ïpaci enWedsicijdet* Ned. Voetbalbond 5, 1 jlAAKDAG 9 JÜNI Ï94T KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. s. V.—Heracles A' p. O.—Be Quick AFDEELING I. Promotie tweede klasse. s D.O K. F. C. Promotie derde klasse, y. v. Z—Q- S. C. yolewijckers—Rapiditas jUnckwijk—H. F. c. Promotie vierde klasse. gudi—Onze Gezellen Promotie res. tweede klasse. H Gooi 2—K. F. C. 2 V. S. V. 2—Stormvogels 2 AFDEELING II. Promotie tweede klasse. EMtna-C. V. V. Tweede klasse A. g, m. T.—Neptunus AFDEELING III. Promotie tweede klasse, p. E. C.—Go ahead VitesseRi g tersbl eek AFDEELING IV. Promotie tweede klasse, picusLimburgia Miranda—R. B. C. AFDEELING V. Promotie tweede klasse, ff. V. V.—G. R. C. 0—1 5—0 3—3 6—0 5—3 KAMPIOENSCHAP NEDERLAND. VAN V. S. V. ZET HERACLES DEN VOET DWARS. V. S. V.—Heracles (2-2) V. S. V. heeft het in dezen belangrijken wedstrijd niet i»rder kunnen brengen dan tot een 2—2 gelijk spel. Langen rjd zag het er naar uit, dat de rood-witten hun eerste overwinning zouden behalen. Het verloop van dezen wed- urijd was echter van zoodanigen aard. dat de Almeloërs joch nog een gelijk spel konden forceeren, na eerst met yn te hebben achtergestaan. de eerste helft was V. S. V. sterker. Beide backs nren trapvast. De Vries in zeer goeden vorm en een oooverkomenlijke hinderpaal voor den Almeloschen mid- fcnvoor Veldhuis. Van de halfbacks was Poulus weer ;!5tekend, doch ook Van Osch voldeed goed. In de voor- ï«de viel het uitstekende spel van Godschalk zeer op; was de speler die, na goed aangeven van Sterk, aan V S. V. de leiding bezorgde. Heracles kon er aanvankelijk moeilijk inkomen. Keeper fikKers moest nog al eens handelend optreden, werd in eerste helft eenmaal gepasseerd, zooals hierboven ver in had het daarna nog menigmaal zwaar te ver eren. Tegen het einde stelde hij zich verkeerd op waar- tor een fraai door Van der Lugt ingeschoten bal doel Van de beide Almelosche kanthalfs viel Wanningen het ï*este op zonder dat Entjes onvoldoende was. Wel was perk hem menigmaal te vlug af èn kon deze verschel- toe goede passes van Godschalk voor het doel plaatsen, l'it één hiervan ontstond genoemd doelpunt. de voorhoede viel het opbouwend spel van Van der i weer op. Hij was bijna óveral te vinden; wij zagen !im in de periode van V. S. V.-overwicht zelfs ballen ei het eigen doelgebied weghalen. Zijn partner Dircknick rss iets minder, maar niettemin ruim voldoende. Rechts- hiiten Krabshuis had tegen Van de Gevel weinig in te -rengen evenmin als aanvoerder Jaarsma bij Broek veel kreeg. Dat deze beide spelers niettemin ieder èén- naal konden scoren lag meer aan de omstandigheden, dan un hun eigen verdienste. Toen In het begin van de tweede helft middenvoor Veldhuis naar_ dpelman Michel trapte, hoewel deze reeds het bezit van- den bal was,- bleek dat Michel zich kort barna "moést "laten vervangen. Een door Krabshuis zacht ingeschoten bal was hem te machtig; hij moest van ver ier medespelen afzien. Tevoren was Van Osch reeds uit gevallen; hierdoor had een omzetting plaats waarbij Voet Inviel, linksback speelde en Van de Gevel linkshalf kwam staan. Krabshuis kreeg nu meer vrij spel; het was mede door de krachtsvermindering van Michel weldra 1—1. Kort daarna weet Krabshuis goed voor te zetten; de bal verdwijnt van het hoofd van Jaarsma hard doch houdbaar langs den ingevallen doelman Blomvliet in het doel. In deze tweede helft lieten de V. S. V.'ers zich nogal passeëren. Heracles speelde veel agressiever. Wel told V. S. V. vol zoo zoed .zij nog kon, doch vele spelers Khoten thans tegen de goed ingespeelde Almeloërs te- lort. Sterk wisselde met Godschalk van plaats; Balvers kon tegen dit spel in het geheel niet meer op.. Reeds verwachtte een ieder een overwinning voor He racles toen Godschalk het leder bemachtigde, goed door naar Van der Lugt, die den stand op 2—2 bracht, een inslag die, over het geheel genomen, de verhouding wel «eergeeft. Promotie tweede klasse. E. D. O. IS ER HAAST! K. F. C. met 3—0 geklopt. De vele toeschouwers, die Zondagmiddag de tri bunes op het E.D.O.-terrein vulden, hebben bij den Jden promotiewedstrijd van E.D.O. fraai spel te tien gekregen. Vooral voor de rust, toen het spel buitengewoon snel op en neer ging en de doelen «(wisselend in gevaar verkeerden, was het een prachtige strijd. Wel waren reeds in de eerste helft je E.D.O. aanvallen het talrijkst en ontsnapte het K.F.C.-doel' een enkele maal aan een doorboring, Raar het werk, dat Wille te doen kreeg, was zeker aiet eenvoudiger. Direct na het begin ontwikkelde zich een vlot (Pel, waarbij aanstonds het goede werk van links- luiten Nolet opviel. Na een schot van de Boer op bet E.D.O.-doel trok Nolet er tusschen uit. Zijn schot ging echter naast. Even later werd een schot ?an De Jong, tot corner verwerkt. De kans, die Schijvenaar kreeg, nadat Spek de corner genomen bad, ging verloren, maar spoedig was Hellingman Keer voor het doel terug. Met schieten wachtte hij echter te lang. Het gevaar in de K.F.C.-voorhoede dreigde van middenvoor De Boer en van den zwervenden links binnen Kok, Enkele malen moest Wille optreden, maar even snel was het spel weer naar de andere •elft verplaatst, waar De Jong en Nolet gevaarlijke schoten losten, die naast gingen of gestopt werden. Een groot gevaar dreigde er voor het E.D.O.- joel, toen Kok een hard schot loste, dat weliswaar Mor Zandstra onderschept werd, maar waarna de °0l gevaarlijk hoog voor het E.D.O.-doel bleef. MUyer kopte fraai door naar De Boer, maar Wille 'odde de moeilijke situatie. Herhaaldelijlc^kwamen de Koogers voor 't. E.D.O.- wel terug, doch driemaal wist Wille den bal val- •oijde te bemachtigen. De K.F.C.--doelman verrichtte ook uitstekend "ttk bij schoten van Spek, De Jong en Helling man. Eenmaal, toen Spek een hoogen voorzet gaf, *ras doelman Klokkemeyer reeds gepasseerd met ben bal door den toeloopenden Hellingman, maar jeehtshalf Van Kaaik redde op de doellijn. Direct Nerna kwam de rust. Na de hervatting waren de eerste kansen weer w E.D.O. De Jong kreeg een goeden voorzet van Schildwacht: De Jong had slechts voor het intrap- ^n, maar miste. Even later dreef Nolet tot twee maal toe goed op, maar ook zijn schoten misluk- *n. Eerst toen er een kwartier in de tweede helft föpeeld was, had de E.D.O.-voorhoede succes. Na- eerst een corner van Nolet door de K.F.C.- enterhoede wederom tot corner was gewerkt, nam ■shuf'-tweecle corner, de bal kwam op het hoofd Hellingman, die het leder over een haag van anjers in het net deed verdwijnen. (10). Jre vermoeidheid in de K.F.C.-achterhoede deed -en nu gelden. Vooral de oude spil Nieuwenhuis V inJ1"der traPvast, waardoor de E.D.O.-aanval- ^Hlryker werden. De Jong kreeg op 30 meter van het doel den bal toegespeeld. Deze speler, die vaak geniaal voetbal liet zien, dreef ook nu alleen door de K.F.C.-defensie heen om met een hard schot uit een moeilijke positie het tweede E.D.O.-doelpunt te produceeren. (20). Toen daarna Nieuwenhuis zijn derde-back-spel opgaf en meer achter de voorhoede ging spelen, was de K.F.C.-achterhoede de situatie heelemaal niet meer meester, vooral toen de E.D.O.-middenlinie en speciaal Schildwacht de voorhoede met lange trappen aan het werk zette, waren de doorbraken van Hellingman en Nolet talrijk. Binnen enkele minuten had Hellingman den stand op 30 ge bracht. Bijna had K.F.C. de eer gered (een doelpunt kwam den Koogers zeker toe), toen KL Zandstra een voorzet van rechts wilde wegtrappen, maar een leeljjken mistrap deed. Vallende kon Wille den bal slechts uit zijn doel houden. De laatste K.F.C.-aanvallen waren niet meer ge vaarlijk, daar het spel in de voorhoede veel te kort was. Zandstra en van der Sluis konden den bal steeds onderscheppen. Ook de E.D.O.-aanvallen waren minder snel. De Haarlemmers waren tevre den met hun 30 voorsprong en K.F.C. gaf zich gewonnen. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. H. F. C. speelt den uitwedstrijd tegen Eiinckwijk 3—3 gelijk. Het was een ongezellige wedstrijd, waarin H. F. C. gisteren na een 3—1 achterstand met veel geluk een gelijk spel wist te behalen. Het lag niet aan de stemming in het veld, want die was behoorlijk; het lag ook niet aan de stemming om het veld, die eveneens goed was; de regen had het ook niet op zijn geweten, want om kwart over twee was het al weer droog. Het, kwam waarschijnlijk doordat H. F. C. zoo zonderling speelde, nu eens volko men teruggedrongen, dan weer een poosje in den aanval en daarbij meestal vrij matig, terwijl Eiinckwijk eenigs- zins den Indruk wekte dat 't beter wou spelen dan het in werkelijkheid kon (misschien werd deze indruk echter Je wekt doordat alle Utrechtsche supporters hun club in Onderlinge gesprekken in die mate ophemelden, dat men zich bij het aanschouwen van de prestaties afvroeg, waar op deze enorme lof gebaseerd was). Niet dan Eiinckwijk minder was dan H. F. C.; integendeel, het was meestal aanmerkelijk sterker en al was het contrast schen de partijen dan inet zoo groot als in den wedstrijd aan de Spanjaardslaan vorige week, toch had de club uit Utrecht (of nauwkeuriger: Zuilen) wel wat meer verdiend. H. F. C. maakte overigens na een twintigtal minuten van Elinckwijksche superioriteit den eersten goal, en nog wel op zeer fraaie wijze, Höck was de man die den bal voor de eerste maal in den goal werkte. Maar nog voor de rust was het alweer 11 en twintig minuten na de rust was het 31; de H. F. C.'ers voelden den moed al in hun onfortuinlijke schoenen zinken;; tot Kammcijer een vrijen trap vlak voor den goal plaatste, waarop 'n back en Hoek er samen naar kopten, zoodat de bal toevallig op het door den keeper op laakbare gronden verlaten doel afvloog en er bij gebrek aan verdere obstakels invloog Dat was zoo hoopgevend dat H. F. C. er nog een schepje oplegde en zoowaar: vijf minuten later werd Cees ten Have (die Guldemond vervangen had) op den vleugel ge haakt, nam van Olphen een vrije trap, die rechts van de goal terechtkwam, zette Klein de Groot den bal laag voor cn werkte Ten Have, die inmiddels aan was komen hin ken, hem met den buitenkant van zijn voet in den goal. -Alzoo; 3—3. In de tweede Helft waren ondertusschen drie H. F. C.'ers uitgevallen, namelijk Kruyer, Flack en Höck (die zijn neusbeentje gebroken heeft, zoodat hij dit seizoen wel niet meer zal spelen). Zij waren vervangen door resp. Blankënaar, Boogerd en Elffers. En nu heeft H. F. C. na dezen wedstrijd vooral dank zij Schras, Gentis en Kammeijer (waar bleef H. F.. C. zon der Kammeijer) nog steeds een kans om de derde klasse te ontkomen. Moge hij gegrepen worden. RANGLIJSTJES Kampioenschap van Nederland. gesp. gew. gel. veil, pnt v.-t. gem, Héracles 7 1 11 21— 8 1.57 P. S. V. 6 "2 3 1 7 10-10 1.17 A. D. O. 7, 2 2 3 6 12—15 0.86 Be Quick 6 2 1 3 5 7—13 0.83 V. S. V. 6 0 3 3 3 7—11 0.50 Promotie tweecle klasse. Afdeeling I. E. D. O. K. F. C. Z. F. C, gesp.-gewr gel. vei'l. pnt v.-t. gem, 2 2 0 0 4 .7—2 2 Promotie tierde klasse. De Volewijckers Eiinckwijk H. F. C. Rapiditas Emma C. V. V. Overmaas Miranda Limburgia Picus Afdeeling II. Af deeling III. Afdeeling IV. Afdeeling V. 4— 0 2.— 9— 4 5— 5 36 Ned. Voetbalbond. (onderafdeeling Haarlem) Toegezonden vragenlijsten. Aan H.H. Secretarissen zijn toegezonden: ln duplo vra genlijsten omtrent terreinen (geel formulier); in duplo vragenlijsten voor tentoonstelling Sport en Toerisme. In afwijking van den in de bijgevoegde circulaire ge noemden datum moet de vragenlijst voor terreinen vóór of op 15 Juni aan het afdeelingsbestuur worden teruggezon den. Dezerzijde wordt voor doorzending aan het Bonds- bureau zorggedragen. Van de witte vragenlijst moet een exemplaar aan de Technische afd., Torenlaan 28 te Baarn worden gezonden, hef 2e exemplaar aan het Borldsbureau, v. d. Spiegel straat 21 te 's Gravenhage. Boschloop Den Hout. De aandacht van de vereenigingen wordt gevestigd op den Boschloop, welke op Zaterdag 28 Juni te 6 a 7 wordt gehouden over een parcours van 2500 M. Iedere aangesloten vereeniging en ieder sportman kan aan den boschloop deelnemen. Nadere inlichtingen verstrekt de heer A, Klaase, H. Peperkoornstraat 11, Heemstede. Strafzaken. Geschorst: G. Smit, lid van EDO voor den duur van vier wedstrijden ingaande 4 Juni 1941, wegens wangedrag in den wedstrijd DeCeO 2—EDO 6 op 18 Mei 1941. VVED5TRIJDPROGRAMMA. Woensdag 11 Juni: TYRB 1—VoorL Elftal Zaterdagcomp. terrein TYBB, 7.30 uur. 2 B: Stormvogels 4—Bloemendaal 3. 7.30 uur. Donderdag 12 of Vrijdag 13 Juni: Stads-Editie Beker. TYBB 2—winnaar OIV—RCH 3. 7.30 uur. DEM 2—winnaar Haarlem 3aDroste, 7.30 uur. Zondag 15 Juni; Kampioenschap van Haarlem: DeCeOIEV, 6 uur n.m. Woensdag 18 of Donderdag 19 Juni: Finale Stads-Editie beker, terrein en aanvangsuur nader vast te stellen. De Uitslagen. (Onderafdeeling Haarlem) Kampioenschap v. d. onderafdeeling: TerrasvogelsDeCeO 44 Afd. 3 B: Beverwijk 4Bloemendaal Vet, 40 Deze foto laat wel duidelijk zien, hoe vol het Zondag bij den promotie-wedstrijd E, D. OK. F. C. in het Noorder Sportpark te Haarlem was. De E. D. O.-kecper Wille verdedigde zijn doel weer uitstekend. (Foto K. de Haas) Zondag werden in het Noorder Sportpark te Haarlem de jaarlijksche honkbalwedstrijden om den Zilveren Bal gespeeld. Een spelmoment van de finale A. F. C.H. C. K. (Foto K. de Haas) PROMOTIE. EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN DER DERDE KLASSERS. Onze Gezellen heeft haar kans, de plaats ln de derde klasse te behouden, aanmerkelijk verbeterd door èen 2—0 overwinning op Rodi te Amsterdam. Weinigen zullen dit resultaat hebben verwacht, nadat de hoofdstedellngen tegen Halfweg dat immers met de Gezellen de punten had gedeeld zoo goed partij hadden gegeven. Weliswaar had Halfweg de zege behaald, maar de roodblauwer" moesten zich in de tweede helft met man en macht ver dedigen. De Haarlemmers hebben zich ditmaal van hun beste zijde laten zien ln een strijd, waarin de verdedigingen het sterkst waren. In de eerste helft ontsnapte het Rodi-doel tweemaal aan doorboring, toen de bal van de lat terug sprong. De rust kwam met blanken stand. Na de hervat ting waren de Amsterdammers gedurende een kwartier in de meerderheid. Toen echter gaf de O. G.-linksbuiten Van Schie zijn rechtervleugelman Wylix een fraaie kans, die geaccepteerd werd; vijf minuten later scoorde Van Schie met een hard schot hèt tweede en beslissende doel punt. De stand luidt thans; gesp. gew. gel, verl. pnt. v.-t. Halfweg .2 1 1 0 3 4—2 Onze Gezellen 2 1 1 0 3 42 Rodi 2 0 0 2 0 0—4 De tweede helft van het programma werd als volgt vast gesteld: 15 Juni: RodiHalfweg: 22 Juni: Onze GezellenRodi; 29 Juni: Halfweg—Onze Gezellen. Bij de promotie naar de tweede klasse is Santpoort be trokken. Gisteren speelden V. V. z. en Q. S. C. tegen elkaar te Z&apdam. Dit werd een gelijk opgaande strijd, waarin de Wormerveerders technisch iets beter voetbal vertoonden. Hun l0 overwinning was dan ook wel ver diend. al werd het beslissende doelpunt op fortuinlijke en niet alledaagsche wijze gescoord. Toen de V. V. Z.- doelman den bal namelijk wilde uittrappen, kwam hij te vallen en voordat hij zich had hersteld, schoot rechts binnen Gferisch het leder in het net. Hier is de stand nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. Santpoort 1 1 0 0 2 5—2 Q. S. C. 2 10 12 3—5 V. V. Z. 1 0 0 1 0 0—1 Zondag a.s. speelt Santpoort op eigen terrein tegen PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Het verdere programma. Voor de-promotlë-iweede- klasse- zullen Voor afdeeling I nog de volgende wedstrijden gespeeld worden: 15 Juni Zaandam: Z. F. C.—K. F. C. 22 Juni Koog aan de Zaan: K. F. C.E. D. O. 29 Juni Haarlem: E. D. O.—Z. F. C. Go Ahead gedegradeerd naar de tweede klasse. Wat velen in het Oosten en' vooral in Deventer vrees den, is werkelijkheid geworden: de nog kort geleden zoo krachtige eerste-klasser Go ahead, die vele jaren aan het tournool om het kampioenschap van Nederland heeft deelgenomen, Is door haar gisteren tegen P. E. C. geleden 2—0 nederlaag naar de tweede klasse gedegradeerd. Roeien. DE WEDSTRIJDEN YAN HOLLANDIA Nereus wint het hoofdnummer. De tweede en laatste dag van het Hollandia- roeifestijn werd begunstigd dooi- uiterst fraai zo merweer. Toch bleven de prestaties beneden de verwachtingen, vooral de met zooveel spanning te gemoet geziene strijd tusschen de oude achten werd voor de toeschouwers een teleurstelling. Het roeien van de uitstekende Nereus-plog was zóó goed, dat het pleit reeds op de helft van de baan volkomen in het voordeel van de Amsterdammers was be slist. Voortdufend liep Nereus op Laga en Njord uit; zonder een noemenswaardige eindspurt te slaan gingen de Amsterdamsche studenten met een voor sprong van 1 3/4 lengte op Laga als eersten over de eindstreep. Logger (Poseidon) herhaalde zijn overwinning in de oude skiff tegen Marres van De Laak. Een aantrekkelijken strijd gaven de lichte vieren van. Triton, Argo en Willem III te zien. De Wage- ningsche studenten deden aardig werk, doch door het verkeerd nemen van een piket werd de ploeg, nadat zij als eerste over de eindstreep gegaan was. gediskwalificeerd, waardoor Triton winnaar werd. Van de 15 heerennumraers won Nereus vier num mers, Triton drie, Willem II twee. Te vermelden vallen ook nog twee baanrecord verbeteringen, namelijk in de beginnelingen skiff en in de Jonge Vier a. Wesseling (die Leythe) bracht het in 1935 gevestigde record van De Hoop van 8 min. 15 sec. op 7 min. 58 2/5 sec.; Triton's jonge vier bracht Laga's record van 7 min. 21 3/5 sec., in 1932 gevestigd, op 7 min. 19 3/5 sec. De uitslagen luidden: Beginnelingen skiff: 1 Die Leythe (M. F. A. Was- seling) in 7 min. 58 2/5. sec.; 2 Willem III. Jonge vier a: 1 Triton, in 7 min. 19 3/5 sec.; 2 Argo, 2 lengten, 3 Laga.. Jonge skiff a: 1 Willem III (C. Neumeyer) in 8 min. 5 1/5 sec.; 2 De Maas op taflengte. Jonge acht b: 1 Nereus in 6 min.-, 27 4/5 sec.; 2 Njord 1/4 lengte: 3 Laga, 4 lengten. Oude skiff: 1 Poseidon (D. Logger) in 8 min. 19 sec.: 2 De Laak. Lichte vier: 1 Triton in 7 min. 43 1/5 sec.; 2 Willem III, 2 lengten, 3 Argo, ver achter. Oude twee: 1 Willem III in 8 min. 28 1/5 sec.; 2 Argo, 1 lengte. Jonge acht a: 1 Triton in 6 min. 48 4/5 sec.; 2 Laga, 3/4 lengte. 3 Njord, ver achter. Jonge vier b: 1 Delftsche Sport in 7 min. 31 sec.; 2 De Hoop, 4 lengten: 3 Daventria, 6 lengten. Oude acht: 1 Nereus in 6 min. 36 sec.; 2 Laga 1 3/4 lengte, 3 Njord, 2-lengten. DAMES - - Stijlsnel skiff: 1 Willem III (mej.-. B. Stom); 2 Nautilus (mej. G .van Leeuwen). Stijlsnel achten: 1 De Vliet, 2 Nereus. Vieren: 1 De Maas, -Z Dordtsche, 3 Delftsche Sport Stijl oude skiff: 1 Willem III (mej. B. Stom), 2 De Hoop (mej. E. F. M. Sanders). Dubbele vier: De-Hoop, 2 De Vliet, Honkbal Blauw Wit—Haarlem (1—7) Deze wedstrijd kenmei-kte zich door twee bijzon derheden. De eerste was het groote aantal innings, die met nul eindigden, en de tweede het groote aan tal vangkansen, waaraan de spelers van Haarlem ten offer vielen. Beide partijen speelden negen innings. Haarlem eindigde er zeven met een nul en Blauw Wit acht. In het begin was Wilders niet erg fortuinlijk met zijn werpen. Succes met drie slag kwam slechts spo radisch voor. Het werd trouwens in totaal maar acht keer. Hij had later echter meer medewerking van zijn velders en dat hield toen de score van Haarlem tegen. Daar kwam nog bij dat Haarlem veel den bal de hoogte in sloeg en vrijwel iedere vangkans werd benut. In totaal kostten alleen die vangkansen Haarlem twaalf maal een nul. Er was een innings bij met maar drie man aan slag, waar van er twee werden uitgevangen en in de derde in nings ontstonden alle drie nullen door een vangbal. Haarlem bewees er echter mee dat ook Wilders wel te slaan is, al bracht dit slaan dan geen punten op. De tweede inning der Haarlemmers begon met twee maal vier wijd, gevolgd door een misworp van Ten Siethof. Hier sneuvelde De Mon wel door drie slag, maar Kloos had succes met een keurigen stootslag. Ook Ferment sloeg raak en hielp Kloos over de plaat. Zoo kwam Haarlem aan een voorsprong, die in de volgende beurt nog vergroot werd. Nu sloegen Koning, Veenhof en Kloos raak, terwijl De Mon profiteerde van een fout van Van Heeswijk. Bloe- mink, Voetelink en Ferment werden wel uitgevan gen, maar er kwamen eerst toch drie man over de plaat. Toen was de stand 70 voor Haarlem. •Vooral De Mon zorgde dat Blauw Wit dezen keer vrijwel niets in te brengen had. Hij heeft slechts een en dertig spelers tegenover zich gehad en er drieentwintig doen terugkeeren met een nul dooi zijn toedoen. Daaronder waren negentien nullen door drie slag. Er is alleen door Wilders een honk- slag gegeven. Hij kwam daarmee op het tweede honk maar er was nog geen andere looper. Het eerste punt der Zebra's kwam pas in de zesde beurt, dank zij een fout van Bloemihk en een doorgescho ten bal. Na dit punt zorgden Koning en vooral De Mon; dat Blauw Wit geen enkele kans meer kreeg. Haarlem scoorde echter na de derde beurt ook niet meer en zoo bleef de stand 71. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 0—4—3—0—0—0—0—0—0 7 Blauw" Wit: 0—0—0—0—0—1—0—0—0 1 Ajax-H. H. C. (14-10) Als eerste man gaf Noordhoff onmiddellijk bij den aanvang een goed voorbeeld door den bal in het verre veld te slaan. Daar maakte Weppner wel geen fout, zoodat de eerste nul er meteen al was, maar het voorbeeld was gegeven en werd ook ge volgd. Zeven van de negen op Noordhoff volgende spelers gaven een honkslag en al spoedig kwam op eiken tik een speler binnen. Het begin was goed want de eerste slagbeurt bracht zes runs op. Hier na was H. H. C. echter langen tijd uitgespeeld. Al leen door de enkele keeren vier wijd van Blom- vliet kwam nog wel eens een looper op het eerste honk. Dit duurde tot de zevende innings. Toen kwam HHC weer wat los. Na twee maal vier wijd sloeg Mulder een tweehonkslag en wat later sloe gen ook Lanz en Hartog nog raak. Daarmee was de voorsprong, die in de vierde beurt door honksla- gen van Blomvliet, Beumer en Weppner in een gelijk spel veranderd was, en in de vijfde beurt door een honkslag van Bloem en een fouten aan gooi van Pynakker als korte stop tot een achter stand was geworden, heroverd. Vooral door het zwakke werpen, eerst van Pijn akker, later van Siepel en ten slotte zelfs van J Baas, is die voorsprong echter nogmaals verloren gegaan. In de zevende beurt der Ajaxieden liep het met HHC heelemaal mis. Als 't geen vier wijd was Was 't een honkslag en iedere tik bracht één of twee spelers over de plaat, 't Werd een totaal van dertien man en zeven ervan kwamen over de plaat. En op 't moment dat de derde nul viel, waren al weer drie honken bezet. Zoo stond HHC na zeven innings opnieuw achter, nu met 149. Wel sloegen in de twee nog volgende beurten Noordhoff. Baas en Hartog nog eens raak, maar al leen de tik van Baas bracht succes doordat Noord hoff over de plaat kon komen. Achter Baas sloeg ook Mulder wel raak, maar hij werd in het verre veld uitgevangen. Na hem en na Hartog sneuvelden Verwey, Siepel, Pijnakker en Noordhoff aan drie slag. Zoo steeg de score tot 10. Na nog eenmaal vier wijd te hebben gegeven zorgde Baas wel dat Blomvliet c.s. ook niet meer scoren konden maar daarmede was de achterstand der Haarlemmers niet te niet gedaan. Ajax behoefde dan ook de negende beurt niet meer te slaan en won toch met 1410. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 6—0—0—0—0—0—3—1—0 10 Ajax: i_2—0—3—1—0—7—0—14 Ajax kreeg in dezen wedstrijd tien keer drie slag. zeventien keer vier wijd en gaf achttien honksla- gen, waaronder twee van twee honken. HHC kreeg dertien keer drie slag, zeven keer vier wijd en gaf dertien honkslagen, waaronder één van twee honken. De overige uitslagen. D. O. S.: 2-0—2—0—0—3—0—0—0 7 R. C. H.: 0—2—0—0—0—3—0—2—0 7 Spartaan: 1—0—4—3—0—3—9—2—* 22 Haarlem II: 1—0 4 4—0—2—0—2—2 15 Hilversum: 1—0—1—0—4—1—1—1—* 9 H. C. K.: 1-0—0—1—0—0—0-^0—1 3 Kruisster: 0—1—0—1—0—0—1—1—1 5 H. H. C. H: 1—2—2—2—2—3—8—2—4 26 E. D. O. II: 1—0—0—0—0—0—1—4—4 10 Zeeburgia: 3—1—2—0—3—0—4—0—3 16 Z. R. C.: 3—0—3—1—4—2—1—0 14 E. H. S.: 0—4 4—4—0—3—2—1 18 H. C. K. II: 1—0—0—0—5—0—2—0—2 10 O. V. V. O.: 4—5—1 3 3 5—4—4 0 29 H. H. C. III: 0—1—6—1—2—0—5—6 21 Celeritas II: 1*-—0 00001—1 3 Laakkwartier: 7—4—2—3—3—1 20 H. C. K. II: 8—1—9—7—5—2 32 E. H. S. n: 1—0—1—0—0—0—0—2—2 6 E. D. O. III: 2—3—1—2—0—0—2—0—0 10 Verder won AFC met 230 van The Catchers, WGA II met 15—5 van DWS, Quick II met 21—18 van WGA III, Schoten III met 31—11 van RCH IV. en Schoten IV met 2221 van HHC IV. THB liet Vrijdagavond aan Watergraafsmeer weten niet te kunnen opkomen en TIJBB IIRCH III werd met wederzijdsch goedvinden uitgesteld tot Dinsdagavond. Om den Zilveren Bal. De organisatie van de seriewedstrijden om den Zilveren Bal is voor de jarige S. C. Haarlem een groot succes geworden. Het weer werkte mee, alle vereenigingen, die ingeschreven hadden, waren op gekomen en de regeling was prima in orde. Het slot is geweest dat AFC, bekend om haar tournooivaardigheid, den bal voor een jaar mee gekregen heeft. De houdster was Scho.ten, inmid dels echter tot de eerste klasse gepromoveerd en dus gedwongen den pry's met het tweede negental te verdedigen. Met den eersten wedstrijd hadden de Schotena ren niet veel moeite. Met 143 werd THB het slachtoffer. Met de tweede ronden was Schoten echter zoo gelukkig niet. Nu was HCK de tegenpar tij en deze won met 129, waarmede dus de bal voor Schoten verloren ging. HCK wist het ook in de derde ronde tot een over winning te brengen door met 1311 Haarlem II te verslaan. Daardoor was HCK tot de finale gevor derd. Hier moest zij echter met 82 de meerder heid van AFC erkennen. De uitslagen waren achtereenvolgens: Eerste ronde H. H. C. II: 5—2—5 12 E. H. S.: 0—0—2 2 T. H. B.: 0—0—1—2 3 Schoten II: .2—1—2—9 14 R. C. H.: 5—4—1 10 The Catchers: 0—0—3 3 A. F. C.: 6—3—3—7 19 Kruisster: 0—0—0—1 1 Quick II: 1—2—0—4 7 Haarlem II: 0—2—9—8 19 H. C. K.: 1—0—0—1—0 2 De Spartaan: 1—1—0—0—0 2 HCK wipt door loting. Zeeburgia: 1—4—2—0 7 T. IJ. B. B.: 2—3—0—0 5 Tweede ronde R. C. H.: 5—0—0 5 A. F. C.: 2—9—3 14 Haarlem II: 3—2—0—2 7 H. H. C. II: 0—2—0—0 2 Schotén II: 6—0—1—0—2 9 H. C. K.: 2—7—2—1—* 12 Zeeburgia was vrijgeloot. Halve finale: Zeeburgia: 3—0—2—0—1 6 A. F. C.: 4—3—0—1—* 8 Haarlem II: 2—0—6—3 11 H. C. K.: 7—2—4—* 13 Finale A. F. C.: 3—3—2—0—* 8 H. C. K.: 1—0—0—0—1 2 In de verliezersronde ging de eindstrijd tusschen T. IJ. B. B.en De Spartaan. Met 122 bleef hier De Spartaan de meerdere. Hockey KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. (BESLISSINGSWEDSTRIJD). H. D. M. kampioen na twee maal verlenging. Onder groote belangstelling is Zondag op het terrein van de Tilburgsche Hockey-club de beslis singswedstrijd gespeeld om het kampioenschap van Nederland tusschen Venlo en H.D.M. Het is een uiterst spannende wedstrijd geweest van twee zoo gelijkwaardige ploegen, dat eerst na tweemaal verlengen en daarna nog 19 minuten spelen de beslissing is gevallen. De eerste helft kenmerkte zich door een bijna voortdurende meerderheid van Venlo; het was voornamelijk aan het prachtige verdedigingswerk van H.D.M. te danken, dat doelpunten uitbleven. Rust kwam met blanken stand. Na rust kwam H.D.M. meer opzetten. De Hage naars speelden nu een verrassend open spel. Na 17 minuten gaf de scheidsrechter een strafbully voor H.D.M., die door Steinz in een doelpunt werd omgezet. (10). Vijf minuten later maakte Nefkens uit een strafcorner gelijk. (11). Onder groote spanning kwam het einde met gelijken stand. In de eerste verlenging scoorde Van den Doll een doelpunt voor H.D.M., dat wegens buitenspel werd geannuleerd. In de tweede verlenging werd de strijd vinniger. In deze periode werd niet ge scoord. Er moest toen worden doorgespeeld tot er een doelpunt was gemaakt. In deze periode traden sterke vermoeidheidsverschijnselen op, vooral bij de Venlo-voorhoede, waardoor de druk op het H.D.M.-doel geleidelijk minder werd. De Venlo- achterhoede verrichtte menige prachtige save. Tenslotte moest na 19 minuten de Venlo-doel- man zwichten voor een schot van Van den Doll, waarmede het pleit beslist was. Korfbal NED. KORFBALBOND De Uitslagen. Rigtersbleek—Westerkwartier P. S. V.—Deetos Promotie-degradatie. Noord-Holland 2de/lste klasse. BilthovenOosterkwartier (gestaakt) Luto—Sportief 3de/2de klasse. Excelsior—Oosterpark Sportief 2—De Zwaluwen S. V. Kè 2Luto 2—7 0-15 0-0 5-9 10-6 a-3 3=9,

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3