Spad m MedMjd&A V.S.V. tegen P.S.V. Ned. Voetbalbond E.D.O. speelde niet kampioensvorm in H.F.C. verliest weer De Kennemers winnen van Volendam Hoe de derde klassers speelden A.D.O. kampioen van afdeeling I £^q/</en Rondom het biljart kampioenschap kader 45-2 MAANDAG 28 APRIL 1941' De Uitslagen. AFDEELING I. Reserve 3e klasse C. Eerste klasse. ADO—DHC KFC't Gooi Tweede klasse B. HFC—RCH De Kenn.Volendam tCDO—De Spartaan Hilversum—Velox W.gr.meer—Hercules Derde klasse B De Zeem.—Zandv. Santpoort—Kinheim DEM—Schoten Vierde klasse H. VI. VogelsHalfweg EHS—THB Uitgeest—WE VVB—DSSH DIO—ADO 1920 AFDEELING II. Eerste klasse. 2—4 3—1 s.n.o. 1—0 3—2 DOS—HBS Derde klasse. LFC—Hillegom HillinenLaakkw. AFDEELING IV. Eerste klasse. NAC—Limburgia Roermond—BW NOAD—Helmond Eindhoven—MW AFDEELING V. Res. Eerste klasse. H'lem 2—De Spartaan 2 4— Leeuwarden—Be Quick 1- Velocitas—Sneek 2- AchillesHeerenveen 1- GVAV—HSC 2- Toch 3-0 zege op de Spartaan Wederom heeft het E.D.O.-elftal een tegenstan der zonder een tegenpunt naar huis gestuurd. Deze overwinning hebben de Haarlemmers niet zoo zeer te danken aan het eigen spel, want dan was niet het voetbal van een kampioenselftal, maar veel meer aan de weinige schotvaardigheid van de voor hoedespelers van de Spartaan, die met schieten veel te lang treuzelden, waardoor goede kansen verloren gingen. In het E.D.O.-elftal waren de beide vleugelspelers Spek en Nolet de gangmakers. Om beurten gaven deze spelers goede voorzetten, waar uit twee van de drie doelpunten voortkwamen. Sch ij venaar, die anders de gangmaker van de E. D.O.-ploeg is, kwam er pas tegen het einde van den wedstrijd in. In het begin van den wedstrijd was het een ver kennen van eikaars krachten, waarbij door den ■frind vele ballen te hard naar voren werden ge trapt. Wille moest het eerst optreden, toen Dit- jneyer een bal goed vrijgespeeld had en een hard schot volgde. Daarna was het de beurt van E.D.O, Hellingman miste een kans, maar herstelde zijn fout, door uitstekend werk te doen bij een tweetal corners, die op het Spartaan-doel werden geno men. Nolet en Hellingman speelden toen beiden door een blessure een tijdlang op halve kracht, waardoor de Spartaan meer in den aanval kon ko men. Zandstra wist echter steeds het gevaar tijdig te keeren, waardoor Wille slechts enkele malen handelend behoefde op te treden. Het eerste doel punt werd door E.D.O. gemaakt uit een hoekschop, die door Nolet prachtig voor het doel werd ge plaatst. Poelman Vermeeren ving den bal op, maar was niet klemvast, waardoor de bal voor de voe ten van de Jong kwam, die van één meter afstand zijn ploeg de leiding bezorgde. Voor de rust kreeg Nolet nog tweemaal een prachtige kans, maar doel man Vermeeren redde uitstekend. Direct na den tweeden aftrap was E.D.O. weer in den aanval. Spek gaf een moeilijk schot, dat door den keeper wederom ten koste van een corner kon worden gestopt. Bij een volgenden aanval van E.D.O., toen Nolet een prachtigen voorzet gaf, maakte een van de Spartaan-backs hands waar voor de scheidsrechter een strafschop toekende. Schijvenaar benutte deze kans op de bekende wijze, met een prachtigen schuiver in den hoek. Door dezen voorsprong geïnspireerd vlotte het samenspel in de Haarlemsche voorhoede beter, waardoor vele malen gevaar voor het Spartaan-doel ontstond. Uit een corner van Spek werd het derde Haarlemsche doelpunt gescoord. De keeper stompte .den bal weg, maar raakte gewond, waardoor hij bleef liggen. De bal was echter niet weg uit het doelgebied. Uit de schermutseling, die daarop volgde schoot de Jong in, waardoor E.D.O. een 30 voorsprong kreeg. De Spartaan-keeper moest het veld verlaten. Deze te genslag prikkelde de Spartaners tot een grootere krachtsinspanning, waardoor E.D.O. meer in de verdediging werd gedrongen. Het samenspel van de Amsterdammers was goed, maar ze kwamen niet tot scl 'eten, waardoor vele kansen verlo ren gingen. Wel kwamen Ditmeyer en Ohm nog tot flinke schoten, maar Wille deed zijn werk voor treffelijk, waardoor de Rood-witten niet tot doel punten kwamen. E.D.O. won verdiend, maar zal in den komenden ■wedstrijd tegen H.V.C. toch veel beter voor den dag moeten komen, wil het tegen den anderen kam pioenspretendent een kans hebben. R.C.H. voetbalde beter en won met 1-0 Het is jammer voor H.F.C. dat het er niet in geslaagd is tenminste één punt uit den wedstrijd tegen R.C.H. te halen; het enthousiasme waarmee het vooral tegen het einde aanval na aanval deed en wardoor het spel toen bijna voortdurend op de R.C.H.-helft verplaatste, zou dit wel gerechtvaar digd hebben. Maar als steeds ontbrak het be- slisssende chot, ook- bij Hagenaar die, na voor de zooveelste maal eens een tijdje in de lagen regionen te hebben dorogebracht, weer was opge nomen. R.C.H. was in de eerset helft het meest in den aanval, maar later viel het op zijn eigen helft terug en had het af en toe veel moeite met H.F.C.-aanvallen. Keeper van Vliet leverde toen goed- werk en in gevallen waarin hij niet door tastend op kon treden, werd de bal in allerlei won derlijke scrimmages opgelost en dan tenslotte toch ook weggewerkt. R.C.H. speelde over het algemeen wel beter, maar van schieten kwam des ondanks mestal niets terwijl er bij H.F.C. tenminste nog af en toe schoten gelost werden. De groote hinderpaal voor de Racing-voorhoede was trouwens, zooals dit met alle voorhoedes, die tegen H.F.C. in het veld komen het geval is, Kammeijer. V. d. Togt trad toen ook verdienstelijk op; de eenige goal van den wedstrijd die reeds vrij vroeg gescoord werd, was evenwel aan hem te wijten: het schot van Hansen had hij moeten stoppen. Het leek er ook op of hij dat deed, maar de bal sprong over hem heen en R. C. H. had een voorsprong die in de eerste helft al heel veilig was en in de tweede helft, zooals blijkt, niet door H.F.C. kon worden ingehaald. Al met al kan men na het zien van dezen wed strijd zeggen dat H.F.C., als het nog bijtijds een schutter uit een of ander elftal weet op te duiken, zij het dan niet de degradatie-wedstrijden, wel licht de degradatie zelf toch nog zal weten te ont snappen, verder dat R.C.H. deze overwinning ver diend heeft omdat het beter voetbalde en vooral de groote H.F.C.-fout miste: het weinig zuivere plaatsen. De Kennemers hebben in een matigen wedstrijd een kleine doch nuttige overwinning behaald op Volendam, waardoor ook de wijdbroeken weer be trokken worden in den strijd om de onderste plaats. In de achterhoede was het v. d. Putten, die nogal nonchalant speelde, waardoor hij de bezoe kers eenige malen een scoringskans gaf, waarvan zij er één benutten. De halflinie wertke hard maar besteedde te weinig zorg aan het plaatsen. In' de voorhoede liet vooral de schotvaardigheid te wen- schen over, want in de eerste helft wist midvoor Groot een aantal goede kansen te scheppen voor zijn medespelers. Stiemer die van Lu in verving werd wel zeer goed bedeeld, doch zag geen kans er een van te benutten, hoewel hij in het veld, evenals Himpers hard werkte. Van de vleugelspe lers was Bleeker de beste, doch hij werd te wéinig in bet spel betrokken. Ook bij de bezoekers was het een der backs, die de oorzaak was van een doelpunt. Het aanvalsquintet van de wijdbroe ken speelde eveneens onsamenhangend,, weliswaar was hun aanvalsleider aggressiever, doch in het scheppen van kansen was hij de mindere van Groot. Hun linksbuiten Koning, die anders een klasse beter speelt dan zijn teamgenooten, pres teerde thans niets bijzonders. Al spoedig na het begin bliikt het dat beide ploe gen van gelijke sterkte zijn. De aanvallen zijn ech ter te doorzichtig zoodat zoowel van Urk als de Vo- lendam-doelman weinig moeilijke schoten te ver werken krijgen. Na ongeveer 10 minuten spelen verzuimt v. d. Putten den aanval te onderscheppen: de toesnellende Koning is eerder bij het leer dan van Urk en onhoudbaar geeft hij Volendam de leiding. (01). Hierna schept Groot, met throughpasses een aan tal goede kansen voor zijn nevenspelers, doch de Volendam-verdediging houdt stand. Wel is hun rechtsback nogal eens royaal met het weggeven van corners. Een hiervan wordt door -Bleeker goed voorgezet; Himpers schiet m en doordat een back den bal van richting verandert krijgt hun doelman geen kans. (11). Met dezen stand komt de rust. Na rust blijft de wedstrijd hetzelfde aanzien houden en hoewel de uitslag voor beide ploegen van belang is ontbreekt het aan enthousiasme. Na dat de doelman der bezoekers met moeite een ichot van Groot heeft gestopt komt het leer na een afgeslagen aanval bij den vrijstaanden Bleeker. die met een hard schot de roodzwarten de leiding geeft, f2—1). De Volendammers pogen nog wel dezen achter stand in te loopen, doch de Kennemers-verdedi- ging heeft met de gevaarlooze aanvallen weinig moeite. Het einde komt tenslotte met een nuttige zege voor de thuisclub. DE BESLISSING IS GEVALLEN. Door een 31 overwinning op D. H. C. heeft A. D. O. Zondag in het Feyenoord-stadion, waar de tweede beslissings wedstrijd werd gespeeld, het kampioenschap van Afdeeling I van de Westelijke eerste klasse van den N. V. B. behaald. Het moment, waarop Van Westenhoven het derde doelpunt der Hagenaars scoort, -t. (Foto Pax Holland) KINHEIM DOOR SANTPOORT GESLAGEN. Santpoort heeft thans achtereenvolgens Zand- voort (32), Beverwijk (51) en Kinheim (52) geklopt en wanneer de roodblauwen dezen goeden vorm in de resteerende vijf matches weten te be waren, kan het kampioenschap hen niet ontgaan. Zij hebben thans drie verliespunten minder dan Kinheim en één minder dan Zandvoort, dat echter nog bij de geelzwarte Velsenaren op bezoek moet. Dat is de eenige moeilijke ontmoeting, die de club van de gebroeders Weber nog voor den boeg heeft, want verder heeft zij thuiswedstrijden tegen Rip- perda, Bloemendaal en Beverwijk op het program ma en in die matches zitten geen voetangels $n klemmen. Ztmdvoort omzeilde een lastige klip door den uit wedstrijd op het Zeemeeuwen-veld met 31 te winnen, een zege, die echter pas in de laatste minu ten werd bewerkstelligd. Bloemendaal en T.Y.B.B. deelden de punten, wat ons van de club van Cassee ietwat tegen valt; D.E.M. verloor op eigen veld met 03 van Schoten en Onze Gezellen vatte moed voor de degradatie- matches door het bezoekende Ripperda met niet minder dan 52 te verslaan. Het ziet er thans naar uit, dat de beslissing voor het kampioenschap tusschen Zandvoort en Sant poort zal worden uitgevochten, getuige de volgende cijfers: Kinheim Zandvoort Santpoort 18 16 15 11 5 2 48—31 27 11 3 2 53—24 25 11 2 2 59—33 24 In deze afdeeling moeten 20 matches worden ge speeld. Ook thans toonden de aanvalslinies zich produc tief, want in totaal leverden de vijf matches 25 doel punten op. Niet minder dan 1600 toeschouwers woonden den strijd tusschen Santpoort en Kinheim bij. De thuis club speelde eerst tegen den straffen wind in, maar nam desondanks door Bakkum uit een straf schop de leiding. De invaller Ramakers wist echter aldra de partijen op gelijken voet te brengen, met welken stand de rust kwam. Na de hervatting toon den de roodblauwen eerst recht, waartoe ze in staat zijn, want binnen een kwartier hadden Van Bakkum (2) en Wijker, laatstgenoemde met een fraaien kopbal, het net gevonden en Bakkum ver grootte deh voorsprong zelfs tot 51. Eerst tien minuten voor het einde had ook Kinheim nog eens succes; een strafschop werd door Cnossen benut. Zooals te verwachten was heeft Zandvoort hard moeten vechten om haar buurclub Zeemeeuwen er onder te houden. In de eerste helft ging de strijd volkomen gelijk op en de rust kwam met blanken stand. Een half uur na de hervatting, gaf Van Loon de thuisclub de leiding en het duurde daarna nog geruimen tijd, alvorens Eldik voor Zandvoort van repliek diende. Via het lichaam van Keur scoorde Schuiten het tweede doelpunt en door middel van een strafschop stelden de bezoekers de zege in veiligheid. De door J. Weber genomen penalty werd weliswaar door keeper Bos goed gestopt, maar dc- trap moest door te vroeg toeloopen van Franssen worden overgenomen met het beslissende doelpunt tot resultaat. Bloemendaal stelde ietwat teleur en vermocht met T.Y.B.B. slechts de punten te deelen. De be zoekers namen door Snoeks de leiding, maar Hart man bracht de score op 11. Na de pauze kon Snoeks door een fout van den doelman wederom doelpunten, maar dit keer had Bloemendaal toch eens uit een strafschop succes. De Vries schoot zuiver en de eindstand van dezen tammen wed strijd was 22. D.E.M. liet het tegen Schoten leelijk liggen; reeds voor de rust had de invaller-linksbuiten der geelzwarten, Van Riemsdijk Jr., twee keer het net gevonden en na de hervatting scoorde ook Van Wilpen zijn abonnements-goal, zoodat de bezoekers zonder moeite met 30 zegevierden. Onze Gezellen lieten zich van hun beste zijde zien; hun 52 overwinning op Ripperda geeft ver trouwen voor de degradatie-wedstrijden. Leys gaf den bezoekers een voorsprong, maar ondanks den tegenwind was de score bij de rust reeds 21 voor de thuisclub door toedoen van Van der Pol en Bouma. In de tweede helft werd het eerst door Cops gelijk, waarna Onze Gezellen zich weer de weelde veroorloofden om een strafschop te missen. Puts had onmiddellijk daarop twee keer succes en Bouma bracht den eindstand op 52. RANGLIJSTJES AFDEELING I. Eerste klasse. A. D. O. 20 11 8 1 30 58—32 1.50 D. H. C. 20 11 6 3 28 50—34 1.40 Sparta 18 8 3 7 19 44—38 1.05 D. W. S. 18 8 4 6 20 26—27 1.11 D. F. C. 18 7 5 6 19 39—34 1.06 Feijèhoord 18 8 3 7 19 34—35 1.06 Hermes D. V S 18 6 6 6 18 42—34 1.— Stormvogels 18 5 3 10 13 27—37 n.72 't Gooi 18 2 6 10 10 24—29 0.55 K. F. C. 18 3 2 13 8 26—55 0.44 Tweede klasse B: E. D. O. 19 14 4 1 32 55-13 1.68 H. V. C. 19 15 2 2 32 50-22 1.68 H. B. C. 19 11 4 4 26 42-32 1.37 Velox 18 8 4 6 20 44-41 1.11 Hercules 19 7 4 '8 18 45-34 0.95 Watergr.meer 17 6 4 7 16 31-33 0.94 Hilversum 18 7 3 8 17 40-44 0.94 Spartaan 17 5 5 7 15 25-39 0.88 R. C. H. 19 5 5 9 15 26-37 0.79 Kennemers 19 5 2 12 12 37-58 0.63 Volendam 18 4 3 11 11 28-46 0.61 H. F. C. 18 2 2 14 6 15-39 0.33 AFDEELING II. V. S. V. Ajax Haarlem Eerste klasse. 2 2 30 61—27 6 4 22 53—31 2 6 20 40—31 3 6 19 50—46 4 6 18 48—52 5 7 17 34—27 3 9 15 42—50 4 9 14 43—50 4 8 12 28—42 3 12 7 20—61 S. V. Longa Juliana N. A. C. M. V. V. V. V. N. O. A. D. Eindhoven Willem 2 Helmond Roermond Limburgia Be Quick H. S. C. Velocitas Leeuwarden Heerenveen V. A. V. Achilles Sneek eendaro W. V. V. AFDEELING IV. Eerste klasse. AFDEELING V. Eerste klasse. 63—27 52—31 67—37 46—36 36—39 28—55 33—71 31—41 46—22 43—26 36—28 46—27 45—48 28—21 43—54 17—32 27—49 31—55 Voor ruim 40.000 toeschouwers werd Zondag middag in het Fcijcnoordstadion te Rotterdam de beslissingswedstrijd gespeeld om het kam pioenschap van afdeeling I in de competitie van den Nederlandschen Voetbalbond. Thans slaagde ADO er in een overwinning te behalen op DHC en daarmede beslag te leggen op den kampioenstitel. De rust ging in met een 10 voorsprong voor de Hagenaars. Het einde leverde een 31 over winning op voor ADO. A.D.O. heeft de overwinning verdiend. Gedu rende nagenoeg den geheelen strijd was haar spel iets beter dan van haar tegenpartij. In het bijzon der in technisch opzicht overtrof zij D.H.C. Snelle combinaties werden er opgezet en afgewikkeld, het passeeren ging vlot en dikwijls verrassend. Tap vooral heeft een goede partij achter den rug, want menige aanval der Delftenaren is op hem ge strand. Men moet bewondering hebben voor het élan, waarmede D.H.C. gepoogd heeft haar achterstand in te halen. Eenmaal lükte haar dat toen het 10 voor A.D.O. stond en Sehreuder gelijk maakte. Na dezen gelijkmaker vooral is er hard gestreden, doch D.H.C. is later afgezakt waarna A.D.O. de overwinning kon bewerkstelligen. Bij D.H.C. verving alleen van Geest middenvoor Dijkman. In de tweede helft viel bij D.H.C. Bom- mele uit. Hij werd vervangen door Bekenes. De strijd werd af en toe ontsierd door te hard spel, o.m. een gevolg van het feit, dat de leiding van den heer Van Meer soms wat zwak was. De strijd ving aan met een forschen aanval van D.H.C., die A.D.O. direct beantwoordde. Beide partijen wikkel den hierna enkele goede attaques af. Bij een van deze aanvallen zette Tap keurig voor. Neuteboom snelde toe en trapte, doch juist vloog de bal in het xynet. Dit feit luidde een periode van felle stormloopen in op het doel van D.H.C. Deze periode ging echter zonder succes voorbij, doch tien minuten voor de rust kon Eversteyn een hard en ver schot lossen, dat v. d. Broek wel raak te. doch niet kon stoppen. (10). D.H.C. trok zich hierna in de verdediging terug. De tweede helft begon met hevige aanvallen van A.D.O. Een tegenaanval van D.H.C. had bijna suc ces. Zij kreeg een vrije schop toegewezen, waaruit v. d. Engel tegen den paal schoot, de bal rolde langs het doel heen zonder dat 'iemand toeliep om in te schieten. Vijftien minuten was er gespeeld toen Sehreuder den stand gelijk maakte, nadat Ditmars Sr. eerst ingeschoten had. (11). Na 22 minuten veranderde de stand echter weer. Uit een algemeenen aanval van A.D.O. schoot Neu teboom in (21). D.H.C. deed haar best om gelijk te maken, doch zij kon tegen -de Haagsche achterhoede niet veel doen. Aan de andere zijde maakte de verdediging een groote fout. Zij liet Westhoven ongedekt staan en zoo kon deze uit een voorzet van Neuteboom het derde doelpunt maken. (31). Het resteerende deel van den strijd was het min ste. Na afloop stroomde een groote menigte het veld op om de kampioensploeg te huldigen. (^Om 't kampioenschap van Nederland Het programma van de kampioenswedstrijden voor Zondag 4 Mei is: V. S. V.—P. S. V. HeraclesA. D. O. DE JONGE KAMPIOEN De H. R ,C, De Jonge Kaïnpioen liet Zondar v van de voorjaarscomp verrijden. Een rr fit over 42 K.M. Gezien het slechte weer zijn d°'d^e<lslr'14 goed te noemen. De uitslagen van de a en r k? ,1'den "«it 1. F. Keizerswaard 1 uur 8 min. 20 sec 2Ün: Snoek 1.9.37: 4. A. Asmus 19 54. 5 G' p«en Peters 1.10.35; 7 .R. Langeveidn,Ntt« Keizerswaard 1.14.5; 10 'p G. 1.8.36: 3. 1.10.23; 6. Gerritsen 112.50; 9. 1.14.10. -v. Halit De C klassers reden een wedstrijd over 27 v 47 minuten: 1. B. Horn; 2. J. Langeveid- 3 ir 4. M v. d. Heide; 5. B. Petter. Gr°entv,|. K. F. C. moet degradatiewedstrijden spelen. Doordat K.F.C. den laatsten wedstrijd tegen 't Gooi niet heeft kunnen winnen het werd een 11 gelijk spel moeten de Koogers de gradatiewedstrijden spelen. D.W.S.—V.S.V. (4—0) Vriendschappelijk. V.S.V. speelde te Amsterdam een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen het sterke D. W. S.-elftal D. W. S. won met 40. Korfbal De uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN Derde klasse. NEDERLAND Sam os IIDe Tovers 23 PSV—ZKC 1—5 K Zaand. II—ZKV II 5—4 Eerste klasse. West.kw. IIIOosterpark DVD—DED 10—2 5—7 Swift—Koog Zaandijk 11—3 K Zaand. III—Sportief II Sportief—SVK 4—7 3—7 BI. Wit—West.kwart. 2—5 DVD JI—Oosterkw. II 5—4 HSV—Deetos 2—2 Aurora—DTV III 4—3 Kobus wordt steeds sterker (Van onzen sportredacteur). In de ondergrondsche biljartzaal van café Dub aan de Ceintuurbaan te Amsterdam is hot kam5 pioenschap van Nederland biljarten kader 45-5 verspeeld. Ofschoon er ook kampioenschappen in het kader 71/2 en driebanden zijn geldt het kam pioenschap kader 45—2 toch altijd als het officieelê kampioenschap van Nederland. Uit de belanostel- ling van het publiek was dat duidelijk te merken! Op alle dagen dat gespeeld werd, was de „kelder™ van Dubois, overigens geen kleine kelder, wam er waren groote tribunes opgesteld, geheel gevuld met biljarters. Daaronder waren ook vele Haarlemmers en ook dat is al zeer gemakkelijk te verklaren want de bekende Haarlemsche biljarter Kobus nam aan dit tournooi deel. Kobus is dit jaar on tegenzet, lijk in kracht toegenomen en al is hij misschien nog niet van de extra-klasse van een Sweering of een Van de Pol, zijn spel stempelt hem toch lot een speler, die voor lederen deelnemer gevaarlijk kan worden. Het is jammer, dat de Haarlemmer'in zijn eigen stad geen tegenstanders van zijn sterkte heeft. Daardoor is hij niet in staat, geregeld te oefe nen en zijn spel op te voeren. Bovendien zijn er in Haarlem slechts weinig groote biljarts als we het goed hebben slechts in twee restaurants zoo dat het toch des te opmerkelijker is dat Kobus steeds sterker gaat spelen. Vooral in zijn partij te gen Sweering van Zaterdagmiddag viel dat reeds op. Na een zestal beurten had de Nederlandsche kampioen Jan Sweering dank zij een goede serie van 42 de leiding met 58—33. Hierna maakte Kobus echter series van 43 en 56 waardoor de stand 132- 117 in zijn voordeel veranderde. Hierna kwam ech. ter het keerpunt van den wedstrijd. Sweering wist de ballen keurig op maat te krijgen en maakte achtereenvolgens, 35 en 42 caramboles. Kobus w; er toen even uit en kon hier niets dan een ser: van 18 tegenover stellen. In de 11de beurt po; delden beiden, doch daarna kwam Sweering los e. maakte in snel tempo een vlotte serie van 116, Daardoor was de beslissing gevallen. Bij Kobus wreekte zich nu zijn gebrek aan oefen gelegenheid want hij zag geen kans nog een be hoorlijke serie op te bouwen. Met een fraaie slót- serie van 59 maakte Sweerint tenslotte de partij uit. Wat vooral ook opviel was het feit, dat Kobus het zoo dikwijls van breed spel moet hebben, Daardoor loopt hij vaak meer risico's dan strikt noodzakelijk is. Zijn gemiddelde in deze partij was 12.12 en dat van Sweering precies 25. Op het andere biljart was de Rotterdammer Van de Pol, een lange speler, in wieri velen een tweede Gabriels zien, niet zoo goed op dreef als gewoon lijk. Toch wist hij nog zonder al te zeer bedreigd te worden den veteraan Jan Dommering achter zich te laten. Merkwaardig is de populariteit, die de Arnhemmer nog steeds bij het publiek bezit. Zooals bij enkel" andere sporten ook het geval is wordt ook bij biljarten op een bijzondere, wijze de bij val betuigd. Dit gebeurt ng^nelijk door een alge meen voetengestamp op den grond. Welnu voor Dommering werd extra-hard gestampt als hij een fraaien stoot deed en dat was nogal eens het geval, want de Arnhemmer is nog steeds een zeer sterk speler. Dat er over het algemeen bij dit kampioen schap uitstekend gebiljart werd blijkt wel uit het feit dat er vele series over de honderd werden ge maakt. Zoo slaagde de Leeuw er o.a. in 187 caram boles te maken in zijn partij tegen Van de Pol, waar de Rotterdammer echter een serie van 167 tegenover stelde. Ondanks de Leeuw's hooge serie won Van de Pol toch nog. Sweering maakte in zijn partij tegen Dommering zelfs een gemiddelde van 44.44! Ook Kobus gemiddelde, dat meestal om en nabij de 12 was beweegt zirfi thans reeds bij de 15. Wel een bewijs van den vooruitgang van den sympathieken Haarlemmer, die zich o.a. verre de meerdere toonde van den tweede-klas kampioen, den Hagenaar Metz. Ter vergelijking volgen hier tenslotte de Nederlandsche records. Algemeen ge middelde 25.35 (Dommering), hoogste serie 263 (Dommering), hoogste gemiddelde in één partij 66.66 (van Vliet). JUBILEUM-BLOEMBOLLENTOCHT. Zondag organiseerde de Haarlemsche Wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" haar lOden Bloembollentocht, waaraan door ruim 1800 wandelaars(sters) werd deelgenomen. De vereeniging Haarlem's Bloei had het aardige idee, iedere deel nemer (ster) aan de grens der gemeente Haarlem een bosje narcissen aan te bieden. Een der deelnemende vereenigingen, met haar zoo juist gekregen, narcissen, op den terugweg. (Foto Stevens)

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8