Umuider Courant Havens in Zuid- en Zuidoost Engeland aangevallen. DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Mislukte Engelsche tegenaanvallen bij Tobroek. Hertog van Spoleto Koning van Kroatië Solloem weer in Duitsch- Italiaansch bezit. Grenzen tusschen Italië en Kroatië vastgesteld. De strijd in Irak. Tarwebloem e.d. op broodbon verkrijgbaar De kaasbons 66 en 76 Uil gave Lourens Cosier, Maatschappij voor Courant-Uilgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau Umuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, jelefoon 5301, Postgiro 310791, Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede MAANDAG 19 MEI 1941 Abonnementen per week 0.13VS, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Duitsch weermachtsbericht van Zondag BERLIJN. 18 Mei (D.N.B.) Het opperbevel vsn de weermacht maakt bekend: 6 Gevechtsvliegtuigen hebben in het Kanaal twee <;hepen van 5500 b.r.t. in totaal aangevallen en in den loop van den nacht nog vier vrachtbooten be zadigd- Bovendien waren luchtaanvallen op ver sheiden havens in Zuid en Zuidoost-Engelarrd ge richt. In luchtgevechten boven Engeland werden drie Britsche jagers neergeschoten. In Noord-Afrika bezweken verscheiden Britsche tegenaanvallen uit Tobroek met steun van artillerie pantserwagens onder het vuur der artillerie van Plechtigheid in het Quirinaal te Rome Stefani meldt, d.d. 18 Mei: In een plechtige bijeenkomst in het Quirinaal heeft koning-keizer Victor Emanuel III op ver- ioek van de Kroatische delegatie onder leiding van den „poglafnik", dr. Ante Pavelitsj, tot koning van Kroatië aangewezen Aimone di Savoya-Aosta, hertog van Spoleto. In de troonzaal van 'het Quirinaal hadden zich jlle hoogwaardigheidsbekleeders van het Italiaan- jche rijk vereenigd onder leiding van den Duce; die öc fascistische uniform droeg. De koning-keizer, gekleed als eerste maarschalk van het rijk, trad tegen half twaalf binnen en nam plaats op de ver hooging. Ter rechterzijde van den troon stelden de prins van Piemont, de graaf van Turijn en de her- von Pistoia zich op. Ter linkerzijde de hertogen van Spoleto, Genua en Ancona. Nadat Pavelitsj aan het hoofd van de Kroatische nissie den vorst hulde had gebracht en het adres 'oorgelezen had, waarin hij dezen de kroon van Zwodimir aanbood, sprak Victor Emanuel de hoop uit dat in de nieuwe Europeesche orde de weder geboorte van Kroatië zich binnen den kring van de Jtaliaahsche beschaving zal voltrekken. Vervolgens deelde hij mede dat hij den hertog van Spoleto als koning van het onafhankelijke Kroatië aanwees. het Duitsche Afrikacorps. Duitsch-Italiaansche strijdkrachten maakten bij een tegenaanval een aantal gevangenen. In de laatste gevechten bij Solloem en Fort Ca- puzzo werden vier vijandelijke pantserwagens en ander oorlogstuig buit gemaakt en tevens een aantal gevangenen gemaakt. De vijand heeft in den afgelóopen nacht op ver schillende plaatsen in West-Duitschland, o.a. te Keulen, brisant en brandbommen laten vallen. Woonhuizen werden verwoest en spoorwegempla cementen in geringe mate beschadigd. De burger bevolking had eenige verliezen aan dooden en ge wonden. Nachtjagers schoten twee der aanvallende vlieg tuigen neer. In de periode van 1517 Mei heeft de vijand in totaal 26 vliegtuigen verloren. Hiervan werden er 19 in luchtgevechten en door nachtjagers neerge schoten, 5 door luchtdoelartillerie en 2 door een heden van de marine. In dezelfde periode gingen 11 eigen vliegtuigen verloren. Bij tegenaanval heroverd. Het D.N.B. meldt: Solloem, Fort Capuzzo en Sidi- Azeiz' (Noord Afrika) zijn weer in handen van de Duitsche en Italiaansche troepen. Op 16 Mei werden deze plaatsen, waar de Britten tijdelijk waren bin nengedrongen, in een tegenaanval door Duitsche en Italiaansche afdeelingen heroverd. Alleen, bij Sol loem werden ruim honderd Britten gevangen geno men. Op 16 Mei hebben Duitsche en Italiaansche patrouilles met succes verkenningen ondernomen. Drie Britsche officieren en 22 manschappen werden gevangen genomen en twee Britsche pantserwagens vernield. Verdrag te Rome onderteekend. Het D.N.B. meldt: Naar officieel wordt medegedeeld Is Zondag te Rome in het Palazzo Venezia door den Duce en Pavelitsj een verdrag tusschen Italië en Kroatië onderteekend, dat verdeeld is in verscheidene Wonderlijke verdragen. Allereerst is een verdrag on- ierteekend, dat de grenzen tusschen het koninkrijk en ht koninkrijk Kroatië bepaalt. Krachtens deze over eenkomst wordt dat gedeelte van Dalmatië, dat be schouwd wordt als het klassieke Dalmatië, ingelijfd lij het koninkrijk Italië. "Dit deel omvat een breede lóne rondom Zara met de steden Zara, Sebenico, Trau en Spalato. Bij het koninkrijk Italië worden verder de eilanden langs de Dalmatische kust, die behoord heb ben tot den "vroegeren Joego Slavischen staat, met uit zondering van Pago, Brassa en Lesina, ingelijfd. Ten slotte komt het geheele gebied van de Bocht van Cat- laro tot aan de Montenegrijnsche grens bij Ital'ië. De nieuwe grenzen zullen zoo spoedig mogelijk door een Ilaliaansch-Kroatische commissie ter plaatse vastgesteld *orden, waarbij rekening zal worden gehouden met ce belangen van beide landen. Deze overeenkomst treedt onmiddellijk na de onderteekening in werking. In een tweede verdrag verplicht de Kroatische re- leering zich geenerlei militaire installaties voor het '"er, de vloot en het Iuchtwapen, noch een of ander steunpunt té bouwen of te onderhouden, die geschikt souden zijn in de tot Kroatië behoorende zóne aan de Adriatïsche Zee voor oorlogsdoeleinden gebruikt te worden. De Kroatische regeering verklaart verder niet oo bedoeling te hebben een marine in het leven te loepen. Daarna is een „verdrag van garantie en samenwer- ,|n?" onderteekend. Krachtens dit verdrag garandeert Italië da territoriale integritéit van het koninkrijk Kroatië op de basis van de met de nabuurstaten vast stelde grenzen. De Kroatische regeering verplicht Wb geenerlei internationale verplichtingen aan te l=on, die in strijd zouden zijn met de garanties en den leest van de met Italië gesloten overeenkomsten. Ver ier zal de Kroatische regeering een beroep doen op de Medewerking van de Italiaansche weermacht voor wat betreft vraagstukken inzake de organisatie van het Kroatische leger. Bovendien hebben de verdvagsluiten- oe regeeringen de verplichting op zich genomen zoo •nel mogelijk douane- en valuta-overeenkomsten, spoorweg- en zeevaartregelingen, kolonisatieverdragen 'bmede cultureele overeenkomsten te sluiten. D't „verdrag van garantie en samenwerking" wordt ksloten voor een tijdsduur van 25 jaar. Krachtens een andere notawisseling zal de stad Spa- °'0 en het eiland Curzola een vergaande bestuurs- 'otonomie verleend worden. De nota's behelzen voorts sraarborgen ten gunste van de op Kroatisch grondge- 'cd vertoevende Italiaansche minderheid, n het slotprotocol verplichten zich de Italiaansche u ^r°atische regeeringen om de met het voormalige onmkrijk Joego Slavië gesloten overeenkomsten van socht te laten totdat nieuwe overeenkomsten zullen Jn Sesloten. De officieele en definitieve teksten van srord°Vereen^0mS^en ^u^en binnenkort gepubliceerd t de overeenkomst over de militaire vraagstukken ^effende het Adriatische kustgebied moet nog het •Sende punt worden gevoegd. hm* beide regeeringen zullen in een latere overeen- Itali de modaliteiten preciseeren, volgens welke de ■v aansche regeering volmachten zal hebben en haar op Kroatisch gebied langs den kustweg SoaTt <-'aro on langs de spoorlijn FiumeOgulin- lit«„ en haar eventueele verlenging tot Cattaro te Passeeren" Britsche pantserwagens in de woestijn overvallen DAMASCUS, 19 Mei. (D.N.B.) Het Iraksche legerbericht van 18 Mei- luidt: „Westelijk front: Onze patrouilles vielen uit een hinderlaag, gesteund door plaatselijke stammen, vijandelijke pantserwagens aan en dwongen hen onder verliezen op de vlucht te gaan. Zuidelijk front: Onze strijdkrachten deden in den nacht van 16 op 17 Mei, gesteund door plaatselijke stammen, aanvallen op vijandelijke kampen bij Maakuil en Alehuaiba. De vijand leed zware ver liezen. Aan onze zijde werden geen verliezen geleden. Onze troepen traden in contact met vijandelijke pantserafdeelingen en dwongen hen naar hun kampen terug te keeren. Aan vijandelijke zijde sneuvelden dertien manschappen, onder wie een officier. Luchtoorlog: Onze bommenwerpers overvielen in de woestijn Britsche pantserwagens, waarvan eenige vernield werden en waarbij de vijand ook verliezen aan manschappén leed. Onze gevechts vliegtuigen ondernamen verkenningsvluchten bo ven Cineldebane en andere plaatsen. Zij keerden alle behouden terug. Vijandelijke vliegtuigen kruis ten boven de buitenwijken van de hoofdstad en wierpen eenige bommen op het kamp van Rasjid, die echter geen groote schade aanrichtten. Ont vangen berichten bevestigen den dood van kapi tein Klub, genaamd Abu Neik, bij een gevecht in de buurt van Ambla". De Nedcrlandsche tuinbouw is er in geslaagd reeds thans de eerste druiven ter markt te brengen. In de kassen te Vleuten rijpen de kostelijke trossen. (Foto Pax Holland) BEVERWIJK Uitreiking Persoonsbewijzen. Begint 3 Juni a.s. Naar wij vernemen zal met ingang van 3 Juni a.s. te Beverwijk een begin worden gemaakt met de uitreiking van Persoonsbewijzen. Van dien datum af tot ongeveer 1 October zullen alle inwoners van Beverwijk, ouder dan 15 jaar, wor den opgeroepen in alphabetische volgorde van hun geslachtsnaam gehuwde vrouwen dus naar hun eigen familienaam om een persoonsbewijs in ont vangst te nemen. Het verdient aanbeveling, dat zij, wier geslachts naam met één der eerste letters van het alphabet be ginnen, reeds thans zorg dragen in het bezit van twee pasfoto's te komen. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat foto's, welke niet aan de gestelde eischen voldoen onherroepelijk zullen worden ge weigerd. De voorschriften ten aanzien van de foto'a zijn reeds meermalen bekend gemaakt, terwijl ook de plaatselijke fotografen hiervan op de hoogte zijn. Bevorderingen bij de gemeente politie. De burgemeester van Beverwijk heeft met ingang van 15 Mei j.l. benoemd tot adjunct-inspecteur van politic, den heer L. H. Molenaar, tot dusver klerk van politie en adjunct-inspecteur titulair alhier. Voorts zijn onlangs bevorderd tot brigadier van politie, de agenten eerste klasse S. Jongman, S. Yp- ma en J. J. Hugtenburg. Tot agent van politie eerste klasse is benoemd rechercheur A. J. Reekers. De secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij deelt het volgende mede: De detaillisten en grossiers beschikken nog over vrij groote hoeveelheden tar-webloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel en zelfrijzend bakmeel. Daar deze artikelen aan bederf onderhevig zijn en tot nu toe slechts op de bonnen -van de bloemkaart kon den worden gekocht, zoodat de voorraad betrekke lijk langzaam afnam, is besloten het publiek tijde lijk in de gelegenheid te stellen grootere hoeveel heden van deze artikeden te betrekken. In verband hiermede zullen gedurende het tijd vak van Maandag 19 Mei tot en met Zaterdag 31 .Mei a.si ook de geldige bonnen van de broodkaart recht geven op het koopen van bovengenoemde goederen. Gedurende het tijdvak van 19 Mei tot en met 31 Mei a.s. geven derhalve de geldige'bonnen van de broodkaart behalve op het koopen van brood of gebak, tevens elk recht op het koopen van 70 gram tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmaal. In een officieele publicatie zijn de voor de de taillisten van belang zijnde bijzonderheden ver meld. Eén doode door Engelsche luchtaanvallen. 's-GRAVENHAGE, 17 Mei. In den afgeloopen nacht vlogen enkele Britsche toestellen over ons land. Eeni ge bommen werden neergeworpen. Er werd weinig schade aangericht; een tiental huizen kreeg glasschade. Slechts een enkel geval wes ernstiger: in een stad in Noord-Holland werd nl. een arbeidershuis door een brandbom getroffen, waardoor helaas een vrouw ge dood werd; de brand werd snel gebluscht. (A.N.P.) VERHOOGING UITKEERING ZEEVISSCHERS AMSTERDAM, 19 Mei. Het N.V.V. deelt aan het A. N. P. mede, dat het den Centr. Bond van Transportarbeidex-s (C.B.T.) aangesloten bij het N.V.V., gelukt is, de wekelijksche uitlceering voor de gezinnen der zeevisschers vei'hoogd te 'krijgen tot minimum 21 gulden. Hierdoor ontvangen circa 185 gezinnen gemiddeld vier gulden meer per week. Daar binnenkort even eens door de bemoeiingen van den Centralen Bond van Transportarbeiders voor deze gezinenen met meer dan twee kinderen onder de vijftien jaar de kinderbijslag zal worden verstrekt, is hiermede dan uiteindelijk een zeer bevredigende verzorging dei- gezinnen bereikt. (A.N.P.) De persoonsbewijzen. Wie zijn documenten niet in orde heeft of niet op tijd verschijnt. 's GRAVENHAGE, 17 Mei. In verordeningen blad no. 21 komt voor een besluit van den secre taris-generaal van het departement van binnen- landsche zaken, houdende aanvulling van het „be sluit persoonsbewijzen". Het eerste lid van artikel 6 van het oorspronke lijke besluit persoonsbewijzen luidt: Ieder gerechtigde is gehouden op verlangen van -de met de zorg voor en uitreiking van per soonsbewijzen belaste autoriteiten of ambtenaren naar waarheid alle opgaven of inlichtingen te ver strekken, welke noodig of wenschelijk kunnen zijn voor het vaststellen van zijn identiteit, zijn burgerlijken staat en zijn staat van Nederlander, Nederlandsch onderdaan of vreemdeling. Bij de onderhavige wijziging wordt het volgende hieraan toegevoegd: „Is de gerechtigde een hem bij of ingevolge het eerste lid van artikel 6 opgelegde verplichting, niet behoorlijk of niet op den vastgestelden tijd na gekomen, dan kan de burgemester, onderschei- denlijk het hoofd der rijksinspectie, het recht van leges verhoogen tot twee gulden".. De secretai-is-generaal van het departement van landbouw en visscherij deelt het volgende mede: In het laatste bonaanwijzingsbericht werd mede gedeeld, dat de „verbruiksperiode" dit is het tijdvak, waarvoor het rantsoen is vastgesteld voor bon „66" en „76" van de „bonkaart algemeen' welke elk x*echt geven op 100 gram kaas, loopt van 19 Mei tot en met 15 Juni. dit moet zijn 19 Mei tot en met 1 Juni a.s. De „kooptijd", d.w.z. het tijdvak waarin op deze bonnen kaas mag worden gekocht, loopt zooals reeds werd medegedeeld, van 17 Mei tot en met 15 Juni a.s. Landesgericht. Verboden wapenbezit. 's-GRAVENHAGE, 19 Mei. Er is. aanlei ding de Nedex-landsche bevolking nogmaals ex-nstig te waarschuwen tegen het verboden bezit van wapenen. De rechter zal hiertegen .met de allex-gx-ootste gestrengheid optreden en niet schx-omen zelfs de doodstraf toe te passen, aldus luidde een waarschuwing van den Staatsanwalt, dr. Koblitz, gedurende de behan deling voor het-Landesgericht van een zaak tegen twee leden van den vooi-maligen opbouw- dienst, den rijwielhersteller de G. en den land bouwerszoon van D. Eex-stgenoemde is behulpzaam geweest bij de inlevex-ing van wapens na de capitulatie. Hij heeft toen een dienstrevolver achter gehouden dien hij naar hij thans verklaax-de, wilde hebben „als aan denken aan de mobilisatie". Later heeft hij aan van D. dezen revolver verkocht en deze is er in ge- loopen toen hij het gevaarlijke wapen te voorschijn haalde gedurende een twist in het café van den H. te Oss. De Staatsanwalt wees er op, dat op verboden wapenbezit de doodstraf staat of tuchthuisstx-af en slechts in zeer lichte gevallen gevangenisstraf. Hij achtte hier geenszins een licht geval aanwezig, te meer omdat met dit wapen gevaai'lijk is gema noeuvreerd. Geëischt werd daarom tegen de G. 1 jaar en 9 maanden, tegen van D. 2 jaar tuchthuis straf, voor beiden met aftrek van preventieve hechtenis. De rechter ovei-woog o.m. dat beide vei-dachten nog jeugdig zijn, doch dat van D. zwaarder ge straft dient te wox-den dan de G. omdat hij het wapen geladen heeft en er gevaarlijk mede heeft gehandeld. Vei-der werd overwogen, dat geen der verdachten een bijzondere bedoeling heeft gehad. De veroordeeling luidde: voor de G. 1 jaar en f maanden, voor van D. 1 jaar en 9 maanden gevan- genissti-af met aftrek van voorarrest. (A.N.P.) De rioleeringswerkcn te Haarlem Aanbesteding van een stamriool. Hedenmorgen werd te Haarlem door den directeur van Openbare Werken aanbesteed het maken van een stam riool in de Velserstraat en Marnixstraat. Ingekomen waren dertien biljetten. Ingeschreven werd in twee bestekken, namelijk: a. fundeer!ngspalen van gewapend beton b. van stampbeton. Laagste inschrijfster was de Fa. J. Dienaar en Zn. IJmuiden: a. 77.480; b. f76.880. VELSEN Zilveren jubileum R.-K. Propa- gaudaclub. De hei-denking van het 25-jarig bestaan der R.K. Pi'opagandaclub „St. Antonius van Padua" werd Zondagmorgen begonnen met een gezongen H. Mis in de kapel van „Huize Meerzicht", welke werd op- gedi'agen door kapelaan A. Gx'oen, geestelijk advi seur. Na deze kerkelijke plechtigheid werd in het R.K. Vereenigingsgebouw een gemeenschappelijk ontbijt gebi'uikt. Daarbij had een huldiging plaats van den heer G. P. Langendijk, die twintig jaar be stuurslid is geweest en thans sedeii. vijf jaar eere lid. De heer H. van den Bos, die al deze vijfentwin tig jaren actief lid is, wei-d eveneens door kapelaan A. Groen gehuldigd. Hem werd het Oude en Nieuwe Testament in vijf deelen, als huldeblijk aangeboden. Des avonds wei'd in hetzelfde gebouw een f eest vergadering gehouden. Er werd medewei-king ver leend door het meisjeskoor van „Meerzicht" en de tooneelclub van de St. Jozefgezellen, die opvoerde „Broeder Angelus en de Roovers", een St. Francis- eusspel van Jan Burger. Zang en tooneelspel werden zeer gewaardeerd. De voorzitter van de Propagandaclub, de heer N. van Hesselingen sprak een welkomstwoord. Als spreker voor dezen avond trad op pater Borromaeus de Greèvè, die spi-ak „De schoonheid van ons H. geloof". Hij eindigde zijn met groote aandacht gevolgde rede met te zeggen, dat de geloovigen in de heilige ovex'tuiging van het geloof ondanks storing en ge tijen rotsvast staan. Britsch oorlogsmateriaal ligt in groote hoeveelheden langs de wegen in Griekenland als teeken van den overhaasten terugtocht der troepen. -• (Foto Luce-Holland) Inschrijving van motorrijtuigen voor goederen- of veevervoer, 's-GRAVENHAGE, 19 Mei. De aandacht van alle houders van motorrijtuigen, opleggers en aan hangwagens, geheel of gedeeltelijk ingericht tot het vervoer van goederen of vee, alsmede van motor rijtuigen, uitsluiten bestemd tot het voorbewegen van opleggers of aanhangwagens, uitgezonderd landbouwtractoren, wordt gevestigd op hun ver plichting om van die voertuigen vóór 22 Mei 1941 op een bij de distr-ibutiediensten verkrijgbaar for mulier aangifte te doen. Niet nakoming van deze verplichting kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste één jaar of geldboete van ten hoogste f 10.000, alsmede met verbeurdverklaring van het voertuig. Evenwel zullen, in verband met een bij het drukken ondervondenvertx-aging, alle formulieren, welke blijkens het poststempel uiter- lijk 24 Mei a.s. aan de post werden toevertrouwd, als tijdig opgezonden worden aangemerkt. Afwezigheid of onbruikbaax-heid van bepaalde onderdeelen, dus ook van banden, ontheft niet van de vei-plichting om het motorrijtuig te doen inschrij ven. Slechts motorrijtuigen, die in zoodanigen staat van onbruikbaarheid verkeeren, dat dientengevolge herstelling of wederingebruikneming uitgesloten is. komen op dien grond niet voor inschrijving in aan merking. Ook behooren niet voor inschrijving te worden aangegeven motox-rijtuigen van bijzondere inrichting, welke niet bruikbaar zijn voor vervoer van goedex-en of vee, zooals brandweerauto's, reini gingsauto's, reparatie-, takel- en kraanwagens en dergelijke. Personenauto's en autobussen blijven uiteraard eveneens bulten de inschrijving. (A.NJP.) IJMUIDEN Politic Sportvereeniging ,Velsen'\ Geslaagde wandelsportdagen. Zaterdagmiddag en Zondagochtend startten honder den aanhangers van de wandelsport, allen deelnemers (stei-s) aan den door de Polilie-Sportvereeniging „Vel- sen" uitgeschreven wandeltocht over 20, 30 en 40 k.m., bij hotel „Velserend", zoodat daar een gezellige drukte heerschte. Voor den Zaterdagtocht, welke liep over een par cours van 30 k.m., hadden behalve de Visscherijschool (IJmuiden), de IJ-vogels (A'dam), de Beverwijksche Vriendenclub, „Voor Allen" (IJmuiden), „Wartburg" (A'dam) en de Luchtbeschermingsdienst der gemeen te Velsen, ook ingeschx-even een afdeeling maréchaus- sée uit Overveen, alsmede de Bussumsche, Alkmaar- sche en Haarlemsche Politie Sportvereeniging, terwijl de P.S. „Velsen" zelve buiten mededinging medeliep. Al deze politie-groepen maakten in hun keurige uniformen éen kranigen indx-uk. De deelnemers troffen het bijzonder met het weer en daar de uitschrijvende vereeniging het parcours met groote zorg had uitgekozen, genoten de tippelaars met volle teugen van de schoone natuur. Gemakkelijk was het parcours overigens lang niet altijd en vooral de „tippel" door de Heerenduinen en Duin en Kruidberg waar heel wat stof gegeten werd en over het Kopje, zal menigeen zwaar gevonden hebben. Toch was en bleef de stemming onder de deelnemenden uitstekend. Voor den Zondagtocht, die liep over 20, 30 en 40 km. hadden ingeschreven D.E.M., dames- en heerenafdee- ling (Beverwijk), Overveensche Trekkers, „Onder Door" (Haarlem), Van Leer Walsbedrijven (Velsen), S.S.S. dames- en heerenafdeeling (Beverwijk), Kano club „IJmuiden", Viribus Unitis (Santpoort), St. Jo- sephgezellen (Driehuis), „Sportief" (Haarlem), „Lux et Libertas" (A'dam), Lyceum Alkmaar met 2 ploegen, „Kennemer Jagers" (IJmuiden), „Olympia (IJmuiden), K.D.O. (A'dam), „Jan Passtoors" (Haarlem) en V.W.P. (Bloemendaal). Ook nu troffen de deelnemers het met het weer, zoodat Inderdaad van twee geslaagde wan delsportdagen kan worden gesproken. Om zes uur vohd in „Velserend" de uitreiking der prijzen plaats. Voor hiertoe werd overgegaan bracht de heer W. Ritman dank aan den heer Koster voor de technische adviezen, aan zijn mede-commissieleden Bruyn en Bontsema, de IJmulder E.H.B.O. en den eigenaren van terreinen, waarover het parcours had geloopen. Vervolgens sprak de vertegenwoordiger van den Noordholl. Wandelsportbond. de heer G. J. Krom een waardeerend woord over het toetreden tot dien bond door de P.S.V. en over de organisatie van dezen dag. De voorzitter der jury welk rechtsprekend lichaam bestond uit de heeren Winters, Koster en Verhulst zeide, dat er over 't algemeen kranig gewandeld was door de 32 groepen. Als hij een aanmerking zou mogen maken, dan zou het zijn over het te wijd uit elkaar loopen door sommige groepen, waardoor het verkeer in gevaar wordt gebracht Later bleek ons, dat de dames-groep van D.E.M. daardoor den eersten prijs verspeeld had. Hierna werd de uitslag bekend gemaakt: Afdeeling politie-groepen: Eere-prijs Korps maré- chaussée 61 p. Dit korps kwam in 't bezit van den door burgemeester Kwint uitgeloofden wisselbeker. Ie prijs: Bussumsche Politie 51% p Afdeeling burgergroepen: le prijs S.S.S. (dames) Be verwijk 57 p., 2e prijs D.E.M. (dames) Beverwijk 55 p., 3e prijs IJvogels Amsterdam 53 p., 4e prijs Jan Pas stoors Haarlem 52^ p.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1