LUIDSPREKER Wat beteekent „Pinksteren" KOOPMAHS'GEMENGD MEEL [««ai] UITSTEKEND PANNEKOEKMEEL Persoonsbewijzen A. J. CHRISTIAANSE Hooge Prijzen Luidsprekers Personeel gevraagd te te Een oud gebruik in het vergeetboek geraakt. „Luilak" als inzet van de Pinkstervreugd. Tot de oude volksgebruiken, welke in den loop der tijden niet alleen afgeschaft, maar zelfs in het ver geetboek zijn geraakt, behoorde ook de „viering" van den Luilak-dag, waaronder verstaan werd de Za terdag vóór Pinkster. Van waar dit oud gebruik stamt, is heel moeilijk te zeggen, maar uit oude gege vens kan met zekerheid worden vastgesteld, dat het in tal van plaatsen in ons land reeds in de 14de eeuw in eere werd gehouden. Het ging er om, wie 's mor gens het laatst uit de veeren kwam en dit betrof niet alleen den huiselijken kring, (waar de jongere generatie natuurlijk wel zorgde, dat zij vóór dag en dauw opstond) maar ook elders moest men er voor oppassen, niet de laatste te zijn. De arbeider maar toen nog ambachtsgezel geheeten die het laatst in de werkplaats kwam, de groentenboer, die het laatst met zijn schuit aan de markt arriveerde, de school jongen, die na de anderen de schooldeur passeerde, kortom elk die maar het laatst op het appèl kwam, was voor dien dag de „luilak". En het overoud ge bruik bracht mee, dat er getracteerd moest worden. In de huisgezinnen geschiedde het op de ouderwetsche bollen met stroop, een tractatie, welke nog lange ja ren, nadat het luilak—gebruik was afgeschaft, gehand haafd bleef. Wat de bollen betreft, had (als wij Ter Gouw mo gen gelooven), een professor in de vorige eeuw ont dekt, dat de bollen, zooals zij op Luilak gebakken wer den („acht aan één schoot") aanvankelijk bekend zou den zijn geweest bij de Grieken, waar zij de bena ming hadden van ,;brood van vier reepen en acht mondvollen". De naam „bol" zou dan feitelijk de be- teekenis hebben gehad van „een mondvol". Hoe hebben onze voorouders gesmuld in die bollen en van die omstandigheid maakten sommige bakkers misbruik om licht gewicht te geven, in de veron derstelling, dat het gebak toch wel van de hand zou gaan. Maar in Amsterdam had dit heel onverwachte gevolgen. Het was in het jaar 1749, vlak na het be faamde pachters-oproer, toen bleek, dat de bollen weer zes lood te licht waren. Groote woede onder de burgerij en de oproerige geest was nog zoo over onze voor ouders vaai-dig, dat zij deze omstandigheden aan grepen, om maar weer een oproertoestand in het -le ven te roepen. Ten stadhuize vergaderden de „Heeren van den Gerechte" en met bewamen spoed werd een resolutie afgekondigd, volgens welke de bollenbak- kers het publiek de bollen zouden moeten vóórwe gen, waarbij schaal en gewichten op de toonbank moesten staan. Naar Nellie van Kol ons vertelt, kregen eeuwen geleden de kinderen, die luilak waren, een kroon van brandnetels op het hoofd. Zij werden door den joelenden stoet rondgeleid, onder het geroep van: „de leuielak! de leuielakü" Op sommige plaatsen werd er een liedje van gemaakt en zong de jeugd: „De leuyelak! De groote slaapzak! Hij is opgestaan. Hij mag weer naar bed toe gaan! Aluijn, aluijn! Een dief in den tuin! Allarm, allarm, Een dief in je arm! Al schoon, al schoon. De rozeboom! De eglantier!" Als proeve van zin-looze volksliedjes uit den ouden tijd, had dit liedje zeker goed dienst kunnen doen. Maar eeuwen geleden bestond er nog geen drang naar verbetering van den volkszang. De brandnetels, welke tot een kroon werden ge wonden, om op het hoofd van den luilak te worden geplaatst, moesten natuurlijk eerst geplukt worden. Niet onaardig merkt Nellie van Kol hierbij op, dat zij vermoedde, dat die kinderen uit vorige eeuwen de kunst verstonden, brandnetels te plukken, zonder zich te „branden". Van dat brandnetels plukken werd ook al een feestje gemaakt. Bij het terugkomen werden de geplukte „versierselen" in het rondge draaid en daarbij werd ook al gezongen. Dat alles behoorde tot de onschuldige grapjes op den Luilak-dag, maar een ander gebruik, dat op den ochtend van den Zaterdag vóór Pinkster in practijk werd gebracht, was voor de betrokkenen minder prettig. Opgeschoten jongens gingen langs de wonin gen der ingezetenen en bonden deurknoppen van aan grenzende woningen aan elkaar vast, waarbij dan nog het een of ander cadaver werd opgespoord, om het geheel te volmaken. Dit moest heel vroeg in den ochtend gebeuren en dan werd er met stokken of stee- nen op de deuren gerameid, zoodat de slapende be woners met schrik ontwaakten. Als zij dan een venster openden, bemerkten zij spoedig, dat „de lieve jeugd" zich weer eens had laten gelden. Ook van andere plaatsen kwamen wel volwassenen naar .de groote steden, om baldadigheden op luilak-ochtend te plegen en in Amsterdam b.v. had een en ander een derge- lijken omvang aangenomen, dat de overheid besloot, gedurende den geheelen luilak-dag de stadspoorten gesloten te houden, ten einde het vernielen van ge bouwen enz. tegen te gaan. Later is dat alles in onbruik geraakt, waarom we zeker niet rouwig behoeven te zijn. Maar als het Luilak-dag geworden is, kan men hoogbejaarde menschen nog wel eens de verzuchting hooren slaken: „Ik zou toch nog wel 's bollen met stroop willen proe ven...." W. Honkbal f .„IJ De goede, die met de kwade moet lijden. Wan neer zich bij de koeien „zwemmers" bevinden dit zijn de exemplaren, die zich door een sloot naar de weide van den buurman begeven dan worden deze met een bongel aan een andere koe gekoppeld, die zulke neigingen niet bezit. (Foto Pax Holland) Nachtverblijven voor watertouristen Nu de vele watertoeristen niet meer als voorheen in hun booten of tenten mogen overnachten, is het een probleem op zich zelf geworden hoe een geschikt nachtverblijf te krijgen. De zeilvereeriiging de Forel uit Den Haag heeft echter een oplossing gevonden. Zij heeft nl. beslag kun nen leggen op schuren, ontruimde stallen, zolders e.d., die als slaapgelegenheid zijn ingericht en waar leden van deze vereeniging, doch ook niet-leden, tijdens den nacht een onderdak kuttnen vinden. De slaapgelegenheden zijn in de onmiddellijke omgeving van het centrum voor wa tertoerisme gelegen, zooals Warmond, Alkemade, Haar lemmermeer en Aalsmeer. Om echter ongewenschte ele menten te kunnen weren, moet men een zg. bivakkaart bij genoemde vereeniging aanvragen. Reeds met Pinksteren zal van deze nachtverblijven ge bruik kunnen worden gemaakt, zoodat vele liefhebbers van het water in de onmiddellijke nabijheid van hun boo ten den nacht kunnen doorbrengen. In totaal is ongeveer plaats voor 900 personen ,t.w. 525 slaapplaatsen voor hee ren en 350 voor dames. (A.N.P.) Merkwaardige tegenslagen in de sport Toeval of noodlot DERDE KLASSE HAARLEM. Is alsnog toegevoegd Aan de derde klasse afd. E. D. O. V HET PROGRAMMA. Het competitieprogramma van deze week vermeldt o.a, de volgende wedstrijden: ZATERDAG: Ie klasse: Ajax—Blauw Wit. Quick—Schoten. Overgangsklasse: H C K—E D O II 3 uur Tweede klasse: Z R C—T Y B B Derde klasse Haarlem: H H C'IIIHaarlem III. EDO III—R C H IV T Y B B II—Schoten IV ZONDAG: Overgangsklasse: Tweede klasse: R C HHilversum E H S—Kruisster Schoten II—V V G A II Rap—H C K II T H B—R C H II 10 uur 10 uur 10 uur MAANDAG: Eerste klasse: Haarlem—V VGA 10 uur Tweede klasse: H H C IIA F C II 2 uur 15 Derde klasse Haarlem: H D M—H C K III E H S II—Haarlem IV Spaarnevogels—Schoten III R C I-I IIIZeemeeuwen. EDO IV—H H C IV Schoten trekt düs aZterdagmiddag naar Amsterdam om daar voor de competitie de andere nieuwelinge in de eer ste klasse, Quick, te ontmoeten, maar we zijn er niet zeker van dat Schoten de punten mee naar huis brengt. Nu Quick weer in de eerste klasse uitkomt zijn er spelers ^schikbaar, die verleden jaar geregeld verhinderd wa ren. Dat feit heeft Quick aardig versterkt. En dan begint Geestman, de Quick-werper, hoe langer hoe beter een ge- v'earlijke curve te werpen, die den Schotenaren wel eens te machtig kon zijn. Zondag zijn er in Haarlem verschillende wedstrijden TOor de tweede klasse en één voor de overgangsklasse bij 'e wonen. En dan komt Maandag, op het nieuwe sportterrein aan "•et einde van den Verspronckweg, de ontmoeting Haar- lem—v. v. G. A. Zondag j.l. waren de ambtenaren zoo op bfeel dat Schoten het slachtoffer werd. We gelooven ech- •fr niet dat dit Haarlem overkomen zal. Toen Meen- borst uitgespeeld was wist Nottrot wel den slag van SchO' 'en te bedwingen maar we vertrouwen er op dat hem dit bl] Haarlem niet gelukken zal. Misschien komt dan Lammers op de werpplaat? Als torte stop speelde hij Zondag een uitstekende partij, maar els werper zagen we hem nog niet. Deze wedstrijd vangt aan om tien uur, Wat zou toch de oorzaak zijn, dat. sommige clubs gedu rende een lange reeks van jaren er nimmer in kunnen slagen om van een bepaalden tegenstander te winnen? Is het een inferioriteitscomplex, dat van de oudere op de jongere spelers overgaat, waardoor het een traditie wordt, dat de serie nederlagen niet kan worden onderbroken? Het is dan toch merkwaardig, dat elf spelers voor zichzelf en tezamen als het ware onbewust overtuigd zijn, dat hun ploeg toch wel weer de mindere zal zijn van de ploeg, die, ook al staat deze veèl lager op de ranglijst geklasseerd, nu eenmaal voorbestemd schijnt te zijn om steeds de zége weg te dragen. Men kan zich indenken, dat het spe len op een bepaald terrein een elftal moeilijkheden op levert, omdat het kleiner of ongelijker is dan het eigen veld. waardoor de gebruikelijke wijze van spelèn onguns tig wordt beïnvloed. Maar dat elf mannetjesputters „ge hypnotiseerd" gaan voetballen met de gedachte, dat de nederlaag onafwendbaar is, ïs een eigenaardig verschijn sel, dat wellicht een psychischen ondergrond heeft. H. B. C. en Volendam hebben in den voormaligen R.K. Voetbalbond vele wedstrijden tegen elkaar gespeeld, doch tot Zondag j.l. is het den Heemstedenaren nimmer gelukt, hetzij voor de competitie, hetzy voor den landstitel, van de wijdbroeken te winnen. Dat zij in de uitmatches faal den, behoeft niet te verwonderen, want er behoort heel wat „terreinkennis" en acrobatiek toe om op het Volen- damsche veld een succes te boeken. H. F. C. en R. C. H. hebben elkaar eveneens vele malen ontmoet, maar tot voor enkele jaren moest de „Good Old" steevast het onderspit in competitiematches delven, ter wijl daarentegen de Racing nimmer een bekerwedstrijd of een treffen voor het kampioenschap van Haarlem tegen de blauwwitten in haar voordeel vermocht te be slechten. In de lang vervlogen tijden, dat de Wageningsche stu- dentenvereeniging G. V. C. thans afgedaald tot de vierde klasse den toon in het Oosten aan gaf en enkele malen achtereen het afdeelingskampioenschap veroverde, stond het van te voren reeds vast, dat de groenwitten door Vitesse op Klarenbeek te Arnhem met 21 zouden worden geklopt. Hoe goed zij ook speelden, zij bleven geabonneerd op de eenige nederlaag van het seizoen ensteeds met dezelfde cijfers. Een opmerkelijk minderwaardigheidsgevoel, dat onder gegeven omstandigheden hoogst besmettelijk is, komt tot uiting in tournooien of seriewedstrijden, waarin de be slissing voor de prijzen door het nemen van strafschop pen of strafworpen moet vallen. Wordt de eerste van het drie- of vijftal vastgestelde schoten gemist, dan is het tien tegen één, dat ook andere schutters falen. Zelfs bij de schoolwedstrijden, waar de meestal kleine keeper ii het groote doel welhaast vergeleken kan worden met een naald in-een hooiberg, werken doelman en palen als even- zoovele magneten. Waarschijnlijk ondergaat de schutter dezelfde sensatie als iemand, die fietsen leert en een een zamen lantaarnpaal tevergeefs tracht te vermijden. Het toppunt op dit gebeid werd onlangs in den jaar- lijkschen korfbalwedstrijd Noord tegen Zuid te Leiden bereikt. De uitslag was 22 en strafworpen zouden de beslissing brengen. Nu is een korfbalmand heel wat klei ner dan een goal en het leder heeft altijd de frivole nei ging om op den rand te blijven huppelen en er dan naast te vallen, maar dat de beste spelers en speelsters in den lande 48 strafworpe# noodig hadden om 'de winnende ploeg aan te wijzen, is toch wel een tikje te erg. Ten slotte was het alleen mevr. Meyer, die zich aan de betoo- vering wist te onttrekken en die drie keer den korf door boorde, waardoor Noord won. Maar het scheelde niet veel, of het was inmiddels middernacht geworden. CRITICUS. Oude gebruikendie verdwenen. ET woord „Pinksteren" is afkomstig van het Grieksche „pentekostos" en beteekent „de vijftigste". Pinksteren was namelijk oorsprekeïijk het Oogstfeest, dat aldus genoemd werd, omdat de viering ervan precies 50 dagen na Paschen plaats vond. Daarom spreekt het Oude Testament ook van het „feest der zeven we ken". Onder de Christenen veranderde het feest van beteckenis. Zij vieren namelijk op dien dag de her innering aan de uitstorting van den Heiligen Geest op de discipelen van Jezus en aan de stichting der eerste gemeente te Jeruzalem, welke gebeurtenissen vroeger op aanschouwelijke wijze in de kerken werd voorgesteld. Op de Kerkvergadering te Elvira in Spanie, werd het Pinksterfeest als een kerkelijken feestdag vastgesteld. Deze bepaalde zich aanvanke lijk tot één dag en eerst later, in 1094 volgens een besluit van Paus Urbanus II tot drie dagen. Nog later slonk het feest weer tot 2 dagen in. De oude Germanen aan wie men het Christendom kwam prediken, zullen van deze beteekenis van het Pinksterfeest wel niet veel begrepen hebben. Maar gelukkig voor de Christenpredikers bestonden er nog oude Heidensche zomerfeesten, die ongeveer op denzelfden tijd vielen als het Christelijke Pink sterfeest. Daarop kon dit laatste gevoegelijk geënt worden. En zoodoende werd het een Christelijk feest, waarbij de oude Heidensche gebruiken nog bleven voortleven. Ter herinnering aan de eerste nederdaling des geestes in de gedaante van een duif, liet men in de Middeleeuwen duiven in de kerken vliegen, terwijl men op sommige plaatsen uit de gewelven van het kerkgebouw rozenblaadjes over de geloovigen liet neerstrooien onder het zin gen van de hymne „Nevi Creator". Het stoken van Pinkstervuren bestaat nog slechts in eenige plaat sen, waaraan vroeger het planten van den Mei boom voorafging. Menschen van alle standen, rijk dom en ouderdom dansten er vroolijlc omheen, den dans afwisselend met het ledigen van het glas, in den regel met Meiwijn gevuld, De schutters ont braken natuurlijk ook niet op het appèl, integen deel, vaak stonden zij in het middelpunt der be langstelling, ook al vanwege de enorme hoeveel heden spiritualiën, welke zij als in wedstrijd in hun binnenste deden verdwijnen. Zij vierden hun Pinksterfeest door het schieten op houten vogels, welke op lange staken werden gestoken en het doortrekken van de stad met pijpers en trommels achter een wapperend vaandel. Volgens een zeer oud gebruik komen telkenjare een aantal boeren van de boerenschappen groot- en klein Angelo op van de boerenschappen groot eh klein Angerlo op nabij Ootmarsum bijeen, om aldaar de armen, voor zoover deze persoonlijk aanwezig zijn. roggebroo- den van circa 20 pond uit te deelen. Dit oude ge bruik dateert reeds uit het begin van de 18de eeuw. Met de brooden op een eigenaardige manier aan een stok geheschèn, gaan de boeren huiswaarts. Pinkster-drie werd te Amsterdam vroeger tot een beruchten dag in geheel Nederland. In de vorige eeuw trokken dan de Jordaners met de Jan Pe- ziers, met de destijds zoo gezochte aanhangsels van versierde „Kattebakkies" naar de Watergraafsmeer, waar zij zich overgaven aan braspartijen en uit spattingen onder het zingen van weinig ver heffende liederen. Op Walcheren viert men nog heden ten dage ..Pinkster-drie" met „het rienkrien", waarbij de „Sükerkom" in het rond gaat en als de kermis vrijers niet direct het geld voor de tractaties be zitten, dan trekken de meisjes haar beurs en wordt er toch gefeest. Op de Pinksterdagen zelf steekt men op Walcheren den neus niet buiten de deur, maar op Pinkster-drie wordt de schade dubbel en dwars ingehaald! Verkoopingen te Haarlem. Donderdag werden in het. Verkooplokaal „Het Notarishuis" te Haaidem de volgende verkoopin- gen gehouden: Het huis met eTf en tuin Azalealaan 3 te Heemstede, J. H. Verstappen f 7000. Het huis met erf en tuin Azalealaan 5 te Heemstede. F. T. van Rijn f 6450. Het huis met erf en tuin Azalea laan 7 te Heemstede, F. T. van Rijn f 6525. Het huis met erf en tuin Azalealaan 9 te Heemstede, E. Huising f 6650. Het voortdurend erfpachtsrecht van een perceel grond Zonnebloemstraat hoek Van Oosten de Bruynstraat te Haarlem, J. A. A. Rooyers f 5625. De kapperswinkel met woning, schuur, erf en plaats Nieuwe Groenmarkt 5 te Haarlem, B. M. Brans f 4325. Een woonhuis met erf Kastanjelaan 1 te Heemstede. M. van Gaaien f 3400. Een woonhuis met erf Kastanjelaan 3 te Heemstede, W. van Zan ten f 2400. Terreinen aan den Zwaluwenweg te Bloemedaal, inzet resp. f 44.200, f 64.900, f 47.500 en f 5900. (De veiling bij toeslag zal plaats hebben Donderdag 12 Juni). Een villa met garage, erf, tuin en bosch Vondellaan 15 te Aerdenhout, D. Wildeboer q.q. f 20.500. Het huisje Morinnesteeg 8 te Haarlem, niet geveild. Een huis met twee bo venwoningen en erf Van Zeggelenstraat 43, 45 en 47, opgehouden f 13.100. Een winkelhuis en erf Lange Heerenstraat 46 zwart en rood te Haarlem, J. D. Voetelink f 3650. Het heerenhuis met erf en tuin Zijlweg 164, opgehouden f 12.000. Het win kelhuis met bovenwoning Kleine Houtweg 7, op gehouden f 11.000. Het woonhuis met erf cn tuin Zuid-Brouwersstraat 43, D. Koomen f 2600. Het woonhuis met erf Zomerstraat 29, J. D. Voetelink f 34Ó0. Het winkelhuis met erf Ridderstraat 3, op gehouden f 3900. Het huis en erf Lange Annastraat 20 en drie onbewoonbaar verklaarde huizen Lange Raamstraat 19 b, 19 c en 19 e, J. W. Heuperman f 2530. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woenisdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. IN PAKKEN VAN 500 GRAM TEGEN INLEVERING VAN 2 RIJSTBONNEN. Voile melk kan zonder bezwaar ver vangen worden door ondermelk. Bereid! hei beslag mei gebruikmaking van een pakje KOOPMANS' BAKPOEDER, oit spaart eieren; KOOPMANS MÊEIMBR/EKEN LEEUWARDEN. TE HUUR: WIJK AAN ZEE: Gemeub. of ongem. WOONHUIS m. of z. garage. Zeestraat 379. Te bevragen: S. SCHOEN, j. J. Allanstraat 9, Westzaan- Een jong echtp. vraagt te huur BOVENHUIS Of KAMERS met gebr. v. keuken, ongem., liefst omg. Santpoort, Driehuis of Umuiden-O. Br. IJ 612 B.v-d.B.l Gevraagd wegens langdurige ziekte zeer net KEUKENMEISJE bij een oudere dame, 2e-meisje aanw., P.G. Indiensttr. zoo sp. mogelijk. Mevr. DE KOCK v. LEEUWEN, Crayenesterlaan 18, Haarlem. FOTO MODERN Wijkerstraatweg 274, Velsen-Noord. BEIDE PINKSTERDAGEN GEOPEND van 115 uur. 6 briefkaarten 1-25 met 1 grooteƒ2.— Wagen en Carrosseriefabriek. l. Heerenstr. 36-38 Haarlem. Tclef. 14371 Wij bouwen alle soorten rollend materiaal. In hout en staal. Re paratie-inrichting en autoplaat werk. Electrisch en autogeen lasschen. voor gedragen Heeren-, Dames- en Kinderkleeding. OVERBEEK. Jansweg 59 EERSTE BEVERWIJKSCHE LASCHSCHOOl* KLOOSTERSTRAAT 7, BEVERWIJK - TELEF. 3659 GEEFT LES in Electrisch en Autogenisch lasschen. Na geslaagd examen wordt diploma verstrekt. Douche-baden Nu spaarzaamheid met gas en water gewenscht is, ves tigen wij de aandacht op onze moderne douches, ook met geyser. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cenf Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ Distributie van vleesch en vleeschwaren. WAARSCHUWING AAN DE DETAILLISTEN De aapdacht. van de detaillisten wordt er op gevestigd, dat destijds de met 17", „18", „19" en „20" genummerde bonnen van de oude vlèeschkaart ver vallen zijn verklaard. Aangezien deze bonnen gelijkenis toonen met de bon nen van de thans geldige vleeschkaart, dienen de winkeliers er nauwkeurig op toe te zien. dat er geen ongeldige bonnen worden ingeleverd. Het onder scheid tusschen de oude en nieuwe bonnen is. dat de oude bonnen rose met zwarten opdruk zijn en dc bonnen van de thans in gebruik zijnde vleesch kaart rose met groenen opdruk. Ter overn. agb. een SPORTWA- Gevr. FLINK MEISJE of jo-nge GENTJE f 5. Adres te vernemen werkster, 5 a 4 oohtenden p. w. bur. van dit blad. Or. Nassaulaan 7S. H.H. KAPPERS. Gevraagd ge vorderd leerling of aank. bedien de. J. Prince, Krugerstr. 12, IJm. 2 oeld eer» Ideotfl oor» een KEUKENMEISJE? phoh een Voor Huishouding MEISJE gevr. 8.30-12.30. Tet-te- rodestraa/t 6. Gevr. FL. NET MEISJE van 8.3C tot 3 uur. R. Hol'plein 6, Heem- Stede. Aauan. 's avonds Gevr. NET MEISJE v. dag of d. en n- Vondelkade 1, Heemstede- Aerdenhout. Gevraagd in 2 pers. gèzin, wegens huw. tegenw. een NET MEISJE van 8-5, v. g. g. v. V-oud-elkade 3, Heemstede-Aerd. Gevr. nette jo-nge WERKSTER, één heele en drie halve óag^-n p. w. Co-nd. nader overeen te komen, Cloosterlaan 5, Heemstede. Een FLINK MEISJE, dat zelf standig ka-n werken wordt in een jong gezin geziooht. Goed loon. Werktijd 8-5 u. Eindenhoutstr. 33, Haarlem. Gevraagd: NET MEISJE 8.30 tot 11.30. Zondags vrij. Brieven Mevr. v. d. Velden, Parkiaa-n 101. Gevraagd: MEISJE pl.m. 15 j. v. 8 f 2.50 p. w. Aanm. na 5 u. Junopla-n-tsoen 125. Voor Vrijdags gevr. een FLINKE WERKSTER. Aa-mm. Junoplaut- soen 121 rd. H.-N. Gevr. fl. WERKMEISJE P.G. v&n goerle mon-d. get. voorzien v. rl. en n. Adres Jansweg 40. Mevr. Bijl, Dr. Bakkerlaan 7, te Bloemendaal vraagt net MEISJE van 8-7 u. P.G. en v. g. g. v. NET MEISJE gevr. bekend met Smyrna knoopen en lichte huis. bezigh. Sprui-tenboschstr. 4. NET DAGMEISJE gevr. volle kost. Voor direct. Mevr. Prins, Leidschevaart 46. Voor direct gevraagd NET MEIS JE v. d. huish. v. d. e. n. v. g. g. v. bov. 25 jaar. Brieven G 2857 bur. van dit blad. Voor direct gevraagd net DAG MEISJE van 8.30-5 uur. goéd ku-n-nend-e werken en v. g. g. v. Loon f 6 per week. Aanmelden na 7 uur Iepenlaan 25 BlöemendQa.1. Weg. huwelijk v. d. eg. v. dir. of lat. FLINK MEISJE gevr. v. d. en n. Verspronckweg 56. NET FLINK MEISJE gevr. van S.30 tot 2 uur.. Zond. vrij. Sal. f 4 Aanm. Krullen laan 3, Bi'daal. Wordt gevraagd in inrichting een keurig JONG MEISJE ca. 14 a 16 j. (van de Huish. School) voor af e wasschen en lichte huish. be zigh. van 8-3 uur, (met warme maaltijd); Loon f 3 per week. Br. m. otpg. van ref. en opleiding ond. No. 122 5 Wensing's Adv. Bur. Hrl. Wedn. gem. betr. zoekt fl. HUIS HOUDSTER P.G., 40-45 j. goed. g. koken, naaien enz. in kl, gezin. Brieven G 2 903 bur. van dit blad. Gevraagd: NAAISTER. Palmstr. 4 DAGMEISJE gevraagd, n-iet bo ven 16 jaar. Klever-laan 93. Hrl. NET 3IEISJE gevr. v. d. en n. v. g. get. v. zelfst. Icunn. werken en koken, goede behandeling. Brie ven G 2777 bur. van dit blad. Voor d-irect DAGMEISJE gevr. Loon f S. Aanm. tusschen 10-11 u. Led. v. Deijssellaan 208. Gevr. DAGMEISJE van 9 tot 4 u. Zondags vrij, niet ben. 18 j. Adres Spaarnelaan 6. NAAISTER gevr. voor 1 dag per w. verander- en nieuw werk. Ged. Oude Gracht 103. Voor Bedrijf AGENTEN GEVR, voor de be kende Toekomstbriefjes. Hooge provisie. Brieven G 279-5 bur. van dit blad. SPOELMEISJE gevraagd voor Zat. en Zondag. Café Kampervest nio. 7. NETTE JONGEN 14-16 j. góvr. ter opleiding Postzegel Centrale, Kleverparkweg 109, I-lrl. Gevr. een BAKKERSLEERLING P. v. d. Hoek, Soendastraat 34. SCHILDERS HALFWAS gevraagd Aanmelden ObLstraat 54, H.-N. IJmuider Apotheek vraagt LOOP JONGEN boven 18 jaar voor 's avonds 6-8 uur ('s Zaterdags 6-10 u.) Salaris f 2.50. Gevr. in goeden st. zijnd 16 els VLOERKLEED. Br. met opg. v. prijs onder no. IJ 562 bur. v. d. Blad. TE KOOP: donker grijze voor jaarsmantel mt. 42 f 10, groote gehaakte bedsprei f 12.50, zinken douche-bak f 5. Rijksweg 262, Santpoort. TE KOOP: 4 d. konijnenhok, ko- lenforn. en radio-onderd., lampen accu's enz. Te bevr. Eendragtstr. no. 17. Dr. T. Goedewaagen, secretaris-generaal van het Departement van Volks voorlichting en Kunsten, heeft een bezoek gebracht aan Maastricht, waarbij hij in gezelschap van den Commissaris der Provincie, graaf M. de Marchant et d'Ansembourg o.m. de St. Servaaskerk bezocht- Tijdens de bezichtiging van de schatkamer- (Foto Het Zuiden), NET MEISJE 19 j. b. z. a. v. d. ocht. of midd. uren liefst winkel of kantoor. Ook gen. huish. werk te verr. P.G. v. g. g. v. Brieven IJ 561 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: lief klein blij vend HONDJE. Br. onder letter D. aan J. de Ruyter, Boekh. Drie huis-Velsen. N*cev*ie:>eV 'VV>W v»» ot „0°*" Vtv e v<*** ,o°< \M y*»' vjO°'

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3