JCuasf Bonnen die thans geldig zijn: Eindexamens. Italiaansche luchtmacht bombardeert Tobroek. Fabrieken in Zuid-Engeland aangevallen. J. P. Heye. Jiacktbeiicfiten in Haarlem en daarbuiten. CORNELIS SPOOR 1867—1928. De Haarlémsche expositievan een belangrijk (jeel van Spoor's levenswerk brengt, behalve den maker zelf, een vriendelijk tijdsbeeld, een kijk op een bepaalde periode in het Hollandsch kunstleven, terug in de publieke belangstelling. Hij werd zoo vaak en zoo gaarne een leerling van Willem Maris öenoemd, doch diens leiding, die zich wel tot ver standige algemeenheden en aanduidingen bepaald moet hebben, is per slot minder duidelijk aanwijs baar dan de invloed die het milieu, waartoe alle jlarissen en de met hen verwante schilders be hoorden, op den jongen Spoor uitoefende. Als men met welgevallen menig kinderportretje, menige baby in stoel enz. van den jongeren Spoor aanschouwt, zal men eerder, wat factuur en kleur stelling aangaat, aan Jacob Maris' eigen kinder- faeeldingen denken of Matthijs' zuivere kinder droom en zich voor den geest roepen dan dat men aan Willem's uitvoerige en zeer gedocumenteerde landschaps- en beestenstudies denkt. In wat Jacob van de eigen kinderen maakte, in den babystoel, ioen ze nog klein, aan de piano, toen ze wat ouder waren, vindt ge, wat niet alleen Spoor, maar ook diens eminente, iewat oudere tijdgenooten, neem De Zwart, Van der Maarel, Verster ja zelfs Breitner, aan kleurcombinaties zochten en wrochten, en waarin, in laatste instantie, misschien de heront dekking van Frans Hals door de modernen dér ]gat-19e-eeuwers terug te zien is. Een baby in een wit jurkje, met een lichtblauwe sjerp, tegen een donkeren achtergrond.het was ook voor Jacob Maris een trouvaille geweest, een kleurklank bij Hals en Manet niet onbekend, en in de machtige zelfstandig-losse voordracht van een virtuoos als jaap, vol bekoring voor de tijdgenooten, die het leven sterk, bewust en gezond wenschten te zien, maar vol aantrekkelijkheid tevens voor de schil derende broeders, die er bovendien nog de ma gistrale techniek in konden bewonderen. Dit alles zij nu niet gezegd om aan de verdien stelijkheid van een jongere, als Spoor toen was, ook maar de geringste afbreuk te doen, doch om zijn positie in de kunst van zijn tijd te belichten: positie, waaraan hij door eigen wezen en geaard heid toch ruimschoots relief kon geven. Spoor was romanticus, een bedeesd maar op recht romanticus. Zooals de meeste geboren mu- ziekmenschen dat zijn en de beste ouderwetsche tooneelisten dat, soms verholen, in hun hart warén. Laat de jonge man in het Haagsche schildersmilieu der aanvangsjaren tachtig, worden opgenomen, waar een Jaap Maris, een Neuhuys gaarne aan de piano zat en een op impressies gestemd gevoels levens alle zakelijkheid overheerschteen hij zal zich daar thuis voelen. Zeker, hij zal op de Amsterdamsche Quellinus- school zich wel het noodige.uit de praktijk hebben eigen gemaakt, en van dien anderen grooten be deesder die August Allebé was, geleend hebben zijn romantisch gevoel te consolïdeeren, maar zijn Haagsche vriendenkring moet hem, naar het mij voorkomt, direct het meest gepakt hebben, voor hem eten en drinken zijn geweest. Men heeft daar zijn aanleg en wezen ook gewaardeerd, en het do cument ter tentoonstelling met de handteekenin- gen van Jacob Maris, Albert Neuhuys en August Allebé, illustere namen thans, die h'ém aanbevelen voor een subsidie, is daar het bewijs voor. Cornells Spoor Zelfportret. Het kind en de vrouw hebben in hoofdzaak zijn schilders aandacht gehad. Het teere, ontluikende in het kind en wat er liefs was in het mysterie van de vrouw, boeide hem en deed hem zijn beste werk maken. Zijn bedeesdheid en fijngevoeligheid konden zich daarbij veiliger voelen dan bij het doorgraven van ingewikkelder mannenkoppen; mis schien ontbrak hem daartoe de zin, doch zeker de lust. Een mansportret te schilderen als Jozef Israels van den ouden Roelofs maakte, zou, denk ik, buiten zijn bereik gelegen hebben. Een bijna vrouwelijk sentiment domineert in zijn kunst. Een sterk mannen portret ken ik niet van Spoor. Zelfs het zeer aantrekkelijke zelfportret dat hierbij ge reproduceerd wordt, boeit in hoofdzaak door het charmeërende, dat er van uitgaat. Het is niet coquet, nog minder verwijfd, doch heeft eenvoudig de charme van den aangenamen, gevoeligen mensch. Het doet aan den kop van den destijds gévierden dirigent Arthur Nikisch denken, almee een symp toom van den tijd, waarin Spoor's talent bloeide. Schilder van het kind en de jonge vrouw, het toag dan misschien eene beperking lijken, waar toe Spoor's werk ons dringt, men vergete daarbij toet dat juist in de beperking vaak het meester- scaap verscholen ligt. Van bijna niemand zijner tijdgenooten behoefde hij op zijn terrein het me dedingerschap te vreezen. Door sommigen van hen, veelzijdiger van aanleg en belangstelling, zijn zeker :*el eens belangrijke prestaties op zijn gebied ge boekstaafd, door geen ander werd in rustige af zijdigheid, als door hem betracht, een reputatie als zyne bereikt. En dan toch betrekkelijk te vlug vergeten? Meer ®an een reden zou daarvoor te vinden zijn. In de 'èvif plaats schijnt zijn totaal-oeuvre, voor een Kiulder die zestig jaar oud werd niet overweldi gend. Ten tweede verdwijnen de portretten meest- uit de circulatie omdat ze in rustig familiebezit Plegen bewaard te blijven. En tenslotte lag het ommeren aan den weg niet in Spoor's aard. Een destijds door den rumoerigen Querido ge- wni Spoor's kunst aan eenig aesthetisch mani- dip i verkinden moest mislukken. Daarvoor was ito- iUn5t hartelijk, te weinig cerebraal, te ar- stmk tenslotte. Maar dat neemt alles niet weg een ü®Gn PÏdatsje een duur, een daaldérs- Pe; 20de oude Randwijk gezegd hebben ziih fn kell°uden zal in de groote kunst van J groote tijdgenooten. Het was niet zijn schuld er van hen zoo uitzonderlijk velen waren. J. H. DE BOIS. ons Lij arthcel over den schilder Jan Larij, in de fla u-Van ^e'' wei'd door een misverstand sangp gereproduceerde foto, als foto-La rij, "fcJLgexVen- •Deze was echter het werk van den fotograaf van Hamburg te Santpoort. 't Wordt weer tijd van de examens Alom af te nemen namens Het verheven doel: Verstand; Heele waschlijsten van vragen Komen weer de jeugd belagen In ons zoo leergierig land. Met de handen in de haren Zitten z'op een boek te staren Veel moet er nog ingeperst; Want de jeugd laat zich niet lompen, Het is blokken, het is pompen Tot het hoofd er haast van berst. Lange zinnen, zware sommen, Jaartallen in heele drommen, Woorden van uitheemschen aard, Alle vakken gaan en komen En benauwen soms hun droomen Tot een bont geheel vergaard. H.B.S.'ers, gymnasiasten, 't Eindje draagt nog heel wat lasten In den naam der wetenschap, Maar het eind is te bespeuren Na het treuren komt het geuren, Met den uitslag zet je schrap! Strakjes krijg je de beloon in g, Dan kraait jullie haantje koning Met een opgelucht gekraai; Dat is niet het eind van 't leeren, Maar je mag toch wat pauzeeren, Veel succes dus, hou je taai! P. GASUS. Italiaansch weermachtsbericht. Succesvol optreden der Italianen in verscheidene Oost-Afrikaansche sectoren. ROME, 27 Mei. (Stefani). In zijn weermachts bericht no. 356 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: „In den'afgeloopen nacht hebben onze bombar dementsvliegtuigen de vlootbasis La Valetta op het eiland Malta aangevallen. In Noord-Afrika bijzonder hevige activiteit van de artillerie aan het front van Tobroek. Onze lucht- formaties hebben installaties in Tobroek gebom bardeerd, waarbij groote branden ontstonden. Tij dens het in het legerbericht van gisteren vermelde bombardement uit de lucht zijn nog twee andere vrachtschepen getroffen en zwaar beschadigd. In den nacht van Zondag op Maandag heeft de vijand een luchtaanval ondernomen op Benghasi. In de Egeische zee hebben Britsche vliegtuigen bommen geworpen op eenige plaatsen der eilan den Rhodus en Scarpante. In Oost-Afrika hebben onze troepen in de streek der meren (Gallasidamo) tegen vijandelijke afdee- lingen gestreden en hun zware verliezen toege bracht. Op den ochtend van 24 Mei heeft een van onze detachementen aan de rivier de Baro een groote vijandelijke concentratie aangevallen en verslagen. In de zone van Debra-Tabar blijven onze troepen op doeltreffende wijze het hoofd bie den aan den druk van den vijand." Talrijke brisant- en brand bommen uitgeworpen. BERLIJN, 27 Mei. (D.N.B.) In Zuid-Engeland zijn, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, twee fa brieken van de Engelsche vliegtuigindustrie in den nacht, van Maandag op Dinsdag gebombardeerd. Hierbij werd een constructiefabriek voor vliegtui gen zwaar getroffen en in een deel van deze fa briek aanzienlijke vernielingen aangericht. Als ge volg van de talrijke neergeworpen brisant- en brandbommen van alle kalibers ontstonden er ver scheidene ontploffingen met hardnekkige branden. De tweede fabriek, een fabriek van vliegtuigon- derdeelen, is door een groep Duitsche vliegtuigen succesvol met bommen bestookt. Engelsche verliezen bij Solloem. BERLIJN, 27 Mei. (DNB) De Engelschen hebben, naar het DNB verneemt, op 26 Mei bij Solloem zware verliezen geleden, toen zij met een troep ver- kènners, gesteund door pantserwagens, een verras senden aanval ondernamen. De regen maakt veel goed. Bedrijvigheid in den Haarlemmermeerpolder. De regenbuitjes van de laatste dagen heeft de wieders naar buiten gelokt en geen wonder. Na een periode van uiterst langzamen groei tijdens den kouden wind, schiet het groen thuis uit den grond met snelheid omhoog. De granen staan reeds enkele decimeters boven de niet meer zichtbare grauwe oppervlakte. Het is een frisch donker groen dat do velden siert. Op vrijwel alle bedrijven welk een tegenstel ling met het vorige jaar zien we nu ook het lichtgroene wollige vlas, dat als een tapijt ligt uit gestrekt temidden van korenvelden. De erwten zijn ook eens komen kijken of het nog geen tijd is en hebben al vast hun zaadlobben laten zien. Ook de bieten hebben na de erwten zich boven den grond gewaagd, wakker geroepen door den malschen regen. Zelfs werd op een enkel veld al met den schoffel gedimd; nog wel een beetje vroeg, daar de jonge plantjes zich nog niet voldoende hebben ontwikkeld. Anderzijds geeft het de restee- rende plantjes gelegenheid beter op te klimmen. De Meiregen heeft heel wat leven doen ontwaken. Want door het opschieten van niet gewenscht groen hebben dé wieders thans druk werk, 't onkruid te verwijderen. Wanneer we ook de aardappelvelden hebben bezocht kunnen we niet anders zeggen dan dat de gewassen ondanks de late lente bijzonder fraai staan. Ongekeurd varkensvleeseh in beslag genomen. Kapper zat het uit te beenen! Maandagmorgen heeft de politie te Haarlem aan gehouden een 34-jarige juffrouw, die ongeveer vijf pond ongekeurd varkensvleeseh bij zich had. De politie stelde naar de herkomst van dit vleesch een onderzoek in. Ten huize van een timmerman te Haarlem werd ongeveer 25 K.G. ongekeurd var kensvleeseh aangetroffen. Een kapper was daar bezig met het uitbeenen van het vleesch. De tim merman bekende, dit vleesch van iemand in As sendelft gekocht te hebben. De politie maakte pro ces-verbaal op en nam het vleesch in beslag; het werd naar het Slachthuis vervoerd. In het Zuiden van de Haarlemmermeer in Abbe- nes ligt het graf van Jan Pieter Heye. Een eenvou dig monument duidt de plaats aan, waar hij rust sinds 1876. Vijf en zestig jaar is een lange tijd. De drie geslachten, die sinds dat jaar zijn gekomen hebben spoedig vergeten, hoeveel rouw er is ge weest om zijn sterven en hoeveel dankbaarheid dit eenvoudige grafteeken oprichtte. Dezer dagen is voor een deel goed gemaakt, wat langen tijd is nagelaten. Men heeft Heye's graf weer in den ouden staat teruggebracht en dat was goed gezien, want het Nederlandsche volk heeft veel, zeer veel te danken aan den man, die on sterfelijke getuigenissen van zijn geest, zijn liefde voor zijn vaderland en zijn open blik voor wat er leeft in het Nederlandsche volk heeft nagelaten. Heye is een aparte, gansch bijzondere figuur in onze vaderlandsche' letterkunde geweest. Hij was groote-stads-dolcter, maar zijn hart trok naar 'akker en veld. Hij was dichter, maar zijn belangstelling ging uit naar het duffel van den Hollandsehen va rensgast en het baai van don Hollandschen boer, hij was geleerde, maar achtte 't niet beneden zich in zijn gedichten af te dalen tot de kinderwereld en deze een voor zijn dagen ongekende schat van kin derliederen te schenken. Heye was volksdichter zegt men vaak. Zeker was hij dat, maar hij was volksdichter in den besten zin van het woord uit het besef, dat voor het volk het beste juist goed genoeg is. Zijn keurige poëzie, zijn rijke afwisseling, zijn geestige trant, zijn zin voor onbe vangen, luchtig moraliseeren heeft in zijn dagen ons volk, dat in menig opzicht moeilijke tijden be leefde, zijn beste waarden doen ontdekken. Hij tooverde het Hollands schoonste historie weer voor oogen, wees het op den Jan Saliegeest en stel de de mogelijkheid van een betere toekomst in het licht. Veel bespiegeling hierover is niet noodig. Hij kende zijn volk, den burger, den boer. den visscher. hij kende hun voortreffelijkheden en hun gebreken, hun zin voor vroomheid en huiselijkheid, hun nei ging tot weifeling en hun maatschappelijke nooden. Van dit alles heeft hij gezongen in enkele gedich ten van breeden wiekslag en in tallooze zangerige deuntjes en in liedjes, die, ééns gehoord, voor altijd in het geheugen bleven haken. Wie dit kan is volks dichter in den edelsten zin van het woord. Heye werd in 1809 te Amsterdam geboren en promoveerde aan de Leidsche Universiteit. Hij nam als vrijwilliger deel aan den Tiendaagsohen Veld tocht en vestigde zich na zijn terugkeer als genees heer te Amsterdam. Zijn liefde voor de letterkunde bracht hem in aanraking met den vroeg-gestorven Aernout Drost en anderen, met wie hij het tijd- sohrift „Muzen" oprichtte. Bovendien was hij een ijverig medewerker aan „De Gids" en hoofdredac teur van de toen veel meer dan th^ns gezag heb bende Enkhuizer Almanak. Al spoedig kwam het tot de uitgave van eigen gedichtenbundels „Kin derliederen" en „Volksdichten", van welke de eer ste nu juist honderd jaar geleden door de Hol'land- sche Maatschappij werden bekroond, een onder scheiding, die hem zes jaar later ook vanwege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen ten deel viel. Dat hij ook als medicus veel publiceerde o.m. als redacteur van „Wenken en meeningen" en het „Archief der Geneeskunde" en tenslotte eenigen tijd deel uitmaakte van den Gemeenteraad van Amsterdam zij hier terloops vermeld. Wij noemden zijn medewerking aan „De Gids". Heye was Potgieter's discipel schoon niet diens vriend in het streven, door pittige, ge zonde poëzie den ingedommelden volksgeest tot een reveil te wekken. Potgieter mocht dit trachten te bereiken in schoone, keurige, zij het wat hoog dravende, poëzie en in proza, dat tot de beste woordkunst van zijn tijd behoorde, Heye wist op onnavolgbare wijze den volkstoon te vinden en zijn beeldend vermogen verstaanbaar te maken voor den ongeletterden man. En zoo ontstonden de reeksen van liederen, waarvan er nog in onzen tijd een zeer groot aantal dagelijks wordt gezongen in school en huis en waaruit menig citaat heeft bijgedragen tot verrijking van den Nederlandschen taalschat. Daar zijn zijn vaderlandsche liederen, zijn verheffend „O, schitterende kleuren van Ne- derlandsoh vlag", „Heb je van de Zilveren vloot gehoord", „De kabels los, de zeilen op", „Fer me jongens, stoere knapen", zijn liederen van de zee: „De beste stuurlui staan aan wal", „Wakkre jongens, Neerlands trots", „Een scheepje in de ha ven landt", zijn „Bundel van trouwen", die veel te weinig bekend en veel te weinig geciteerd is. Heye was een groot natuurvriend. Hij moet veel in het nabije buitenland gezworven hebben, in de liefelijke dalen van de Ardennen en de Duitsche middelgebergten. Er zou ook op dit gebied veel te noemen zijn, doch we bepalen ons hier tot het noemen van het bekende „In 't groene dal, in 't stille dal". Intussohen. het Hollandsche landschaps- schoon was hem wellicht nog liever, vooral wan neer hij het stoffeeren kon met een dorpstafereel, een smid, „zwart van handen, zwart van lokken", een loos molenarinnetje en een aardig visschertje. Het was overigens geen wonder, dat Heye een natuurvriend was. Gaarne noemde hij zichzelf be halve medicus ook boer en terecht. Hij bezat vier boerderijen in de Haarlemmermeer en zijn schoon vader Van Voorst bouwde als een der eersten in 1853 een hoeve op het pas gewonnen land. Hij kende het boerenbedrijf dus uit eigen aanschouwing en vond aldus daar was hij dichter voor de poëzie van het akkerleven en zong daarvan in zijn pittige, volkskrachtige liederen, eenvoudig naar den vorm, rijk naar den inhoud, vroom naar den zin. In menige kerk worden ook in onzen tijd nog, Heye's liederen gezongen. Zoo blijft Heye een figuur van zeer groote be- teekenis in de Nederlandsche cultuurgeschiedenis, die op onmiskenbare wijze heeft bijgedragen tot de ontwikkeling van het bewustzijn van eigen aard en eigen volk. „Want" het zijn zijn eigen woorden, waar mede we deze weinige regels mogen besluiten „zoo ik recht doe aan den schoonheidszin der Ro- maansche, aan het wetenschappelijk en gemoeds leven der Germaansche volken, toch ben ik er van overtuigd, dat meer dan ooit voor den Dietschen stam (en wie vertegenwoordigt dien stam zuiverder dan Nederland?) hét oogenblik is gekomen om te openbaren hoe deze elk dier karaktertrekken in hoogere eenheid kan samenvatten". D. ROTTERDAMSCHE AARDAPPELMARKT. ROTTERDAM, 26 Mei. Bintjes, Alpha's, In dustrie f 3.69 per H.L. Redstai\ Furore f 4.39 per H.L. Eigenheimers, Bevelanders, Noorderlingen f 4.04 per H.L. Zandaardappelen f 3.34 per H.L.. Aanvoer: voldoende. Handel: tegen vastgestelde prijzen. VLASBEURS. Blauw Vlas 1005 K.G. f 1—f 1.40. Witvlas 1000 K.G. f 1f 1.45. Geel vlas 2700 K.G. f 1—f 1.45. Dauwrot 1820 K.G. f 0.85—f 1.15. Er blijft ook op het land goede vraag, waardoor de aanvoer niet groot was. Aan bestaande prijzen werd het vlas verkocht. BODEGRAVEN. Aangevoerd 148 partijen Goudsche kaas waaronder met rijksmerk, totaal 6660 stuks, wegen de 59540 K.G. Prijs met R.M., le soort f41—f41,50; 2e soort f40—f40,50. Handel matig. PURMEREND. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 45.000 K.G. Handel vlug. Hoogste prijs 40 plus f 35,25; 20 plus f22. Kaasmarkt gewicht 794 K.G. Handel vlug. Kleine Boeren 3 stapels f34 per 50 K.G. Runderen, totaal 433 stuks. Vette koeien 105 voor de leve ring. Gelde koeien 155 300—395 per stuk, matig. Melk koeien 121 350—550 per stuk, matig. Stieren 7 voor de levering. Vette kalveren 1 voor de levering. 35 Pinken 200^260 per stuk, matig. Nuchtere kalveren voor de fokkerij 3058 per stuk, matig. Vette varkens voor de slacht 18 voor de levering. Magere varkens 28 23—48 per stuk, matig. Biggen 376 18—34 per stuk, matig. Schapen 294 3645 per stuk, matig. Bokken 205 25—75 per stuk, goed. Lammeren 866 20—28 per stuk, goed. Kipeieren 1,05 per K.G. Oude kip pen en hanen (wit en rood) 1400 1,00—3,00 per K.G. Oude kippen en hanen (blauw) 1,00—3,00 per K.G. Konijnen 2—13 per stuk. Eenden 300 1,00—1,70 per stuk, Varkens gestolen en geslacht. i Een brutaal stukje in de Haarlemmermeer. Op de boerderij van den landbouwer van E. aan deij Aalsmeerderlijk zijn in den afgeloopen nacht ongenoode gasten op het erf verschenen en hebben er een brutaal staaltje uitgehaald. Eerst bezochten zij een varkenshok in den boomgaard. Zij bleken goed den weg te weten, doch zij hadden niet gerekend op de weerspannigheid der varkens, die los braken en de vrije natuur zochten. De dieven forceerden daarop het slot van een der schuren. Hier handelden zij wat voorzichtiger en met meer suc ces. Twee van de beste en vetste varkens werden bult gemaakt, meegevoerd naar een nabijgelegen haverveld en geslacht. De ingewanden werden tusschen de haver achtergela ten en de rest werd naar veiliger oord gesleept. Een ding zagen de heeren echter over het hoofd. Bij deze nachte lijke strooptocht hebben zij zoovele sporen achtergelaten, dat het de politie zeker zal gelukken de daders te achter halen. PINKSTER-CONFERENTIE. „De Gemeente Gods" hoopt op eersten en twee den Pinksterdag conferenties te houden in het per ceel Frans Halsstraat 4 te Haarlem, telkens des morgens tien uur, en in het kerkgebouw Wille- brordstraat 4 te IJmuiden, des namiddags vier uur en half acht. Voorgangers uit verschillende deelén van ons land komen spreken; na de samenkomst van vier uur is er een gemeenschappelijke koffie tafel. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lüst Trekking van Dinsdag 27 Mei 1841 Hooge Prijzen f 100.000.— 11940 f 1000.— 3515 6824 16054 f 400.— 4546 7042 8370 12558 13540 18202 19688 f 200— 2426 21738 f 100— 1365 1491 2757 6771 8310 10698 12093 12666 15403 16015 20857 21048 Prijzen van f 70. 1048 1134 1248 1276 1379 1512 1605 1647 1677 1687 1691 1753 1861 1958 2188 2189 2286 2372 2433 2452 2882 2899 3006 3038 3801 4034 4170 4278 4561 4583 5042 5056 5106 5127 5200 5265 5547 5788 5866 5897 5960 6087 6244 6353 6548 6595 6628 6695 6990" 7053 7316 7422 7595 7610 8036 8159 8208 8398 8466 8572 8803 8978 9119 9150 9173 9232 9366 9384 9441 9505 9617 9647 9679 9686 9718 9840 10073 10129 10408 10436 10609 11010 11098 11255 11594 11674 11811 11914 12110 12138 12222 12566 12608 12652 12653 12769 12855 12856 12968 13102 13151 13168 13283 13352 13483 13495 13691 13736 13352 13887 13908 14007 14058 14068 14146 14167 14257 14395 14469 14481 14494 14511 14578 14785 14904 14924 14957 14961 14979 35023 15139 15215 15261 15453 15470 15579 15629 15669 15736 15825 15910 15951 16070 16145 16148 16237 16356 16406 16414 16470 16589 16591 16624 16746 16799 16931 17033 17153 17157 17276 17315 17317 17318 17536 17548 17664 17671 17685 17701 17716 17819 17828 17923 17927 17965 17982 17998 18065 18082 18225 18502 18510 18525 18663 18826 18921 19013 19127 19129 19167 19209 19284 19398 19671 19687 19797 19844 19859 19926 20317 20372 20404 20461 20514 20862 20870 20940 21056 21070 21142 21143 21256 21311 21361 21442 Nieten 1008 1037 1039 1077 nis 1152 1130 1236 1260 1285 1287 1291 1346 1377 1403 1406 1415 1432 1444 1572 1582 1590 1644 1654 1717 1746 1818 1831 1833 1867 1889 1890 2045 2060 2110 2113 2149 2156 2176 2181 2198 2215 2235 2298 2306 2336 2410 2422 2448 2509 2565 2569 2579 2696 2715 2754 2782 2830 2831 2865 2902 2936 2994 3032 3033 3050 3068 3069 3103 3109 3116 3183 3286 3295 3310 3344 3376 3391 3435 3440 3441 3461 3555 3569 3592 3608 3616 3638 3671 3693 3697 3711 3744 3777 3796 3816 3850 3872 3882 3892 3925 3955 3968 4005 4014 4083 4192 4227 4262 4334 4375 4408 4431 4459 4460 4478 4480 4527 4549 4632 4664 4700 4704 4707 4725 4764 4769 4775 4795 4828 4865 4925 4939 4960 4994 5012 5110 5111 5136 5148 5150 5205 5206 5220 5298 5313 5315 5318 5364 5373 5414 5438 5483 5511 5537 5567 5607 5667 5719 5726 5747 5754 5761 5774 5808 5867 5874 5900 5911 5933 5962 6008 6062 6104 6193 6252 6266 6283 6335 6337 6378 6382 6404 6442 6445 6478 6487 6556 6576 6616 6659 6675 6686 6746 6769 6780 6785 6833 6842 6862 6380 6911 6921 6934 6946 7011 7048 7059 7127 7256 7268 7285 7306 7325 7328 7343 7395 7414 7424 7499 7550 7622 7637 7638 7670 7678 7690 7722 7744 7747 7763 7764 7997 8041 8072 8076 8118 8129 8160 8201 8206 8221 8224 8291 8313 8324 8346 8358 8369 8481 8532 8536 8546 8593 8629 8696 8704 8708 8751 8794 8920 8961 9015 9031 9164 9189 0256 9266 9300 9304 9313 9315 9361 9376 9396 9397 9417 9432 9464 9492 9497 9529 9565 9577 9613 9684 9725 9828 9859 9873 9899 9906 9911 9927 9982 10002 10032 10049 10072 10204 10238 10272 10326 10345 10375 10468 10476 10550 10615 10637 10641 10664 IO669 10729 10794 10798 10838 10873 10876 10885 10907 11003 11036 11055 11133 11142 11227 11321 11331 11369 11377 11405 11418 11441 11469 11482 11483 11508 11510 11545 11560 11616 11640 11653 11666 11758 11786 11834 11866 11918 11922 12010 12045 12046 12114 12172 12186 12327 12328 12329 12442 12458 12473 12545 12586 12607 12610 12689 12694 12699 12700 12737 12750 12799 12860 12867 12873 13000 13019 13025 13082 13098 13127 13147 13186 13282 13314 13315 13342 13376 13409 13418 13470 13545 13631 13677 13639 13734 13754 13799 13835 13920 13991 14013 14070 14075 14077 14132 14152 14159 14183 14220 14223 14286 14295 14326 14330 14371 14435 14476 14565 14589 14685 14689 14719 14723 14744 14745 14751 14770 14772 14838 14852 14856 14862 14871 14875 14916 14917 14940 14942 14955 14988 15025 15060 15061 15068 15078 15110 15128 15164 15165 15193 15195 15211 15229 15241 15308 15310 15315 15362 15366 15528 15537 15551 15582 15592 15611 15637 15650 15668 15671 15634 15692 15724 15779 15821 15327 15839 15865 15886 15921 15922 15952 15987 16073 16080 16090 16097 16099 16102 16105 16146 16158 16219 16234 16235 16295 16305 16352 16354 16426 16485 16492 16498 16514 16532 16575 16600 16601 16605 16614 16635 16671 16708 16712 16755 16805 169 IS 16924 16926 16967 16977 16980 17024 17043 17058 17067 17129 17140 17142 17170 17185 17235 17239 17253 17294 17308 17377 17398 17443 17512 17529 17530 17554 17569 17594 17613 17724 17728 17745 17796 17824 17825 17859 17902 17910 17929 17953 17963 17966 17986 18022 18069 18074 18156 18221 18298 18321 18357 18404 18416 18424 18443 18462 18469 18538 18553 18559 18592 18593 18689 18693 18716 18757 18775 18828 18836 18870 18895 18957 18969 18987 19011 19015 19016 19040 19071 19097 19110 19172 19187 19208 19213 19255 19270 19276 19289 19292 19297 19316 19336 19355 19377 19460 19506 19581 19604 19657 19666 19670 19777 19805 19840 19885 10916 19931 19941 19947 20076 20093 20105 20111 20213 20234 20267 20322 20356 20330 20390 20438 20442 20448 20480 20512 20519 20571 20582 20761 20796 20800 20846 20867 20947 20954 21017 21037 21104 21107 21118 21123 21193 21205 21208 21236 21252 21260 21335 21352 21438 21485 21513 21527 21532 21562 21579 21613 21647 21757 21816 21844 21882 21910 21973 21979 21989 Verbetering 5e klasse 5e Lijst: 17540 m, fci ^7550. v BROOD. BON 18. Broodkaart. Geldi2 van 6 t.m. 28 Mei BON 20. Broodkaart. Geldig van 17 t.m. 28 Mei 100 gram brood of roggebrood. BON 21 Broodkaart. 200 gram brood. Geldig van 24 Mei t.m. 11 Juni. BON 8. Bloemkaart. Geldig van 17 Mei tm. 15 Juni 50 gram brood of roggebrood BON 24 Broodkaart. Geldig van 26 Mei t.m. 22 Juni 100 gram brood. KOEK EN GEBAK. BON 18. Broodkaart. Geldig van 6 t.m. 28 Mei. 1 rantsoen gebak BON 20. Broodkaart. Geldig 17—28 Mei. 1 rantsoen ge bak. BON 21 Broodkaart. Geldig van 24 Mei t.m. 11 Juni 2 rantsoenen gebak. BON 8. Bloemkaart. Geldig 19 Mei t.m 15 Juni. Vs rant soen gebak BON 24 Broodkaart. Geldie van 26 Mei t.m. 22 Juni 1 rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gT andere koekjes 200 gr., bis cuit en wafels 90 gr., be schuit 75 gr., cake 300 gr taart 600 gr., gebakjes 60" gr., korstgebak 500 gr klein korstgebak 400 gr AARDAPPELEN BON 02. Geldig 17 t.m. 28 Mei 1 Vo K.G aardappelen. BON 03 Aardappelkaart. Geldig v. 24 Mei t.m. 4 Juni IV? K.G. aardappelen. KOFFIESURROGAAT EN THEE. BON 34. Geldig v. 24 Mei t.m. 22 Juni 250 gram kof- fiesurrogaat of 40 gram thee VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 16 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig tot en met 4 Juni: 50 gram rand- kalfs- of varkensvleeseh (been inbegrepen) of onge- smolten vet of een half rantsoen vleeschwaren. BON 16. Worst of vleesch waren. Geldig tot en met 4 Juni een half rantsoen vleeschwaren. RAAS. BONS 65 en 75. Geldig van 3 Mei t,m. 1 Juni. elk 100 gram kaas. BON 66 en 76. Geldig van 17 Mei t.m. 15 Juni 100 gram kaas. SUIKER. BON 31. Geldig van 10 Mei t.m. 8 Juni. 1 K.G suiker MEEL en GRUTTERSWAREN BON 32. „Bonkaart Alge meen" Geldia tot en me' 15 Juni: 250 gram rijst of rijstemee) of rijstebloem of gruttemeel BON 24. „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 15 Juni 250 gram havermout of havervlokken of haver- bloem of aardappelmeel- vlokken of gort of gortmeel of grutten BON 25. „Bonkaart Alge meen". Geldig van 21 April t.m. 15 Juni: 250 gram gort of gortmout of grutten BON 26. „Bonkaart Alge meen" Geldig tot en met 15 Juni 100 gr macaroni of vermicelli of spaghetti BON 27. „Bonkaart Alge meen". Geldig tot en met 15 Juni 100 gram matzenn of griesmeel of Sago of aard appelmeel of puddingsaus- ooeder BON 18 (Broodkaart) Gel dig t.m. 28 Mei. BON ZO (id.) t.m. 28 Mei: 70 gram tarwemeel of tar webloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel. BON 21. Geldig tot en met 31 Mei 140 gram tarwe bloem enz. BON 8. Bloemkaart. Geldig van 17 Mei t.m. 15 Juni. 35 gram tarwemeel enz. BON 18 Melkkaart. Geldig v. 24 Mei t.m. 4 Juni. 13/4 L. melk. "*OTER EN VETTEN. Bon 15 Boterkaart. Geldig van 8 t.m 28 Mei 250 gram boter BON 17 Boterkaart. Geldig van 24 Mei t.m. 14 Juni 250 gr. boter of 200 gram slaolie of raapolie. BON 15 Vetkaart. Geldig van 8 t.m. 28 Mei. 250 gram boter (geen reductie op den nrijs) of margarine BON 17 Vetkaart. Geldig van 24 Mei t.m. 14 Juni 250 gr. boter of 200 gram slaolie of raapolie. BON 18. Boterkaart en Vet kaart. Geldig van 24 Mei t.m. 14 Juni. 250 gram boter. Op de Vetkaart 15 cent re ductie per 250 gram boter EIEREN. BON 96. Geldig 17 tm. 28 1 ei. BON 87. Geldig van 24 Mei 'm 4 Juni 1 ei. BON 41. Geldig van 29 Mei t.m. 4 Juni: 1 ei. PEULVRUCHTEN. BON 33. Bonkaart „Alge meen". Geldig 17 Mei t.m. 4 Juni 500 gram peulvruchten SCHEERZEEP ENZ. BON K (Textielkaart). Gel dig t.m. 31 Augustus, 50 gr scheerzeep of een tube of pot scheercrême. ZEEP BON 29. „Bonkaart Alge meen". T.m. 31 Mei 150 gr toiletzeep of 120 gr. huis houdzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling) ol 150 gram zachte zeep of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gram vloei bare zeep of 600 gram waschpoeder. Waschpoeder ls uitsluitend beschikbaar voor wassche- rijen. Voor 20 K.G. wasch- goed moet 1 bon worden afgeleverd BRANDSTOFFEN. Bons, gemerkt „Brandstof fen" en „01 K.F." van de Bonkaarten m en n: 1 een heid vaste brandstof. Geldig 1—31 Mei. Bon Genera tor- Anthraciet vierde periode 1 H.L. an- thracietnootjes. Bon Generator-turf, vierde periode. Geldig 131 Mei 50 stuks baggerturf. PETROLEUM. ZEGELPERIODE 10 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 21 April t.m. 15 Juni 2 L. HONDENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei. Groep l en 2: 10 KG; Gr. 3: 8 KG: Gr. 4: 5 KG; Gr. 5: 4 KG: Gr. 6: 3 KG. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval .aen meer dan één hond heeft. KATTENBROOD. BON 7. T.m. 31 Mei 1% KG Kattenbrood wordt al leen verstrekt voor raskat ten. 1543 1571 1807 1816 2396 2428 3411 3740 4683 4854 5355 5399 6205 6236 7798 7948 8578 8667 9287 9310 9648 9657

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7