Spatl en SpeC J E.D.O. gaat naar Z.F.C. JATERDAG 31 MEI 1941 „Economische Voorlichting" gewijzigd. Een woord van dr. Hirschfeld tot ambtenaren en bedrijfsleven. pe Economische Voorlichtingsdienst van het departement, van Handel, Nijverheid en Scheep- vaart geeft, een weekblad uit „Economische Vpor-- lichting"- D't *s nu *n een nieuw gewaad verschenen, ftffldat de bijzondere omstandigheden waarin wij le ven het noodzakelijk hebben gemaakt dat in den op- Ijt van het blad eenige' wijziging kwam. Vóór 9 Mei 1940 was „Economische Voorlichting" n blad dat speciaal beteekenis had voor den groot handel, de exportbedrijven en de banken, kortom voor ven die bij den afzet naar en den invoer uit het. bui- niand waren betrokken. De inhoud bestond voor gelijk uit bewerkingen van de economische ge gevens, welke de overheid ontving van de diploma tische 'en consulaire posten. De nadruk viel op voor- Khting over het buitenland. Uiteraard vindt men thans nog in het weekblad een overzicht van voornaamste maatregelen, die buitenlandsche ..'srheden op economisch gebied treffen en worden «ij nu berichten en beschouwingen over den econo- nischen toestand in andere landen opgenomen. Maar hoofdzaak worden thans binnenlandsche onder open behandeld. De huidige inhoud kan het best jorden gekarakteriseerd door een korte beschrijving ran de verschillende rubrieken van het blad. Het opent met twee hoofdartikelen: soms een be bouwing over de groote lijn der overheidsmaatre gelen, bijvoorbeeld der prijzenpolitiek of van de Lak 'van bepaalde rijksbureaux dan weer uiteenzet tingen over de departementale organisatie of artike ls welke een beschouwing inhouden over de eco nomische positie van ons land, zooals is geschied in een serie artikelen over de in Nederland gevestigde lakken van industrie. De rubriek Handel en Nijverheid vermeldt wetens waardigheden op commercieel en industrieel gebied. ioo bijv. berichten over vervangingsmaterialen, waar- het Centraal Instituut voor Industrialisatie medewerking verleent. ■n groot deel van het blad wordt ingenomen door (^overheidsmaatregelen: de binnenlandsche uitvoe rig, de buitenlandsche beknopt. Deze berichten heb- groote documentaire waarde. Speciale voorlich- wordt gegeven voor de middenstandsbedrijven, ioowel voor den handeldrijvende als de industrieele. Ook zij hebben er belang bij, voortdurend op de hoogte te blijven van hetgeen de overheid te hunnen be hoeve doet. Landbouw en visscherij hebben hun vaste plaats in het weekblad. Medewerking is voorts verkregen van het bureau an de gemachtigde voor de prijzen om meer syste matisch aandacht te schenken aan het probleem van de prijsbeheersching, dat het geheele bedrijfsleven raakt en voor de toekomst van Nederland's econo misch leven en voor het groote publiek van zoo groo- beteekenis is. Als bijlage verschijnt tenslotte „Literatuurdocumen- latie" een wekelijksch overzicht van belangrijke eco nomische literatuur. Op deze wijze past het week blad zich aan bij de gewijzigde verhoudingen. In het nieuwe nummer is een beschouwing van dr Hirschfeld, waarin deze wijst op de bijzonder rware taak, welke den Nederlandschen economi- ichen departementen is opgelegd en op de ongekende moeilijkheden waarvoor het bedrijfsleven zich ge plaatst. ziet. Tot beide groepen, tot het bedrijfsleven en tot de ambtenaren, zegt. dr. Hirschfeld: „Hij, die een taak In deze samenleving heeft te vervullen zal zich be wust moeten zijn van de plichten, welke daaraan ver bonden zijn. Deze plichten gelden gelijkelijk voor ens allen en zijn samen te vatten in de woorden: „Een ieder op zijn plaats en op zijn wijze, doch allen tezamen voor het algemeen welzijn. Zoo zullen wij gezamenlijk er naar streven om onze samenleving niet alleen in stand te houden doch deze met de ons ten dienste staande middelen zoo efficiënt mogelijk te or- janiseeren. zaandamsche recherche doet goede vangst. - De Zaandamsche recherche heeft een dertig jarigen Zaandammer K. gearresteerd, die ongeveer ten jaar lang in Zaandamsche zaken inbraken ge pleegd heeft.. Bij een huiszoeking in zijn woning kon de politie eenige autoladingen gestolen goederen te rugvinden. De collectie varieerde van een kachel en een naaimachine tot doozen laurierdrop. K. bekende reeds tien inbraken. Van verschillende heeft de politie Dimmer aangifte gekregen. VASTE BESPELER STADSSCHOUWBURG DEN HAAG. B. en W. in Den Haag stellen den raad voor de N.V. „Het Residentie-tooneel" weer voor den tijd van drie jaar aan te wijzen als vaste bespeler van den Haagschen Stadsschouwburg en het subsidie onveranderd op f 42.000 te handhaven. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het propaed. ex. theologie D. H. v. Daalen, te Haarlem. N. S. B.-vergatlering in het Concert gebouw te Amsterdam. AMSTERDAM. 30 Mei. Het ANP meldt: lil het Concertgebouw te Amsterdam heeft vanavond de N.S.B. een vergadering gehouden, waar als sprekers optraden de propaganda leider der N.S.B. Ernst Voorhoeve, de organisatieleider van 't N.V.V., J. Ph. van Kampen en het hoofd van het sprekers korps der N.S.B., J. de Bruin, De W.A.-kapel van de Heerban Amsterdam onder leiding van kompaan Schoemaker luisterde de bijeenkomst met muziek op. De heer Van Kampen wees er op, dat de zaak van de N.S.B.-ers om de menschen te winnen voor een nieuwen tijd, thans meer dan ooit noodzakelijk is. Ei' wordt een zware strijd gestreden en in dien strijd is het onaantastbaar geloof in een nieuw en beter Europa het sterke wapen. De heer Van Kampen schetste in het kort hoe in de geschiedenis ons volk heeft gestreden en daarna tot. een inzinking is gekomen. Het bederf is ir dit volk voortgeschreden en overal waar het kapitalisme macht heeft, daar heeft men analoge verschijnselen kunnen zien. Totdat het wonder in de Germaansche volkeren zich voltrokken heeft en het nieuwe leven zich onder Adolf Hitler heeft geopenbaard. In ons land zal het wonder zich ook voltrekken en de N.S.B.-ers, die hun krachten put ten uit drie bronnen: de liefde voor het volk en het vaderland, de eerbied voor den arbeid en het Godsvertrouwen, zullen blijven werken om het nieuwe en schoone op te bouwen. De heer De Bruin sprak na de pauze over de kameraadschap. In het nieuwe Europa, zoo zeide hij, zal het uit zijn met schijn en onwerkelijkheid. De schijn en het klatergoud hebben ons jarenlang bedrogen. Daardoor heeft men Nederland als een paradijs gezien. Achter de schijn was echter de grauwheid van het zorgvolle leven en van de werkloosheid. Thans bouwen wij aan een nieuwe wereld. Wij gaan leeren den diepen zin van het leven te verstaan. Wij gaan ons eigen leven stellen in dienst van het leven van ons volk. Het nationaal- socialisme is in dien diepsten zin positief. Het wil alleen het waardelooze afbreken en het maakt den volksgrond tot een akker, waarin het zaad kan worden uitgestrooid en zal ontkiemen. Tot slot voerde de propaganda leider Ernst Voor hoeve, die pas uit Duitschland was teruggekeerd, waar hij te Hannover, Hamburg en Berlijn voor de Nederlanders heeft gesproken, het woord. Hij be toogde, dat er nog altijcr sprake is van verval en dat het noodig is in ons land orde te scheppen. Met koel overleg moet Nederland zijn houding bepalen, zooals het overwonnen Frankrijk dat heeft gedaan. Wij moeten, evenals admiraal Darlan dat voor zijn land deed, kiezen voor een nieuwe orde in Europa. Deze orde in ons vaderland is ge richt op de vrijheid van ons volk en de sociale rechtvaardigheid binnen ons volk. En dit volk moet toetreden tot den bond van Germaansche staten die onder leiding van Adolf Hitler -zal ontstaan. Want de Germaansche volkeren zullen op den bres staan om de belangen van den geheelen Germaanschen stam te dienen. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van „Alle man van Neerland's stam". Nederlandsche bedrijfsleiders in Duitschland. Een aantal Nederlandsche bedrijfsleiders" die zich momenteel op uitnoodiging van het Duftschë Arbeidsfront op een reis in Duitschland bevinden, arriveerde in de Zwabische gouwhoofdstad Augs burg, om daar het nationaal-socialistisch model- bedrijf Bemberg te bezichtigen. Handelsraad Lissen- meier, president van de ndustrie- en Handelskamer te Augsburg, gaf als bedrijfsleider den gasten in lichtingen over de sociaal-politieke inrichtingen van het bedrijf, dat in 1938 het gouwdiploma, 1939 een onderscheiding voor de gezondheidszorg en in 1940 de gouden vaan in den wedkamp der Duitsche bedrijven verwierf en daarmee een nationaal- socialistisch modelbedrijf werd. Een rondgang, door- het bedrijf toonde aan de Nederlandsche bedrijfs leiders, die uit alle branches kwamen, een deel der productiewerkplaatsen van de bekende Bemberg- Adler-kunstzijde, het over de gansche wereld be kende kunstzijde-product uit Augsburg. Na een bezichtiging van de wereldberoemde gouden zaal van het Augsburgsche raadhuis ver lieten de Nederlandsche bedrijfsleiders Augsburg, om de reis voort te zetten. Te voren was reeds een bezoek aan Neurenberg gebracht. Daar werden de partij-terreinen met hun gebouwen en de K.D.F.-stad bezocht, alsook een aantal modelbedrijven en eenige gebouwen der oude stad, o.a. het raadhuis Auto in Prinsengracht te Amsterdam gereden. Tegen middernacht is Vrijdag op de Prinsen gracht te Amsterdam, nabij de Leidschestraat een ernstig ongeluk gebeurd. Een 33-jarige inwoner van Arnhem is ter plaatse met een auto, die hij trachtte te keeren te water geraakt. Hoewel zich aanstonds drie menschen te water begaven, mocht het hun niet gelukken den autobestuurder uit den wagen, die snel gezonken was, te bevrijden. Eerst na ruim anderhalf uur, toen de autot door de brandweer boven water was gebracht, gelukte het om den man, die inmiddels overleden was op den wal te brengen. Het was omstreeks kwart voor twaalf, dat voor bijgangers werden opgeschrikt door een plons in het water, gevolgd door een hevigen gil. Het bleek hun, dat een auto, die op de Prinsengracht, nabij het theater „De Uitkijk" geparkeerd was in de gracht was gereden. Langs den waterkant stond een vrouw, die later de echtgenoote bleek te zijn van den bestuur der en luidde om hulp riep, waarbij zij pogingen deed om in het water te springen. Men wist haar evenwel tegen te houden en bracht haar een woning binnen. Inmiddels had zich een koetsier van de Amster- damsche Rijtuigmaatschappij, die met een bestelwagen an de posterijen reed te water begeven. De man, die lid van de reddingsbrigade is. zwom naar de auto waarvan hij het portier trachtte te openen, hetgeen hem niet mocht gelukken. Daarop begaven twee an dere mannen zich eveneens te water en poogden met vereende krachten den bestuurder uit zijn benarde positie te verlossen, maar welke pogingen men ook in het werk stelde, het mocht niet baten en men moest lijdzaam toezien dat de auto hoe langer hoe meer in de diepte verdween, zonder dat men ook maar iets voor den bestuurder kon doen. Uit de verklaringen van de vrouw bleek, dat de man onder drankinvloed verkeerde en daarom niet ln staat was de auto te besturen, om welke reden zij geweigerd had in de auto te stappen. Zij trachtte haar man te bewegen de auto te laten staan, doch hij sloeg dezen raad in den wind en stapte zelf toch in en wilde de auto keeren, waarbij'hij pardoes in het water reed. Drie peuters wilden vader in Frankrijk gaan zoeken. 's-HERTOGENBOSCH, 30 Mei. Drie broertjes uit den Bosch, van wie de oudste zeven jaar, de middelste ier en de jongste drie jaar was. zijn op weg geweest naar Frankrijk ten einde daar hun vader te bezoeken die daar werkzaam is. Ze vonden het zoo erg, dat ze hun vader in langen tijd niet hadden mogen zien, dat ze besloten naar hem toe te gaan en hem mee terug te brengen. Gedrieën zijn de hummels op stap gegaan, nadat ze op initiatief van den oudste hun spaarpotten er aan hadden gewaagd. Naar hun meening met voldoende geld op zak om de verre reis te maken, kochten ze aan het station een perronkaartje en klommen in den eersten trein den beste die er aankwam. Een contro leur maakte echter onverwacht een einde aan de uit voering van hun kordate plan. Want, toen hij de per- ronkaartjes zag en vroeg wat de peuters wilden, wist hij al heel spoedig wat hem te doen stond. Het drie tal, tranen met tuiten schreiend, werd naar het bureau an den stationschef gebracht. De groote man met de roode pet en de gouden biezen prees het trio om hun liefde, maar bracht het tevens aan het verstand dat kleine hummels beter doen met bij moeder thuis te blijven dan vader in een vreemd land te gaan zoeken. Hij waarschuwde de politie, die de knapen weer bij moeder bracht. ®ij den ouden watermolen van Geulhen trachten fle visschers nu de dartele forellen uit de snelstroo- ®e'ide Geul te vangen. Een hengelaar in actie aan flea voet van de mergelrotsen. -- (Foto Het Zuiden). „Vreugde en Arbeid" naar Noord-Frankrijk. AMSTERDAM, 30 Mei. Het A.N.P. meldt: Een zeer groot aantal Nederlandsche arbeiders heeft werk gevonden in Noord-Frankrijk. Zij zijn om in het onderhoud van hun gezin te voorzien ver van huis en haard gegaan en zij bevinden zich dikwijls op plaatsen waar weinig verstrooiing is. Bovendien missen zij het contact met hun vaderland. „Vreug de en Arbeid" heeft een uitstekend plan gemaakt, een plan, dat, nadat eenige dagen geleden overleg is gepleegd met de werkgevers in wier dienst de ar beiders in Noord-Frankrijk werkzaam zijn, waar schijnlijk spoedig tot uitvoering zal kunnen worden gebracht. Ongeveer eind Juni zal een cabaretgroep van dertien leden een tournee maken door de ste den en dorpen, langs de kampen en barakken in Frankrijk waar zich de Nederlandsche arbeiders bevinden. Er is met zorg een programma samenge steld en er is op gerekend, dat in vele plaatsen, waar voorstellingen zullen worden gegeven de ac- comodatie slecht zal zijn. In de barakken b.v. zal geen tooneel of podium aanwezig zijn noch zal er voor de musici een piano beschikbaar zijn. Maar het zijn allround artisten, die deze moeilijke maar interessante reis zullen maken. En de vier musici bespelen vele en velerlei instrumenten zoodat de moeilijkheden op instrumentaal gebied wel zullen kunnen worden overwonnen. Vijf danseresjes zul len een ballet opvoeren en Nederlandsche volks dansen ten tooneele brengen. Een humorist zal voor een lach zorgen, Nederlandsche liedjes, Nederland sche dansen en muziek, kortom, een typisch Neder- landsch programma zal den mannen die zoo ver van hun land en de hunnen vertoeven terugvoeren in de sfeer van de lage landen bij de zee. Maar de „klanken uit het vaderland" zullen ook in het vaderland zelf beluisterd kunnen worden. Er zullen in de groote steden van ons land tegelijker tijd door „Vreugde en Arbeid" feestelijke bijeen komsten worden georganiseerd voor hen wier fa milieleden in Noord-Frankrijk zijn. Een deel van die feestavonden zal gewijd zijn aan het beluiste ren van het programma dat op het tooneel van een Noord-Fransch stadje of op het podium dat door de artisten zelf in een kamp is opgeslagen wordt uitgevoerd. Zoo zullen zij die maandenlang van elkander gescheiden leven zich weer één voe len. Zoo zullen zij een avond vertoeven in den zelfden sfeer van goede echt Nederlandsche klein kunst. Het is de bedoeling, eind Juni of begin Juli het tournée aan te vangen, naar schatting zal het ge zelschap minstens een maand onderweg blijven. 36 werkgevers betuigden hun instemming over dit plan. Een vergadering is inmiddels gehouden en men was enthousiast over het plan dat oorspron kelijk door een der werkgevers was geopperd. De kosten zullen worden omgeslagen over de werk gevers en zij zullen een bedrag betalen, afhankelijk van het aantal arbeiders, dat zij in Noord-Frank rijk aan het werk hebben. Meer en meer blijkt, dat de werkgever de be doeling van „Vreugde en Arbeid begrijpt". Er zijn thans reeds verschillende firma's, die haar perso neel via het N.V.V. en „Vreugde en Arbeid" een gratis vacantie aanbieden. Sommige bedrijven heb ben ook een spaarsysteem ingevoerd om de kosten van een prettige vacantie te dekken. De werknemer staat dan een procent van zijn loon af en bij dit bedrag voegt de werkgever zijnerzijds eveneens een procent. Zoo dringt meer en meer het bewustzijn door, dat ieder recht heeft op een prettige en zor- gelooze vacantie na een jaar van harden arbeid. De groote roggemolen onder Veenklooster wordt gesloopt. Blijkbaar zijn de pogingen, in het werk gesteld door particulieren en door de gemeente Kollumerland, om dezen molen voor het landschap te behouden, op niet uilgeloopen. (Foto Pax-Holland). de sluikhandel in rogge. ■Het onderzoek in de zaak in den sluikhandel rogge met als doel groote hoeveelheden in België bin nen te smokkelen, heeft tot nieuwe arrestaties geleid. De opsporingsambtenaren en marechaussees hebben nog twee personen aangehouden die betrokken zijn bij het koopen tegen hooge prijzen van rogge te St. Mi chielsgestel en Berlicum en in verband met, den ver koop van roggemeel aanbakkers. Thans is op twee Til- burgenaren de hand gelegd. Verwacht kan worden dat nog meer personen zullen worden gearresteerd. In to taal zitten nu reeds acht delinquenten in verzekerde bewaring. Het geheele complot zal zich voor den eco- nomischen rechter in Den Bosch hebben te verant woorden. (A.N.P.) VoetbaI H.F.C. tegen de Volewijckers. Voor de Pinksterdagen is een uitgebreid programma vast gesteld waarbij V. S. V. echter niet betrokken is. Van de ontmoetingen tusschen Be Quick en Heracles en tusschen V. en A. D. O. is niets met zekerheid t.e zeggen al wil het ons voorkomen, dat de Almeloërs en de Hage naars de beste kansen hebben. E. D. O. begint Zondag haar strijd om het eerste klasse schap tegen Z. F. C., dat reeds een nederlaag van K. F. C. te incasseeren kreeg. Vooral het ontbreken van Jaap Mol, die door het Z. F. C.-bestuur is geschorst, heeft de Zaan damsche voorhoede aanmerkelijk verzwakt. Indien E. D. deze promotiecompetitie mét een overwinning inzet en daar vertrouwen wij op dan zou Z. F. C. prac- tiseh al uitgeschakeld zijn. F. C. verdedigt haar tweede klasseschap tegen de Volewijckers en daar de kracht van dezen derde klas kampioen algemeen bekend is zal de Spanjaardslaanclub het niet gemakkelijk hebben. Een gelijk spel zou nog niet zoo'n slecht resultaat zijn. In het programma voor de Pinksterdagen dat wij reeds publiceerden zijn enkele kleine wijzigingen gekomen. Zoo speelt Halfweg niet op den Tweeden doch op den Eersten Pinksterdag tegen Rodi, terwijl Santpoort Twee den Pinksterdag haar promotiewedstrijden begint met een uitwedstrijd tegen Q. S. C. Wij zijn benieuwd hoe de Sant poorters zich zullen houden. De bevolking van het hoefdierenveld in Artis te Amsterdam is verrijkt met een paar kolossale Afri- kaansche struisvogels, waarvan vooral dc haan met zijn sterk rood gekleurde pooten en hals en zijn zwart-wit veerenklced een zeer opvallende ver schijning is. (Foto Pax-Holland). productief kwartier na de rust, toen de stand snel ver anderde van 1—0 ln 4—1, Waar Zwaluwen 2 is uitgespeeld, heeft Aurora 4 thans haar kansen geheel ln eigen hand, maar om kampioen te worden moeten beide nog te spelen wedstrijden gewonnen worden. De uitslagen zijn: T, H. B. 3—Aurora 4 0—6; Zwaluwen 2 -Animo Ready 2 5—0: Aurora 4—Zwaluwen 2 4—2. De stand Is hier thans: HAARLEMSCHE RECHTBANK ZONDERLINGE THEE-TRANSACTIE. Veertien dagen geleden had zich voor de Recht bank te Haarlem te verantwoorden een 30- jarige makelaar uit Haarlem, die in het laatst van 1940 aan een chauffeur te Amsterdam had meege deeld, dat hij in een pakhuis een hoeveelheid thee (265 kisten) had staan, die te koop zou zijn. De chauffeur wilde die wel eens gaarne zien, daarom ging verdachte met hem naar het pakhuis om hem die kisten te toonen, maar maakte die niet open. Op verzoek van den chauffeur gaf verdachte hem een paar enveloppen met thee als monster, waarop de Amsterdammer den wensch te kennen gaf, de thee te willen koopen. Verdachte had daar wel ooren naar, doch wilde een zekerheid hebben, waar op de chauffeur hem een bedrag van f 15.000 over handigde. Verdachte zei, dat de chauffeur naar hem toe gekomen was en hem naar thee gevraagd had. Ver dachte had hem toen geantwoord „dat hij de thee nog niet had, maar dat hij er wel aan kon komen. De chauffeur had hem toen de f 15.000 gegeven; de thee zou hij later geven als ereen boot met dit thans zoo kostbare artikel zou arriveeren! De President: „Dus over een jaar of tien!" De zaak was hierna uitgesteld om den verdachte nog gelegenheid te geven het dossier in te zien. Vrijdag werd de behandeling voortgezet. De make laar voerde nu als verdediging aan, dat hij nooit gezegd had de beschikking te hebben over een partij thee. De president vond dit nogal vreemd daar de verdachte met een chauffeur een contract had afgesloten om de thee zoo spoedig mogelijk na September van het vorige jaar te leveren. Een ge deelte zou zelfs binnen een maand worden overge dragen. De verdachte ontkende echter een termijn t.e hebben genoemd. Hij zou slechts gezegd hebben, dat hij dé thee zou leveren als er weer schepen gingen varen. Dank zij het goede opsporingswerk van een Am- sterdamschen rechercheur, die weer inlichtingen had gekregen van twee vrijgelaten rijwieldieven was de zaak aan het rollen gebracht. De chauf feur, die het contract had afgesloten had weer ge handeld in opdracht van de twee bewuste rijwiel- cjjeven. In het pakhuis van den makelaar had de chauffeur vervolgens eenige monsters van de thee gezien. Namens zijn opdrachtgevers had de chauf feur toen eerst 100 gulden en later nog een f 15000 als voorschot aan den verdachte ter hand gesteld. Sindsdien had de makelaar echter niets meer van zich laten hooren alleen had hij nog eens aange drongen hem vast een bedrag van f 38.000 te ge ven. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de chauffeur gezegd had dat de makelaar weer op last van een Bloemendaalsche millionnair handelde. De Officier van Justitie achtte de oplichting be wezen en vorderde een gevangenisstraf van 2lA jaar. Verdediger Mr. B. W. Stomps vond de verkla ringen van den chauffeur, dat hij zich niet kon herinneren waar het pakhuis waarin hij de monsters thee had- gezien, zich bevond, zeer vreemd. Pleiter concludeerde tot vrijspraak en verzocht de Recht bank den verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen. Nadat, de Rechtbank in raadkamer was geweest werd dit verzoek evenwel afgewezen. De uitspraak is bepaald op 12 Juni. NED. VOETBALBOND. (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR MAANDAG 2 JUNI 1941 (2en Pinksterdag). Stads-Editie-beker 3e ronde. De winnende vereenigingen in deze ronde worden uit- genoodigd op Dinsdag 3 Juni des avonds te 9 uur op het Bondsbureau overleg te plegen omtrent het spelen der volgende wedstrijden. No. 37 DeCeO—OIV, 2 uur, J. h. van Mechelen. No. 38 VSV 3—DEM 2, 12 uur, J. C. H. van der Eem, No. 39 Bloemendaal 3Droste (terr. Droste), 10 uur, J. H. Martens Jr. No. 40 TYBB 2—Schoten 2. 12 uur. J. F. Ploeg. No. 42 RCH 3—ETO, 10 uur, M. Bloemink Jr. Kampioenschap der onderafdeeling. I. E. V.—Terrasvogels (terr. I. E. V.) 6 uur, i (grensrechters: J. J. L. Houttuin en H. J. Jore). PROMOTIE COMP 3C EN 3G. TYBB 4—DEM 3, (terrein Santpoort) 12 uur, A. M. Hoff (grensrechters: P. Th. de Haas en W. P. Nederstigt). Afd. 2 C: WE 2—van Nispen, 2 uur, N. Molenaar; HBC 3TZB, 12 uur, G. A. Mooyekind. Afd. 2 D: Schoten 3—DeCeO 2, 10 uur, F. Keerwolf Jr. Afd. 3 A: EHS 3—Kennemers 6, 10 uur, P. Kok. Afd. 3 B: DSK 3—Sport Vereent 2, 10 uur, I. Notenboom. Afd. 3 D: Kennemers 7Halfweg 3, 10 u., W. de Groot Jr. DSSK 2—Spaarndam 2, 2 uur, E. G. Krab. Afd, 3 F: Spaarnestad 2—Swastika, 10 uur, N. Pannevis, Afd. 4 B: (beslissingswedstrijd kampioenschap) O. Gezel len 4—Hoofd. Boys 2 (terrein HBC), 12 uur, D. Schipper (grensrechters: H. Boon en W. B. Engelenberg), Bras Korfbal 10 8 12 10 T. H. B. 3 Nieuw Flora 3 Meerlebosch 3 Animo Ready 3 Sport Vereent 4 21 44— 7 65—12 28—33 29—33 35—43 20—39 17—71 0.83 0.55 0.33 Kaatsen WEDSTRIJD „FRÏSIA". De kaatsclub „Frisia" organiseert op Maandag (2en Pinksterdag) een onderlingen wedstrijd op 't Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan. Om 10 uur wordt be gonnen. Boksen Max Sclimeling nog in leven. Tegenspraak van geruchten. In tegenspraak met geruchten als zou de bekende Duit sche kampioen Max Schmeling bij den aanval op het eiland Kreta als valschermjager om het leven zijn ge komen, wordt thans officieel medegedeeld, dat Max Schmeling Inderdaad behoort heeft bij de eerste val schermjagers. die in den strijd op het eiland Kreta bóven het eiland werden afgeworpen. Het gelukte hem met vele van zijn kameraden de buitengewoon groote moeilijkheden ter vervulling van hun zware opdracht n.m.l. het bezet ten van een belangrijk punt op het westelijk deel van het eiland, het hoofd te bieden en daarmede dc landing van meerdere troepeneenheden te vergemakkelijken. (A. N. P.) Waterpolo Watervliet speelt dit seizoen niet meer. Vele reglementaire overwinningen. Sinds het vorig overzicht werden verscheidene wed strijden gespeeld, ten deele op Hemelvaartsdag en Zondag en anderdeels op weekavonden. Watervliet gaf kennis dit seizoen niet meer te kunnen opkomen, waardoor Zwaluwen 1, Oosterkwartier 4, Aurora 2 en Nieuw Flora 2 een reglementaire 5—0 over winning kregen toegewezen. Hoewel dit niet beslissend is voor bovenste en onderste plaats is het toch heel jam mer, dat geen andere oplossing mogelijk bleek. Maar als het in Velsen niet beter wordt aangepakt, vreezen wij volgend seizoen Watervliet niet meer terug te zien. Ter wijl overal korfbal veld wint doet dit wel heel eigenaardig aan. De verdere uitslagen voor de eerste klasse waren: Aurora 2—Haarlem 2 3—2; Oosterkwartier 4—Animo Ready 1 4—4; Zwaluwen 1—T. H. B. 1 2—2. De stand is hier thans: DE WATERPOLODAG VAN U. Z. C. Op Maandag 2 Juni den 2en Pinksterdag zal het de 24ste maal zijn dat de waterpolodag van de Utrechtsche zwem- club zal worden gehouden. Doordat de wedstrijden zoo centraal zijn gelegen namen tot op heden steeds veel zeventallen aan dit concours deel. Het blijkt echter dat ditmaal een record gevestigd zal worden aangezien niet minder dan 75 zeventallen hebben ingeschreven. Tijdens de wedstrijden zullen in de inrichting aan de Kromme.Rijn ongeveer 600 deelnemers en deelneemsters aanwezig zijn, terwijl eg. 60 wedstrijden verwerkt moeten worden. Dit zal kunnen geschieden op 5 velden van 12 uur tot kwart voor zessen. De geweldige uitbreiding van de inschrijving bzewijst dat deze polodag in een behoefte voorziet. De zeventallen kommen o.m. uit Venlo, Dordrecht, Westzaan, Tilburg, Breda, Arnhem en natuurlijk uit het westen en uit de omgeving van Utrecht. De meeste eerste en hoofd klassers, zoowel bij de dames als bij de heeren zullen aanwezig zijn, daarnaast tal van reserve-zeventallen, tweede en derde klassers. Uit Haarlem zullen eveneens vele waterpolospelers en speelsters aan dit tournooi deelnemen. Zoo gaat D. W. R. met 4 zeventallen, de H. P. C. "met 4 zeventallen, terwijl ook de Vclser Zwemvereeniging met een uitgebreide In schrijving aanwezig zal zijn. Indien het weer meewerkt dan kan er niet aan getwij feld worden dat deze polodag een succes zal worden. T. H. Animo Ready 1 Zwaluwen 1 Oosterkwartier 4 Meerlebosch 1 Watervliet Haarlem 2 Aurora 2 Nieuw Flora 2 14 13 3 0 29 4 19 81—32 69—30 45—27 39—35 40—50 44—53 33—37 26—53 23—78 1.81 0.75 16 5 0 11 10 26—53 0:62 15 2 0 13 4 23—78 0.27 In det weede klasse deed Aurora 3 een laatste poging van de onderste plaats af te komen. Een gelijk spel tegen Meerlebosch 2 was echter niet voldoende. Zij zal nu moe ten afwachten wat Meerlebosch 2 in haar nog resteeren- den wedstrijd doet. Verliest Meerlebosch 2 die, dan eindi gen beiden met gelijk puntental. De uitslagen zijn hier: Oosterkwartier 5Oosthoek 1 40; T. H. B. 2Haar lem 3 2—1 en Aurora 3—Meerlebosch 2 2—2. De stand luidt als volgt: T. H. B. 2 Sport Vereent 3 Animo Ready 2 Oosthoek 1 Oosterkwartier 5 Haarlem 3 Meerlebosch 2 Aurora 13 12 13 9 13 67—16 56-26 28—33 35—34' 35—44 23—34 18—57 28—47 Voor de derde klasse vond o.a. de belangrijke ontmoe ting Aurora 4—Zwaluwen 2 plaats. Het ging hier zooals wij verwachtten. In een voor deze klasse zeer goed ge speelden wedstrijd won Aura 4 met 4—2, dank zij een Dammen VISSCHENDE DAMMERS. Maandagmorgen a.s. (2en Pinksterdag organiseert de Haarlemsche Damclub voor hare leden eenvisch- wedstrljd ln de Ringvaart bij Vijfhulzen. De gevangen visch (wanneer deze althans wil bijten) zal ten bate van de clubkas onder de leden bij opbod worden verkocht. FINALE PERSOONLIJK HOOFDKLASSE KAMPIOEN SCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Donderdagavond j.l. ving in het clublokaal van Damclub ..Oosterkwartier" de finale van den wedstrijd om het per soonlijk hoofdklasse kampioenschap van Haarlem en om streken aan. Dit tournooi werd geopend door den heer H. Wals. die ln zijn openingswoord mededeelde, dat door de commissie besloten was den heer H. G. Teunlsse („Oosterkwartier"), die in de voorwedstrijden In groep B op de vierde plaats eindigde, tot den eindstrijd toe te laten. Hierna vingen de partijen aan. De uitslagen der eerste ronde luiden: P. J. van Dartelen (Zandvoort) wint van J. B. Sluiter Jr. (Heemstede); J. W. van Dartelen (Heemstede) wint van H. G. Teunisse (Haarlem); Aebe de Jong (Haarlem) remise met Yme de Jong (Haarlem); Chr. Gerritsen (Bennebroek) tegen W. Lensink (Haarlem) afgebroken. De stand na de eerste ronde luidt: No. 1. en 2. P. J. van Dartelen cn J. W. van Dartelen (belden Haarlemsche Damclub) elk 2 punten; no. 3. en 4. Aebe de Jong en Yme de Jong (belden „Oosterkwartier") elk 1 punt,; no. 5. en 6. Chr. Gerritsen en W. Lensink (beiden Haarlemsche Damclub) elk 0 punten en l afgebroken pagtj; no. 7. en 8. J. B. Sluiter Jr. (Haarlemsche Damclub) en H. G. Teu nisse (..Oosterkwartier") elk 0 punten.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7