y MARX 487ste Ned. Staatsloterij 11 kunt mmoqztiik LUIDSPREKER Hongarije in oorlog met de Sovjet-Unie Ieder artikel moet duidelijk geprijsd zijn IJmuider Wasscherij JLadio Guuptamma IS FOTOLAND "LoeUI eer> Ideaal uar> een pJaok een Veiling te IJmuiden Luidsprekers Blokhoofden gevraagd Hedetiaud" Bekwame strijksters Steden Qeapeud een groenten- en fruitzaak op JCenuemetp^ein SfCeéioqtas imnaak-cettophane }os. de Smwtt Co. Zfi s*** V ve ie ARTISTIEKE DAMES- en 0EE REN PORTRETTEN „RICHE FOTO ART'' J69 GROOTE HOUTSTRAAT - TELEF. 13472 -I (Adv. Ingez. Med.) BOEDAPEST, 27 Juni (D.N.B.) Officieel wordt medegedeeld: „Hongarije beschouwt zich, tenge volge van de herhaalde Sovjet-luchtaanvallen op Hongaarsch rechtsgebied, die in strijd met het volkenrecht zyn, in staat van oorlog met de Sovjet-Unie". Volgende week strenge controle 's-GRAVENHAGE, 27 Juni. Gedurende de volgende week zal in het geheele land een vcr- scherpte controle worden gehouden op de naleving van het prijsaanduidingsbesluit. De verplichting om alle levens- en genotmiddelen, textielwaren en lederwaren van duidelijke prijzen 1 te voorzien bestaat nu ruim een maand. In het algemeen heeft men zich behoorlijk aan de voorschriften gehouden. In die gevallen, waarin echter de overtredingen zoodanig waren dat niet met een waarschuwing kon worden volstaan, werd proces verbaal opgemaakt. De inspecteurs voor de prijsbeheersching hebben reeds een aantal vonnis sen gewezen. Bij de controle, die de volgende week in alle ge meenten door de politie wordt ingezet, zal men niet meer waarschuwen, men zal zich ook niet beperken tot het nagaan der étalages, doch in den winkel onderzoeken of alle goederen, die voor verkoop ge reed zijn. van prijskaarten zijn voorzien. In het benzonder wordt er op gelet dat de prijzen niet bij één of twee artikelén, juist die waarvoor men teveel vraagt, weggelaten zijn. (A.N.P.) De zeepdistributie. 's-Gravenhage, 27 Juni. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt inzake de distributie van zeep het vol gende bekend: Het komt voor dat handelaren reeds thans tegen in name van bonnen van de nieuw uitgereikte bonkaar ten N P en Q (extra zeep voor kinderen) zeep cn toi letzeep aan het publiek afleveren Deze bonnen even wel zijn nog niet geldig verklaard, zoodat het ver boden is om reeds thans op deze bonnen zeep af te leveren. Ingeval van overtreding zijn zoowel de koo- per als dé verkooper strafbaar. (A.N.P.) Vier gewonden bij Eugelsche luchtaanvallen. 's GRAVENHAGE 27 Juni. In den afgeloopen nacht vlogen enkele Britsche toestellen boven ons gebied. Ook ditmaal deden de uitgeworpen brisant- en brandbommen weinig schade. Op een plaats werd een boerenhoeve door. een brisantbom ver nield. Hierbij werden een man én drie kinderen ge- wond. Een deel van het vee werd gedood. Op een andere plaats werd door een brandbom een schuur in brand gestoken. Bij de blussching liepen drie personen brandwonden op. Voorts ontstond hier en daar glasschade. (A. N. P.). De aanbieding van buiténlandsche effecten. K 's-GRAVENHAGE, 27 Juni. Het heden ver schenen Verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Financiën en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betreffende de aanbieding van bui- tenlandsche effecten, waarin is bepaald, dat de secretaris-generaal van het departement van Financiën kan bepalen, dat ingezetenen verplicht zijn de hun in eigendom toebehoorende en na dien door hen verkregen buitenlandsche effecten of bepaalde groepen dezer waarden rechtstreeks of door tusschenkomst van een deviezenbank aan de Nederlandsche Bank aan te bieden en op ver- langen te verkoopen of over te dragen. De bepalingen van artikel 44, derde tot en met negende lid, van het Deviezenbesluit 1941 zijn van overeenkomstige toepassing. (A.N.P.) Storm teistert Japan. Verscheidene slachtoffers. Het .Tapansche persbureau Domei deelt mede: Het Westelijk deel van Japan met inbegrip van het Noor delijk deel van Kyoeshoe is Woensdag geteisterd door een storm, zooals de laatste 36 jaar niet meer is voor gekomen. De storm hield in onverminderde sterkte issn tot den volgenden morgen. 26 personen werden gedood. Duizenden huizen werden overstroomd. De iangerichte schade is aanzienlijk. In de prefectuur Foekoeoka werden tien personen gedood, terwijl er zestien werden vermist. 196 huizen werden over stroomd. In de prefectuur Saga werden zestien per- tonen gedood. Tienduizenden huizen kwamen onder j»ater te staan. Door de hevige regens werden de we gen vernield en de spoordijken ondermijnd, zoodat het spoorwegverkeer in het geheele noordelijke ge deelte van Kyoeshoe moest worden gestaakt. In ie prefecturen Saga en Foelcoeoka is meer dan (O.OOO acres bouwgrond door het water overstroomd. De prijzen van onze groenten. Dit jaar een langeren overgangstijd. 's-GRAVENHAGE, 28 Juni (A.N.P.). Een Veelvuldig voorkomende klacht van de Neder- ilandsche huismoeder in deze dagen betreft de froenten. lederen dag moet de groenteboer vele malen hooren, dat zijn groenten in dezen tijd van het jaar nog zoo duur zijn. Vergeleken bij vorige jaren is dit ook inderdaad het geval. Er pllen echter verwijten aan de overheid gericht en het publiek heeft conclusies getrokken, welke 'n geenen deele in overeenstemming zijn met de feiten. Teneinde een juist beeld van den bestaanden toestand te krijgen heeft een verslaggever van het A.N.P. zich tot een tot oordeelen bevoegde tlnstantie gewend. Vooreerst zoo werd uiteengezet speelt een tol het feit, dat dit jaar in tegenstelling tot vorige jaren de tuinder geen steun uit de schat kist meer ontvangt en dat hij in plaats daarvan thans voor zijn product een prijs krijgt, bestaan- os uit den kostprijs plus 'n ondernemersloon. Het "orige jaar is de tuinbouw nog, tot Juni, gesteund aet ongeveer zes millioen gulden en in 1939 be joeg de tuinbouwsteun zelfs twintig millioen. Intusschen was de steun, welken de tuinbouwer -o vorige jaren uit de schatkist ontving, niet zoo iroot, dat productiekosten en ondernemersloon tin vervat waren. Het doel van den steun, die binnen een beperkterr omvang - werd gehouden, was slechts den tuinbouw in stand te houden. Bij de redelijke belooning. die de tuinbouw dit jaar voor het eerst van den consument ontvangt, moet het publiek niet vergeten dat de productie kosten 111 den tuinbouw ook zijn gestegen. Dan is er een zeer belangrijke factor: de weers gesteldheid. Het koude weer. dat wij in het af geloopen voorjaar hebben gehad, heeft uiteraard op de tegenwoordige prijzen van vele soorten groenten invloed uitgeoefend. Enkele voorbeelden mogen dit verduidelijken. Tot de vorige week bedroeg de productie aan asperges nog niet ae helft van die van het vorige jaar om dien tijd. Tengevolge van de langdurige koude zal de opbrengst aan asperges ook zeer on gunstig blijven. De peen van den kouden grond, die in andere jaren tegen 15 a 20 Juni beschikbaar komt, is dit jaar nog niet gereed. Ook de bloemkool en andere groenten zijn laat. Wat de aardbeien betreft, heeft men sedert menschenheugenis niet beleefd, wat men dit jaar moet ervaren, namelijk, dat er geen aansluiting is tusschen de glascultuur en de teelt van den kouden grond. Er wordt geklaagd, dat de prijzen van groen ten als radijs, spinazie en sla soms plotseling stijgen.' De prjjsschommelingen van dergelijke groenten zijn echter goeddeels het gevolg van wisselingen in den aanvoer, waarvan de omvang een groote rol speelt bij de prijsvorming. Wat de spinazie en sla aangaat, de tijd, dat daarvan een groote overvloed werd aangevoerd, is op het oogenblik alweer voorbij. In den zomer is het zeer riskant spinazie en sla te telen, om dat enkele heete dagen deze groenten kunnen doen bederven. De boonenoogst is nog niet gereed'. Ook in an dere jaren beschikken wij eerst in Juli over boo- nen. Het koude weer dat wij dit jaar achter den rug hebben heeft op den. boonenoogst geen be langrijken invloed, omdat men eerst tegen 10 of 20 Mei boonen pleegt te zaaien. Prinsesseboonen, snijboonén en pronkboonen beloven een matige opbrengst, maar de teelt is gelukkig zoo, dat dit gewas voldoende zal opleveren tot eind Septem ber. En tegen dit tijdstip zijn de herfstgroenten gereed. Bij de beoordeeling vari de groentenprijzen in het algemeen behoort in aanmerking- te worden genomen, dat de binnenlandsche vraag naar groenten veel grooter is dan in normalen tijd, als gevolg van de omstandigheid, dat aardappe len en vet slechts in beperkte mate beschikbaar zijn. Naar-groenten als radijs en tomaten is veel meer vraag dan gewoonlijk, omdat men die als broodbelegging wenscht te gebruiken nu men zich de gewone broodbeleggingen als kaas en worst slechts in beperkte mate kan aanschaffen. Het feit, dat men er meer en meer toe overgaat, sla en komkommer bij de-boterham te eten, ver groot voorts de vraag naar deze groenten. In het algemeen kan worden verklaard, dat er dit jaar naar schatting voor twintig tot dertig procent meer aan groenten is geteeld dan het vorig jaar. Maar het grootste deel dezer groenten is nog niet voor verbruik gereed. De moeilijke overgangstijd, welke elk jaar met zich brengt, namelijk de periode, gedurende welke de oude groenten op zijn en de nieuwe groenten nog niet in voldoende mate kunnen worden aangevoerd, is dit jaar later en langer dan andere jaren. Een troost .voor het -publiek is het dus, dat na dezen tijd weer een andere tijd komt. BEVERWIJK Warmte van invloed op den bollenhandel. Het warme weer in de afgeloopen week is op het verloop van den handel .aan de bloemen veiling van zeer veel invloed geweest. De bloemen waren voor de koopers minder houdbaar; het ge volg hiervan was natuurlijk een prijsdaling over vrijwel de geheele linie. Zelfs kwamen enkele partijen op de vuilnisbelt terecht. Hoofdzakelijk waren dit irissen, waarvan zeer groote kwanta aangevoerd werden. Alleen enkele andere produc ten, o.a. pioenrozen, handhaafden zich goed. De overige snijbloemen waren alle iets minder in prijs. Maar de zoogenaamde zomerprijzen vielen niet tegen. Over het algemeen genomen viel de handel ondanks de warmte niet tegen. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. I. M. CramerVredevoogd, z., Duin en Kruidbergerweg 21, Santpoort; J. H, Pels Landeweerd, d., Burg. Enschedelaan 14, Sant poort; J. M. H. ScholtenStokbroeks, z., Amster dam; J. NolDorlmundt, d„ Anemonenstraat 9, Santpoort; A. Piersmav. d. Plas, z., Velserduin- weg 77, IJmuiden; J. Vons-Koeman, d., Duin- vlietstraat 47, Velsen-N.; A. de Bruinv. d. Zwan, z., v. Wassenaerstraat 65, IJmuiden. Overleden: N. Swart, 35 j.* echtgene. v. C. Bus, Trompstraat 187, Velsen; G. Kneppers, 77 j., echtgen. v. J. Welborn, Kalverstraat 44, IJmuiden. Ondertrouwd: N. Pigge, Beverwijk, Vondellaan 81 en A. L. Huijsman, "Wijk aan Zeeërweg 141, IJmuiden. Toek. adres: Beverwijk, Laan v. Ka- naan 11; G. H. de Vries, Uitgeest, Middenweg 54 en C. Zijlstra, Alb. Cuypstraat 20, IJmuiden, Toek. adres: Uitgeest; C. A. v. Schooten, Dood of Nieuwe- weg 215, Velsen en A. Koks, Hagelingerweg 290, Santpoort, Toek. adres: IJmuiden, Kennemerlaan 170: J. Gleijsteen, Eschdoornstraat 29, IJmuiden en B. Ran de Clercqstraat 164, Haarlem. Toek, adres: IJmuiden, Pres. Steijnstraat 9 rd.; M. J. Vergouw, Eendrachtstraat 13, Velsen-N. en A. M, Kroone, Schulpweg 7, Velsen-N. Toek. adres: Velsen-N.? Gehuwd: H. C. Shcolten en J. M. C. E. Lahr; M. v. d. Berg en A. H. Prins, 's Gravenhage, Tromstraat 9; M. J. Oudendijk en J. H. Hendriks, Reinier Claessenstraat 14, IJmuiden; J. v. d. Vaart en W. A. Rimmek, Cederstraat 43, IJmuiden; F. Postrna en A. H. E. Mol, Lagersstraat 5, IJmuiden; L. Vlegels en J. H. Trom, Haarlem, 'Bantamstraat 22: A. de Koning en G. v. d. Wal, Ol. v. Noort- straat 15, IJmuiden; M. J. Schouten en A. G. v. Pel, Beverwijk, Zeestraat 257; K. Zwart en A. P. A. v. d. Meij, Hyacinthenstraat 55, Santpoort. BESTE VRIENDINNETJES: Zoals ik reeds eerder heb medegedeeld, ben ik be sloten een lange clubzomervacantie te geven, De vacantie gaat heden in en duurt tot Woensdag 17 Sep tember. Natuurlyk hebben jullie nog geen schrijfvacantie. Ik verwacht iedere Woensdag jullie briefjes en de oplos singen van de raadsels. In dó rubriek maak ik de prijs- winster bekend em tevens.-waar- en warmeer de prijs •moet worden afgehaald. Alleen de trouwe schrijfsters mogen met September, weer aan onze: clubuurtjes deelnemen, 'k Wens jullie vele prettige Woensdag middagen en hoop allen,- 17 September, in uitstekende conditie, weer bijeen te zien. De meisjes, die in de omgeving van de Eksterlaan -wonen-, mogen de brief jes Eksterlaan 15 bezorgen. Zij, die op de U.L.O. gaan, geven hun briefje aan Doornroosje mede. Vooral niet vergeten te schrijven. Een kort briefje is reeds vol doende. RAADSEL. Op veler verzoek dir kéër een moeilijker raadsel. Mejuffrouw ëén ojj'g, rond en net, Vindt" ge In !t midden van het bed, En oók aan -t einde van de zeë, Hoe heetidij* juffrouw?'' Letter: De oplossing schrijven in het eerstvolgend briefje. Gedurende de clubvacantie geeft ik iedere week een raadsel op en stel telkens 1 prijs beschikbaar. Meibloempje heeft als prijs een zeer mooie armband ontvangen. Lief VLECHTJE. Je hebt fijn van je fiets genoten. Wat prettig voor je dat het nu juist zulk prachtig fietsweer was. Geniet maar volop, maar wees voor zichtig. Dag Vlechtje. Best MEIBLOEMPJE. Ja, we hebben thans club- doch nog geen schrijfvacantie. Wanneer je schrijf- vacantie krijgt? De schrijfvacantie wordt in de school- vacantie gegeven. 'k' Maak de tijd "later bekend. Lief VIOOLTJE- Jij, je ouders en je broer nog wel gefeliciteerd met de herdenking van je geboorte dag. Hoe is de dag verlopen? Schrijf je me er iets over in je volgend briefje? Je hebt mooie en nuttige ca- deaux gehad. Hoe heten de muziekstukjes die je broer je gegeven heeft? De bordjes worden na de va cantie afgemaakt. Dag Viooltje. Lief BIJDEHANDJE. Wat prettig zeg, dat je thans leert zwemmen. Als je het goed kent, ga je zeker net zo vaak zwemmen als Doornroosje? Je moet me van je vorderingen maar goed op de hoogte houden. Dag Bijdehandje Best HUMMELTJE. Ja, nu h'eb je clubvacantie tot 16 September. Vind-je het zo erg lang? Meisjelief, met veel mooi weer zijn de weken zo voorbij, 'k Krijg na tuurlijk iedere week een tekening van je zoolang ik nog geen schrijfvacantie geef_ en tevens de oplossing van het geplaatste raadsel. Dag Hummeltje. Lief STIJLHAARTJE. Jammer dat je verleden week niet op de club kon komen. 1.1. Woensdagmiddag moest je naar school, dus heb ik je ook niet kunnen zien. Je moet m'n briefje vooraf maar eens goed 'na lezen, je weet dan tot hoelang ik clubvacantie geef. Probeer ook het raadsel eens op te lossen. Dag Stijl haartje. Beste ZONNEBLOEM. Ja, jij mag gedurende de clubvacantie je briefje Eksterlaan 15 afgeven. Je moet er echter voor zorgen dat het 's Woensdagsmiddags voor 3.30 bezorgd is. Doe je nu eens je best op het raadsel? 'k Vind het zo prettig voor je. als je ook kunt medelotén. Dag Zonnebloem. Lief LACHEBEKJE. Je zult me gedurende de clubvacantie iedere week trouw een tekening zenden? Wat prettig zeg. Dag Lachebekjó. Beste WOUDDUIF. Je moest 1.1. Woensdagmiddag naar pianoles en kon dus niet bij mij komen. Thans heeft de club tot 17 September vacantie. Als we weer bijeen komen, gaan we met ons werk verder, 'k Kan me die bloeiende kamperfoelie heel goed voorstellen. Wat zal ze 's avonds fijn geuren Lees je m'n briefje vooraf goed na? Iedere week geef ik thans een raad sel op. Dag Woudduif. Lief DOORNROOSJE. Ja, de club heeft vacantie. Je kunt nu dus voorloopig iedere Woensdagmiddag gaan zwemmen. Schrijfvacantie heb je echter nog niet. Lees m'n briefje vooraf maar eens goed na. Deze week heb ik ook een raadsel geplaatst. Tot 17 September geef ik iedere week een raadsel op. Vind je het raad sel thans moeilijk genoeg9 Dag Doornroosje. Best BOODSCHAPSTERTJE. De haakjes schijnen thans moeilijk verkrijgbaar te zijn. Ik zal er m'n best eens voor doen. Misschien lukt het me wel. Na de va cantie heb ik ze in ieder geval. Ja, naar regen "wordt door iederen landman hunkerend uitgezien. Prettig dat allen bij je thuis in uitstekende conditie verkeren. Dag Boodschapstertje. Lief GOUDMUILTJE. De cijfers die je voor je repetities gekregen hebt, zijn goed. Het is thans wel even aanpakken doch daarna heb je ook een lange vacantie. Van 19 Juli tot 2 September is lang niet mis. Is het raadsel thans moeilijk genoeg? De volgende week geef ik een raadsel met cijfers op, zooals je voor been wel eens moest oplossen. Dag Goudmuiltje. 20 K.G. WASCHGOED zelf behandelen met 120 gram zeep. Het is dan ook veel voordeeliger wanneer U de wasch stuurt naar de SNELLIUSSTRAAT S» TELEF. «71 IJMUIDEN. Dr. A. A. Oosterwijk, is van ZATERDAG 28 JUNI al tot ZONDAG 15 JULI AFWEZIG. De praktijk wordt waargeno men door Dr. HEKMAN en Dr. DE WEERDT. Recepten kunnen bij Dr. OOS- TERWIJK thuis bezorgd wor den. IJMUIDEN UITSLAG OTENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van den candidaat-notaris pl.v. W. Boerlage vond Vrijdagmiddag in café „Flora" een openbare verkooping plaats. De uitslag was als volgt: Zes woonhuizen de Ruijterstraat 62 t.m. 72 (even nos.) samen groot 6.71 A. Perceelen No. 62, 64, 66, 68 en 72 gekocht door de Amsterdamsche Hypotheek bank voor f 17.500. Perceel no. 70 gekocht door J. de Ruyter te Driehuis voor f 3650. Achttien woonhuizen Achter Stationsweg 37 t.m. 71 (oneven nos.) samen groot 27.33 A. Inmiddels uit de hand verkocht. Zes woonhuizen Piet Heinstraat 46 t.m. 56 (even nos.) samen groot 7.22 A. Inmidddels uit de hand verkocht. Tien woonhuizen Piet Heinstraat 105 t.m. 123 (oneven nos.) samen groot 10.92 A. Opgehouden. Vijf woonhuizen en een woon-winkelhuis Beuken- straat 6, 8, TO en 12 en Lihdenstraat 29 en 31, samen groot 4 A. Inmiddels ..uit de- hand-verkocht. Een woon- en winkelhuis Gerard Doustraat 48. hoek Van der Helststraat groot 1.11 A. Kooper de heer J. Baltus te IJmuiden voor f 4450. ZONDAG 29 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio Stichting, a. Kerkdienst (10.00). b. Zang met orgelbespeling (11.40). 12.00 Omroeporkest 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Neder- landsch Verbond voor Sibbekunde: Iets over de oude archieven. 1.15 Zang met pianobegeleiding. 2.00 Amuse mentsorkest en soliste. 2.45 Herdenking van den tocht naar Chattam in 1667. 3.30 Gevarieerd middagprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 Reportage. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Toönkunstkoor Amsteidam, Concertgebouworkest en solisten, (opn.). 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroep orkest. 9.30 Berichten, Engelseh. 9.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 10.00 B. N. O. Engelsche uitzending (tot 10.15). HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonumuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch - Kerkcomité. a. Studio- Vroegdienst (9.00). b. Voor de kinderen (9.30). 10.00 Geva rieerd programma. 12.00 Cyclus „Eens Christen's reize naar de Euwigheid in dezen tijd" (opn.). (Uitzending voorbe reid door de Christelijke Radio Stichting). 12.15 Bach- cantate. 12^35 Gramofoonmuziek. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economsiche berichten. 1.00 Musiquette. 1.35 Gramo foonmuziek. 2.00 Causerie „U en de muziek". 2.15 Gramo foonmuziek. 2.30 Residentie-orkest, solist en gramofoon muziek. 4.00 Wijdingswoord (Uitzending voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.30 Sportuitslagen A. N. P. 5.35 Musette-orkest „Les Gars de Paris" en soliste. 6.00 Declamatie. 6.10 Klaas van Beeek. en zijn orkest. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Cabaretprogramma. 8.00 B. N. O. Nieuws berichten. 8.15 „Bastiaan en Basliane", opera. 9.25 Radio- tooneel. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15 „Bij de knorhanen en bij de beesten. Bent U vanmiddag prettig uitgeweest?" MAANDAG 38 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité). 8.25 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 0.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Orgelconcert. 11.00 Mol to Cantabile. 11.25—11.45 Declamatie. 12,00 Cello met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 1245 B, N, O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Piano- voordracht. 1.30 Gramofoonmuziek.-2.00 Ensemble Amende. 2.40 Gramofoonmuziek. 3,00 Voor de vrouw. 3.45 Gramo foonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten, 5.30 Omroeporkest en soliste. 6.30 Russisch orkest „Slawa" en solisten. 7.00 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleu ters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Politiek weekpraatje. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag, 8.30 De Karhermuziekspelers en gra mofoonmuziek. 9.30 Berichten, Engelseh. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15'B. N. O. Engelsche uitzending. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonumuzeik. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met piano begeleiding en gramofdonmufzek. 12.00 Berichten. 12.15 Orkest Malando en solist. 12.45 "B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Amusementsorkest en pianospel. 2.00 Haarlemsche OrkestVereeniging, solist en gramofoon muziek. 4.00 Rococo-octet. 4.30 ,.J. P. Sweelinck", vraag gesprek (met gr.pl.). 5.00 Causerie „Eén oud Christelijk huisgezin" (voorbei-eid door de Christelijke Radio Stich- ting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beuisberich- ten. 5.30 Haarlemsch trio. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke gezondheid" (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité). 6.15 De Ramblers. 6.45 Repor tage. 7.00 B. N. O. Friesch praatje. 7.15 Hobo, viool en piano. 8 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu ziek. 3.30 Ons Schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 B N. O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15 Gramofoonmuziek. NEDERIAND Fotografeer de mooiste plek jes en laat bij ons Uw films vakkundig ontwikkelen en er mooie afdrukken van maken, FOTOHANDEL Romerkerkweg 99, Tel. 3960 KEUKENME.I5JE? TE KOOP BLOKJES van 2, 4, 6, 8 en 10 woonhuizen te IJmuiden-Oost. Makelaar C. VISSER H.i. Telef. 4830, Wijk a. Zeeërweg 91 IJmuiden. (wegens vertrek) Ten overstaan van notaris ANTEN te VELSEN, zal op VRIJDAG den 18den JULI 1941 des namiddags ten half 3 uur in hotel „Nummer Eén" te IJmuiden worden geveild: Het pand, waarin gevestigd een koffiehuis met woonhuis en 2 afzonderlijke bovenhui zen te IJmuiden (W.) aan de Visseringstraat 11 zw. en rd. en 11 a rd., groot A. 1.75. Het koffiehuis-woonhuis, is verhuurd voor f 8.per week, doch kan desgewenscht ont ruimd worden opgeleverd. Een der beide bovenhuizen" is in eigen gebruik, het andere momenteel onverhuurd. De eigenaar, de heer G. van Rijn, die tevens houder is der aan het pand verbonden vol ledige vergunning, is bereid aan een vakman-gegadigde vooraf opgaaf te doen van de condi ties, waaronder het vergun ningsrecht ten bate van het koffiehuis uitgeoefend kan blijven. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van Notaris Anten voornoemd, de Genestetlaan 1. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 d. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Flinke DIENSTBODE gevr. van 7-12. Voor direct. Café-Rest. „Bellevue", Breestraat 2. Bever wijk. Een Plukker of Plukster GEVRAAGD, bij J. SlOTEMAKER, Boeweg 63, Beverwijk. Zij die vrijwillig de functie van blokhoofd willen aanvaarden voor de Stichting j afd. Velsen worden verzocht dit SCHRIFTELIJK kenbaar té maken bij onderstaande Wijkhoofden de Heer W. A. C. v. d. BERG, Rambonnetlaan 81, IJmuiden; de Heer C. VREESWIJK, Zeeweg 175, IJmuiden.O.; de Heer C. LUTTIK, Wijkerstr.weg 207a, Velsen-N.; de Heer G. A. TREfBERT, Hofdijklaan 47, Driehuis; de Heer W. A. P. F. RIKKERT, Kruidbergerweg 26. Santpoort (Dorp); de Heer A. RIJKE. Van Dalenlaan 29, Santpoort(St.) of op het Plaatselijk Bureau Engelmundusweg hoek Zeeweg, Telef. 5796. GEVRAAGD. Vast werk. Stoomwasscherij „MODERN", Groenelaan 25, Beverwijk. (Galerij perceel No. 12) 1e kwaliteit AARDAPPELEN, GROENTEN, FRUIT etc. Aanbevelend 1 DE SMIT. LOTEN vanaf heden weer verkrijgbaar aan het oude adres BRINIOSTRAAT 7 IJMUIDEN (O.). A. PEEK. PICNICBORD3ES - LIMONADEBEKERS SERVETTEN - RIETJES TOERISTENKAARTEN enz. BREESTRAAT 1éO BEVERWIJK TELEF. J0S4 \et> „oo*- **>ïe' ee^ VOO?6' Gedipl. COSTL'UMNAAISTER vr. werk asn huis. Vlugge en net te bediening. Alb. Cuypstraat 44, IJjnuiden-Oost. Gevr. flinke PLUKKERS OF PLUKSTERS en jongen voor tuinwerk. Koningsweg 334 V.-N. TUINJONGENS gevraagd. Hage lingerweg 171, Santpoort. KOOLPLANTEN. alsmede kool rapen en knolselderie te koop. Houtwipper, Zeestraat Beverwijk TE KOOP AGB. 1 paar nw. da messchoenen, Forma Natura mt. 7'/z. Adres te vern. bur. v. d. blad. VET DAGMEISJE gevraagd van 8.30-3. Pa-u lus Buyslaan 11, Hst. Voor direct gevr. fl. DAGMEISJE 6.75 p. w. volle kost, boven 18 j. Gr. Markt 10. TE KOOP: 3 melkgeiten, wit, z. HULP GEA R, van 8-4 u., kl. gez. hoorns. Heemskerkerweg 270, Zond. vrij. Goed loon naar leeftijd Beverwijk. Bakkerlaan 61, Kinheimpark.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3