Spatt en Spet ZATERDAG 14 JUNI 1941 Italiaansch weermachtsbericht. Luchtaanvallen op Malta. Acht Hurricanes neergeschoten. Aanvallen bij Gondar (Oost-Afrika) afgeslagen. Engelsch-Indische vlootformatie bezet Assab. ROME, 13 Juni (Stefani). Het Italiaansche •weermachtsbericht van heden luidt als volst: ..Onze jagers hebben Donderdag tijdens felle luchtaanvallen boven Malta acht Hurricanes neer geschoten. Een Roode Kruis watervliegtuig werd, ofschoon het duidelijk zichtbaar het internationale teeken van het Roode Kruis droeg, door vijf Engelsche jagers aangevallen, gedwongen neer te strijken en daarna nog met mitrailleurvuur be stookt. Behalve het Roode Kruisvliegtuig worden twee van onze jagers vermist. In de Egeïsche Zee hebben Engelsche vliegtuigen het eiland Rhodus gebombardeerd. Een vijandelijk vliegtuig is door onze luchtafweer neergeschoten. In Noord-Afrika, aan het front van Tobroek, activiteit der wederzijdsche artillerie. Formaties van onze duikbommenwerpers hebben stellingen, luchtafweel-batterijen, barakkenkampen en troe pen bij Tobroek herhaaldelijk gebombardeerd. Een batterij kreeg een voltreffer. Verder werden branden en ontploffingen waargenomen. Een van onze vliegtuigen is niet teruggekeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben wederom eenige bommen geworpen op Benghasi en naburige plaat sen. In Oost-Afrika is in den ochtend van 11 Juni een Engelsch-Indische vlootformatie voor Assab verschenen, heeft de door onze troepen ontruimde stad gebombardeerd en haar bezet. In de zóne van Gondar pogingen tot aanvallen op onze stel lingen van Woltsje. Zij werden volledig te niet ge daan en de vijand leed verliezen van honderden manschappen. Andere vijandelijke detachementen, gesteund door bommen en machinegeweervuur, hebben met talrijke strijdkrachten ons garnizoen van Debra-Tabor aangevallen. Zij werden afgesla gen, na tegenaanvallen achtervolgd en door onze onze jagers met machinegeweervuur bestookt. In het gebied van Galla en Sidamo worden de be wegingen van onze troepen voortgezet, waarbij zij den vijand aanzienlijke verliezen toebrengen". De Volkspartij der Boeren in Zuid- Afrika. Dr. Malan leider. Naar uit Pretoria wordt gemeld, is op het onlangs gesloten Uniecongres van de Nationale Volkspartij der boeren Dr. Malan tot leider der partij gekozen en met buitengewone volmachten bekleed. Het Congres heeft tot alle Afrikaanders. die van boeren afstam- de oproeping gericht zich in de Volkspartij ..als eenige politieke organisatie van Afrikaanders" aaneen te sluiten. Generaal Hertzog heeft het eere-voorzitterschap van de Afrikaanderspartij in Transvaal op zich ge nomen. (D.N.B.) Britsche troepen te Tobroek in moeilijke positie. Invloed der scheepsverliezen. Het D.N.B. meldt: De ravitailleeringsmoeilijk- heden, die in Tobroek bestaan voor de daar inge sloten Britsche troepen, zijn sedert de bezetting van Kreta door Duitsche landingseenheden en door de vernieling van talrijke Britsche schepen nog toege nomen. Hoe groot het gebrek aan scheepsruimte voor de Britten op de Middellandsche Zee is, blijkt uit het feit dat sinds weken alleen nog zeer kleine Britsche vaartuigen van nauwelijks 100 ton trachten de vernielde haven van Tobroek binnen te varen. Maar ook deze pogingen stranden op de waakzaam heid van Duitsche en Italiaansche vliegtuigen. De laatste dagen is weer een vrij groot aantal schepen vernield in de wateren van Tobroek. Zij hadden voor een deel munitie aan boord en vlogen na ?t ver nielende vuur der Duitsche wapens in de lucht. Nieuw Fransch protest tegen het Engelsche optreden. VICHY. Naar verluidt heeft Frankrijk een nieuw formeel protest tegen den Engelschen aanval op Syrië bij Engeland ingediend en daarin indirect de waarschuwing uitgesproken dat Frankrijk gedwongen zal zijn zijn samenwerking met Duitschland uit te breiden en te versterken, indien de Engelsche invasie in Syrië niet ge staakt wordt. In de nota wordt opnieuw vast gesteld dat zich geen Duitsche soldaten in Syrië bevinden en wordt geconstateerd dat er voor Engeland geen reden bestaat zijn operaties voort te zetten, daar thans het Engelsche leger in staat is de afwezigheid van de Duitschers in Syrië te bevestigen. (United Press.) Huil antwoordt de Portugeesche regeering. „Geen agressieve bedoelingen". Het A.N.P. verneemt uit Lissabon: In het antwoord dat de Amerikaansche minister van buitenlandsche zaken Huil op de Portugeesche nota heeft gegeven, wordt gezegd dat de „Vereenigde Staten van de ver klaringen van Portugal en zijn voornemen om de neu traliteit en de souvereine rechten van het land tegen lederen aanval te verdedigen, kennis hebben geno men. De regeering der Vereenigde Staten kan van haar kant categorisch verklaren, zoo wordt verder in de antwoord-nota gezegd dat zij geenerlei agres sieve bedoelingen tegen de souvereiniteit of de terri toriale integriteit van het een of ander land koestert. De regeering en het volk der Vereenigde Staten le ven in vrede en vriendschap met alle andere naties en hebben steeds het beginsel van niet-aanvallen en niet inmengen in de betrekkingen tusschen de staten onderling verdedigd. De Amerikaansche regeering heeft meermalen aan dit beginsel haar steun toe gezegd. De Amerikaansche politiek is gebaseerd op het onvervreemdbare recht van zelfverdediging. VOETBAL. De feiten spreken vóór automatische promotie en degradatie. De tegenstanders van automatische promotie en degradatie kan men in twee groepen verdeelen: ten eerste de groep, die het uit gevoel voor traditie betreurt, als een club met een roemvol verleden naar lager regionen afdaalt en voorts de categorie, die meent, dat er een groot kwaliteitsverschil is tusschen de diverse klassen dat een met vlag en wimpel behaald afdeelingskampioenschap geens zins een bewijs is, dat de aldus getoonde capacitei ten grooter zijn dan die van eon helckesluiter, die het geheele voorafgaande seizoen de zwakste in haar milieu is gebleken. We hebben er reeds dikwijls op gewezen en ook de stijgende belangstelling voor tweede klasse voetbal wijst het uit dat edjfin deze divisie meer malen beter en zeker enthousiaster en feller spel wordt geleverd, dan in de hoogste afdeeling. waai de situatie elk jaar vrijwel dezelfde blijft, doordat er te weinig „frisch bloed" wordt toegevoerd. Wanneer men thans ziet, dat in alle vijf districten de hekkesluiters hun plaats moeten ruimen voor de kampioensclubs der lagere klasse wat overi gens al meermalen is gebeurd dan is dat toch. naar het ons wil voorkomen, een sterk argument ten gunste van afschaffing der promotie- en degra- datiematches. Men spaart zoodoende voor de zomer sporten kostbaren tijd en de betrokken spelers kunnen hun energie voor honkbal-, cricket-, roei en tennisprestaties aanwenden. Zooals het nu gaat, is het toch wel wat al te dwaas; in het Dosten strijden vier clubs om één plaats, in 't Zuiden zijn het er zelfs vijf en in laatst genoemd geval kan men gevoeglijk van een zomer competitie spreken. Immers voordat de vijf ver- eenigingen elk hun acht matches achter den rug hebben, wordt het hoog tijd om zich voor het be gin van het volgende seizoen te prepareeren. Mi randa heeft zoo juist haar eersten wedstrijd ge speeld en kan dus, als er niets tusschen komt. pas op 3 Augustus haar programma hebben geëindigd Mocht deze club er in slagen, het etfrste-klasser- schap te veroveren, dan is het tien tegen één, dat na de eerste twee maanden van het volgend sei zoen de spelers voetbal-moe zijn met als mogelijk gevolg acht degradatie-matches in den zomer van 194?. Het tournooi 0111 den nationalen titel Teleurstellend spel. De clubs, die deelnemen aan het tournooi om het kampioenschap van Nederland hébben Hera cles wellicht uitgezonderd hun reputatie niet bepaald verhoogd. De twee Westelijke candidaten, V.S.V. en A.D.O., zijn ver onder de maat gebleven, het spelpeil van Be Quick is, zooals kon worden verwacht, zelfs ondanks het falen van haar con currenten niet goed genoeg om gewicht in de schaal te kunnen leggen en ook P.S.V. is betrekkelijk poover voor den dag gekomen. Bij het organisee- ren van dit tournooi zijn financiëele overwegingen van veel beteekenis; men gaat terecht van de ver onderstelling uit, dat het publiek gaarne getuige is vaii matches om den landstitel en men verhoogt daarom de toegangsprijzen. Het kan echter niet anders, of de recettes der latere wedstrijden-moeten tegenvallen, want het vertoonde voetbal wekt bij den neutralen toeschouwer niet den indruk, dat zooals tot nu toe redelijkerwijze kon worden aangenomen de spelers zich tot het uiterste geven om de hoogste eer te behalen. In de wedstrijden, die we gezien hebben, liet het enthousiasme van sommige spelers wel niet te wenschen over, mapr hun pogingen tot vlotte combinatie en opvoering van het tempo deden vermoeden, dat met het ver overen van den afdeelingstitel de climax was be reikt en dat het seizoen hun rijkelijk lang duurde. Zelfs Heracles, dat toch door de deskundigen als het beste van de vijf teams wordt beschouwd, ver mocht bij haar bezoek aan V.S.V. geenszins den indruk van een kampioensploeg te vestigen. Het spel was mat en zonder overtuiging en men vraagt zich af. of het niet tijd wordl, dat er nu eens een hoofdklasse wordt gevormd. Koogsclie lof voor liet spel van E. D. O. Het is altijd interessant, naar de commentaren te luisteren, die door de toeschouwers bij een voetbal wedstrijd na afloop ten beste worden gegeven. De afstand van het terrein naar den uitgang is meestal slechts gering, maar door het langzame tempo, waar in de menigte naar de hekken voortsehuifclt, kan men de „vox populi" in alle toonaarden vernemen. Wan neer men de aldus gelanceerde opmerkingen tezamen vat en ze van het clubchauvinisme scheidt, dan houdt men in den regel een kern van waarheid over. Zeer zeker is dat het geval, als de match de algemeen» belangstelling en derhalve vele neutrale liefhebbers van het spel trekt, want dan worden beide partijen volgens eenzelfden maatstaf beoordeelt. Na afloop van den promotiewedstrijd tusschen E.D O. en K.F.C. was dat oordeel, waér men het oor ook te luisteren legde, eenstemmig gunstig en uiter mate vleiend voor de Haarlemsche club. Dat is ook logisch, want het gedemonstreerde spel was van de allerbeste kwaliteit, beter dan men het vaak in dit seizoen zelfs van hoog geplaatste eerste-klassers te zien heeft gekregen. Het is dan ook niet overdre ven te zeggen, dat V.S.V. of A.D.O. in hun huidigen orm in het elftal der rood-zwarten, zooals dat Zondag j.l. voor den dag kwam, waarschijnlijk hun meerdere zouden hebben moeten erkennen. Dat de strijd gedurende een vol uur gelijk op ging, pleit voor K.F.C. en al bleek in de laatste' dertig minuten, dat de Koogers boven hun kracht hadden gespeeld, de wij ze waarop zij zich hun tactische ervaring ten nutte maakten en dit geldt vooral voor de veteranen in de ploeg wettigt het vermoeden dat als het team in de gewone competitie steeds in deze samenstelling was uitgekomen, de laatste plaats met ruim verschil zou zijn ontloopen. Als regel worden deze beslissingsmatches in een zenuwachtige en onprettige sfeer gespeeld, waarbij goed voetbal maar bijzaak is. Ditmaal leek de ner vositeit niet grooter dan in „gewone" wedstrijden aan den dag treedt, al waren natuurlijk enkele jonge krachten nu en dan niet geheel zeker van hun zaak. Het vlotte verloop was wel in de eerste plaats te dan ken aan de krachtige, deskundige en toch rustige lei ding van scheidsrechter Van Asperen, waardoor de spelers hun volle aandacht aan het voetballen konden wijden en in staat werden gesteld, hun capacitei ten geheel te ontplooien. Tevens bleek weer eens, hoe nuttig het is, wanneer de arbiter den steun van neutrale grensrechters heeft; de aanwijzingen van deze officials worden noch door de elftallen, noch door het publiek in twijfel getrokken en ook dit komt den gang van zaken zeer ten goede, zoodat na het einde van de match iedereen overtuigd was, dat het een zui vere krachtmeting was geweest. Dat kwam ook in de K.F.C.-kleedkamer tot uiting; niemand van het Koogsche gezelschap had iets op het resultaat van den strijd aan te merken en zelfs werd ons verzekerd dat het verliezende elftal de ploeg van E.D.ü. als de sterkste tegenpartij beschouwde, die dit seizoen tegen de Zaankanters in het veld had gestaan. Als men nu bedenkt, dat K. F. C. in de zelfde afdeeling speelde als A.D.O.D.H.C., Feijen oord en Sparta, dan beteekent dit sportieve oordeel toch wel een waardevol compliment voor de kracht en de capaciteiten der roodzwarten. Antonescu terug in Boekarest. BOEKAREST, 13 Juni (D.N.B.) Staatsleider generaal Antonescu is Donderdagavond, in gezelschap van den Duitschen gezant, Freiherr voh Killinger, van zijn bezoek aan München te Boekarest terugge keerd. Hij werd o.a. verwelkomd door zijn echtgenoo- te, alsmede door den minister van oorlog, Jacobi, den minister van staat Michael Antonescu en de onder staatssecretarissen voor leger, luchtmacht en marine. Generaal Antonescu had gistermiddag om vier uur München' verlaten. De Duitsche minister van bui tenlandsche zaken, Von Ribbentrop, vergezelde den Roemeenschen staatsman per auto naar het vliegveld, waar de leidende figuren van staat, partij en weer macht zich voor het afscheid hadden verzameld. Na het inspecteeren van een eerewacht verliet Antonescu na een hartelijk afscheid van den Duitschen minister de hoofdstad der beweging. Mussolini ontvangt koning Boris. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt: Koning Boris van Bulgarije is ter gelegenheid van zijn be zoek aan het Italiaansche koningspaar in het Pa lazzo Venezia te Rome, door den Duce ontvangen. Het onderhoud duurde omstreeks twee uur. FRANSCHE JODENWETTEN UITGEVAARDIGD. VICHY, 13 Juni. Naar de secretaris-generaal voor Joodsche vraagstukken, Vallet, mededeelt, verschijnen Zaterdag in het staatsblad twee omvangrijke wetten, waarvan de eerste aanmerkelijke verzwaringen van de thans geldende Jodenwetten bevat en de tweede een algemeene telling van de Joden in geheel Frank rijk gelast. De verscherping bestaat hierin, dat talrijke beroe pen, vooral in het bank-, beurs- en makelaarsbedrijf, voortaan niet meer voor Joden toegankelijk zijn. Een volstrekt verbod bestaat ook voor alle takken van werkzaamheid, die met radio, pers en film verband houden. Voorts wordt een numerus clausus voor Jood sche studenten ingevoerd. (D.N.B.) Géén halve maatregel. De kampioen-stier van den Landbouwdag te Gieten werd stevig bewaakt, toen h(j voor de jury moest verschijnen. (Pax-Holland). Lawntennis VERLOVINGSPORTRETTEN „RICHE FOTO ART" 169 GROOTE HOUTSTRAAT - TELEF. 13472 (Adv. Ingez. Med.) NED. VOETBALBOND. Onderafdeeling Haarlem. AFDEELINGSBESTUUR. Vergadering van het afdeelingsbestuur op Vrijdag 20 Juni a.s., des avonds te 8 uur op het Bondsbureau. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secretariaat van V, V. Droste is overgegaan in han den van den heer C. Bilderbeek, Kortenaerstraat. 19 te Haarlem. OPGEHEVEN VEREENIGING. Met goedkeuring van het afdeelingsbestuur is de vérëeni- ging Damiaten ontbonden. TOEGEZONDEN VRAGENLIJSTEN. Aan H.H. Secretarissen zijn toegezonden in duplo vra genlijsten omtrent terreinen (geel fornuiliër); in duplo vragenlijsten voor tentoonstelling Sport en Toerisme. In afwijking van den in de bijgevoegde circulaire ge noemden datum moet de vragenlijst voor terreinen vóór of op 15 Juni aan het afdeelingsbestuur worden terugge zonden. Dezerzijds wordt voor doorzending aan het Bonds bureau zorg gedragen. Van de witte vragenlijst moet een exemplaar aan de Technische afd. Torenlaan 28 te Baarn worden gezonden, het 2e exemplaar aan het Bondsbui'eau, v. d. Spiegelstraat 21 te 's Gxavenhage. OVERSCHRIJVINGEN. Aangevraagd: No. 1212 A. Gaartman, van V. O. G naar Droste. No. 1213 A. Verkaalk, van R. C. H. naar V. E. W. No. 1214 K. J. C. Broekhuizen, van Kennemerland ngar V. E. W. No. 1215 J. D. v. d. Bos van R. C. H. naar V. E. W. SCHEIDSRECHTERSK AARTEN. Zaterdag 21 Juni a.s. (van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Eerste klasse. HaarlemDe Metselaars Overgangsklasse. Westrust—T. C. H. Tweede klasse A-N. W. T. C. G. 2—Beverwijk T. C. H. 2—Westrust 2 Tweede klasse B-N. W. Heemstede— T. C. G. 3 WimbledonHaarlem 2 Beverwijk 2—Swift 2 Derde klasse A-N. W. Westrust 3Ruïne T. C. G. 4—Heemstede 2 Ruïne 2Duinlust Derde klasse B-N. W. BallenjagersBeverwijk 3 Duinlust 2—T. C. G. 5 Heemstede 3Wimbledon 2 T. C. G. 6—Westrust 4 Beverwijk 4Bakkum NEDERLANDSCHE LAWNTENNISBOND. De heer D. Nieman bedankt als bestuurslid. Naar wij vernemen heeft de heer D. Nieman, in verband met het aangaan van een verbintenis met de uitgeefster van het orgaan „Lawn Tennis" en zijn benoeming tot pröpaganda-commissaris van den K. N. L. T. B. voor officieele functies in dien Bond bedankt. Hij verdwijnt hierdoor niet alleen uit den Bondsraad en enkele com- meisjes (competitie-commissie en commissie nationale wed strijden), maar eveneens uit het bestuur van het District Haarlem van den K. N. L. T. B. Voor het District Haarlem beteekent dit een belangrijk verlies, want gedurende het zestal jaren, dat de heer Nie man zitting had in het Dïstrictsbestuur, heeft hij zich als een uitermate ijverig bestuurslid en bekwaam organisator doen kennen. HAARLEMSCH XI—WESTELIJK XL In het kader van enkele belangrijke door den N. V. B. te organiseeren wedstrijden, zal, zooals wij reeds hebben gemeld, ook in Haarlem een wedstrijd worden gespeeld. Deze wedstrijd, een ontmoeting tusschen het Haarlemsch elftal en een Westelijk elftal, is thans vastgesteld op Woensdagavond 16 Juli, te 7 uur, op het Haarlem-terrein. ijekers". Ook de winnaar van den Boschloop 1939 Bakker van A, A. C. zal uitkomen. De sluiting voor de inschrijving is bepaald op Maandag 23 Juni. Men kan zich o.a. vervoegen bij: A. Klaase, H. Peperkoomstraat 11, Heemstede. Wandelsport In het Zoölogisch Museum van het Artis-aquariuin te Amsterdam z(jn de voorbereidingen in vollen gang voor de tentoonstelling „Fauna, Flora en Geologie van Amsterdam". Het inrichten van dc expositie. (Pax-Holland). DE AVOND-VIERDAAGSCHE. De avondvierdaagsche. die op 17, 18, 19, 20 en 21 Juni in 25 plaatsen in Nederland zal worden gehouden, be looft een groot succes voor den Nederlandschen Wandel sportbond te worden. een persconferentie deelde de voorzitter van den N. B., de heer H. W. J. Munzert mede, dat reeds ruim 7000 deelnemers hebben ingeschreven, zoodat verwacht kan worden, dat de 10.000 zal worden overschreden. De tweede Utrechtsche avond-vierdaagsche zal in ver band met de sportweek ter gelegenheid van het 305-jarig bestaan van de Utrechtsche Universiteit een week latei- gehouden worden en wel op 24. 25, 26 en 27 en 28 Juni. De start zal te Utrecht bij de Handelsbeurs geschieden, In de beurs zal een sporttentoonstelling worden gehouden. Het parcours zal ongeveer hetzelfde zijn als het vorig jaar. Zwemmen HET H. P. C.-ZWEMFEEST. Tot sluiting van de zwemwedstrijden van het zwem feest van H. P. C. op Zondag 15 Juni zal het H. P. C.- Zevental. De opstelling van H. P. C. zal bestaan uit E. Zevental. De opsteling van H. P. C. zal bestaan uit E. Vrught, doel; J. Stammes, H. Leyenaar en A. H. Sipkema, achter en M. Mauritz, A. J. Braam en F. de Geest voor. Het Haarlemsche zevental was nog niet geheel bekend, doch vrijwel zeker wordt aan de volgende combinatie gedacht: N. Kollerie, doel; J. Seubring en D. v. Viersen achter; P. Swler, J. Kollerie en A. v. d. Boogaerde, voor Schaken BEKERCOMPETITIE KENNEMERLAND. De eindstand van de door Kennemerland georganiseerde bekercompetitie is als volgt: De Rochade 6 gesp. 5 gew. 1 verl. Het Oosten 6 gesp. 4 gew. 2 verl. Het Oosten 6 gesp. 3 gew. 3 verl. Kennemerland 6 gesp. - gew. 6 verl. De beker werd door den heer Saëys, bestuurslid N. H. S. B., uitgereikt aan de Rochade. Daarna vereenigden alle deelnemerè zich nog eens aan een gong-competitie, waar voor veel animo bestond. Terecht wees de heer Saeys óp, dat de jonge schaakclub Kennemerland met groote voldoening op deze wedstrijden kan terugzien. Athletiek De bijeenkomst van den Führer en den Duce op den Brenner. Na de besprekingen neemt Adolf Hitler hartelijk afscheid van Mussolini, (Orbis-Hólland). BOSCHLOOP DEN HOUT. De belangstelling voor den op Zaterdag 28 Juni te hou den Boschloop te Haarlem is bijzonder groot. Hoewel de sluitingsdatum bepaald is op Maandag 23 Juni. schreven rèeds meer dan honderd loopers in, zoodat het comité op een groot aantal deelnemers kan rekenen. Dank zij de medewerking van den heer J. Voogd zullen de prijzen van heden af te bezichtigen zijn In een der étalages van magazijn „Nederland" aan de Groote Hout straat. Aan de opstelling is veel zorg besteed: het is te verwachten, dat velen dezer dagen een kijkje zullen nemen bij de mooie collectie prijzen. Daarbij zijn o. twee wisselbekers; één is beschikbaar gesteld voor de ve eeniging, welke met haar leden de beste prestaties be haalt en de andere beker is bestemd voor de club, dié met het grootst aantal looopers aan den start verschijnt. Van de D-klasse (speciaal voor de sportsmen uit Haar lem en omgeving) kwamen reeds inschrijvingen binnen van de voetbalclubs Haarlem, Kennemers en Beverwijk; er zullen nog verschillende volgen, omdat het te verwach ten is. dat de sportclubs elkaar ook eens op een lange- afstandsloop willen bestrijden. Ook het corps van de marechaussee te Overveen zal met een groot aantal leden aan de start verschijnen. Voor de A-klasse (cracks) schreven reeds bekende loo pers In, zooals de beste lange-afstandslooopers Meyer en Waltfrer van de Amsterdamsche Sportclub „De Vole- Jtadio fZ> 'suuptauutta ZONDAG 15 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Zondagshalfuur voor kinderen (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.30 Kerkdienst (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerk comité). 12.00 Orkest Eloward. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde; „Iets over oude archieven" (III). 1.15 Bach- cantate. Hierna: Gramofoonmuziek. 2.00 Aan weerszijden der Pyreneeën, muzikaal programma. 2.45 Radlotooneel. 3.30 Gevarieerd middagprogramma. 5.30 Voor de Jeugd. Clanckensjfel. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Zang en piano. 8.400 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en solist. 9.30 Berichten, Engelsch. 9.45 Voor de ouders. 10.0010.15 B. N. O. Engelsche uitzen ding: An American sees Holland. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Cyclus: Eens Christens Reize de Eeuwigheid in dezen tijd. (gramofoonopnamen voorbereid door de Christelijke Radio-Stichting). 12.15 Viool en piano. 12.45 B .N. O. Nieuws- en economische be richten. 1.00 Melodisten, solist en pianospel. 2.00 Cyclus: U en dc muziek. 2.15 Collegium Musicorum. 2.55 Gramo foonmuziek. 3.00 „Gianni Schicchi", opera. 4.00 Wijdings woord (voorbereid door de Christ. Radio-Stichting). 5.30 Sportuitslagen (A. N. P.) 5.35 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 Declamatie. 6.10 Ramblers. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Cabaretprogramma. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Residentieorkest en solist. Om 8.45 Gramofoonmuziek. 9.35 Radlotooneel. 10,00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting. MAANDAG 16 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.09 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening. (Voorbereid door het Vrije. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.40 Gramofoonmuziek, 9.15—9.20 Voor de huisvrouw. 10.40 Voordracht. 10.50 Munodi-ensèmble. 11.30 Declamatie. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 Viool en piano. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws-, en economische berichten. 1.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 2.00 Ensemble Bandi Balogh. 2.30 Ramblers. 3.00 Voor de vrouw en gramofoonmuziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Orgel, harp en viool. 6.00 Omroep orkest en solist. 7.00 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Zang met pianobegeleiding. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.15 Orgelconcert. 9.30 Berichten, En gelsch. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.0010.15 B. N. O. Engel sche uitzending: „Things worth knowing about Holland". HILVERSUM II, 301.5 M, 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 oramoroonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christelijke Radio-Stichting). 10.20 Planovoordracht. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.00 De clamatie. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Melodisten en solist. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Omoreporkest. 1.40 Gramofoonmuziek. 2.00 Arnhemsche Orkestvereeniging. Om 2.55 Zang met piano begeleiding. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Muziek der pri mitieve Indonesiërs, causerie met gramofoonplaten. 5.00 „Christenvrouwenwerk", causerie (voorbereid door de Christelijke Radio-Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, eco nomische en beursberichten. 5.30 Planovoordracht. 6.00 Gesprekken met luisteraars (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 6.15 Orkest Eloward. 6.45 Reportage. 7.00 B. N. O. Friesch praatje. 7.15 Viool cn harp. 7.30 Orgel concert. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsbe richten. 815 Gramofoonmuziek. 8.30 Ons Schemeruurtje. 9.20 Luisterspel voor den boer. 3.55 O -*molo»—«uzltk. 10.00 B. N. O. Nieuwsberichten, sluiting.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7