Italiaansch De val van Joego Slavië. „BANDAG 21 28 APRIL 1941 kitsch weermachtsbericht ra„ Zaterdag Duifsche troepen staken naar Grieksche eiland Euboea over. Val van Thebe. I April (D.N.B.) Het opperbevel weermacht deelt mede: rn Griekenland hebben berg- en pantsertroe- in nauwe samenwerking de achtervolging van fn verslagen vijand voortgezet. Nadat de stelling -Wiermopylae genomen was, zijn Britsche troe- ten oosten van den historischen pas bij Molos Daarbij werden verscheidene honder- ^.g^sohen gevangen genomen en dertig ir.ken geschut buitgemaakt. Andere Duitsche fijnen zijn van Thessalië uit naar het eiland «Stnea overgestoken en over Ohalkis weer op het ctpland gekomen. Snelle troepen zijn bij de htprvolging van den vijand door de stad Thebe SC"nmen °Nadat reeds midden April de eilanden Ssen Samothraki bij een overval bezet waren, n fchans Duitsche troepen in samenwerking met •"marine ook op het eiland Lemnos geland. Nadat vijandelijke tegenstand overweldigd was, zijn Jfle militair belangrijke punten van het eiland luchtmacht heeft de beide laatste dagen bij nvallen op vijandelijke schepen in de Grieksche ^fpren bijzonder goede resultaten behaald. Zoo- ic reeds in een speciaal bericht is medegedeeld, mipfiffde zii op 24 April 13 koopvaarders met T!fcrezamenlijken inihoud van ongeveer 50.000 'l fprwiil 17 schepen zwaar werden beschadigd, w April is een koopvaarder van 3000 ton tot in gebracht, vier groote schepen zijn zwaar eschadigd, talrijke kustvaartuigen in brand ge- ftoord-Afrika hebben Duitsche en Italiaan- JJ troepen een Britsche omtrekkende beweging, Sip gericht was op Fort Caipuzzo ten westen van SSloem en die gesteund werd door sterke pant- „«triidkrachten en zware artillerie, afgeslagen, nnitsche en Itallaansche duikbommenwerpers vphhpn onder bescherming van Itallaansche ja- «rTaan den stijd bij Solloem deelgenomen. Zij Strooiden vijandelijke troepenconcentraties en Irolonnes en stelden talrijke gepantserde Sin's buiten gevecht. Ten Oosten van de Egyp te erens hebben lichte Duitsche gevechts- üui^en voltreffers geplaatst in Britsche artil- l'riêstellingen en op een groot troepenkamp. Bij Kslaa"de aanvallen door afdeelingen gevechts- Lrtdien en duikbommenwerpers op de haven werken van Tobroek is op 24 April een groot ;,iD in de haven tot zinken gebracht. Een Hur ricane jager werd neergeschoten. Bü een gewapende verkenning hebben vlieg tuigen gisteren ten westen van de Farör een koop vaardij sohip van 10.000 ton vernietigd. In den «feeloopen nacht hebben gevechtsvliegtuigen met gevolg militaire doelen in d'e havenstad aan de Britsche Oostkust gebombar- Brand- en .brisantbommen hebben aanzienlijke ,0'nade veroorzaakt, vooral op de werf van Dept- ford en in het Hudsondock. In den nacht van 25 op 26 April zijn vijandelijke vliegtuigen boven het Noord-Duitsche kustgebied wsohenen. Slechts één vliegtuig kon tot Berlijn doordringen. Door een gering aantal bommen ont rond slechts schade aan gebouwen in woonwijken, om. in een ziekenhuis te Kiel". Italiaansch weermachtsbericht ran Zaterdag Luchtaanvallen op Malta. ERGENS IN ITALIë, 26 April (Stefani). Set 325ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „In den nacht van 24- op 25 April hebben af deelingen Duitsche vliegtuigen in opeenvol- golven de vloot- en luchtbases van Malta bardeerd en te La Valetta branden en ontploffingen veroorzaakt. In het Oosten van de Middellandsche Zee heb ben onze vliegtuigen een vijandelijk convooi straat van Caso gebombardeerd en in de baai van Milos voltreffers geplaatst op een stoomschip van tweeduizend ton. In Noord-Afrika bedrijvigheid van artillerie san het front van Tobroek op 24 en 25 April rijn de vesting en de vlootbasis Tobroek onop houdelijk bestookt door Italiaansche vliegtui gen en talrijke afdeelingen der Duitsche lucht- macht. De havenwerken en een schip, dat in de naven lag, werden herhaaldelijk getroffen. An dere Italiaansche en Duitsche vliegtuigen n Britsche gemechaniseerde strijdmid delen en artillerie in de zóne van Solloem aan gevallen. In Oost-Afrika hebben onze troepen met prachtige strijdlust een aanval gedaan ten Oos- lenvan Gambela en vijandelijke troepen, die üch in gunstige stellingen verschanst hadden, Terslagen. De vijand vluchtte snel, met achter latii» van honderden dooden, wapens en een aan zienlijke hoeveelheid materiaal". weermachtsbericht Engelsche aanvallen aan het front van Tobroek afgeslagen. Bommen op Benghazi en Tripolis. IN ITALIë, 27 April (Stefani) •j1 zijn weermachtbericht no. 326 maakt het lalbansche opperbevel het volgende bekend: ••Tijdens de zuiveringsoperaties in Noordelijk Albanië.en in den Epirus werden talryke Joe- It-Slavische en Grieksche soldaten gevangen gnomen en werd een aanzienlijke hoeveelheid "aPens, munitie en vervoermiddelen buitge maakt. Aan het front van Tobroek in Cyrenaïca jwden aanvallen van vijandelijke tanks en in- }®terle met krachtige deelneming van onze S afëeslagen. Wij vernietigden zeven Hnks en verscheidene pantserauto's. In den r'yan 26 April bombardeerden vijandelijke ter< i ien Benëbazi, waarbij eenige slachtof- tii Vlelen en eenige schade werd aangericht, een 1,7'^ vliegtuig werd door het hichtdoelge- neergehaald. Het aantal slachtoffers als t=fir VfEn het bombardement op Tripolis r.èn w onder wae een twintigtal Italia- 30Q Het aantal gewonden bedraagt ongeveer WfS°?"Afrika werd-te Djimma een Hurricane- door het luchtdoelgeschut neergehaald." Duitscli-Turksclie handels overeenkomst. g^ü^bngelichte zijde verneemt het A.N.P. Ten aanzien van de nieuwe Duitsch-Turksche Tömkph)V^re-en^oms^ beeft men Zaterdag in eco- senVftm6! ,gen alhier verklaard dat deze over- gebaseerd is op het bestaande handels- ?Jasse° °ben beide staten. In de Wilhelm- Z'Rgen me.n deze verklaring aam met te en B r- <le nieuwe handelsovereenkomst tus- h ml ?11 ei1 Ankara geen niuewe factoren met a mee brengt. De Duitsche troepen hebben Zondagmorgen bij hun snellen opmarsch in Zuid- Griekenland de hoofdstad Athene bereikt. Voordien hadden valschermjagers reeds de Landengte van Korinthe en Korinthe zelf bezet. Ook Patras werd ingenomen. De Duitsche opmarsch op de Peloponnesus is thans in vollen gang. (Cartografisch Bureau Van Pelt) „Berlin—Rom—Tokio over de Amerikaansche beloften. „Aangesticht door Angelsaksen is voor de eerste maal op het vasteland van Europa een intrige te gen het werk der reorganisatie aan den dag ge treden". Met deze verklaring begint het maandblad op het terrein van de buitenlandsche politiek, dat nauwe betrekkingen met dé Wilhelmstrasse onder houdt, „BerlinRomTokio" zijn hoofdartikel. „De samenzwering in Joego-Slavië tegen Europa was tegelijkertijd de eerste poging van de regee ring van Roosevelt om haar inmengingspolitiek op het vasteland te verwezenlijken en hier de leiding van de vijanden van Duïtschland en het nieuwe Europa op zich te nemen. Met persoonlijke medewerking van den presi dent moest hier voor de eerste maal zijn politiek van interventie op het vasteland van Europa tot de overwinning gevoerd en aan Duitschland een nederlaag bereid worden. Van hem ging het pa rool voor de volken van Europa uit: staat op te gen de nieuwe orde. Wie het waagt Duitschland tegen te houden, het te tarten en zich ter beschik-, king van de Angelsaksische con tra-revolutie te stellen, is zeker van den onbeperkten steun der Vereenigde Staten, vooral van volledige hulp in den vorm van oorlogsmateriaal en geld. Wie zich bij de nieuwe orde laat inlijven, moet bij het slui ten van den vrede op Amerika's ongenade reke nen. Met alle middelen van de propaganda, de diplo matie, persoonlijke boodschappers en boodschap pen werden aan Joego-Slavië de macht en de zoo genaamde onbeperkte mogelijkheden van Amerika voor oogen gesteld, een macht, waarvan Roosevelt zelf weet dat zij grootendeels slechts op papier be staat, dat het een spelletje met cijfers, kortom meer bluf en grootdoenerij dan werkelijkheid en tast bare hulp was. De zoogenaamde leen- en pachtwet, door de Amerikaansche pronaganda opgeblazen tot een waar wonder van machtsontplooiing, moest te Belgrado ten volle gewicht in de schaal leggen, maar elke poging tot bezinning en ontnuchtering werd onderdrukt. Het is begrijpelijk, zoo verklaart het officieuze tijdséhrift, dat een kleine staat als Joego-Slaviëë, waaraan de maatstaven voor groote proporties ontbreken, het verstand verliest als hem derge lijke machtsdimensies voorgespiegeld worden. Te grooter is de verantwoordelijkheid van de regeerinig van Roosevelt, die met dergelijke mid delen een kleinen staat in het verderf gedreven heeft, ofschoon zij nauwkeurig wist, dat zij hem niet te hulp kon komen. De aansporing aan Joego-Slavië tot trouwbreuk is daarmede een uitnoodiging tot zelfmoord geworden. Dit verraad viel Roosevelt ook daarom gemakke lijk, daar niet het geringste politieke, economische of menschelijke belang hem en zijn land met de volken op den onbekenden Balkan verbindt. Naar men weet behooren zij tot de elementen, die voor de immigratie in de Ver. Staten als ongewenscht en minderwaardig worden beschouwd. Als kanonnen- vleesch zijn zii overigens goed genoeg. Het hoofdartikel gaat tot slot de politieke con sequenties na. die uit de ineenstorting van den Joego'-Slavischen staat voor de interventiepolitiek van de V. S. voortvloeien. Nadat Roosevelt en Engeland zich in voorspoed met het lot van Joego- Slavië hebben vereenzelvigd, zullen zii dat, van het standpunt van de internationale politiek be zien, ook in tegenspoed moeten doen. D.w.z. als Toegn-Slavië en Griekenland verpletterd en En geland van den Balkan verdreven is, behoort daar mede ook de Amerikaansche inmengings-politiek en daarmede president Roosevelt tot de verslage nen. Hii heeft hier niét, alleen zijn eigen aanzien, maar ook dat van de Vereenigde Staten op het spel gezet. Hij heeft de leiding van en de verantwoor delijkheid voor dit avontuur op zioh genomen en de afwikkeling daarvan zal derhalve ook ten koste van hem gaan. In de Europeesche werkelijkheid Mij kt de Amerikaansche bluf en het aureool van alomtegenwoordigheid en almacht der Angelsak sen in de politiek wordt teruggebracht tot zijn we zen. waarvoor geen groot, vastberaden volk be hoeft te vreezen. maar waardoor ook niemand in de verleiding komt politieke zaken met hen te doen. De liquidatie van de Engelsche en Ameri kaansche inmenging op het vasteland zal derhalve in de geheele wereld heilzame gevolgen hebben. (D.N.B.) zij in oorlogszones komen en hij dan zeggen kan „Goddank, thans is Amerikaansch leven en goed bedreigd", dan weet men, wie de aanvaller Is. (D.N.B.) Bevolkingsruil op den Balkan. Uitwisseling van Roemenen tegen Bulgaren. Het D.N.B. meldt uit Sofia: Volgens een aan vullende overeenkomst op het verdrag van Krajowa tusschen Bulgarije en Roemenië zullen nog 4500 Roemenen uit de Zuidelijke Dobroedsja- worden ge ruild tegen 3600 Bulgaren uit de Noordelijke Dobroedsja. De Bulgaarsche gezant Pomenol'f De*- vindt zich reeds in Boekarest om over deze landverhuizing te beraadslagen. De Bulgaarsche minister van buitenlandsche zaken Popoff en de minister van oorlog generaal Daskaloff zijn de eerste ministers die de bevrijde ;ebieden van Macedonië bezocht hebben. De Duit sche gezant in Sofia freiherr von Richthofen heeft de vertegenwoordigers der Thracische organisaties ontvangen die hun dank kwamen betuigen aan Groot-Duitschland. Optreden van Duitsche duikbootcn in den Atlantischen Oceaan. Vijf koopvaardijschepen tot zinken gebracht. Het D.N.B. deelt mede: Duitsche duikbooten hebben, naar het D.N.B, verneemt, in den Atlanti schen Oceaan vijf vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen ruim 39.000 br.t. tot zinken gebracht. In den loop van 26 April werden Britsche sche pen, die toevlucht gezocht hadden, in de haven van Dover door Duitsche batterijen met goede uit werking beschoten. In het grensgebied van West- Egypte heeft het Duitsche luchtwapen Zaterdag concentraties Britsche eenheden, waaronder tal rijke gemotoriseerde afdeelingen, verstrooid. Een groot kamp werd op doeltreffende wijze met talrijke bommen bestookt. „Roosevelt zoekt het gevaar". Beschouwing van dr. Karl Megerle. Onder het opschrift „Hij zoekt het gevaar' noemt Karl Megerle in de „Berliner Börsen Zei- tüng" Roosevelt zelf de drijvende kracht der Amerikaansche propaganda die de Amerikaan sche volksmeening voor het rechtstreeksche op treden van Amerikaansche koopvaarders en oor logsschepen rijp moet maken. Hij heeft, zoo schrijft Megerle. in deze zaak niet alleen alle honden los gelaten die willen blaffen, maar zioh ook door de Roode Zee-affaire zelf blootgesteld. Terwijl de Roode Zee, Egypte en het Snezkanaal meer dan ooit operatie- en oor logszone zijn, heeft Roosevelt tegen beter weten in voor de Amerikaansche scheepvaart het verbod om deze wateren binnen te varen opgeheven. Met nadruk geeft Megerle ook uitdrukking aan de opvatting dat alleen de reacties der gebeurte nissen op den Balkan en in Noord-Afrika op de openbare meening der V.S. den president aanlei ding hebben gegeven „een oogenblik stoom af te blazen" om tusschen zichzelf en de opgewonden meening van het volk en Congres een korte „pe riode van afkoeling" in te schakelen. Alleen om deze reden is in den senaat, naar Megerle schrijft, de bespreking van het voorstel van senator Tobey om convoyeeren van Amerikaansche goederen naar het buitenland te verbieden, veertien dagen uitgesteld. Dit beteekent echter niet dat bij een gunstiger gelegenheid het thema niet hervat zal worden: dit oogenblik schijnt, naar de redevoe ringen van Hull en Knox toonden, reeds geko men te zijn. Evenals tot dusver, zoo schrijft Megerle, zal men trachten om door dringende kleine prece denten en voldongen feiten de ware situatie te verbloemen en het Amerikaansche volk te wen nen aan de gedachte koopvaarders en oorlogs schepen der V.S. naar de oorlogszone te zien varen. Daarbij is het Amerikaansche volk zich er evenals zijn president van bewust dat dat een rechtstreeksche Amerikaansche aanval zou zijn, waarvoor de verantwoordelijkheid alleen op den president zou rusten. De president aldus Megerle, zoekt twist, hij zoekt ver van de Amerikaansche kusten het gevaar op. Hij zoekt incidenten, hij wil provoceeren, niet de oorlog komt naar Ame rika, maar de president loopt den oorlog na. Hij heft oorlogszones oo op het oogenblik, waarop de oorlog juist deze zones nadert. Wie zich in ope ratiegebieden begeeft, moet weten dat daar ge schoten wordt. „Het is derhalve tijd te herinneren aan het woord van den Führer, die verklaarde dat wie gelooft Engeland te moeten helpen, een ding, in ieder geval moet weten: ieder schip, met of zon der convooi, dat ons voor de torpedobuizen komt, wordt getorpedeerd". Megerle constateert dat dit evenzeer het standpunt van Duitschland als van Italië en Ja,pan is. Hij noemt het natuurlijk dat alle po gingen der Amerikaansche interventionisten om aan dezen oorlog ten gunste van Engeland deel te nemen, in het licht van het driemogendheden- pact moet worden beschouwd. De president, zoo besluit Megerle, heeft dezer dagen verklaard dat het Amerikaansche volk niet weet hoe ernstig de toestand is. Hij wil daarmee zeggen dat het Amerikaansche volk nog niet rijp genoeg was voor den oorlog. De ernst van den toestand van Amerika bepalen echter niet de door Roosevelt verzonnen vijanden en gevaren van buiten af, maar alleen hij zelf. Wanneer de pre sident de Amerikaansche schepen eenige duizen den kilometers ver over zee moet zenden, opdat Hearst waarschuwt tegen vertrouwen in Churchill. Het D.N.B. verneemt uit New York, 26 April De bekende Amerikaansche uitgever en publicist Hearst waarschuwt in New York Journal American de Vereenigde Saten er tegen „hun toekomst toe te vertrouwen aan een man als Churchill, die strateeg noch diplomaat is". Naar aanleiding van Churchill's bewering dat Engeland slechts na de overwinning vrede zal sluiten, vraagt Hearst: ,Wat voor een overwinning en wiens overwin ning" Engeland, aldus vervolgt Hearst, is niet staat geweest, Duitschland te verslaan met de hulp van Polen, Noorwegen, Nederland, België, Frankrijk, Griekenland en Joego-Slavië. Nog nooit in de geschiedenis van Europa heeft Engeland het vasteland kunnen veroveren. Het kan ook niet de hoop hebben dat ooit alleen te doen. Het is thans juist uit zijn Europeesche stellingen verdreven en heeft zijn laatste Europeesche bondgenooten ver loren. Tegenover Engeland staan Groot-Duitsch land, Italië en Japan. Churchill is een oude heer die handig kan praten, doch hij is geen Pitt. Als diplomaat heeft hij geen groote successen behaald en als strateeg herhaalt hij voortdurend zijn fiasco van Gallipoli. Hij lijdt zijn nederlagen steeds op dezelfde manier en door dezelfde oorzaak. „Te wei nig" en „te laat" is reeds een spreekwoord voor zijn bondgenooten geworden. Thans heeft Enge land geen bondgenooten meer, tenzij men de Vereenigde Staten mederekent. Hearst stelt dan de vraag: „Moeten nu de Ver eenigde Staten hun lot toevertrouwen aan den directeur-generaal van het Noorsche échec, van het Belgische, Fransche- en Grieksche ongeluk? Het Britsche volk is niet meer tevreden over de leiding Australië is ontevreden over de oorlogvoering van Churchill. Moetén de Vereenigde Staten zich storten in deze draaikolk van verwarring en on geluk .en trachten, den onzekeren „zegevierenden vrede" tot stand te brengen?" Fritz Kreisler slachtoffer van autobotsing. Met schedelbreuk opgenomen. NEW-YORK, 27 April. De groote violist Fritz Kreisler is Zaterdagavond het slachtoffer van een auto-ongeluk geworden. Hij werd aangereden door een vrachtauto en werd bewusteloos opgenomen met een schedelbreuk. Twintig minuten bleef hij buiten bewustzijn. Een hersenspecialist heeft de verwondingen van den kunstenaar onderzocht, doch er zijn geen nadere mededeelingen over zijn toestand gedaan (United Press). radiorede van Churchill. De „slag in den Atlantischen Oceaan". Het D.N.B. meldt: De Engelsche minister-presi dent Churchill heeft gisteravond in een radiorede o.a. verklaard, dat om het te overleven, Engeland den slag in den Atlantischen Oceaan op beslissende wijze moet winnen. Hij is er van overtuigd dat, hoe wel de slag in den Atlantischen Oceaan lang en moeilijk zal zijn en de afloop in het geheel nog niet beslist is. hij thans in een dreigender phase komt, doch tevens ook, zoo meende Churchill, in een gunstiger phase. Churchill heeft ook gesproken over den toestand op den Balkan. Hij zeide, dat Engeland reeds voor den oorlog aan Griekenland hulp had beloofd. Deze belofte moest Engeland gestand doen. Het is de „tragedie van Joego-Slavië" geweest, zoo meende Churchill, dat het een regeering gehad heeft, die zich „aan de dictatoren heeft onderworpen". „Het volk" is weliswaar „spotaan" tegen deze „onder werping" in opstand gekomen, doch het was te laat om het land te redden. Thans zijn de Grieken overweldigd, de dappere legers afgesneden en moesten de Engelschen trachten den weg naar zee terug te vinden. De oorlog in het gebied van de Middellandsche Zee zal ter zee, te land en in de lucht steeds gevaarlijker, moeilijker en uitgebrei der worden. Na de verovering van de Grieksche havenstad Kavalla. Duitsche legerwagens aan de kade. (Foto Weltbild—Pax Holland) Twee Engelsche vliegtuigen bombardeerden Norderuey. Beide toestellen neergeschoten. Uit Bremen verneemt het D.N.B.: Twee Engel sche bommenwerpers van het type Bristol-Blenheim hebben Zaterdagmiddag gebruik makende van het wolkendek en komende van over zee, uit geringe hoogte een aanval gedaan op net eiland Norderney. Zij wierpen eenige brisantbommen neer op het plaatsje, waardoor verscheidene woonhuizen er zakenhuizen werden beschadigd. Onder de burger bevolking vielen een doode en verscheidene ge wonden. Militaire schade werd niet aangericht. Bij hun poging om te ontvluchten werden beide machiness neerge,schoten en wel een door afweer- Geen Duitscliers op Groenland. Het A.N.P. verneemt van welingelichte zijde uit Berlijn: De opmerking van Roosevelt, die de mogelijk heid aanduidde dat zich Duitschers op Groenland bevinden zouden, is Zaterdag in de Wilhelm strasse en „hallucinatie" genoemd. In politieke kringen alhier is deze uitlating van den president der Vereenigde Stalen opgevat als een van die grappen, die Roosevelt tijdens zijn ambtstijd al voldoende gemaakt heeft Als lastdieren bewijzen de ezels bij het transport in het Grieksche bergland schap belangrijke diensten voor het vervoeren van velerlei materiaal. (Foto Weltbild—Pax Holland). geschut en de tweede door een jachttoestel. Boven dien werd Zaterdag een alleenvliegend Engelsch osetel door een Duitschen jager bij Terschelling neer geschoten. Otadio 'stagxanutta DINSDAG 29 APRIL UIL Nederlandscb Programma. HILVERSUM I, «5.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgvmnastlek. 8.0(1 B. N O. Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en Meditatie (voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting. 8.25 Christ, liederen (opn.) 3.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.17 Gramofoonmuziek. 10.00 Orgelconcert. 10.20 Declamatie. 10.40 Ensemble .Tonny Ombach en solist. 11.15 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Tonny Roxini. 12.30 Voor de boeren. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Omroep orkest en soliste, met piano-lntermezzi. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Amusementsorkest, solist en het Munodi- ensemble. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Cyclus ..Ons geloof en ons werk" (voorbereid door het Vrijz. Prot, Kerkcomité) 4.20 Gramofoonmuziek. 4,30 „Van pavane tot wals cau serie met gramofoonplaten. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en buursberïchten. 5.30 Russisch orkest „Slawa" en solisten. 6.15 Cyclus „Het rassenvraagstuk". 6.30 Esmeralda. 7.00 B. N. O. Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Duitsche les. 3.00 B. N. O, Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Omroeporkest. In de pauze: Zang met planobegeleiding. 9.30 Gramofoonmuziek. 9 40 Avondwijding. 9 45 B. N. O. Engelsche berichten 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsen Programma. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Orgelcon cert. 11.00 Declamatie. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Be richten 12.15 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.45 —1.00 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Zonnestralen in zie kenzalen. 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 „Welke taak heeft de huisvrouw t.o.v. de haar toevertrouwde nationale goe deren?" lezing. 6.15 Orgelspel. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 B, N, O. Vragen van den dag. 7.15 Ensemble Tonny Roxini. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek. 8.30 Gramofoonmuziek met toe lichting. 9.00 Microfoon-fantasie. 9.30 Kees Veenlng en zijn ensemble. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluitlnj.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7