S. J. de Goede K Luidsprekers ti êumméett peziftaeft ADVERTEERT IN DIT BLAD keukenmeisje? LUIDSPREKER Alléén Zijlstraat bij de Brug Vergadering Ver. v. Facultatieve Lijkverbranding. In liet nieuwe kantoorgebouw der Vereeniging voor facultatieve lijkverbranding Iheeft de afdee- ling Velsen Zaterdagmiddag haar goed bezochte jaarvergadering gehouden. Voordat het huishoudelijke gedeelte dezer bij eenkomst begon, werd voor de aanwezigen de nieuwe propagandafilm der Vereeniging door den heer Menno Huizinga te Den Haag vertoond. Deze film, vervaardigd door de heeren v. d. Enden en Kannegieter te Hilversum, mag zeer geslaagd ge noemd worden. Behalve dat de rolprent op duide lijke wijze in beeld brengt hoe een plechtigheid in het crematorium in haar werk gaat, laat zij de toeschouwers genieten van de schoonheid der natuur op dezen duintop in Kennemerland. Daarna werd een rondgang door het gebouw gemaakt en de kantoorlokalen, ontvangzalen, be stuurskamer en de keuken bezichtigd. Uit het door den secretaris, den heer A. J. van der Weijden, in de huishoudelijke vergadering uitgebrachte jaarverslag over 1940 stippen wij aan, dat gedurende dat jaar 61 nieuwe leden werden ingeschreven en dat de afdeeling thans 526 leden telt. Men heeft, vooral in de zomermaanden, veel leden moeten overschrijven door de vele verhui zingen naar andere af deelingen; niettemin lieeft Velsen den stoot weten op te vangen en nog een flinken vooruitgang weten te boeken. Uit het verslag van de waarnemend penning- meesteres, mevr. L. C. C. Klerkvan Dinter, bleek dat er een batig saldo was van f 442.33. De kascommissie, die de boeken gecontroleerd en in orde bevonden had, adviseerde volledige dé charge, welke verleend werd onder dankzegging aan de beheerster. De begrooting voor het jaar 1941, sluitende met een eindcijfer van f 1252.33 werd ongewijzigd goedgekeurd. Tot leden der nieuwe kascommissie werden be noemd de heeren J. F. W. Korting te Santpoort en H. Rutgers te Velsen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer P. Klerk afdeelingspenningmeester, stelde het bestuur candidaat den heer F. Th. C. Z. Menagé Challa, die bij acclamatie gekozen werd en door den voorzitter, de heer IJ. J. Reitsma, in het bestuur welkom werd geheeten. Daarna heeft de voorzitter enkele welgekozen afscheidswoorden gericht tot mevr. Klerk, die de laatste maanden de afdeeling terzijde heeft ge staan. „Den arbeid, door het echtpaar Klerk in het belang van de Vereeniging en in het bijzon der in dat van de afdeeling verricht, zal men in onzen kring nooit vergeten", zelde de heer Reits ma. „Wij bewaren aan beiden de beste herinnerin gen. want het werk. door wijlen den heer Klerk opgenomen en door zijn echtgenoote voortgezet, is vruchtdragend geweest voor de organisatie". Nadat de voorzitter den directeur van het cre matorium, de heer J. van Dijk, bedankt had voor de aan de afdeeling verleende gastvrijheid werd de vergadering gesloten. Ouderavond school no. 7. Voor den ouderavond, die door de Oudercommis sie van de O. L. school no. 7 in het clubgebouw van de speeltuin vereeniging „Kindervreugd" werd gehouden, bestond veel belangstelling. Voordat deze bijeenkomst door het hoofd der school, den heer J. J. van der Graaf, werd geopend zongen leerlingen van de zesde klas, onder leiding van den heer Slabbekoorn eenige liederen. Een viertal leerlingen van dezelfde klas gaven op vlotte wijze hun kunnen in het declameeren ten beste. Het financieele verslag vermeldde een ruim ba tig saldo. De heer W. F. Oostveen, penningmeester, werd gedechargeerd. De heer H. J. Allan, voorzitter der Oudercom missie, zei met voldoening le kunnen terug zien op de laatste jaren, waarin geijverd was voor cursus sen, opleidingen, Bijbelgeschiedenis en sport. Het onderwijzend personeel heeft hierin -een groot aan deel gehad. Benoemd werd een verhuiscommissie, die tot taak zal hebben nieuwe bewoners van dit deel der gemeente opmerkzaam te maken op school 7. Leerlingen van de zesde klasse voerden onder lei ding van den heer Slabbekoorn een gedeelte op van de bekende operette „Hans en Grietje". De jonge spelers ondervonden veel waardeering Vervolgens hield de heer A. Martens, tuinopzichter van Scheijbeek, een lezing met lichtbeelden over bloemen en planten. Deze leerrijke lezing werd met groote aandacht gevolgd. De voedingswaarde van taotenielk. De directeur van den Gem. Geneesk. en Gezond heidsdienst schrijft ons- De voedingswaarde (het aantal caloriën) van taptemelk bedraagt ongeveer de helft van de voe dingswaarde van volle melk, .omdat het vet er bijna geheel uit is verwijderd. Toch is taptemelk door het gehalte aan koolhydraat, eiwit, vitaminen en mineralen een belangrijk voedingsmiddel. Taptemelk gaat gemakkelijker tot bederf over dan volle melk: koel bewaren is dus noodzakelijk. Behalve de zoogenaamde flesschenmelk (ge pasteuriseerde melk. Stassanomclk. Voïtana- melk) moet elke melk vóór het gebruik ge kookt worden. Met het oog op mogelijk tvphus- gevaar mag dit niet verwaarloosd worden. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. MAANDAG 23 APRIL. Thalia Theater: „Rosen in Tirol", 8 uur. Rex Theater: „Eva uit het Paradfjs der vrouwen" 8 uur. Bioscoop De Pont: Specialiteiten (geen film voorstelling) 3 uur. DINSDAG 29 APRIL. Thalia Theater: „Rosen in Tirol", 8 uur. Rex Theater: „Eva uit het Paradijs der vrouwen" 8 uur. Bioscoop De Pont: Specialiteiten (geen film voorstelling) 3 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. MAANDAG 23 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „De familie van mijn vrouw" en ..Geheimen van het oerwoud", 8 uur. DINSDAG 29 APRIL. Luxor Theater, Breestraat: „De familie van mijn vrouw"' en „Geheimen van het oerwoud", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: Rembrandt Theater: „Operette", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: „De wildernis roept", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater. „Concert in Tirol", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De mannen de baas", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. DINSDAG 29 APRIL. Gemeentelijke Concertzaal: Derde concert H.O.V. Beethoven-cyclus, 8 uur. Consultatiebureau: Jaarlijksche ledenvergadering Vacantiekolonies, 8 uur. Café-Restaurant Brinkmann, Groote Markt: Al- gemeene vergadering Alg. Bond van Forensen, af deeling Haarlem en Omstreken, 8 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Laat op 2 en 3 Mei voor de laatste maal Uw goedé hart gul spreken ten gunste van Uw eigen landgenooten. Laat deze laatste Winterhulp collecte, welke dit jaar gehouden wordt, bewijzen dat de Nederlanders het hart op de goede plaats dragen. Tooi U op 2 en 3 Mei rijkelijk met Winterhulp-bloemen OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Maximummarges voor zeevisch. De Secretaris-Generaal van het Dapartement van Landbouw en Visscherij maakt bekend: Voor zeevisch zijn met ingang van 29 April a.s. de onderstaande maximum marges vastgesteld, waarbij de omzetbelasting is inbegrepen. Max. marge gros sier per 50 kg. Max. marge de netto, franco sta taillist per kg. a tion van ver contant af de zending. taillist. Makreel 2,50 0.22 0.22 Braadschelvisch 0.24 KI. middel schelvisch 0,28 Gr. middel schelvisch 3.50 0.32 Gr. schelvisch 0.36 Wijting 0,13 0,19 0 20 Kabeljauw 0,30 mooten 0,28 f 0,80 Kabeljauw zonder kop 3.50 0.30 Kabeljauwfilets 0,30 0.15 KI. schol II 0.24 KL schot 1 0.30 0.34 0.34 0.34 0.26 0.24 Haring (versch) 0,24 KI. Schelvisch 3,50 0,23 Voor verpakkingen beneden de 5t^kg mag de maximummarge ten hoogste f0,01 per kg. meer bedragen. Max. marge gros sier per kg. net- Max. arge detail per kg. to. franco ver contant af de- zendstation taillist. Slips (kleine en grove) f 0,10 1.— KL tong 0.50 0,70 Gr. middel long 0.80 0,80 Griet tot 1 pond 0,29 Griet boven 1 pond 0.10 0,60 Tarbot tot 1 kg 0,55 mooten Tarbot middel l3 kg 0.20 0.62 f 1,20 Tarbot groot boven 3 kg. 0.20 0.76 f 1.50 Voor ingevroren visch wordt bovenstaande maximummarge voor den groot handelaar vermeerderd met lnvries-bewaarkosten van ten hoogste f 1,per 5C kg. per maand met een maximum van f 2.50 per 50 kg De maximummarges voor grossiers on kleirihanderalen mogen ten aanzien van eenzelfde partij visch slechts eenmaal' worden berekend. Voor het schoonmaken en bezorgen van de visch door den detaillist mag niet meer in rekening worden gebracht clan op 9 Mei 1940 gebruikelijk was. Voorts wordt bepaald, dat leder, die bovenstaande artikelen aan consumen ten verkoopt cn aflevert, verplicht is een prijslijst, waarop de prijzen zijn aangebracht, op goed zichtbare wijze in zijn winkel, in zijn étalage, of op zijn voertuig aan te brengen Verbruik en verwerking van asfalt bjj de vervaardiging van asfaltbitumcn-papier (teervrü asfaltpapier). De Directeur van het Rijksbureau voor Aardolieproducten, daartoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat hij op grond van de bevoegd heid, verleend bij art. 6 sub 3 van de Asfaltbeschikking 1940 no. l, aan de daarvoor in aanmerking komende fabrikanten heeft medegedeeld, dal in gaande 1 Mei 1941 de navolgende voorschriften bij het verbruik en de ver werking van asfaltbitumen in hun onderneming, voor de fabricage van asfalt- bitumenpapier (teervrij asfaltpapier) .In acht genomen dienen te worden. 1. Asfaltbitumen mag slechts worden verwerkt voor de vervaardiging van rollen van 20 M .lengte en van de in ad. 2 genoemde gewichten. 2. De hoeveelheid asfaltbitumen, welke wordt verwerkt, mag niet meer bedragen dan: 1. 14 tot 16 kg. voor rollen asfaltbitumen papier van 18 tot 22 kg. bij een breedte van 1 M. 2. 7 tot 8 kg. voor rollen asfaltbitumenpapler van 9 tot 11 kg. bij een breedte van J/2 M. 3. 18 tot 21 kg. voor rollen asfaltbltumenpapier van 25 tot 29 kg. bij een breedte van 1 M. rollen asfaltbitumenpapier van 12t/2 tot lil/, kg. bij 'n - rollen asfaltbitumenpapier van 30 tot 33 kg. bij een 4. 9 tot 10l/2 kg. breedte van l/2 5. 22 tot 25 kg. breedte van 1 M 6. 11 tot 121/2 kg. voor rollen asfaltbitumenpapier van 15 tot 16t/2 kg. bij een breedte van M. In bijzondere gevallen kan, met machtiging van den Secretaris-Generaal van het Departement van handel, Nijverheid en Scheepvaart, dispensatie van bovenstaand voorschrift worden verleend. Distributie van aardappelen. Voorschriften voor teler, groothandel, handel en instellingen. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt naar aanleiding van de per 28 April a.s. ingestelde distributie van aard appelen het navolgende bekend. De detaillisten dienen de door hen in ontvangst genomen bonnen te plak- BEVOORRADING VAN DEN HANDEL, ken op opplakvellen, welke verkrijgbaar zijn bij de plaatselijke distributie diensten, er- deze opplakvellen op nader bekend te maken tijdstippen bij deze diensten in te wisselen tegen toewijzingen. Op de opplakvellen moet steeds een veelvoud van tien bonnen voorkomen. Er mogen niet meer dan twee verschillende bonnummers op een opplakvel geplakt worden. De detaillisten moeten bij het inwisselen der bonnen hun erkenningskaart van de stich ting „Centraal Belang" overleggen. De op de toewijzingen vermelde hoe veelheid kunnen de detaillisten gedurende de week van 12 tot en met 18 Mei a.s. bij de plaatselijke verkoopkantoren van de Vereeniging ter Behartiging van den Nederlandschen Aardappelhandel (V. B. N. A.) betiekken. Voor de periode van 28 April tot en met 11 Mei a.s. zullen de detaillisten van deze plaatselijke verkoopkantoren een voorschot ontvangen. AANWIJZINGEN VOOR DEN GROOTHANDEL. De plaatselijke verkoopkantoren van de V. B. N A. dienen de ontvangen toewijzingen aan het eind van iedere week in te zenden aan de Nederland- sche Inkoopcentrale voor Akkerbouwproducten (N. I. C. A.). Bezuidenhout 15, 's Gravenhage. Bij de toewijzingen moet gevoegd zijn een lijst volgens door het N. I. C. A. voorgeschreven model, vermeldende de verschillende toe wijzingen. De N. I. C. A. zal aan de plaatselijke verkoopkantoren de noodige formulieren van bedoeld model toezenden. Op de enveloppe moet. behalve bovenstaand adres, duidelijk worden vermeld, afd. Aardappeldistributie. De bevoorrading van de verkoopkantoren V B. N A. geschiedt evenals tot dusverre door de daartoe vanwege de N. I. C A. aan te wijzen provinciale bureaux van de V. B. N. A. Nadere mededeelingen hieromtrent zullen alsnog door de N. I. C. A. van het hoofdkantoor van de V. B. N. A. aan de plaatse lijke verkoopkantoren en provinciale bureaux worden gegeven. De kleinhandelaren op de eilanden Schiermonnikoog, Ameland. Terschel ling en Vlieland ressorteeren ónder het plaatselijk verkoopkantoor Friesland. Westersingel 24, Leeuwarden. Kleinhandelaren op het eiland Texel moeten zich wenden tot het provinciale bureau van de V. B. N. A. te Amsterdam. Motorkade 1. De kleinhandelaren op de Zuid-Hollandsche eilanden Rozen burg. Voorne en Putten, Hoeksche Waard en Goeree Overflakkee. worden bevoorraad-. op aanwijzing van het provinciale bureau te 's Gravenhage, Heemskerkstraat 33. Kleinhandelaren op de eilanden St. Philipsland, Tholen en Noord-Beveland ressorteeren onder het provinciale bureau te Goes, Kloe- tingscheweg 42. INSTELLINGEN. Hotels, restaurants, ziekenhuizen, sanatoria e. d. dienen zich ter verkrijging van toewijzingen te wenden tqt de plaatselijke distributiediensten. Bij de aanvrage zal de bij de instelling aanwezige voorraad aardappelen opgegeven moeten worden Aardappelverwerkende industrieën evenals zeeschepen, die uitgeklaard worden, dienen zich ter voorziening van aardappelen te wenden tot de N. I. C A.. Bezuidenhout 15 te 's Gravenhage. De proviandeering van de overige schepen zal ressorteeren onder het Centraal Distributiekantoor. DUITSCHE WEERMACHT. Zooals reeds op 22 Februari jl„ door den chef-intendant belm Wehrmacht- befehslhaber in den Niederlanden is bepaald, zal vordering van aardappelen ot Wehrmachtsbezugscheine niet plaats vinden. Herbevoorrading tegen in levering van Bezugscheine zal derhalve eveneens achterwege blijven. Een uitzondering geldt uiteraard ook hier voor de van een rood veld voorziene Bezugscheine voor den aankoop van alle levens- en voedingsmiddelen, welke door den. chef-intendant zelf worden uitgegeven. ALGEMEENE BEPALINGEN. Voorzoover noodig wordt er de aandacht op gevestigd, dat op grond van het aardappelbesluit V. V. O 1940 en van de bestuursbesluiten van de N. I C. A.: a. Het afleveren van consumptie-aardappelen door een teler slechts is toe gestaan, indien hem hiertoe vergunning is verleend door of namens den Pro vincialen Voedselcommissaris, dan wel de teler een door of vanwege de V. B. N A. afgegeven afleveringsbriefje heeft ontvangen. b. Het verkoopeni van consumptie-aardappelen behalve aan de N. I. C. A. en de V. B N. A. alleen is toegestaan aan groothandelaren, die zijn aange sloten bij de V. B. N. A. en aan kleinhandelaren, die zijn aangesloten bij Centraal Belang. Deze zijn verplicht zich daarbij te houden aan de door de N I. C. A., de V, B N. A. of Centraal Belang gegeven voorschriften en vast gestelde prijzen. c. Het vervoeren van consumptie-aardappelen in hoeveelheden grooter dan vijf kilogram in den destijds gepubliceerde consumptie-gebieden naar een uitcindelijken verbruiker is slechts toegestaan, indien het geschiedt met een speciale vergunning van de N. I. C .A. Naar anderen dan naar uiteindelijke verbruikers is het alleen toegestaan met inachtnen ing van de desbetreffen de bepalingen in bovengenoemde regelingen. D. Het afleveren en vervoeren van pootaardappelen. zonder vergunning verleend door of vanwege de N. I. C. A. is verboden. Uiteindelijke verbruikers worden er in verband met het bovenstaande nog maals met nadruk op gewezen, dat zij hun aardappelen alleen mogen be trekken van een erkend kleinhandelaar in aardappelen. Het koopen van an deren is verboden en derhalve strafbaar. Op de naleving van bovengenoemde bepalingen zal streng gelet worden TE KOOP EEN PLATTE WAGEN op prima luchtbanden. Te be vragen bij T. SLECHT ZN., Uitgeest, Telef. 329. GEVRAAGD FLINKE JONGEN voor licht pakhupiswerk en eenvoudige administratie. Br. met opg. v. leeftijd, opleiding, referenties en verlangd salaris onder nr. B 207 Bureau van dit Blad. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 cl. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Te koop: goed onderh. KINDER WAGEN m. bedje. Nachtegaal laan 1, IJm.-O. Te koop zeer goed HEERENRIJ WIEL m. lichit. Torp. reninaaf. j Dunlop banden. Huygensstr. 4. j IJmuiden. TE KOOP GEVRAAGD- alle soorten Meubelen, Roiier werk, Kristal, Goud, Zilver en? OVERBEEK, Jansweg 59, Haarlem, Tel. 13255 2Ofkf 0 i>pn Ideaal van egri pieroU een t ZELFBEPERKING In de Beperking toont zich de Meester. De simpele eenvoud, welke elk graf- teeken van SWAALF tot een monument maakt, is het resultaat van een doel bewust, onvermoeid zoeken naar schoonheid. Eenvoudhet kenteeken der ware Schoonheid, die niet aan plaats of tijd gebonden is. Toonzaal: Kleverlaan 58. (IJmuiden) Kennemerlaan 3c). Telef. 10298 Electr. Steenhouwerij: Jud. Leysterstraat 19-21 )Gas- en Electriciteitsrantsoenecring! Petroleumgebrek Wij helpen U er door! bewees de „G L O R IA" kamerkookkachel, geduren- De „Gloria" 40/41 de het laatste wintersei zoen, reeds zijn onschat bare diensten Géén moeilijkheden, omdat toe vallig een bepaalde brandstof niet voorradig was. De Gloria slikt alles: hout, turf, eierkolen, anthraciet, cokes, brandt daarbij uiterst zuinig en geeft een beha- gelijke warmte. Maar dat niet alléén. Ook heeft hij een kookcapaciteit, gelijk aan die van een 21/2 pits gascomfoor, zodat de maaltijd voor een nor maal gezin er gemakkelijk op bereid kan worden. Stookt men de kachel met an thraciet, dan kan hij ook des nachts worden aangehouden. Aan het uiterlijk is eveneens de nodige zorg besteed. Niet alleen in de winter echter, maar ook in de zomer kan deze Gloria u goede diensten bewijzen bil het klaarmaken van uw maal tijden. Velen ondervinden immers moei- liikheden door de distributie bepalingen voor gas en electri- citeit. De Gloria 40/41 met zomerroos- ter brengt dan uitkomst! Dit zomerrooster kan door iedereen gemakkelijk worden aange bracht De kookcanaciteit van de kachel wórdt' hierdoor nog ver groot terwijl hij minder warmte ■ïits traalt. De Gloria 40-41 is de ideale verwarmings- en kookkachel in tiid«n van distributie en brand- «tofbeperking! Zomerrooster voor „Gloria" 40/41 Voor verlichtinq hebben wii een pracht sorteering rapvhphAMpEM en CARRID voorradig. omt men iemand op straat tegen dan kan men zich at vragen of hij (of zij) gewoon is te rook en misschien, of hij (of zij) wel eens naar een bioscoop gaat - misschien, of hij (of zij) naar een radio pleegt te luisteren misschien maar men behoeft zich niet af te vragen of hij (ot zij) een krant leest! Dat doei hij. dat doet zij zeker, heel zeker co iederen dag! Vandaar dat couranten-reclame logischerwijs de kern is van ienere goede reclame-campagne

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4