W&cU Ned. Voetbalbond D I N 'S D 'A 'G 3 JUNI 1941' DE UITSLAGEN. 2—2 0—3 32 3—0 0—0 1-l 2—2 2—3 2—5 Kampioenschap van Nederland. A. D. O.—P. S. V. Be QuickHeracles P. S. V.—A. D. O. Heracles—Be Quick Promotie tweede klasse. AFDEELING I. Z. F. C.—E. D. O. AFDEELING IX. Overmaas—Emma AFDEELING III. Rigtersbleek—Go Ah,ead Vitesse—P. E. C. AFDEELING IV. Limburgia—Picus R. B. C.—Standaard AFDEELING V. L. S. C.—G. R. C. Promotie derde klasse. H- F. C.—De Volewijckers RapiditasElinckwijk Q. S. C.Santpoort Promotie vierde klasse. A. P. W. C.—D. W- S. V. Halfweg—R. O. D. I. Allen WeerbaarSwift Vierde klasse H. SpaarnevogelsUitgeest Promotie rcs. tweede klasse. Stormvogels 2—V. S. V. 2 PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Z. F. C.-E. D. O. (2-4) E.D.O. heeft den eersten stap in de promotiewed strijden goed gezet door op Z.F.C. een verdiende overwinning te behalen. In technisch opzicht waren de Haarlemmers over alle linies sterker dan de Zaandammers. Hiervoor verdienden de Haarlem mers de overwinning. Direct zetten beide elftallen er een hoog tempo in, waarbij de bal snel van doel tot doel gespeeld werd. Het eerste schot kwam van de Haarlemmers, toen Schildwacht met een verren trap doelman de Boer op de proef stelde.' Vooral de snelle rechtsbui ten Prijs van Z.F.C. was een geducht gevaar voor de Haarlemsche achterhoede. Enkele malen werd Oomen gepasseerd; dan kon Prijs goed voorzetten. Zandstra en Van der Sluis wisten echter het gevaar te bezweren. Juist in de korte periode van een Z.F.C.-o vér wicht kwam het eerste doelpunt, toen Zandstra een bal uit de achterhoede naar Spek speelde, die van de helft van het veld den bal ver naar voren trapte. De opgedrongen spil Buhrs en de Haarlemsche middenvoor renden achter den bal aan. Buhrs wilde op zijn doelman terugspelen, maar schoot den bal over den uitgeloopen keeper heen, waardoor E.D.O. de leiding nam. Z.F.C. viel weer energiek aan. De rechtsbinnen Kat zette goed voor, maar Wille stompte net-.op tijd den bal boven het hoofd van middenvoor van Marle weg. Het tempo verslapte geen oogenblik. Doelman De Boer verwerkte vele schoten van. Schildwacht en Spek goed. Ook Wille weerde zich verdienstelijk. Bij een lange pass van E.D.O. voor het Z.F.C.-doel liep De Jong goed door, gevolgd door linksback Kuiper, Doelman De Boer greep den bal knielende op den grond. De Jong bemachtigde den bal en schoot in het verlaten doel. Even daar na volgde een schot van Schijvenaar, waarnaar de Z.F.C.-keeper geen hand uitstak. Deze wilde het veld verlaten, zoodat Z.F.C. enkele oogenblikken zonder doelman speelde. De voorhoedespelers gaven zich echter lang niet gewonnen en nog voor de rust slaagde Van Marle er in, een voorzet van Prijs met een mooien kopbal te benutten. (13). Het begin van de tweede helft was voor E.D.O. Spek trok er direct tusschen uit, passeerde eenige spelers en loste van dichtbij een schot, dat door De Boer gestopt werd. Hellingman maakte een vierde doelpunt voor E.D.O. Iedereen had gezien, dat Hellingman den bal met de hand in het doel sloeg, maar de scheids rechter wees naar het midden. Gelukkig herriep de arbiter zijn beslissing op appèl van den neutralen grensrechter. Juist in een periode van E.D.O.-over wicht kwam het tweede Zaansche doelpunt, toen bij een worsteling voor het E.D.O.-doel Kat den bal onhoudbaar langs Wille in het net trapte. Z.F.C. pakte toen geducht aan. Hellingman stond op een gegeven oogenblik meters buitenspel, waar voor de neutrale grensrechter vlagde. Er werd ech ter niet gefloten en zonder moeite werkten De Jong en Hellingman den bal in het doel. Nog gaf Z.F.C. zich door deze teleurstelling niet gewonnen. De Jong kreeg even voor het einde nog een kans, toen hij alleen was doorgebroken. Hij werd echter op ongeoorloofde wijze door Hottentot gehinderd, waardoor zijn schot mislukte. De eerste winstpunten voor E.D.O. waren dus binnen, maar 'het spel heeft spelers noch supporters bevrediging geschonken. Promotiecompetitie 2de klasse. EEN GELIJK SPEL, MAAR DE VOLEWIJCKERS WAREN STERKER! H. F. C.—De Volewijckers (2—2) De zon straalde Zondag op een grooter aantal bezoekers van het H.F.C.-terrein dan zij in tijden gezien had. En. niemand van het talrijke publiek San er spijt van hebben dat hij naar dezen wed strijd is gegaan, want aan opwindingen heeft het niet ontbroken. Daarbij heeft H.F.C. zich hevig in gespannen, op enkele momenten in de tweede helft na. Trouwens, deze inspanning was wel vereischt, want de Volewijckers waren aanzienlijk sterker; was hun productiviteit niet zoo gering geweest, dan had waarschijnlijk de inspanning van de eenige club in deze kleine competitie, die iets te verliezen heeft, nog niets gebaat. Op dit gebrek aan schot vaardigheid kan men ook de overtuiging baseeren, dat de Amsterdammers niet meer verdienden, dan een gelijk spel, hoe groot hun overwicht dan ook geweest mag zijn. Overigens werden de kansen op scoren ook wel sterk verminderd door het uitste kende spel van H.F.C.'s achtertrio: zoowel Schras in den goal als Kammeijer en Berendsen verdienen slechts lof. Schras keepte uiterst betrouwbaar en greep op de goede oogenblikken in, Kammeijer speelde als altijd zijn overtuigende voetbal en Be rendsen was meer dan ooit een barricade. Deze kracht van de verdediging was inderdaad niet over- I bodig, want spil Kruyer was er totaal uit en Van Olphen speelde ook maar matig: Flack maakte ge- I lukkig, vooral in de eerste helft, een beteren in- druk. De voorhoede was niet in bijzonderen vorm, hetgeen beïnvloed werd door de sterke Volewijc kers middenlinie. Toch werd er af en toe voorbeel dig werk geleverd, zooals bleek bij het tweede doel punt. Het eerste doelpunt was trouwens ook goed: na ongeveer twintig minuten gaf Höck aan H.F.C. de leiding, nadat de keeper een hard schot van Gentis *>iet vast had kunnen krijgen. Kort voor de rust Waakten de Volewijckers met een fraaien kopbal van den linksbuiten gelijk; de vrees, die de H.F. C.'ers toen in zich voelden opkomen, leek gerecht vaardigd, toen een tweede goedgerichte kopbal na de rust den Amsterdammers de leiding gaf. Maar gelukkig wist Drijver, die in de rest van den wed strijd weinig verdienstelijks gedaan had, met een onhoudbaren kogel in den hoek te scoren. Zoo kwam het einde met 22; de zon straalde tot het laatste oogenblik, de verhouding in het véld \vas uitstekend H.F.C behield zijn kans, de Vo- lewijcivèrg behielden hun kanskortom, ieder een ging tevreden naar huis. Promotiecompetitie reserve 2e KI. Stormvogels 2-V. S. V. 2 (1~0) De Stormvogels-reserves, die tegen K.F.C. 2 en t Gooi 2 reeds twee nederlagen geboekt hadden, hebben hun laatste kans niet ongebruikt gelaten en aan V.S.V. 2 een kleine nederlaag toegebracht. Om beurten waren de partijen in den aanval. Vooral linksbuiten Hamers wist nog al eens ge vaarlijke situaties te scheppen. Toch was het van midvoor Karrenbelt niet juist gezien alles op Ha mers en vrijwel niets op rechtsbuiten Bot te spelen. Een vergelijking van de beide verdedigingen valt in het voordeel van Stormvogels uit. De defensie van V.S.V. bleek voor de rust, toen zij tegen den wind in speelde, te veel van haar krachten gevergd i-e hebben. Van Rhoon en rechts backs Kunst waren lang zooveel niet als daarvoor, terwijl Rechsteiner bepaald zwak was. Het mocht voor V.S.V. dan ook een geluk heeten, dat de Stormvogelshmidvoor Booij, er in deze periode wei nig van terécht bracht. Het eenige doelpunt werd gescoord door Goedhart: een goal van Kuyper werd geannuleerd. PROMOTIE. EN DEGRADATIE. WEDSTRIJDEN DER DERDE KLASSERS. Van Santpoort's twee concurrenten in het drie- hoekstournooi voor een plaats in de tweede klasse kan Q.S.C. uit Wormerveer gevoegelijk als de sterkste worden beschouwd. Dat blijkt wel uit het feit, dat dit elftal in de gewone competitie slechts 16 tegenpunten boekte, wat dus voor een solide verdediging pleit. Nochtans is het Santooort ge lukt, deze defensie vijfmaal te doen capituleeren en dat nog wel in een uitwedstrijd. Deze ontmoe ting trok van heinde en verre zeer veel belang stellenden Het was dan ook tjokvol op het Wor- merveersehe terrein De ropdblauwén begonnen tegen den wind in, maar dat was voor Bakkum geen bezwaar, reeds in de eerste helft vier doelpunten te scoren en daarmede zijn persoonlijk totaal voor het seizoen op 52 te bi-engen Na de hervatting had rechtsbin nen Pfersich voor de thuisclub succes, doch Cal- denbach slaagde er in, een hoekschop in eens ii het doel te plaatsen. Tenslotte bracht Pfersich den eindstand op 25. Volgende week speelt de tweede ldasse-hekkesluiter V.V.Z. op eigen veld tegen Q.S.C. en daarna kómen de Zaankanters naar Sant poort. nltusschen kunnen de roodblauwen met vertrouwen de resteerende matches tegemoet zien, want hun prestatie van gisteren laat aan duidelijk heid niets te wenschen. De beide belagers van Onze Gezellen, dat, zooals men weet, een week geleden den strijd om het be houd van haar derde klasseschap met ëen gelijk spel inzette, vochten te Halfweg hardnekkig om de overwinning. De thuisclub wist vóór de pauze door P. Jonker en P. van der Oord een 20 voorsprong te verkrijgen en hoewel Rodi (Amsterdam) na de hervatting geruimen tijd in den aanval was, ver mochten de bezoekers^ geen doelpunt te maken. Halfweg verdedigde met man en macht, slaagde er in om zich tegen het einde weer wat los te wer ken en zegevierde tenslotte met 20. Ook hier was het succes voor de roodblauwe kleuren, maar het is toch gebleken, dat de drie concurrenten elkaar maar heel weinig in kracht ontloopen, zoodat met geer, mogelijkheid kan worden voorspeld, wie van het trio uiteindelijk de gelukkige zal zijn. De stand luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Halfweg 2 1 1 0 3 4—2 Onze Gezellen 1 0 1 0 1 22 Rodi 1 0 0 1 0 0—2 PROMOTIE VIERDE KLASSE. Halfweg—R. O. D. I. (2-0) De Amsterdammers ondernemen gevaarlijke aanvallen op het doel van de thuisclub, doch de achterhoede is hier op haar hoede. Een kwartier voor de rust krijgt Halfweg een penalty, welke Van der Linden echter niet benut Enkele open aanvallen van Halfweg hebben nu succes. Middenvoor Jonker opent de score met een fraai schot, Enkele minuten daarna krijgt de linksbuiten van Half weg P. v. d. Oord den bal vrij toegespeeld; hij scoort ineens op goede wijze (20). Na de rust speelt de thuisclub met meer enthousiasme. „Halfweg" speelt sterk verdedigend. Door slecht schieten kan R. O. D. I. den achterstand niet verkleinen. Met een 30 stand komt het einde. RANGLIJSTJES Kampioenschap van Nederland. gesp. gew. gel. verl. v.-t. gem. Heracles 6 5 0 1 10 19— 6 1.67 P. S. V. 6 2 3 1 7 10—10 1.17 A. D. O. 6 2 2 2 6 10—11 1.— Be Quick 5 1 1 3 3 3—11 0.60 V. S. V. 5 0 2 3 2 5— 9 0.40 Promotiecompetitie 3de klasse. Promotiecompetitie derde klasse. Elinkwijk 1 1 0 0 2 3—2 H. F. C. 10 10 1 2—2 de Volewijckers 10 10 1 2—2 Rapiditas 1 0 0 1 0 2—3 i Ned. Voetbalbond. (onderafdeellng Haarlem). OFFIC-IEELE MEDEDEELÏNGEN. WIJZIGING SECRETRIAAT. Het secretariaat van V. V. Beverwijk is overgegaan in handen van den heer Chr. Noest. Alkmaarscheweg 114c, Beverwijk. De secretaris van V. V. Terrasvogels is verhuisd Hoofdstraat 98 naar no. 58 te Santpoort. OVERSCHRIJVING. Op eigen verzoek is ingetrokken de overschrijving van A. J. Hupkens van R. C. H. naar S. V. '34. STRAFZAKEN. Geschorst: H. J. Fillippo, lid van Johez, voor den duur van drie wedstrijden, ingaande 27 Mei 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd Tw. Jeugd Johez op 10 Mei 1941. SCHEIDSRECHTERS. De heer C. J. de Voogd is ver huisd naar Roemer Visscherstraat 167, Haarlem-N. SCHEIDSRECHTERS KAARTEN. Zaterdag 7 Juni a.s. (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. STADS EDITIE-BEKER. De winnende vereenigingen in de 3e ronde voor den Stads Editie-beker worden Dinsdagavond te 9 uur op het Bondsbureau verwacht voor een bespreking van de nog te spelen wedstrijden. DE UITSLAGEN. Stads-Editie-beker: DeCeoOIV VSV 3—DEM 2 Blomendaal 3Droste TYBB 2—Schoten 2 Promotie-comp. 3C en 3G: TYBB 4—DEM 3 Afd." 2 C: WE 2Van Nispen HBC 3—TZB Schoten 3DeCeO 2 Afd. 3B: DSK 3Sport Vereent 2 0—2 1—4 0—3 3—0 7—2 4—1 1—1 2—5 Duitsehland klopt Roemenië met 4-1. Op den eersten Pinksterdag werd te Boekarest de voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Roemenië Duitschland. De Duitschers slaagden er in. met een 41 overwinning naar huis terug te keeren, Bij de rust had de Duitsche ploeg réeds een 30 voorsprong. Honkbal Haarlem-V. V. G. A. (8-1J Met uitzondering van enkele innings, stond deze ontmoeting niet op hoog peil. Van V.V.G.A. kwa men slechts twee en dertig man aan slag in negen beurten. Behalve de zevende innings, die uit zes man bestond, telden dus nog slechts twee innings één man meer dan het minimum. Slechts éénmaal is de bal door V.V.G.A. het verre veld ingestuurd, welke dan nog door Veenhof, die er eerst voor in het gras ging zitten, gevangen werd. De overige keeren werd de bal steeds in het bereik van een binnenvelder geslagen. Vooral Koning kreeg kan sen om zich verdienstelijk te maken en deed dit dan ook zonder mankeeren. Door vier wijd van De Mon en twee opeenvolgende honkslagen van Bouman en Meenhorst kreeg V.V.G.A. in de ze vende beurt één man over de plaat. Dat was de geheele score. Maar ook bij Haarlem vlotte het niet erg. Na drie innings was nog geen run behaald. In de vierde kwam echter de kans. V.V.G.A. begon met twee fouten in het veldwerk en wat later deed Meenhorst er nog tweemaal vier wijd bij. Zoo wa ren telkens drie honken bezet. Daardoor kreeg -de tik van De Mon groote waarde, want er kwamen twee man op thuis. Tegen het einde van de beurt leverde Koning hetzelfde staaltje. Hunik werd wel in het verre veld uitgevangen, maar op zijn tik kon toch ook een speler thuis komen, waarna De Mon nog door opschuiving een punt binnen haalde. Zoo werd dit een beurt van zes runs. Nu werd Meenhorst als werper vervangen door Nottrot. Zelf had deze weinig succes maar dank zij goed veld werk kreeg Haarlem weinig kans meer de score te verhoogen. Alleen Meenhorst, die nu op het derde honk stond, maakte nog wel eens een fout. Na het kleine slagje van Koning wierp Meenhorst b.v. den bal zoo onzuiver naar het eerste honk, dat Koning vier honken had kunnen loopen als het hek wat verder van den weg had gestaan. Ook het punt voor dit was gevolg van een fout van Meenhorst. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 00000010 0. Totaal 1 Haarlem: 00060110 Totaal 8. Quick—Scholen (15—16) Tegen de verwachting in heeft Schoten van Quick gewonnen. In de eerste innings had Hoogen- dijk een paar keer succes met drie slag. maar na die eerste slagbeurt van Quick bleef dat succes langen tijd uit. Hij wierp tamelijk veel wïjdballen en 't werd ook nog al eens vier wijd. Bovendien werd hij nog al geslagen, vooral in de vierde in nings. Maar ook Schoten sloeg vaak raak. Daar was dezen keer kans op want de Quick-werper Geestman had last van zijn arm en stond niet op de plaat. Nu hanteerde Holewijn den bal. Scho ten profiteerde hiervan en wist in twee beurten een 4—0 voorsprong te behalen. Daar Quick in de derde en vierde beurt echter vijf punten scoorde, was de voorsprong na vier innings tot 65 terug gebracht. Na een beslissing van den scheidsrechter tijdens de vijfde innings geeft Hoogendijk het werpen er aan en komt Hetem op de plaat. Twee man zijn al binnen en eer Hetem driemaal succes heeft ko men er nog twee over de plaat. Holewijn voorkomt scoren van Schoten en na de vijfde beurt staat Schoten dus achter met 69. Het ziet er voorloopig niet naar uit dat hierin nog verandering ten gunste van Schoten zal ko men. Quick scoort er nl. nog twee innings lustig op los, vooral dank zij een paar fouten in het Scho ten veldwerk. De Schotenaren gaan zelf echter tweemaal voor nul aan den kant, in de zesde beurt op het werpen van Holewijn, in de zevende op dat van Geestman, die nu W. Postma verving. Zoo staat Quick na ze ven innings op 14 en Schoten op 6! Al was het niet het werk van Geestman, Schoten scoorde in de achtste beurt toch maar één run en daar Quick voor nul aan den kant ging, nu weer met Hoogendijk tegenover zich, werd de achter stand met één run verminderd. Fraai zag het er dus voor Schoten niet uit! Toch voelde Quick zich niet veilig en later bleek dat er reden was voor dat gevoel. Tusschen de in het veldwerk gemaakte fou ten en de vrije loopen die Geestman gaf vielen honkslagen van Schotman, Van Leeuwen, Hoogen dijk en een tweehonkslag van Kessens, die twee man over de plaat bracht. Eer er drie nullen ge vallen waren kwamen dertien Schotenaren aan slag, waarvan er negen over de plaat kwamen. Quick was in de negende beurt erg onfortuinlijk. Na honkslagen van Vonk en Reinshagen sloeg P. Holewijn vlak langs het eerste honk. Hij ging daar uit en was de derde nul zoodat de beurt met. twee loopers op de honken en één man binnen eindigde. De eindstand was dus 1615 voor Schoten. De cijfers der innings zijn: Schoten: 3 1 0 2 0 0 0 1 9. Totaal 16. Quick: 00234320 1. Totaal 15. H. H. C. wint liet Zilveren Masker. De Haagsohe Honkbalvereeniging Celeritas orga niseerde op eersten Pinksterdag een goed geslaagd tournooi tusschen zes daarvoor uitgenoodigde ne gentallen. Uit Haarlem namen deel: H.H.C., H.C.K. en Schoten. De uitslagen waren achtereenvolgens: Schoten: 0 2 1 0 0. Totaal 3. H.H.C.: 8 0 0 1 Totaal 9. Quick: 0 0 7 3 Totaal 10. H.C.K.1 2 0 0 1. Totaal 4. H.H.C.: 0 3 1 0 3. Totaal 7. The Catchers: 3 1 0 0 0. Totaal 4. H.C.K.: 15 13. Totaal 10. Celeritas: 6 0 0 1. Totaal 9. The Catchers: 0 0 2 1. Totaal 3. Schoten: 6 14 0. Totaal 11. Celeritas: 3 0 1 0 0. Totaal 4. Quick: 1 2 0 0 1. Totaal 4. Zoo kwamen dus H.H.C. met vier en Quick met drie punten in de finale. Veel moeite heeft H.H.C. met deze tegenpartij niet gehad. Ondanks fouten in het veldwerk van H.H.C. eindigden vier beurten met een nul. - Pas in de vijfde beurt had een fout zwaardere gevolgen en kwam er een Quick-looper over de plaat. Ook in het veldwerk van Quick kwamen fouten voor, maar H.H.C. hielp hier tenminste met honkslagen een handje mee. Zoowas de stand na vijf innings 51 en was H.H.C. voor een jaar de bezitter van het Zilveren Masker. De innings cijfers zijn: H.H.C: 0 1 0 2 2. Totaal 5. Quick: 0 0 0 0 1. Totaal 1. De overige uitslagen. Ajax I: Blauw WitI: H.C.K. 1: Schoten 2: R.C.H. 1: Hilversum 1: 00020030 0. Totaal 5. 00203100 0. Totaal 6. 2440443 5. Totaal 26. 1 0 1 3 5 5 0 0. Totaal 15. 4250300 1. Totaal 15. 3 2 2 0 0 0 0 0. Totaal 7. Z.R.C. 1: T.Y.B.B. 1: Schoten 2: V.V.G.A. 2: R.A.P.: H.C.K. 2: H.H.C. 2: A.F.C. 2: 20022000 1. Totaal 7. 1 0 0 0 5 0 1 4 1. Totaal 12. 1 1 4 0 11 5 13 0. Totaal 35 0 0 2 0 0 1 0 1. Totaal 4. 0 2 0 2 1 1 0 2 0. Totaal 8. 0 2 1 1 4 1 3 0 1. Totaal 13. 0 0 3 3 1 1 2 4 Totaal 14. 0 0 1 0 0 1 1 3 0. Totaal 6. H.H.C. 3: Haarlem 3: E.D.O. 3: R.C.H. 4: H.D.M.: H.C.K. 2: 3002300 1. Totaal 9. 0 3 0 9 3 3 1 2. Totaal 21. 0 1 2 4 4 4 5. Totaal 20. 7 4 3 2 5 0 0. Totaal 21. 2 0 1 2 0 2 1 1. Totaal 9 0 0 1 4 1 1 2 10. Totaal 19. E.H.S. 2: Haarlem 4; 1 1 0 3 0 1 0 0 2. Totaal 8. 1 0 1 0 0 1 3 6 1. Totaal 13. Kammeijer (links) en Flack (rechts) zijn op hun qui-vivc bij een aanval van de Volewijckers op het doel van H. F. C. in den eersten degradatiewedstrijd aan de Spanjaardslaan. Spaarnevogels: 303211141. Totaal 16. Schoten 3: 0035082 1. Totaal 13. R.C.H. 3: 5 0 4 12 5 1 Totaal 27. Zeemeeuwen: 2 0 1 0 0 3 0. Totaal 6. E.D.O. 4: H.H.C. 4: 3 3 0-0 2 0 1 1. Totaal 10. 0400026 1. Totaal 13. Verder won R.C.H. 2 met 2013 van T.H.B. en werd T.Y.B.B. 2Schoten 4 uitgesteld tot heden avond. Korfbal NED. KORFBALBOND De Uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. RigtersbleekWordt Kwiek 41 PROMOTIE DEGRADATIE. S.C.S.Rapiditas 71 Kaatsen Wedstrijden van „Frisia". Zondag hield de kaatsclub ..Frisia" op het Gemeentelijk Speelterrien aan de Kleverlaan te Haarlem een onderlln» gen wedstrijd In competitie-verband. De samenstelling der parturen was als volgt: 1. Vreeze—Broersma—v. d. Velde. 2. Visser—de Haanv. d. Geest. 3. v. DijkVenemaSmeding. 4. De Graaf—Goïnga—v. d. WouSe. 5. HibmaVos—Fluit. 6. Zwier—Walstra—'Kulk. De nieuwelingen Vos. Visser, de Haan hebben een uitstee kend spel gedemonstreerd, en ook De Graaf. Goïnga, Broersma hebben steeds strijd gegeven. Hibma blijft nog altijd een speler van betere klasse. We volstaan met het weergeven der gespeelde partijent die waren als volgt: Waterpolo WATERPOLODAG TE UTRECHT. D. W. R.-heeren in de finale. (Van éên onzer medewerkers). Op tweeden Pinksterdag is de 24ste waterpolodag gehou den van de Utrechtsche Zwemclub. Aangezien niet minder dan -38 vereenigingen met hun ploegen hadden Ingeschreven, werd reeds te 12 uur be gonnen. In de eerste afdeeling der dames waren ingedeeld D. W. R. 1, u. Z. C. 1, H. Z. P. c. 1, otter 1 H. D. Z. 1. Het D. W. R.-zevental wist in de eerste ronde met 21 over de Otter te zegevieren, door doelpunten van mej. Zieren en mevr. de Vries. De Utrechtsche dames verloren in dezelfde ronde de H. z. P. c. dames met 31. Dit was voor hen een tegenvaller daar het tévens een competitiewedstrijd be trof en de Utrechtsche dames zoojuist het wintefleam- pioenschap hadden veroverd. In de volgende ronde kwa men de D. W. R.-dames tegen H. D. Z. uit Amsterdam, waai'in zij met 31 de meerdere moesten erkennen. In de finale van de Haagsche dames tegen de H. D. Z. ver scheen de H. Z. £c P. C. niet te water zoodat H. D. Z. den eersten prijs behaalde. In de eerste afdeeling heeren won D. W. R. 1 van een onvolledig Y met 3—2. Middenvoor J. Kollerie verrichtte de hattrick en scoorde alle drie doelpunten. De LI. P. c. dolf tegen de U. Z. C. 1 het onderspit, zij het dan ook met het kleinst mogelijke verschil. De uitslag werd 4—3 voor de U. Z. C. Vervolgens kwam D. W. R. 1 tegen Zlan 1 uit Den Haag. In dezen wedstrijd zijn de Haarlem mers er in geslaagd, opnieuw de zege weg te halen door een 2—1 overwinning. Door dezen uitslag plaatsten de D. W. R. heeren zich in de finale dezer afdeeling. Deze wordt gespeeld op Zon dag 20 Juli te Utrecht. De andere finalist Is de Utrecht sche zwemclub. In de reserveafdeeling heeren waren Ingedeeld Star 2, H. Z. P. C. 2, U. Z. C. 2, H. P. C. 2, D. W. R. 2 en het Y 2. In de eerste ronde bleef het Y 2 met 3—1 de meer dere van D. W. R. 2 en II. P. C. 2 met 2—1 van U. Z. C. 2. De Hagenaars lieten verstek gaan. Voor de H. P reserves was de overwinning een bijzonder succes daar deze wedstrijd tevens gold voor de competitie en deze wedstrijd als zeer moeilijk Is te beschouwen, fn den eind strijd tegen het Y 2 werd echter met 3—2 verloren, zoodat het Y 2 de zege behaalde in deze afdeeling. De Velser zwemvereeniging was ingedeeldmet Star 1, Maas 1, LÏereus 1 en A. Z. 1. In de eerste ronde gelukte het hun, Nereus met een 3—2 Overwinning hun kans te ontnemen. Inmiddels had Maas 1 van Star 1 gewonnen en vervolgens van A. Z. 1. In de finale kwamen de Vel- senaren tegen de Rotterdammers. De Rotterdammers ble ken geheel uitgespeeld te zijn, terwijl bovendien dt Velsenaren het tempo zoo opvoerden dat hiertegen geen stand gehouden kon worden. Met een 6—0 overwinning werd de V. Z. V. eerste. De H. P. C. 3 heerenploeg smaakte het genoegen, haar afdeeling eveneens eerste te worden. Onder leiding van Heerkens Thijssen werd eerst van Dolfijn 3. daarna van V. Z. V. 2 en tenslotte van Zian 3 gewonnen. De H. P. C.-dames waren eveneens zeer op dreef. Ook zij werden no. 1 in hun afdeeling, door een 5—1 over winning op D. W. R. 2 en een 2—1 zége op U. Z. C. 2. De totaaluitslag was. dat de nos. 2, 4 en 5 evenveel par tijen hadden gewonnen en de puntentelling van dien aard ras, dat geloot moest worden. Ie prijswinnaars waren tenslotte de heeren Hibma-— Vos—Fluit; 2e prijs De Graaf—Goïnga—v. d. Woude. Derde prijs Visser, De Haan, en Van der Geest. Athletiek Nationale wedstrijden te Rotterdam. Op het Nenijto-Sportterrein te Rotterdam zijn Maandag nationale wedstrijden door de athletiêk vereeniging „Minerva" georganiseerd. Een hoogtepunt van het programma was de finale 200 Meter hardloopen, waarin startten Osendarp, Van Beveren, van Osta en Grijseels. Osendarp was eerstaankomende in 21.6 sec. Een succes voor den Spartaan P. Neerings lever de het hoog springen op met een fraaien sprong van 1.75 Meter, waarmee hij v. d. Tooien sloeg. Een interessante race kon men op de 1500 Meter aanschouwen. Slijkhuis heeft getoond een onweer staanbaar looper te zijn. De Ruyter wist het vrij straffe tempo van Slijkhuis weliswaar vol te hou den, maar eenig gevaar leverde hij voor den laatste niet op. De jeugdige athleet is een vergelijking met den Amsterdammer De Ruyter (Quick), die de 800 Meter voor zijn rekening nam, ten volle waard. Estafettes waren ten zeerste de moeite waard. Vooral het slotnummer, de Olympische, dat Osen darp voor Trekvogels nog eenmaal in de baan bracht. Hij liep voor de tweede ploeg als laatste man, maar hij vermocht, door een achterstand van zijn vorige loopers, geen tweede plaats in de wacht te sleepen, hetgeen ongetwijfeld in de bedoeling lag. De eerste Trekvogelploeg legde beslag op de eerste plaats. Golf Krnnemer Golfclub. Zeilen Zeilwedstrijden te Gouda. Zaterdag zijn de Pinksterwedstrijden van de Roei- en Zeilvereeniging „Gouda" begonnen. Ook leden van de Haarlemsche Jachtclub hebben er aan deelgenomen. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Olympia jollen a: I. „Beroeboe 3" st. Jan Bier, van de „Haarlemsche J. C."; 2. Terangsl. st. Jan Proper van „De Kaag"; 3. Ree, st. H. Recourt van de Watersportvereén. Amsterdam. Twaalfvoets jollen a 1. Popeye, st. Dirck Schoen van de Haarlemsche J. C.; 2. Glaucus, st. P. Mac. Daniel van „Elfhoeven"; 3. Beroeboe, stuurvrouwe mej. Titi Bier van de Haarlemsche J. C. EERSTE PINKSTERDAG. Olympiajollen a: 1. J. H. H. J. de Jong met Zomerweelde (De Kaag); 2. P. H. R. Borgerhoff Mulder met „Daphnia" (De Kaag); 3. W. Stoutenbeek met „Black Magie" (De Kaag); 4. C. C. Flemming mét „Es Tam Tam" (Haar lemsche J. C-). Twaalfvoetsjollen a: l. F. Daniels met Mistral (Hille- gersberg); 2. P. de Joode met Mikiè (Aegir); 3. P. Gerdt met Jeke (Aegir); 4. D. Schoen met Popeye (Haar lemsche J. C.). Twaalfvoetsjollen kl. b: 1. Mej. E. Latensteln met Win dekind 2 (Haarl. J. C.); 2. J. C. Kuy! met Trix (Aegir); 3. B. Baider met Cupido (Z. Y. Nw. Diep). Twaalfvoetsjollen a: 1. P. Gerdt (Aegir); 2. F. Daniels (Hillegersberg); 3. P. de Joode (Aegir); 4. D. Schoen (Haarl. J. C.) Twaalfvoetsjollen b: l. Mej. E. Latenstein (Haarl. J. C.); 2. B. Balder (Z. V. Nw. Diep); 3. J. C. Kuyl (Aegir). MAANDAG. Olympiajollenklasse: 1. Es Tam Tam. st. C. Flemming (Haarl. J. C.); 2. Daphnia. st. P. H. R. Borgerhoff Mulder (De Kaag); 3. J. Hofland (Aegir). Twaalfvietsjollenklasse a: l. Mistral, st. F. Daniëls (Hillegersberg); 2. Popeye, D. Schoen (Haarl. J. C.); 3. Jeke, -st. P. Gerdt (Aegir). Zondag is op de banen van de Kennemer Golf club een wedstrijd gespeeld om den wisselbeker, uitgeloofd door den heer Beels van Heemstede. Het was een achttien holes handicap medalplay. De heer F. Elhorst (14), die den beker ook in 1933 gewonnen had, legde hierop opnieuw beslag en kwam voor goed in het bezit van den prijs. Hij maakte een netto score van 68. Nummer twee was H. J. van Blommestein (16) met een score van 69. De wedstrijd voor ouders met kinderen op Maan dag was een 36 holes handicapmedalplay. Evenals vorig jaar kwam de beker in het bezit van jhr. P. N .Quarles van Ufford (11) met freule E. Quarles van Ufford (18), die 's morgens een netto score maakten van 72'^ - des middags 75V2. totaal dus 148! Tweede werd Th. A. van der Laan (16) met mejuffrouw T. van der Laan (15) met scores van 71'/jen BIVfe. totaal 153. q Schaken Het Witte Paard. De volgende partijen werden beslist: Voor groep T: J. de Lange—C. v. Soest 1^—1/.; p. v. Dey- zen—w. Koster 1—0; C. v. Soest—J. de Lange 1—0; A. Hablous—N. Hoogland afgebr. en M. Vermeer—Th.- de Looze afgebr. Voor groep II: G. v. d. Stoop—W. Witteman afgebr. Kennemerland H. S. C. (2—4) Voor de bekercompetitie, georganiseerd door de afdeeling Schaken van de H.F.C. Kennemerland, werd een wedstrijd gespeeld tusschen tientallen van H.S.C. en Kennemerland met het volgende re sultaat: Kennemerland: H.S.C.: 1 L. J. HarmsP. Mobach afgebroken 2 D. FabelJ, J. H. Bauer o1 3 A. Blom—F. A. Fortgens afgebroken 4 P. de BruynC. Maaskant 01 5 W. Verwer—J. Fortgens afgebroken 6 H. BonkeF. W. de Vrijer o1 7 G. v. d. HaveF. v. Amersfoort 10 8 K. BaartseW. v. Maren afgebroken 9 H. de la MarJac. Haan 10 10 B. SchijfS. C. Timmerman 0-—1 De voorloopige uitslag os derhalve 2r-£

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3