itteraire Kantteekeningen. A. J. CHRIST1AANSE Luidsprekers Uiiteikikfy P,msmdewi$&ek txpeditie Verhuizingen Transporten Besteldienst Reehorst de Groof ALKMAAR PACKET Dagbladreclame is niet te vervangen Paardensport De nationale kampioenschappen te Zandvoort. De kortebaan draverijen, die op Zondag 13 Juli door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in samenwerking met de Beverwijksche Harddraverij- vereeniging op den Boulevard Paulus Loot worden georganiseerd, beloven een buitengewone attractie voor de badplaats te worden. Het V.V.V.-bestuur heeft, gedaan weten te krijgen, dat de nationale kampioenschappen dit jaar op den Boulevard vei-reden worden. Hierdoor is men niet alleen verzekerd van een groot aantal inschrijvin gen, maar ook van een zeer spannenden strijd. Voor liefhebbers van wedden is bovendien nog de rota- lisator als extra attractie toegestaan. Schermen Scherm wedstrijden bij Brassine. Tien heeren van de „Junior Schermvereeniging Haarlem" namen deel aan den schermwedstrijd, die Zaterdagmiddag in den tuin achter de zaal Bras- sinne aan de Nieuwe Gracht onder leiding van dezen schermleeraar werd gehouden. Het was voor de meeste deelnemers, die gedurende zes of negen maanden een cursus hebben gevolgd van één les per week, de eerste officieele wedstrijd, zoodat het niet behoefde te verwonderen, dat enkele deelne mers zoozeer op winst speelden, dat natuurlijkheid en soepelheid verloren gingen en zoowel bij den aanval als bij de slagwering brute kracht een be langrijke rol speelde. De heer G. N. Endlich maakte een gunstige uit zondering, evenals trouwens G. Roos, die echter met zijn touché's minder - gelukkig was. Bij deze twee schermers was tenminste sprake van het saluut met het wapen als beleefdheid tegenover den te genstander, van een goede houding en een be hoorlijke dekking en zij brachten eenige afwisseling in de uitdagingen, bedreigingen, aansluitingen ei parades. De heer Endlich verloor van de heeren K. Schou ten de Jong en W. de Keyzer en kwam evenals de heeren Schouten de Jong. de Keyzer en Eebes met zeven gewonnen partijen uit den strijd. Met veertien ontvangen en drie-en-dertig gegeven treffers leg de hij echter beslag op den eersten prijs. Een resul taat, dat hel vertrouwen wettigt, dat de heer End lich het Haarlemsche politiecorps op waardige wijze op de op 19 Juni a.s. te Deventer te houden politie- schermkampioenschappen zal vertegenwoordigen. De heer Schouten de Jong viel op door zijn agres sief spel en door zijn energieke slagweringen, doch veel liever zagen wij de meer technische beheer- sching van de heeren Eebes, Van Eyndhoven en Roos.-Laatstgenoemde won slechts twee van de ne gen partijen namelijk van Van den Bosch en K. Klerk, doch behoorde qua stijl tot de besten. De leeraa-r van de Junior-Schermvereeniging Haarlem, de heer Brassinne, besprak na afloop van de wedstrijden de gemaakte fouten en de belang rijkste tekortkomingen en reikte na de bekendma king van den uitslag een herinneringsmedaille uit aan de vijf best geplaatsten. Lawntennis De competitie. Haarlem heeft het tegen de Metselaars niet kunnen bol werken. De enkelspelen brachten reeds .een 14 achter stand. Hier zorgde mej.. Goeting voor een goed winstpunt. Met de goede cijfers 6—4 6—0 won zij van mevr. Dehnert. De dubbelspelen hadden dus alle gewonnen moeten wor den, had Haarlem ook den wedstrijd willen winnen, Hierin Is Haarlem niet geslaagd, al heeft het niet veèl gescheeld. Het tweede heerendubbelspel werd op het kantje af ver loren met 810 in de derde set. Was toen nog een gelijk spel mogelijk geweest, ook dat heeft niet mogen gelukken, want het eerste gemengdlubbelspel werd tegen verwach ting verloren, mede veroorzaakt door een lichte voet blessure van mej. Blikslager. Zoodoende werd de ietwat teleurslelende uitslag een 4—6 verloren wedstrijd voor de Haarlemmers. De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste klasse. Haarlem—Metselaars 4—6 Heerenenkelspel: Mr. J. Dolleman verliest van P. Godefroy 36, 3—6. J. Oudes verliest van J. Hendriks 4—6, 1—6. A. E. Erdman verliest van F. Eenhoorn 3—6, 64, 06. Damesenkelspel Mej. Z. Blikslager verliest van mej. L. M. Godefroy 2—6, 6—4, 3—6. Mej. J, Goeting wint van mevr. W. M. Dehnert 6—4, 6—0. Gemengddub belspel Mej. Z. Blikslager en ,,Dr. Zalfstra" verllèzen van mej. L. M. Godefroy en F. Eenhoorn 3—6, 6—1, 5—7. Mej. I. Adams en A. Schoute winnen van mevr. W. M. Dehnert en B. de Lange 6—2, 8—6. Heerendubbelspel: Mi-. J. Dolleman en „Dr. Zalfstra" winnen van F.'Een hoorn en P. Godefroy 61, G—2. A. E. Erdman en A. Schoute verliezen van B. de Lange en J. Hendriks 6—3, 2—6, 8—10. Damesdubbelspel: Mej. I. Adams en mej. J. Goeting winnen van mevr. W. M. Dehnert en mej. L. M. Godefroy 36, 6—3, 6—4. De competitie-uitslagen luiden: Overgangsklasse: WestrustT.C.H. (gestaakt) 32 Tweede klasse: T.C.G. 2Beverwijk 35 T.C.H. 2—Westrust 2 2—6 HeemstedeT.C.G. 3 44 WimbledonHaarlem 2 35 Beverwijk 2Swift 2 53 Derde klasse: Westrust 3Ruïne 44 T.C.G. 4Heemstede 2 26 Ruïne 2Duinlusf 71 Ballen jagersBeverwijk 3 44 Dukilust 2T.C.G. 5 44 Heemstede 3Wimbledon 2 53 T.C.G. 6—Westrust 4 5—3 Beverwijk 4Bakkum 17 Zeilen HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De Zondag gehouden onderlinge wedstrijden der H.Z.V. troffen het ditmaal zeer bijzonder. Er stond een prachtige bries, waarbij net van top gezeild kon worden. Er werd dan ook vinnig gestreden om de prijzen. De uitslagen zijn: B.M.'s: 1 An je, stuurman J. F. Schmitz, 2 Bibber, stuurman II. v. d. Zee, 3 Hawk, stuurman W. Hartman. Gemengde klasse: 1 Puzzle, stuurman W. van Baaren, 2 Jantje Klasina, stuurman W. Geerts. Athletiek Dubbele zege van het Christelijk Lyceum. De keurploègen van de Haarlemsche schoolathlete» wa ren Zaterdagmiddag op het Haarlem-terrein bijeen voor de districtswedstrijden van de Centrale Commissie voor Schoolathletiek. (C. C. S. A.). Verleden jaar konden deze' wedstrijden geen doorgang vinden, maar dit jaar had een aardig aantal scholen voor den vierkamp ingeschreven. Evenals andere jaren was ook nu weer de ploeg van het Christelijk Lyceum favoriet, en ook dit jaar hebben zoo wel de meisjes als de jongens Lyceïsten beslag weten te leggen op den eersten prijs. De ploegen van het Lyceum hebben de overwinning dit jaar echter lang niet cadeau gekregen en meer dan andere jaren ontwikkelde zich een spannende strijd, waarin ook. de H. B. s. A en de eerste H. B. S. B een woordje meespraken. Wel behaalden de jongens van het Christelijk Lyceum het maximum aantal punten van 28 door op alle nummers één te worden, maar soms waren de verschillen uiterst gering. Bij het bal- wevpen meisjes werden de Lyceum vertegenwoordigsters door die van de H. B. S. A en de H. B. s. B overtroffen. Naast de goede prestaties van de ploegen waren er enkele opvallend goede individueele prestaties. De 100 meter havdloopen was voor den H. B. S. B'er H. de Ronde in den goeden tijd van 12 sec. Later in de esta fette, toen de Ronde een achterstand had in te loopen, door de Lyceïste J. Nijenhuis. die ook reeds bij het hard- loopen van zich had doen spreken. Dit meisje en haar schoolgenoot H. de Jamaer boekten een dubbele zege, In hel lotaalklassement bij de jongens bezette het Chris telijk Lyceum met H. de Jamaer, E. oudman, A, Kastelein en J. Noorda de eerste plaats met 28 punten. De ploeg van de H. B. S- A met Prins, Schouwenaars, Schnitger en van Kersen werd tweede met 23 punten, terwijl de eerste H. B. S. B met 17 punten als derde uit den strijd kwam. Bij de meisjes was de volgorde van de eerste twee ploe gen dezelfde met: Christelijk Lyceum 22 punten en H. B. S. A. 18 punten. Een aardige prestatie werd er bij de meisjes geleverd d.oor de ploeg van U. L. O. B, waarbij vooral het meisje Növerras veel tot het succes bijdroeg. De Zandvoorlsche U. L, O. ender leiding van den heer Pagee sloeg met zijn jeugdige deelnemers geen slecht figuur door in beide klassen de vierde plaats te bezetten. De organisatie van de wedstrijden, die in handen was van den heer J. Hut, was uitstekend, evenals de ver; ging van het terrein, waarvoor de terreinknecht Stoop een pluim verdient. De athleten van de H. A. V. maak ten zich verdienstelijk als juryleden. De ploegen van het Christelijk Lyceum, die verleden jaar het Moormanschild en de Gerritsen en van Kempen beker hadden gewonnen, zullen dus ook dit jaar weer de tropheeën in Rotterdam gaan verdedigen. Deze wedstrij den worden gehouden op de Nenijto-banen in Rotter dam. Ook de jongensploeg van de H. B. S. A heeft ver zocht aan deze wedstrijden te mogen deelnemen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN H.A.V. „HAARLEM". Wanneer er geen belangrijke atletiekwedstrij den zijn, benut de H.A.V. „Haarlem" vrije Zon dagen om de conditie van haar athleten in goeden vorm te houden. Een rustperiode in het hart van het seizoen is achteruitgang, zoodat Zondag be steed werd aan onderlinge wedstrijden. Hieraan waren ook enkele nummers voor niet H.A.V Haarlem-leden toegevoegd. Bijzonder verheugend was het een 30-tal nieuwelingen aan de start te zien verschijnen. Men zou hieruit kunnen conclu- déeren, dat de athletiek in Haarlem langzamerhand tot de massa gaat spreken. Hoewel de H.A.V. Haarlem de kracht harer leden meestal wel bij voorbaat kan beoordeelen, toch doen zich telkens weer verrassingen en nieuwe gezichts punten voor. In het bijzonder ging de belangstel ling uit naar de verrichtingen der jongeren. Het bleek wel dat bij „Haarlem" door serieuze training veel is te bereiken. De prestaties van de Heems kerker Brouwer op het nummer verspringen, houdt een belofte in. Ook de discus werper Mulder be wees met een worp van 38 meter, vooruitgang te boeken. De strijd op de 3000 Meter was bijzonder interessant en werd na krachtigen tegenstand van Jordens-Wijngaarden, enz. door den Zandvoorter Paap op uitstekende wijze gewonnen. Voor onderlinge wedstrijden was er nog een aar dige publieke belangstelling. Gezien het minder ^gunstige weer en een stevïgen dwars over het veld staa-nden wind waren over 't algemeen de tijden alsmede de spring- en werpprestatïes goed. De voorzitter, de heer v. d. Mey, -reikte na afloop de diverse prijzen uit. Wielrljden H. R. C. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield onder groote belangstelling haar eersten wedstrijd der zomer competitie. De A- en B-klass©* reden 40 K.M., de Oklasse 20 K.M. Junioren 12i/2 K.M. De uitslag werd na een zeer spannende eind spurt A- en B-klasse 40 K.M. 1 L. Schelf out 6 pnt., 2 M. Taverne 5 pnt., 3 C. Th. de Gier 4 pnt., 4 J. Smit 3 pnt., 5 B. Fennis 2 pnt., 6 H. van Es 1 pnt., 7 W. Fennis 1 pnt., 8 J. Westbroek 1 pnt., Ch. Schelfouf en J. Lasschuit, pech. C-klasse 20 K.M.: 1 G. Evers in deze categorie moestèn velen den strijd staken wegens pech. Junioren 12yz K.M.: 1 J. Evers 6 pnt., 2 Bakken- hove 5 pnt. H. S. V „DE KAMPIOEN". Bovenstaande, vereeniging hield Zondag een record- wedstrijd over pl.m. 40 K.M. Vele renners moesten dien middag op de Olympische baan starten, mede met het slechtè weer was de belangstelling niet groot. De uitslag luidt: B. Dhaene tijd 1 uur '5 min. 42 sec.; 2. MaVkensteijn tijd I uur 6 min. 37 sec.; 3. J. Burggraaf t d 1 uur 17 min. 5 sec. Overige renners door pech opgegeven. Donderdagavond j.l. werd nog een trainingswedstrijd verreden over 26 K.M. hiervan werd de uitslag: 1. P. Bakker tijd 45 min.; 2. D. Claassen; 3. A. de Vries; B. Dhaene; 5. G. Bakker; 6. Schweitzer. Op de j.l. Maandag gehouden wedstrijden in het Stadion behaalde P. Duyn een 2en prijs bij de amateurs in een 6 K.M. wedstrijd. WEEK-ABONTNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Evert Zandstra. De wijde Stilte. Den Haag, Leopolds Uitg. Mij. Van den knappen schrijver van Het Klotsende Meer en De Vlammende Heide is ook dit nieuwste boek weer een in veel opzichten te waardeeren roman. Vooral zoolang de lezer met de hoofdfiguren Janke en Tjeerd te maken heeft, blijft de schrijver rustig en grondig in de beelding dier twee afge sloten karakters, waardoor ze als vreemde, maar gaaf-geteekende figuren voor oogen komen te staan. Janke Westra, die stamt uit. een oeroud Friesch boerengeslacht, heeft nadat haar ouders door te genslag de eigen belangrijke boerenbezitting zijn kwijtgeraakt als grootmeid gediend op de hoeve van een Rypkema en daar een avontuur met den zoon gehad. Een avontuur, waaraan misschien be rekening niet vreemd geweest was. Maar de jon gen laat haar los voor den wil van den vader, en Janke verdwijnt naar een tante in Grouw. Daar ontmoet zij Tjeerd Balma, uit Grouw geboortig maar in Holland (bij Haarlem, in de buurt van Spaarndam) op de boerderij van Ger Koedijk als knecht werkzaam. Tjeerd is twintig jaar ouder dan Janke en heeft kort tevoren zijn vrouw verloren. Als hij voor een sterfgeval naar Grouw reist zint hij tevens op de mogelijkheid, in zijn geboortedorp een vrouw te vinden. Janke wil weg uit Friesland, waar zij zich verarmd en vernederd voelt. Het on bekende, rijke Holland, de trouwhartige oogen van Tjeerd en haar sterke wilskracht, die zich voorstelt daarginds een nieuw leven, een eigen bezit te kun nen opbouwen, doen haar besluiten met Tjeerd mee te gaan en als zijn vrouw, als vrouw van den knecht op De Weije Bliek een nieuw leven te beginnen Een begin zonder liefde, .maar ook zonder oneer lijkheid: nuchter en zakelijk, met op den onder grond den koppigen wil, tè zullen slagen in het weer tot maatschappelijk aanzien brengen van eigen lot en dat van Tjeerd. Als zij op De Weye Bliek arriveeren kan dub bele bruiloft gevierd worden, Ger Koedijk, de trot- sche boer, heeft daar juist zijn bruid, een rijke boe rendochter uit de buurt, binnengevoerd en van den nok van het huis wappert vroolijk het rood-wit- blauw. Lies, de jonge boerin is Ger's schoolvrien dinnetje geweest, ze is verwend en niet sterk. Ze is meer jonge dame dan boerin en kijkt een beetje over Janke, de vrouw van den knecht, heen. En Janke, wier hart en zinnen geheel op het grootboe renbedrijf, waarin ze geboren werd, zijn ingesteld en die bovendien - een allereerste kracht in. dat be drijf kan .wezen, geeft haar die koele houding vol komen bewust terug. Boeiend en met het talent waarover deze schrij ver beschikt worden nu de verhoudingen tusschen dit viertal menschen langzamerhand ontwikkeld. Janke's wil en wenschen gaan telkens ver buiten Tjeerd's begrip. Zij maakt hem vaak onrustig hoofd haalt en is in alles Tjeerd's meerdere in nuchtere activiteit. Zij houdt van Tjeerd als van den vader barer kinderen, die spoedig en jn regel maat verschijnen:.zonen wil ze hebben en krijgt ze, jongens die, in.haar droomen, later Friesche boe- - ren met eigen gedoe zullen zijn, waarin haar bloed, het bloed der Westra's, verjongd zal zijn en haar energie een voortzetting zal kunnen vinden. Op de hoeve van Koedijk worden ook kinderen geboren, - maar Lies blijft zwak en Ger Koedijk voelt pijnlijk wat haar ontbreekt als hij de vrouw van zijn knecht aan 't '.wérk ziet. Er is tusschen beide ge- .zinnen een woordeloos conflict dat vooreerst niet "wórdt opgelost.en waarbij, door de sterke karakters van den boer eii Janke, bet niet tot de voor de band liggende uitbarstingen komt. De geroutineer de, romanlezer verwacht zooiets, maar bii dezo ka- 1 rakters past dat niet en de schrijver u- houding heel zuiver en logisch ontwikkeld. Als we aan het eind van onze lectuurgekomen zijn zal Janke met een harer zonen weer op een Friesche State heerschen, maar eer het zoover is zullen we nog veel met de kinderen van de beide echtparen doorleven. De beheerschte bouw van den aanvang heeft dan in den roman echter plaats gemaakt voor een abrupter verhaaltrant. Er komen zoovele leden van de jongere generatie aan te pas, over wier doén en laten, als representanten van een nieuwen tijd Zandstra weer levendige beschrijving geeft, dat het bijna te druk wordt, ook door de opzette lijk afwisselende ongelijkheid der schilderwijze. Als deze roman een schilderij was zou men er van kunnen zeggen, dat het in de tweede helft een weinig gaat rammelen. Maar al zou'dan ook dit nieuwe boek de rustige, wei-afgesloten compositie van Het klotsende Meer missen dan staat daarte genover, dat het levendiger van gebeuren en voor velen boeiender van inhoud zal zijn en in ieder geval tot de. zeer goede Hollandsche boeken van den laatsten tijd gerekend mag worden. Dat er zooveel zich afspeelt of gedacht wordt zich af te'spelen in Haarlem en Haarlem's omgeving kan tenslotte voor onze lezers een aantrekkelijkheid te meer uit maken. Plero Gadtla Conti Landing op Capri. Geautoriseerde bewerking van Mr. Herman van den Bergh. Amsterdam, Strenghoil's Uitg. Mij. Een liefde onder koning Muratzooals de on dertitel van dezen roman luidt. Capri en koning Murat.... Nde geschiedenis van den laatste zal ons wellicht minder bekend zijn dan de schoonheid van het eiland, dat hij vijf-kwart eeuw geleden op de Engelschen deed heroveren. Maar de waarde van dezen uitstekend geschreven roman die ons hier bovendien in uitstekend Neder- landsch wordt voorgelegd, steekt noch in Capri, noch in den zwager van Napoleon, doch in de hier in voornamen vorm vertelde liefdeshistorie van den jongen huzarenluitenant Cusani-Velasco en de lief tallige Gagliarda. De autobiographische vorm, door den schrijver voor zijn roman gekozen, gaf hem aanleiding tot aardige en tevens serieuse beschrij ving van het leven der Italiaansche aristocratie te Milaan en Napels in het begin .der vorige eeuw. Zijn jonge liefde voor het niet tot die aristocratie behoorende bekoorlijke meisje wordt op een wijze, die den edelman past, beschreven en het zal den lezer spijten dat op zoo treurige wijze aan die wederzijds zoo nobele genegenheid een eind moest komen. Ook in de teekening van Cusani's vriendenkring in Napels en van het geheele maatschappelijke le ven jn Italië's steden gedurende de eerste tiental len jaren der negentiende eeuw is een prettige voornaamheid der waarneming, dié geheel in over eenstemming met'dat tijdsgewricht is. En voor den op historie beluste is het boek bovendien rijk aan documentatie en interessante gegevens over een landshistorie, waar wij als regel ons niet al te zeer in verdiept hebben. Landing op Capri is een zeer goede, een zeer beschaafde roman, waarvan de ver taling geen overbodigheid kan genoemd worden. J. H. DE BOIS. P. BROUWER, Arts, AFWEZIG tot DINSDAG 1 JULI.' De andere artsen van liet Ziekenfonds „IJmuiden" nemen waar. Wagen en Carrosseriefabriek. L. Heerenstr. 36-33 Haarlem. Telef. 14371 Wij bouwen alle soorten rollend materiaal. In hout en staal. Re paratie-inrichting en autoplaat werk. Electrisch en autogeen lasschen. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) was hij nog sneller. Een fraaie sprong werd er gemaakt bedroefd, maar zij zet door wat ze zich in het Te koop een z. g. a. n. eiken RE GENTON, Lumeystraat 4, IJmuï- den-Oost. FLINK DAGMEISJE gevr. van 8 tot 7 uur. Dr. Schuitstraat 6, Be verwijk. Te koop gevr. POPPENWAGEN voor meisje van 3 jaar. Ros, Nep- tunusstraat 21 rd., IJmuiden. GEVRAAGD EE N FLINK PERSOON voor expeditie per bakfiets en auto. Goed met publiek en per soneel kunn. omgaan, voorz. van rijbewijs en goede getuigen, leeft, niet ben. 20 jaar. Br. nr. B 144 Bureau van dit Blad. Mevr. DE VRIES, Herv. Pas torie, Zeestraat 86, Beverwijk, vraagt FL. DAGMEISJE, niet ben. 18 jaar. Aaiim. 's av. 78 uur. TE KOOP GEVRAAGD: alle soorten Meubelen, Koper werk, Kristal, Goud, Zolver enz. OVERBEEK, Jansweg 59 - Telef. 13256 Gevr. flink BAKKERSLEERLING of gevord. bakkersleerling bij Neyzen, Planciusstraat. Brood- en Banketbakkerij, IJmuiden. Gebleken is, dat er door vele personen, die NIET in aan merking komen voor het verkrijgen van een kosteloos Persoonsbewijs of een Persoonsbewijs tegen het halve legesbedrag, aanvraagformulieren hiertoe zijn ingediend. In verband hiermede vestig ik er de aandacht op DAT SLECHTS AANVRAAGFORMULIEREN BEHOOREN TE WORDEN AFGEHAALD EN INGEDIEND DOOR HEN, DIE ON- OF MINVERMOGEND ZIJN. AANVRAGEN VAN ANDERE PERSONEN ZULLEN TER ZIJDE WORDEN GELEGD. De Burgemeester van Velsen, M. M. KWINT. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VIS SCHÈRIJ. DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherjj maakt bekend, dat in verband met de verhooging van het aardappelrantsoen met een half kg., de detaillisten in de gelegenheid zullen worden gesteld op de aan hen uit te reiken toewijzingen 2 kg. in plaats van, zooals voorheen, li/o kg. per -op de toewijzing vermeld rantsoen te betrekken. In verband hiermede is bepaald, dat de plaatselijke verkoopkantoren van de V. B, N .A. op toewijzingen, welke zijn geldig verklaard tot 23 Juni a.s. of een la teilen datum 2 kg. per op de toewijzing vermeld rantsoen aan de detaillisten .zullen, afleveren, Voor toewijzingen, welke zijn geldig verklaard tot 22 Juni a.s. of een vroegeren datum blijft de af te leveren hoeveelheid gesteld op iy$ kg. per rantsoen. IJMUIDEN—HAARLEM—AMSTERDAM. - In verbinding met alle diensten in Nederland. BLOEMSTRAAT 126 IJMUIDEN Telet. 4467 GECOMBINEERDE MOTORBOOTDIENSTEN l@§ wrm tciüiJff Bootstelger Telef. 4101 Geregelde diensten IJmuiden Rotterdam. DAGELIJKS meerdere malen naar ALKMAAR, AMSTERDAM, DEN HELDER, WORMERVEER, ZAANDAM en omlig gende plaatsen. Doorzending door geheel Nederland. Voor nadere Inlichtingen aan de kantoren IJMUIDEN, Steigerweg 8, Telefoon 4301, VELSEN, Kanaaldijk b/d Rijkspont, Telef. Beverwijk 3313 5e TREKKING HAIGHTON CO. Wettige Premïeleenïng 1912 5e KLASSE, 13e LIJST TREKKING VAN MAANDAG 16 JUNI 1941 HOOGE PREMIEN 1000.—: 20433 t 400.—: 2844 10486 18108 18390 19887 200.— 3309 6350 6607 13645 14713 19042 100.—: 2200 4816 5331 5643 8158 9532 13413 17066 PREMIËN VAN ƒ70.—. 24 84 180 319 374 610 760 866 914 938 1025 1141 1147 1171 1275 1385. 1460 1471 1480 1497 1556 1584 1589 1593 1709 1825 1971 1984 2182 2184 2283 2337 2390 2430 2485 2547 2639 2642 2697 2866 2942 2970 2991 3084 3100. 3123 3367 3390 3521 3541 3545 3570 3782 3820 3863 3964 3997 4075 4350 4378 "4425 4430 4532 4550 4686 4879 4982 5018 5138 5269 5460 5461 5580 5606 6144 6208 6323 6352 6391 6404 6467 6477 6482 6746 6752 6764 6768 6819 6868 6909 6915 7015 7045 7162 7181 7284 7305 7391 7393 7426 7445 7479 7537 7544 7767 8011 8105 8122 8484 8587 8617 8670 8834 8904 8908 8981 8985 8997 9000 9001 9274 9330 9705 9710 9735 9773 9836 9850 10022 10034 10036 10069 10100 10127 10244 10266 10269 10309 10480 10617 10618 10622 10837 10838 11032 11164 11167 11231 11235 11344 11523 11616 11643 11681 11682 11713 11850 11925 12039 12104 12137 12180 12186 12363 12531 12669 12829 12861 12881 12936 12959 13039 13G78 13312 13597 13637 13683 13732 13753 13771 13818 13964 13989 14009 14068 14099 14105 14148 14159 14189 14233 14261 14453 14466 14501 14595 14624 14645 14694 14876 14899 15032 15079 15322 15410 15502 15516 15626 15642 15779 15898 15908 16008 16015 16106 16137 16222 16235 16253 16313 16358 16381 16412 16502 16516 16748 16822 16865 17069 17100 17131 17137 17343 17411 17473 17554 17695 17776 17813 17939 17990 18075 18170 18207 18397 18486 18587 18787 18812 18918 18948 18979 19287 19300 19307 19402 19499 19656 19662 19666 19764 19825 19962 20099 20148 20252 20283 20285 20319 20362 20364 20398 20406 20599 20614 20616 20669 20777 GEEN PREMIËN 26i, 544 791 419 587 807 999 1308 1647 430 637 812 1041 1899 1911 1935 3019 1656 1948 2156 3116 3119 3144 15 217 229 230 231 441 443 471 513 532 683 686 .725 733 762 836 878 900 932 937 966 976 996 1042 1044 1105 1112 1162 1205 1220 1296 1374 1505 1536 1551 1575 1576 1638 1646 1669 1703 1736 1747 1786 1858 2007 2011 2017 2023 2063 2237 2329 2332 2349 2438 2597 2598 2604 2614, 2627 2632 2651 2813 2865 2906 2932 2937 2955 2972 3036 3040 3045 3054 3058 3069 - 3146 3148 3195 3204 3220 3269 3276 3291 3314 3335 3341 3437 3504 3532 3539 3552 3599 3673 3683 3698 3739 3768 3814 3819 3852 3865 3894 3932 3965 3980 3982 4010 4251 4285 4321 4334 4358 4365 4391 4423 4443 4459 4465 4529 4567 4577 4588 4628 4699 4711 4717 4747 4752 4819 4848 4858 4924 5045 5059 5062 5063 5068 5106 5131 5142 5173 5202 5222 5358 5374 5377 5383 5411 5419 5431 5436 5476 5489 5503 5505 5540 5562 5576 5585 5652 5666 5824 5829 5847 5855 5864 5903 5955 6034 6045 6068 6081 6083 6084 6119 6166 6269 6299 6305 6327 6450 6464 6507 6558 6561 6562 6582 6611. 6648 6677 6783 6812 6856 6897 7117 7132 7174 7184 7377 7412 7430 7435 7564 7604 :7632 7776 8225 8290 8592 8618 8879 8891 9278 9285 9300 9478 9520 7778 7787 '7788 8063 8087 8138 8150 8177 8342 8345 8380 8389 8416 '8509 8512 8668 8693 8769 8777 8831 8858 8862 8909 8931 8982 9004 9006 9033 9066 9302 9314 9324 9353 9382 9399 9422 9458 9527 9561 9592 9596 9612 9620 9628 9636 9653 «661 9664 9638 9711 9719 9724 9730 9912 9935 9970 10030 10070 10095 10223 10227 10279 10294 10304 10355 10379 10459 1C462 10549 10558 10629 10636 10682 10683 10704 10708 10737 1C74A 10748 10752 10760 10789 10828 10912 10943 11031 11040 11041 11073 11075 11094 11127 11250 11258 11354 11362 11379 11395 11427 11481 11482 11486 11518 11520 11521 11548 11618 11646 11S50 11687 11742 11755 11788 11789 11821 11879 11932 11942 11945 12016 12102 12122 12182 12208 12286 12289 12324 12335 12336 12371 12378 12397 12503 12505 12572 12575 12616 12666 12702 12707 12756 12763 12764 12773 12818 12869 12915 12916 12955 13026 13071 13084 13162 13172 13182 13203 13226 13242 13253 13265 13276 13352 13398 13442 13443 13449 13495 13591 13623 13639 13658 13685 13773 13799 13820 13827 13844 13E89 13890 13913 13920 13954 13972 14033 14067 14082 14097 14118 14129 141.66 14183 14191 14199 142Ó9 14222 14246 14251 14278 14351 14368 14370 14372 14385 14396 14415 14416 14456 14458 1449.2 14522 14523 14623 14638 14669 14763 14800 14852 14863 14873 14930 14970 15009 15025 15037 15124 16131 15174 15178 15219 15298 15325 15355 15409 15431 15465 15526 15547 15590 15651 15678 15736 15747 15818 15833 16865 15892 15903 15920 15954 15980 15985 15997 16001 16064 16192 16223 16245 16246 162°6 16379 16414 16429 16435 16456 16465 16549 16572 16576 166C2 16625 16634 16659 16716 16.727 16776 16796 16803 16806 16855 16868 16941 16979 17020^17025 17103 17107 17185 17206 17215 17233 17270 17315 17356 17373 17386 17399 17416 17422 174-25 17507 17524 17567 17587 17609 17620 17622 17623 17625 17639 17649 17652 17658 17680 17703 17713 17921 18039 18111 18147 18158 18180 18214 18222 18287 18319 18340 18402 18434 18433 18477 18509 18534 18543 18556 18606 18671 18682 18705 18712 18719 18720 18771 18783 18802 18865 18881 13947 18983 189S1 19073 19106 19202 19215 19219 19225 19241 19243 19251 19275 19282 19309 19329 19407 19436 19451 19555 19625 19634 19691 19733 19741 19864 19892 19917 19941 19952 20009 20014 20065 20085 20096 20125 20126 20144 20149 20207 20212 20223 20324 20342 20356 20375 20387 20389 20403 20442 20608 20623 20635 20658 20773 20795 20826 20874 20889 20892 20906 20942 20964 ONGECORRIGEERD Verbeteringen 5e klasse, 12e lijst: Premiën van 70.—: 20912 ontbreekt; Geen premiën: 396 moet zijn 890; 13015 ontbreekt. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Kunstmatig drogen en malen van gras en klaver. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd deelt het volgende mede. In een officieele publicatie van 16 Mei j.l. werd er op gewezen, dat voor het kunstmatig drogen en malen van gras en klaver ver gunning moest worden aangevraagd bij het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in OorJogstijd. Daar deze mededeeling tot mis verstand aanleiding heeft gegeven wordt er thans op gewezen, dat alleen vergunning aangevraagd behoeft te worden door den exploi tant. van een inrichting voor het drogen en/of malen van gras en klaver. Veehouders kunnen dus zonder eenige formaliteit hun gras laten drogen en het gedroogde en al of niet gemalen product naar hun bedrijf vervoeren, mits dit uitsluitend in eigen bedrijf wordt vervberderd. Deze regeling is getroffen ten einde de productie van gras- en klavermeel te kunnen controleeren en te bereiken dat al het gras- en klavermeel, dat niet in opdracht van telers en voor hun eigen gebruik is gemaakt, bestemd wordt voor de fabricage van meng- vervoederd

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4