 's-GRAVENHAGE, 24 April. Het S.S. en Bolizeifeldgericht veroordeelde den Nederlander Lambrecht Roodzant uit Sommelsdijk wegens smaden en doen smaden van de Duitsche bezet ting tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. De veroordeelde bcleedigde, niettegenstaande een bijzonder dringende waarschuwing van den hoogeren S. S. en Polizeiführer en commissa ris-generaal voor den veiligheidsdienst, in de verschillende dorpen van het eiland Overflak- kee door provoceerend optreden een politiepa trouille en prikkelde de bevolking tot een zoo danige houding, dat.de patrouille van het schietwapen gebruik maken moest. door MABEL-GRUNDY. Vertaald door E. GRIESE-KETS DE VRIES. 83) Niet omdat Whiff onredelijk was. Zij wist dat er woningnood was. Zij had dit tot haar eigen schade ondervonden. Het gebeurde zoo. Er was een nieuwe jongeman gekomen bij Clipper, een kantoor waar zij dagelijks aanliep. Deze jonge man was een pientere, intelligent uitziende jongen, minder verveeld, minder vermoeid, minder onmenschelijk dan de anderen, die Whiff al die lange weken ont moet had en daar hij een nieuweling in het vak was, had hij zich niet verstopt en werd hij niet in een ernstig en langdurig gesprek aan de telefoon gewikkeld als zij in de deuropening verscheen evenmin greep hij zijn hoed en ging weg, kwasi om te lunchen, theeën, ontbijten, dineeren of soupee- ren. Nee, hij had nooit iets van dit alles gedaan: integendeel, hij had naar haar geglimlacht, haar een stoel aangeboden en over zijn lessenaar geleund, beleefd gevraagd wat hij voor haar doen kon. Na van haar verbazing bekomen te zijn, zette Whiff voor de duizendste maal haar geval uiteen Zij deed het werktuigelijk, dat spreekt vanzelf, even werktuigelijk als een klok twaalf slaat, een huurprijs, 80 tot 100 per jaar, zandige bodem, uitzicht op het zuiden, een half uur van de stad enz..En geen enkele keer zuchtte de jon geman, of toonde ongeduld, of vijlde zijn nagels, of bekeek zijn manchetten of gaf te kennen, dat een millioen andere menschen op hetzelfde zaten te kijken. Hij wees niet op den klant, die na neger maanden op een huis, onverschillig waar, te heb ben gewacht een oude visscherschuit had gekocht en zich en zijn familie met de meest bevredigende resultaten in die schuit had geïnstalleerd nadat zij eenmaal gewend waren geraakt aan de vieze lucht jes van garnalen en versche teer; noch op een anderen klant, die in een afgedankte tram woonde; noch op een derde, die van een bark in een kanaal zijn huis had gemaakt, noch een vierde, die een oud afgebrokkeld kasteel op een rotseiland had gekocht, een man, verslaafd aan bridge en wiens eenige naaste buren nu pinguins en zeemeeuwen waren. Nee, hij had niet op een van die lijders ge wezen, maar nog verder over zijn lessenaar leu nend zei hij opgeruimd en vriendelijk: „Ik ge loof dat ik het juiste huis voor u heb, juffrouw, we hebben het juist opgekregen, geen half uur geleden en het beantwoordt bijna precies aan wat u verlangt bodem, uitzicht, rust, en bovendien is het een ouderwetsch huis, met eiken paneelen in de kamers en een ommuurden tuin met mooie, oude vruchtboomen". Het duizelde Whiff. „Maar is het te huur?" „Ja juffrouw!" Het duizelde haar nog sterker. „Een half uur van Londen?" „Ja, jufrouw. Gerrard's Cross, een heel aardige buurt, zeventien en een halve mijl van de stad. Goede treinverbinding, schitterende verbinding". Whiff's hoofd duizelde zoo erg, dat ze het vast moest grijpen. Zij stond op. „Wanneer is het te bezichtigen?" „Morgen om tien uur". „Vandaag niet?" De bediende keek op de klok. Het was half zes. Whiff had ondervonden, dat bijzonderheden over huizen soms met de avondpost binnenkwamen, en het nalezen van dergelijke bijzonderheden stelde je dan in staat, om den volgenden morgen heel vroeg te beginnen met het ziften van het ge- lezene, en (als het geluk ooit op je weg kwam) bij toeval het gezochte te vinden, voordat anderen ten tooneele verschenen. „Vandaag is het te laat. De dame, die ons bij zonderheden over het huis heeft gestuurd, zei: te bezichtigen morgen om tien uur". „Heel goed", zei Whiff, ,wees zoo vriendelijk mü het adres te geven en een bewys om het huis te bezichtigen". Terwijl de jongeman aan haar verzoek voldeed en ijverig schreef, zag zij zich in haar geest al een dienstregeling koopen van de Great Central Rail way, treinen opzoeken en den volgenden morgen vroege bussen en ondergrondsche pakken naar Marylebone Station. Zij was van plan met het slaan van de klok bij het huis te zijn. „Het is bij Silver Hill, anderhalve mijl van het Gerrard's Cross Station" „Het is geloof ik een mooie wandeling". „Maar anderhalve mijl in den winter!" „Het is niet altijd winter, juffrouw". De jonge man glimlachte onderdanig achter zijn hand. „Het zou niet te huur zijn, als het vlak bij het station lag, dan zou 't te koop zijn, de prijs is vier of vijf duizend pond". Zij was het ermee eens en een beetje treurig verliet zij het kantoor. Toen tele foneerde zij naar Quinton. Of hij bezwaar had tegen de anderhalve mijl. Hij zei, dat hij bang was van wel. Hij had een fiets Ja, maar fietsen in den winter op modderige wegenBestond er eenige kans, dat hij ooit een auto kon houden? Neen, Tenminste niet op het oogenblik, nu er een kwart van je inkomen aan de belasting weg ging. Toen ontdekte Quinton de droefheid in haar stem en kroop in zijn schulp. De ommuurde tuin en oude vruchtboomen klonken natuurlijk erg aantrekke lijk, en de met eiken beschoten kamers mochten niet over het hoofd worden gezien. Wilde zij in ieder geval het huis gaan zien? De anderhalve mijl konden misschien op de een of andere manier opgelost worden. Hij wandelde graag bij mooi weer, en het regende niet altijd. Kon zij intusschen dien avond aankomen en het een en ander bespreken? En Macnab, die met allebei zijn ooren naar de brokstukken van het gesprek zat te luisteren, lachte inwendig, toen Quinton den hoorn op den haak hing. Macnab wist alles omtrent Quinton en juffrouw Woffran en wat hij niet wist fantaseerde hij. Hij wist, dat zijn compagnon wan hopig verliefd was op „het meisje in het grijs". Hij concludeerde het uit alle teekenen, die Quinton, als hij niet op zijn hoede was, vertoonde: zijn begeerte naar telefonische oproepen en het beantwoorden terwyl hij in het verleden Oost-Indisch doof was voor het afschuwelijke apparaat en onbeweeglijk aan zijn stoel bleef kleven, terwijl Macnab wor stelde met stokdoove en hopeloos imbeciele men schen aan het andere eind van den draad. Hij wis' het van de dassen, waar hij den laatsten tijd mee pronkte aardige dassen, gestippelde dassen, jeug dige dassen, dure dassen. Ook slobkousen. Toen Macnab voor het eerst de slobkousen zag, kreeg hij bijna een stuip. Quinton kleedde zich altijd goed. maar stemmig. „Heel netjes en stemmig, altijd heer," waren de keukenmeid en Panton gewoon tegen elkaar te zeggen, maar hij was niet geslob- koust geweest. Nu waren het wel stemmige slob kousen,-net en grijs van kleur, maar ze schenen aan het uiterlijk van Quinton levendigheid en jeugdigheid te ver leen en, en Macnab onderging in het diepst van zijn hart vlagen van jaloezie, als hij hem bekeek. Er waren ook andere teekenen, die duidelijk de scherpzinnigheid van Macnab recht deden wedervaren. Altijd geneigd tot lichte droo- merigheid en afwezigheid van geest om met zaken- problemen "te tobben, werden deze droomerigheid en afwezigheiu steeds opvallender. Macnab begdn Quinton van zijn ooghoeken uit gade te slaan, wanneer hij „vreemd deed", zooals den hoorn van de telefoon ondersteboven ophangen, of driemaal het kantoor rondloopen op zoek naai zijn pen, als deze al dien tijd op zijn lessenaar lag; zijn bovengenoemde begeerte om op de telefoon te stormen, om gesprekken te beantwoorden; zijn oogen op de klok, als de wijzers half zes, zijn ge wone vertrekuur, naderden, zijn: „Ik laat het aan jou ovèr",' telkens wanneer Macnab een vraag te berde bracht in verband met de een of andere za- kenkwestie, juist alsof zij een eeuwigdurende partij bridge speelden. Ja, Macnab wist alles omtreni de gevoelens van zijn medevennoot voor „het meisje in het grijs", hij wist van de vlucht van tante Sophia en van Quinton's verhuizing naar zijn club en het sluiten van zijn huis en de gedwongen maar daarom voor haar niet minder prettige va- cantie van zijn dienstboden. Dat wegsturen van de dienstboden was nogal ellendig geweest en moet even aangeroerd worden, zij het om geen andere reden dan om aan te toonen dat sommige dienstboden, zelfs in deze ontaarde tijden, aardig en vriendelijk kunnen zijn en dal zij ook wel degelijk hart hebben voor de belangen van hun werkgevers. Toen Quinton haar op de hoogte bracht van zijn en haar op handen zijnde vertrek, ging de keuken meid, overvallen door een het'igen „steek" (hij had ze in de zitkamer geroepen) plotseling in den besten stoel zitten en, haar schort over haar oogen leg gend, ging zij zitten schommelen. Panton schom- melde eveneens ven zij maakten allebei zonderlinge, droevige geluidjes in hun keel. De geluiden hadden ten gevolge, dat Quinton zich heel ongelukkig voelde en hij maakte zichzelf wijs, dat hij trots de vlucht van tante Sophia de ellendigste man op de wereld was. Hij moest dit gerieflijke thuis ver laten, hij moest voor onbepaalden tijd van zijn vriendelijke dienstboden scheiden, hij moest in zijn club wonen, een vooruitzicht, waarvan hij walgde. Al zijn vrijen tijd vertoeven tusschen aftandsche, lichtgeraakte, kuchende oude heertjes, die zich in groote, leeren armstoelen achter kranten ver schansten, of, wat nog erger was, praatgrage, zwam mende, jonge broekjes, die met hun vingers tus schen hun vest gestoken, en hun beenen voor- en achterwaarts zwaaiend, over ieder onderwerp onder de zon een betoog hielden tot andere leden zich geneigd voelden weg te gaan. Hij moest zijn boeken en zijn tuintje verlaten en zijn onlangs opnieuw bemest stukje grond, dat een Faithful Heart bevat had en waarin hij nu hoopte, dat de gardenia-roos zou beginnen te groeien en te bloeien. Hij moest dit alles verlaten, waarschijnlijk voor vele lange en vervelende maanden, alles terwille van een eventueelen overval van tante Sophia. Hij keek de zoo vertrouwde kamer rond. Het was de morgei volgend op Whiff's vertrek naar mevrouw Paddie en hun gezellig dinertje a deux, hij keek naar alles en overal heen behalve naar zijn eigen be droefde dienstboden, die alsmaar bleven schom melen en hij zuchtte diep. Panton sprak het eerst. Den vorigen avond was zij van Southend teruggekomen en in plaats van iets ziltigs en zonnigs met zich mee te brengen, had zij meer weg van vermoeid zeewier, dat bij terug loopend getij hoog en droog op het strand achter blijft. Haar stem klonk mat, het bed metde knob bels en niet te vergeten de mosselen, die zij te over vloedig had gekregen hadden haar geen goed ge daan en nu werd zij opnieuw van huis verdreven. „Wanneer moeten we gaan, mijnheer?" „Nu, vandaag". Quinton staarde naar de P'^ en wenschte dat hij nooit geboren was, toen wj vanuit het uiterste hoekje van zijn oogen de KfiU' ■lenmeid nog harder zag schommelen. „En voor hoelang, meneer?" (Wordt vervolg)

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 6