LUIDSPREKER txpeditU £iikaen&tandiag) Ua-lkeaiet - Groote Feestavond Avond-Vierdaagsche. Luidsprekers Personeel gevraagd keukenmeisje? Verhuizingen 0 Tr an snorter ALKMAAR PACKET Besteldienst Reehorst de Groof VAN DER WEYDEN PIET KöHLER DE BOEMELBARON Vroolijk Bont-programm V. Dagbladreclame is niet te vervangen Kaatsen Bondswedstrijden te Bussum. HAARLEM WINT WEDEROM DEN WANDELBAL. In het Gemeentelijk Sportpark te Bussum heeft Zondag de Bondspartij der buitenafdeelingen plaats gehad. De lijst van deelnemers zag er als volgt uit: l. Bussum, 2. Rotterdam, 3. Haarlem, 4, Zaanstreek, 5. Amersfoort, 6. Hilversum..7. Den Haag, 3, Utrecht, 9. Zeist. 10. Amsterdam. In den eersten omloop was vernield, dat de Graaf aan den opslag niet zeker tegen Zaandam was maar toen her stelde hij zich en was het verdere van den dag uitstekend. Broersma heeft buiten verwachting gekaatst en maakte nog vele bovenslagen en Ilibma was wederom de ster van het veld. De eerste omloop verliep als volgt: Bussum R 8 8 4 8 8 2 4 6 4 8 Rotterdam C 6 2 8 6 6 8 8 8 8 0 0426866 32 58 In den 2en omloop kreeg M. Veenstra uit Hilversum in de partij tegen Amsterdam, toen de stand 2 spel gelijk was, een aanval van zonnesteek, wat tengevolge had. dat dr. Broersma overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Amsterdam won toen de partij. Haarlem maakte korte metten met Bussum; dit drietal kreeg slechts 1 spel. De partijen in den 2en omloop waren: De Haarlemmers speelden in den 3en omloop tegen het sterke partuur uit Amsterdam, doch de Haarlemmers zijn hier "niet te houden, 3 maal op 6 gelijk slaat Hibma den bal over alles heen; Broersma als De Graaf waren enorm; Amsterdam kreeg slechts een y2 spel. Ziehier de partij: Haarlem 8 8 8 8 8 6 8 54 Amsterdam 6 6 6 4 6 8 2 38 De eindstrijd ging tusschcn Haarlem en Den Haag; de vele toeschouwers hebben ook hier „Frisia" op z'n best gezien. Den Haag kreeg slechts 14 punten. Men oordeele den stand: Haarlem 8 8 8 8 8 8 48 Den Haag 2 2 4 2 4 0 14 Zoo won „Frisia" ten tweeden male den Zijlstra-Wandel bal. Behalve dezen wlsselprijs werd een zilveren medaille aangeboden als vereenlgingsprijs. Elke speler kreeg een zilveren potlood, behoudens de drie verguld zilveren draag- balletjes. Den Haag behaalde den 2den prijs. Roeien. De Nederlandsche roeikampioeu- schappen. JUTPHAAS 22 Juni. Het hoofdnummer van de Tri ton wedstrijden is tot ieders verrassing in een overwin ning van De Amstel geëindigd. Ongetwijfeld is dit een uitstekende prestatie van deze hurgerroeivereeniging, welke het in dezen strijd over de 3000 meter tegen de stu- dentenploegen Nereus, Laga, Njord, en Triton moest opnemen. Behalve in het begin is de overwinning van De Amstel geen oogenblik in gevaar geweest. De lange en harde slag bracht de ploeg na het uitlengen reeds een voorsprong. Wel werd in een laag baantempo geroeid, 30 slagen per minuut, doch de studentenploegen konden tegen deze goed getrainde ploeg niet op. Onderling vochten deze een feilen .strijd om de tweede plaats. Nereus, dat als winnaar gedoodverfd was, viel tegen en moest Laga tenslotte voor laten gaan. Het voortdurende spurten van Nereus, Laga en Triton kon het leidende Amstel absoluut niet verontrusten en met drie lengten voorsprong gingen de Amsterdammers als eerste over de eindstreep. De met zoo veel spaning tegemoet geziene strijd tusschen de sterkste vieren werd dus een ruim verdiende zege voor De Amstel. De Delftenaren veroverden tenslotte de tweede plaats, terwijl Nereus zich met de derde plaats tevreden moest stellen. Ook de Oude Twee leverde een groote verrassing op, doordat de twee van Argo er in slaagde de schier onver slaanbare ploeg van Willem III te overwinnen. Als laatste nummer werd de Oude Acht geroeid tus schen Nereus, Spaarne en Amstel. De Amsterdammers wisten op keurige wijze revanche te nemen voor de ge leden nederlaag in de oude vier. Van begin af aan was Nereus beter en vergrootte den voorsprong op regelmatig wijze. Met ruim li/3 lengte voor Amstel behaalde Nereus het kampioenschap. De acht van hei Spaanre was tegen deze ploegen nog niet opgewassen en bleef ver achter. De kampioenstitels werden dus als volgt verdeeld. Twee zender stuurman: Laga. Vier zonder stuurman: Triton. Oude vier: De Amstel. Oude Acht: Nereus. Oude Twee; Argo. Bij de dames werden voor het eerst officieele kam pioenstitels verleend. Daar de jury echter den stijl van de verschillende ploegen moeilijk kon beoordeelen, gold alleen de tijd als maatstaf. Ongetwijfeld zal men in den vervolge ook weer op den stijl moeten letten, daar het anders niet geheel juist is om titels in het damesroeien toe te kennen. De Jonge Acht b werd door de goed roeiende Nereus- ploeg op uitstekende wijze gewonnen. Spaarne en Triton leverden een heftig gevecht om de tweede plaats, dat tenslotte door Het. Spaarne gewonnen werd. De uitslagen luiden: Heeren Jeugdroeien in Maasvieren: 1. De Hoop in 3 min. 8 sec.; 2. De Tromp. Veteranenvier: 1. Spaarne; 2. De Amstel. Jonge Vier a: 1. Triton in 7 min. 54 sec.; 2. Argo, op 5 lengten; 3. Laga. Jonge Acht b: I. Nereus f'n 7 min. 2 4/5 sec.; 2. Spaarne In 7 min. 18 2/5 sec.; .3. Triton. Overnaadschc vier: l. Nereus in 8 min. 13 sec.; 2. Njord in 8 min. 22 sec.; 3. Viking; 4. Laga; 5. De Hoop. Oude Vier: 1. De Amstel, geen tijd (B.de Jong (bg), J. de. Jong, A. v. d. Kogel, H. C. Ranzijn (si.), G. Huying (st.); 2. Laga, op drie lengten; 3. Nereus; 4. Triton. 5. Njord. Jonge Twee a: 1. Njord; 2. Spaarne (op 1 lengte); 3. Laga; 4. Triton. Overnaadsche Vier: l. De Amstel In 9 min. 412/5 sec.; 2. Triton in 9 min. 50 sec.; 3. De Hoop: 4. Viking. Overnaadsche skiff: 1. Willem III, 9 min. 18 sec.; 2. Die Leylhe; 3. Spaarne. Jonge Skiff a: 1. De Hoop; 2. De Maas; 3. Willem 3. Lichte Vieren: 1, Willem III, 7 min. 36 sec.; 2. Argo; 3. Spaarne; 4. Triton; 5. Njord. Skiff Seniores: 1. De Laak (R. E. J. A. Marres) 9 min. 1 sec.; 2. De Maas (J. W. Mutz) 9 min. 13 sec. Veteranenvier: 1. Spaarne 5 min. 45 1/5 sec.; 2. De Amstel 5 min. 51 4/5 sec. Jonge Acht a: l. Laga in 7 min. 4 1/5 sec.; 2. De Amstel 7 min. 11 sec.; 3. Argo 7 min. 14 sec.; 4. Triton 7 min. 15 sec.; 5. Aegir 7 min. 20 sec. Oude Twee: 1. Argo (J. Boekesteyn (bg), J. J. van der Eyk (sl.), C. Bosman (st,); 2. Willem III. Veteranenskiff: 1. Maas (J. W. Muntz) 7 min. 9 3/5 sec.; 2. Triton op vele lengten. Oude Acht: l. Nereus in 6 min. 53 1/5 sec. (J. H, v. d. Waals (bg). C. E. v. d. Ploeg. M. C. ter Kuile, K. Dekken, J. Smit, S. de Wit, P. C. Timmerman, H. B. Pluim (sl.), H. T. L. Lim (st.): 2. Amstel, in 7 mina 11/5 sec.; 3. Spaarne in 7 min. 21 2'5 sec. Dames: Stijlroeien voor dames in skiff (seniores) 1. De Hoop (mej. E. F. M. Sanders); 2. Willem III (mej. E. B. Stom). Na overroeien gewonnen. Jeugdroeien in Maasvieren: 1. De Hoop 78 pnt.; 2. Tromp 69 pnt, Styiroeien Overnaadsche Skiff: l. Tromp 86 pnt.; 2. Spaarne 70 pnt.; 3. De Vliet 65 pnt.; 4. Viking 64 pnt. Stijlroeien Vieren Overnaadseh: 1ste heat: 1. Spaarne 83 pnt.; 2. De Hoop 78 pnt.; 3. Die Leythe 70 pnt.: 4. Argo. 2de heat: l. Willem III 85 pnt.; 2. De Vliet 84 pnt.; 3. De Amstel 57 pnt. In den eindstrijd komen De Hoop, Spaar ne, Willem III. Stijlroeien Vieren Juniores: 1. De Vliet 81 pnt.; 2. De Amstel 80 pnt.; 3. De Hoop 70 pnt.; 4. Wilem III 66 pnt. Stijlsnelroeien Gladde Vier: 1. Willem III 64 pnt. (kamp. v. Nederland) (J. Jana (bg), A. Janning, G. Groenewoud, G. C. Kunst (sl.), B. Schutte (st.); 2. Maas 54 pnt.; 3. Delft- sche Sport 42 pnt.; 4. Argo. Stijlroeien Achten: 1. Nereus (kamp. van Nederland) (E. de Kup (bg). 1-1. Rodbard, H. Bijlsma, W. Bexterman, M. Wetzlar, G. la Chapelle, H. Colijn (sl.), E. K. N. Lim (st.); 2. Viking; 3. De Vliet; 4. Spaarne. Stijlroeien in dubbele vieren: 7. De Hoop (J. A. Melle- gers (bg). E. Herman. M. E. E. Zeegers, E. J. Taconis, (sl.), E. K. N. Lim (st.); 2. De Vliet; 3. Spaarne; 4. Nereus. Stijlroeien Overnaadsche Vier: l. De Vliet 80 pnt.; 2. Spaarne 78 pnt. 3. Willem III 71 pnt. Boksen OPHEFFING BOKSVERBOD TE HAARLEM. Weldra openbare wedstrijden. De bemoeiingen van den voorzitter van den N. B. B den heer G. E. van der Werff Jr.. in zake het verkrijgen van opheffing van het in vele steden van ons land vigee- rende verbod tol hel organiseeren van openbare bokswed strijden. hebben ook in Haarlem tot een goed resultaat geleid. Het bestuur van de vereenïging „De Ring" met het hoofd dc heeren G. H. te Nuyl (instructeur) ei Band (penningmeester) kan thans de vruchten plukken van zijn gestadige pogingen om aan het amateur-boksen in ons rayon In breederen kring bekendheid te geven en tot bloei te brengen. Men heeft dan ook het voornemen, reeds in de tweede helft van Jul.1 in het Gemeentelijk Concertgebouw of in een andere, daarvoor geschikte, groote zaal wedstrijden te organiseeren, waarvoor de beste amateurs in ons land zullen worden uitgenoodigd. Daartoe behoort in de eerste plaats de Haarlemmer Hessels. sedert twee jaar vlieg- gewicht-titelhouder van Nederland, wien nog onlangs bij de kampioenschappen te Enschedé de prijs voor den besten stijl werd toegekend. Het moet voor dezen 20-jarigen jon geling een groote voldoening zijn, in eigen omgeving eindelijk eens te kunnen toonen, waartoe hij in staat is. Voorts zullen, Indien zij althans op een wedstrijddag beschikbaar zijn, diverse titelhouders in de andere ge wichten in den ring komen; ook zullen W. te Nuyl (licht), Kneppers (veder) en de tienvoudige kampioen Nieuwenburg (bantamgewicht) van de partij zijn. Het plan is, om het programma uit tien matches samen te stellen. De vereeniging „De Ring", die thans zes jaar bestaat, heeft veel gedaan om het boksen in onze omgeving op hooger peil te brengen; zij heeft daarbij uiteraard groote moeilijkheden te kampen gehad. Daaraan is het dan ook toe te schrijven, dat de club thans slechts een 'Iertal wedstrijdboksers telt (Hessels. Vreenegoor, De Looper en Terstal, een vlieg-, twee midden- en een wel- tergewicht), doch daarentegen vele leden, die dezen tak van sport voor zelfverdediging en lichaamsontwikkeling beoefenen. Van hen noemen wij den bekenden kampioen zwemmer Merkesteyn van De Dolfijn, den waterpolo-speler Handgraaf van D. W. R. en den gymnastiekleeraar handballer Duyff van Concordia. Zij nemen geregeld deel aan de training, die eiken Dinsdag- en Vrijdagavond in Stoop's Bad onder deskundige leiding wordt gehouden. Wandelsport De Landelijke Avondvierdaagsche. Alom een groot succes. UTRECHT 21 Juni. De Landelijke Avondvierdaagsche is voor de organisatoren, het bestuur van den Nieuwen Nederlandschen Wandelsportbond een buitengewoon suc ces geworden. Overal heeft men groote belangstelling weten te trekken, hetgeen voor een niet onbelangrijk deel te danken is aan de buitengewoon gunstige weersgesteld heid medegedeeld werd van officieele zijde, dat aan deze Landelijke Avondvierdaagsche in totaal elf duizend achthonderdachtenzestig personen hebben deelgenomen, wearbij in 22 plaatsen werd gestart. Overal werd de groot ste medewerking ondervonden van de gemeentelijke autoriteiten en vooral van politiewege. De stijgende,belangstelling voor dit wandelfestijn wet tigt hei. streven van het bestuur van den Wandelsport bond om ieder jaar een dei-gelijke avondvierdaagsche te organiseeren. Opmerkelijk is, dat de belangstelling voor deze Avondvierdaagsche in alle lagen van de bevolking bestaat en kennelijk aan een dringende behoefte voldoet om onder goede leiding een door deskundigen opgestelde fraaie wandeltocht te maken. In Amsterdam namen den laatsten dag, Zaterdag, 3500 personen aan den tocht deel. Er waren geen uitvallers. Om half zeven kwamen de eerste groepen binnen, tal rijke voorzien van hun vaandels, die op dezen laatsten dag' mochten worden meegedragen. Inmiddels hadden zich in het Stadion talrijke officieele personen, wij noemen: de burgemeester Mi*. Voute, de kolonel der Gemeente politie, de heer H. J. Tulp, de heer Nikerk van de V. V. V., de beer Van der Valk, lid van de rijkssport-commissie, de heer Kappinga. voorzitter van de A. P. G. S., de heer Mur.zert, voorzitter van den Nederlandschen Wandelbond, en andere officials opgesteld, die de intocht van de deel- nemenden met veel belangstelling gadesloegen en de prijs uitreiking bijwoonden. De uitreiking der prijzen geschiedde door den heer Mun- zert, den voorzitter van den N. W. B„ met een korte toe spraak, daar allen er naar verlangden zich te verfrisschen. Het was dan ook een „warme" wandeling geweest. Boksen Nederlanders te Berlijn. BERLIJN 22 Juni,. Gisteravond vonden te Berlijn in het Politiestadion onder begunstiging van het prachtigste weer de eerste openluchtbokswedstrijden van het jaar plaats. Een groepje Nederlanders juichte J. E. de Groot har telijk toe, toen hij voor zijn strijd tegen Richard Vogt (Hamburg) den ring betrad. Gewicht resp. 78 en 79.5 K.G. Vrij algemeen dacht men, geizen ook zijn voortreffelijken lichaamsbouw, dat hij een goede kans op de overwinning maakte, doch alras bleek hoe de jarenlange boksverboden in Nederland en als gevolg daarvan de geringe gelegenheid tot oefening, het algemeene peil der bokssport in Neder land hebben gedrukt. Nog al te veel ontbreekt er aan de Groot's bokskunst en voor een landskampioen heeft hij nog zeer veel te leeren: zijn moed, incasseeringsvennogen en uithoudingsvermogen zijn groot, maar zijn dekking is onvoldoeonde, zijn slagen zijn niet krachtig genoeg, zijn positienemen is slecht. Nadat De Groot in de zesde ronde vier maal neer was geweest en volkomen uitgeslagen leek, gaf hij in de zevende ronde op. Een ongelijke strijd van een dapper vechter, die het nog wel leeren zal. mits hij veel gelegenheid tot optreden krijgt. Dovus Elten, die met zijn 75 K.G. merkwaardigerwijze als Nederlandsch zwaargewichtkampioen geannonceerd was, trad vol overmoed in het. krijt tegen den vroegeren Europeeschen kampioen Arna Koelblin (Berlijn) die 95 kilo woog. Het was lettex-lijk een strijd van David tegen Goliath. Toch weerde Dorus zich dapper en de herhaalde bijval van het zeer talrijke publiek (welke ook aan De Groot ten deel viel) bewees dat men zijn dapperheid hoogelijk waardeerde. Reeds in de tweede ronde ging Elten voor 9 tellen neer overigens veel te snel geteld en in de vierde ronde gaf hij den ongelijken strijd op. Athletiek Nieuw wereldrecord discuswerpen. NEW YORK 22 Juni (A. N. P.). In Palos Altos (Cali- ofmië) vestigde de Amerikaan Archie Harris tijdens de voorwedstrijden van de universiteitskamptoenschappen een nieuw wereldrecord discuswerpen met een worp van 53,26 meter. Het oude record, dat sinds 1935 op naam stond van den Duitscher Willi Schroeder met 53.10 meter werd dus met 16 c.M. verbeterd. Harris is een student van de Indiana-universiteit wordt voor den besten dïscuswerper gehouden van geheel Amerika. Tijdens de traming wierp hij onlangs zelfs 54,84 meter. De Utrechtsche Sportweek. UTRECHT 21 Juni. De Utrechtsche sportweek, door fraai weer begunstigd, is hedenavond besloten met een goed sportprogramma in het Stadion. Veel belangstelling bestond voor den dames-handbal wedstrijd tusschen Hygiea (Den Haag) en Rapiditas (Haar lem), welke door een dame werd geleid en een overwin ning opleverde voor Hygiea met 3—2. Het was een goede propagandawedstrljd, welke bijzonder in den smaak viel bij de vele toeschouwers, die het Utrechtsche stadion vulden. Niet minder Interessant was de bokswedstrijd tusschen verschillende amateurs uit Amsterdam en Utrecht. Het wielerprogramma, dat werd gegeven, bestond uil een achtervolgingsrace tusschen renners van de wielervereeni- ging Stadion Utrecht en De Volharding. De afval wedstrijd voor amateurs, welke daarop volgde, leverde een over winning op voor den renner Otten uit Maarsen. Men besloot het programma met een honkbalwedstrijd tusschen D. O. S. en Hilversum. Wat een sleep van kilometers Is weer loopend afgedaan, Wat een kilometervreters Stapvoets op den loop gegaan. Sterke beenen droegen weelde In de zomeravond zon. Die men eérliik samen ..deelde Tot een dubbele vreugdebron. Me°r min luchtige toiletten Met wat minder meer dan min, Maar met alles strict in 't nette 7at men er nog warmpies in. Want tenslotte liepen allen, Hoezeer luchtigjes gekleed, In hun vele honderdtallen Ook nog in een peau de zweet. Maar die nietige bezwaren Trad men vrooliik tegemoet Evenals het euvel blaren, Die trad men onder den voet Ja. er is wat afgeloopen En na ieders laatsten pas Heeft hun slechts één klacht bekropen, Dat het afgeloopen was. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. HERACLES WINT DEN TITEL IN HAAR LAATSTEN WEDSTRIJD. Heracles veroverde gisteren in een snikheete temperatuur in haar thuiswedstrijd tegen P.S.V. het kampioenschap van Nederland. Het was de laatste wedstrijd in dit seizoen. Heracles won met niet minder dan 61. Promotic tweede klasse. RANGLIJSTJES Af deeling I. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. E. D. O. 3 3 0 0 6 11—5 2.— Z. F. C. 3 1 0 2 2 4—6 0.67 K. F. C. 4 1 0 3 2 5—9 0.50 Af deeling II. Emma 3 3 0 0 6 13—2 2.— Overmaas 3 1 0 2 2 4—9 0.67 C. V. V. 4 10 3 2 6—12 0.50 Afdeeling III. P. E. C. 6 3 2 1 8 12—7 1.33 Vitesse 6 3 2 1 8 9—8 1.33 Rigtersbleek 6 2 1 3 5 6—7 0.83 Go-Ahead 6 0 3 3 3 6—10 0.50 Afdeeling IV. Miranda 3 3 0 0 6 14—5 2.— Limburgia 4 3 0 1 6 11—4 1.50 Picus 4 3 0 1 6 6—5 1.50 R. B. C. 5 10 4 2 3—9 0.40 Standaard 4 0 0 4 0 6—17 0.— Afdeeling V. L. S. C. 3 2 0 1 4 6—3 1.33 W. V. V. 4 2 0 2 4 7—9 1.— G. R. C. 3 1 0 2 2 6—7 0.67 Promotie derde klasse. Volewijckers 4 2 1 1 5 14—5 1.25 H. F. C. 4 1 3 0 5 9—8 1.25 Eli nek wijk 4 2 1 1 5 9—12 1.25 Rapiditas 4 0 1 3 1 5—12 0.25 Korfbal NED. KORFBALBOND OOSTERKWARTIER BLIJFT IN DE EERSTE KLAS! Een 5—5 gelijk spel tegen Sportief. Onder leiding van scheidsrechter Vos wordt in hoog tempo begonnen. De eerste aanvallen zijn voor Sportief, die reeds na 3 minuten de leiding neemt door K. Bertoen (01). Door een fout van een Oosterkwartier-verdedi ger scoort dezelfde speler voor Sportief spoedig daarna het tweede doelpunt (02). Oosterkwartier verhoogt ondanks de brandende hitte haar tempo. Na 18 minuten gelukt het B. Timmermans, een verdiend tegenpunt te scoren, waarna Timmermans enkele minuten later de partijen «op gelijken stand brengt. (22). Na 25 minuten geeft W. v. d. Linden aan Ooster kwartier de leiding (3—2), waarna D. Starink na een mooie doorbraak den stand op 4-2 brengt, alzoo binnen het half uur spelen een 2-0 achterstand ver anderend in een 4-2 voorsprong. Na de hervatting eerst eenige gevaarlijke Spor- tief-aanvallen, welke geen succes hebben. Eerst na 20 minuten in de tweede helft wordt er weer ge scoord door een goed doelpunt van H. Hommers (5—2). C. Bertoen loopt den achterstand in (53). Dan volgen weer eenige vinnige aanvallen van Sportief. Binnen enkele minuten is de stand gelijk (5—5). Oosterkwartier mist dan enkele gemakkelijke kan sen, evenals Sportief. Onder groot spanning komt het einde fR5). waarmede O. K. eerste klasser blijft. Hengelen DE VRIJE HENGEL. Bovengenoemde vereeniging hieldZondag 22 Juni een groot jubileumconcours op witvisch ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. 14 vereenigtngen aangesloten bij de ijstaande Hengelaarsvereeniging namen hier aan deel. De vangst was goed. De eerste prijs werd gewonnen door de vereeniging Morgenrood met. 94 stuks, en de 2de prijs door de ver eeniging 't Kar pert je met 59 stuks. Ski-Sport Het a.s. winterseizoen. BERLIJN 21 Juni (A. N. P.) De rijkssportleider van Duitschland heeft dè data voor hel komende wintersport- seizoen vastgesteld. De wedstrijdkalender ziet er als Volgt uit: 10/11 Januari of 17/1'8 Januari: disfrictskamploenschappen. 7/15 Februari: Wereldkampioenschappen te Garmisch Partenkirchen. 20 22 Februari: Duitsche kampioenschappen in Oberhof. I Maart: 50 K.M. Slalom-kampioenschap. 14/15 Maart: Kampioenschap van de Alpen in St. Anton gecombineerd met de wedstrijden om den Tschammer- beker. TH. M. B. MAK, Arts te Santpoort, DINSDAG 24 JUNI geen middagspreekuur BOORDENHOUDERS DASHOUDERS - MANCHET- KNOOPEN - AANSTEKERS - SIGARETTENKOKERS - HOR LOGEBANDJES - BROEK- SLEUTELKETTINGEN - HOR LOGEKETTINGEN. REM, KALVERSTRAAT 14, Telef. 5162 IJMUIDEN-O. altijd voorraad! UIT KEMHEIWERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Massief eikenh. SLAAPKAMER' AMEUBLEMENT te koop prima condities. Br. IJ 594 bur. v. d. bl. Te koop: STUDIEORGEL 1 spel, 5 reg. Adres te vern. bur. v. d. bl. NET MEISJE gevraagd van 15 a 16 jaar, van 9-12.30 uur. Konings weg 56, Velsen-N. Boersma, kapper, Vlietsend 56. Krommenie, vraagt bekwaam of aank. KAPSTER voor heele of halve dagen. Gevr. zoo spoedig mog. HULP i. d. HUISH. v. d. en n. in arb. gez. v. 2 pers. Loon nader overeen té k. Br. IJ 595 bur. v. d. blad. Gem. ZIT-SLA APK. voor 2 pers. gevr. m. wat kookgel. Br. m. bill, pr. B 155 bur. van dit blad. Voor Huishouding Gevr. NET MEISJE zelfst. kun nende werken van 9-5. Loon f 6 Zond. vrij. Beethoven la an 41. Heemstede. Gevr. in kl. gezin te Overveen jong MEISJE van 9-3 uur. Brieven 7435 bur. van diit blad.' Gevraagd beschaafd' eenvoudig- J. MEISJE ter ass. huisvrouw g. k. Cond. met zakgeld. Brieven-G 7436 bur. van dat blad. MEISJE OF VlïOUW gevraagd v. de morgenuren v. g. g. v. Aanm. tusschen 7 en 8 uur. v. Dalenlaa/n 33, Saantpoort-Statdon. Voor de afwasohkeuken in het Diaoonessen huls wordt NET MEISJE gevr. Aanm. van 6-7.30 uur, of 's m-org.' Hazepaterslaan 24 NET MEISJE gevr. voor hulp in de huish. event, winkel. S.30 tot 4 uur. Levensnwdd b'edr. 'H. C. de Graaff,. Pijlslaan 108. Gevraagd in gezin 2 pers. flinke HULP i. d. HUISH. v. g. g. v. 5.30, loon f 6 a. f 7..p. w. Zond. vrij Aamb. na 7.30 Anna van Burenlaan 16 (b. d. Blauwe brug). Net werkman 3 4 j., m. 3 kinderen zoekt HUISHOUDSTER leeft. 28 a 35 j. Brieven G 7490 bur. van dit blad. loekf 0 een lcleo&1 aan een p/aols een GECOMBINEERDE MOTORBOOTDIENSTEN Bootsteiger Telef. 4101 Geregelde diensten Dmuiden Rotterdam. DAGELIJKS meerdere malen naar- \LKMAAR, AMSTERDAM, DEN HELDER WORMERVEER. ZAANDAM en omlig, gende plaatsen - Doorzending door geheel Nederland. Voor nadere inlichtingen aan de kantoren IJMUIDEN, Steigerweg 8, Telefoon 4301, VELSEN. Kanaaldijk b/d Rijkspont. Telef. Beverwijk 33x3 IJMUIDENHAARLEM—AMSTERDAM - in verbinding mei alle diensten ln Nederland. BLOEMSTRAAT 126 IJMUIDEN Telef. 4467 Niets kan hem tegenhouden. Onver biddelijk doet hij zijn invloed gelden op al wat stoffelijk is. In lióoge mate echter weerstaat natuur steen den tand des tijds, natuursteen, het eenige materiaal, verwerkt door Toonzaal Kleverlaan 58, (IJmui- den Kennemerlaan 3c.), Tel. 10298; Electr. Steenhouwerij: Judith Leys- ters'raat 1921. Indien U zich 1 JULI A.S opgeeft als lid der Vereen, v. Lijkverbr. (coritr. 1.50 per jaar per gezin. d.i. man, vrouw en kind ben. 21 jaar) betaalt U over' 1941 de halue contributie of slechts 75 cent. Indien lid zijnde, crem.-kosten ca. f 95.—, niet-, leden bétalen c a. 185.— Vraagt gratis, prosp. en meldt U aan bij het secretariaat van Velsen ALEXANDER BELLSTRAAT 51 - IJMUIDEN WOENSDAG 25 JUNI, 8 uur ter gelegenheid van het 50-jarig Tooneeljubileum van in 'zijn beroemde creaties, o.a. als Verder een Medewerkenden: De bekende Radio-artisten TANTE COR en OOM KOKKIE in hun komisch repertoire. MARTHA POSNO De charmante actrice. FRANS BOGAERT De vermaarde revue-artist. FRANS NIENHUYS, De populaire Radio-conferencier van „Men vraagt en wij draaien". COR SMIT dé gevierde Cabaretière. KEES VAN DAM, Humorist, uit. vpIp revues. 5 uur lacheri Tonder pauze. Prijzen der plaatsen: 0.50. 0.75. 1.00 en 1.25, alle rechten inbegrepen. Plaatsbespr. a 10 cent vanaf Maandag a. d. kassa. J OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPAIt l'EMENl VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. GEBRUIKT HOUT. Ingevolge bekendmaking in dè. Nederlandsche Staatscourant van 23 Juni 1941, No. 119, van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout is het ver- koopen en. afleveren van gebruikt hout. hetwelk zich bevindt, in of op dijk- of zeeweringswerkén in of rond het IJsselmeer, den Wieringermeerpolder en den Npord-Qostpólder. voorzoover dit hout als rondhout bp eenige plaats een diameter van 20 c.m. of meer heeft en bij vierkant behakt ofj&ezaagd houdt een doorsnede heeft van 18 bij 18 c.m. en zwaarder, van dieri datuin af zonder vergunning van genoemden directeur verboden. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. AFLEVERING ZEILEN. De Directeur van de sectie' Confectie van het Rijkstextielbureau en het Rijksbureau voor Wolen Lompen, Heerengracht 470, Amsterdam, hiertoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van heden zeilen, bestemd voor binnen-on zeescheepvaart alleen zullen mogen worden afge leverd op een door de sectie Confectie te verstrekken afieveringsvergunning- Deze aflevertngsverguriningen zullen alleen verleenö kunnen worden aan hen, die ingeschreven zijn bij de sectie Confectie. Zeilmakers, die nóg niet zijn ingeschreven, dienen onverwijld tot genoemde sectie het verzoek tot inschrijving te richten.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4