Aardappeldistributie heden begonnen Eigenaardigheden in Haarlem en Omgeving A AX DAG 28 APRTI 1941 Anderhalf K.G. per persoon per week Broodrantsoen vergroot Het restant van een kloos De oudste muur in Haarlem. Hierboven geven wij een foto van een overblijfsel van het Karmelietenklooster, dat men op kan zoeken in een steegje de Guldenbergsp.oort dat in de Groote Honstraat (tusschen de Spek- straat en de Anegang) uitkomt. Dit klooster, dat omstreeks 1250 gesticht werd, stond op het. terrein dat nu begrensd wordt door de Groote Houtstraat, de Spekstraat. do Warmoes, straat en de Anegang. De heer Simon van Haar lem stond er zijn woonhuis voor af, dat in de Groote Houtstraat gelegen was. Nadat de gebouwen niet meer als klooster in gebruik waren, zijn ze gedeeltelijk afgebroken. In de Guldenbergspoort stonden in 1664 woonhuizen, in een daarvan woonde ds. Eduard Richardson, de Groote Houtstraat. (Foto De Haas) want die kondigde toen in de Haarlemsche cou rant aan, dat bij hem twee gedrukte predicaten over de „Innerlijcke liefde en Levenskracht" te verkrijgen waren. Nu zijn er geen woonhuizen meer. maar wel eenige werkplaatsen. In een ervan werkt een houtdraaier. Een gedeelte van die werkplaats werd door ons gefotografeerd, omdat een stuk muur daarvan door de deskundigen wordt erkend als de oudste muur van Haarlem. De muur is eer» echte .lappendeken" maar ^en enkel deel is ongetw>;feld nn? uit den kloostertijd xflkomstig. Er zijn steenen onder die een lengte hebben van50 c.M. en een hoogte van V/? c.M. Zelfs voor zoogenaamde „kloostermoppen" is dat boven de maat. In den muur zitten ook veel zeer kleine steenen verwerkt, die ook wel oud zijn, maar die toch na de „kloostermoppen" gekomen zijn. Dommering in actie tijdens de wedstrijden om het kampioenschap van Neder land op groot biljart ancrc cadre 45/2. (Foto Pax Holland) (Men zie eerst' pag. 1.) GRAVENHAGE. 26 April. De secretaris6- ïeraal van het departement van Landbouw en visscherij maakt met betrekking tot de distri butie van aardappelen het volgende nog be donder de distributie zullen alls soorten con sumptie-aardappelen vallen. 6 rn de persconferentie van Vrijdag 18 April, 'rin de directeur-generaal van de voedsel voorziening. ir. S. L. Louwes, het woord heeft ge voerd, hebben de moeilijkheden, in den laatsten tjjd bij de aardappelenvoorziening in eenige nlaatsen des lands ondervonden, een punt van bespreking uitgemaakt. Bij deze gelegenheid beeft de heer Louwes er reeds op gewezen, dat een deel van het publiek in de afgeloopen weken •eel meer aardappelen heeft gekocht dan voor Jet dagelijksch verbruik noodig was. hetgeen de moeilijkheden ongetwijfeld in de hand heeft ge werkt. De totale aardappelpositie en in het bij zonder de te verwachten vervoersmoeilijkbeden, waardoor de import van aardappelen in de naaste toekohst mogelijke stagnatie zal ondervin den hebben er mede aanleiding toe gegeven als voorzorgsmaatregel tot de distributie van aard appelen over te gaan met ingang van Maandag 28 April- Met het oog op den omvang van den beschik baren voorraad en op den tijdsduur waarvoor deze voorraad nog moet strekken, moest 't aardap- oelenrantsoen in het algemeen worden vastge steld op IV2 K.G. per persoon per week. De heer Louwes schatte liet normale verbruik aan aardappelen per hoofd van de bevolking per week op 21/3 kilo. Daar het rantsoen lager is, beeft men de compensatie gegeven in den vorm van verhooging van het broodrantsoen. Voor het feit, dat aldus de aardappelen moeten worden gerantsoeneerd, wordt een compensatie geschapen door instelling van een extra-broodrantsoen. Dit zal worden bereikt door den geldig heidsduur van den eerstvolgenden broodbon van 7 dagen op 6 dagen te stellen. Hierdoor wordt tevens bereikt, dat het extra-rant soen voor kinderen beneden de 4 jaar de helft bedraagt van dat van de normale ver bruikers, terwijl het extra-broodrantsoen voor hen, die zwaren, respectievelijk zeer zwaren arbeid verrichten IV2 respectievelijk 2 x zoo groot is als het normale extra rant soen. Ook na de eerste week zal een extra-brood rantsoen toegekend blijven. Het is volstrekt niet uitgesloten dat over eenigen tijd het aardappelen rantsoen zal kunnen worden verhoogd. Of dit mogelijk zal zijn, hangt o.a. van de weersgesteldheid af. Wanneer het weder gun stig is, zoodat de nieuwe aardappelenoogst vroeg gereed zal zijn, zal tot vergrooting van het rantsoen kunnen worden overgegaan. Boven dien bestaat de mogelijkheid, dat de vervoers omstandigheden in het buitenland alsnog tot aardappelenimport in staat zullen stellen. Ook in dit geval zal verhooging van het rantsoen mo gelijk zijn. Bij deze distributie zal binnenkort gebruik worden gemaakt van de aardappelkaarten, wel ke op nader door de plaatselijke distributie diensten bekend te maken dagen uitgereikt zul len worden. Elke nader aan te wijzen bon van deze kaarten zal per week recht geven op het koopen van V/z K:G. aardappelen. Aan kin deren, die na 30 April 1937 geboren zijn, zullen halve kaarten worden uitgereikt. Personen, die zwaren arbeid verrichten zullen ieder een halve kaart extra, dus in totaal ieder l'/a kaart ontvangen en personen, die zeer zwaren arbeid verrichten, ieder een heele kaart extra, dus in totaal twee kaarten. Geen kaarten zullen worden uitgereikt aan personen, die uit eigen teelt of door aankoop tot eind Juni a.s. voor gich en hun gezinsleden met Inwonend personeel beschikken over tenminste 15 K.G. aardappelen per persoon. Van degenen, die 15 K.G. aardappelen of meer in voorraad hebben, doch niet per gezinslid over 15 K.G. beschikken, zal een met hun voorraad overeenkomend aantal kaarten worden ingehouden. Wie met zijn gezin over 15 K.G. aardappelen Of meer per gezinslid beschikt, behoeft dus geen kaarten af te halen. Men is verplicht aan den uitreikenden ambtenaar alle gevraagde inlich tingen over den voorraad, waarover men beschikt te verstrekken. Tegen degenen, die niettegen staande het feit, dat zij over voldoende aardap pelen beschikken, zich een aardappelkaart doen uitreiken, zal op grond van de distributie- wet 1939 een strafrechtelijke vervolging inge steld kunnen worden. In hotels, restaurants e.d. behoeven de gas ten geen bonnen voor aardappelen af te geven. Mede in verband hiermede zullen geen wissel- brato1 V°°r aar<*appe*en in omloop worden ge- VOORLOOPIGE REGELING. Gedurende de weken van 28 April tot en met -Mei as. en van 5 Mei tot en met 11 Mei a.s. 81. in afwachting van de uitreiking der aardap pelkaarten, gedistribueerd worden met gebruik making van de bonnen der broodkaarten. De twintig met „15" genummerde bonnen van de woodkaart geven gedurende de periode van Maandag 28 April tot en met Zondag 4 vilv"S' fce zamen recht op het koopen van 1«K.G. aardappelen. De bonnen, welke 4 Mei as, nog niet gebruikt zijn, blijven voorts gel dig tot en met Woensdag 7 Mei a.s. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de u met »15" genummerde bonnen van de Broodkaart tezamen recht geven op 1 Va K.G. «"«appelen. In verband hiermede wordt drin- geiia verzocht de twintig bonnen ook tezamen a"ï een stuk af te geven. Aangezien aan personen van 14 tot en met 21 jaar oud, 1/5 broodkaart extra is verstrekt, zal fleze groep van personen gedurende twee we- P" een grooter rantsoen aardappelen kunnen -o°pen. Dit voordeel komt bij de ingebruik- jWung der aardappelkaart evenwel te verval- ingan» van Maandag 12 Mei zal wekelijks bh oon van de aardappelkaart voor het koopen dnVaardappelen worden aangewezen. Met na dat wor(*t er echter de aandacht op gevestigd. met „een rantsoen aardappelen" gemerkte wnen reeds met ingang van Maandag 28 April geven op V/2 K.G. aardappelen per bon. 7 EXTRA BROODRANTSOEN. dktHw k°V€n vermeld is zal in verband met de ÏS utie van aardaopelen het broodrantsoen dm* 1? verh0°gd. hetgeen zal worden bereikt te v 1 «ktributieperiode voor brood voorloopig niim? ten zes dagen. met „14" ge timmerde bonnen der broodkaart geven der- aive gedurende het tijdvak van Maandag 28 i)( vi en me^ Zaterdag 3 Mei, dus niet zoo- het algemeen bericht betreffende de Omhulling monument voor gevallenen. Van het voormalige 2de depot infanterie. De organisatie der voedsel voorziening. N. A. F. bespreekt verschillende kwesties. In het Agrarische Huis te 's-Gravenhage ziji onder leiding van den heer C. J. Ruiter, te Knij- pe. de leiders der bedrijfsgroepen van dei- handel in vleesch, brood en melk in vergadering bijeengekomen, ter bespreking van de noodigc ordeningsmaatregelen in deze takken var voedselvoorziening, aldus schrijft de persdiensi van het Ned. Agr. Front. Aan de mededeelinger van dezen persdienst is nog het volgende ont leend, De heer B. Holtrop, leider van de af- deeling werklieden der bedrijfsgroep vee en vleesch van het N.A.F. betoogde, dat het nv toegepaste distributiêstelsel slechts rekening houdt met standenverzorging, niet met sociale problemen. Daardoor is het als het ware een premie op een ziekelijke bedrijfsontwikkeling. Een ambtenarenstand is over'heel het bedrijfs leven heengeschoven en deze verordent allerlei dwaasheden, die de z.g. gewieksten laten pro fiteered maar de beste vakmenschen niet naar voren laten komen, aldus spr. Spf. achtte o.m. de volgende maatregelen noodig: overneming van de slachthuizen door het rijk; reorganiseering van den keuringsdienst; doelmatige prijszetting: behoorlijke levensmogelijkheid voor de werkers in de bedrijven. Over het vraagstuk der brood prijzen zeide de heer Holtrop, vooral naar aanleiding van den in Haarlem uitgebroken broodstrijd, dat daar het N.A.F. heeft ingegre pen, doch de actie werd ..overgenomen" door hen, die eerder geen behoorlijke ordening tot stand konden brengen. Thans zal de overheid, die den strijd had kunnen voorkomen, doch niets deed toen er om een bindende prijsregeling werd ge vraagd eerstdaags minimum- en maximumprijzen gaan vaststellen. Spr. vroeg verder een regeling voor de omzetbelasting, welke door de bakkers moet worden betaald en betoogde verder nog. dat een behoorlijke scheiding tusschen brood- en banketbakkers noodig is. Ir. Ausems betoogde, dat een betere regeling van de melkdistributie noodig is, waarbij de on- dermelk en karnemelk ook op een of andere wijze gedistribueerd moet worden. Ten slotte werd nog gewezen op den onhoud- baren toestand, welke het gevolg is van het verbod van verhooging van loonen, terwijl aller lei prijzen sterk stijgen. PERSONEEL VAN DEN NED. BIOSCOOPBOND HEEFT OP 1 MEI VRIJAF. 's GRAVENHAGE, 26 April. Het personeel van den Nederlandschen Bioscoopbond zal op 1 Mei vrijaf hebben. VAN DIK HOUT ZAAGT MEN PLANKEN. Mugger gaat het met de cirkelzaag, maar roman tischer is de wijze, waarop de Limburgsche boer dit karwei verricht. (Foto Het Zuiden) LEIDEN. 26 April. Onder zeer groote belang stelling heeft hedenmiddag nabij de Haagsche Schouw7, op de plaats, waar in den morgen van den lOen Mei gevechten werden geleverd tus- sehende Duitsche voortroepen en onderdeelen van de Nederlandsche weermacht, de plechtige ont hulling plaats gevonden van een monument ter nagedachtenis van de gesneuvelden van het voor malige 2de depot der infanterie die bij dezen strijd het leven lieten voor het vaderland. Nadat het muziekcorps „Wenkmans Wilskracht' „Ases Tod" uit de Peer Gynt suite van E. Grieg, en het zangkoor „Ex Animo" „Wilt heden nu tre den" ten gehoore hadden gebracht, werd het eerst het woord gevoerd door den voorzitter van het voor deze gelegenheid gevormde comité, majoor F. A. J. Alofs. Wij meenden het monument te moeten plaatsen in de nabijheid van de Haagsche Schouw, het ter rein waaraan voor ons zoo velerlei herinneringen verbonden zijn, aldus spr. Hier toch, op deze plaats, stonden wij onder leiding van onzen depot commandant, ook in den prillen Meimorgen, toen het 2de depot infanterie met jonge recruten en weinig wapenen, met enkele ter plaatse aanwezige artilleristen voor het eerst voor de harde werke lijkheid werd geplaatst. En hoe zij hun soldaten- plicht hebben vervuld, getuigen dé vele namen op dit monument. "Want dapper hebben zij hier en ook elders gestreden, onze kameraden, die thans rusten in de aarde. Spr. verzocht ten slotte den oud-inspecteur der infanterie den generaal-majoor W. F. A. Hack- stroh, het monument te onthullen, waaraan deze voldeed na het uitspreken van een rede. Terwijl generaal Haokstroh, bijgestaan door oorlogsinvaliden, de beletselen welke het monu ment voor het oog verborgen hielden, verwijderde, brachten muziek en koor het eerste en zesde cou plet van het Wilhelmus ten gehoore, dat onder doodsche stilte werd aangehoord. De plechtigheid werd besloten met kransleggini. zang en défilé, waarbij de treoirmarsch uit de „Eroica" van L. van Beethoven ten gehoore werd gebracht. (A.N.P.) EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Am sterdam voor het cand.ex. geneeskunde (2e ge deelte): F. R. Worisek. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift, getiteld: „Het begrip ^regressie", een studie over de verhouding van het neusslijmvlies tot het endocrine-systeem en het centrale zenuw stelsel", de heer J. Kloek, geb. te Oudelande. Het huurbeschermingsbesluit al in werking getreden Bijzondere regeling voor betaling van de gerechtskosten DE TEKST VAN HET BESLUIT (Men zie eerst pag. 1) 's GRAVENHAGE, 26 April. De secretarissen- generaal van de departementen van justitie en van binnenlandsche zaken hebben vastgesteld een be sluit, houdende bepalingen in verband met het ein digen van huur en onroerende goederen. Dit huur beschermingsbesluit. dat gedagteckend is op 26 \pril en Maandag 28 April in het licht komt, luidt >ls volgt: Vorderingen tot ontruiming, aanhangig gemaakt :en einde voor het verhuurde goed een hoogeren huurprijs te kunnen bedingen of op eenigerlei wijze meer voordeel dan wettelijk is geoorloofd te kunnen verkrijgen, worden afgewezen. De verhuurder van een onroerend goed kan de ontruiming door den huurder of den gewezen huur der slechts vorderen, indien le. wegens onbehoor lijk gebruik van het verhuurde goed. wegens ern- stigen overlast, hem zelf of zijn huisgenooten aan gedaan, of wegens wanbetaling van de huurpen ningen, voortzetting van de huur niet van den huurder kan worden gevergd; 2e. de verhuurder het verhuurde goed zoo dringend voor eigen ge bruik noodig heeft, dat van hem, de economische belangen en maatschappelijke behoeften van beide partijen naar billijkheid in aanmerking genomen, voortzetting van de huur niet kan worden gevergd; 3e. de verhuurder het verhuurde goed noodig heeft, ten einde te kunnen voldoen aan een ver plichting, welke hem door eenig rechtsvoorschrift of door een beschikking van overheidswege is op gelegd. De verhuurder kan wegens achterstallige huur (zie hierboven le) geen ontruiming vorderen, in dien de wanbetaling, de economische belangen en de maatschappelijke behoeften van beide partijen naar billijkheid in aanmerking genomen, als van geringe beteekenis kan worden beschouwd. Indien de huurder met de betaling van een bedrag, het welk de over een .maand verschuldigde huurpen ningen niet overschrijdt, in verzuim is, wordt de wanbetaling slechts dan als van gewicht beschouwd wanneer daarvoor geen genoegzame grond aan wezig was; indien de huurder met de betaling van een hooger bedrag in verzuim is, wordt de wanbe taling slechts dan als van gewicht beschouwd, wanneer van hem, de economische belangen en de maatschappelijke behoeften van beide partijen naar billijkheid in aanmerking genomen, tijdige betaling r.iet, gevergd kon worden. Voorzoover cle wanbe taling niet als van gewicht wordt beschouwd, kan de rechter de wijze van betaling der huurpennin gen bepalen. De huurder kan na opzegging door den ver huurder of indien deze vordert, dat het gehuurde goed na geëindigde huur moet worden verlaten, den rechter, die bevoegd zou zijn van de vorde ring tot ontruiming kennis te nemen/verzoeken te verklaren: le. dat een eventueele vordering tot ont ruiming krachtens artikel 1 dient te worden afge wezen, of 2e. dat de ontruiming op grond van arti kel 2 niet kan worden gevorderd; 3e. aan een uit spraak, als bedoeld in het eerste lid, zijn in een latere ontruimingsprocedure beide partijen gebon den, tenzij een der partijen nieuwe feiten aanvoert. Tegen rechterlijke beslissingen, gegrond op het hierboven vermelde, staat hooger beroep noch be roep in cassatie open, met uitzondering van cassa tie in het belang der wet. In alle gedingen tot ontruiming kan de rechter den huurder een termijn gunnen, binnen welken deze het gehuurde moet hebben ontruimd. In dat geval wordt de huurovereenkomst geacht tot het einde van dien termijn te hebben voortgeduurd. De rechter kan dezen termijn slechts eenmaal en wel met ten hoogste twee maanden verlengen. Het ver zoek tot verlenging moet uiterlijk vier weken voor het verstrijken van den eersten termijn van ontrui ming worden ingediend. Wijst de rechter de vordering tot ontruiming af of willigt hij het verzoek van den huurder krachtens "t vlak hierboven onder le, 2e en 3e vermelde in, dan wordt in geval van geëindigde huur, van 't einde der huur gerekend, een nieuwe hum-overeenkomst ge acht op dezelfde voorwaarden voor onbepaalden tijd te zijn gesloten. In eiken stand van het geding tot ontruiming of van een procedure krachtens het vlak hierboven onder le, 2e en 3e vermelde kan de rechter, voor zoover hem, de economische belangen en maat schappelijke behoeften van beide partijen naar bil lijkheid in aanmerking genomen, redelijk voor komt, in overeenstemming met partijen de voor waarden der oorspronkelijke huurovereenkomst aanvullen of wijzigen, met name ook den huurprijs wijzigen, zulks met inachtneming van de daarom trent geldende voorschriften. Stemt de huurder niet toe in een door den rechter redelijk geachte wijziging, dan kan deze hem het recht ontzeggen zich op het aan het begin van deze verordening bepaalde te beroepen. De artikelen 56 tot en met 58 van het wetboek van burgerlijke rechtsvordering zijn van overeen komstige toepassing, met dien verstande, dat de rechter de kosten geheel of ten deele kan compen- seeren Wordt een vordering toegewezen op grond van het bepaalde bij artikel 2, eerste lid, onder 2e. dan zullen de kosten, tot de uitspraak van het von nis vallende, niet ten laste van den huurder worden gebracht. Bovendien kan de rechter op verzoek van den huurder den verhuurder de verplichting op legen, den huurder de noodzakelijke kosten van verhuizing binnen de gemeente geheel of ten deele te vergoeden, indien hem zulks, gelet op de om standigheden en de economische belangen en maatschappelijke behoeften van beide partijen naar billijkheid in aanmerking genomen, redelijk voor komt. Dit besluit is reeds in werking getreden. Het is mede van toepassing op gedingen, welke ten tijde van de inwerkingtreding van dit besluit bij den rechter aanhangig zijn. NEDERLANDSCHE BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Het districts-bestuur Noord-Holland van boven- genoemden Bond heeft zich per rondschrijven ge richt tot de directies van Groot-bedrijven en Ver- eenigingen van huisvrouwen in Haarlem, Amster dam. Alkmaar en de Zaanstreek om daar belang stelling te wekken voor het streven van den Bond, de bestrijding van den verdrinkingsdood. Als de actie in Noord-Holland voldoende belang stelling wekt, dan overweegt de propaganda-com- mïssie deze actie in te zetten in ons geheele land. Zwemmen leeren is de beste, voorzorgsmaatregel tegen verdrinken; het aantal ongelukken met doo- delijken afloop bedroeg in het afgeloopen jaar niet minder dan 843. terwijl 1381 personen werden ge red of zich wisten te redden. Niet zoodra was de aofip :r ""J -H 'n<»P7.®* de directie firm'» Droste, "-•et welhekende zront-bedrijf in Haarlem, verzocht een propaganda-avond te organiseeren. Deze is be paald op Woensdag 30 April in de fabriek. De heer A. J. Meijerinb zal spreken over de hy giënische beteekenis en het nut van de zwemkunst, terwijl de heer Joh. M. Schmidt, mede-propagan dist, verschillende Bondsfilms en ook andere filmi zal vertoonen en toelichten bona an wij zing- is bekend gemaakt, tot en met Zondag 4 Mei elk recht op 't koopen van ongeveer 100 gram brood of een rantsoen gebak. Deze bonnen mogen voorts nog gebruikt wor den gedurende het tijdvak van 4 tot met met 11 Mei a.s. De eerstvolgende broodbon zal dus overeenkomstig het bovenstaande geldig worden verklaard voor een periode van zes dagen, aan vangende Zondag 4 Mei. Zij die brood bakken uit graan van eigen oogst en in verband daarmede destijds hun broodkaar ten hebben ingeleverd, kunnen zich. indien zij minder dan 15 K.G. aardappelen per gezinslid in voorraad hebben, bij de plaatselijke distri butiekantoren vervoegen ter verkrijging van los se rantsoenbonnen voor aardappelen, teneinde daarmede gedurende het tijdvak van 28 April tot en met 11 Mei aardappelen te betrekken. Het zelfde geldt voor hen, die op medisch voor schrift hun broodkaart hebben ingeleverd ter verkrijging van rantsoenbonnen voor andere artikelen. In een afzonderlijke publicatie zijn voor de telers groothandel, handel en instellingen van be lang zijnde voorschriften bekend gemaakt. UITSLAG PRIJSVRAAG HET NEDERLANDSCHE BOEK 1940. Bij de commissie „Prijsvraag het Nederland sche boek 1940" zijn ingekomen 50 antwoorden. Hiervan moesten 3 als buiten mededinging worden beschouwd, daar de inzenders te nauw bij de schrij vers der besproken boeken betrokken zijn. De volgende prijzen zijn toegekend: eerste prijs f 15, ds. G. Westmijse, Rotterdam. Tweede prijs f 10, F. Boerwinkel, Amersfoort, H. J. M. Lodewick, Maastricht, L. C. Winkelman, Voorburg. De raad voor Volkshuishouding der N. S. B. 's-GRAVENHAGE, 26 April. Daar de commis saris-generaal voor financiën en economie, minister dr. Hans Fischböck den wensch te kennen had ge geven in persoonlijk contact met den raad voor volkshuishouding der N.S.B. te treden, zijn op zijn uitnoodiging verleden Dondex'dagmiddag de leden van dien raad door zijn nieuwen leider mr. M. M. Rost van Tonningen aan minister Fischböck en zijn naaste medewerkers voorgesteld, voor zoover die leden niet reeds eerder ih de uitoefening van hun taak als zoodanig of in hun dagelïjkschen werk kring met hen in verbinding waren getreden. Met den plaatsvervangend leider van den raad, tevens leider van het Economisch Front, ix\ W. L. Z. v. d. Vegte en den sedert de oprichting van den raad in 1936 als zoodanig opgetreden leider van het bureau van den raad, mr. dr. H. J. von Brucken Fock, waren alle leden van den raad, op een enkele uitzondering na, aanwezig. Tot den raad behooren thans: de commissaris van het N.V.V., H. J. Wou denberg, de leider van het Agrarisch Front E. J. Roskam, de leider van het technische gilde dr. ir. W. A. Herweyer, directeur-genex-aal van den Ne derlandschen radio-omroep, de leider van het front voor nering en ambacht J. H. Scholte, de plaats vervangend leider van het Economisch Front ir. K. P. Kalis, de leden van de commissie Woltersom dr. L. P. Kx-antz, F. B. J. Gips en H. C. van Maasdijk. Voorts de heeren D. Blanke voort, leider sectie bouwnijverheid, F. D. Brands, leider sectie vervoer en verkeer, J. H. L. de Bruin, leider sectie ver zekeringen, dr. G. L. A. van Dijk, belastingdes kundige, ir. J. M. Figee, leider van een ingenieurs- bxxreau, J. van Hoey Smith, reeder, mr. F. W. A. de Koek van Leeuwen, deskundige voor koloniale px-oducten, ir. J. D. Mommaal, woningbouwonder nemer, mr. H. Reydon, juridisch adviseur van het Agrai-isch Front en ir. J. R. Swai't, adviseur voor sociaal-economische aangelegenheden bij het N.V.V. Na? een uitvoerige uiteenzetting van minister Fischböck over de algemeene richtlijnen der eco nomische politiek, die door de bezettende macht t.a.v. de Nedexdandsche volkshuishouding wordt gevoerd, en na een overzicht te hebben gegeven omtrent het gebied van wei-kzaamheid van elk zijner bovengenoemde medewerkers, gaf hij aan de afzonderlijke leden van den raad gelegenheid tot het stellen van vragen of het doen van opmerkingen t.a.v. de vorenbedoelde politiek, waarvan achter- eenvolgexxs de leider van het bureau van den raad. de leiders van het Economisch Fi'ont en het Agra risch Front, van het N.V.V. en van het Technische Gilde en de heer Blankevoort gebruik maakten. Op enkele der te bex'de gebrachte punten had nog een min of meer uitvoerige gedachtenwisseling plaats. Minister Fischböck gaf uiting aan den zijnerzijds gekoesterden wensch, zelf resp. door zijn mede werkers in nauwe voeling te blijven met den raad voor volkshuishouding en met name met de leiders der genoemde fronten en gilden en zegde de volle medewerking van hemzelf en zijn medewerkers toe om dit contact tot een vi-uchtbare samenwerkine te doen uitgroeien. Na afloop der besprekingen vei'eenigde minister Fischböck de aanwezigen aan een maaltijd, waar bij gelegenheid bestond tot nadere persoonlijke kennismaking en meer uitvoerige gedachtenwisse ling over de in den namiddag aangeroerde onder werpen. (A.N.P.)

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5