IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Aanval op Solloem verijdeld. Herhaalde aanvallen op Haifa. 26e JAARGANG No. 190 Uitgave lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau iJmuider Courant: Kennernerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 17 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.13'/2, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Duitsch weermachtsbericht: Actie in het Oosten der Middel- landsche Zee en boven Cyprus. BERLIJN, 16 Juni (DNB) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In den strijd tegen de Britscke scheepvaart heeft het luchtwapen nieuwe successen behaald. In den Atlantischen Oceaan ten Westen van Gibraltar be streden gevechtsvliegtuigen een krachtig beschermd 'konvooi en vernietigden vijf vrachtschepen met tezamen 21.000 b.r.t. In Noord-Afrika viel de vijand aan het front van Solloem met vrij sterke strijdkrachten aan. Pe aanval werd verijdeld door het afweervuur van het Duitsch-Ttaliaansche troepen in samenwerking met het luchtwapen. Volgens de voorloopige berich ten werden zestig Britsche pantserwagens ver nietigd. De gevechten duren voort. Duitsche bom menwerpers vielen met bijzonder resultaat sterke vijandelijk colonnes en concentraties voertuigen aan. Duitsche jagers schoten in felle luchtgevech ten boven het gevechtsterrein negen Britsche jacht en twee gevechtsvliegtuigen omlaag. In het Oostelijke bekken van de Middellandsche Zee bestreden Duitsche gevechtsvliegtuigen onder bevel van kapitein Kollewe met bijzonder succes een formatie Bfitsche oorlogsschepen. Zij brachten een lichte kruiser tot zinken door vier bomtreffers van zwaar kaliber en beschadigden een zwaren kruiser. Andere Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen op het eiland Cyprus verscheidene vliegvelden doeltreffend met bommen en boordwapens aan. Pogingen van den vijand om overdag de bezette gebieden binnen te vliegen mislukten. Jagers scho ten drie van de aanvallende Britsche vliegtuigen omlaag. Twee Britsche gevechtsvliegtuigen werden door een patrouillevaartuig en een mijnenveger, een ander door marine-artillerie neergeschoten. De vijand wierp vannacht op verscheidene plaatsen in West-Duitschland brisant- en brandbommen. De burgerbevolking leed geringe verliezen. Op eenige plaatsen ontstond onbeteekenende materieele schade in woonwijken. Nachtjagers schoten twee Britsche vliegtuigen omlaag. n Bij de afweer van vijandelijke luchtaanvallen heeft zich de onder bevel van den luitenant ter zee eerste klasse Heimberg staande patrouilleboot door het omlaagschieten van vier vijandelijke vliegtuigen bijzonder onderscheiden. BERLIJN, 16 Juni (D.N.B.) In aanvulling ep bovenstaand weermachtsbericht, verneemt het D.N.B. nog het volgende: In het weermachtsbericht komt een verhoogde activiteit in het geheele Oostelijke deel van de Middellandsche Zee tot uiting alsmede het feit dat de Britten, bij een poging om zich met geheel in den Zuid-Oosthoek van de Middellandsche Zee te latën insluiten en tevens zooveel mogelijk van hun verloren gegaan prestige te redden, thans naar het Noorden en het Westen tot een offensief zijn overgegaan. Aan het front van Solloem wordt een Britsche aanval met vrij sterke strijdkrachten gemeld, die echtep door de Duitsch-Italiaansche formaties op bloedige wijze is afgeslagen. Wanneer volgens de totdusver ontvangen berichten reeds de vermeti- girtg kan worden medegedeeld van zestig Britsche pantserwagens, dan blijkt hieruit niet alleen het optreden van een groot aantal Britsche gepantserde strijdkrachten, doch ook de hardnekkige en doeltreffende afweer der spilmogendheden. Bij deze afweer was ook een formatie Duitsche duik- bommenwerjers bijzonder succesvol, zonder eigen verliezen te lijden. De Britsche aanval op Syrië dwingt den tegen stander o.a. ook tot het in den strijd werpen van strijdkrachten op zee. Het Duitsche luchtwapen, da.thet Oostelijk gedeelte van de Middellandsche Zee thans nauwkeurig controleert, hindert deze scheepsbewegingen sinds korten tijd met succes Reeds op 13 Juni hebben Duitsche gevechtsvlieg tuigen ter hoogte van Beiroet een Britsche vloot- formatie aangevallen. Op 15 Juni volgde een nieuwe aanval op een formatie vijandelijke oor logsschepen Binnen twee dagen werden hierbij ondanks de sterke vijandelijke afweer drie Armenzorg. Vergelijking tusschen Haarlem en andere groote gemeenten. In de maanden Januari, Februari en Maart van dit Jaar werden te Haarlem ingevolge de Armenwet on dersteund respectievelijk 2256, 2289 en 2217 gezinnen en 740, 764 en 727 alleen-wonende personen. Er werd ln dat kwartaal uitgegeven f 435.757. Het gemiddelde bedrag per ondersteunde was f 1188. Het Centraal Bureau voor de Statistiek geeft ver- gelijkingentusschen de 7 gemeenten in ons land met meer dan 100.000 inwoners. Deze vergelijking is: Kosten per 1000 Gemidd. bedrag inwoners: per gesteunde: Amsterdam f 4171 f 10.72 Rotterdam f 4309 f 10.42 Den Haag f 3717 f 11.29 Utrecht f 2405 f 10.94 Haarlem f 3054 f 11.88 Groningen f 2462 f 7.53 Eindhoven f 670 f 9.75 Daaruit blijkt dus dat het gemiddelde bedrag dat. per gesteunde werd uitgekeerd te Haarlem het hoogst was. Daarop volgde den Haag.' Omgeslagen over het aantal inwoners stond Rotterr dam voor de grootste uitgaven voor Armenzorg. Daarna volgden Amsterdam en den Haag. Haarlem is 4 in de rij. Na Haarlem komen Utrecht en Gronin gen. Eindhoven had de minste lasten, daar is is ver houding de werkloosheid het laagst. Tenslotte geven we hier nog eenige cijfers van ge meenten in de omgeving. Totale Per 1000 Gemidd. uitgaven: inwoners: steunbedr. Velsen f 88.417 f 1806 f 9.42 Haarlemmermeer f 40.229 f 1250 f .6.21 Beverwijk f 43.104 f 1957 f 8.65 groote oorlogsschepen door bomvolfcreffers van zwaar kaliber tot zinken gebracht, resp. bescha digd. Wanner de Britsche zender Daventry gisteren beweerde, dat de Duitschers vanuit Syrië in de daar tusschen Engelschen en Franschen aan den gang zijnde gevechten ingrijpen, dan moet opnieuw gezegd worden, dat dit niet het geval is. De aan vallen, waarvan melding is gemaakt, geschieden veeleer van eigen, nieuw verkregen steunpunten in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee. De beide laatste weermachtsberichten hebben voor de eerste maal melding gemaakt van aanvallen van Duitsche vliegtuigen op het Britsche eiland Cyprus. Vliegvelden en militaire installaties en fabrieken werden met bommen en de boordwapens aange vallen. Hiermede is thans ook het Noordelijkste steunpunt van de Engelschen in de Middellandsche Zee in het onmiddellijke bereik van de Duitsche wapens gekomen. Carnegie Helclenfonds voor Nederland. Aan het verslag van het Carnegie Heldenfonds voor Nederland over 1940 zijn de navolgende onder steuningen, belooningen en onderscheidingen aan personen uit Haarlem en omgeving ontleend: Johanna M. Duker, 18 jaar, te IJmuiden, heeft 13 Mei 1940 twee gewonde matrozen gered uit het Noordzeekanaal aldaar, door gekleed te water te springen en de mannen zwemmende naar den wal te brengen. De beide matrozen waren met hun schip ,;Mijnenvegei' 2" in de lucht gevlogen. Als belooning is haar een bronzen medaille ge schonken. P. Steffens, 25 jaar, voeger, te Haarlem, heeft 10 Juli 1940 op den weg langs de Amsterdamsche Vaart aldaar, drie, voor een bestelwagen gèspan- nen, op hol geslagen paarden tot stilstand gebracht en daardoor onheil voorkomen. Als belooning is hem een bedrag van f 25 ge schonken. J. H. Feije, 43 jaar en H. J. Visser, 22 jaar, beiden Rijksveldwachter te Bloemendaal, hebben 29 Augustus 1940 twee voor een vierwielig voertuig gespannen, op hol geslagen paarden, tot staan ge bracht en daarbij zelf in levensgevaar verkeerd. Aan beiden is een bronzen medaille toegekend. ontwikkelde het gewas zich zeer gunstig. Op het oogenblik is de stand van het gewas zoo, dat men van de opbrengst uitstekende verwachtingen koestert. Wat of de prijzen zullen zijn en wat de opbrengst in geld zal zijn is nog niet te zeggen. Men rekent er echter op, dat voor de aardbeien geen maximumprijzen vastgesteld zullen worden. De fa brieken zullen ongetwijfeld dit jaar wel meer in- pulpen dan andere jaren. In eenige fabrieken is men reeds geruimen tijd bezig de vaten voor den oogst in gereedheid te brengen. Ook de binnenlandsche markt zal weer veel af nemen, daar het Beverwijksche product in ons land zeer gewild is. De frische verpakking in de kratjes en de nieuwe sloffen draagt hiertoe zeer veel bij. Ook dit jaar zal aan de verpakking weer veel zorg besteed worden. Vóór dat echter de groote toevloed komt zal nog wel ruim een week verstrijken. En als er deze •eek dan nog wat regen valt, want vooral de hoog gelegen gronden kunnen best een buitje gebruiken, dan kan het. wel eens een overvloedig aardbeien seizoen worden. Dezer dagen is de nieuwe motor-strandreddingboot de „C. A. A. Dudok de Wit", te Zandvoort gearriveerd. De boot is via IJmuiden en de Noordzee naar Zancl- voort gevaren. Foto: de reddingboot wordt op een onderstel getrokken door middel van een tractor. (Foto Stevens) De strijd in Syrië. Overtreding van het Prijzcn- beschikkingsbesluit. Goederen te Haarlem in beslag genomen. Door de politie te Haarlem is in samenwerking met den inspecteur van het Rijkstextielbureau pro ces-verbaal opgemaakt tegen twee winkeliers te Haarlem wegens overtreding van het prijzenbe- schikkingsbesluit. Bij den een werden drie regen jassen en bij den ander een groote partij textiel- goederen in beslag genomen. De Haarlemsche politie heeft voorts nog terzake van overtreding van het prijzenbeschikkingsbesluit proces-verbaal opgemaakt tegen drie winkeliers waarbij een aantal schoorsteenloopers, divan- en kapstokkleeden, 3 vloerkleeden en 9 reisdekens in beslag werden genomen. VICHY, 16 Juni. (D.N.B.) Volgens de hier ont vangen berichten valt van het operatiegebied Damas cus niets te melden. Fransche verkenningstroepen zijn in actie geweest in de streek van Koeneitra. Bij Kis- soe hebben sterke Engelsche gepantserde strijdkrach ten heftige aanvallen ondernomen, doch zonder suc ces. Bij een tegenaanval hebben de Franschen acht Engelsche tanks vernield. Volgens een bericht uit Beiroet hebben zes Fran sche jachttoestellen, die in het gebied van Derzaa- Soeida opereerden om de Fransche strijdkrachten te land te steunen, 18 Britsche jagers van het type Gladiator ontmoet. In weerwil van hun numerieke minderheid aanvaardden de Franschen den strijd. In een verbitterd gevecht werden drie Engelsche vlieg tuigen zeker en een vierde waarschijnlijk neerge schoten. Een Fransch vliegtuig moest binnen de vijandelijke linies dalen. Uit Beiroet wordt voorts gemeld, dat Fransche luchtmachtafdeelingen, die gisteren pas in Syrië wa ren aangekomen, onmiddellijk in actie kwamen. Zij vielen met succes Britsche schepen, die voor de Li- baneesche kust opereerden, aan. Verscheidene tref fers werden op de oorlogsschepen geplaatst. JOODSCHE SOLDATEN AAN ENGELSCHE ZIJDE. ALEPPO, 16 Juni (D.N.B.) Het te Damascus ver schijnende blad Al Siasse verneemt, dat een af- deeling van 5000 Joden aan de zijde der Engelsche troepen vecht. Men vraagt zich af, aldus het blad, hoe deze Joden betaald woi-den en of zij misschien hopen, van Syrië een tweede Palestina te kunnen maken. De Arabie ren zijn echter door ervaring wijs geworden en zul len hun land tegen Engeland en het Zionisme we ten te verdedigen. De te Aleppo verschijnende Al Gihad roept alle Arabieren op, Frankrijk te steunen in den strijd tegen de Engelsche onderdrukkers. Nu bewezen is, dat Engeland van Palestina en de andere Arabische Irakeesche gezant te Cairo, Noeri Said Pasja, op dracht gekregen den Arabischen regeeringen een Engelsch voorstel voor te leggen, dat neerkomt op de vorming van een Engelsch-Arabischèn staat. Syrië, de Libanon, Palestina en Transjordanië zouden daartoe behooren. Aan het hoofd zou de in Engel schen dienst staande Emir van Transjordanië ko men. Egypte zou als tegenprestatie een deel van het schiereiland Sinai krijgen, alsmede een deel van de' Palestijnsche Woestijn. Palestina zou een zekere autonomie krijgen en de Joden zouden bij het be stuur een vooraanstaande plaats innemen. Daaren tegen zou men de Arabieren in Palestina aanmoedi gen, naar Transjordanië en Syrië te emigreeren. FRANSCHE LUCHTAANVAL OP BRITSCHE ZEESTRIJDKRACHTEN. VICHY, 16 Juni (D.N.B.) Ofi meldt uit Beiroet: Het luchtwapen van de marine heeft gisteren om 19.00 uur een hevigen aanval gedaan op Britsche zeestrijdkrach ten aan de kust. Een Britsche torpedoboot werd ter hoogte van Saida getroffen en ging in vlammen op. Een tweede torpedoboot werd beschadigd. Heden ochtend vroeg bij het aanbreken van den dag kwamen onze schepen met vijandelijke zeestrijdkrachten, be staande uit, t.wee kruisers en vier torpedobooten in contact. Wij leden geen verliezen. HEVIGER STRIJD IN SYRIë. GENèVE, 16 Juni (D.N.B.) Naar Reuter meldt, maakt het officieele communiqué van het Britsche hoofdkwartier bekend, dat de gevechten in den cen- tralne sector van Syrië toegenomen zijn in hevigheid. VELSEN Het nieuwe gebouw van den G. G. D. Eenvoudig doch practisch ingericht. Met de vestiging van den G.G.D. in het perceel Jan Kostelijklaan no. 6 is de huisvesting van dezen dienst, die voorheen slechts beschikte over één kamer in het Gemeentehuis belangrijk verbeterd. In ons blad van .1. Vrijdag hebben wij reeds uitvoerig alle bemoeiin gen van dezen dienst weergegeven, die zooals men heeft kunnen lezen, zeer belangrijk en zeer omvang rijk is. Het nieuwe tehuis dat, zooals de directeur dr. L. S. Limborgh Meijer ons vertelde, ook als tijdelijk moet worden beschouwd, is sober doch practisch ingericht. Beneden is een ruime wachtkamer, waar een flink aantal bezoekers en bezoeksters ontvangen kan wor den. Verder vindt men op den beganen grond de ipreekkamer van den directeur en een vertrek voor den concierge, den heer Jaarsveld, die voorheen aan den Luchtbeschermingsdienst verbonden was. De :preekkamer van den directeur is even bescheiden ingericht als het geheele gebouw. Hij heeft thans echter de beschikking over een onderzoektafel en verschillende apparaten, terwijl voorts een paar kleed hokjes en een stalen kast voor het kaartsysteem aan wezig zijn. Zelfs een „Ahnengalerie", aardige plaat jes van heelmeesters in vroegere tijden, ontbreekt niet. Risselada als directeur der vennootschap onder ge lijktijdige benoeming tot commissaris en benoemd tot directeur de beer M. C. de Jong. Tevens werd besloten tot uitloting van 20 obligaties van de obli gatielening. N.V. RUBBER-, ASBEST- EN EBONIET- FABRIEKEN, v.li. GEBR. MERENS TE HAARLEM. De Zaterdag 14 Juni gehoudën algemeene verga dering van aandeelhouders heeft met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend aan den heer P. landen een groot Zionistisch Centrum wil maken, r>.. j 4. j„ (men zie hieronder.Red.) moet aan den Engelschen invloed in het oosten voorgoed een einde gemaakt worden. DE DERDE DUITSCHE LUCHTAANVAL OP HAIFA. BERLIJN, 16 Juni (D.N.B.) De derde Duitsche bomaanval op Haifa, ondernomen in den nacht van 13 op 14 Juni, heeft, evenals de vorige aanvallen, veel succes gehad. Bij goed zicht konden de Duitsche vliegers vaststellen, dat bomtreffers van het zwaarste kaliber midden op de 500 meter lange pier terecht kwamen. Geweldige brokken steen en cement wer den in de lucht geslingerd, een deel daarvan viel op twee torpedobootjagers, die langs de pier lagen. Men kan aannemen, dat de beide jagers aanzienlijke scha de hebben opgeloopen. EEN ENGELSCH—ARABISCHE STAAT? DAMASCUS, 16 Juni. (D.N.B.) Naar uit Bag dad wordt gemeld, heeft de onlangs benoemde Verduister goed. Zooals het moet. VAN 17 OP 18 JUNI 1941 van 22.04 tot 5.17 Maan op 18 Juni op 2.24 Maan op 18 Juni onder 15.51 Een moedig meisje. Zij leverde aanrander aan haar vader over. Zondagavond werd de 20-jarige dochter van den gemeente-veldwachter K. van Bennebroek tus schen Haarlem en Heemstede aangevallen door een onguur jongmensch. De jonge dame, die eerst hevig verschrikt was, herstelde zich spoedig en zette op haar fiets den aanrander na. In Den Hout op de Spanjaardslaan haalde zij hem in en dwong hem met behulp van omstanders mede te gaan naar Bennebroek, alwaar zij het jongmensch aan haar vader overleverde. Door de politie werd daarna proces-verbaal op gemaakt en de dader aan de politie van Haarlem, die reeds meerdere klachten over hem ontving, overgegeven. Het moedige meisje verdient voor haar kordaat optreden een extra-pluim. DE STRIJD FOND DE MIDDELLANDSCHE ZEE. Britsche soldaten, die in Noord-Afrika krijgsgevangen gemaakt waren, worden in een Italiaansche haven aan land gezet. (Foto Luce—Holland.), M, BEVERWIJK De aarrlbeieiimarscheii van D. E. 2000 wandelaars verwacht. Zooals wij reeds berichtten organiseert de R.K. S.y. „D.EM." Zondag 29 Juni de traditioneele aard- beienmarsch. De deelneming aan den tocht wordt zoo aantrekkelijk mogelijk gemaakt door een groot aantal extra-prijzen en de herinneringsmedaille in den vorm van een aardbei. Bovendien ontvangt iedere deelnemer een portie aardbeien. De burge meester van Beverwijk, mr. H. J. J. Scholtens, Deken P. J. Simons en mevr. A. A. van Hattum Dekker stelden o.a. prijzen beschikbaar. Het parcours is vrijwel gelijk aan dat van vorig jaar en voert langs de industrieën te Velsen door het bosch en duin naar Wijk aan Zee. Langs de Zee straat keeren de wandelaars weer terug naar Bever wijk, waar de groote rust wordt gehouden. Het tweede gedeelte van den tocht is geheel anders, daar dit langs den polder naar de Heemskerker tuinen gaat, waar de deelnemers de aardkien na tuurlijk nog rijfcelijk tusschen het groen kunnen zien. De start is om 12 uur in het veilinggebouw „Kennemerland". In het gidsje, dat D.E.M. voor deze marschen heeft uitgegeven, schrijft de burgemeester het volgende: „Gelukkig dat ook dit jaar een onzer plaatselijke vereenigingen wederom een wandeltocht uitschrijft. In de eerste plaats omdat zóó talrijke tippelaar gelegenheid krijgen om onze streek in haar zomer tooi te bewonderen. Bosch en duin, strand en zee, polderland en tuinen, groote waterwegen en in dustriegebied, zooveel boeiends en afwisselends toch is aan den wandelaar het beste besteed. Maar meer nog, omdat de wandelsport, in groepsverband beoefend, zoovele voordeelen en aardige kanten heeft. Als trouw deelnemer aan de Vierdaagsche Af- standsmarschen in het tijdvak 19161928 mocht ikvvan nabij de snelle opkomst van deze nu zoo bloeiende sport beleven. Onnoodig derhalve te ver zekeren, dat ik thans de algemeene verbreiding en geestdriftige beoefening, welke zij inmiddels over al in den lande is gaan genieten met vreugde zie. Aan alle deelnemers zij op den 29sten Juni van harte de verkwikking van lichaam en geest toege- wenscht, welke een forsche wandeling altijd biedt'' De aardbeienoogst. De eerste stoffen aan de markt. Aan de beide Beverwijksche veilingen is de aan voer van aardbeien in de afgeloopen week aan zienlijk toegenomen. Aan hel einde van de vorige week werden door verscheidene tuinders de eerste aardbeien van den kouden grond aangevoerd, die van goede kwaliteit waren. Het grootste gedeelte bestaat, echter nog uit bakaardbeien, die in de be kende doosjes aan de markt worden gebracht. Gis teren werden ook al eenige sloffen aangevoerd. De prijzen voor de vruchten laten tot nu toe niet veel te wenschen over. De doosjes brengen ongeveer van 35 tot 60 cent op en de sloffen van f 2 tot f 2.60. Kennemerland's roem is dit jaar echter wel zeer laat, want vorig jaar en in 1939 begonnen de spe ciale veilingen reeds op 18 Juni. Hiervan kan dit jaar geen sprake zijn, daar de hoeveelheden thans nog veel te gering zijn om hiervoor speciaal te gaan veilen. Het buitengewoon koude voorjaar heeft het gewas in den groei belemmerd, maar de door de pessimisten gevreesde gevolgen van het weer zijn zoo goed als achterwege gebleven. De bloemzetting kwam weliswaar later dan anders, maar daarna .Het nieuwe tehuis van den Gem Geneeskundigen Dcnst te Velsen. (Foto Baarda) Boven bevinden zich de werkkamer van den direc teur, den geneesheer dr. B. M. ter Borg en de zuster. Deze vertrekken zijn bescheiden, maar ook hier is alles zoo practisch mogelijk ingericht. Het is niet alleen de dienst zelf, die van de betere huisvesting profiteert. Ook zij, die orh de een of andere reden van den dienst gebruik moeten maken en dat zijn er velen zullen deze verbetering op prijs stel len. Ook de plaats van den dienst in het hartje van Velsen, aan een breede, rustige laan is zoodanig, dat zij uit alle deelen der gemeente, ook per bus of trein, gemakkelijk te bereiken is. IJMUIDEN De viscliaanvoer te Sclieveningen. Omzet was grooter dan verleden jaar. In de week van 1 tot en met 7 Juni waren de aanvoeren van kustvisch te Scheveningen weder be vredigend, aldus lezen we in „De Visscherijwereld", De week was door de Pinksterdagen kort. Eerst Woensdag kwamen de eerste aanvoeren van visch uit zee aan de markt. De vangsten waren goed. De vraag naar visch was groot. Er werden hooge prijzen betaald, zoodat de dagbesommingen nogal meevielen. In totaal werd in die week voor f 39.917 visch uit zee aangevoerd. Hiervoor kwamen aan de markt 2 motorkotters met f 290.20 en 280 schokkers f 39.627.30. Het gemiddelde van de schokkers komt op f 143 tegen vorige week f 136 per reis. De hoogst» dagbesomming werd gemaakt door den snurrevaadvi»- scher Sch. 137, schipper J. Pronk met f 694.80. De jaarcijfers komen deze week op 945 motorkotters f 144.599, 528 motorkaotters met f 86.918 en 5733 schokkers met f 579.463. In de overeenkomstige week van het vorige jaar was er door de buitengewone omstandigheden geen aan voer van visch uit zee en bedroeg de totale besom ming f 122.102, aangevoerd door 66 motorloggers met f 6951 en 375 schokkers met 32.901. Blijkens deze gegevens bedraagt dit jaar de verkoop van uit zee aangevoerde visch f 870.947, tegen vorig jaar f 122. 102 of f 658.845 meer. Van IJmuiden werden eenige partijtjes visch ten verkoop gezonden, van elders- eenige manden zoet- watervisch en van hier eenige kisten gerookte en ge stoomde scharren. De opbrengst bedroeg f 2348. De garnalenvisscherij was de afgeloopen week niet best. Slechts 3) dagen kon er worden gevischt en er werd weinig gevangen. De garnalcnvangst langs de kust leverde eveneens minder op. De Scheveningsche garnalenbooten brachten 3000 K.G. levende garnalen aan. De kwali teit was iets beter. Voor deze garnalen betaalde men f 7 tot f 11.70 per maand van 28 K.G. In totaal werd de afgeloopen week voor f 42,265 visch aan den afslag verhandeld. In de afgeloopen maand werd aan onzen afslag verkocht voor f 209.648.65, aangevoerd door 15 mo torkotters met f 3.029,40, 1301 schokkers met f 203,131,95 en aan visch van elders naar hier ten ver koop gezonden voor f 3.487,30. Verleden jaar Mei was het totaal bedrag f 30.215,60 aangevoerd door 17 motorloggers met f 15.534.40, 12 motorkotters met f 1.040,60, 116 schokkers met f 5.496, en aan visch van elders naar hier ten verkoop ge zonden voor f 8.144,60 zoodat deze maand voor f 179.433 meer visch is verkocht dan In Mei van het vorig jaar.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 7