BEVERWIJK Voordrachtavond txpedUie ms vim ocEyyüN) ptsnets&hi.SxfiedUieêedtfy LUIDSPREKER Eau de Cologne per maatje Luidsprekers Personeel gevraagd ZWEMMER'S RIJWIELHANDEL Verhuizingen Transporten/ Besteldienst Reehorst de Groof ALKMAAR PACKE Het afscheid van mevr. v. d. Werff. Het afscheid van mevr. G. v. d. Werff-Mooy als administratrice van het Maatschappij Ziekenfonds „Beverv/ijk en Omstreken" is Zaterdagmiddag niet onopgemerkt voorbijgegaan. Uit dit afscheid bleek nog weer eens overduidelijk, wat voor een waar deering men heeft voor den arbeid, die mevr. v. d. Werff, in den loop der jaren voor het Ziekenfonds verricht heeft. In een intieme bijeenkomst heeft het bestuur in het kantoorgebouw afscheid genomen. De voorzit ter van het fonds, dr. W. J. Royaards, sprak de scheidende administratrice toe en bood haar een prachtig blijvend aandenken aan. Namens de deelnemers, artsen, specialisten, tand artsen en apothekers, voerde dr. Th. J. J. Duterloo het woord. Met waardeering getuigde spr. van het vele werk, dat door mevr. v. d. Werff in het be lang van het fonds in een 14-tal jaren is verricht. Spr. hoopte onder aanbieding van een zilveren room stel met inscriptie en 12 zilveren theelepels, dat zij nog vele jaren van een welverdiende rust zou mogen genieten. De heer P. Pallesen sprak namens het personeel en liet ook zijn woordn vergezeld gaan van een fraai geschenk. Voorts voerden nog het woord na mens de vertegenwoordigers, de heer A. van dei- Plas en de heer C. Dingier en W. Maters.' Vele particulieren maakten hierna nog van de ge legenheid gebruik om van mevr. v. d. Werff per soonlijk afscheid te nemen. Tuinbouw Studieclub op excursie. De Tuinbouw Studieclub heeft Zaterdagmiddag een excursie gemaakt naar den derden bloembol lendag van de Ned. Vereeniging tot bevordering der wetenschappelijke veredeling van siergewassen te Limmen. O.m. werd de ,hortus bulborum" be zichtigd. In deze „hortus" staan meer dan 500 va riëteiten tulpen geplant, alsmede een collectie hyacinten bestaande uit ruim 100 variëteiten. Vele dezer variëteiten worden niet meer voortgekweekt en zijn ook niet meer in den handel. Het zijn oude cultuurvormen van soms meer dan honderd jaar oud. Ook komen in dezen tuin bijzondere cultuur afwijkingen voor, die van groot wetenschappelijk belang zijn ten aanzien van de veredeling. Een ander bezoek gold het „Museum voor bloem bollenteelt", stichting van den heer P. Boschman. „Hierna beter" voerde „Komedie" op. Zaterdagmiddag heeft de tooneelvereeniging „Hierna beier" uit Koog aan de Zaan voor de ledën van „Die Gieteling" een opvoering gegeven van „Komedie", blijspel in drie bedrijven van J. van Ees en Henk Bakker. De oorzaak, dat inplaats van „T.A.V.I.D-.O." Zaankanters op de planken ver schenen, vond zijn oorzaak in ziekte van eenige Tavido'ers. Het bestuur deed toen een verzoek aan „Hierna beter" en wat meer zegt: het was een goede keus. Dit gezelschap telt vele en geroutineer de tooneelisten, die van een zeer eigenaardig stuk een goede opvoering gaven. Eigenaardig was „Ko medie" zeker, want het telt naast vele lange dialo gen tal van verrassende wendingen, welke iederen keer de vraag deden rijzen: waarheen willen de auteurs nu weer? Ieder bedrijf telde van deze ver rassingen. Udo van Elmschot (H. Kuyper) maakte van den nietsnuiter en vanwege zijn toelage op een ver loofde beluste jongeman een arragant type, die zijn tékst, die met tal van vreemde woorden en uit drukkingen doorspekt was, met groot gemak lan ceerde en er niet weinig toe bijdroeg, dat de lange dialoog niet te droog werd. In mevr. G. Kordes- Bakker als Alice Laruze, geboren Freule de Roder het gescheiden vrouwtje vond hij een waardig tegenspeelster, die den jonker met haar intriges geregeld, schaakmat zette. De heer J. J. Kamphuys (Baron) was de kwade vader, die zijn zoon met alle geweld wilde zien trouwen en dreigde de toelage in te trekken als dit niet gebeurde. Meermalen wist hij de echt va derlijke toon te treffen. De dankbaarste rol was echter in handen van mevr. G. Woerdeman-Brand, die als het meisje van de straat in I en II de lachers op haar hand had. Haar verschijning in dit deftige milieu was o.a. één van de verrassingen in dit stuk, waarin vele aardige vondsten waren. Het onver- valschte dialect met een tikje Zaansch vooral bij de dames droeg niet weinig bij tot de algemeene vroolijkheid. Beeps (H. H Hennink) was de „stalen" en onbe rispelijke huisknecht, die met den heer J. van dei- Bos en mej. Heynis medewerkten om van deze komedie een succes te maken. De rolkennis was zeer goed, wat het tempo ten goede kwam. De aan kleeding van het tooneel was prima verzorgd. De voorzitter was dan ook ongetwijfeld de tolk van alle aanwezigen/ toen hij dank aan de mede spelenden bracht voor het gebodene. De dames werden bloemen aangeboden. Een bal 'hield de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen. Gecombineerd concert. Ponderdag 8 Mei wordt in het Luxor Theater een gecombineerd concert gegeven van de koren, die onder leiding slaan van den heer H. van Dijk. Hier toe behooren het Chr. Mannenkoor te Haarlem, Chr. Gem. Koor „Con Amore" te .Heemskerk. Doopsge zind Gemengde Zangkoren te Beverwijk en te Haarlem en het mannenkoor „Zanglust". AGENDA VOOR VELSEN EN IJMÜIDEN. MAANDAG 5 MEI. Thalia Theater: „Vergeet mij niet", 8 uur. Rex Theater: „Sterker dan de Wet", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Alles voor de Firma" (De vier Mullers), 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK. MAANDAG 5 MEI. Luxor Theater, Breestraat: „De laatste ronde" €n bijprogramma. 8 uur. DINSDAG 6 MEI. Luxor Theater, Breestraat: „De laatste ronde" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: MAANDAG 5 MEI. Rembrandt Theater: „Operette" (geprolongeerd). 2.30, 6.30 en 3.45 uur. Palace: „Rakoczy-marsch", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Johannisfeuer", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De groote Leugen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons Doel" 104 uur. DINSDAG 6 MEI. Stadsschouwbux-g, Wilsonsplein: Liederenavond Lore Fischer, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: H.O.V.-concert, Beet hoven-cyclus. Groote Kerk: Orgelbespeling van 89 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags er. des avonds, Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken V£n leden van „Kunst Zij Ons Doel" 104 uur. Goederen moeten geprijsd worden. Door de gemeentepolitie wordt, nogmaals de aan dacht van de winkeliers gevestigd op het bepaalde in art. 8 fier Prijsopdrijvings- en Hamsterwet 1939. Hierbij woi-dt bepaald dat hij, die goederen ten aanzien waarvan een maximum koopprijs of huur prijs is vastgesteld, of welke vallen onder de bepa lingen van de Prijzenbeschiklcing 1940 No. 1 in het klein te koop aanbiedt of verkoopt, dan wel te huur aanbiedt of verhuurt, verplicht is bij die goederen op een voor het publiek duidelijk zichtbare wijze den prijs te vernielden. Dit geldt niet alleen voor goederen, welke in de étalages uitgestald zijn, maar eveneens voor al die goederen, welke in den winkel onder het oog van het publiek zijn gereed gelegd en aldus te koop worden aangeboden. Prachtisch komt het hierop ner, dal alle goederen welke in de winkels voorkomen, geprijsd zullen moe ten zijn. MASSAKAMP TUSSCHEN „HOOGOVENS" EN „MEKOG". De uitslagen van de massakamp tusschen de „Hoogovens" en de „Mekog" luiden als volgt: „Hoogovens"„Mekog". G. Zandbei-genDr. v. Epen /2]/21 C. van Krim penC. Vogelzang 1/21/2, A. de BruinP. A. Veldheer 01; J. BeentjesW. Steeman y2'/2> G. PaardekooperIJzerman 10; B. Wulms Scherer y2y2; WarmelinkUilenbroek 01; G. v. d. BergIr. v. Riemsdijk 10; Ir. v. d. BlinkP. Andrea J/2Yï\ Justman JacobBlok 10; Ir. Dei-ksVisman 01: SoetersStolk'O1; v. Wes- tei-ingWitlox 10; K. de Boei-Mulder 01; P. C. BaisOfferhaars 10; AdelaarLuster 10; C. de Boei-Oort 01; v. LoonIr. van Delden 01; VerschoorKlijn 10; Vergunstv. d. Lee 10. Totaal 10i/2—9»/2. T. Y. B. B.—Beverwijk (3~3) Thuisclub loopt 30 achterstand in. De Wijkers hebben het ook tegen T.Y.B.B. niet tot de volle winst kunnen brengen, hoewel zij met de rust een 03 voorsprong hadden. Bij de rood- witten ontbraken G. de Ruiter en Steenvoorden, waarvoor in de plaats stonden opgesteld Th. Kuyer en Benning. In de eerste helft toen de Wijkers den stevigen van doel tot doel staanden wind mee had den, vlotte het aardig, hoewel in de voorhoede 'het schieten te wensehen overliet. Ook de gastheeren lieten zich niet onbetuigd en poogden toen met snelle uitvallen tot doelpunten te komen, doch de roodwitte-achterhoede greep steeds op het juiste oogenblik in, terwijl achter de enkele schoten, die de T.Y.B.B.-voorhoede loste, niet voldoende kracht zat om gevaar op te leveren voor doelman Van Roon. Toch lag er een zekere matheid in het spel van de bezoekers en ontbrak het aan het noodige enthousiasme, wat wel voornamelijk zal zijn te wijten aan het feit dat de ploeg geen kans meer maakt op het kampioenschap. Zoo gingen de eerste 25 minuten voorbij zonder dat er gescoord werd, hoewel de Wijkers voortdurend domineerden. Toen was het Marx die op flinken afstand een hard schot loste dat doel trof. (01). Dan veroorzaakt de rechtshalf der gastheeren een vrije trap; deze wordt door Maen'nout hoog inge schoten en verdwijnt door de handen van den doel man in het net. (02). Nadat Holman eenmaal tegen den paal heeft ge schoten. doet hij het even later beter en geeft den T.Y.B.B.-doelman voor de derde maal het nakijken door een crosspass onhoudbaar te benutten. (03). Met dezen stand komt de rust. Spoedig na de hervatting blijkt dat T.Y.B.B. zich nog niet gewonnen geeft. De thuisclub, die nu den steun van den wind heeft, zet een serie aanvallen op, welke Beverwijk met de grootste moeite en ten koste van eenige corners weet te weerstaan. De Wijkers hebben in deze periode niet over oech te klagen, want eenmaal brengt de paal redding, terwijl enkele keeren het leer rakelings langs het doel gaat. Een doelpunt kan dan ook niet uitblij ven en na ongeveer 20 minuten heeft de T.Y.B.B.- linksbinnen succes met een hard schot. (13). De bordjes zijn volkomen verhangen en nu zijn het de roodwitten, die het van snelle uitvallen moeten hebben, doch vooral de rechtsback van T.Y.B.B. blijkt een waar struikelblok. Bij een vol genden aanval van T.Y.B.B. schiet de linksbuiten op doel. doelman Van Roon trapt den bal het veld weer in net voor de voeten van den linksbinnen, die deze kans niet laat voorbijgaan en keihard in schiet. (23). Tot enkele oogenblikken voor het einde blijft de stand ongewijzigd. Dan krijgt T.Y.B.B. een corner te nemen, welke door den linksbuiten goed voor doel wordt geplaatst en met vereende krachten in doel wordt gewerkt. (33). Juist als doelman Van Roon den bal uit de tou wen haalt fluit scheidsrechter Wëstrik, die dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd tot ieders genoegen leidde, eindigen. De Wijkers zagen zich dus op het nippertje de overwinning ontgaan, hoewel dit gelijke spel de krachtsverhouding juist weergeeft D.E.M.—ONZE GEZELLEN (2—0). Er staat een stevige wind van doel tot doel en hierdoor gesteund is D.E.M. spoedig in de meer derheid. De doelman der gasten is echter uit het goede hout gesneden en weet met schoten van Schram en De Vries wel raad. Onze Gezellen be paalt zich tot uitvallen, waarbij vooral de scho ten van den linksbuiten goed gericht zijn, doch doelman Slotemaker weet deze naar behooren te verwerken. Hoewel de thuisclub steeds in bet of fensief blijft en verschillende mooie kansen krijgt, weet zij haar meerderheid niet in doelpunten om te zetten, zoodat de rust komt met blanken stand. Na de thee blijkt Onze Gezellen aan het wind- voordeel niet veel te hebben. Terstond is D.E.M. weer in den aanval, maar de doelman der tegen partij redt tweemaal keurig. De gasten weten dan het spel eenigen tijd gelijk op te doen gaan, maar tegen de D.E.M.-verdediging is hun aanval lang niet oDgewassen. Bij een goeden D.E.M.-aanval brengt Tervoort goed op, zwenkt naar binnen, schiet dicht voor doel scherp voor en een back der tegenpartij werkt den bal in de touwen. (10). Iets later is het Arisz die met een kopbal den voorsprong vergroot. Als er nog een kwartier ge speeld moet worden, verlaat de linksback der sasten het terrein, even later gevolgd door den linksbuiten, D.E.M. is nu steeds in den aanval, loopt echter nogal eens in den buitensoelval en weet het numerieke overwicht niet in doelpunten uit te drukken. Met een kleine overwinning eindigt deze tamme laatste thuiswedstrijd. Uitreiking aardappelkaarten. Dinsdag zijn voor het afhalen der aardappelkaar- ten aan de beurt de letters S T U en V. Vandaag zijn aan de beurt de letters' L tot en met R. Kantooruren van 9 tot 1 uur en van 2 tot 5.30 uur. R.K. WANDELCLUB „S.S.S.". De R.K. Wandelclub „S.S.S." heeft ingeschreven voor de Velser Politie wandeltochten op 18 Mei. D. S. S. H.—V. V. B. (2—3). V.V.B. telde drie invallers, doch dit is geen reden geweest, om de zaken minder serieus aan te pak ken.' Niet ondanks deze invallers, doch dank zij deze spelers is een vlotte partij voetbal het gevolg geweest. Immers Nooy op de spilplaats voelde zijn taak goed aan en Zandbergen op de rechtsbuiten- plaats kan op een goeden wedstrijd terugzien. Goede hooge voorzetten van zijn kant hadden tot gevolg twee doelpunten, terwijl hij het derde zelf voor zijn reekning nam. door goed naar bin nen te komen. Ondanks het windvoordcel is V.V.B. voor rust geenszins in de meerderheid geweest, doch door frisch open spel wist zij tot doelpunten te komen. D.S.S.H. voelde blijkbaar meer voor het korte samenspel, doch zij miste hiervoor den schutter die toch voor dit spel onmisbaar is. De verdediging van V.V.B. bleef dan ook voor de rust de baas. Na de rust leidde D.S.S.H. haar aanvallen meer over de buitenspelers, wat het gevolg was, dat de stand binnen het half uur gelijk was. Ver der is zij niet gekomen, mede door het feit dat V.V.B. hierdoor eenigszins wakker werd geschild en zoowaar den stand op 32 wist te brengen. Bouwen lioogspanningsgebouw. Het bouwen van een hoogspanningsgebouw na bij het binnenhoofd van de Noordersluis alhier is opgedragen aan den laagsten inschrijver G. Wester 1 huis te Amsterdam, voor f 4950. Lezing ds. A. Berkhof. Men verzocht ons te melden dat de lezing, die ds. A. Berkhof hedenavond in het lokaal Willems- beekweg 38 zal houden te half acht begint. ,,Dc Bijenkorf" opgehouden. De in Hotel „Augusta" gehouden openbare ver- kooping van het café-restaurant „De Bijenkorf" had tot resultaat, dat het gebouw vor f 15600 werd opge houden. Ds. J. KAPTEIJN. Ds. J. Kapteijn, predikant bij de Gereformeerde Kerk te IJmuiden, is gisterenavond te Groningen beroepen. Bridgeclub „IJmuiden". Woensdag 23 April werd de laatste onderlinge bekerwedstrijd van B.C.IJ. beëeindigd. Deze wed strijd kon de week daarvoor wegens gebrek aan tijd niet uitgespeeld worden. De wedstrijden wer den in de Noord-Zuid lijn gewonnen door de hee- ren Borst en Jonker, die na drie van de vijf te hou den drives reeds zeker van de eerste plaats waren. In de Oost-West lijn viel de beslissing pas in den laatsten wedstrijd daar in deze lijn enkele paren elkaar 'niet veel toegaven. De beslissing viel ten gunste van de heeren Hofman en sShoone. De gede tailleerde uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: Noord-Zuid: 1 de heeren Borst-Jonker 7 pnt„ 2 de heeren Raspoort-Deutekom 11 pnt., 3 de heeren Osendarp- Rijke 14 pnt., 4 de heer en mevr. Jansen 17 pnt. Oost-West: 1 de heeren' Hofman-Schoone 9 pnt., 2 de heeren Jongeling-Westerop 10 pnt., 3 de heeren Rob-Jonk man 13 pnt.. 4 de heer en mevr. Winters 21 pnt. Het club-wedstrijdseizoen is hiermede nog niet geëindigd, daar thans nog de prijzen competitie af gewerkt moet worden. A.s. Woensdag wordt in café Demmers de laatste Kennemerland-bokaalwedstrljd gespeeld tusschen de twee eenige vereenigingen, die nog kans op den eersten prijs hebben. Wint B.C.IJ. of wordt er ge lijk gespeeld dan is IJmuiden, dank zij haar 53 overwinning, Zondag 20 April behaald op „De Ken- nemers" reeds kampioen. Mocht de tegenstander van Zondag, Sans-Atout uit Beverwijk winnen dan is tussohen de vereenigingen Sans Atout en B.C.IJ. een beslissingswedstrijd noodig. V. s. V. H KAMPIOEN. Door zijn overwinning op D.W.V. 2 behaalde het tweede elftal van V.S.V. 2 gisteren het kampioen schap zijner afdeeling,. waarmede we de roodwit ten van harte gelukwenschen. BONDSDAG VER. v. .TONGE OUD- KATHOLIEKEN TE EGMOND. Ondanks de moeilijke omstandigheden, is het be stuur van de Oud-Katholieke Jongeliedenvereeni- ging ..Vroom, Vrij en Blij" te Esmond aan Zee er in geslaagd den iaarliikschen Bondsdag, die door de oorlogsomstandigheden en de gevolgen daarvan in 1940 niet kon plaats vinden, te kunnen organi- seeren. In plaats van één dag zijn twee dagen georgani seerd en wel Zaterdag en Zondag, 7 en 8 Juni. De vele leden van den Bond van Vereemsingen van Jonge. Oud-Kat.holieken in Nederland,, die aan dezen Bondsdag zullen deelnemen worden voor den nacht bij de gemeenteleden van Egmond aan Zee ondergebracht. Zaterdagavond 7 Juni worden de gasten ontvan gen in het Verenigingsgebouw aan de Juliana- straat. waarna een gezellige avond wordt gehouden in café „De vergulde Valk". Des Zondags zal na.den kerkdienst, gevolgd door een broodmaaltijd, een wandeling langs het strand en door de duinen worden gemaakt. Ongetwijfeld zullen vele leden van de TJmuider Jongeliedenvereeniging" „D.G.S.", dezen Bondsdag medemaken. per flesch je 0.17, Odeur 0.12, huidcream 0.15, brillantine 0.19. Poedevdoozen, -donsjes, nagellak, broches, kettingen, armbanden, corsages, horloge bandjes 0.17. Tandpasta, Tandenborstels. Komt U eens kiiken. Spotgoedkoop. REM Kalverstraat 14. IJMUIDEN-O. - Telef. 5162. TE KOOP GEVRAAGD: alle soorten Meubelen, Koper werk. Kristal, Goud. Zolver enz. OVERBEEK, Jansweg 59 - Telef. 13256 UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) MELKGE1T te koop (hoorn) Hageveldstraat 5, Santpoort. TE KOOP GEVR. 12 els karpet, 2 crapauds en 4 stoelen i. g. st. z. Br. m. prijs IJ 532 bur. v. d. bl. Vijf en twintigjarig bestaan R.-K. Propagandaclub. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de R.K. Propagandaclub „St. Antonius van Padua", welk feit op 2 Mei viel, zal op Zondag, 18 Mei in •het gebouw van den R.K. Volksbond aan den Wij- kerstraatweg een propaganda-avond worden gehou den. De bekende redenaar pater Borromaeus de Greve zal spreken over de schoonhei id van het Katholieke geloof. HEEMSKERK ST. JOSEPH-GEZELLEN. Woensdagavond zai de. heer B. Machielse uit Beverwijk voor de St. Jösephgezellen een lezing houden met als onderwerp „De houding van den tegenwoordigen jongeman ten opzichte van de or ganisatie". CASTRICUM BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus G., zoon van J. Beentjes en Ch. Beentjes; Willem G„ zoon van J. de Ruijler cn E. Huijg; Robert, zoon van A. van Essen én M. Noordenbos; Nicolaas G., zoon van L. Kuijs en A. Stet; Gerardus, zoon van N. Mooij en A. Zonneveld; Erna Wybrigta, dochter van W. Husman en W. Schaffer; Hubertus L., zoon van K. Welters en E. Horbach. Ondertrouwd: Adrianus Meijne en Anna Koppes' Johannes Sander en Johanna Beentjes. Overleden: Aaltje Edel, 45 jaar; Gabe Bloem. 69 jaar. Gevraagd: NET MEISJE goed kunn. werken, Nieuwe Schulp weg 245, Velsen-N. Net DAGMEISJE gein:. Aanm. na 7 uur bij Groen, C. H. Moens- straat 2A, Beverwijk. Gevr. v. direct net DAGMEISJE n. ben. 16 j. Aanm. na 7 uur, C. H. Moensplein 5, Beverwijk. B. z. a. NET MEISJE of 2de meisje zw. en kat. dr. v. g. g. v. Hotel Rest. geen bezwaar, zelfst. kunn. werken. Br. IJ 533 bur. v. dit blad. Gevr. flink DAGMEISJE zelfst. kunn. werken van half 9-5 uur. Aanm. tusschen 7 en 8 uur Jan Kosteliklaan 19, Voor Huishouding JUFFROUW gevr. om cl-ame 's morgens te rijden bij guur weer naaion, niet. 's midd. aanm, Paulus Buyslaa.ii I 5, Heemstede. NET .MEISJE gevr. voor dadelijk dat netjes werken en goed kan ko ken voor n. en d. Zamdv.laan 100, Heemstede. doac Jcuus cKooiitc „De Freule" van Theun de Vries Na de pauze „Humor" DONDERDAG 8 MEI A.S., om half acht in het KENNEMER HOTEL. Velserweg, Bever wijk. Prijs ƒ0.60. Behoudens goedkeuring der autoriteiten. Kaarten verkrijgbaar bij de BEVERWIJKSE BOEKHANDEL, Breestraat 25 te Beverwijk en aan de zaal. Heden kunnen wij U nog leveren PRIMA Jlifiuieten met geuuUaniseexde banden landei (oit Opknappen van rijwielen vanaf ƒ520 CEDM^TOfiAT 55 - IJMTMDEN-O. - TELEF. S1S4 IJMUIDEN—HAARLEM—AMSTERDAM Ln verbinding 1 alle diensten in Nederland. BLOEMSTRAAT 125 IJMUIDEN Telef. 1(0 GECOMBINEERDE MOTORBOOTDIENSTEN Bootsteiger Telef. 4101 Geregelde diensten IJmuiden Rotterdam. DAGELIJKS meerdere malen naa ALKMAAR, AMSTERDAM, DEN HELDER, z' WORMERVEER, ZAANDAM en omlig. gende plaatsen. - Doorzending door geheel Nederland. Voor nadere inlichtingen aan de kantoren IJMUIDEN, Steigenveg 8, Telefoon 4301, VELSEN. Kanaaldijk b/d Rijkspont. Telef. Beverwijk 331 Gevr. in gezin van 2 pers. NET MEISJE yoor alle. bezigh. var..8.-30 tot 2 uur. Zondags vrij. Brieven G SS02 bur. van dit blad. NAAISTER gevraagd. Bill, tarie- en. Brieven met opg. v. prijzen y. naaien v. dameski. G SS03 biirt -v. dit blad. ERV. COSTUUMNAAISTF.lt gevr. voor veranderwerk. Brieven G 8804 bur. van dit blad. Per 12 Mei gevr. flinke DAG DIENSTBODE, van SS in gezin m. kind. Juffrouw aanwezig. Mevr. Koster-Bloemendaal, Joh. Ver meerstraat 11, Heemstede. Bij oude dame gevr. ongedïpl, VERPLEEGSTER voor slaap- wacht. Rusthuis ,,Den Hout", Wes terhout park 5. Dir. gevr. in gezin 2 pers. flinke besch. HULP i. d. HUISII. niet ben. IS jaar v. g. g. v. S tot 5.30 Zond. vrij. Loon f,6 P. w. Aanb. na 7.3 0. Anna van Burenlaan 16, Haarlem. Voor dir. gevr. BESCH. DAME bij 2 dames, genegen t. kl. verg. alle lxuish. bezigh. te verr. Hulp aanw. prima ref. verz. Brieven G S833 bur. van dit blad. Bekwame NAAISTER gevraagd dh-ect. Nieuwe Groenmarkt 24A. Gevr. NET MEISJE voor 4 d. p. week van S.30-3. Geref. of Herv. Pijntorenstraat 24. ONGEH. WERKSTER in kl. gez. Voori. 1 ooht. p. w. Bloemveldlaan 60 fbij Ramplaan). Gevraagd,: flinke HULP i. d. HUISHOUDING van 9-6 u. f 7 p. w. Mevr. Klein, Ju liana straat Gevr. 12 Mei NET MEISJE zelfst. k. w. en k. van S-7 uur. Zondags vrij. Loon f 7 p. w. P. van Niel, Gr. Houtstr. 9 0, Parfumeriezaak. VASTE LIJNDIENST ROTTERDAM, iHooidrift, IJMUIDEN, Heidestraat V, I Telef. 55244 Telef. 5240. in tl OFFÏCIEEI.E PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LAXDBOlTfl EN VISSCIIERIJ. VARKENS. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd deelt mede: Contracten en vergunningen voor varkens: Reeds vroeger werd gepubliceerd, dat iedere varkenshouder, die .varia tl boven 60 kg. in voorraad had. voor 1 April een aanvraag voor een conr of een vergunning moest hebben ingediend voor dat aantal varkens. Tra u; is besloten, dit contract- en. vergunningsstelsel uit te breiden tot varl vanaf 40 kg. levend. Varkenshouders moeten hun aanvraag indienen voor 11 Mei a.s. Zij, voor of 10 Mei a.s. geen aanvraag voor een vergunning of contract hel ingediend voor hun varkens boven 40 kg. zullen uitgesloten worden van voedertoewijzing, afgezien van andere te nemen maatregelen. Leveringscondities: In de N. V. C.-condities voor levering van contractvarkens 1941 zijn eens! wijzigingen aangebiacht. jij 1. Het zal in de toekomst niet onmogelijk zijn, dat de centrale over varia i.j moet beschikken met een lager gewicht dan 95 kg. Dientengevolge rijai leverings-condities aangevuld met de bepaling, dat de centrale het refit heeft de contractvarkens over te nemen op een vroegeren datum dan in contract is vermeld en alsdan bij een lager gewicht. 2. Is de bepaling in de condities opgenomen, dat van een varken, dal ld i\ gecontracteerde maximum-gewicht overschrijdt, de kg. welke boven maximum-gewicht uitgaan, slechts voor de helft van den contractprijs i den uitbetaald. 3. Zal..voor de contracten na 10 Meiafgesloten de uitbetaling van dek# som niet meer plaats hebben aan den contracttant, maar aan den bandèlafi die namens hem het varken heeft geleverd. Vervoervcrbod varkens boven 25 kg. Tot dusver was het vervoeren van varkens met een gewicht van meer i'J 40 kg., behoudens vergunning, verleend door of vanwege de N. V. C. eik C. O., verboden. Hierin is verandering gebracht in dien zin, dat thans fq* het vervoeren van varkens met een gewicht van meer dan 25 kg. is vereischt. Vervoervergunningen. Tot dusver wei den vergunningen verleend voor het vervoeren yan to* lijk dragende zeugen en zeugen bij de biggen van bedrijf naar bedrijf. Aan deze regeling wordt uitbreiding gegeven. Thans kunnen vergunningen worden gegeven voor het vervoeren van te" nelijk dragende zeugen en zeugen bij de biggen, zoowel als voor varia bestemd voor fokdoeleinden, niet alleen van bedrijf tot bedrijf, maart van een bedrijf via de markt naar een ander bedrijf. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot den plaatselijken bureauhorat" OFFÏCIEEI.E PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOU" EN VISSCHERIJ. a boter e i de bedoeling op een 2ofl<( U een Ideonl van een POESJE? pJaals een Distributie van boter en margarine. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vissctej, maakt het volgende bekend met betrekking tot de distributie margarine. Zooals ïeeds eerder werd medegedeeld, ligt het - deelte van de bonnen der vetbaart boter tegen gei educeerden prijs verte: baar te stejlen. In verband hiermede zullen de deiaillisten bij inlevering' consumentenbonnen bij de distributiedienslen zich aan "bepaalde vóór»®* ten dienen te houden. Het is daarom van groot belang, dat zij zich zoo dïg mogelijk, doelt in ieder geval voor Donderdag 8 Mei'a.s. om inlichuns ter zake tot de plaatselijke distributiediensten wenden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOü" EN VISSCHERIJ. Opgave van aardappejyoonaclen door telers en handelaren. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt dat in een door de Nederlandschè Inkoopcentrale van Akkerbouwpremie lenomen bestuursbesluit is. bepaald, dat alle telers, die nog aardappeyjL voorraad hebben, deze vooraad moeten opgeven aan den plaatste bureauhouder waaronder zij ressorteeren; ,s| Deze opgave kan achterwege blijven, indien de voorraden reeds door zijn opgegeven bij de P. B. H. of de Provinciale Inkoopcentrale van l bouwproducten. De opgave behoeft ook niet te geschieden, indien de voorraad is 1®*^ oor consumptie van het eigen gezin, mits de voorraad niet meeroaa- kg. bedraagt. Voorzoover groothandelaren en kleinhandelaren nog in het bezit zijn voorraden, zonder dat zij deze hebben opgegeven aan de V. B. N. A/BE zij deze voorraden opgeven aan de Provinciale bureaux of plaatselijke koopkantoren van de V. B, N. A. Het bovenstaande geldt niet alleen voor voorraden consumptie-aa^PPj maar eveneens voor aardappelen, welke oorspronkelijk voor uitpo"1 bestemd en voor dit doel niet meer zullen worden gebruikt. ü(l De opgaven moeten voor Donderdag 8 Mei a.s. bij de aangewezen msi zijn ingediend. Zij, die de gevraagde gegevens niet, of niet juist verstrekken. gens overtreding van art. 3 van. het aardappelbesluit V. V. O. U10 B

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4