Voor lange avonden Jiaci Tlieuuxs Otadio 'sifupuwma A'S DA G 29 APRIL' 1941 Terwijl de manschappen der Waffcn-SS den opmarseh op den Balkan rusteloos voortzetten, worden zij door verschillende bewoners van steden en dorpen met vcr- verschingen gelaafd. (foto Weltbild-Pax Holland) Ud bombardement van Belgrado. Medédeelingen van een Rocmecnsch handelsattaché. BOEKAREST, 28 April. (D.N.B.) De handels- jjjjché van de Roemeensche legatie 1 te Belgrado, Gforgioe, heeft in'den ministerraad bijzonderhe- medegedeeld over den toestand in de Joego- jUvische hoofdstad tot aan de bezetting door de jjitsche troepen. Nadat gedurende tien dagen de monstraties waren gehouden voor den oorlog is Belgrado 6"April des ochtends door het bombar- (gtënt van het Duitsche lucht wapen tot de werke- $beid van den modernen oorlog teruggekeerd. Seeds in den nacht van .5 op 6 April werd er in Belgrado luchtalarm gegeven. „Het bombardement nauwkeurig en systematisch 6 April des ochtends ji 6.20 begonnen. Van dit oogenblik af is de eene pif Duitsche vliegtuigen na de andere gekomen, te militaire objecten en 'de handelswijken van Belgrado met een wonderbaarlijke nauwkeurigheid en buitengewoon succes hebben gebombardeerd. Reeds na de eerste vluchten waren de kazernes, het tfotioh, de electrische centrale, de spoorwegen en je waterleiding vernield, Opmerkelijk was de nauwkeurigheid, waarmede de infanterieschool op alle vier hoeken werd getroffen. Nadat de bevol king geconstateerd had, dat de schuilkelders geen veilig onderdak boden, begon zij naar de bosschen tndorpen in de omgeving te vluchten, die geheel een 'bombardement gespaard bleven. Onmid- Ifellijk nadat de Joego-Slavische regeering Belgra- had verlaten, Ondernamen georganiseerde ben- éctt rooftochten, daar de veiligheidsmaatregelen de Sokols onvoldoende was gebleken. Deze underingen duurden tot aan het binnenrukken ra de Duitsche troepen, hetgeen door de bevol- hg als een ware redding werd begroet. De Duit- riie luchtaanval was zoo verrassend en beslissend, iü de regeering te Belgrado niet eens het d Lp lorna- Kfte corps van 'haar plotseling vertrek kon ver ruigen. In enkele dagen van verschrikking ge- rek en smart is ieder sociaal klasseverschil ver benen. Het diénende personeel nam a volledige rijheid van handelen en vooraanstaande persoon lijkheden stelden wanhopige- pogingen in het werk o.u wat water te krijgen. Op 12 April verscheen eebst een Duitsch officier met eenige soldaten op motorfietsen in Belgrado, ileop Terazié (het voornaamste plein) mitrailleurs iDpstelden. Des avonds kwamen de Duitsche troepen tonder dat zij den geringsten tegenstand ontmoet- tin, Er zijn geen incidenten voorgevallen en de bezettingstroepen hebben de bevolking zeer vriend schappelijk behandeld en onmiddellijk de noodige maatregelen genomen om het leven weer zijn ge- gang te laten gaan. Onder leiding van Duit se deskundigen begonnen de Serviërs den water- invoer, de electrische en telefoonleidingen te her tellen. Het vernielen van de groote bruggen bij [Semlin en Pantsjova en de spoorwegbruggen over CüiDohau en Save door de Joego-Slavische solda ten in den nacht van 11 op 12 April hebben, naar meening van militaire deskundigen geen militair t&ct gehad. De val van Solloem. Thans door de Engelschen toegegeven. Pas Maandag heeft Reuter een bericht ver spreid over het verlies van Solloem dat reeds in het Duitsche weermachtbericht van 14 April be kendgemaakt was, naar men weet. Dit Reuter- bericht luidt: Van toonaangevende zijde wordt heden vernomen dat de Egyptische grenspost Sol loem zich in handen van den vijand bevindt. (D.N.B.) De jongste kabinetswijziging in Griekenland. SEBUJN, 28 April (A.N.P.) Dc Westdeutsche Beobachter schrijft over de jongste kabinetsreor- plsatie in Athene o.a. het volgende: Na het ver bek van de neutrale journalisten uit Athene zijn bans nieuwe bijzonderheden bekend geworden over den politieke,n achtergrond van de kabi netswijziging, die acht dagen geleden in Grieken- fd plaats had. Vooral wordt het feit bevestigd, pt Koritzis door agenten van de Secret Service vermoord, omdat hij van plan was de zinloos f-worden tegenstand tegen Duitsehland op te geven te capituleeren. Tot zijn opvolger werd Kotzias benoemd, die eveneens de capitulatie voorbereidde, «t Griekenland de vorige week vastbesloten was «fl strijd te staken, was ook niet-ingewijden duid-e Kotzias gaf order om alle anti-Duitsche plak ken te verwijderen. Radio-Athene gaf geen anti- wiische uitzendingen meer en ook de proclamatie Ta den gevluchten koning Peter mocht niet 'meer 'éspreid worden. Dit vormden aanduidingen, die door de Grieksche bevolking begrepen werden, •gemeen was men er van overtuigd, dat de oorlog tomen enkele uren ten .einde zou zijn. Op dit Ihuj ^hter bemoeide Churchill zich opnieuw de Grieksche politiek. Kotzias was slechts 24 P minister-president, daar verdween hij plotse- en men weet niet wat er van hem geworden De Bulgaarsche troepen zetten, naar. Stefani meldt, hun opmarseh in Macedonië voort en heb ben Monastir, Fiorina, Velas, en Prilep bezet. Ko ning Boris, vergezeld van prins Cyril, heeft een bezoek gebracht aan Chtip, waar hij toegejuicht werd door de bevolking. De Duitsche gezant te Sofia heeft een bezoek gebracht aan Skoplje. Het Slowaaksche ministerie van. binnenlandr sche zaken, heeft, naar het DNB verneemt, het zi geunerleven in Slowakije gereorganiseerd. Het is clen Zigeuners in het vervolg verboden te „noma- diseeren". Zij zullen gevestigd1 worden in hun ge meenten van herkomst. Op het koninklijk slot te Cetinje is, naar Ste fani meldt, de Italiaapsche vlag geheschen tusschen de vlag van de dynastie Petrowitsj en die van het voormalige Montenegro. Sinds het binnenrukken van de Italianen is geheel Cetinje in de Italiaansche en Montenegrijnsche kleuren versierd. Uit Pnom Penh, de hoofdstad van Cam- bodsja, wordt gemeld, dat de Groote Raad bijeen gekomen is om den opvolger van den twee dagen geleden koning Sisowath Monivong te kiezen. De raad heeft besloten dat prins Sianoek, zoon van prins Soemarit Norodom en prinses Sisowath, den overleden koning opvolgt. Prins Sianoek heeft aan admiraal Decoux, den gouverneur-generaal van Fransch-Indo-China, telegrafisch zijn trouw be tuigd. In politieke kringen te Berlijn verneemt men dat de vroegere plaatsvervangende minister-presi dent. van Joego-Slavië dr. Matsjek zich in goeden welstand op zijn landgoed bij Agram bevindt. (D.N.B.) Een Zweedsche boerenvrouw, die binnenkort. 80 jaar hoopt te worden, heeft, naar het D.N.B meldt, 32 jaar van haar leven aan een stuk ge slapen. In 1875 viel zij als 14-jarig" meisje in een ziekelijken slaap, waaruit zij pas in 1908 door geneeskundig ingrijpen gewekt kon worden. Ze was toen 46 jaar. Zij geniet nu een goede gezondheid en ziet er betrekkelijk jong uit. Uit Palma de Majorca meldt het D.N.B.: Zondag ochtend moest een Britsch vliegtuig van het type Wellington een noodlanding maken te Palma de Majorca. Bij de landing geraakte het in brartd. De inzittenden, een kapitein en vier onderofficieren, werden gered. Zij zijn geïnterneerd. In politieke kringen te Berlijn heeft men een bevestigend antwoord ^gegeven op de vraag van journalisten of voorbereidingen worden getroffen voor de oprichting van een Duitsch ministerie van koloniën. Men vestigde er de aandacht op dat Duitsehland altijd heeft verklaard geen afstand van zijn koloniale aanspraken te kunnen doen. (A.N.P.) Naar Associated Press uit Washington meldt, heeft president -Roosevelt de bevriezing van de Grieksche saldi in de V.S. gelast. Volgens de Maandag gepubliceerde officieelp verlïeslijst zijn bij het binnenrukken der Hongaar sche troepen in de zuidelijke gebieden tusschen 1 en'20 April in de Batsjka vijf officieren en 602 mar gevallen, Gewond werden acht officieren en 29 man, vijftien man worden vermist (D.N.B.) Bctoogingen in Portugal. Toespraak van dr. Salazar. premier van Portugal, dr. Salazar, heeft aanaag bij een massa-meeting te Lissabon, ^anmeer dan 150.000 menschen deelnamen, ,1' net oalcon van het ministerie van financiën reae gehouden, waarin hij wees op de aan- w* van het ?eheele volk die ondanks aller gy tegenstelling de laatste jaren bereikt is. Hij nadnik °P Portugal's wil om in vrede te noemde het eigenlijke levensdoel van de öa»t - che. de waardigheid van den riflij®Jn vrijheid, onafhankelijkheid en territo- aetoJn&hen<M>aarheid. Men moet vertrouwen vadpriL? ^e- nationale eeniheld en dé levende verwn^efde die door wapenen noch vuur K \u"nen worden. tveneJsteden en plaatsen van het land werden king 1* groote betoogingen gehouden. De bevol- tar dil erc*e S^stdriftig. op de rede van Sala- ie over alle zenders werd uitgezonden. Berlijn over de rede van Churchill. Als zwak en pessimistisch gekenschetst. Een A.N.P.-bericht uit Berlijn meldt Van wel ingelichte zijde wordt .vernomen dat men te Ber lijn de verklaringen, Zondag door Churchill afge legd, beschouwt als de zwakste en meest pessi mistische rede die het Engelsehe volk ooit van een minister-president te hooren heeft gekregen. Men ac-ht het in politieke kringen veelbeteekenend dat Chur.chill, met vermijding van alle practische vraagstukken, trachtte het Engelsehe volk met- humanitaire woorden te misleiden ten aanzien van de oorlogsfeiten. Churchill schijnt de „arrogantie en zelfverzekerheiddie een jaar geleden nog duidelijk uitkwamen verloren te hebben. Het is de algemeene opvatting in Duitsehland dat een staatsman, die voor parlement en volk een derge lijke rede houdt, zich in een slechte situatie be vindt. In de Wilhelmstrasse sprak men gisteren slechts het vermoeden uit datChurchill klaarblijkelijk zeer slecht gedisponeerd was. Uit zijn rede spreekt een verrassende moreele depressie. Duidelijker dan ooit komt het kenmerk der Britsche politiek naar voren; Men tracht vertragende omstandigheden in het leven te roepen om de vervulling van ihet Engelsehe noodlot nog wat op te houden. Dat was immers ook het doel van 'het Engelsehe avontuur op den Balkan. Welke vertragende omstandig heden Churchill nog denkt te vinden, zal men moeten afwachten. In ieder geval, aldus zeide men te Berlijn verder, zullen vele andere mogendheden de laatste twee jaar geleerd hebben dat niets den "triomftocht van Duitsehland kan stuiten en dat ieder die den Engelschen de hand reikt aan dien handdruk te gronde gaat. Dat is reeds de grond gedachte der politieke leiding van vele staten geworden. De „Berliner Börsenzeitung" schrijft: PlotseIin<_ is alles wat in het Zuidoosten, geschied is en nog gebeuren zal van secundaire beteeken is tegenover den slag op den Oceaan, waarop Churchill weerwil van de reusachtige scheepsverliezen nog hoopt, indien de Amerikaansche hulp effectief blijkt. Het lijdt geen twijfel dat alle militaire voorbereidingen van Engeland gedurende den winter slechts een doel gehad hebben: een aan val van de Middellandsche Zee uit op Duitsehland en Italië en de Duitsche ravitailleeringsbases. Ge looft Churchill werkelijk dat een bevoegd toe schouwer aanneemt dat honderdduizenden man schappen der beste troepen van het Britsche rijk met een aanzienlijk deel der Engelsehe vloot in het Nabije Oosten zijn geconcentreerd alleen voor de verovering van Benghazi? Alles was er op ge richt dat de voorjaarsgevechten in het Zuidoosten Engeland een beslissende overwinning op de spil- mogendheden zouden brengen. Den weg dien En geland op den Balkan is gegaan, zal het overal gaan waar de vuist der Duitsche soldaten den vijand grijpt. De „Nachtausgabe" zegt: Volgens Churchill's woorden kanEngeland nog slechts een redding- hopen, wanneer het zich staande kan houden tot een actief en effectief ingrijpen der Vereenigde Staten mogelijk wordt. Indirect heeft Churchill daarmede de mogelijkheid van een nederlaag in 1941 toegegeven. De „Berliner Lok al Anzeiger" constateert: Churchill verklaart duidelijk dat Engeland zonder de hulp cler Vereenigde Staten reeds verloren is." DE MEENING VAN DE „DIPLO". De voornaamste reden, die Churchill aanleiding heeft gegeven tot zijn ï-adiorede, ziet "de „Deutsche Diplomatisoh-Politische Korrespondenz" in het'feit dat het noodig is geworden „goede woorden te spreken, waar roemrijke dagen ontbraken en zich overal de bange vraag, hoe de toekomst zou zijn, liet hooren". Vooral het binnenlandsche front, al dus de „Diplo", had opmonterende woorden noodig. Het was lang- genoeg op de lichtvaardigste wijze in illusie gehouden over 'den waren toestand. Nu alles anders geworden is dan voorspeld was, had het binnenlandsche front in Engeland woorden noodig, niet alleen woorden van lof; maar ook van recht vaardiging en met de verzekering dat een voort gezet volhouden niet vergeefsch is. Als-tweede bezorgdheid van Churchill noemt d.e „Korrespondenz" de betrekkingen van het Engel sehe moederland en de' dominions Australië en Nieuw Zeeland, welker 'troepen-contingenten zooals bekend is bij de laatste Britsche nederlagen aan de Middellandsche Zee zeer in het bijzonder te lijden hebben gehad. Op grond hiervan vreest Churchill reacties in deze overzeesche gebieden.- Vooral wanner uit de verschillende beschrijvingen van de oorlogsdeel nemers de waarheid over den rampspoed en zijn achtergronden tot in deze verafgelegen gebieden zal zijn doorgedrongen. Terecht vreest hij het oogen blik, waarop bekend wordt dat Engelsehe infanterie slechts op één enkelen dag op Griekschen grond in gevechtscontact is gekomen met Duitsche troepen en dat de aanzienlijke verliezen die de troepen der Dominions' hebben geleden niet zoozeer in den strijd voor de verdediging van Griekenland zijn •ontstaan als wel tijdens de vlucht te land en voor al over zee. De hoofdzaak- der verklaringen van den minister-president is. volgens de „Diplo" ge legen in den Britschen wensch de Ver. Staten ten koste van alles tot een meer doeltreffende oor logshulp dan tot dusver te brengen. Met de waar heid-alleen komt men er niet te bewijzen dat de helangeruvah de Ver. Staten of. zelfs van Amerika n zijn geheel worden bedreigd, aldus de „Diplo". ")aarom heeft Roosevelt kortelings de aanwezig heid van Duitsche bezettingstroepen op Groenland. LINDBERGH NEEMT ONT-, SLAG UIT DE AMERIKAAN SCHE WEERMACHT. Brief aan den president. Uit New-York verneemt het DN.B.: In een brief aan pre sident Roosevelt heeft Lind bergh ontslag genomen als kolonel bij het corps reserve vliegers van de Amerikaan sche weermacht Hij verwijst in dit schrijven naar opmer kingen die Roosevelt op een zijner persconferenties ge maakt heeft en waarin hij Lindbergh's trouw aan de Vereenigde Staten in twijfel trok. „Ik had gehoopt", aldus schrijft Lindbergh, „dat ik als Amerikaansch burger gebruik had kunnen maken van mijn recht de bevolking van mijn land in vredestijd van mijn meening in kennis te stellen, zonder dat ik afstand zou be hoeven te doen van het voor recht mijn land in oorlogstijd als vliegerofficier te mogen dienen. Daar gij echter, in uw hoedanigheid van president der Vereenigde Staten en op perbevelhebber der weer macht, duidelijk te verstaan hebt gegeven dat ik als reser ve-officier dit land niet langer nuttig ben en met het oog op andere opmerkingen die gij, mijnheer de president, ge maakt hebt ten aanzien van mijn verknochtheid jegens het land, ten aanzien van mijn karakter en mijn motieven, kan ik geen anderen eeryollen weg kiezen dan afstand- te doen van mijn officiersrang als kolonel der luchtmacht. Ik doe dezen stap met het- groot ste leedwezen, want. mijn be trekkingen tot de luchtmacht behoorden tot de dingen die mij het dierbaarst waren. Deze betrekkingen moesten slechts wijken voor het recht dat ik als Amerikaansch burger openlijk tot mijn medeburgers mag spreken en met ben van gedachten mag wisselen over de beslissingen van oorlog en vrede, waartegenover het land zich in deze crisis geplaatst ziet. Ik zal als-particulier miin land naar beste krachten blij ven dienen". OFTWETDKITNDIGE VONDSTEV TN ITALIAAN SCHE STAD. Arbeiders ontdekten Romein- sche muren. ROME, April. Arbeiders, die een groep oude huizen in het centrum der' stad Veroli aan het sloopen waren, zijn op resten van oude Romein- sche muren gestooten die, naar men aanneemt, 200 jaar voor Christus gebouwd zijn. De Ita liaansche archaeologen hech ten groot belang aan deze uit gravingen. De stad Veroli is in de geschiedenis van het oude Rome beroemd geworden door het feit dat zij tiidens Hen oorlog in het. jaar 300 v. Chr.. ondanks de^tegenslasmn, aan Rome trouw' was geble ven. Er is een bijzondere stu: die-commissie van archaeolo gen gevormd om de resten van deze oude mur«n te onderzoe- l (TTpitod PppssV No. 64. SPINNEWEB-PUZZLE. Bü elk knooppunt van het web een letter te plaatsen Bij juiste invulling van de gevraagde woorden -ontstaat zoowel aan den buiten- als aan den bin nenrand van het web een bekend spreekwoord. (Cartografisch Bureau Van Pelt) De kaart geeft een duidelijk beeld op welke wijze Athene ingenomen werd Duitsche troepen die van Thessalië uit naar het eiland Euboea waren over gestoken namen de stad Chalkis en kwamen aan den anderen kant weer op het vasteland terug. Gesteund door pantserdivisies rukten zij op langs den hoofd weg via Kratsï en Malakasa en wisten zij Zondagmorgen (27 April) Athene te bezetten. Een tweede Duitsche leger rukte uit Thebe op langs den hoofdweg via Mandra en wist eveneens Athene te bereiken. Duitsche valschermjagers hadden toen reeds de landengte van Korinthe alsmede de stad Korinthe bezet. Korinthe ligt evenals Patras op de Peloponnesus. ,De eindstrijd op dit gedeelte van Griekenland zal in de komende dagen beslist wórden. Op de kaart is met zwarte pijltjes de opmarseh der Duitsche troepen aangegeven. Van buiten naar binnen: 1. Zwachtels. 2. Militair. 3. Gedegenereerd. 4. Betrekking. 5. Geldbewaarder 6. Gewas. 7. Stof. 8. Nalatenschap. 9. Fatum. 10. Onomkoopbaar. 11. Groote vlakte: 12. Misgunnen. 13. Narede. 14. Wegbelemmering 15. Zinnebeeld. 16. Zeilwedstrijd. 17. Terstond. 18. Vermakelijk. 19. Geen sterveling. 20 Getroffene. 21 Ook niet. 22. Te weten. 23. Plaats van den Engelenzang. 24. Zeebewoner. 25. Uitstalling. 26 Inboorling. De gevraagde woorden bestaan uit de volgende lettergrepen: a aard "hand be ble boom da de de dene e e e em er fe fra gat ge ge ger in kas krab kruid la -+ la loog lot lijk lijk ma ma mand me min rau nana ne n-ie nis nood ny o on ont pi re re rel rie sa sant sier ste ta ta te te tha tie tol tu van ven ver ver - won zee. Oplossing vorige opgave No. 65. FIGUUR PUZZLE. Armoede zoekt list. Zoo heer zoo knecht. Waar rook is is vuur. Al doen-de leert men. Eskorte. Antenne. Tilburg. Emblema. Onweder. Ros. Vehikel. Sap. Ida. Epiloog. Koe.Kat. Pad. Epaulet. Reu. Oud. verzonnen, terwijl Churchill door te wijzen naar Duitsche militaire bedoelingen, vooral in Spanje eb het westen van Noord-Afrika een sterkere deel neming van de Ver. Staten tot stand zo-u willen brengen. Thans,, nu Engeland na elkaar al zijn Europeesche vrienden misleid en in het verderf ge stort heeft, zoo merkt de „Diplo" tenslotte op, blij ven nog slechts de Ver. Staten over, die, zoo zei Churchill te willen, met gemeenschappelijke in spanning van beide kanten, verstrikt moeten wor den in het door Engeland zelf opgeroepen lot. Australische troepen verlaten Griekenland. De Australische minister van oorlog heeft, naar de Engelsehe berichtendienst meldt. Maandag medegedeeld, dat de Australische troe pen Griekenland verlaten. (D.N.B.) De aftocht van de Britsche troepen. BERLIJN, 28 April' (D.N.B.) De geweldig succesvolle aanvallen van het Duitsche lucht wapen op de vluchtende, Britsche transportvloot worden door overeenstemmende berichten uit Volos en Athene bevestigd. Volgens deze berich ten zijn in de afgeloopen dagen ontelbare lijken van Britsche soldaten en matrozen aan de kust van de Egeïsche Zee aangespoeld. De indruk dien dit afgrijselijk schouwspel biedt is, naar gemeld wordt, niet met woorden te beschrijven. RADIOREDE VAN ROOSEVELT United Press meldt uit Washington dat president Roosevelt Woensdag een radiorede zal houden. Men verwacht dat de president opnieuw de kwestie van den patrouilledienst zal bespreken. (United Press) Strijdkrachten van De Gaulle bij Fransch Somaliland. Pamfletten boven de kolonie uitgestrooid. Het Fransche ministerie van Koloniën deelt blijkens een D.N.B.-bericht uit Vidhy mede dat volgens een bericht uit Dzjiboeti strijdkrachten van De Gaulle, gesteund door Engelsehe gemotoriseerde afdeelingen, zijn samengetrokken langs de zuid grens van Fransch Somaliland, vooral bij Dawenle, een station aan de spoorlijn DzjiboetiAddis Abeba. Andere dissidente strijdkrachten zouden te Zeila in Britsch Somaliland aan land gaan. Kleinere afdee lingen hebben reeds getracht met verschillende Fransche voorposten in contact te komen, doch zonder sucees. Een vliegtuig van De Gaulle heeft boven het geheele Fransche gebied pamfletten laten vallen, waarin de Fransche troepen-werden aange spoord met munitie en voertuigen op marsch te gaan in de richting van Dawenle en Zeila. De pam fletten zijn onderteekend door den vroegeren ge neraal Gentilhomme, oud-commandant der Fran sche strijdkrachten in het Oosten die zich thans te Aden bevindt. In de mededeeling van het ministerie van kolo niën wordt er de nadruk op gelegd dat er geen sprake van kan -zijn dat de Fransche kolonie met de dissidenten in overleg treedt. De Fransche regeering heeft overigens den Franschen bestuurder der ko lonie de noodige aanwijzingen gegeven. De Amerikaansche palrouillecrings- plannen. Gebruik van vliegtuigmocderschepcn overwogen. In welingelichte kringen verklaarde men Zon dagavond, dat het gebruik van vliegtuigmoeder schepen bij de patrouilleering overwogen wordt. De vliegtuigen dezer, schepen zouden pati-ouil- leeren in de zoogenaamde neutralïteitszöne van 1000 mijl. (A.N.P.) De stakingen in de Ver. Staten. Overneming van mijnen door de regeering? WASHINGTON, 28 April (A.N.P.) Presi dent Roosevelt is Zondagavond van een week- einduitstapje met de Potomac vroeger te Washing ton teruggekeerd, in de hoop, dat door zijn aan wezigheid de bemidddeling van het federale arbi tragebureau in de staking der kolenwerkers in de Alleghanies succes zou hébben, aldus meldt het A.N.P. uit Washington. Des avonds laat mislukten de onderhandelingen echter weer. in welingelichte kringen verwacht men, dat de regeering de mijnen in eigen beheer zal nemen. Daar de staking reeds groote nadeelen voor de wapenindustrie heeft op geleverd, acht men het noodzakelijk, dat de staking welke al 3y2 week duurt, spoedig eindigt. WOENSDAG 30 APRIL 1341. Nederlandsch Programma. HILVERSUM I, 415.3 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuzlek. 10.00 Ensemble „Molto Cantabile". 10.20—10.40 Declamatie. 11.15 Gramo foonmuzlek. 12.25 Voor de boeren. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1 00 Amuse mentsorkest, dameskoor „Aethercharme" en solist. 2 00 Voor de Jeugd. 2.30 Orgelconcert, 3.15 Ensemble Tonny Roxinj. 3.45 Gramofoonmuzlek. 4.00 Bijbellozing (voorbe reid door de Christ. Radio-Stichting). 4.20 Voor de kin deren. 5.00 Gramofoonmuzlek. 5.15 B. N. O. Nieuws— economische en beursberichten. 5.30 „Trans-oceanisch luchtverkeer", vraaggesprek. 5.45 De Snarenzangers. 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Omroeporkest. 7.00 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7.15 Volkszang met pianobegeleiding. 7.40 Gramofoonmuzlek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelsch. 8.45 Concertgebouw-orkest en solisten (opn.). 9.40 Dagsluiting. 9.45 B. N. O. Engelsehe berichten. 10-00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Mo.rgen- wkijdlng (voorbereid door het Vrljz.-Prot. Kerkcomité). 10.20 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensembley Tonny Roxlni. 12.00 Berichten. 12.15 Orgelspel. 12.45 B. N'. O. Nieuws- en economische be richten. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Gewijde muziek (opn.). 2.30 De lichten toets. 3.15 Neder landsch. Symphonie-Orkest „*s Gravenhage" en soliste. 415 Gramofoonmuziek. 5.00 Cyclus ..Het geestelijk karakter van ons volk" (voorbereid door het Vrijz.-Prot. Kerk comité). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursbe- richen, 5.30 Ensemble Jonny Kroon. 8.00 Gramofoonmu ziek. 6.15 Musette-ensemble „Les Gars de Paris" en solist. 6,45 Reportage. 7.00 B. N, O. Brrfbantsch praatje. 7.15 Zang met clavecimbelbegeleiding. 7.30—745 Declamatie. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek of spiegel van den dag 830 Ons schemeruurtje 9.30 „Vlsschen en lente: Het stekelbaarsje", causerie. 9.45 Gramofoonmuzielc* 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3