Gevolgen van de Grieksche nederlaag ,f O E NSDAG 30 A P R I L 1941' Amerikaansche hulp aau Engeland. puilschc stem over de convooikwcstie. Italiaansch weermachtsbericht Brief uit Londen via Stockholm 3ERLIJN, 29 April. (A.N.P.) Deutsche Allge- r^nc ZeiWng publiceert in het ochtendblad van Tfjen een hoofdartikel van haar diplomatieken bewerker dr. Max Clauss over de Amerikaan se convooieering en het totale risico van de Seriksjinsche hulpverleening aan Engeland. Hij drijft: Tot-de tonnageplannen van president Roosevelt V.oórt. naai' onlangs uit New-York gemeld werd, boint' van een nieuw type vrachtschip, dal ..goed v-oper. sneller te bouwen en goed om tot zinken brengen" zou zijn. Uit dit bericht spreekt duide- 'f- [jet totale Amerikaansche risico van de hulp- "i-'eening aan Engeland, de convoojkwestie, welke i-n de Ver. Staten zoo sterk naar voren komt' als r' 'Djg van de verpletterende Britsche nederlaag op ^Balkan, en tevens omdat. Roosevelt terecht de r*np in -jriaag aanvoelt en ten spoedigste zou willen wnnenseeren, is slechts een kant van de zaak. Van -'„land uit gezien, is de wensch, dat de Ameri- 'sansche marine aan de convooieering op den 'At- j tischen Oceaan zal deelnemen, even dringend Is begrijpt'jk- Churchill, die tusschen angst voor Joego-Slavië en Griekenland als een eigen invasie en vrees voor :het „doorsnijden der levens- de Ver. Staten" zweeft, voelt zich daarom ^or Roosevelt's versterkte „neutraliteitspatvouil- geweldig opgelucht. De Amerikanen doen «toter goed aan. zich niet aan illusies over te ge- nenle bedenken, dat met of zonder gebruik van hun eigen oorlogsschepen, in convooi of afzonder- ik alle oorlogsleveranties over den Atlantischen «aan uitsluitend „goed zijn om tot zinken ge- recht ie worden"- Bet Duitsehe operatiegebied op, onder en boven de zee, omvat het door Engelsche troepen weder rechtelijk bezette IJsland. Het strekt zich uit in het Noorden tot de kusten van Groenland en in het zuiden tot het gebied van de Azoren, voor zoo ver het de totale blokkade van het Britsche eiland •elf betreft, Dat 'het spel van Roosevelt met de il lusie, Amerikaansche schepen met oorlogsmateriaal ccor'de Roode Zee te kunnen sturen een bewust relfbedrog is, weten de Engelschen en Amerikanen irommels goed. De Amerikaansche hulp aan En- geland staat onder de onverbiddelijke wet van de Duitsehe tegenblokkade, welke de Führer op 30 Januari jl. duidelijk verkondigd heeft: „Wie meent, Engeland te kunnen helpen, moet wel weten, dat schip, met of zondtfr begeleiding, dat voor onze torpedobuizen' komt, getorpedeerd wordt". De führer zei dit met nadruk in verband met de Brit se hoop op hulp uit Amerika. Hij heeft het Amerikaansche volk gezegd, dat het Duitsehe volk twit iets tegen het Amerikaansche continent ge vild heeft en ook thans niet wil. doch dat onze oor- Invoering rekening gehouden heeft met de moge lijkheid van een Amerikaansche inmenging in het fliropeesche conflict. Wanneer de Führer toen, bij let begin van het jaar, er over sprak, dat Europa ::ch tegen een Amerikaansche inmenging zal ver dedigen. heeft het aanschouwelijk onderricht op den Balkan inmiddels wel de geheele draagwijdte Tin déze aankondiging op niet mis te verstane wijze onderstreept. Het is tijd, dat elke Amerikaan weet, wat de rieepvaart van zijn land en. den producten der be- vipeningsindustrie te wachten staat wanneer de plannen van Roosevelt rijpen. Vlak voor de ontmoeting tusschen Roosevelt en jen Canadeeschen minister-president, Mackenzie Sing, hebben de schrijvers Alsop .en Kintner, die tauw contact onderhouden met het Witte Huis, jen toestand in Washington reeds zoodanig ge milderd, dat Roosevelt voor groote beslissingen slaat. De gebeurtenissen in de Middellandsche Zee n hef-Rpssisch-Japansche pact hebben hem ge dongen zijn plannen te bespoedigen. De grootste vraag is', hoè men sneller en Veiliger oorlogsmate riaal naar Engeland kan brengen. Roosevelt's plan ten, zoo besluit Max Clauss, mogen er uitzien zoo- ilszy willen, in werkelijkheid zullen zij slechts tot resultaat hebben, dat de Amerikaansche schepen snel en zeker tot zinken gebracht worden, want techen Engeland -en Amerika li-gt de versperring der Duitsehe wapens overal op den loer. anvailen vernie ERGENS IN ITALIë, 29 April (Stefani). Weermachtsbericht no. 328 luidt als volgt: .Gisteren gedurende de eerste uren van den dag hebben Italiaansche vliegtuigen in scheer- vluchten een aanval ondernomen op Malta cn. daarbij opslagplaatsen van oorlogsmaterialen ver nield. Vliegtuigen van het Duitsehe vliegercorps hebben in de omgeving van de vlieghaven Calafrana twee Engelsche watervliegtuigen van het type Sunderland met mitrailleurvuur bestookt en in brand geschoten. In den nacht van 28 op 29 April hebben formaties van het Duitsehe vliegercorps de luchthavens van Malta bestookt Branden en ontploffingen werden veroorzaakt en een vijande lijke kruiser werd getroffen door bommen van zwaar kaliber. In Noord-Afrika, ten noorden van Tobroek heb ben Italiaansche en Duitsehe toestellen herhaalde malen fortificaties en batterijen getroffen en vijandelijke vliegtuigen op den grond met mitrail leurvuur bestookt. In de zone van Solloem hebben Italiaansch-Duitsche verkenningsvliegtuigen ge voelige verliezen toegebracht aan. den vijand. Uit Oost-Afrika niets van belang te melden". DE ONLUSTEN IN BOMBAY. KABOEL, 29 April (D.N.B.) Over de reeds gemelde onlusten in Bombay, waarbij op den eer sten dag veertien dooden en 140 gewonden vielen, worden nog de volgende bijzonderheden bekend: Toen tijdens straatgevechten plotseling een jonge Indiër op het balcon van een huis verscheen en de Indiërs tot gemeenschappelijken strijd tegen de Engelsche onderdrukkers opriep, die de tegen stellingen tusschen Hindoes en Mohammedanen- te hunnen gunste willen uitbuiten, keerde zich de ge heele volkswoede tegen de politie, die onmiddellijk de geheele wijk omsingelde en het vuur op de menigte opende. Er vielen zes dooden en twaalf ge wond eV. Het gelukte den jongen Indiër om te ontkomen. Waarschuwende woorden aan Zwitserland. Dr. Megerle herinnert aan Joego-Slavië. BERLIJN, 29 April. (D.N.B.) De diploma- ieke medewerker van de „Börsenzeitung", dr, Karl Megerle, noodigt Zwitserland uit om „uit )-Slavische catastrofe een les te trekken a eindelijk in te zien waarheen het kan leiden, tanneer tusschen de buitenlandsche politiek eer regeering en de binnenlandsche politiek der ?:rs en openbare mèening een levensgevaarlijke tegenstelling, bestaat, wanneer men het woord laai aan de- straat en een regeering op onacht- tarne wijze toelaat dat de j bevolking door anti-Duitsche invloeden tot een vonnis -van zelf moord ten aanzien van de eigen en den wereld- toestand wordt gebracht. Megerle zegt. hoe belangrijke dagbladen, par tijen organisaties en individueele personen in Zwitserland voortgaan partij te trekken voor de hjanden van Duitschland en Duitschland uit b dagen. „De vijanden van Duitschland wor- naar Megerle schrijft,: „verheerlijkt, de dienden vervolgd. Zoo is ook een moreele ter- "O'Jr begonnen tegen de Zwitsersche journalis te die kortgeleden gast geweest zijn van Duitschland en men heeft hen willen discrimi- toren met veronderstellingen door hen „pel- irans naar Duitschland" te noemen. Megerle keert zich vooral tegen den naar Zwit- toland geëmigreerden theoloog prof. Karl wth. Barth trekt in het land der Zwitsers tond, zoo schrijft hij, om in overvolle zalen on to ^theologisch kerkelijken dekmantel" tegen JMschland te prediken. De betrekkingen van toen theoloog en het Derde Rijk zijn be~ Wanneer'desondanks de officieele meening der 'Wtsersche autoriteiten het hem en anderen mo- Rk maakt tegen Duitschland te ageeren, tolt het geen zin meer verder met de Zwitser se pers of andere instanties te twisten tor het begrip der neutraliteit. Men moet Eieren dat klaarblijkelijk de krachten de i, tod hebben behaald, die den indruk wil- •n wekken dat Zwitserland een onzekere kanto- wil zijh in het nieuwe -Europa en een vijand n Duitschland. "ÜP gelijke wijze", zoo verklaart Megerle, „is Proces der vernieling van de neutraliteit, van Vertrouwen en van de buitenlandsche poli- 0 reputatie ook in zekere andere landen bc- jonnen". op de In dit opzicht wijst de schrijver ook ernstige waarschuwing die de Italiaansche fu- --••««tgc WdclIÖUIlUWIIlg UIC UC J.L,cUUtcWJÖV..liC TPKt j.itserland heeft "moeten toedienen. Ieder Sin 1n Zwitser weet, dat de toestand van fich h op geen enkel gebied zoo is' dat men hnn buitenlandsche politieke luxe zou - «en veroorloven. „De zaken zijn zoo ondrage- - geworden., merkt Megerle tenslotte op, „dat ••eid verschuilen achter democratische vrij- ï,l'/een uitvoerige en haarklovende uitlegging t'deN ?e}ltraliteit, vooral echter niet meer het tusschen de correcte houding der Sïblirt en der z°* niet-bindende houding der «n mlf meeningsuitingen aanvaard kan wor- h' Rw dat voor Zwitserland als geheel geldt ^rentvrck eens van vensterruiten zeide die iü«i i!_"ngen worden ingeworpen, maa£ Opslagplaatsen op Malta bij luchta ld. EéN BOLIVTAANSCH GEZANT YOOR DUITSCHLAND- EN ITALIë SAMEN. LA PAZ, 29 April (A.N.P.) De regeering van Bolivia heeft gisteren besloten de diplo matieke vertegenwoordiging bij de asmogend- heden tot slechts een gezant voor Duitschland en Italië te beperken. Deze gezant zal zijn standplaats nemen- in Berlijn. WAT DE STAKING DOET VERLIEZEN. NEW-YORK, 29 April (A.N.P.) Volgens een overzicht van de „National Association of Ma- nufacturiers" zijn er voor de Amerikaansche in dustrie ruim drie millioen werkdagen in de laatste drie maanden als gevolg van de staking verloren gegaan, hetgeen een verhooging van 300 procent beteekent tegenover de stakingsverlie- zij in het overeenkomstige tijdperk van het vo rige jaar. De militaire gebeurtenissen te Duinkerken in het afgeloopen jaar. Uiteenzetting van de Fransche radio. Het D.N.B. meldt uit Viohy: De Fransche radio van het onbezette gebied heeft interessante bij zonderheden verstrekt .over de militaire,gebeurte nissen van Duinkerken eind M3ei en begin Juni van het vorige jaar. Nadat, de laatste Engelsche soldaat de Fransche kust bij Duinkerken verlaten had, liet de Brit sche Admiraliteit aan de Fransche Admiraliteit weten dat de inscheping der Fransche troepen in Duinkerken een te.moeilijke en te riskante onder neming zou zijn, dat zes Engelsche torpedojagers tot zinken gebracht waren, dat de Engelsche ma trozen vermoeid waren en dat 'de Engelsche ma rine daarom aan de redding van de te Duinker ken achtergebleven, Fransche soldaten niet kon deelnemen. Verontwaardigd over deze mededee- ling, zoo vervolgde de Fransche radio, antwoordde admiraal Darlan dat de Fransche marine bij de operaties van Duinkerken acht torpedojagers ver loren had en dat zeven andere torpedojagers zwaar beschadigd waren, dat de Fransche matro zen even vermoeid, waren als hun Engelsche kame raden, doch dat de redding der Fransche -solda ten in Vlaanderen moest worden voortgezet, zoo lang er nog een schip gereed lag. Admiraal Dar lan zond verder een boodschap aan Ohurchill, waarin hij hem te verstaan gaf dat het Engelsche leger des ochtends zijn woord gebroken had en dat de Engelsche marine eveneens op het punt stond de Fransche soldaten, die door hun dapper optre den den Engelschen soldaten den overtocht naar Engeland mogelijk hadden gemaakt, aan het lot over te laten. Op grond van dit krachtige protest heeft de Britsche marine toen bevel gekregen nog 48 uur aan het reddingswerk te blijven deel nemen. Op 1 Juni heeft de Engelsche admiraliteit admiraal Darlan opnieuw er van in kennis gesteld dat zij- als gevolg van de geleden verliezen de operaties wenschte. te staken, hetgeen beteekend zou hebben dat ruim 100.000 Fransche soldat'en zouden zijn prijsgegeven. Pas na een nieuw scherp protest van Darlan konden weer Fransche solda ten uit Duinkerken op 3 Juni en in den nacht van 3 op 4 Juni geëvacueerd worden. Desondanks konden er slechts half zooveel Franschen als En gelschen geëvacueerd worden. Commentaar is overbodig, zoo besloot de Fransche radio. De invloed op de situatie in. Noord Afrika. IX>NDEN, April (V.P.B.) Het kan in Londen niet meer ontkend worden, dat de toestand in het Oostelijke bekken van de Mid dellandsche Zee door het verlies van Grieken land een dreigend karakter heeft aangenomen. Dit heeft Churchill dan ook moeten toegeven in zijn radiorede, welke hij Zondagavond heeft gehouden. Hij heeft het Britsche volk onom wonden moeten verklaren dat het van de zijde van Griekenland «niets meer te hopen heeft. De Engelsche pers is zich niet te buitengegaan aan uitvoerige mededeelingen over den staat van zaken in Griekenland. Af ea toe heeft men aanwijzingen kunnen vinden in de berich ten van oorlogscorrespondenten dat de Pelopo- nesus niét geschikt was voor een krachtdadige verdediging en dat vermoedelijk het eiland Kreta de volgende verdedigingslinie zou vor men. Daarbij wordt er speciaal de aandacht op gevestigd dat Kreta, naast Alexandrië, het voornaamste steunpunt vormt voor de Engelsche vloot in de Oostelijke Middellandsche Zee. Tegelijkertijd geeft men echter in toonaange vende Engelsche kringen toe dat rekening moet worden gehouden met verscherping van den oorlog in de lucht boven dit gebied, omdat de Duitschers er in geslaagd zijn talrijke vlieg velden in Griekenland te veroveren. Deze kun nen dienen om de belangrijke steunpunten in het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee, met inbegrip van Alexandrië en het Suez- kanaal te bestoken. Wat den toestand in Noord-Afrika betreft, troost men zich met de gedachte dat de zandstormén, die daar om dezen tijd van het jaar woeden, er toe zullen bijdragen om den aanval van den tegenstander te vertragen. Het zou natuurlijk zeer wenschelijk zijn een deel van de Engelsche en eventueel ook Grieksche troepen uit Griekenland naar Afrika te kun nen overbrengen om de Britsche strijdkrach ten te versterken. Afgezien nog van de vraag of dit mogelijk zal blijken doet zich een andere kwestie op: Kunnen deze troepen eventueel hun materiaal vervoeren? Dit is, te oordeelen naar betrouwbare berichten, zoo goed als on mogelijk. De Führer en arbeiders hand in hand. (foto Hoffmann-Stapf) Dover met verdragend geschut beschoten. Beschieting duurde zeven uur. Het D.N.B. deelt mede dat verdragend geschut van het Duitsehe leger Dinsdag langdurig militaire doelen bij Dover beschoten heeft. Van een artillerieduel kon bij deze beschieting geen sprake zijn, zoo wordt te Berlijn betoogd. Als Engelsche verdragende batterijen dit vuur hebben beantwoord, dan .kuniièn haar schoten slechts in zee terecht gekomen zijn. De beschieting van Dover, zoo, meldt Londen, is He zwaarste geweest sinds vorigen berst. Interessant is- dat Londen van een artillerieduel spreekt, ofschoon aan de Fransche kust niet eenmaal een treffer is geconstateerd. Na de eerste drie uren hadden de Duitschers hun afzonderlijke schoten door salvo's uit vier tot zes stukken vervangen, welke met tusschenpauzen van ongeveer drie minuten vuurden. De „Associated Press" meldt uit Londen dat de beschieting van de Britsche kust bijna zeven uur heeft geduurd. In Dover is in den loop van den dag (icht maal luchtalarm gemaakt. Het prijzenhof te Hamburg. Diverse confiscaties. HAMBURG, 29 April (D.N.B.) Het prijzen hof alhier heeft Vrijdag uitspraak gedaan wat be treft de ladingen en schepen van Zweedsche Ne- derlandsche en Engelsche nationaliteit. Het Zweedsche schip „Callia", dat in Bergen in beslag genomen is, en een lading stukgoederen aan boord had voor Londen, is geconfisceerd, als mede het overgrootste deel van de lading.Het Zweedsche schip „Framnaes", dat eveneens Noorwegen in beslag is genomen en onderweg was naar Hull met een voor het grootste deel uit con trabande bestaande lading, is geconfisceerd. Een gedeelte van de lading werd in beslag genomen. Het in Nederland in beslag genomen Engelsche motorjacht „Erika", werd geconfisceerd. Verder werden de Engelsche schepen „Ronwyn", „Luf- fowrth" en „Dido", die in Fransche havens in be slag zijn genomen, geconfisceerd. Het Engelsche schip „Hester", dat in een Fransche haven door de bemanhing tot zinken gebracht en gelicht werd, is geconfisceerd. De uit steenkool en teer bestaande lading is eveneens geconfisceerd. De ladingen van de beide Nederlandsche schepen „Mercurius'V „Nyenburgh", bestaande uit tweehonderd ton steenkool en vierduizend ton stijfsel bestemd voor vijandige havens, werden geconfisceerd. I Generaal Tsolakoglu vormt een nieuwe Grieksche regeering. „Van voortzetting van den oorlog kan geen sprake meer zijn." Beroep op he't volk. BOEKAREST, 30 April (D.N.B.) De-Atheen- sche zender heeft Dinsdagavond gemeld dat onder voorzitterschap van generadl Tsolakoglu een nieuwe Grieksche regeering is gevormd. Deze regeering heeft, naar radio Athene meldt, een oproeping gericht tot\het Grieksche volk, waarin o.a. gezegd wordt: ,Na de bezetting van Athene door de Duitschers, na de vlucht van de Engelschen en na het vertrek van den koning uit het land, kan geen sprake meer zijn van een voort zetting van den oorlog. Het Grieksche volk moet de feiten nemen, zooals ze in werkelijkheid zijn. Wij hebben een sterke en autoritaire regeering noo- dig, weshalve ik besloten heb de nieuwe regeering in overeenstemming met de generaals van het Grieksche leger te vormen. Deze steunt op den wil van het Grjeksche volk. Het doel der regeering is het ongelukkige volk en land de veiligheid te schenken. Ieder van u zal er naar streven om door zijn loyaliteit de regeering te helpen die er uit al haar krachten naar streeft de zware lasten die de oorlog heeft veroorzaakt, uit den weg te ruimen Dezelfde redenen, die mij indertijd dwongen u de opdracht te geven de wapens neer te leggen, toen ik tezamen 'met u .-streed en de kansloosheid van den strijd zag, geven mij aanleiding u thans op te roepen mij te volgen om ons geliefde vaderland weer op te bouwen en nutteloos bloedvergieten te ver mijden. Onbeïnvloed door vreemde en egoïstische belangen, maar alleen in het belang van het volk zelf, willen wij er naar streven dat Griekenland weer zal leven en dat het volk arbeid en vrede zal worden verzekerd. Ik verlaat mij op de vaderlands liefde van ieder uwer". moeten worden betaald. Churchill onderteekent de overeenkomst met de Vcreenigde Staten, waarbij .Enge land verschillende steunpunten in den Atlantischen Oceaan aan Amerika afstaat. (foto Weltbild-Pax Holland) Churchill kondigt debat over den oorlogstoestand aan. Vorming van een klein oorlogskabinet afgewezen. Naar Reuter meldt heeft de Britsche minister president Churchill gisteren in het Lagerhuis ver klaard dat het vast staat dat het land geen berich ten over den oorlogstoestand wenscht te verne men, die de gevaren voor de troepen zouden kun nen vergrooten op een oogenblik dat riskante er kritieke operaties worden* ondernomen. Churchill legde doze verklaring af in een discussie over een „reorganisatie der kabinetsmachinerie" en een al gemeen debat over den oorlogstoestand. Een der gelijk debat, aldus zeide Churchill, kan bij de eer ste bijeenkomst van het parlement na deze week worden gehouden. Dit debat, waarin Eden een be langrijk aandeel zal hebben, zou worden besloten, aldus Churchill, met het aannemen van de volgende motie: „Het Huis keurt de politiek der regeering, nl. het zenden van hulp naar Griekenland, zonder aoht te slaan op het risico, goed en verklaart te vertrouwen dat onze operaties in het Midden Oosten en op alle andere oorlogstooneelen door de regeering met de grootste krachtzullen worden voortgezet". Tevoren had Churchill een voorstel tot het vor men van een kleiner oorlogskabinet met ministers zonder portefeuille en met deelneming van staats lieden als den Australischen premier Menzies van de hand gewezen. „Het verlangen naar een debat in het Lagerhuis neemt in Londensche parlementaire kringen met den dag toe", schrijft de Londensche correspondent van het Zweedsche blad „Nya Dagligt Allehanda". De parlementsleden van alle partijen wenschen dringend -hun meening over den algemeenen toe stand te zeggen. Een geheele reeks leden verlangt bovendien een wijziging in de regeering en de be perking van het Britsen oorlogskabinet tot drie a vier ministers zonder portefeuille. Daar Churghil] noch het aantal der naar Griekenland overge brachte Engelsche troepen, noch hun verliezen heeft kunnen opgeven, wenschen de leden van het Engelsche Lagerhuis van rechts tot links dat hun klaren wijn op dit punt geschonken zal worden, vooral ook wat betreft de vraag, op wiens aanra den tot den veldtocht in Griekenland besloten is. Ontslag van Lindbergh aanvaard. Roosevelt's uitlatingen in een deel der pers veroordeeld. Uit Washington meldt het D.N.B.: Het ministerie van oorlog heeft de ontslagaanvrage van kolonel Lindbergh aanvaard. De pers veroordeelt voor. een deel de uitlatingen van Roosevelt over Lindbergh scherp. De president had, naar men weet, Lindbergh vergeleken met de verraders uit den burgeroorlog. Zoo schrijft Johnson in de „New York World Telegram": als iemand door een zoo hooggeplaatste persoonlijkheid als Roosevelt een verrader wordt genoemd, alleen omdat hij tegen deelneming van de ""Vereenigde Staten aan den oorlog is, dan, is het met de vrij heid van meeningsuiting gedaan en verkeert de democratie in gevaar. Ih een hoofdartikel zegt dit blad dat Lindbergh thans denzelfden moreelen ■moed aan den dag heeft gelegd als bij zijn Oceaan- vlucht. Het blad eisch verdraagzaamheid ook tegen over Lindbergh. De „New York Sun" schrijft dat Roosevelt zoowel historisch als menschelijk een vergissing heeft be gaan als hij Lindbergh met verraders vergelijkt. Lindbergh's opvattingen zijn reeds voorheen juist gebleken, toen vhij rapport uitbracht over de situ atie in Europa. Het ontslag van Lindbergh is het onvermijdelijke resultaat van een niet te veront schuldigen misbruik van de groote machtspositie, die Roosevejt bezit. In tegenstelling tot deze opvattingen bepleit de „New York Post" Lindbergh's verdwijning uit de weermacht die geen officier kan gebruiken, die „defaitistische propaganda voert". Duitschland en Turkije. Te Berlijn niets bekend omtrent reis van Inönü. Van welingelichte zijde wordt uit Berlijn aan het A.N.P. gemeld: Van een reis van den president der Turksche republiek Inönü naar Duitschland is te Berlijn niets bekend. E\renmin is iets bekend over een dergelijke reis van andere Tprksche staatslieden. Op een vraag van buitenlandsche zijde werd het bovenstaande gisteren in de Wilhelmstrasse geantwoord. Utadio fLtaqwmwa DONDERDAG 1 MEI 1941. Nederlandsen Programma. HILVERSUM I, 413.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek, 8.00 B. N, O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid d«br het Vrijz.-Prot. Kerkcomlté). 8.25 Gewijde muziek (opn,). 8.45 Orgelspel. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.18 Gramofoonmuziek. 10.00 Frans Wouters en zijn orkest en gramofoonmuziek. 11.00 Voor boeren en plattelanders, 11.20 Viool, plano en gramofoonmuziek, 12.00 Omroeporkest. 12.42 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten, l.oo Ensemble Amende. 1.35 De Ramblers. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Arnhemsche orkestvereeniging en solist. 3.00—3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Gramfoonmuziek. 4,30 Cyclus „Muziekcentra ln het verleden" (met gramofoonplatcn). 5.15 B N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.40 Ensemble „De Jonge Acht" en so list. 6.15 Cyclus „Sport en lichamelijke opvoeding". 6.30 Radiotooneel. 7.00 B. N. O. Vragen van den dag. 7.15 Rot- terdamsch Philharmon-ihch Orkest (opn.). 8.00 B. N, O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten, Engelseh. 8.45 Concert voor de Duitsehe Weermacht. 9.40 Gramofoonmuziek, 9.45 B. N .O. Engelsche berichten. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. Nederlandsch Programma. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ Radio-Stichting). 10.20 Gramofoonmuziek. 11.30—11.45 Declamatie. 12.00 Berichten. 12.15 Het orkest „Malando" en solist. 12.45 B. N. O. Nieuws- cn economische berichten. 1.00 Ensemble Bandi Balogh met piano-Intermezzi. 2.00 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuziek. 2.30 Omroeporkest. 2.30 Om- reporkest en moderne zangdeclamatie met gltaarbegelel- ding. 3.30 Vreugde stonden aan zlekensponden. 4.00 Orgel spel en zang. 4.30 Voor de jeugd. 5 00 Christ, lectuur (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Omroep orkest. 6.00 Causerie over weefkunst. 6.15 Amabile-sextct. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 B. N .O. Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Ensem-, ble Bandi Balogh. 8.00 B. N. O- Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek of spiegel van den dag. 8.30 Omroep- symphonle-orkest en soliste. 9.50 Cyclus „Wij en onze historie". 9.25 Omroepsymphonie-orke*!»- 10.00 B. N. 0< Nieuwsberichten, sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3