IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De distributie van leesch en vleeschwaren )uitsche vliegtuigen boven Engeland. Op Kreta meer dan 8000 Britten en 4000 Grieken gevangen genomen. |fe JAARGANG No. 180 igave Lourens Coster, Maatscnappij voor '.ufant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. ^straat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau •-uider Courant: Kennemerlaan 42, Umuiden, Jsloon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, gegeven voor dit blad, worden kosteloos genomen in de Kennemer Courant. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede - DONDERDAG: 5 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.13%, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. yerscheid tusschen de genummerde en met ,,een rantsoen vleesch" of een rantsoen vleeschwaren gemerkte bonnen. LfjTtAVENHAGE, 4 Juni. De secretaris-ge- |«afvan het departement van Landbouw en Lcherij vestigt er nogmaals met nadruk de aan- j,t op, dat de met „een rantsoen vleesch" ge- ricte bons, welke onbeperkt geldig zijn, recht ren op 't koopen van een heel rantsoen vleesch oderd gram, been inbegrepen) of een heel jjnen vleeschwaren, dus op een hoeveelheid, jje tweemaal zoo groot is als kan korden gekocht «n afgifte van een genumryerden bon van de Schkaart. Evenzoo geeft met „een rantsoen iEfc-chwaren" gemerkte bon recht op het koopen o"een heel rantsoen vleeschwaren, dus op een jeveelheid, welke tweemaal zoo groot is als kan ?den gekocht tegen afgifte van de voor vleesch- iren bestemde genummerde bons van de vleesch- art, die slechts op een half rantsoen vleeschwa- rècht geven. Doelen in de Midlands en aan de kust bestookt. BERLIJN, 5 Juni. (D.N.B.) Formaties van het Duitsche luchtwapen hebben vannacht be langrijke militaire doelen in de Midlands als mede aan de Zuid- en Zuid-oostkust van En geland met brisant- en brandbommen bestookt. Duitsche jagers hebben gistermiddag bij een aan- op de Zuid-oos.tkust van Engeland tijdens een atgevecht twee Britsche jagers neergeschoten, jde toestellen vielen brandend in zee. Eet Britsche ministerie van luchtvaart en het jisterie voor de binnenlandsche veiligheid heb- 3 bekend gemaakt dat de vijandelijke luchtstrijd- achten in den nacht van Woensdag op Donder- i| groote en uitgebreide activiteit boven Enge- jd ontplooid hebben. Er werden bommen gewor- »in de Midlands en het Zuid-oosten, voorts ook het Noord-westen, Oosten en het gebied van Eden. Er werd eenige schade aangericht. Voorts meldt de Britsche Berichtendienst dat censdag overdag bommen zijn 'geworpen in v>rd-oost Schotland. Er is „eenige schade" aan richt. AANVAL OP DUITSCHE MIJNENVEGERS. Duitsche mijnenvegers werden Dinsdag in het maal door Britsche vliegtuigen aangevallen, zoo :!dt het D.N.B. nog. Door handig manoeuvreeren krachtig afweervuur konden de vaartuigen de- i aanval zonder verliezen met succes beant- lorden en twee Britsche gevechtsvliegtuigen frschieten. DE ENGELSCHE LUCHTACTIE BOVEN DUITSCHLAND. IERLIJN, 4 Juni. (D.N.B.) Van bevoegde zijde rdt medegedeeld: tijdens de laatste aanvallen n afzonderlijke Britsche vliegtuigen op Berlijn rden ondanks den lichten nacht weer een zie- nhuis en verscheidene woonhuizen getroffen. De it neemt nu niet meer de moeite de stelselma- iheid van deze aanvallen op burgers te camou- seren, want de Britsche commentator Sefton slmer verklaarde gisteren: „De tijd is definitief orbijdat wij, Engelschen, uit zuiver mensch- rende overwegingen niet over-gingen tot het mbardeeren van doelen, omdat daardoor burgers ;den kunnen omkomen". HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 's GRAVENHAGE 5 Juni 1941. 1:500: 2127 3190 10799 15122 16006 10799 1972.2052 13512 13873 18338 1407 3242 4550 8470 12217 2092 6804 7303 13182 13700 14229 16377 17936 18119 20072 20735 21013 den Haarlemmerhout zijn de eekhoorns zoo- I gewend aan de vaste bezoekers en bezoek- dat zij uit de hand voedsel aannemen, aals men ziet versmaden deze knabbelaars allerminst een koekje. (Foto Stevens) lil! »Q LEVEN IN DE HERTENKAMP. Twee ,en yiei' bontjes vormen het kroost van de ische kalkoenhen in de Hertenkamp te wlem. Het warme weer lokt natuurlijk tot "uitstapje, waarop het jonge goed al vroeg nesseerd wordt in het graantjes pikken en wormpjes zoeken- (Foto De Haas) DE VEROVERING VAN KRETA. Na de landing maken de Duitsche soldaten zich in allerijl gereed, om het offensief in te zetten. (Foto Atlantic-Holland) Duitsch weermachtsbericht: Huil gebombardeerd. De strijd in de Britsche wateren. BERLIJN, 4 Juni. (D.N.B Het opperbe vel van de weermacht maakt bekend: „Bij de gevechten op het eiland Kreta wer den. naar tot dusver is vastgesteld, meer dan 8.000 Britten en 4.000 Grieken gevangen geno men. Talrijke gepantserde gevechtswagens en stukken geschut, alsmede groote hoeveelheden munitie, kleeding en levensmiddelen werden buit gemaakt. Het luchtwapen heeft gisteren industrieele in stallaties in het graafschap Essex en in Zuid-En- geland gebombardeerd. Ten Noord-Oosten van de Orkaden hebben gevechtsvliegtuigen in den afge- loopen nacht een koopvaardijschip van 4.000 br.t. tot zinken gebrachtr en voor de Noordkust van Schotland van 2 op 3 Juni hebben torpedovliegtui gen twee treffers geplaatst op een vrij groot Britsch oorlogsschip. In den afgeloopen nacht waren doeltreffende aanvallen gericht op de ravitailleeringshaven Huil en op de haveninstallaties aan de Engelsche Zuid en Oostkust. In Noord-Afrika levendige wedérzijdsche activi teit van de artillerie voor Tobroek. Formaties Duit sche duikbommenwerpers en torpedovliegtuigen vielen op 2 Juni herhaaldemalen doelen rpndom Tobroek aan en vernietigden in de haven een transportschip en plaatsten een treffer op een Brit sche luchtdoelbatterij. De vijand heeft overdag noch des nachts boven het Duitsche rijksgebied gevlogen. In de periode van 31 Mei tot 3 Juni verloor de vijand twintig vliegtuigen. Hiervan werden er 14 in luchtgevechten, door nachtjagers en de lucht doelartillerie, en twee door mijnenvegers neerge schoten, terwijl de rest op den grond werd ver nield. In dezelfde periode gingen tien eigen vlieg tuigen verloren". DE OORLOGSBUIT OP KRETA. BERLIJN, 4 Juni. (D.N.B.) De buit van de Duitsche troepen op Kreta is aanzienlijk. Volgens een voorloopige inspectie van het deels in den strijd veroverde, deels door het Britsche bezettings corps op de vlucht achtergelaten oorlogsmateriaal, bestaat de buit uit twintig pantserwagens, vijftig stukken geschut, aanzienlijke hoeveelheden munitie en talrijke auto's. Onder de buitgemaakte stukken geschut bevon den zich twee batterijen kustgeschut van zwaar kaliber. Bovendien zijn verscheidene groote opslag plaatsen met kleeding en levensmiddelen, die de Britsche troepen op hun vlucht niet meer konden vernietigen, onbeschadigd in Duitsche handen ge vallen. VERLIEZEN DER BRITSCHE VLOOT IN MEI. In aansluiting op het weermachtsbericht van Woensdag verneemt het D. N. B. dat de verliezen der Britsche vloot in Mei die van April nog overtreffen. Door de Duitsche weermacht zijn in Mei tot zinken gebracht: een Britsche slagkruiser, 7 kruisers, 11 torpedobootjagers, 7 motortorpedo- booten, 3 hulpkruisers, 4 duikbooten en 6 patrouille- Amerika ell fle oorlog. Roosevelt's problemen. De steeds welingelichte commentaarschrijvers Alsop en Kintner constateeren in de ..Washington Post", dat Roosevelt voor twee problemen staat, zoo meldt het D.N.B. In de eerste plaats beseft hij volkomen hij heeft dat onlangs ook openlijk tot zijn naaste rhedewerkers gezegd dat Duitsch- land zonder Amerikaansehe interventie niet over wonnen kan worden. Dat deze interventie zeer spoedig moet komen, wordt hem met aandrang voorgehouden door zijn medewerkers, door de Britsche regeering en nu ook door zijn ambassa deur te Londen, Winant. In de tweede plaats voelt Roosevelt dat het Amerikaansehe volk nog niet eendrachtig voorstander van deelneming aan den oorlog is en dat hij zijn beloften, afgelegd gedu rende de verkiezingscampagne, niet kan verloo chenen. Bovendien mag hij geen onmiddellijke oor logsdaad ondernemen zonder overleg met het par lement. Volgens Roosevelts meening. aldus Alsop en Kintner is een „Duitsch incident" de eenige uitweg uit dit dilemma. Hij hoopt nu door den patrouille- dienst der Amerikaansehe vloot Duitschland tot het eerste schot te kunnen tarten. en wachtschepen. Door de Ttaliaansche weermacht zijn tot zinken gebracht: 5 kruisers, 2 duikbooten en een torpedobootjager. Door de Duitsche en de Italiaansche weermacht zijn in Mei 2 slagschepen, 2 vliegkampschepen en een groot aantal kruisers, torpedobootjagers en andere lichte oorlogsschepen beschadigd. Ambtelijke bekendmaking. 's-GRAVENHAGE, 4 Juni (A.N.P.Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied no. 20-1941 wordt bepaald: 1. Aan de Joden in den zin van 4 der verorde ning van den. Rijkscommissaris no. 189-1940 wordt verboden: a. het publieke baden in zee-, strand-, zwemba den en overdekte badinrichtingen; b. het betreden van publieke plantsoenen en lo kalen, evenals het huren van kamers en publieke logeergelegenheden (hotels, pensions, logementen) m zee- en strandbadplaatsen en andere dergelijke plaatsen; e. bezoek aan paardenrennen als toeschouwer. Handelingen in strijd met dezen maatregel zijn overtredingen en worden met hechtenis van maxi maal 6 maanden en boete tot duizend gulden of met een van beide 'gestraft voorzoover niet volgens an dere bepalingen een hoogere straf is bepaald. Deze regeling treedt heden in werking. Uitvoering Turiivereeiiiging „Olympia". De gymnastiekvereniging „Olympia" gaf Woens dag een uitvoering in de Kreutzbergschool. De leider, de heer Chr. Smit, zei in zijn openings woord, dat binnenkort een massale openluchtturn- demonstratie door „Olympia" op het Stormvogels terrein gegeven zal worden; hij ging daarna over tot het uitreiken van enkele prijzen, die door Olympianen in een vorig tournooi behaald waren. R. P. Ytsma en P. Niekerken van de jongste jongensklas behaalden een eersten prijs met 28% van'de 40 punten, W. v. d. Velde een tweeden prijs en Chr. Smit Jr. een derden prijs. Met 39 van de 50 punten werd Johanna Kramer een eerste prijs eerste graad toegekend evenals aan Rie Groot; G. Bleeker werd tweede. J. Kof man eerste in den tweeden graad. I. Rijke, twee de in den eersten graad en I. Jongejan derde. De penningmeester, de heer Jonker, die reeds ruim tien jaar de financiën van Olympia beheert, werd gehuldigd door directeur Smit. Deze bood den heer Jonker, wiens ambt zeker geen sinecure is'bij een vereeniging met circa 500 leden, een ca deau onder couvert aan bestemd voor een zomer- reisje, mevr. Jonker ontving bloemen. Mei. I. Rijke, die tien jaar trouw aan de open avonden had deelgenomen, ontving het gouden in signe van Olympia. Daarna traden de turners en turnsters voor het voetlicht. De klasse kleinste jongens opende het programma met vlot uitgevoerde vrije oefeningen en een partijtje touwtrekken, waarin zij groote energie aan den dag legden. Mooi werk zagen wij 'van de meisjesklasse bij de' hoepeloefeningen en ook aan de ringen. Deze klasse, vooral de eerste gelederen, gaven eveneens bij het tremplin-paardspringen uitstekend turnen te zien. Ook het brugwerk kon in bijna alle ge vallen voldoen. Olympia beschikt over een klein, maar hoogst bekwaam heerengelid, dat uitblonk bij hoogbrug- en hoogrek-turnen. De dames excelleerden in oefeningen aan dé ï'in- gen, welke bewezen dat er onder deze Olympianen goede keurturnsters schuilen. Tot een der nummers van het programma, dat veel belangstelling van de aanwezigen genoot, be hoorde een schermdemonstratie door de heeren Chr. Smit, G. Wilderom en J. Wilderom, zoodat deze slotuitvoering van „Olympia" een waardig slot van het winterseizoen is geweest. Teraardebestelling M B. Osendarp. Woensdagmorgen werd op de R.K. Begraafplaats te Driehuis het stoffelijk overschot van den heer M. B. Osendarp ter aarde besteld. De absoute werd verricht door pater Majella. De ontslapene, wiens overlijden wij reeds bericht ten, vervulde tijdens zijn leven tal van functies. Hii was o.s. geruimen tijd lid van het V.S.V.-bestuur en, behalve door een groot aantal andere vrienden werd de plechtigheid door tal van leden dezer ver eeniging bijgewoond. Zoo merkten wij van het be stuur op de heeren Jac. Scheeres en A. van Schade wijk resp. secretaris en commissaris. Ook waren er afgevaardigden van de R.K. too- neelvereeniging K.Z.O.S-. aanwezig. Een schat van bloemen dekte de baar. Aan de groeve werd niet gesproken, alleen dankte een broer van den overledene namens de familie voor de groote belangstelling. IJMUIDEN Marktprijzen en Besommingen. IJMUIDEN 5 Juni 1941. Kabeljauw f 12—f8,50 per stuk; Tarbot f4,49—f3.80 per K.G. Tongen f 4,40—f 3.10 per stuk Zetschol f 112; KI. schol f 100—f 56;: Pufschol le s. f 51—f 37; Pufschol 2e s. f26—f23; Groote schar f63—f57; Kleine schar f33, Puf- schar f12—fll; Kleine gul f74; Poontjes f31; Kleine roode poon f63 lyijting f35—f32: Bot f 72, alles per 50 K.G. Kotters: E 19 f8731; HD 40 f129; UK 104 f732. Loggers: KW 47 f1117; KW 104 f 1064; KW 09 f 1030. Woensdagmorgen werd een fiets gestolen van een arme vrouw, die ondersteuning haalde bij Maat schappelijk Hulpbetoon aan den P. J. Troelstraweg. Zij deed onmiddellijk aangifte en daar iemand wist, wie het rijwiel gestolen had, was"het niet moeilijk, de dieven op te sporen en te grijpen. Zij hadden de fiets reeds van de banden ontdaan en daarna in een sloot gegooid langs den Amsterdamschen weg. R.-K. School te Santpoort. B. en W. brengen ter kennis dat de raad ten aan zien van een aanvraag van het R.K. Schoolbestuur te Santpoort besloten heeft: le. ten aanzien van den bijbouw van 3 leslokalen de gevraagde medewerking te verleenen, onder voorwaarde, dat omtrent het noodzakelijk aantal lokalen door het schoolbestuur overeenstemming wordt verkregen met B. en W. en den inspecteur van het lager onderwijs; 2e. ten aanzien van de stichting van een gym nastieklokaal de gevraagde medewerking te weige ren; B. en W. herinneren er aan dat binnen dertig vrije dagen ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit bij Gedeputeerde Staten in beroep kan komen. HOCKEYCLUB „STRAWBERRIES". De Strawberries namen dit jaar met zes elftallen deel aan de competitie van den Kon. Ned. Hockey Bond en wel met twee dames- en vier heerenelf tallen; één dameselftal, buiten de competitie spelend kwam in vriendschappelijke wedstrijden uit. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal de toe loop van nieuwe leden in het komende hockey- seizoen groot zijn. Om een eenigszins behoorlijk figuur in de com petitie te slaan is training noodig. Het bestuur der Strawberries heeft 'zich daarom in verbinding ge steld met den heer Th. Vriesinga, trainer van het Nederlandsche hockey-elftal; deze heeft zich bereid verklaard de leden gedurende de zomermaanden één avond in de week te trainen. Ook de accomodatie is verbeterd: een nieuw groot kleedhuis is aangekocht met douche-gelegen heid, tevens wordt het speelveld belangrijk ver beterd. Naast het oude speelveld wordt een geheel nieuw wedstrijdveld aangelegd, zoodat men dan de beschikking heeft over drie velden. VELSEN De uitreiking der Persoonsbewijzen Reeds <500 inwoners bezitten er een. In het gebouwtje in de Meervlietstraat, waar de afdeeling Persoonsbewijzen is ondergebracht, is het een komen en gaan varf de opgeroepen ingezetenen onzer gemeente, die in de termen vallen een per soonsbewijs te krijgen. Het corps ambtenaren onder leiding van den heer P. Broersen, werkt er op volle kracht om den Velsenaren van dit papier te voorzien. Vóór den eersten October van dit jaar wil men al len van zulk een bewijs voorzien, zoodat het geen geringe taak is waarvoor deze ambtenaren zich ge steld zien als men bedenkt, dat er circa 35.000 Vel senaren „de revue" moeten passeeren. De afdeeling begon reeds 1 Mei en sindsdien zijn er 6500 bewijzen uitgereikt. De eerste vier letters van het alfabet zijn nu bijna afgewerkt, zoodat in den loop der «volgende week met de E begonnen wordt. Ongeveer 300 inwoners wor den er per dag uitgenoodigd te verschijnen, zoodat de tien ambtenaren per dag persoonlijk 30 personen „behandelen". Rekent men voor iederen bezoeker een kwartier dan is met dit dertigtal de dag zeker wel gevuld. Het percentage afgekeurde foto's is slechts zeer gering; 4 a 5 per dag is wel het normale aantal, dat geen genade kan vinden in de oogen der ook op dit punt scherp toeziende ambtenaren. Trouwens, men weet. zoo langzamerhand wel, dat de pasfoto aan strenge eischen voldoen moet. Het komt nog al eens voor, dat opgeroepenen niet verschijnen. Meestal betreft het hier inwoners, die afwezig zijn of buiten de gemeente werkzaam zijn. Maar allen, ongeacht wie, zullen een persoonsbewijs moeten bezitten vóór 1 Januari a.s. PREMIER VAN EGYPTE AFGETREDEN. De Londensche Berichtendienst meldt dat de Egyptische premier is afgetreden. Hij zal echter waarschijnlijk de nieuwe regeering vormen op breedere basis. (D.N.B.) DIE NACHT EN DAG OVER HET GEWAS THANS DE WACHT HOUDEN. Nu het zomersche weer zijn intrede heeft gedaan, zijn de vogelverschrikkers weer op hun post, .(Foto Het Zuiden), BEVERWIJK Met de coach op reis. Excursie naar historische plekjes in de omgeving. Woensdag hebben Prof. Dr. B. T. Molkenboer en Prof. Asselbergs (A. van Duinkerken) met een aan tal studenten van de Nijmeegsche Universiteit een bezoek gebracht aan Beverwijk en omgeving, waar zij tal van historische plekjes bezocht hebben. Het gezelschap reisde op wel zeer origineele wijze van Haarlem naar Beverwijk, nl. met de diligence. Twee paarden trokken het ouderwetsche voertuig plus de studenten, die door het mooie weer allen een plaatsje boven op het voetruig veroverd had den. naar de plaats van bestemming. Alleen de moderne costumes van de reizigers vormden een contract met de diligence, welke den zeer toepas- selijken naam van „Samuel Pickwick" droeg. Of schoon de heeren geen bakkebaarden en lange pij pen hadden en de dames geen hoepelrokken droe gen trok de „Samuel Pickwick1" natuurlijk veel be kijks onderweg. Het eerste bezoek gold het raadhuis, waar de Kennemer Oudheidkamer werd bezichtigd. De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, heeft voor het gezelschap nog een aantal lichtbeelden vertoond, betreffende de historie van Beverwijk. Hierna steeg men weer in de coach voor de be zichtiging van het Wolff en Dekenhuisje; In Heemskerk werd vervólgens de inwendige mensch versterkt, waarna het buitengoed „Mar quette" en het Hulptooneel werden bezocht. Op de terugreis werd tenslotte „Scheybeeck" nog aan gedaan. Op deze historische plaats, waar Vondel eens dichtte, vertoefden de studenten geruimen tijd. Clubavond van De Keimemers. Drie spelers gehuldigd. Voor den Woensdagavond in café ..Meerenstein" gehouden clubavond voor leden van De Kennemers bestond veel belangstelling. De voorzitter, de heer M. Lindner, verwelkomde inzonderheid de com missieleden, eereleden, de afgevaardigden van „Rood-Zwart" en den nieuwen trainer. Vervolgens herinnerde hij aan den vorige clubavond, toen de stemming door de critieke situatie van het eerste elftal min of meer down was. Gelukkig zijn de roodzwarten behouden voor de tweede klasSe; dit is in hoofdzaak te danken aan dé buitengewone medewerking der leden. De prestaties in den laat- sten wedstrijd tegen H.B.C. waren de mooiste van het heele seizoen, al zou het alleen maar zijn we gens het enthousiasme en het medeleven der sup porters. Zulk een spanning in de competitie wil de vereeniging nog eens meemaken, maar op een an dere manier, nl. om de bovenste plaats. Spreker spoorde daarom de leden aan, de training trouw, te bezoeken, daar dit de eenige manier is hét kam pioenschap te bereiken. Hij huldigde drie eerste- elftalspelers, die 200 of meer wedstrijden voor den N.V.B. hebben gespeeld. De voorzitter sprak achtereenvolgens K. Groot, L. Horeman en C. Steeman toe. Hij stelde de ver diensten van deze spelefs in het licht en hoopte, dat zij nog vele malen de roodzwarte kleuren zou den verdedigen. Namens de spelers dankte L. Horehian voor de stoffelijke blijken van waardeering en rekende er op, als aanvoerder, de Kennemers nog eens de eer ste klasse in te loodsen. De voorzitter van de supportersvereniging ..Rood Zwart", de heer J. Huisman, feliciteerde -de jubilarissen en uitte den wensch, dat De Kenne mers in het komende seizoen beterë resultaten zouden behalen. Nadat de trainer, de heer A. van der Wint, nog een opwekkend woord had gesproken werd de tijd verder doorgebracht met kaart- en biljartspelen. De Beverwijksche accordeonnisten Dekker en Wester verleenden muzikale medewerking. A. v. d. Wint trainer van De Kennemers. Tot trainer van de Kennemers is aangesteld de heer A. van der Wint, oud-doelverdediger van V. S. V. Op verzoek van de leden is bepaald, dat indien een speler zonder kennisgeving afwezig is, hij voor twee wedstrijden geschorst wordt. LOTERIJ WINTERHULP NEDERLAND. Prijs van 1000 gewonnen. De agent van de Loterij Winterhulp Nederland de heer H. Welage, wonende aan den C. Matersweg 44 verkocht gisteravond aan een ingezetene een lot waarop een prijs vermeld stond van f 1000. Het nummer van het lot, dat de gelukkige Beverwijker trok whs 147497. ZUSTER KORVER OVERLEDEN. Woensdag is alhier op 56-jarigen leeftijd over leden Zuster Korver, die bijna 15 jaar nis wijk verpleegster aan het Witte Kruis te Beverwijk ver bonden is gew.eest. Zuster Korver volgde in 1922 Zuster Duinker op. Tot aan haar pensioeneering in 1936 vervulde r(j haar taak met veel toewijding.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1