Ned. Voetbalbond V R IJ D A G 23 MEI 1941 De Uitslagen. 1—3 1—3 2—2 Kampioenschap van Nederland. V. S. V.—A.D.O. P. S. V.—Be Quick AFDEELING I. Promotie res. tweede kl./eerste kl. K. F. C. 2—Stormvogels 2 Tweede klasse B. Watergraafsmeer—Velox H. F. C.—De Spartaan H. B. C.De Kennemers Derde klasse B. Zandvoort—Ripperda SchotenSantpoort De Zeemeeuwen—Kinheim Vierde klasse H. V. V. B.—Uitgeest Rcs. tweede klasse B. Volendam 2—V. S. V. 2 Res. derde klasse C. W. M. S. 2—H. B. C. 2 V. V. A. 2—Santpoort 2 AFDEELING V. Promotlecompctitie tweede klasse. G. R. C.—W. V. V. 1—3 V. S. V. stelt opnieuw teleur. Nederlaag op eigen terrein tegen A. D. O. Door een doelpunt van De Heer. dertien minuten na den aanvang, met een zuiver schot in den hoek gescoord, be hield A. D. O. haar kansen op den lanstitel, terwijl V. S. V. door deze 10 nederlaag voor het nationale kam pioenschap werd uitgeschakeld. Den Haagschen halfbacks en vooral den achterspelers komt de eer toe. dat succes te hebben bewerkstelligd, want gedurende de geheele tweede helft, toen de bezoekers tegen wind en zon in speel den, hebben zij aan een steeds zwaarder wordenden druk op hun doel het hoofd meoten bieden. Hun aanvalslinïe kwam toen vrijwel niet meer in het stuk voor en het aan tal keeren, dat de voorwaartse» het vijandelijk doelgebied bereikten, was op de vingers van één hand te tellen. Hoewel de thuisclub door haar constant overwicht na de pauze minstens een gelijk spel had kunnen boeken, mag men de A. D. O.-zege toch niet onverdiend noemen, want feitelijk heeft Koek weinig moeilijk werk te ver richten gehal. Dat deze keeper zijn doel door zijn voor liefde voor stompen meermalen in gevaar bracht, waar van vele onnoodige hoekschoppen het gevolg waren, mag niet op het credit der V. S. V.-voorhoede worden geschreven. Deze linie had ook voor de rust ruimschoots gelegenheid om het Haagsche doel te belagen, waarmede gezegd wil zijn, dat de Velseroorders ook in die periode in het veld zeker niet de minderen waren. Hun rechtshalf Poulus. verreweg de beste speler in deze match, stelde steeds weer de voorwaartsen tot aanvallen in staat, maar deze volhardden ook ditmaal in de zeer diepe W-formatie, die, gezien het falen van rechtsbuiten Karrebelt, wiens voorzetten uit de vele door Poulus aan gegeven vrije ballen nimmer behoorlijk voor het doel kwamen, de oorzaak was, dat de pogingen der thuisclub tot een twaalftal hoekschoppen beperkt bleven. Slechts driemaal werd Koek toen ernstig bedreigd; eerst schoot Van der Gevel die als rechtsback met Voet als partner; veel beter tot zijn recht komt dan als linksachter naast Broek van verre buiten bereik van den keeper tegen den bovenkant van de lat, vervolgens werd een laag schot van Godschalk met meer geluk dan wijsheid ten koste van een corner gekeerd cn op dezelfde wijze weid een kogel van Sterk onschadelijk gemaakt. Laatstgenoemde speler liet bovendien een fraaie kans voorbij gaan, toen de doel man het leder in het strafschopgebied liet vallen en de linksbuiten den bal langs den paal werkte. Het heeft zeker niet aan Koek gelegen, dat het doel niet werd doorboord, want de A. D. O.-aanvoerder maakte in dit deel van de match een zeer zwakken indruk. Het waren de, roodgroene halfbacks, die toen den toon aangaven en het spel over de vleugels leidden. Voorzetten kwamen er genoeg, doch Westhoven presteerde niets en de weinige schoten van Dc Heer en Eversteyn Sr. die reeds na enkele minuten voor zijn broer was ingevallen werden van te grooten afstand gelost om Michel te kunnen verontrusten. Slechts eenmaal werd deze gepasseerd, toen Van Kampen den bal fraai naar Neuteboom op den rechtervleugel plaatste cn de buitenspeler het leder in eens naar De Heer doorgaf, die zonder dralen de kans waar nam. Onmiddellijk daarna stelde De Heer Westhoven met een afgemeten through-pass tot scoren in staat, maar de middenvoor miste, terwijl Neuteboom over de lat kopte, toen Micliel uitloopend een voorzet van Van der Tas ver keerd beoordeelae. V. S. V. liep in de tweede helft direct hard van stapel en Van der Lugt bood Sterk de gelegenheid hard ïn te schieten doch Koek stompte weg. Eversteyn en Van der Tas brachten samen het leder tot op een meter van het vijandelijk doel. maar de kans ging door hands van den linksbuiten verloren. Daarna begon het overwicht van de thuisclub, die echter ook nu de fout maakte met drie man in eerste linie te blijven spelen. Van der Lugt liet enkele gelegenheden tot scoren voorbij gaan, Balvers „pingelde", dat het een aard had <yi Karrebelt was een voudig nergens. Slechts Godschalk de beste der „voor waartsen" loste zoo nu en dan 'n dragelijk schot, maai de fantastisch werkgnde Koek werd zelden In het nauw gebracht, al was het aantal hoekschoppen nauwelijks meer te tellen. Steeds weer stuwde Poulus, die buitengewoon opj dreef en wiens spel een lust voor de oogen was, zijn teamge- nooten ten aanval, maar nu eerst toonden Choufoer en De Jong, uit welk hout zij gesneden waren. Hun verde diging was prachtig en zij vulden elkaar uitstekend aan. Ook de midhalf Van Kampen verdient een pluim voor zijn wel overwogen spel. dat zeer gunstig afstak bij dat van De Vries. De V. S. V.-captain vermag lang niet meer den goeden vorm van vorig seizoen te bereiken en in dezen wedstrijd liet zijn spel-opvatting wel zeer te wen- schen. Een stopper-spil kan weliswaar in sommige geval len als derde back moeten fungeeren; hoofdzaak is echter, dat hij den middenvoor der tegenpartij en zoo noodig den binnenvoonvaartsen het afwerken van den aanval belet. Het is dus duidelijk, dat hij steeds in de nabijheid van den middenvoor dient te blijven en niét zonder meer een positie inneemt tusschen en meermalen zelfs achter de backs in het strafschopgebied. De A. D. O.- voorhoede was in de tweede helft ongevaarlijk en West hoven speelde in het geheel geen rol van beteekenis, hoe wel De Vries ver uit zijn nabijheid bleef. De V. S. V.- spil had echter nuttiger werk voor zijn elftal kunnen ver richten, indien hij, in plaats van onnoodig ver achter te blijven, in de gegeven omstandigheden tot op zekere hoogte den toch al niet productieven aanval der thuis club daadwerkelijk had gesteund. Daardoor zou hij het harde en onvermoeide weiken van zijn kanthalfs aan merkelijk hebben verlicht. De match, behoorlijk door scheidsrechter Magielse ge leid, werd in de beste verstandhouding gespeeld. Nochtans deden zich meerdere kleine ongevallen voor, waarvan Sterk en De Heer het slachtoffer werden. De V. S. V.'er liep een oogwond op; de Hagenaar moest zich wegens een enkel-blessure door Van den Berg twintig minuten voor het einde laten vervangen. Aan spanning heeft het overigens niet ontbroken. CRITICUS. RANGLIJSTJE. Tweede klasse B. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t gem. E. D. O. 22 17 4 1 38 64—16 1.73 H. V. C. 22 16 3 3 35 55—27 1.59 H. B. C. 21 11 5 5 27 46—37 1.29 Velox 21 9 4 8 22 49—52 1.05 Hercules 22 8 4 10 20 51—42 0.91 R. C. H. 22 7 6 9 20 34—41 0.91 Hilversum 21 8 3 10 19 51—51 0.90 Spartaan 21 6 7 8 19 34—47 0.90 Watergraafsmeer 21 6 5 10 17 37—45 0.81 Kennemers 22 6 3 13 15 43—62 0.68 Volendam 21 5 4 12 14 39—60 0.67 H. F. C. 22 5 2 15 12 22—45 0.55 De tegenstanders van H. F. C. H. F. C. is thans definitief aangewezen tot het spelen van degradatiewedstrijden. Na een schitterende eindspurt Is 't tenslotte niet gelukt 't degradatiespook van de Span jaardslaan te houden. H. F. C. zal haar tweede klasse schap moeten verdedigen tegen de Volewijckers (Amster dam). Elinckwijk (Utrecht) en Rapiditas (Weesp). Van deze clubs hebben de Volewijckers en Elinckwijk nog geen wedstrijd verloren. H. F. c. verspeelt haar kans. De Spartaan won met 31. Tegen de hoopvolle verwachting van de meesten H. F. C. er niet in geslaagd de voor een ontsnappen aan de degradatie-wedstrijden benoodigde 14 punten te halen. De Spartaan, dat zwoegde alsof het zelf nog uit de ge vaarlijke zóne moest weg zien te komen, zegevierde met 3—1. De reden lag dezen keer niet in de mate van inspan ning aan den Haarlemschen kant opgesloten: de H.F.C.'ers deden hun uiterste best, maar de Spartaan speelde met dezelfde groote moeite beter voetbal. Ook is de neder laag ditmaal niet aan de voorhoede te wijten; de aan vallende kracht was grooter dan de verdedigende en had Kammeijer niet als immer vooral in de tweede helft zijn prachtige spel op de rechtsbackplaats gespeeld, dan welicht de score nog meer in H. F. C.'s nadeel geweest. Schras in den goal verstrekte nog zijn goede indruk van Zondag, doch de verdere verdediging en middenlinie was zwak. Vooral voor Kruyer bleek het tempo te hoog. De voorhoede daarentegen leverde verdienstelijk werk en indien zij met schieten wat gelukkiger was geweest had de wedstrijd misschien een voor H. F. C. beter resultaat gebracht. Drijver, die nu ook eens hard werkte, verdient lof en zoo is het tevens met Klein de Groot Gentis. Guldemond (die in plaats van Hagenaar speelde) en Höck vormden een linkervleugel die weliswaar niet uitblonk, maar toch in vergelijking met andere malen te prijzen was. In het begin barstte H. F. C. dadelijk met enthousiaste aanvallen los; toen er twintig minuten verloopen stond de Spartaan niettemin met 2—0 voor. Hoewel II. F. C. zich niet liet ontmoedigen en de felle aanvallen voortzette, kwam er voor de rust geen verandering den stand. Na de rust kwam de verandering wel: Drijver zond spoedig een hard schot af, dat onhoudbaar in het doel verdween (1—2). De hoop op een herhaling van den wed strijd tegen Watergraafsmeer bleek helaas ongegrond: het Amsterdamsche doel werd niet meer getroffen. Integen deel, vijf minuten voor tijd werd de stand 1—3. Het was een off-side goal, maar aangezien H. F. C.'s kansen toch reeds verkeken waren doet dat weinig ter zake. iu moet H. f. c. den strijd aanbinden tegen drie 3e klasse-kampioenen, waaronder de gevreesde Vole wijckers. Het ziet er wel een beetje somber uit, maar als er met het zelfde enthousiasme als gistermiddag gespeeld wordt, dan is er toch nog wel hoop. H. f. c. 3e klasse Neen, zoover mag het niet komen. De Kennemers ontfutselen II. B. C. een punt (2—2) Fortuinlijk doelpunt van de Bevcrwijkcrs. Donderdagmiddag hebben de Kennemers op 't Berken rode-terrein op enthousiaste wijze den strijd aangebon den tegen de H. B. C.'ers en het waren voornamelijk de rood-zwarten, die van zich lieten spreken. Met fiauwde ijver hebben zij vooral in het begin van de match snelle aanvallen ondernomen op den H. B. C.-doelmond en ondanks den 2—1 achterstand hebben zij na de rust opnieuw gepoogd, en toen met meer resultaat, om den gelijkmaker te scoren. Hel was voor hen ongetwijfeld verrassinig, toen zij gelijk met het affluiten voor de rust een doelpunt cadeau kregen. Onland was ditmaal wegens zijn blessure niet van de partij. Zijn plaats was ingenomen door C. Vinken. Rechls-half was van Diependaal. In plaats van v. d. Kolk en Siks speelden In het team van de Ken nemers Veenstra en Verbeek. Na eenige terreinverken ning namen de gasten al spoedig de leiding en vooral de voorlinie blonk uit door haar snelle en doortastende vallen Het tempo van de rood-zwarten was zoo bliksems- snel dat H. B. C. bijna overspeeld werd. Toch viel in de eerste vijftien minuten geen enkel doelpunt te noteeren. Langzamerhand kregen de Heemstedenaren weer vrij spel, daar de rood-zwarten, zooals te voorzien was, dit tempo niet konden volhouden. Na twintig minuten wist van Bakel het leer in het uiterste hoekje van den goal te plaatsen (1—0). Nog geen vijf minuten later was het wederom van Bakel die na een fraaie doorbraa'k van Kick Smit den tweeden goal scoorde (2—0). Van Luin werd na een stevige botsing met Vinken door Stiemer vervangen. De voorhoede van de Kenne mers was niet meer gevaarlijk en Himpers, die af en toe nog een mooie kans kreeg, verspeelde die nog. De rechts-half van Diependaal wilde op een critiek oogenblik voor den H. B. C.-doelmond even den bal naar Bloemïnk terugspelen, maar deze poging bleek nu wel heel riskant want de keeper had hierop niet gerekend. Tergend langzaam rolde het leer in het net en gelijk floot de scheidsrechter het sein tot rust. Dit doelpunt was zoo wel voor de spelers als de vele toeschouwers een ware sensatie (2—1). Evenals bij het begin van de match kregen we na de rust van de rood-zwarten snel en overrompelend spel te zien. Toch leverden deze snelle aanvalspogingen voor de Kennemers geen enkel resultaat op. Na twintig minuten wisselden de spelkansen plotseling. Het eene oogenblik het andere zagen we critieke momenten zoowel voor het H. B. C.-doel als dat van de Kennemers. Bloemink speelde een keurige partij en menigmaal wist hij met door tastendheid het gevaar te keeren. Onverwachts scoorde de mïdvoor van dè Kennemers, Groot, er waren nog slechts vijf minuten te spelen onder groot gejuich van de supporters den gelijkmaker, zoodat de stand op 2—2 was gebracht. De spanning steeg enorm. Het geheele H. B. C.-team kwam opzetten, zoodat de eene helft van het veld door niet minder dan 21 spelers bezet was. Het koste wat het koste wilden de Heemstedenaren nog een doelpunt ver overen. Met de grootste kracht werd er gewerkt en zoo critiek als het thans voor het doel van de Kennemers erd, was het den geheelen middag nog niet geweest. Doelman Van Urk kwam vrijwel handen te kort, maar geen enkele maal greep hij mis. Alle pogingen van de Heemsteedsche ploeg ten spijt eindigde deze match, waar in de Kennemers op verdienstelijke wijze voor hun kans gevochten hebben, met een gelijken stand. HOE DE DERDE KLASSERS SPEELDEN. SANTPOORT BIJNA KAMPIOEN. Zandvoort beëindigde haar competitie-programma met den thuiswedstrijd tegen Ripperda en behield door een 3—0 overwinning weliswaar de bovenste plaats, doch het moet nu toch al raar loopen, als haar concurrent Zondag niet het kampioenschap verovert. Want Santpoort zegevierde a^n den Vergierdeweg met 31 over Schoten krijgt dus de gelegenheid om in de laatste match op eigen veld tegen Ripperda haar pun ten-totaal boven dat van de badplaats-bewoners te brengen. De stand is thans: Zandvoort 20 15 3 2 67—26 33 Santpoort 19 15 2 2 73—35 32 Het blijkt dus, dat de op het terrein van Zandvoort tus schen beide candidaten gespeelde ontmoeting, waarin de thuisclub in de laatste minuten een 23 nederlaag leed, doordat een-invaller-halfback in eigen doel trapte, van beslissende beteekenis is geweest. Immers bij een gelijk spel zouden de blauwgelen en niet de roodblauwe» met den titel zijn gaan strijken. De Santpoorters hebben zich echter kranig geweerd en in de laatste 12 matches, d. w. z. sinds 1 December j.l., geen enkele nederlaag geleden en slechts één punt tegen D. E. M. verloren. Twee maal heeft het elftal de meerderheid van een tegenstander moeten ■kennen, en beide keeren was dat op eigen terrein, na melijk tegen Schoten met 4—1 en tegen Zandvoort met 3—7. Laatstgenoemde vereeniging heeft ook een goed seizoen achter den rug, doch merkwaardig genoeg leed ook deze ploeg haar beide nederlagen op eigen veld; die tegen Santpoort werd hierboven reeds gememoreerd, terwijl voorts Kinheim in den allereersten wedstrijd van het seizoen met 64 in de badplaats aan het langste eind trok. Over de matches van gisteren nog het volgende: Sant poort nam tegen Schoten na een halve minuut door haar goalgetter Bakkum de leiding, maar een kwartier later scoorde Franssen met een prachtigen kopbal den gelijk maker. De bezoekers kwamen nog voor de pauze aan een tweede doelpunt, toen Bakkum een vrijen schop zeer hard inschoot. Na de hervatting ging de strijd geruimen tijd gelijk op, doch tenslotte bracht Gerritse, de invaller-rechts buiten voor den gewonden Oosterholt, die ook vorige week van zich deed spreken door tegen Bloemendaal drie goals te maken, zijn club met een goed doelpunt in veilige haven. Einde 13. Zandvoort en Ripperda speelden een zeer matige partij voetbal; in de eerste helft doelpuntte Schut en na de her vatting wisten J. van den Bos en wederom Schut het net te vinden. Bij de thuisclub moesten de back H. Koper en rechtsbuiten Luitink ten gevolge van verwondingen uit vallen. De hekkesluiter in deze afdeeling. Onze Gezellen speelt Zondag a.s. haar eersten degradatiewedstrijd, op eigen ter rein tegen Halfweg. Het Amsterdamsche Rodl is de derde gegadigde, E. D. O.—BLAUW WIT. Daar E. D. O. zoo goed mogelijk in de promotie-degrada tiecompetitie voor den dag wil komen zal Zondag a.s. een vriendschappelijke ontmoeting tegen Blauw Wit worden gehouden. Het E. D. O.-elftal ziet er als volgt uit: Wille, Zandstra of Steffens, Sluis, W. Schildwacht, Schijvenaar, Opmen Jr., Spek, J. Schildwacht. J. de Jong, Hellingman, Nolet. SPARTA—ZWALUWEN (3—6). Het Zwaluwenelftal, dat Donderdagmiddag te Rotter dam een wedstrijd speelde tegen Sparta, won deze ont moeting met 6—3. VOETBALVLEGELS GESTRAFT. Zondag 4 Mei j.l. hadden tijdens een promotiewedstrijd in het district Friesland van den Ned. Voetbalbond tus schen de vereenïgingen Freno II en Stiens ernstige on regelmatigheden plaats. Vier minuten voor het einde van den wedstrijd zag de scheidsrechter zich gedwongen, den linksback van Freno een waarschuwing te geven. Terwijl hij hiermede bezig was, raakten achter zijn rug de mid- ■oor van Stiens en de rechtsback van Freno II handge meen. Het publiek stroomde daarna het veld op, zoodat de voetbalwedstrijd tenslotte ontaardde in een formeele vechtpartij. Een speciale strafcommissie heeft deze zaak in behande ling genomen en de volgende straffen afgekondigd: De beide backs van Freno II worden voor het seizoen 1941/42 geschorst: de midvoor van Stiens wordt voor 4 wedstrij den geschorst en voor 2 wedstrijden voorwaardelijk ge schorst met een proeftijd van een jaar. De vereeniging Freno moet een wedstrijd van haar tweede elftal zonder publiek spelen en kreeg eveneens een voorwaardelijke schorsing voor den tijd van een jaar met een proeftijd van een jaar. INCASSODIENST—BEIJNES. Een onvolledig Incassodienst eiftai wist, dank zij 't achter trio Droog—Hekelaar—Trap, een 1—1 gelijk spel tegen Beijnes (fabriek) te forceeren. Doelverdedigers denkt aan den „dropkick". Een onderdeel van het doelverdedigen. waaraan niet steeds de noodige aandacht wordt besteed, maar dat niet temin zeer belangrijk is, is het uittrappen. Sinds de üjziging der spelregels is het „opwippertie" in de handen an den keeper verboden en de.doelman heeft dus de taak. den bal zoo voordeelig mogelijk te plaatsen. Daaraan ontbreekt bij velen nog wel het een en ander, reden waarom de doelwachter dit karwei dikwijls aan een hard trappende» achterspeler overlaat. Niet zelden ziet men dan, dat het leder in het wilde weg wordt geraakt met den duidelijken opzet, den taal ver op de vijandelijke helft te deponeeren. Dat beteekent echter geen voordeel, omdat in den regel het bruine monster dan weer even snel wordt geretouneerd, terwijl vaak door de kracht van den wind het leder zoo hard gaat, dat de eigen voorwaartsen het niet onder controle kunnen krijgen. Men kieze dus den gulden middenweg en plaatse den al naar een zich voor zulk een gelgenheid vrij opstel lenden teamgenoot, liefst niet in het midden, doch naai de zijkanten van het veld. Dat geldt natuurlijk dubbel, wanneer de keeper een opgevangen bal „uit de .handen" wegtrapt. Heeft hij daarbij den wind in den rug, dan kan hij feitelijk niet beter doen dan den „dropkick" toe te passen. Deze wijze van schoppen, waarbij de bal op het moment, dat hij op den grond stuit, onder het midden geraakt wordt, geeft tegen-effect en voorkomt, dat het door den wind in de lucht voortgestuwde leder bij het dalen al te groote snelheid krijgt en zoodoende niet onder controle is te krijgen. Speciaal op de IJmuidensche vel den, waar Aeolus bijna altijd van de partij is, is de drop kick voor den keeper onmisbaar. Indien een overigens talentvol doelverdediger als Michel dezen toepaste, zou den minder door hem uit de hand weggetrapte ballen zonder nut over de vijandelijke achterlijn of over de zij lijnen gaan. En wat voor Michel geldt, geldt voor al zijn CRITICUS. JUNIORENTOURNOOI VAN BLAUW WIT. Blauw Wit organiseert op de Pinksterdagen een Juniorentournooi waarvoor hebben ingeschreven: H.F.C., Ajax, D.W.S., E.D.O., 't Gooi, R.C.H, Stormvogels, Zeeburgia, ZFC en ZVV. De wedstrijden worden gehouden op de Stadion- bijvelden. v SCHEIDSRECHTER WEY SLUIT ZIJN LOOPBAAN AF. De beleende scheidsrechter Wey, die twintig jaar scheidsrechter van den N.V.B. is geweest, vrijwel steeds in de eerste klasse, zal aan het einde van dit seizoen het scheidsrechtersfluitje opbergen. Scheidsrechter Wey floot 14 kampioenswedstrij den en leidde tevens BelgiëLuxemburg. Netl. Voetbalbond. (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 24 MEI 1941. ZATERDAGCOMPETITIE. Afd. A: Tw. Jeugd—Kennemerland 2, 3 uur, J. Steffens, (Vergierdeweg). Afd. B: VEW 2—Telefonia 2, 3 uur, H. Drupsteen: Ken nemerland 5—VVRA, 3 uur, G.-Jansen; SIZO 2—Kenne merland 3, 3 uur, A. C. Slobbe. ADSPIRANTEN-COMPETITIE, Afd. D: Halfweg—DIO, 3 uur; ETO—EDO c, 3 uur; Ken nemerland—THB a, 3 uur. Afd. E: EDO d—WH, 3 uur. Afd. G: O. Gezellen—DEK, 3 uur. NOORD. ADSPIRANTEN-COMPETITIE. Afd. B: Stormvogels c—Kennemerland c. 3 uur. DE UITSLAGEN. Proefwedstryd: Voorl. Plaats. Elftal—R. C. H. Comb. 3—4 Afde. 1 B: Beverwijk 2—R. C. H. 4 3—2 Afd. 2 A: Beverwijk 3—V. S. V. 3 0—16 Afd. 3 Dl D. S. K. 2—H. E. C. 5 6—3 Afd. 4 A: V. V. H. 4—Stormvogels 5 0—2 Lawntennis De competitie. De tenniscompetitie begint Zondag a.s. al weer aan de tweede helft. Haarlem speelt de returnmatch tegen Rood Wit, waarvan het vorige week op ietwat onfortuinlijke wijze aan de Spanjaardslaan met 46 verloor. Zou Haar lem nog een kansje willen behouden op de eerste plaats, dan zal nu toch ongetwijfeld gewonnen moeten worden. Het volledige programma luidt. Eerste klasse. Rood WitHaarlem Overgangsklasse. Westrust—T. C. H. Tweede klasse A-N. W. T. C. G. 2—T. C. H. 2 BeverwijkWestrust 2 Tweede klasse B-N. W. Haarlem 2—T. C. G. 3 HeemstedeWimbledon Beverwijk 2Kg Zaandijk Derde klasse A-N. W. RuïneHeemstede 2 T. C. G. 4—Westrust 3 Deuce 2—Ruïne 2 V. V. G. A. 2—Duinlust Derde klasse B-N. W. Redcover 4Beverwijk 3 BallenjagersShell 5 Wimbledon 2—T. C. G. 5 Duinlust 2—Heemstede 3 T. C. G. 6—Beverwijk 4 Westrust 4—Bakkum Paardensport GEEN TOTALISATOR BIJ DE SPRINGCONCOURSEN. Het bestuur van de Berger Ruitersportvereenlging deelt mede, dat de totalisator voorloopig niet op de spring concoursen ingevoerd zal worden. Daar er dit jaar wei nig concouorsen gehouden zullen worden en bovendien de publieke belangstelling niet groot zal zijn, heeft het be stuur aan de autoriteiten verzocht, thans geen proef met den totalisator te behoeven te nemen. Het bestuur is in onderhandeling met Utrecht voor het eventueel houden van een concours op 21 a.s Dat ook V. S. V. in dén wedstrijd tegen A. D. O. vele malen benarde situaties wist te scheppen voor het doel der Hagenaars toont deze foto van een scherfc mutseling in het strafschopgebied der gasten. Toch verloor V. S, Y. den wed strijd en de kans op het landskampioenschap. En dat alles door één doelpunt1 (Foto Stevens) Dammen Jaarvergadering Ned. Dambond. Donderdag jl. vond te 's-Gravenhage in „Pulchri Studio'", Lange Voorhout, de algemeene jaarvergade- dering van den Nederlandschen Dambond plaats. In verband met de vacature van lsten voorzitter, was de heer J. H. Willems (Ginneken) met de lei ding van deze vergadering belast. Onder de ingekomen stukken was een voorstel van de Haarlemsche vereenigingen tot reorganisa tie van den Nederlandschen Dambond. Aangezien echter dit voorstel te laat was ingediend, werd dit ter nadere bestudeering in handen van het bonds- bestuur gesteld en zal dit op de volgende jaarver gadering in behandeling worden genomen. Het jaarverslag van den lsten secretaris den heer W. H. Lieve te Dordrecht werd ongewijzigd goed gekeurd, alsmede de rekening en verantwoordingen van den bondspenningmeester J. Voorburg'n te Rotterdam. Op voorstel van de kascontrole-com missie werd aan beide laatstgenoemde functiona rissen algeheele décharge voor het door hen gevoerd beheer verleend. Bij het punt bestuursbeleid kwam een schrijven in behandeling van Damclub „IJmui- den" inzake het herhaaldelijk uitstellen van de wedstrijden om het hoofdklasse clubkampioenschap van Nederland. De heer O. J. B. v. d. Sleen zette uiteen, dat de stagnatie uitsluitend tengevolge van de tijdsomstandigheden was ontstaan. Besloten werd deze aangelegenheid in handen te stellen van de competitie-commissie. Thans kwamen de be stuursverkiezingen aan de orde. Wegens het be danken van den lsten voorzitter, den heer J. Groenteman Sr. (Amsterdam) en 2den voorzitter den heer S. S. van Baaien te Amsterdam moest in deze beide vacatures worden voorzien. „Het Oosten" (Amsterdam) diende echter een motie in de bestuursverkiezingen uit te stellen tot de vol gende jaarvergadering. Deze motie werd aange nomen met 674 stemmen voor, 330 stemmen tegen en 48 stemmen blanco. Het bestuur zal op de eerst volgende bestuursvergadering uitmaken welke hee- ren beide functies zullen waarnemen. De 1ste se cretaris werd bij acclamatie herkozen. Met de kas controle 1941'42 zullen worden belast „D.S.T.O." (Amsterdam) en de Weesper Damclub. Hierna werd tot hoofdredacteur van het bondsorgaan bij accla matie herkozen de heer P. D. de Graaf (Amster dam). Het bestuursvoorstel om het competitie-regle ment in verband met de tijdsomstandigheden als nog met een jaar te verlengen, werd zonder stem-" ming aangenomen. Na een breedvoerige discussie inzake de werkzaamheden der competitie-commis sie legden de heeren O. J. B. v. d. Sleen (Amster dam) en D. de Zwart (Utrecht) staande de verga dering hunne werkzaamheden neer. Hierna werd besloten, dat de 1ste secretaris met twee door het bondsbestuur te benoemen leden de competitie-commissie zullen vormen. Biljarten Eerste klasse kampioenschap driebanden. Verbeek en Sengers leiden. Donderdagmiddag werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland eerste klasse drie banden, waarvan de or ganisatie is opgedragen aan dfe vereeniging Noord- Brabant te Utrecht. De bekende tooneelzaal van het hotel Noord-Brabant was tot dat doel in een prachtige en bij uitstek geschikte biljartzaal omge- tooverd. Het tournooi werd met een hartelijk wel komstwoord tot de spelers geopend door den twee den voorzitter van de vereeniging Noord-Brabant den heer D. Brouwer. De uitslagen luidden: Sweeping 50 65 7 0.769 De Leeuw 43 65 3 0.661 Sengers 50 71 5 0.704 Van Alphen 23 71 3 0.323 Verbeek 50 82 7 0.609 Van 't Hoofd 34 82 4 0.414 Schmidt 46 107 5 0.430 Petersen 50 107 4 0.467 Verbeek 50 51 ;6 0.980 Petersen 28 51 3 0.549 Schmidt 50 74 4 0.675 Van '1 Hooft 31 74 3 0.418 De stand na den eersten dag luidt als volgt: gesp. gew. car brt. h.s. gem. Verbeek 2 2 100 133 7 0.751 Sengers 2 2 100 148 5 0.674 Sweeping 2 1 92 165 7 0.517 Schmidt 2 1 96 181 5 0.530 Petersen 2 1 78 168 4 0.464 Van Alphen 2 1 73 171 4 0.426 De Leeuw 2 82 142 4 0.577 Van 't Hooft 2 65 156 4 0.416 Sweeping 42 100 3 0.420 v. Alphen 50 100 4 0.500 Sengers 50 77 4 0,649 De Leeuw 39 77 4 0.506 Zwemmen NIEUW WERELDRECORD 440 YARDS BORSTCRAWL. NEW YORK 21 Mei (A. N. P.). De Amerikaansche ■wemmer Willy Smith is er te Honolulu in geslaagd, het wereldrecord op de 440 yards te verbeteren. Met den prachtigen tijd van 4 min. 38.5 sec. bleef hij 2.3 sec. onder het sedert 30 Aug. 1934 op naam van Jack Medica staande record van 4 min. 40.8 sec. Bijna zevea jaar heeft Medica het record in zijn bezit- gehad, wel een bewijs, dat zijn tijd zeer snel geweest is, Honkbal HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.s, d« volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: AjaxQuick Blauw Wit—H.H.C. Overgangsklasse: The CatchersR.C.H. D.O.S.—H.C.K. Tweede klasse: H.C.K. II—Schoten II 3uur Zondag: Eerste klasse: SchotenV.V.G.A. 2 uur Overgangsklasse: E.D.O. II—A.F.C. 10 t HilversumZeeburgia Tweede klasse: H.H.C. II—E.H.S. 2 uur 15 T.Y.B.B.—Ajax II 2 uur Haarlem IIWatergraafsmeer 10 uur R.C.H. IISpartaan 10 uur Quick IIT.H.B. (om 2 uur op het terrein van THB). H.H.C. gaat dus Zaterdagmiddag op bezoek bij niiiw Wit. De Zebra's speelden verleden week esn goeden wedstrijd tegen V.V.G.A. en gezien het spelpeil kunnen we niet veel hoop koesteren dat V de punten meebrengen zal. Schoten ontvangt Zondagmiddag V.V.G.A. Bij verleden jaar vergeleken heeft dit negental weinig verandering ondergaan, zoodat we op ongeveer de zelfde prestaties kunnen rekenen. Een verschil is dat Lammers, de vroeger zoo gevreesde werper, wel eens weer op de plaat staat, in afwisseling met Meenhorst. Zijn vroegere peil heeft Lammers echter nog niet bereikt. En Meenhorst is nooit erg gevaarlijk geweest. Daarom geven we Schoten nog wel eens kans op de overwinning al zal oppassen wel geboden zijn. Deze wedstrijd vangt aan om twee uur. E. D. O. wint den Zilveren Hamlsehoen Het honkbaltournooi 1:e Hilversum om den Zil veren Handschoen is door E.D.O., dat ditmaal weer Schijvenaar -in - de gelederen had, verdiend gewonnen. Nadat zoowel Haarlem als E. D, in hun groep hadden gezegevierd, kwamen beide ploegen in de halve finale tegen elkaar. Met 31 behaalde E.D.O. toen dank zij het voortreffelijke werpen van Schijvenaar de over winning. Ook De Mon was hetgeen uit de lage score bliikt, zeer goed op dreef. In de finale wist E.D.O. tenslotte over V.V.G.A. te zegevieren (32). terwijl Haarlem op de derde plaats beslag legde, dank zij een goede zege op Blauw Wit. (4—0). De uitslagen in de verschillende groepen zijn: Groep A: HaarlemV.V.G.A. II 75: Hilversum- Haarlem 81; HaarlemQuick 10: Hilversum-] Quick 02; QuickV.V.G.A. II 73; Hilversum- j ~'"u O.A. TT 95. Winnaar Haarlem. Groep B: A.F.C.Brandweer 131: The Cat chersE.D.O. 013; BrandweerThe Catchers 109: A.F.C.The Catchers 111; Brandweer man 7—17; A.F.C—E.D.O 0—11. Winnaar EDO. Groep C: Ajax—H.C. '38 15—2: Blauw Wit- H.C.K. 3—0: Ajax—H.C.K. 10—1; Blauw Wit- T-rr '38 7—1; H.C. '38—H.C.K. 1—10; Ajax—Blauw Wit 58. Winnaar Blauw Wit. Groep D: KruissterZeeburgia 910;- Haarlem 'rV V.G.A. I 3—4: Haarlem II—Zeeburgia 3—1: KruissterV.V.G.A. I 015: KruissterHaarlem- TT 8—9: V.V.G.A. I—Zeeburgia IQ—3. Winnaar v V.G.A. Halve finales: HaarlemE.D.O. 13; W.G.A.— Blauw Wit 62. Derde en vierde plaats: Blauw Wit —Haarlem 04. Finale: V.V.G.A.—E.D.O. 2—3. Golf Op de banen van de Kennemer Golfclub is Donderdag een 36 holes handicap medal play gespeeld om den wissel- beker uitgeloofd door Jhr. G. C. Quarles van Ufford, Winnaar werd J. Nienhuys (11), die de eerste 16 lioles rondging in een netto score van 80, in de tweede van 72; in totaal dus 152. Tweede werd J. Nielsen (19) met een netto score van 157 (79 78). Meei dan 120 renners namen dele aan de Rond! van Vlijmen, waarvoor zeer groote belanp stelling bestond, jlFoto Het ZuidenJ

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 8