Bonnen die thans geldig zijn: De Pier. ïBucQedifkeSlcuid Wat de pot schaft. De Centrale Keuken heeft hedenmorgen 491 porties uitgereikt, waarvan 20 in Wijk aan Zee. Het. menu was princesseboontjes met erwten en aardappelen. Voor Woensdag zijn 634 porties besteld, waarvan 42.in Wijk aan Zee. De maaltijden zullen bestaan uit snijiboonen met witte boonen. Witte Kruis-badhuis. In het Witte Kruis-badhuis zijn in de afgeloo- pen week 540 baden verstrekt, namelijk 311 stort-, 191 kinder- en 36 kuipbaden en 2 baden aan werk- loozen. Het badhuis wordt deze week om 7 uur gesloten. KEURING GEWICHTEN. Van 23 tot en met 30 Mei a.s. wordt in de voor malige (Huishoudschool aan de Raadhuisstraat de keuring en herkeuring van maten, gewichten en meetwerktuigen gehouden."* Is hier iets van U bij Aan het.politiebureau zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen en dieren: Gevonden: gele kanarie, kinderschoentje, vul potlood, legitimatl ek aart, heerenrijwiel, glacé dameshandsehoen, zilveren armband, damesrij wiel, portemonnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, dameshandsehoen, rechter dameshand schoen, heerenrijwiel, huissleutel, kinderporte- monnaie, dameshandschoen. Verloren: identiteitsbewijs, portefeuille met in houd, leeren handschoen, identiteitsbewijs, rozen krans, portemonnaie met inhoud, geblokte das. portemonnaie met inhoud, Iersche setter, pakje kleeren, damesportemonnaie met inhoud, want en alpinomuts, wollen sokjes, gekleurde jas, acte- tasoh met inhoud, zilverbon van f 2.50 en twee van f 1, 5 stamkaarten, twee zilverbonnen van f 2.50 en 3 van f 1, distriibutiestamkaart. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEMERLAND" EN „VRIJE VEILING". Spinazie per K.G. 11 cent. Spinazie afwijkend per gr. k 7.308.80. Sla frer 100 krop f 38. Sla per 1O0 K.G. f 1617. Wortelen per bos 41 cent. Rabarber per kg. 711 cent. Raapstelen per kg, 14 cent. Radijs per bos 2V2 cent. Selderij per bos 1517 cent. Peterselie per bos 11—15 cent. Prei per K.G. 1623 cent. Witlof per K.G. 8—18 cent. Bloemkool I per stuk 20 cent. Asperges per K.G. 9399 cent. Aardbeien per doosje 2531 cent. A.D.O.—VLIEGENDE VOGELS (1—3) De thuisclub, welke het eerst het windvoordeel heeft, begint uitstekend, met felle aanvallen wordt het Haarlemsehe doel belegerd. Herhaaldelijk wordt Pluymers, die wat onzeker doet, aan den tand ge voeld en met een weinig geluk slaat hij er zich voorloopig doorheen.- Steeds meer wordt A.D.O. door haar goed stuwende middenlinie opgedron gen. Sinnige is bijzonder actief wat hij al spoedig beloond ziet als hij een prachtig schot inzendt, dat via het houtwerk in het doel verdwijnt. (10). Het spel raakt hierna iets meer verdeeld, waar door een fraaie snelle wedstrijd ontstaat. Bij de gasten is de midvoor Souverein de man, uit alle standen weèt hij het met zijn harde schoten, ICloes lastig te maken. Als bij een aanval van A.D.O. Beentjes vrij voor doel komt, weifelt hij even voor vermeend buitenspel, waardoor .zijn schot tegen den paal belandt. Spoedig hierna weet v. Wilpen met een hard schot de partijen op gelijken voet te brengen. (1—1). Na de rust gaat A.D.O. tegen wind op. Eenigen tijd blijft het spel aardig verdeeld, maar langza merhand lcomt VI. Vogels in de meerderheid. In deze periode onderscheidt doelman Kloes zich op buitengewone wijze, hoe de gasten het ook pro- beeren, alles belandt in zijn veilige armen. Als A.D.O. snel uitvalt, schiet Sinnige een voorzet van links ineens in, doch de bal gaat juist naast. Ongeveer vijf .minuten zijn er nog te spelen, als de gasten op den rand van het strafschopgebied, een vrije schop krijgen te nemen. De hard door Hirs_ingeschoten bal weet Kloes te stoppen, doch de terugspringende bal wordt andermaal inge schoten. (12). Niet lang hierna vergroot Souverein den voor sprong. (I3). BOSCHBRAND. Zondagmorgen ontstond brand in het bosch aan de Noorderlaan bij Marquette, waarschijnlijk door het wegwerpen van een eindje sigaar of sigaret. Hoewel men er spoedig bij was en met scheppen zand het brandje bluschte, ging toch een perceeltje bosch verloren. GUNNING. Aan de Aannemingsmaatschappij „Noord-Hol land" alhier, is gegund het bouwen van een ga rage te Heemstede, voor de firma v. Lint voor ruim f 28000. AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 6 MEI. Luxor theater, Breestraat: „De laatste ronde" en bijprogramma, 8 uur. WOENSDAG 7 MEI. Luxor Theater, Breestraat: „De laatste ronde" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. H e d en DINSDAG 6 MEI. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Liederenavond Lore Fischer, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: H.O.V.-concert, Beet hoven-cyclus. Groote Kerk: Orgelbespeling van 89 uur. Rembrandt Theater: „Operette" (geprolongeerd), 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Rakoczy-marsch", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Johannisfeuer", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De groote Leugen", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van werken -van leden van „Kunst Zij Ons Doel" ID4 uur. WOENSDAG 7 MEI. Wilhelminastraat 42: Aandeelhoudersvergadering N.V. Hypothecaire Beleggingsbank, 10,30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van wei-ken yan leden van „Kunst Zij Ons Doel" 104 uur. SCHAKEN. In het- „Noteboom"-tournooi dat te Leiden j.l. Zaterdag en Zondag is gehouden, wist de her P. A,. Veldheer, van de Hoogoven Schaakclub .in de Hoofdklasse den eersten prjjs te behalen met 2 pun ten uit 3 wedstrijden. De heer G. L. de Haas eveneens van de Hooi oven Schaakclub" en uitkomende in de le klasse, wist geen enkele partij le winnen. DE BEKERWEDSTRIJDEN WATERVLIET. or De uitslagen van de op Maandagavond gespeelde voetbalwedstrijden zijn: ■VU'd. A: Roode Haan 2—Bleyenhoeve 04. Afd. B: Teekenkamer 2D.L.B.V. 42. Voor deze week zijn verder vastgesteld: Woensdagavond: Afd. A: B. G.E.V.A. Afd. B: Walserij— K.L.M. Donderdagavond: Afd. A: OverschotjeLoontoetje. CLUBTOCHT VAN DE AMATEURFOTOGRAFEN. De Beverwijksche amateurfotografenvereeniging maakt Zondag a.s. een clubtocht per fiets naar de Heemskerker duinen. Hei vertrek is vastgesteld op 8.30 uur van het clubhuis. De garnaal zal thans verscheidene voedingsmiddelen moeten vervangen. Smakelijk, voedzaam en goedkoop voedsel. Evenals dit in andere landen van Europa, die in den oorlog zijn betrokken, het geval is, maken wij in ons land, vooral wat de voedsel voorziening betreft, zeer moeilijke tijden door. In verband,hiermee zullen vele onzer landge- nooten in de eerstkomende, maanden garnalen tot een hoofdbestanddeel van hun voedsel ma ken. Er zijn vele mogelijkheden om met betrekke lijk weinig geld vooral nu er met ingang van 7 April j.l. maximumprijzen voor den verkoop van garnalen zijn vastgesteld door het gebruik van dit schaaldiertje variatie in de dagelijksche maaltijden te brengen, hetgeen voor de huismoe ders zeker niet onwelkom is. In verband hiermede zullen wij hieronder eeni- ge recepten voor het bereiden van garnalen- schotels laten volgen, zooals deze door de direc trices van de huishoudscholen en door mevr. C. H. A. ScholteHoek, leerares in het koken te 's-Gravenhage, voor het „Verkoopkantoor- voor garnalen", zijn samengesteld. Garnalenragoüt. 250 gram garnalen, 3 a 4 d.l. melk, 2-5 a 35 gr. bloem, 25 a 35 gr. boter. Bereiding: De boter in een pan smelten, de bloem er door mengen en onder flink roeren bij scheutjes de melk toevoegen, terwijl de saus steeds doorkookt. De saus afmaken met zout, pe- pe maggi-aroma of citroensap, losgeklopte eierdooier, desverkiezendroom en gehakte terselie en de garnalen er door mengen. Het gerecht gebruiken voor een der volgende lunch of warme voorgerechten. Garnalengehakt. Per persoon pl.m. 75 gr. gepelde garnalen, wat eidooier, een stukje oud brood, peper, zout, nootmuskaat, gehakte peter selie en maggi-aroma, paneermeel of beschuit- kruim, boter. Bereiding: De gewasschen, uitgelekte garna len met behulp van den vleeschmolen malen. Het brood van de korsten ontdoen even in water zetten en danuitdrukken, vermengen met het ei, de garnalen, de kruiden, het aroma en de pe terselie en van het mengsel een grooten bal of kleine balletjes vormen. Deze als gehakt bra den. Indien noodig kan dit gerecht het vleesch ver vangen. Garnalen-croquettcn (8 a 10 stuks). (Een voudig recept.) 200 gr. garnalen, 2 d.l. melk, 30 gr. bloem, 30 gr. boter, peper, zout, noot, ge hakte peterselie. Bereiding: Van boter, bloem, melk, garnalen en kruiden een smakelijke ragout maken, zooals in het volgende recept (Fijn recept) is be schreven. De croquetten-massa op een plat bord uitge-- spreid, laten afkoelen tot ze stevig genoeg is om ze, verder te bewerken.Met 2 eetlepels gelijke rolletjes vormen, welke geen barsten mogen ver- toonen. De croquetten paneeren en bakken, zooals eveneens in het volgende recept staat beschreven. Voor het paneeren gebruikt men ei, paneermeel en voor het bakken: frituurvet, slaolie of delfrite. Garnalencroquetten (8 a 10 stuks) (Fijn re cept, 200 gram garnalen, lVz d.l. melk, 1 Va d'l. room, 30 gr. bloem, 30 gr. boter, 1 eidooier, 4 gr. gelatine (2 blaadjes) peper, zout, noot. (Voor het paneeren, enz. Zie bovenstaand re cept.) Bereiding: De boter verwarmen tot ze gesmol ten is, hieraan de bloem toevoegen en het ge heel tot een gladde massa roeren. De melk bij kleine hoeveelheden toevoegen en telkens al roe rende door laten koken, tot de saus gebonden is en de klontjes glad zijn geroerd. De in koud wa ter geweekte gelatine in warme saus oplossen en daarna de gewasschen en goed uitgelekte gar nalen, de room en de kruiden toevoegen. De ragoüt, op een bord uitgespreid, koud en stijf laten worden en daarna met 2 eetlepels rolle tjes van vormen. De> croquetten door fijn pa neermeel wentelen: met de hand navormen; ze daarna' door even losgeklopt eiwit halen en een een a tweemaal door paneermeel rollen. Het fri tuurvet in een diepe gietijzeren pan blauwdam- pend laten worden en hierin de croquetten bak ken tot ze goudbruin en knappend zijn. De ge bakken croquetten met een schuimspaan of croquetlepel uit het heete vet halen, op grauw papier laten uitlekken en ze daarna opdienen op een mét gevouwen vingerdoekje bedekte vleesch- schaal. De schotel afmaken met wat frissche peterselie. Kropsla met garnalen (voor 4 personen). 4 kroppen sla, ll/2 ons gepelde garnalen, 3 lepels azijn of kruidenazijn, 2 lepels slaolie, peper, zout, mosterd. Bereiding: De garnalen zorgvuldig in water met zout wasschen en goed laten uitlekken. De sla schoonmaken, wasschen en eveneens laten uitlekken. De kruiden vermengen met de olie en de azijnhiermede de sla en tenslotte de garnalen vermengen. Desverkie zend een hard gekookt ei, 'in plakjes gesneden, voor versiering op de schaal plaatsen. Behalve bovengenoemde kunnen er nog diver se andere smakelijke gerechten van de garnaal worden bereid. Recepten hiervan worden op aanvrage gaar ne gratis toegezonden door het „Verkoopkantoor voor garnalen", Juliana van Stolbergplein 3—4, D. KRUIJFF. Verbouwing. De firma P. Bart is toestemming verleend tot het verbouwen van het perceel Willem Barendsz- straat 21. Concert Mandolineclub „Excelsior" Uit het rijke repertoire van de mandolineclub Excelsior" had de directeur Johan B. Kok-een goede greep gedaan en een aantal interessante werken op het programma geplaatst van het con cert. dat bovengenoemd ensemble Zaterdagavond in „Ons Huis" gaf. Zooals gewoonlijk was de zaal weer goed bezet. De adspiranten openden den avond met een drie tal nummers. Er waren hier en daar weliswaar foutjes te hooren, maar de uitvoering marcheerde goed. Johan B. Kok verricht hier mooi werk, door aan deze kleinen de eerste beginselen der muziek bij te brengen. Wat een aandacht voor hun partij spreekt er uit de gezichtjes, wanneer men de kleine muzikanten in het orkest ziet. En hoe bestudeerd klonken het langzame walsje en de krontjonglied- jes, die spraken van Ajoen-Ajoen en die hooge klapperboom. De Suite van volksdansen van den directeur heeft reeds meermalen succes bij Excelsior geoogst, het is een compositie, die met zorg gekozen en vak kundig opgezet is. De uitvoering er van was ook nu weer tot in de puntjes door het groote orkest verzorgd. Er was geen enkel manco in de vele over gangen en tempiveranderingen. Zeer muzikaal van weergave en rijk aan nuariceeringen was dit weer eens Excelsior op zijn best. Als is een mandoline-orkest uiteraard beperkt in zijn uitingen, ik heb niettemin van deze meeslee- pende vertolking genoten. En met welk een prach- tigen marsch, het Russische Rasluka, werd het optreden geopend: het werd forseh gespeeld en het orkest was prachtig homogeen. Trouwens de inzet van de Suite was er eveneens rijk aan. Telkens als ik Excelsior zoo aan het werk hoor, bedenk ik wat een schat aan muziekkennis en welk een .feeling" voor het uitvoeren van mandoline composities Johan B. Kok zijn leerlingen heeft bij gebracht in de jaren, dat dit ensemble reeds be staat. Dit is, in het klein een stuk cultureele ar beid. dat men niet weg mag cijferen. De gedisciplineerdheid en het hechte samenspel bleken eveneens in Joh. B. Kok's Dorpsfeest, een zesdeelige suite, alsmede in 'een fantaisie over de operette Rose-Marie van Friml. Hierin toonde Ex celsior weer eens wat saamhoorïgheid vermag. Het basregister, dat zoo volledig mogelijk bezet is, was van een fraaien, het oor streelenden klank, de bovenstemmen gaven hun partij eveneens met groote nauwkeurigheid .en technische vaardigheid weer. Evenals bij de uitvoering van Donderdagavond jl. waren de solisten de heeren J. Rijksman (viool) C. Olthuis (piano), die vrijwel dezelfde keuze van programma hadden als op dien avond. Ook nu was het een verzorgd en welluidend intermezzo, waarin zij o.m. den klankvol gespeelden ,Spaan- schen dans van Granados en het Hecze Katy van Jenö Hubday, vlekkeloos gespeeld vertolkten. De Hawaiïan-groep was eveneens weer present met zes Hawaiïan-songs en een plantation-song. De stemming der instrumenten was niet zoo als ik dit vroeger hoorde. Na de pauze slaagden de speelsters beter en oogstten zij een welverdiend, dankbaar applaus. W. De oude I'.E.N.-centrale. De firma Vahrmeijern und Kruse te Brahmsche nabij Osnabriick die de voormalige P.E.N.-Cen- trale aan de Kanaalstraat gekocht heeft zal het ge bouw laten verbouwen tot een groentenconserven- fabriek met koelhuis. Dit werk wordt onderhandsch aanbesteed. Dc jeugdregistratie veranderd in jeugdbemiddeling. De leider van de Jeugdbemiddeling te IJmuiQen schrijft: Tot 1 Mei: Jeugdregïstrat;e. Na 1 Mei: Jeugdbemiddeling. De belangrijke reorganisatie van de Nederland- sche Arbeidsbemiddeling heeft de afzonderlijke Jeugdregistratie overbodig gemaakt, doordat bin nenkort alle werknemers geregistreerd en van een arbeidsboek voorzien worden. Te IJmuiden waren Jeugdbemiddeling en Jeugd registratie ten nauwste met élkaar verbonden. Het werk der Jeugdbemiddeling wordt op de bekende wijze voortgezet, nieuwe registraties blijven echter in afwachting van de verdere .reorganisatie achter wege. Jongeren, die de school verlaten, kunnen zich als vanouds aan het bureau Casembrootzijstraat ver voegen. Week bij Nederlandsclie boeren. Een mooie kans voor jeugdigen. De leider van de Jeugdbemiddeling te IJmui den schrijft ons: Het is nog te weinig bekend, dat er een bijzonder mooie en aantrekkelijke gelegenheid bestaat voor jongens en meisjes van 1620 jaar uit onze ge meente, het boerenleven te leeren kennen. Gedurende drie maanden kan men dezen zomer als landbouwhulp geplaatst worden in het gezin van een Nederlandschen boer, ten einde op de boerderij mede te werken. Voor scholieren is ^plaatsing ge durende korteren tijd mogelijli. Onder „meewerken" wordt verstaan het verrich ten van lichten arbeid op landbouwgebied. Aan meisjes kunnen bovendien huishoudelijke bezig heden op de boerderij worden opgedragen. Op deze wijze zullen stellig jongeren uit de groote 'gemeenten het boerenleven goed leeren kennen en waardeeren. Zij gaan niet een gemakkelijke vacantie tegemoet; het beteekent uiteraard voor den boer ook niet de vervanging van een normale ar beidskracht. Geen enkele arbeider zal door de te werkstelling van jeugdigen worden ontslagen of niet aangesteld. De boeren zullen aan de „hulp" kost en inwo ning verschaffen, zorgen voor de wasch, de kleeding en de reparatie vankousen en f 1 zakgeld geven. Het behoeft geen betoog, dat in dezen tijd een ge zonde werkzame zomerperiode voor ontelbare jon geren van groote beteekenis kan zijn, terwijl bo vendien de productiviteit van den Nederlandschen landbouw ermede wordt gebaat. De voorbereiding wordt zorgvuldig ter hand ge nomen. de besteding van den vrijen tijd krijgt de noodige aandacht van een afzonderlijken jeugdlei der en ook voor dè heen- en terugreis zijn goede voorzieningen getroffen. Wie verdere inlichtingen -wenscht te ontvangen kan zich hiertoe op het Bureau der Arbeidsbemid deling, afd. Jéugdbemiddéling, Casembi-ootzijstraat, vervoegen, zoo mogelijk Woensdag 7 Mei,, te 2 uur. Aangifteformulieren zijn bovendien bij de Jeugd bemiddeling verkrijgbaar. Marktprijzen en besommingen. Tongen f 5.70—f 4.10 per K.G. Tarbot f 6.60 f 6.10 per K.G. Zalm f 6 per K.G. Kabeljauw f 10.50 per stuk. Groote Griet f 192—f 176. Middel Griet f 185f 175, Kleine Griet f 140f 130. Kleine Schol f 89—f 49. Pufschol f 45—f 22. Groote schar f 36—f 27. Kleine schar f 21.50—f 12. Pufschar 9—f 2.10. Groote Wijting f 61—f 56. Klein Wijting f 42f 31. Poontjes f 56. Sardines f 26. Ales1 per 50 K.G. BESOMMINGEN. i Trawlers: Martha IJM. 165 100 m. f 3211. Olympia IJM. 111 125 m. f 3760. Derika 7 IJM. 417 125 m. f 3728. Shamrock IJM. 129 75 m. f 2418. Zeeleeuw IJM. 29 225 m. f 6946. Kotter: TX. 29 f 1179. Loggers: SCH. 30 f 1478. SCH. 95 f 929. SCH. 73 f 1379. SCH. 314 f 1183. SCH. 402 f 1668. K.W. 47 f 1570. KW. 2 f 1453. KW. 20 f 1766.,K.W. 32 f 1076. KW. 89 f 526. KW. 144 f 1285. K.W. 97 f 1008. KW. 52 f 662. IJM. 268 f 1594. VERSCHE VISCHAANVOER TE SCHEVENINGEN. Van de kustvisscherij waren Maandag te Scheveningen aan de markt 35 motorschokkers mét tezamen f 5521 besomming. De noteeringen van de schokkervisch waren: Mid delschol f 45f 70; Kleine schol f 13.80f 42; Schar f 7.5019: Bot f 25-f 48, alles per kist van 49 K.G. Gunning. Het bouwen van een mechanische rioolwater- zuiveringsinrichting op een terrein aan den Am- sterdamschenweg is gegund aan de firma Joh. Dienaar en Zoon alhier voor f 51.000. Sloopingswerk. Men is nu ook bezig mét het slo.open van de mu ren, waarmede de oude ponthavens, gevormd wer den. Boven het water sloopt men ze op $e gewone wijze, onder water zullen er wel duikers aan te pas moeten komen. Merkwaardig was, dat in deze pont havens nog menig palinkje werd gevangen. Men kon des zomers altijd mannen en jongens zien. die tusschen het varen van de ponten in hun geluk beproefden met den hengel. Gevonden voorwerpen. In het tijdvak van 24 April tot en met 1 Mei 1941, gevonden voorwerpen, waarover aan het Hoofdbu reau van Politie, Tibefiusplein- 1, inlichtingen - te verkrijgen zijn, op eiken werkdag van 1112 uur v.m. en van 45 uur n.m., met uitzondering van Zaterdagmiddag. (Niet per telefoon). Eenige wanten en handschoenen, een herdershond (reu), een auto-wieldop, een heerenrijwiel, een zilverbon met eenig geld, e'en Lipssleutel no. 5042, een buffetsleutel, een rijwielbelastingmerk. een zakmes, een kinderportemonnaie, een voetbal, een motortasch, een bruin federen taschje,,een zilveren armband, een melkbus, eenige aardappelbons, een autoped, een schooltasch met onderkleeding. een links wit kinderschoentje, een jongensjas, een cein tuur, een bos sleutels, een grijze slobkous, een da meshoed en eenige portemonnaies. CASTRICUM C.S.V.—MEERVOGELS (1—1). C.S.V. speelde weer met vele invallers, maar ditmaal echter een zeer goeden wedstrijd. Met den wind in den rug wist C.S.V. zonder onderbreking het Zaansche doel te bestoken. Schoten van Bood, Schmidt en Tiemstra brachten echter niet het ge~ wenschte succes. Eerst na ruim 20 minuten spelen wist Tiemstra een voorzet van Bood te benutten (1—0). In de 2de helft geniet Meervogele voordeel van den wind, maar de Castricumsche verdediging is zeer goed op dreef. Door een misverstand konden de bezoekers een half uur voor het einde gelijk maken. Hoewel C.S.V. daarna nog vele keeren voor het Zaansche doel opereerde lukte het niet het winnende doelpunt te maken. Met goedvinden van beide partijen leidde de heer L. Schmidt dezen wedstrijd, daar de aangewezen scheidsrechter verstek'liet gaan. De heer Schmidt toonde zich een goed fluitist. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau zijn de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Contactsleuteltje, hangslot, vleeschkaart, rozen krans, tafelmes, theelepeltje, politie Castricum, da mesarmbandhorloge, Marechaussee, Beverwijker straatweg 60; haarstrik, M. Sneekes, Burg. Mooy- 'straat 29; zwarte pet, .Beentjes, Schoolstraat 18; combinatietang, C. de'Graaf, Overtoom 25; zilver bon van f T, J. Beentjes, Kramersweg 2; pop, J. Jaarsveld, Geelvinckstraat 84, rozenkrans, v. Ol- denbarneveldweg 10; pot van gasgenerator, J. Lute, Dorpstraat 22; zweep, B. Huisman, Molenweg 24', Limmen. Ode (Hel zal Woensdag <o j, den zijn dat de Pi„ ,t s ningen in gebruik uerd Kijk. de Pier in Scheveningen Wordt ook straks ql veertig jaar En ik moet haar lof bezingen, Dat verdient ze wel, nietwaar. Zij staat hoog boven de wormen Ook al noemt men haar een pier Veertig jaren zee en stormen Gaven géén kwartier kwartier. Duizend poot aan 't pootjebaden Stond zij daar maar stoer en stug De pantoffelpromenade Van het Haagje op haar rug. W,ie sinds veertig jaar geleden, Dag aan dag sinds het begin Zoo met voeten is getreden En nog staat, is een heldin. Ook al is ze vaak bezeten, 't Wandelhoofd hield ze steeds frisch Al kan geen ook beter weten Wat echt pierewaaien is. Met een innige vereering Wordt zij door den Haag vereerd Ieder zoekt met haar verkeering, En geen mensch acht dat verkeerd. Men neigt, reeknend naar haar normen Van veel drukte en vertier Een expressie te hervormen, Dood? nee, levend als een pier. Pier, nog lang zij je gegeven Pal te staan in zee en wind, En bedenk dan dat het leven Pas bij veertig echt begint. P- GASUS. De propaganda van de N. S. B, Naar de Gemeentestem meldt, heeft de commlsjaH generaal voor bijzondere gevallen (hoofdafdeellng volk voorlichting en propaganda bij het rijkscommlsssrl bepaald, da» de N. S. B. in alle gemeenten ln Nederk' gerechtigd Is, alle soorten van vlakten voor haar orcr ganda te gebruiken. Allen autoriteiten en politieorganen wordt daarom .gedragen, aan de N. S. B. voor haar propaganda toot de aan de gemeenten behoorende als de andere vlaktes beschikking te stellen. Zij. die aanplakbiljetten van de N. S. B. wenschen i te plakken moeten zijn voorzien van een fotocople v den brief van het rijkscommissariaat aan de proDaeam1 afdeeling van de N. S. B. s HAARLEM 5 Mei Bevallen: 1 Mei: C. M. van Rooden-Kehrens, z. M. J van Wees-Meijer, z. P. Verheul-vander Zee, 2 Mei: J. M. H. Copini-Leijdekkers, z, - E Blom-van Kiisdonk, d.J. M. Scharringa-Ar nouts, d. M. G. Overdam-Blok, z. 3 Mei: 1 E. Hulsebosch-Willemse, d. A. Dinkla-Jansa d. M. C. de Looze-van de Kasteele, d. - J Sondorp-van der Putten, z. Z. Kredit-Boer, W. van Beem-Harpering, z. M. G. C. Pui-s der Eem, z. P. A. Besemer-Steman, d. M. L. E. Borgelt-Janssen, d. C. H. A. M. Pi ters-Mustert, d. C. Govers-Vonk, z. A. C Steenman-Engelsma, z. 5 Mei: J. J. A. Loerii ker-Dingerdis, z. A. E. C. van Leeuwen-Bei jaards, z. M. P. M. Vermeulen-Smeele, z, Overleden:, 2 Mei: L. H. J. Bresser, 36 j., Hazepaterslaan,- 3 Mei: J. den Boef, 70 j„ Gasthuisvest. 4 Mei J. van den Broek, 66 j., Sohoterweg. H. val Rossum, 49 j., Teijlerplein. BROOD BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m. 11 Mei. 100 gram brood of 100 gram roggebrood. BON 16. Broodkaart. Gel dig van 3 t.m. 11 Mei. BON 7. Bloemkaart. Geldig t.m. 18 Mei. KOEK EN GEBAK BON 14. Broodkaart. Gel dig van 26 April t.m. 11 Mei. 1 rantsoen gebak. "ON 16. Broodkaart. Ge) dig van 3 t.m. 11 Mei. 1 rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr„ speculaas 140 gr., andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korst ge bak 500 gr., klein korstgebak 400 gr. AARDAPPELEN. BONS 15 (alle 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 28 April t.m. 7 Mei. IV2 k-6 aardappelen. BONS 17 (alie 20 stuks) Broodkaart. Geldig van 3 Mei t.m. 11 Mei. KOFFIE EN THEE. BON 30. Geldig van 5 t.m. 25 Mei: 40 gram thee of 250 gram koffiesurrogaat. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 13 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 6 Mei, 100 gram rund-, kalfs- of varkens- vleesch (been inbegrepen) of ongesmolten vet of een rantsoen vleeschwaren. BON 13 „worst of vleesch waren". Geldig tot en met 6 Mei. 75100 gram vleeschwaren. SUIKER. BON 21 Geldig van 12 April t.m. 11 Mei. 1 K.G. suiker. PEULVRUCHTEN. BON 28. Geldig t.m. 11 Mei 500 gram peulvruchten. BOTER EN VETTEN. BONS 13 en 14. Boterkaart. Geldig van 21 April Lm. 10 Mei: 250 gram boter. BON 13. Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei 250 gram boter of marga rine of 200 gram spijsvet. BON 14 Vetkaart. Geldig van 21 April t.m. 10 Mei: 250 gram boter of marga rine WEEL en GRUTTERSWAREN BON 23 „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 18 Mei: 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem of gruttemeel. BON 21 (Boter- of Vet kaart). Geldig van 3 t.m 25 Mei. 250 gram rijst, rijs temeel. rijstebloem, rijst- gries of grut,tenmeel BON 24. „Bonkaart Alge meen" Geldig t.m 15 Juni 250 gram havermout of ha vervlokken of haverbloem of aardappelmeelvlokken of gort of gortmeel of grutten 1 BON 25 (Bonkaart Alge meen). Geldig van 21 April t.m. 15 Juni: 250 gram gort of gorfmout of grutten BON 26. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni' 100 gram macaroni of ver micelli of spaghetti. BON 27. „Bonkaart Alge meen". Geldig t.m. 15 Juni 100 gram maïzena of gries- meel of sago of aardappel meel of Dudriinesausnoeder BON 7. Bloemkaart. Geldig tot 18 Mei. 35 gram tarwe meel of tarwebloem of rog gemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. MELK BON 15 Melkkaart. Geldig van 3 Mei t.m 11 Mei. 1 3^4 L. melk. KAAS. BONS 64 en 74. Geldig van 21 April t.m. 18 Mei. BONS 65 en 75. Geldig van 3 Mei t.m. 1 Juni. elk 100 gram kaas. EIEREN. BON 85. Geldig van 26 April t.m. 11 Mei. BON 95. Geldig van S Mei t.m. 18 MeL - 1 eL SCHEERZEEP ENZ. BON K (Textielkaart) Gel dig t.m. 31 Augustus, 50 gr, scheerzeep of een tube 0! pot scheercrême. ZEEP. BON 29 nieuwe „Bonkaart Algemeen". T.m. 31 Met 150 gr toiletzeep of 120 gr huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samen stelling) of 150 gram zachte zeep of 300 gr zachte zeep- pasta of 250 gram zeep poeder of 125 gr. zeepvlok ken of 250 gr. zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep of 600 gram waschpoedér. Wasch poeder is uitsluitend beschikbaar voor wassche- rijen Voor 20 kg wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd. BRANDSTOFFEN Bons. gemerkt „Brandstof fen" en „01 K.F." van de Bonkaarten m en n: 1 een heid vaste brandstof. Geldig 1—31 Mei. Bon Generator-Anthraciet. vierde periode 1 H.L. an- thracietnootjes. Bon Generator-turf, vierde periode. Geldig 131 Mei 50 stuks baggerturf. PETROLEUM. ZEGEI.PERïODE 10 (alleen voor hen. die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m. 15 J1"1' 2 L. MONDENBROOD. BON 7. T.m 31 Mei. Groep 1 en 2- 10 KG Gr 3: 8 KG Gr 4- 5 KG Gr. 5: 4 KG Gr 6- 3 KG Hondenbrood wordt alleen verstrekt vo groote rashonden of mgeva men meer dan éen hond heeft. KATTENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei Ui KG Kattenbrood wordt al leen verstrekt voor rassa ten.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2