(pkteé eft WedM Ned. Voetbalbond P.SV. wint na spannenden strijd H-F.C. behoudt haar kans Z.F.C. neemt wraak H.P.C verovert 6 titels Warmerdam. a a"x n aXx" tr j trxr iw U- DE UITSLAGEN, kampioenschap van Nederland. L S. v.-v. s. v. 1—0 55 Quick—A. D. O. 1—1 AFDEELING L Promotie tweede klasse. I C.—K. F. C. 2—0 Promotie derde klasse. SantpoortV. V. z. 8_2 g, F. C.—Bapiditas 4_3 jlinckwijk—Vole wijckers 2_1 AFDEELING II. Promotie tweede klasse. Overmaas—C. V. V. 3_1 keptunus—Vios Het volgende seizoen nog geen hoofdklasse Eén bond van scheidsrechters In de Zaterdag j.l. gehouden bestuursvergadering van den Nederl. Voetbalbond werd besloten de a.s. competi ties op den eersten Zondag van de maand September te doen aanvangen. Tevens werd besloten dat in Juli en Augustus geen voetbalwedstrijden, althans geen competitie-voetbal ge speeld mogen worden. Vast staat dat er nog geen hoofdklasse wordt ingesteld. Men wil hiervoor gunstiger tijden afwachten. In het scheidsrechterswezén werden eenige veranderin gen aangebracht. Er zal voortaan één bond van scheids rechters zijn aan wien de regeling geheel is opgedragen. Tweede klasse A. AFDEELING III. Promotie tweede klasse, jigtersbleekP. E. C. ahead—Vitesse AFDEELING IV. Promotie tweede klass8. Standaard—Miranda B. B. C.Plcus l. S. C.-W. V. V. uit, Promotie reserve tweede klasse. V.S.V. 2—'t Gooi 2 Stormvogels 2—K.F.C. 2 3—2 1—2 tranige tegenstand van V.S. V. Toen de P. S. V.-middenvoor Middel in de tweede helft un den wedstrijd het doelpunt scoorde dat. naar ten- jotte zou blijken, juist de 2 punten bracht die P. S. V ssr het behouden van haar „kans" noodig heeft was di' lier niet onverdiend. Wel was het tegen de verhouding 3ii het, Öogenblik in. In deze tweede helft namelijk vertoonde V. S. V. een risdanig spel dat het maken van een doelpunt nog slechts sn kwestie van tijd scheen. Die ze zichzelf echter in zoo jime mate toedachten dat er inderdaad van het maken tan goals niets kwam. Hoewel V.S.V. den eersten hoekschop mocht nemen, was eerste helft van dezen wedstrijd toch vrijwel geheel mor P. S. V. Dit moest bijna wel zoo zijn want de toss iracht hun het windvoordeel én, het terrein was door t?n aanhoudend gevallen regen zeer glad. trachtten deze voordeelen uit te buiten door een joed maar vooral enthousiast partijtje voetbal waarin voor de noodige variaties werd gezorgd zoodat de V. S. .-verdediging de handen vol; zéér vol had. Een fout van ie Eindhovenaren was, dat zij het spel teveel over den linksbuiten Roozendaal trachtten te leiden inplaats over den nog, uit vorige wedstrijden wat gehavenden Bunting. De rechtsachter van V. S. V.: Broek was dezen wedstrijd echter zoo in, dat P. s. V. op die manier, kansloos bleef. De aanvallen welke zij over het midden Widen leiden werden allé - onderbroken door -Poulus en De Vries, die weer goed op dreef waren. Michel heeft het niet zoo .gemakkelijk als Bouwmans. In de eerste, Helft bleek eenmaal de paal zijn bondgenoot, doch hij toonde zich zeer actief door terstond den terug- sprlngenden bal voor de voeten van den aanstormenden l'Hooghe te grijpen.. Voor het overige hadden van Run, Trines, Kleij voldoende capaciteiten om de, in deze helft matig spelende V. S voorhoede lie't doelpunten te beletten. Sterk loste'igeèn enkel schot, Van der Lugt krijgt (pil Trines geen kans en Godschalk kwam ook niet boven het middelmatige uit. Vari der Kuil, die in'de eerste helft il spoedig viel cp, naar later bleek, daarvan veel hinder tndervond, bracht het eenmaal slechts tot een goed ichot en viel nadien in 't geheel niet meer op. Balvers liet «k weinig ogeds en nog minder ijver zien. Tot opeens P. S. V. een van de weinige kansen die het tog kreeg benutte. Hunting kreeg den bal in vrije positie, :et goed voor en eenmaal is de Eindhovensche midden tor Middel zijn bewaker te vlug af. Onhoudbaar ver- Jwijnt de bal in het Velser-doel. Xu heeft de wedstrijd plotseling een geheel ander 'aan- ien. P. S. V. trachtte zijn kostbaren voorsprong te be touden en te vergrooten hetgeen hun bijna gelukt doch ;uist kan Voet den- bal nog uit het doel trappen iedereen reeds juichte voor een tweeden goal. V. S. V. tracht, door wijzigingen in de voorhoede, haar lanvajsspel eenig resultaat te doen opleveren doch het i?el bleef te kort. Slechts eenmaal nog wist Van der Lugt een ouderwetsche kogel op Bouwmans af te vuren, te laatstgenoemde nog moeite genoeg bezorgde. Als kort karna scheidsrechter Van Asperen, die met dezen door leide elftallen in de allerbeste verstandhouding ge- loeiden wedstrijd weinig moeite had, het einde aan kondigt, is de stand nog ongewijzigd en heeft P. S. tet onverdiend gewonnen. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. K.F.C. verliest met 2-0 Op volkomen verdiende wijze is Z. F. C. er in geslaagd met dezelfde cijfers waarmede zij haar eersten wedstrijd van K. F. C. verloor, revanche op de Koogers te nemen. F. C. speelde ditmaal veel beter dan in de- vorige wedstrijden hetgeen waarschijnlijk aan een paar wijzi gingen in het elftal was toe te schrijven. Als linksbuiten stond ditmaal een juniorlid, Michel, opgesteld, die dade lijk bewees het spel uitstekend onder de knie te hebben. Het was dan ook voor de thuisclub jammer, dat deze spe ler kort voor de rust op zijn arm viel, zoo dat hij niet rder kon spelen. Na rust werd hij door Roos vervangen. De strijd was dit keer veel vinniger dan in de eerste ont moeting, doch de uitstekend leidende scheidsrechter Ver voort, onderdrukte elke poging tot unfair spel. In het laatste kwartier zag hij zich helaas genoodzaakt den K. F. C.-midvoor naar het kleedlokaal te verwijzen, daar deze handtastelijk tegenover een Zaandammers optrad. De strijd was van goed gehalte en bovenal spannend. Eerst toen K. in zag, dat de strijd waarschijnlijk puntloos eindigen zou, veranderde zij van tactiek en legde het zwaartepunt in den aanval, doch kort daarop werd dit door Z. F. C. afgestraft, want uit een doorbraak bracht van Marle den stand op 10 terwijl dezelfde speler kort daarop den voor sprong tot 2—0 vergrootte, met welken stand het einde NED. VOETBALBOND. Onderafdeelittg Haarlem. AFDEELINGSBESTUUR. Vergadering van hét afdeelingsbestuur op Vrijdag 20 Juni a.s., des avonds te 8 uur op het Bondsbureau. WIJZIGING SECRETARIAAT. Het secretariaat van V. V. Droste is overgegaan in han den van den heer C. Bilderbeek, Kortenaerstraat 19 te Haarlem. OPGEHEVEN VEREENIGING. Met goedkeuring van het afdeelingsbestuur is de vereenl- ging Damiaten ontbonden. TOEGEZONDEN VRAGENLIJSTEN. Aan H.H. Secretarissen zijn toegezonden in duplo vra genlijsten omtrent terreinen (geel formulier); in duplo vragenlijsten voor tentoonstelling Sport en Toerisme. In afwijking van den In de bijgevoegde circulaire ge noemden datum moet de vragenlijst-voor terreinen vóór of op 15 Juni aan het afdeelingsbestuur worden terugge zonden. Dezerzijds wordt voor doorzending aan het Bonds bureau zorg gedragen. Van de witte vragenlijst moet een exemplaar aan dr Technische afd. Torenhaan 23 te Baarn worden gezonden, het 2e exemplaar aan het Bondsbureau, v. d. Spiegelstraat 21 te 's Gravenhage. OVERSCHRIJVINGEN. Aangevraagd: No. 1212 A. Gaartmaa, van V. O. G naar Droste. No. 1213 A. Verkaaik. van R. C. H. naar V. E. W. No. 1214 K. J. C. Broekhuizen, van Kennemerland naar V. E. W. No. 1215 J. D. v. d. Bos van R. C. H. naar V. E. W, SCHEIDSRECHTERSKAARTEN. Zaterdag 21 Juni a.s.(van 5 tot 5.30 uur): Groep A tot en met Z. De Zwaluwen winnen van Ajax. Een Zwaluwen-elftal waarin vooral Smit weer uitblonk, heeft Zondagmiddag in het Ajax-Stadion met 31 van Ajax gewonnen. De goals voor de Zwaluwen werden gemaakt door v. d. Engel, Vente en Ten Velde. HAARLEMSCH XI—WESTELIJK XI. In het kader van enkele belangrijke door den N. V. B. te organiseeren wedstrijden, zal,, zooals wij reeds hebben gemeld, ook in Haarlem een wedstrijd worden gespeeld. Deze wedstrijd, een ontmoeting tusschen het Haarlemsch elftal en een Westelijk elftal, is thans vastgesteld op Woensdagavond 16 Juli, te 7 uur, op het Haarlem-terrein. PROMOTIE. EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN DER DERDE KLASSERS. Groote overwinning van Santpoort. In den promotiewedstrijd tegen den hekkesluiter V. Z. scoorde middenvoor Bakkum slechts vier van de acht doelpunten, wat voor zijn doen weinig is, maar waarmede hij niettemin zijn persoonlijk totaal voor het seizoen op 56 bracht. De Zaandammers toonden, dat zij niet in d€ tweede klasse thuis hoorden; hun spel, zoowel qua tech niek als tactiek was zeer zwak en de roodblauwen ver dienden de groote overwinning dan ook ten volle. De eind stand werd 82, maar niemand zou zich erover hebben verwonderd, als het resultaat 101 ware geweest. Santpoort bracht een goed sluitende combinatie in het veld, met uitzondering van rechtsbinnen T. Tromp, die, hoewel hij twee goals voor zijn rekening nam, verreweg de zwakste stee in de ploeg was. Voor de pauze speelde de thuisclub tegen den sterken wind in en de bezoekers namen uit een voorzet van rechtsbuiten Schimmel door Olie de leiding. Het duurde echter niétTang; of Ba kleum rhaaltté met eérT fc'eèi- "hard schot van dichtbij gelijk. Linksbuiten Wijker scoorde een tweede goal, maar doordat" Caldenbach geheel onnoodig was toegelooopen, moest -dit doelpunt wegens buitenspel ongeldig worden verklaard. Even later kreeg Bakkum eer strafschop te nemen, doch hij trapte in den grond en kee per Huysman bracht redding. In de eerste helft werd niet meer gescoord; de strijd was zeer forsch en het was daar om maar goed, dat de ervaren scheidsrechter Twisterling de teugels vast in handen-hield; zijn gedecideerd, doch rustig optreden was zoowel voor spelers als publiek een les in de spelregels. Na de hervatting heeft rechtsbuiten Gerrits door wel overwogen spel de match feitelijk voor Santpoort gewon nen. Zelf scoorde hij fnet een kopbal slechts één doel punt maar uit zijn afgemeten voorzetten kregen Bakkum en Caldenbach de gelegenheid, den V. V. Z.-doelman meerdere malen te passeeren. Eer-st' gaf hij na handig spel Caldenbach een korten pass en het was 2—1, toen scoorde Bakkum met een kogel in den benedenhoek en uit voor zetten van den rechtsbuiten bracht laatstgenoemde met een welgericht schot en een prachtigen kopbal den stand op 5—1. T. Tromp, dié den geheelen wedstrijd niets had gepresteerd, wist niettemin tweemaal uit vrije positie het net te vinden en door bovengenoemden goal van Gerrits werd het 8—1. De thuisclub geloofde het toen wel en de Zaansche linksbuiten Romonesko kreeg van dichtbij de gelegenheid den eindstand op 8—2 te brengen. De ranglijst ziet er thans als volgt uit: Santpoort Honkbal V. V. G. A.-E. D. O. (11-18) Zaterdagmiddag heeft E.D.O. van de Gemeente ambtenaren gewonnen maar een mooie wedstrijd is het niet geweest. Schijvenaar was ook nu niet bij zonder in vorm. Wel bereikte hij nog dertien keer drie slag, maar hij had liefst elf honkslagen te in- casseeren. Erger was evenwel dat ook het veldwerk van E.D.O. zwak was. Tién fouten is wel wat veel voor een eerste klasse-team. Ook aan G.A.-zijde was de aanval zwak. Na de derde beurt werd Meenhorst vervangen door Not- trot deze al spoedig weer door Lammers. Hierna wisselden deze drie werpers elkaar onregelmatig af en geen van de drie kon bogen op behoorlijk succes. Het veldwerk der ambtenaren was zelfs nog zwakker dan dat van E.D.O. want aan die zijde kwamen liefst dertien fouten voor! Ondanks twee honkslagen wist Schijvenaar in de eerste beurt de G.A.-score nog op nul te houden door driemaal drieslag te werpen. In de tweede beurt kwam hij echter tot niet één keer drieslag. Dank zij twee fouten, twee keer vier wijd en twee honkslagen kwamen vijf man over de piaat, waar van de eerste zelfs automatisch. Eenzelfde beurt leek E.D.O. in de derde innings te krijgen, maar de eigenlijke kans kwam pas in de vierde. Nottrot maakte op het derde honk twee kostbare fouten en Augustinus sloeg hem. Toen kwam Lammers op de plaat, maar Kr. Zandstra ontving hem met een honkslag. Hofstra bracht met zijn honkslag zelfs twee man tegelijk over de plaat. "In'totadl leverde dezé betirt zetfen runs op. En waar de stand bij het ingaan 39 voor E.D.O. was, was hij nu 109 geworden. Ondanks het feit dat nog heel wat fouten ge maakt werden, steeg de V.V.G.A. score in de restee- rende innings maar zeer weinig meer. E.D.O. was wat gelukkiger en kreeg in een'paar beurten, voor al door toedoen van de G.A. nog heel wat kansen, In de achtste beurt was het. echter wel eigen werk van E.D.O. Op het oogenblik dat drie honken be zet waren sloeg KI. Zan'dstra een keurigen twee honkslag, waarmede hij drie loopers over de plaat bracht. Ook Schijvenaar gaf een geduchte tik, maar werd in het verre veld uitgevangen. Al met al kwam de voorsprong van E.D.O. niet meer in ge vaar en tenslotte wonnen de Haarlemmers met 18—11. De cijfers der innings zijn: E.D.O.: 0 0 3 7 1 3 1 3 0. Totaal 18. V.V.G.A: 0 5 1 3 1 1 0 0 0. Totaal 11. 1 1 hniditas verliest met 4-3 v. V. Z. 2 0 0 2 2—9 0 In verband met den wedstrijd K. F. C.E. D. O. wordt er Zondag a.s. niet gespeeld. Voor 29 Juni is vastgesteld: Q. S. C.—V. V. Z.; voor 6 Juli V. V. Z.—Santpoort en voor 13 Juli Santpoort—Q. S. C. Het gelijke spel van Rodi en Halfweg te Amsterdam heeft de kansen van Onze Gezellen, om het derde klasse schap te behouden, aanmerkelijk vergroot. Voor de pauze had de thuisclub met den wind in den rug, niet veel in te brengen en middenvoor Van Aalst gaf Halfweg de leiding. Na de hervatting speelde Rodi echter veel beter en uil een strafschop werd ae gelijkmaker gescoord. Daarbij bleef het, zoodat de stand thans luidt: Halfweg 3 1 2 0 5—3 4 Onze Gezellen 2 1 1 0 4—2 3 Rodi 3 0 12 1 5 1 Zondag a.s. wordt de wedstrijd Onze GezellenRodi, gespeeld; winnen de Haarlemmers dit treffen, dan behoe ven zij uit de match te Halfweg slechts één punt te be halen om hun derde klasseschap in veiligheid te stellen. Heracles P. S, V. A. D. O. Be Quick K. F. Rapiditas heeft gisteren getoond inderdaad de zwakste fan de vier deelnemers aan deze promotie-degradatie tompetitie te zijn; de overwinning van H. F. C. kon men Neds na een kwartier (hoewel het toen 11 stond) ver lachten en de uilslag is van den kant van H. F. C. geens zins geflatteerd te noemen. De Weesper club probeerde na ust .veelal., de zaak te redden door minder, fair spel te zien te geven, maar het baatte gelukkig niet. De wedstrijd begon met veel doelpunten; binnen 25 hinuten stond het 3—2. H. F. C. nam na 10 minuten de 'Ming; 'een goede trap van Klein de Groot stelde Drijver In staat té: scoren. Deze voorsprong duurde slechts een Nar minuten; al heel gauw was het gelijk, maar haast Wen vlug gaf Klein de Groot weer een bal aan Drijver M deze schoot weer in. Waarop Rapiditas overeenkomstig ie in deze korten tijd ontstane gewoonte uit haar eerst- Nlgenden aanval den stand op 2—2 bracht. Toen kwam er 'tn korte periode van rust, die onderbroken werd toen 'n Hagenaar een voorzet van rechts ineens op zijn voet en met een prachtig schot in den hoek den stand teer ten gunste van zijn club wijzigde (3—2). Tot de rust Heef het verder zoo. In det weede helft had H. F. C. den vrij sterken wind E?en, maar dit verhinderde een Haarlemsch overwicht tiet. Het vond tenslotte zijn uiting in een ten onrechte '••et voor off-side afgekeurde goal van Klein de Groot, t e even later gevolgd werd door 'n evenzeer ten onrechte 'oor off-side wel afgekeurde goal van Ligtenstein. Rapi- fctas antwoordde toen nog met een derde doelpunt, maar 'erder bleef de stand ongewijzigd. Rij H. F. C. onderscheidden zich ditmaal de beide backs, Kammeijer en Berendsen en verder in de voorhoede 'ooral Hagenaar en H. F. C.'s terecht populairste speler Gentis en vprder Ligtenstein, die weer opgesteld was en ton aanmerkelijke verbetering bleek, en Klein de Groot. Wiras had niet zijn dag; hij was vaak niet bijzonder 'jemvast ook had hij een neiging om, als er een Rapi- tiias-man op hem af kwam wanneer hij den bal in zijn tanden had. het leder zonder verdere overwegingen te ioolen, in plaats van den aanvaller te ontwijken en dan t'n bal uit te schieten. Toch heeft hij verdienstelijk werk i'orricht en over het algemeen kan men niet anders zeggen dat H. F. C. deze overwinning door goed werken te- Jacht behaald heeft en dat, wanneer deze vorm behouden raus Wijlt, de tweede overwinning in deze competitie, volgenden I Limburgla wndag te Weesp. en het behouden van de plaats in de R. B. C. «a klasse maar voor het grijpen liggen. J Standaard RANGLIJSTJES Kampioenschap van Nederland. 21— 8 11—10 13—16 8—14 7—12 Promotie tweede klasse. Af deeling I. gesp. gew. gel. verl. pnt v.-t. gem. 1 2— 5 PROMOTIE-COMPETITIE DERDE KLASSE. gesp. gew. gel, verl. pnt. v.-t. gem. Ellnckwijk 3 2 1 H. F. C. 3 12 de Volewljckers 3 1 1 Rapiditas 3 0 0 0—8 8—4 5—12 Afdeeling n. Emma Overmaas Vitesse Rigtersbleek Go ahead Afdeeling ni. 1 8 12— 7 Afdeeling IV. H. C. C.—Haarlem (4—3) H.H.C. hervond Zondagmiddag tegen aller ver wachting in haar goeden vorm en wist Haarlem in een keurigen en zeer spanenden wedstrijd een ne derlaag toe te brengen. Het bleek al spoedig dat Pijnakker er geducht het oog in had. Hij liet op verschillende manieren den bal zoo onverwacht draaien dat de „Haarlemmers" telkens en telkens weer missloegen. In het veldwerk kwamen bovendien slechts weinig fouten voor en dus had Haarlem een zwaren dobber. Veel verschil was er tusschen de beide partijen echter niet en een gelijk, spel had de verhouding beter weergegeven. Het winnende punt was ook niet de schuld van Haarlem doch een meevallertje voor H.H.C. De Mon had nl. in die beurt met zes worpen al twee keer drieslag genöteerd en 't zag er naar uit dat Noordhoff, die ook al weer tweeslag had, de derde nul in negen worpen zou zijn. Zoo ging het echter niet. Net bij den negenden worp raakt Noord hoff den bal goed. Voetelink moest er in het verre veld, waar de bal in het lange gras aan den kant verdwenen was, achteraan. Hij kon den bal echter niet direct vinden en zoo kreeg Noordhoff tijd een home run te loopen. Over de in dezen wedstrijd zoo schaarsche punten nog het volgende: H.H.C. wist haar eerste ^unt al in de eerste in nings te maken dank zij een honkslag van Noord hoff en het feit dat Hunik den bal na den tik van Mulder niet. onmiddellijk vast had. Haarlem wacht te met het eerste punt tot de derde beurt toen Hunik door vier wiid op de honken kwam en later door een fout van Verwey thuis kon komen. In de vierde beurt zorgden, honkslagen van Kloos en Fer ment voor nog een punt en daar H.H.C. niet meer gescoord had, was.nu .de stand 21 voor Haarlem. In de zesde beurt wist. H.H.C. den stand wèer in haar voordeel te veranderen! B.aas en Hartog kwa men door honkslagen op de honken en de tik van Siepel hieln hen beiden over de plaat. Stand 3- voor H.H.C. In de zevende beurt maakte Haarlem den stand weer gelijk door een keurigen tweehonkslag van Bloemink en doordat Piinakker mis greep naar den hard geslagen bal van Voetelink, Hierna had echter H.H.C. het .gelukje met den zoek geraakten bal en was de stand 4—3. De drie hierop nog volgende, alle zeer korte slagbeurten, brachten geen veran dering meer. Rest nog te vermelden, dat Haarlem niet geluk kig was in het slaan. Twee innings eindigden met drie en twee met nog twee man on de honken. Bij H.HC. restte er telkens slechts één. Piinakker wiero 14 x drieslag en 6 x vier wijd De Mon 15 x drie slag en 2 x vier wijd, Haarlem saf 5 honkslagen. en maakte één fout, H.H.C. gaf 7 honkslagen en maakte 4 fouten. De ciifers der innings zijn: Haar.lem: 0 0 1 1 0 0 1 0 0 3. H.H.C.: 10000210* 4. Merkwaardigheden. De wedstrijd QuickBlauw Wit. eindigde na ne gen innings, dank zij den goeden" vorm van den werper Geestman en Wilders, met den stand 00. wat tot nu toe niet voorgekomen was. Daartegenover staat dat een negental in de Haar- De Haarlemsche Zcilverceniging hield Zondag onderlinge wedstrijden. De stalt van de deelnemers. (Foto De Haas) Zwemmen De Haarlemsche Zwemkampioenschappen Het eerste gedeelte van de Haarlemsche zwem kampioenschappen die gisteren te Heemstede in de zwemvijvers „Groenendaal" werden verzwommeo onder de auspiciën van de HPC zijn uitstekend ge slaagd. Ongeveer 120 zwemmers en zwemsters na men aan de wedstrijden deel. De publieke belang stelling was uitstekend zoodat er een gezellige sfeer in het bad heerschte toen starter G. Voogd de zwem mers aan de start riep voor het eerste nummer van het programma de 100 M. borstcrawl. Dit nummer werd in 8 series verzwommen. De sterkste krachten waren in de laatste serie opgesteld. Niettemin wa ren de voorseries zeer interessant. Door dat Kloots van HPC niet aanwezig was, werd in de laatste serie met A. H. Sipkema van HPC, A. v. d. Boogaerde van DWR en H. Smits van Zwemclub Haarlem gestart. Sipkema was favoriet en hij heeft dan ook niet teleurgesteld. Onmiddel lijk zette hij een uiterst snel tëmpo in dat de beide anderen niet vermochten te volgen, v. d. Boogaerde hield echter goed bij en toen Sipkema zich tegen de finish inhield zag hij kans nog in te loopen.Smits werd derde. De tijd van Sipkema bedroeg 1 min. 3.8 sec. Sipkema werd hiermede kampioen van Haarlem. Smits veroverde het Juniorkampioen schap van den kring in 1 min. 8.4 sec. In de 100 M. borstcrawl dames ging de strijd om den titel voornamelijk tusschen de dames H. Bak ker en I.. Smit, beiden van HPC: Tnej. Bakker als meest geroutineerde won op overtuigende wijze in den goeden tijd van 1 min. 15.6 sec. Mej. Smit's tijd bedroeg 1 min. 17 sec. Het hierna volgende nummer de 100 M. rugslag heeren werd een overwinning van den H.P.C.'er F. de Geest in 1 min. 18.5. Op 100 M. schoolslag dames liet de titelhoudster Cobi Koster van de VZV jammer, genoeg verstek gaan. Nü ging de strijd om den' titel voornamelijk tusschen mej. Kraft van Zwemclub Haarlem en mej. A. v. Wijk van DWR. I-n de 'laatste baan kon mej. Kraft een kleinen voorsprong nemen dien zij langzamerhand vergrootte. Toen zij als eerste aan tikte had zij haar besten tijd gemaakt. Deze be droeg 1 min. 30.5 sec. De estafette heeren 4 x 100 M. borstcrawl werd een overtuigende zege van de HPC met haar zwem mers A. H. Sipkema-T. Kloots-M. Mauritz en F. de Geest, in 4 min. 28.3 sec. Een scherpe strijd werd gevoerd op het dames nummer 3 x 50 M. wisselslagestafette. Zw'emclub Haarlem was wel de favoriete. Door haar moeilijk heden met het keerpunt kon hét Haarlem-zwem- stertje Kamp er echter niet in slagen op het rug nummer de leiding te nemen. Mej. Sevensma van de HPC tikte dan ook als eerste aan. Mej. de Raedt van de HPC en de dames Kraft van Haarlem en A. v. Wijk van DWR kwamen vervolgens voor het schoolslagnummer aan de beurt. Mej. De Raedt verdedigde haar voorsprong evenwel met hand tand en de strijd bleef zoo uiterst fel dat ook de 3 crawlzwemsters vrijwel gelijk startten. Mej. Bak ker van HPC won dit in laatste instantie, zoodat HPC ook dezen titel won. Het schoonspringen door de heeren Have en van Hemsbergen oogstte veel bijval. Als laatste zwem- nummers werden verzwommen de 10 x 50 M. borst- crawlestafettes. Bij de heeren leverde de HPC de opmerkelijke prestatie als eerste te eindigen in den prachtigen tijd van 4 min. 59.1, al zoo een gemid delde van 29.9 sec. per zwemmer. DWR werd twee de en Haarlem derde. De ploeg van H.P.C. bestond uit W." v. Groningen, J. Stammes, D. Philippo, lemsche derde klasse een score bereikte van 53. Een ongeveer even groot getal is wel eens meer voor gekomen, doch behoort toch tot de. zeer groote uit zonderingen. Bovendien waren in die 53 runs zes homeruns begrepen! De overige uitslagen. R.C.H.: 5 1 0 3 0 1 0 3 0 13. H.C.K. 0 14 17 0 1 2 3 19. E.D.O. 2: 1110 0 0 2 0 5. Hilversum: 3 114 2 3 4 4 22. T.Y.B.B.: 0 0 0 0 0 2 0 0 1 3. H.H.C. II: 1 0 3 0 6 4 4 0 1 19. Haarlem II: 1 6 6 2 3 4 0 22. Quick II: 0 10 12 1 2 1 8. H.C.K. III: 10 10 0 2 0 4. Haarlem III: 0 2 8 2 7 12 22 53. E.D.O. III: 1 2 4 0 1 10 2 0 20. Schoten III: 0 0 0 0 1 0 1 0 1 3. RCH IV: 2 0 3 0 5 5 5 20. E.H.S. II: 4 0 5 4 0 4 2 19. Spaarnevogels: 5 2 7 8 4 26. Haarlem IV: 0 4 1 6 2 2 15. A.F.C. en Zeeburgia deelden de punten, 66, ter- wijl D.O.S. met 214 van The Catchers won, R.A.P. met 1716 van Schoten en Celeritas met 2812 van H.C.K. II. V.V.G.A. Ill—R.C.H. II ging niet door doordat V.V.G.A. III niet opkwam, terwijl H.H.C. IVT. Y.B.B. II uitgesteld werd tot Maandagavond en dan gespeeld wordt op het T.Y.B.B.-terrein. Korfbal NED. KORFBALBOND Kampioenschap van Nederland. Westerkwartier—Wordt Kwiek 12—0 Promotie-degradatie Noord-Holland 2e-le klasse. BilthovenOosterkwartier 01 Sportief—Archipel 3—3 3de/2de klasse. O. B. Z. B.Oosterpark scheldsr. n. o. De Zwaluwen—Sportief 2 2—2 Competitie Noord-Holland Derde klasse C- BJauw Wit 5—Ready Tecka afgek, (De Avierikaansche polshaogspringer Warmerdam, een athleet van Neder- landsche afkomst, wiens grootmoeder tiog in Haarlem woont, heeft het wereldrecord gebracht op 4.718 meter.) Neem een polsstok en ga springen Niet althleten stervelingen, Spring zoo hoog als je maar kan; Lap je het een tikje beter Dan een hoogte van twéé meter, Nou, dan kan je er wat van. Ben je jong, wil je probeeren Om die kunst eens goed te leeren, In practijk en theorie. Nou, dan zul je na veel pogen Je prestatie wel verhoogen Van twee meter hoog tot drie. Kun je op talenten bogen Om dit verder te verhoogen, Dan bereik je in die sport Nog de machtige prestatie, In ons land al een sensatie, Dat het haast vier meter wordt. Maar dan is 't ook afgeloopen, Het betaamt je niet te hopen, Dat je het nog beter doet, En wie dat nog wil weerleggen, Wil ik in gemoede zeggen, Dat hij 't eens probeeren moet. 'k Wou er maar alleen op wijzen Dat je nooit komt in de prijzen, Als je springt met Warmerdam; Want wanneer die knaap gaat springen Kan geen ander er naar dingen Van den Nederlandschen stam. Voor zijn zeer bijzondre sprongen Worde' dus zijn lof bezongen, Warmerdam, Amerikaan; Maar hij is toch ook jandorie Nog een tikje Holland's glorie Warmerdam, da's mooi gedaan. v. Zadel, T. Kloots, J. Siegmund, F. de Geest, P. Kramre, M. Mauritz en A. H. Sipkema. De DWR-dames veroverden den titel bij de da mes-estafette, in 6 min. 11.2 sec. Aanvankelijk voch ten Haarlem en HPC om de tweede plaats, doch toen de HPC haar snellere krachten in de baan wierp zakte Haarlem af naar de derde plaats. Het resultaat van dezen middag was dat de HPC 6 titels, Haarlem en DWR elk. 1 titel wonnen. Tot slot van den middag speelde de HPC tegen 'l Haarlemsch zevental. Dit is een zeer goede wed strijd geworden en uitstekend geleid door den heer Hazenberg. Het Haarlemsch zevental bestond uit N. Kollerie (doel), D. v. Viersen, E. Behle en Jan sen (achter) en J Kollerie, v. d. Boogaerde en P. Swier. Dit zevental nam direct door middel van J. Kollerie een voorsprong. HPC maakte daarop gelijk door Sipkema (11). Nog voor 'de rust scoorde Kollerie opnieuw van de 2 M. lijn af. (1—2). Na de rust kreeg het Haarlemsch zevental enkele kansen om de score te verhoogen, waarvan niet werd geprofiteerd door het goede werk van de HPC-achterhoede. Eerst toen van Viersen het wa ter moest verlaten kon Braam den stand gelijk ma ken (22), waarmede het einde kwam. Naar wij van den secretaris van de technische commissie van den Ned. Zwembond vernemen, worden de nationale spring- en zwemkampioenschappen 1941 op 9 en 10 Augus tus te 's Gravenhage gehouden. Zondag werden in de zwemvijver „Groenen daal" te Heemstede de zwemkampioenschappen van den kring Haarlem gehouden. Hierboven 5 kampioenen. Het zijn v.l.n.r. eerste rij: Mej. C. Kraft, van „Haarlem", de heer F. de Geest van „H.P.C.", Mej. H. Bakker (H.P.C.). Tweede rij de heeren J. Smits (Haarlem) en A. H. Sipkema van H.P.C. Deze dames en heeren be haalden op verschllende nummers het kam- nioenschap. (Foto De Haasjf

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3