Gemeente Velsen Luchtaanval op West Schotland. Spait en Spet Nieuwe regeling voor verkoop van schoenen. De Inschrijving Aangifte leerlingen openbaar onderwijs TE KOOP GEVRAAGD Dagbladreclame is niet te vervangen Steeds land- en woonhuizen Eet nu veel groenten Hooge Prijzen STENO TYPIST^) BOEKH. c A TALEN INST.PONT LUIDSPREKERS Verduister goed. Zooals het moet. VAN 6 OP 7 MEI 1941 van 21.14 tot 5.59 Maan °p 7 Mei onder 4.16 Maan op 7 Mei op 16.30 Ook in Noord-Ierland vielen bommen. BERLIJN, 6 Mei (D.N.B.) - In den afgeloo- pen nacht zijn. naar de Engclsche Berichten dienst meldt. Duitsche luchtaanvallen vooral, gericht op West-Schotland en het gebied van Mersey. De aanval op West-Schotland wordt vrij hevig genoemd. Voorts wordt bekend ge maakt dat ook het gebied van Belfast in Noord- Ierland opnieuw is aangevallen, zij het ook niet zoo zwaar als in den nacht tevoren. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DUITSCH GEBIED. BERLTJN, 6 Mei (D.N.B.) In den nacht van 5 op 6 Mei heeft het Britsche luchtwapen een aan tal vluchten gemaakt naar Zuid en Zuiwest Duitschland. Op verschillende plaatsen, o.m. op bekende Kurorten werden brisant- en brandbom men geworpen Talrijke bommen vielen zonder schade aan te richten op open veld. De aangerichte schade is over het algemeen gering. Lawntennis lüifze teimisCessen Ut uxeiniy maaiden. drive" forehand. De HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. s-GRAVENHAGE, 6 Mei. Prijzen van: f 1500.—: 21348 f 400.—-: 4307 20925 f 200.—: 11207 11244 yf 100.—: 8035 10203 15076 18103 18116 20592 Uitkéering der Zeeongevallenwet. Vergoeding voor het verloren gaan van yitrusting. In overleg met de beide Bonden van Werkge vers ter Koopvaardij is aan den hoofdinspecteur - voor de Scheepvaart geadviseerd de vergoeding voor het verloren gaan van de uitrusting van zee varenden te verhoogen met 25 pet. Dit geldt dus het algemeene voorschrift van de zee-ongevallenwet, hetwelk betrekking heeft op alle zee-ongevallen. Met de reeders is overeengekomen, 'dat daar boven* de toeslag voor. oorlogszee-ongevallen, welke 50 pet. bedroeg, zal worden gebracht op 25 pet. Dit beteekent het volgende. Thans bedraagt de vergoeding b.v. voor een ma troos van de greyate vaart f 275 wanneer de uit rusting verloren gaat door een zee-ongeval en f 412.50 wanneer de uitrusting verloren gaat door een zeeoorlogsongeval. Bij de nieuwe regeling zal de vergoeding bedra gen f 343.75 bij een zee-ongeval, maar bij een oor logszee-ongeval zal de vergoeding- nog 25 pet. hoo- ger worden van f 343.75 en dus rond f 430 worden aldus „De Transportarbeider". Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 5.65, Tongen f 5.104.20, Gek. garna len f 0.49—0.44, alles per kg. Groote griet f 135. Kleine griet f 116, Kleine schol I' 64—56, Puf f 3525, Pufschol f2»f 17— 10.50, Groote schar f 35. Pufsehar f 62.30, Wij-r ting f 47—36, alles per 50 kg. Trawler: IJM. 253 Sumatra f 3738. Open booten: IJM. 385 f 14, IJM. 389 f 16, IJM. 328 f 12, IJM. 326 I 18. JAARVERGADERING TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN". De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" hield Maandagavond in haar gebouwtje aan de Graafwijkstraat haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. P. Schehys, memoreerde de moeilijkheden in het afgeloopen seizoen, dahechter ook weer eenige mooie successen voor „Nieuw Le ven" bracht. Dank weid gebracht aan den regis seur den heer G. Berghuis. Spreker hoopte hem nog lang als regisseur van de vereeniging te zien. De heer G. Berghiiis toonde zich eveneens zeer voldaan over het seizoen en vooral over het laatste stuk. Hij \vekte de leden op tot steeds trouw be zoek aan de repetities. Het jaarverslag van den secretaris, den heer L, PesCh, werd goedgekeurd. Het ledental heeft de 400 weer gepasseerd. Het verslag van de penningmeesteresse, mevrouw Schelvis, sloot met een klein batig saldo. De jaarverslagen van mevrouw Braas en den beer G. Jansen, resp. over het tooneelfonds en het beheer van het gebouw, werden onder dankzeg ging goedgekeurd. In de controlecommissie werden benoemd mej. B. Schelvis en de heeren K. Jurriens en L. Pesch Jr. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. P. Schelvis en G. Jansen herkozen. Voorts Werd nog een bespreking gehouden over de viering van het 35-jarig bestaan. Besloten werd op 15 November een soiree te houden. OPBRENGST WINTERHULPCOLLECTE. De opbrengst van de op 2 en 3 Mei gehouden buscollecte van Winterhulp Nederland bedroeg in totaal f 346.92. De huiseollecïe bracht f 331.15 op en de straatcollecte f 15.77. Hinderwet. Burgemeester en wethouders der gemeente Vel- sen brengen ter openbare kennis, dat door G. A. Veldhuijzen, Alberdinck Thijmlaan 5, te Bloemen- daal, beroep- is ingesteld tegen hun besluit van 16 April 1941, waarbij vergunning is geweigerd tot bet oprichten ven een inrichting, bestemd tot be waring en/of verwerking van asch en vuilnis op het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen •ectie F, no. 412. De grondslagen voor het goed uitvoeren van de „fore- hand"-drive zijn: 1. Goed voetenwerk. Juiste, ongedwongen stand van de voeten. Sprcidstand om een voldoende sleunvlak te krij gen. Linkervoet vóór plaatsen in dc richting van het net. Niet met het gezicht naar het net gekeerd blijven staan. Beweeglijkheid. Maak het u gemakkelijk door goed op te stellen t.o. van den aankomenden bal. Blijf niet staan om den bal uit de afwachtende houding te slaan, maar gebruik de voeten om u in den juisten stand te .brengen. Heusch, het loont de moeite. 3. De linkerheup moet hol zijn op het moment aken. De romp moet zijwaarts neigen, in de richting vaarln gij den bal slaat. Zorg dat gij niet alleen met den arm slaat, maar met hel geheele lichaam achter den slag en maak gebruik van dc rompdraaiïng om den bal weg te slaan. Sla den bal bij voorkeur tüsschen heup cn schouder hoogte. Stap op een aankomenden bal in, dus met de voe ten tegen den bal in of met het lichaam door rompdra; ompneigen. Houdt afstand. 5. Kijk naar den bal, terwijl ge er naar slaat en tracht daarna weef uit de actie van de tegenpartij op te maken, waar de bal heen gaat. Begin, zoodia ge het weet, direct beweging te komen en vergeet vooral niet om tijdig het racket uit te halen. 6. Bepaal u eerst tot de vlakke diepe ..drive" naar de baseline, leer daarna pas de „topspin en gekapte drives. 7. Zorg. dat er steeds voldoende afstand is tusschen bal en lichaam om den slag te kunnen uitvoeren. Maak ruime soepele zwaai, tracht uw slag rhythmisch uit te voeren, gij voorkomt daardoor een tennisarm. Houdt het racket niet in het midden van de steel, maar tegen het einde bij het leertje vast. Knijp niet extra, terwijl ge staat. 8. Oefen u ook om 'n lagen bal met een horizontalen slag terug te spelen, buig daarvoor de knieën Om een hoog opspringenden bal te spelen, zorg dan vooral voorove: neigen naar den bal. Tracht niet direct den hoogen bal laag terug te spelen. 9. Tracht nooit op het moment van raken» iets bijzon ders met de pols te doen, de slag Is één geheel. Gebruik de pols niet om te slaan, laat de kracht vanuit dc romp komen. Zorg, dat de linkerarm niet in de weg is kruis dien arm niet voor de borst. 10. Laat het racket kalm uitzwaaien, als het niet verder naar voren kan komt het vanzelf aan den linkerkant van het lichaam, laat het gaan. Haast u niet, breng het racket na den slag weer in de linkerhand. Laat de linkerhand u helpen de rechter- tijdelijk te ontspannen, de zwaarte van' het racket mede té dragen. Gebruik den linkerarm voor balans van het lichaam tijdens uw slagen en om liet •acket van greep te doen verwisselen tusschen de sla- slaan, daarna al loopende. Neem den bal niet te ver voor het lichaam uit en werp het hoofd niet op terwijl ge slaat, de bal gaat dan uit. Neem den bal ook weer niet te veel voorbij het lichaam. Ga niet op iederen. bal achteruit loopen. Sla niet achteruitloopend Dit achteruit loopen hadt gij al moeten doen vóór dat de bal er was. Denk om w plaats in het speelveld. Positie kiezen. 12. Oefen u in de forehand drive net zoo lang, tot ge automatisch den juisten voetenstand inneemt, het juiste voetenwerk uitvoert. De oefenmuur kan u hierbij helpen C. M. M. CONSTANDSE. Voetbal H. B. C. tegen H. V. C. P. O. naar De Spartaan. Het programma voor de clubs uit Haarlem en omgeving is voor Zondag 11 Mei: R. F. C.—Haarlem Watergraafsmeer—R. C. H H. B. C.—H. V. C. Hilversum—H. F. C. De Kennemers—Hercules De SpartaanE. D. O. Santpoort—De Zeemeeuvfen T. Y. B. B.—Schoten Het programma van de kampioenscompetitie. Het programma der kampioenscompetitie van den N. V. 1. luidt als volgt: 11 Mei A. D. O—V. S V. P. S. V.—Hergcles 18 Mei Be Quick—P. S. V. Heracles—V. S. V. 22 Mei P. S. V.—Be Quick V. S. V.—A. D. O. 25 Mei A. D. O.—Heracles Be Quick—V. S. V. 1 Juni A. D. O—P. S. V. Be Quick—Heracles 2 Juni Heracles—Be Quick P. S. V.—A. D. O. 8 Juni A. D. o—Be Quick V. S. V,—Heracles 15 Juni Be Quick—A. D. O. P. s. v.—V. S. V. 22 Juni Heracles—P. S. V. V. S. V—Be Quick Handbal Concordia voor liet kampioenschap vrijwel uitgeschakeld. Fraaie zege van de Rapiditas-heeren. Het is den Concordia-heeren in den zwaren uitwedstrijd tegen Lijnden niet gelukt hun uitstekende kansen met succes te verdedigen. Na een spannenden strijd verloren de rood-witten. die met niet minder dan vijf invallers moesten uitkomen, tenslotte met 54. waardoor zij thans hun kans niet meer in eigen hand hebben. Het spel der Lijndenploeg viel ook nu weer erg tegen en met wat meer geluk had zelfs dit verzwakte Concordia-team nog een rwinning kunnen behalen. Er werd veelal te forsch ge- scpeeld, zooda scheidsrechter Lazeron het spel vaak moest onderbreken en zelfs in de tweede helft den Lijndenlinks buiten uit het veld moest sturen. Dat onder deze omstan digheden de vrij jeugdige Concordia-invallers niet hun sterkste spel lieten zien. is volkomen begrijpelijk, Voor rust speelden de bezoekers met den sterken wind tegen en légden zich dan ook voornamelijk op verdedigen toe. •aardoor de Lijnden-voorhoede slechts driemaal met suc- »s kon doorbreken. Hiertegenover stelden de rood-witten één doelpunt, zoodat met een 3l achterstand gedraald •erd. In de tweede helft werd direct in een snel tempo ge start en al spoedig had van Santen met een ver schot succes. De rood-witten behielden het beste van het spel en wisten clan ook dpor eenige goed gerichte scholen van Andréé hun achterstand in "te loopen. zoodat de stand tenslotte kort voor het einde 45 gelijk was. Toen viel een der Concordia-verdedigers onreglemen tair aan waarop Lijnden een strafworp kreeg te nemen, die door aanvoerder Van der Pol onhoudbaar werd inge schoten. De verstandhouding werd er hierna niet beter ïn Lijnden kreeg zelfs nog een tweede strafworp toe gewezen. die echter door- doelman Ten Have schitterend gestopt werd Hoewel de gasten er nog eens alles opzetten om den ge lijkmaker te scoren, lukte het niet meer om door de forsche Lijndenverdediging héén te breken, zoodat de Haarlemmers tenslotte wel wat onverdiend met 54 ver loren. De Rapiditas-heeren verbeterden hun positie door eenigs- zins tegen de verwachting in het sterke Aalsmeer er mei -3 onder te houden, nadat zij zelfs met 3—1 hadden achter gestaan. Deze prestatie danken de zwart-witten aan hun aanvalspel in de tweede helft, toen met wind mee spélend een werkelijk vlot en verrassend combineeren gedemonstreerd werd. i De Rapiditas-dames speelden Woensdagavond in Am sterdam tegen A. H, C. en wonnen overeenkomstig de ver wachting verdiend- met 4—0. In de voorhoede had mevr. Van Denderen weer een werkzaam aandeel in deze overwinning, terwijl in dc half- linie het spel van mej. Pijje opviel. Zondag kregen de zwart-witle dames het echter nog zwaarder, daar de Amsterdamsche athlctiekploeg A. D op bezoek kwam. die haar laatste kans zeker tot uiterste zou verdedigen. Het is de thuisclub dan ook niet gelukt de beide punten binnen te halen, zoodat waarschijn lijk een beslissingswedstrijd tegen Zeeburg noodig zal zijn. Voor rust speelden de Ilaarlemsche dames voor den wind, doch wisten niettemin slechts eenmaal door mevr. Van Denderen te scoren. Ook de gasten brachten het tot een doelpunt, zoodat met. gelijken stand gedraaid werd. Ondanks den tegenwind bl.eef in de tweede helft het spel van Rapïditas gelijkwaardig en de zwart-wilten wis ten zelfs na een fraai ingeschoten vrije worp wederom de leiding te nemen. A. D- A. gaf het echter nog niet op en mej. Lucas moest dan ook Vele malen handelend optreden. Tenslotte hadden de gasten na een klein misverstand in de Rapiditas-ach- terhoede met een keurig laag en onhoudbaar schot succes. De Kapiditas-reserves speelden uit tegen D. E. V. en namen revanche voor de thuis geleden nederlaag door dezen wedstrijd met 2—1 te winnen. „In de Rapidttas- voorhoede ging de meeste kracht uit van het spel van mej. A. van den Aardweg, die dan dok beide doelpunten voor haar rekening nam. Verder maakte de hevige wind een goed samenspel nagenoeg onmogelijk. De Concordfa-dames gingen op bezoek bij Vriendschap en konden het met een onvoltallige ploeg niet tot een overwinning brengen. In een gelijk opgaanden wedstrijd bleven de gaslvrou- >en hen met 3—2 de baas en wederom kon ons het spel der Vriendschap-damps weinig bekoren, daar het volgens onze begrippen te veel op lichaamskracht en te weinig op snelheid gebaseerd is. In de Concördia-gelederen moest het voornamelijk van het drietal Duijff—StuijSjouwerman komen, waarvan beide laatstgenoemden voor de doel punten zorgden. Korfbal T. H. B. wint, maar is nog geen kampioen. Animo-Ready kan nog gelijk komen. Hadden wij gemeend, dat T H. B. 1 Zondag de kam- pioensvlag zou kunnen hijschen, dan was dit wat vóor- barig. Niet dat onze voorspellingen niet uitkwamen, maar de protestcommissie heeft nog niets zich laten weten. I-I. B. zelf won geheel volgens de verwachtingen van Meerlebosch. T. ,H. B. maakte 5 doelpunten terwijl Meer lebosch vergeefsche moeite deed en de 0 op hel 'seoring- bord hield. Animo Ready stuitte op hevigen tegenstand van 'Haar lem 2. In een behoorlijke partij korfbal wisten de oranje gorenen met 32 te zegevieren. Door dit resultaat en in dien zij het protest wint kan zij nog gelijk komen met H. B. Zwaluwen 1 behaalde een normale 4—1 overwinning op Aurora 2, terwijl Nieuw Flora 2 eveneens volgens de ver wachtingen met 62 van Oosterkwartier 4 verloor. Het bondsbestuur stelde den wedstrijd Nieuw Flora 2— Watervliet welke op 20 April niet gespeeld werd opnieuw vast. Een meevaller voor Watervliet dat daardoor in de unning blijft voor de tweedè plaats, maar nog grootet tegenvaller voor Nieuw Flora 2. dat nu weer 2 punten Met dat al onderging de ranglijst nog al wat verande Ing. T. H. B. 1 14 12 2 0 26 75—28 1.86 Animo Ready 1 12 8 0 4 16 53—24 1-33 Watervliet 11 6 2 3 14 42—26 1.27 Zwaluwen 1 12 7 I 4 15 38—25 1.25 Oosterkwartier 4 11 - 4 2 5 10 27—28 0.91 Haarlem 2 10 4 1 5 9 28—30 0.90 Meerlebosch 1 13 6 0 7 12 34—45 0.90 Aurora 2 13 2 0 11 4 16—55 0.30 Nieuw Flora 2 12 1 0 11 2 15—73 0.17 De tweede klasse wedstrijd Animo Ready 2T. H. B. 2, welke nu eindelijk door kon gaan leverde een spannende partij korfbal op. Het zat Animo Ready voor rust tegén wind in niet mee toen een bijna zeker doelpunt nog uit de mand sprong. Na rust was *T. H. B. 2 in het veld ster ker, doch de A. R. -verdediging hield lang stand Tol 6 minuten voor het einde bleef het 00 Eerst toen gelukte het T. H B. met een fraai schot den mand te doorboren en den wedstrijd uit het vuur te slepen. De hekkesluiter Aurora E deed heel'verdienstelijk werk door 2—2 gelijk te spelen tegen Oosthoek. De beide voor de derde klasse vastgestelde wedstrijden moesten nog op het laatste moment van het programma worden afgevoerd. Voor de adspiranteh af,deelingen weiden gespeeld: Eerste klasse: Zwaluwen A—Haarlem A 1—1 Derde klasse: Zwaluwen BSport Vereent B 4—0 Oosthoek—Oosterkwartier C 2—2 Deze uitslagen zullen menig insider in de adspiranten competitie verwonderen. Vooral de resultaten van de beide Zwaluwen twaalftallen zijn buiten verwachting, terwijl ook niemand gedacht zal hebben aan een gelijk spel van de kampioenen Oosthoek adsp. tegen Ooster kwartier C. De wedstrijd Oosterkwaflier C—Haarlem B, welke op 19 April niet werd gespeeld, zal opnieuw worden vastgesteld. Aparte schoenenbonnen ingevoerd. 's-GRAVENHAGE, 6 Mei. De secretaris-ge neraal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van Zaterdag 10 Mei 1941 de vrije verkoop van een groot aantal soorten schoenen, welke tot dusverre zonder bon mochten worden verkocht, niet meer is toegestaan, en hiervoor derhalve een schoenen bon dient te worden ingeleverd. Voor deze soorten schoenen zullen aparte schoe nenbons worden uitgegeven, welke van de gewone bons zijn te onderscheiden, doordat op de bons een cijfer .,2" is gedrukt en zij ee'n andere kleur heb ben. Deze „bons 2" kunnen op de gebruikelijke wijze bij de plaatselijke distributiediensten worden aangevraagd. Met nadruk wordt er echter de aandacht op ge vestigd, dat de „bons 2" uitsluitend recht geven op het koopen van open sandaletien, opanken, vlëchtschoenen, riempjes- of biesjesschoenen wit leden schoenen, samoa s, raffia's, alle schoeisel met een boventuig van leder en een onderwerk van hout of ander vervangingsmateriaal (eventueel' met een achterlap van leder of rubber). Alle huispantoffels, waaraan leder is verwerkt, alle textielschóeisëï met rubber of. lederzooi, rub berlaarzen en overschoenen, klompsokken, echt rept iel led eren schoenen, avondschoenen van zilver koud- en goudtorrenleder. laklederen heerenavond- schoenen met wasdoek hiel, kinderschoenen tot en en met maat 23 en dat het koopen- van gewone schoenen op. deze bons verboden is. Een beperkt aantal soorten schoenen kan echter ook fihans nog zonder inlevering van een distribu- iebon bij een kleinhandelaar worden gekocht. Dit zijn uitsluitend de volgende soorten: spikes, race schoenen, bokssohoenen en' korfbalschoenen, voorts schoenen, welke door of namens den directeur van het rijksbureau, voor huiden en leder gestempeld zijn met de woorden: afgekeurd schoeisel R.H.L. en schoeisel, waaraan geen leder of rubber, noch af val van leder of rubber is verwerkt, alsmede strandsandalen met een houten zool en een boven tuig van ten hoogste vijf lecieren riempjes (welke niet breeder mogen zijn dan 1V2 c.M.) De vrijstelling van de distributieregeling van de na verkregen machtiging van den directeur van Ijet rijksbureau voor huiden ën leder met de woor den „vrij van bon" gestempeld schoeisel komt dus met ingang van 10 Mei 1941 te vervallen. Voor dit met de woorden „vrij van bon" gestem pelde schoeisel zal dus in het vervolg een geldige distributiebon moeten worden ingeleverd. Qemeenteliike SCuishoud- en J.ndustxiescPiaet [Beoexuxiik VAN NIEUWE LEERLINGEN VOOR DE'MET SEPTEMBER TE BEGINNEN CURSUSSEN IS OPENGESTELD 's DINSDAGS 10—12 u., 's DONDERDAGS 2—4 u. waarvoor zitting' wordt gehouden in de Zeewijkschool aan den Romerkerkweg. Tot de 2-jarige Voorbereidende klassen worden toe gelaten, zij, die den leeftijd van 12 jaar en 8 maanden met September zullen bereikt hebben en minstens 6 klas sen van een Lagere School met goed gevolg afgeloopen hebben, of die met goed gevolg het 7e leerjaar gevolgd hebben. Tot de 3-jarige Avondschool worden toegelaten alle meisjes, die geen dagschool meer bezoeken. Met het oog op de verduistering wordt de avondschool, behoudens ge wijzigde omstandigheden, des namiddags gehouden. Bij genoegzame deelname kunnen aparte vakcursussen wor den gevormd. Inlichtingen worden zoowel schriftelijk als mondeling verstrekt door de Directrice. M. W. CAPELLE. Directrice. GELEGENHEID tot AANGIFTE van LEERLINGEN voor den NIEUWEN CURSUS bestaat aan de scholen voor gewoon lager onderwijs op 12. 13, 15, 16. 19. 20. 23. 26. 27. 29 en 30 MEI a.s., des na middags van 4 tot 4.30 uur. Zie verder de aanplakbiljetten. oud goud, zilver en diamant Hoogste prijs geeti „C FORTGENS. Groote Houtstraat 6 Haarlem BEKWAME en AANKOMENDE MEISJES GEVRAAGD. Wasscherij „HOEK EN VAART" Bloemend.straatweg 17, Santpoort-Station. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. VOORSCHRIFTEN VOOR HOTELS. LOGEMENTEN, HERBERGEN, PEN SIONS, RESTAURANTS. CAFéS, CAFETARIA'S. BROODJESWINKELS E. D. De Directeur van het Rijksbureau voor Hotel-, Café, Restaurant- en Pen- sionbedrijf, daartoe gemachtigd dóór den Secretaris-Generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, maakt bekend, dat in ver band met de ingestelde beperking van het gebruik van vleesch en vleesch- waren door hem wordt bepaald, dat het aan hotels, logementen, herbergen pensions, restaurants, cafés, cafetaria's, broodjeswinkels e. d„ alsmede aan uitzenders van bereide maaltijden, verboden is des Dinsdags en des Vrijdags vleesch of vleeschwaren dan wel spijzen, waarin vleesch of vleeschwaren zijn verwerkt, te verstrekken voor verbruik al .dan niet tei plaatse. Dit houdt dus in, dat voor genoemde ondernemingen twee vlceschlooze dagen per week en wel de Dinsdag en de Vrijdag worden ingesteld. Ter toe lichting diene, dat het verbod geldt voor alle vleeschsoorten, dus rund-, kalfs-, varkens-, paarden-, schapen- en geitenvlepsch, alsmede voor wild en gevogelte, al dan niet in geconserveerden toestand. Op genoemde dagen is het verboden vleeschspijzen op menu- of dagkaarten of op andere wijze ten verkoop aan te bieden. Indien de dagkaart voor meer dere dagen geiyt, moet daarop worden vermeld, dat de gerechten met vleesch of vleeschwaren niet op Dinsdag en Vrijdag worden verstrekt. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. De Directeur van het Rijksbureau voor Wol en Lompen, daartoe gemach tigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, brengt hierbij het volgende onder de aandacht van belanghebbenden. Op grond van de «desbetreffende voorschriften van de wolbeschikking 1939 no. 2 is hel koopen, verkoopen, afleveren, verwerken, vervoeren of doen vervoeren van ruwe wol zonder vergunning van.den Directeur van het Rijks bureau voor Wol en Lompen verboden. De aandacht van belanghebbenden wordt er uitdrukkelijk op gevestigd, dal deze verbodsbepalingen eveneens gelden voor schapenhouders en alle andere houders van wol, geschoren van inlandsche schapen. In verband hiermede mag inlandsche scheerwol door genoémde groepen van belanghebbenden dan ook niet worden verkocht, afgeleverd, verwerkt of vervoerd en mag deze wol niet worden opgekocht, zonder dat men daar voor van tevoren een vergunning heeft aangevraagd en verkregen van den Directeur van bovengenoemd Rijksbureau, Willem 2 straat 47—49, Tilburg. Belanghebbenden, welke in strijd met dit voorschrift handelen, stellen zich bloot aan toepassing van de strafmaatregfelen, genoemd in de distribu- tiewet 1939. Nadere voorschriften met betrekking tot het verhandelen van de in den loop van dit jaar beschikbaar komende inlandsche scheerwol zullen binnen kort worden bekend gemaakt. die kasten!! Wanneer U een paar schoenen koopt, betaalt U mee aan de kost bare machines, die ze hielpen maken. Zulke machines vervaardigen ech ter tallooze schoenen, Uw deel in die kosten wordt daardoor al kleiner en kléiner. Zooals nu machines de produc tiekosten van den fabrikant verlagen, zoo maakt doeltreffende reclame (niet anders dan een mo derne „verkoopsmachine") het hem mogelijk zijn verkoopkosten te verkleinen. Kiest productieve reclame, kiest de motor met het hoogste rende ment in elk verkoopssysteem. T)aqSAa<tvéame is niet te uexeanqen Burgemeester en Wethouder, van BEVERWIJK vestigen' 5 aandacht van belanghebbend^ op de keuring en herkeuring van maten, gewichten e« meetwerktuigen. welke Va„ 23 tot en met 30 MEI a.s. Eai worden gehouden in de v0or. malige Huishoudschool, Raad" huisstraat 5. alhier. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de dea- betreffende publicatie op het aanplakbord. BEVERWIJK, 5 Mei 1941. Qtytosdkaewn rubberlaarsjes, werklaarzen moll schoenen. Crèss schoenen' sandalen No. 19-20-21 1.23 Pantoffels. kraa gpantof féls' fiets-, bagage-, school-, acte- en eollegetasschen. Pols-, ba gage-, loop-, kinderstoelriemen Gordels enz. REM. Kalverstraat 14, TEI,FF. £162 - IJMTJIDEN-0. TE KOOP GEVRAAGD KLEIN LANDHUISJE of iets dergelijks. Onversch. waar gelegen voor geldbeleg. ging, ƒ3000.— Br. nr. B 112 Bureau van dit Blad. TE KOOP HYPOTHEEK BESCHIKBAAR. CORN. 3ANUS ZN., Fr. Naereboutstraat 1, IJmuidcn Telefoon 5504 Zoolang de voorraad strekt. Vaatjes zoute Snij- en Spercieboonen Buitengewoon fijn van smaak. 10 pd. inhoud In al onze 3 zaken ver krijgbaar. voor 4QÏ 1 Beidee Belang TELEF. 5677, voor gedragen Heeren-. Dames- en Kinderkleeding. OVERBEEK. Jansweg 59 STENO clubles 3.60 ■privéles 6.65 p. mnd. -TYPEN, aanv. 8 of 12' Mei, dag- of avondles Opleid, ex. Mere. e. d. clubl. 4.60 per maand. Oude Gracht 71 Prosp. gratis. Gevr. FLINK MEISJE pl.m. 16 j. v. halve dg. Vrijd. tot 5 uur. Driehuizerkerkweg 92, Driehuis. Bekwame MANGELSTER gevr. f 1.50 p. dag en strijkster f 2 per dag. Stoomw. Molenkamp, Drie- huis-Velsen. Gevr. NET MEISJE niet ben. 18 j. als hulp in de huishouding. Olivier v. Noortstr. 8, Ijmuiden. JUFFROUW gevr. bij oude wed. v. d. en n. P.G. Adrichemstr. 42, Beverwijk. Gevraagd voor direct DAG MEISJE als hulp in de huishou ding, liefst R.K. en niet ben. 20 j. Dr. Schuitstraat 6, Beverwijk Rijwielzaak vraagt FERME JON GEN. Brieven onder no. B lil bur. v. d. blad. NET MEISJE 18 j. b. z. a. J. 4 en n. in rusthuis of iets derg. Adres te vern. bur. v. d. blad. Heer zoekt KOSTHUIS 5 dagen p. w. Br. niet prijs no. IJ 534 bur. van dit blad. Te koop gevr RADIOTOESTEL liefst klein. Achterstationsweg Weggeloopen zwartharige BOU VIER, laag op de pooten, luis tert naar den naam van Mem- Teg. bel. ter. te bez. v. Tuyllwe? 18, Velsen. Te koop: GROOTE PALM. PuP tonstraat 3, IJmuiden. Te koop gevr. TENNIS-RACKET M. Hoek, Snelliusstr. 71, IJmui den. Te koop beige KINDERWAGEK, nieuw model, met bedje. Lager straat 25, IJm.-O. Te koop: BLOEMKOOLPLAN'- TEN. Arendsweg 116, BeverwU*- Paar KINDERSCHOENTJES IJ koop. Nieuw, m. 23. Adres1* vern. bur. van dit blad.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 6