De Boschloop Den Hout een succes Walther zegeviert bij de A-Klassers Spait eft Spet Ned. Voetbalbond SPORT IN HET KORT. M A A N D A G 30 JUNI 1941 Voetbalclub Haarlem" wint den H.D.-beker Honkbal Groote overwinning van Haarlem. Geestman (Quick) niet op dreef. Geestman, de werper op wïen Quick haar ver wachtingen in de eerste klasse had gebouwd, schij'nt steeds minder aan die verwachtingen te gaan voldoen. Tegenóver Haarlem leverde hij ten minste geen enkel gevaar op. Op een totaal van zestig man aan slag twee keer drieslag bereiken is wel wat erg mager. Daartegenover kregen zes tien spelers een vrijen loop wegens vier wijd. Drie hiervan komen op rekening van C. Holewijn, die in de achtste innings het werpen van Geestman had overgenomen. In vrijwel alle innings sloeg Haarlem er lustig op los en waar het veldwerk van Quick zwakke plekken vertoonde, vooral Bakker en Van Pareren maakten fouten, ging er vrijwel geen slagbeurt voorbij zonder dat de score steeg. De Mon had minder moeite aan dë noodige nul len te geraken. Wel was hij in een paar beurten wat minder op dreef, doch hij wierp toch nog tien maal drieslag. Dank zij dat mindere werpen kon Quick in de derde beurt drie runs.maken, waartoe een tweehonkslag van Bakker veel bij droeg. Ook in de achtste beurt was vier wijd de eerste en een fout van Kloos de tweede oorzaak van twee punten voor Quick. Behalve de reeds genoemde tweehonkslag van Bakker waren dus eigenlijk de tweehonkslag van De Bruyn, gevolgd door den honkslag van Vonk de eenige prestaties van Quick die de score wat opvoerden .De overige Quick-runs waren meer aan Haarlem-fouten te wijten. Na vier innings stond Haarlem nog maar met 64 vóór. Daarna steeg de score echter zoo snel dat het er volstrekt niet meer op aan kwam of Quick ook nog eens een man over de plaat kreeg. In de tweede inning sloeg Hunik een homerun, die twee punten opbracht doordat ook De Mon op de honken was. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 32106244 2. Totaal 24. Quick: 00310002 0. Totaal 6. H. H. C. verspeelt een kans. V. V. G. A. wint met 6—5. Na zes innings lang een tamelijken.. voorsprong te hebben gehandhaafd, zag H.H.C. zich in de laat1- ste beurten toch nog de" overwinning ontgaan. Na zoowel de eerste als ,de tweede innings met gelijke cijfers 11 te hebben beëindigd zag H.H.C. in de derde beurt kans haar score flink op te voe ren. Honkslagen van Pijnakker, Bronkhorst, Mul der en Siepel bezorgden samen met een door Lam- mers gemaakte fout der Haarlemmers vier runs, waardoor de H.H.C.-score tot 5 steeg. Daartegenover wist Pijnakker, gesteund door goed veldwerk, den V.V.G.A.-score langen tijd ge heel te bedwingen. Vooral de keurige vangen van Mulder en Jac. Hartog moeten hier vermeld wor den. Zelfs uit het feit dat Pijnakker in één beurt tweemaal vier wijd wierp, kwam nog geen run voor V.V.G.A. voort. Zoo bleef de stand tot aan het einde der zesde innings 51 voor H.H.C. Ook de zevende slagbeurt van H.H.C. bracht geen verandering in dezen stand. Wel echter die van V.V.G.A. Met reeds één man uit, viel er eerst een honkslag van Kreuger. Die werd gevolgd door een paar fouten in het veld werk eb eer Lammers door Panman uitgevangen en Pronk door drieslag gesneuveld was, waren er drie man-over de plaat gekomen. De achtste beurt be gon dus met den. stand 54 voor H.H.C. De Haarlemmers zagen van hun kant geen kans verandering in dezen ^stand te brengen. Nottrot, die inmiddels het werpen van Meenhorst had overgeno men, was hun te. sterk. Wel gaf Pijnakker in. de negende beurt een keurige driehönkslag, maar nie mand bracht hen over de plaat. Bronkhorst raakte een bal wel maar werd door Lammers bp fraaie wijze uitgevangen. Bij dezen stand had I-I.H.C. geducht last van „zenuwen". Alleen al tijdens de achtste slagbeurt der ambtenaren werden vier fouten gemaakt. De eerste daarvan kostte een punt waarmee V.V.G.A. den stand dus gelijk maakte. Dank zij de tweede fout, die V.V.G.A. eveneens een punt opbracht, werd de stand zelfs 65 Voor V.V.G.A. Uit de cijfers: Pijnakker 12 x drieslag, 4 x vier wijd, drie honkslagen tegen en Meenhorst en Not trot 13 x drie slag, 0x4 wijd en zeven honksla gen tegen blijkt duidelijk dat alleen door eigen fouten H.H.C. hier de overwinning ontging. De cijfers der innings zijn: H.H.C.: 10400000 0. Totaal 5. V.V.G.A.: 10000032 Totaal 6. Haarlem—Amsterdam. De negentallen die elkaar Zaterdag a.s .in den steden-1 wedstrijd zullen ontmoeten zijn als volgt samengesteld: Haarlem: De Mon (Haarlem) werper, Kloos (Haarlem) vanger, Schijvenaaf (E. D. O.) eerste honk, Koning (Haar lem) tweede honk, Hofstra (E. D; O.) korte stop, Bloe- mink (Haarlem) derde honk, Mulder (H. H. C.), Hartog (H. H. C.) en Van der Putten (E. D. O.) velders. Amsterdam: Blomvliet (Ajax) werper, Bouman (V. V. G. A.) vanger, Van Heeswijk (Blauw Wit) eerste honk, Meenhorst (V. V. G. A.) tweede honk, Lammers (V. V. G. A.) korte stop, Wilders (Blauw Wit) derde honk, P. Holewijn (Quick), Weppner (Ajax) en C. Holewijn (Quick) velders. Reserves voor Haarlem zijn J. Baas (H. H. C.), De Kleyn (Schoten), Noordhof (H. H. G.) en Odenthal (E. D. O.). Voor Amsterdam: Ter Heijde (Ajax) Pronk (V. V. G. A.) en Blom (Blauw Wit). SCHOTEN—BLAUW WIT. De eerste klas hönkbalwedstrijd Schoten—>-Blauw Wit wordt hedenavond half acht op het terrein aan den Vergierdeweg te Haarlem-Noord gespeeld. Schoten verschijnt volledig. E. D. O.—A,JAX. Naar wij vernemen gaat de wedstrijd E. D. O.—Ajax, die van Zondag naar hedenavond was verschoven, niet door. DE OVERIGE UITSLAGEN. Zeeburgia: Hi C. K. R. C. H.: A. F. C.: H. C. K. II: V. V. G. A. II: R. C. H. II: Quiek II: H. H. C. V: E. D. O. VI: Schoten IV R. C. H. III: Celeritas II: Haarlem III: E. D. O. II verloor in Utrecht met 9—10 van D. O. S., Schoten II in Amsterdam met 3—27 van D. W. S. E. H. S. met 8—20 van Ajax II. Hengelen V. C. ,,'t KARPERTJE". Bovengenoemde vereeniging organiseerde Zondag 29 Juni haar eersten witvischwedstrijd in de Ring vaart. Voor dezen wedstrijd was een medaille be schikbaar gesteld door de waterpachtvereeniging huizen met een vis.ch van -25.8 c.M., 2 A. v. d. Aar, „Tusschen het riet". Winnaar werd H. v. Nieuwen- 3 M. Hartman, 4 P. Steenken, 5 F. v. Steijn, H. Hartman, 7 Groffe, 8 M. Eland, 9 J. Deen, 10 F. Droog. Lawntennis Hughan wint het tournament op Eindenhout. Mej. Godefroy zegeviert bij de dames. De finales van het tournament op Eindenhout zijn Zaterdag reeds gespeeld; een prestatie van de wedstrijd commissie en een nog grootere prestatie van de deel nemers. Zoo speelde mevr. van Eckelt op Zaterdag niet minder dan ongeveer 150 games! Het heerenenkelspel A kwam in handen van T, Hughan, die van de eerste twee ronden was vrijgesteld, in de derde ronde van F. Eenhoorn met 6—1, 6—1 won; in de volgende ronde een walk-over tegen M. Wetselaar kreeg en ver volgens den halven eindstrijd van J. Bouman met 6—2, 6—1 won. In deri eindstrijd moest hij aan H. Wilton een set afstaan, doch wón tenslotte met 4—6, 6—2, 6—3. Mej. L. M. Godefroy werd winnares van het dqmes- enkelspel A. Ook zij verloor in haar partijen vóór den eindstrijd geen enkele set, doch had in den eindstrijd groote moeite met mej. E. H. Klein, hetgeen uit de score 2—6, 8—6, 6—3 wel blijkt. In het heerenenkelspel B werd B. v. Bekker overwin naar, doch hij heeft het geenszins cadeau gekregen. Reeds vrij spoedig ontmoette hij heftigen tegenstand van J. S. de Groot. Met 9—7 in de derde set bleef Bekker nog de baas. Ook in den halven eindstrijd ontmoette hij aan vankelijk tegenstand van Mr. M. C. Wijt,» doch met 8—6, 6—3 ging Bekker naar den eindstrijd over tegen J. H. Beudeker; welke eerstgenoemde tenslotte met 1—6, 6—2, 6—4 won. Het damesenkelspel B werd gewonnen door mej. M. v. d, Lem, die alleen In de tweede ronde tegen mej. B. Hout man een set verloor, doch haar andere partijen, ook den eindstrijd, in twee sets won, zij het dan met hier en daar een long set. Ongeveer 10 uur 's avonds kon de heer D. Nieman na een vermoeienden wedstrijddag voor wedstrijdcommïssie en deelnemers tot de prijsuitreiking overgaan, welke al even vlot verliep als dit goed geslaagde tournooi. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkelspel A, vierde ronde: H. Wilton—E. Hoeke 6—1, 6—2; E. v. d. Kruk—F. Wiegers, 6—4, 6—4; J. Bouman— C. Bosschaart 63, 6,14; T. Hughan—M. Wetselaar w.o. Halve eindstrijd: H. Wilton—E. v. d. Kruk 6—2, 6—3; T. HughanJ. Bouman 6—2, 61. Eindstrijd: T, Hughan—H. Wilton 4—6, 6—2, 6—3. Damesenkelspel A, halve eindstrijd: mej. L. H. Gode froy—mevr. R .V. d. Klashorst 6—2, 6—2; mej. E. H. Klein— mej. B. M. v. d. Haar 11—9, 4—6, 6—2. Eindstrijd: mej. L. H. Godefroymej. E. H. Klein 26, 8—6, 63. Gemcngddubbelspel A, halve eindstrijd: mevr: Hughan en T. Hughanmevr. S. C. WetselaarAnient en M. Wet selaar 6—3, 6—0; mej. E. H. Klein en H. Wilton—mej. Z. Schmier en E. Hoeke 7—9, 6—3, 6—4. Eindstrijd: mej. E. H. Klein en H. Wilton—mevr. Hug han en T. Hughan 6—0, 6—3. Heerendubbelspel A, halve eindstrijd: H. Wilton en J. Bouman—E. Hoeke en M. Wetselaar 6—1, 6—3; F. Een hoorn en C. BosschaartE. v. d. Kruk en F. Wiegers 63, 63. Eindstrijd: H. Wilton en J. Bouman—F. Eenhoorn en CL Bosschaart 61, 64. Heerenenkelspel B, halve eindstrijd: J. H. Beudeker—J. E. R. Rahusen 6—0, 6—8, 6—2; B. v. Bekker—Mr. M. C. Wijt 8—6, 6—3. Eindstrijd: B. v. Bekker—J. H. Beudeker 1—6, 6—2, 6—4. Damesenkelspel B, hlalve eindstrijd: mej. M. v. d. Lem mej. H. Pranger 6—3, 6—3; mej. M. C. F. van Hofwegen— mevr. A. Saarberg 6—3, 10—8. Eindstrijd: mej. M. v. d. Lem—mej. M. C. I". v. Hof wegen 6—4, 7—5. Gemengddubbelspel B, halve eindstrijd: mevr. v, Eckelt en W. v. Bellen—mej. B. M. v .d. Haar en Dr. Th. dé Grauw 6—4, 6—2; mej. H. Pranger en C. Borgerding— mej. A. de Vletter en G. Jonker 5—7, 6—2, 8—6. Eindstrijd: mej. H. Pranger en C. Borgerding—mevr. v. Eckelt en W. v. Bellen 5—7, 6—4. 7—5. Heerendubbelspel B, halve eindstrijd: T. de Booy en J. E. R. .-Rahusen—J. H. Beudeker- en W. F. Vos 6—8, 6—2, 8—6; Vintjes en E. Elink Schuurman—J. S .de Groot en G. Jonker 6—2, 6—2. Eindstrijd: Vintjes en E. Elink Schuurman—T. de Booy en J. E. R. Rahusen 6—0, 2—6, 6—4. Damesdubbelspel B, halve eindstrijd: mevr. v. Eckeit en mevr. Kramer—mevr A. Saai-berg en mevr. Hemmes 8—6, 15—17, 62; mevr. van Andringa de Kempenaar en mevr. Soutendijk—mevr. J. Smuling en mej. C. S. de Groot 6—4, 6—1. Eindstrijd: mevr. Kramer en mevr. v. Eckelt—mevr. van Andringa de Kempenaar en mevr. Soutendijk 61, 6—1. Wandelsport De Vierdaagsche. Hoogstens 40 K.M. per dag. De leider der nationale vierdaagsche afstandsmarschen de heer J. N. Breunese deelt ons mede: De dagelijksche af te leggen afstanden bij de a.s. na tionale vierdaagsche afstandsmarschen welke van 22 tot en met 25 Juli te Nijmegen zullen worden gehouden, be dragen ten hoogste 40 K.M. H,et ligt in het voornemen om slechts op twee parcour- sente doen marcheeren, namelijk een parcours van 30 en een parcours van 40 K.M. Er dient echter rekening mede gehouden te worden dat de maximum afstand van 40 K.M. nog terug gebracht kan worden. Zeilen Zwaar weer op de Westeinder- plassen. Jan Bier wint bij de Olympiajollen. Door de huidige omstandigheden waren de drie watersportvereenigingen uit Amsterdam genood zaakt hun wedstrijden op de Westeinder plas te la ten verzeilen. De wedstrijden verliepen zeer ge animeerd en op het „Bloemeneiland" heerschte dan ook een ouderwetsche zeilerssfeer. Beide dagen stond er een stormachtige wind, die op deze groote plas een hooge deining veroorzaak te. De kleinere klassen als Olympiajollen, 12-voets- jollen en sharpies hadden het dan ook zwaar te verantwoorden. In de Oyrnpiajollen startten er 18 schepen en J Bier wist beide keeren te winnen. Zware concur renten had hij aan J. Proper, die éénmaal als twee de en vierde eindigde en aan E. H. v. d. Berg uit Loosdrecht, die ook éénmaal de tweede plaats" be zette. Dudok van Heel en Nauta deelden de eer in de Twaalf kwadr. meter Sharpy-klasse. De Bloemen daler Van Werkhoven kwam er ditmaal niet aan te pas. De groepswedstrijd in de 12-voetsjollen werd door de H. J. C. gewonnen. Hiervodr zeilden mej. T. Bier en D. Schoen. Zij eindigden als derde en tweede, terwijl de W. V. de Koenen de eerste en vijfde plaats bezette. Hierdoor wan de H. J. C. den teamwedstrijd met 0,9 punt. Een keurige pres tatie voor deze jonge zeilers. Korfbal NED. KORFBALBOND Proip.degr. West le kl. Noord-Holland Archipel 4 2 2 15— 9 6 Oosterkwartier 4 2 1 1 11—13 5 Bilthoven 1 4 2 2 16—11 4 Sportief 4 1 2 1 20—17 4 Luto 4 1 3 14—26 1 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND WesterkwartierDeetos 35 Eerste klasse. Promotie-degradatie- Archipel-Oosterkwartier 6—1 RapiditasSteeds Hooger 23 Groen ZwartG K C i2 Zware nederlaag van Ooster kwartier. Archipel! wint met 61. Oosterkwartler besloot deze halve competitie met een geduchte nederlaag, waardoor in het volgende seizoen Archipel de plaats van Sportief inneemt in de Eerste klasse van den N. K. B. Na 5 minuten spelen gaf Nagelkerker Archipel bij een doorbraak de leiding (l—0). Ondanks eenige mooie O. K. aanvallen kwam de gelijk maker niet, integendeel, na 12 minuten spelen bracht Schoondervoerd den stand op 2—0. Archipel verhoogde nog het tempo en maakte het de O. K. verdediging zeer moeilijk. Na 25 minuten scoorde R. Lubi-ien het derde doepunt, onmiddelijk gevolgd door een doelpunt van S. Paver (4r-0). Ondanks dezen achterstand verslapte O. K. geenszins, maar het kleine speelveld speelde haar parten, eindelijk gelukte het echter aan H. Hommers den achterstand te verkleinen (4—1). Oosterkwartier kwam dan weer zeer gevaarlijk in den aanval, succes volgdé echter aan de andere zijde. P. de Boer bracht den stand op 5—1. Na de rust werd het een meer gelijkopgaande strijd. O. K. kreeg een strafworp toegewezen doch die werd niet benut. Oosterkwartier had met afstandschoten geen succes, kort voor het einde wist Schöondervoerd nogmaals voor Archipel te doelen (6—1), waarmede het einde kwam. Oosterkwartier gaf in dezen wedstrijd goed partij maar had geen geluk, Archipel speelde een uiterst snellên wedstrijd, waarbij de dames het tempo goed konden volgen. Wielrijden Zondagmorgen werd door H.S.V. „De Kampioen" een rit over 40 K.M. verreden met 3 klassemen ten. Uitslag A-klasse: 1 C. de Best 8 punten, 2 P. v. d. Heyden 7 pnt., 3 A. Schenk, 2 pnt. tijd 1 uur 3 imn. 19 sec. B-klasse: 1 L. Beekhuis 9 pnt., 2 B. Dhaene 6 pnt., 3 Voorting 3 pnt., 4 Schweitzer 0 pnt. Voetbal AFDEELING W Promotie tweede klasse. StandaardPicus l4 R B CMiranda 30 AFDEELING I. Promotie derde klasse. Q S V—V V Z 1—2 Promotie vierde klasse. HalfwegOnze Gezellen 41 SloterdijkSwift 11 MadjoeS D W 11 ZEVENKAMPDAG R. C. H. De voetbalclub R. C. H. organiseert Zondag 6 Juli op haar terreinen in het Heemsteedsche Sportpark een zeven kampdag. Het programma bestaat uit 80 M. hardloopen, vèrspringen, doelschieten, inwerpen, vèrtrappen, 100 M. dribbelen met den bal en „raak den paal". Daarna zal nog tusschen verschillende groepen een estafette van vier maal 100 M. worden geloopen. Algemeen leider en starter is de heer W. van Leeuwen. NED. VOETBALBOND. ONDERAFDEELING HAARLEM. OFFÏCIEELE MEDEDEELINGEN. Belangrijk bericht aan de tot den N. V. B. en de onder- afdeelingen toegelaten vereenigingen. Het is het be stuur van den N. V. B. bekend, dat er, ook tot de onder- afdeelingeri, toegelaten vereenigingen zijn, die hare spe lers laten oefenen onder leiding van een lid eener andere vereeniging. Aangezien een dergelijke training, zelfs indien deze ge heel belangeloos geschiedt in strijd Is met de door het Bondsbestuur genomen maatregelen tegen het optreden als trainer door actieve spelers, worden de betrokken ver eenigingen en spelers, die als leider fungeeren, ernstig aan gei-aden aan deze training onverwijld een einde te maken. De vereeniging, die bedoelde maatregelen niet in acht neemt, wordt beboet met tenminste f 50, terwijl de speelr, die zich aan de overtreding schuldig maakt, als speler wordt afgevoerd en eerst na één jaar.wederom gerechtigd zal zijn aan wedstrijden deel te nemen. Den vereenigingen wordt verzocht deze waarschuwing in hare clubbladen over te nemen. COMPETITIESTANDEN. In den loop dezer week zullen de competitie-eindstanden aan H.H. secretarissen" worden toegezonden. Worden voor 5 Juli geen bezwaren kenbaar gemaakt, 'dan wordt aan genomen, dat men met den eindstand accoord gaat en zullen deze in het jaarverslag worden opgenomen. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Afd. 2 B: Stormvogels 4—Bloemendaal 3 2—1 Finale Stads Editie Beker. Haarlem 3a—R. C. H. 3 1—7 Zaterdag elftal. Vert. Elftal Zaterdag comp. —Amsterdam 4—0 Kampioenschap van Haarlem Terrasvogels—I. E. V. 3—2 OVERSCHRIJVINGEN. Verleend: ingaande 23 Juni 1941: No. 1212. A. Gaartman van VOG naar Droste. No. 1213. A. Verkaaik van RCH naar VEW. No. 1217. P. Pape, van RCH naar Sport Vereeniging 1934. Ingaande 30 Juni 1941: No. 1216, M. W, Meijs, van Kenau naar Droste. Ingaande 1 Augustus 1942: NO. 1214. K. C. Broekhulzen van Kennemerland naar VEW. No. 1215. J. D. v. d. Bos, van RCH naar VEW. PROMOTIE. EN DEGRADATIE- WEDSTRIJDEN DER DERDE KLASSERS. Onze Gezellen degradeert. Onze Gezellen is er Zondagavond niet in geslaagd om te Halfweg de twee punten, die benoodigd waren om het derde klasseschap te behouden, in de wacht te sleepen. De thuisclub was van meet af aan in de meerderheid en haar voorhoede werd door den goed op dreef zijnden spil Visser steeds weer tot aanvallen ln staat gesteld. De HaaiTemmers gaven echter goed partij, zoodat het nog vrij geruimen tijd duurde, alvorens Van Oord het eerste doel punt voor Halfweg kon scoren. Nog voor de pauze voegde Van Aalst daar een tweede goal aan toe. Rust 2—0. Na de hervatting zag het er aanvankelijk naar uit dat de bezoekers een beter resultaat zouden bereiken, en in derdaad zorgde Oorthuis voor een tqgenpunt. De strijd ging toen vrijwel gelijk op, maar een fout van den Haar- lemschen doelman had een goal van Van Aalst ten gevolge en daarmede was de strijd feitelijk beslist. Wel zetten de Gezellen toen alles op den aanval, doch succes kwam aan den anderen kant door middel van Van Oord, zoodat Halfweg met een 41 overwinning de begeerde promotie verkreeg. De eindstand dezer competitie luidt: Halfweg 4 2 2 0 9—4 6 Onze Gezellen 4 12 1 8—9 4 Rodi 4 0 2 2 4—8 2 Evenals te Halfweg bestond er ook groote belangstel ling te Wormerveer, waar Zondagavond Q. S. C. den strijd tegen V. V. Z. aan bond. Het eerste treffen tusschen deze beide clubs te Zaandam was in een ietwat fortuin lijke 1—0 zege voor Q. S. C. geëindigd en algemeen gaf men dit elftal met het voordeel van eigen terrein de beste kansen. Het is echter anders geloopen, want V. V. z. speelde stukken beter dan twee weken geleden tegen Santpoort, zoodat de training onder leiding van Wim Anderiesen blijkbaar goede resultaten afwerpt. Voor de rust had de thuisclub den wind in den rug en Pfersich maakte na 20 minuten een fraai doelpunt. Q. S. C. bleef gevaarlijker, maar desondanks kregen de bezoe kers de beste kansen. Na de hervatting werd V. V. Z. sterker en de middenvoor Happe bracht de partij op ge lijken voet. Toen begon een geweldige strijd om het win nende punt, dat uit een wegens hands toegekenden en door Huisman benutten strafschop den Zaandammers ten deel viel. Door dezen uitslag heeft Santpoort nog slechts één punt uit twee wedstrijden noodig om te promoveeren. Zondag a.s. wordt de match V. V. Z.—Santpoort gespeeld. De stand luidt thans: Santpoort 2 2 0 0 13— 4 4 Q. S. C. 3 1 0 2 4— 7 2 V. V. Z. 3 1 0 2 4—10 2 Een overzicht van de C-klassers tijdens den „Boschloop Den Hout"* die Zaterdagavond werd gehouden. (Foto Stevens) Vele sportmenschen waren Zaterdagavond bij een aan de Spanjaardslaan om deel te nemen aan den boschloop Den Hout. De belangstelling van athleten en van het publiek, dat zich overal langs het 800 Meter lange parcours had opgesteld, was zeer groot. Door het geschikte weer en dank de goede organisatie door het Boschloop-comité zijn de wedstrijden uitstekend geslaagd en zullen de 240 deelnemers met het grootste genoegen op deze krachtprestatie terugzien. Om zeven uur startten de 13 deelnemers van de A- en B-klasse over een parcours van 4000 Meter. Reeds na de eerste ronde hadden de A-klassers de leiding genomen. Meyer van de Volewijckers en Koopman van Haarlem gingen voorop, maar in de tweede ronde verscheen de kampioen van Ne derland J, Walther van de Volewijckers het eerst om de bocht. Deze eminente looper heeft zijn eer ste plaats niet meer afgestaan en passeerde na 12 min. 21.5 sec. als eerste de eindstreep. Zijn club genoot Meyer bezette de tweede plaats met een achterstand van 15 sec. De winnaar' van den Boschloop 1939 W. Bakker (AAC) kwam nu als vierde binnen. Ook in de B-klasse werd het een overwinning voor een Volewijckers-looper. W. Boubër zege vierde hier in den tijd van 13 min. 14.8 sec. De Haarlemmer Jordens werd met 1 seconde verschil tweede. De deelnemers uit de C-klasse vingen vervol gens aan zich startklaar te maken voor een loop over 4 ronden. Direct'ontwikkelde zich een prach tige strijd tusschen de drie Haarlemmers Lense link, -Joustra en Herman tegen den Blauwwitter van Olffen. Langen tijd konden de Haarlemmers van Olffen achter zich houden, maar in de laat ste ronde 'wist de Blauwwitter zich los te werken om tenslotte met een voorsprong van 5 seconden óver zijn grootsten tegenstander Lenselink te zegevieren. Voor den start van de vele deelnemers aan de D-klasse sprak de heer W. Duiker van de athle- tiekcommïssie een kort woord, waarin hij zijn blijdschap uitsprak over het groote aantal deelne mers en de loopers tevens aanspoorde ook andere jaren aan den Haarlemschen Boschloop deel te nemen. De heer Duiker gaf tevens een uitlegging van „de Fuik" een trechter van touw, waarin de deelnemers in volgorde van aankomst worden op gevangen. In de D-klasse liepen allerlei sportmenschen mee. De voetbalverenigingen Beverwijk, de Ken- nemers, Haarlem en V.E.W. waren met ploégen vertegenwoordigd, de gymnastiekverenigingen Con cordia en Vijfhuizen waren met een zevental tur ners van de partij, terwijl de wielrenvereeniging Excelsior zelfs met zoo'n groote ploeg aan de Span jaardslaan verscheen, dat zij in aanmerking kwam voor den Stads-Editie-beker als zijnde vereniging met het grootste aantal deelnemers. De 150 loopers uit de D-klasse liepen oyer een afstand van 2700 Meter. De kopgroep in deze af- deèling wisselde na elke ronde, totdat in de derde ronde J. Koolman van Olympia, aie in de tweede ronde de tweede plaats reeds bezette, zich uit de kopgroep h^id los gemaakt, om in 8 min. 54 sec. als eerste in de fuik te worden opgevangen. De strijd om de tweede plaats ging tusschen J. Brijs van de Terrasvogels, G. van Balen Blanken van Haarlem en Timmermans van Bato. In dezelfde volgorde passeerden deze loopers de eindstreep. De vijfde plaats was voor den maréchaussee J. Neuteboom, Een goede prestatie leverden ook de voetballers Van Veen en Deen van Dio, die ï'esp. als achtste en negende binnen kwamen. De Wa terrat-zwemmer Handgraaf, die na de eerste ron de op de derde plaats lag, werd no. 18 in het to taalklassement. De Haarlem's Dagblad-beker, die uitgeloofd was voor de club, die de meeste en beste loopers bij de eerste 25 geklassificeerden had, werd gewonnen door de voetbalclub Haarlem met. 58 punten. De tweede plaats werd bezet door de loopers van D.I.O. De voorzitter van de Nederlandsche At.hletiek Unie de heer G. W. v. d. Werff Jr. reikte met. en kele toepasselijke woorden de prijzen uit, na eerst de actieve - organisatoren van den boschloop, de heeren W. Duiker, Mr. W. Veniet en A. Klaase voor hun vele werk bedankt te hebben. De voor zitter van het Bnschloop-comité sprak tenslotte zijn erkentelijkheid uit tegenover het gemeentebe stuur van Haarlem, dat door het Hoofd van het bureau Lichamelijke Opvoeding, den heer H. Warnier, vertegenwoordigd was, en bedankte voor de beschikbaar gestelde prijzen. De uitslagen waren: A-klasse 4000 M.: 1 J. Walther (De Volewijckers) in 12 min. 21.5 sec.; 2 J. Meyer (De Volewijckers) in 12 min. 36.4 sec.; 3 Koopman (Haarlem); 4 W. Bakker (A.A.C.); 5 A. Paap (Haarlem). B-klasse (idem): 1 Bouber (De Volewijckers) in 13 min. 14.8 sec.; 2 Jodens (Haarlem) in 13 min. 15.8 sec.: 3 Gaarenstroom (De Volewijckers) in 13 min. 16.4 sec.; 4 Van Loeverijen (Meteoor) en 5 Punt (De Volewijckers). C-klasse (3200 M.): 1 Van Olffen (Blauw-Wit) in 10 min. 16.4 sec.; 2 Lenselink (Haarlem) in 10 min. 21.4 sec.; 3 Joustra (Haarlem) in 10 min. 29 sec.; 4 Hermans (Haarlem) in 10 min. 30.2 sec. en 5. H. Boke (De Volewijckers) in 10 min. 42.1 seconde. D-klasse (2700 M.): 1 J. Kooiman (G.V. Olym pia), in 8 min. 54 sec.; 2 J. Brijs (V.V. Terrasvo gels) in 8 min. 55.3 sec.; 3 G. van Balen Blanken (Haarlem) in 8 min. 56.1 sec.; 4 B. J. Timmer mans (Bato) in 8 min. 56.2 sec.; 5 J. Neuteboom (Maréchaussee) in 8 min. 59.9 sec.; 6 L. Schelf hout (R.C. Excelsior); 7 Bot (Haarlem); 8 Van Veen (D.I.O.)9 Deen (D.I.O.) en 10 Visser (Haarlem). De voetbalclub „Haarlem" won Zaterdagmiddag bij den „Boschloop Den Hout" den Haarlem's Dagbladwisselbeker. Op de foto: de voorzitter van de Ned. Athletiek Unie, de heer G. v. d. Werf. Jr., overhandigt den beker aan den voor zitter van „Haarlem", den heer G. van Balen Blanken. (Foto Stevens) Waterpolo Het waterpolofestijn in de zwem inrichting aan de Houtvaart. Zooals wij reeds mededeelden zal Maandagavond 7 Juli te Haarlem in de zweminrichting aan de Hoütvaart eeh waterpolo-avond gehouden worden door de waterpolo- eommlsie van den N. Z. B., ter herdenking van het feit, dat veertig jaar geleden op dienzelfden datum en In de zelfde zweminrichting de eerste competitie-wedstrijd in Nederland gespeeld werd. Deze wedstrijd ging toen tus schen de zeventallen van H. V. G. B. en de R. Z. C. en eindigde in een 6—0 overwinning voor de H. V. G. B. Thans zal een herhaling van dezen wedstrijd plaats vinden. De avond zal om zeven uur worden geopend met een wedstrijd van de b-ploeg van den kring Haarlem tegen een zevental van oud-internationals. Als derde en slotwedstrijd van den avond zal het Ne derlandsche zevental tegen de a-ploeg van den kring Haarlem in het water komen. Op enkele uitzonderingen na zal ons nationale team in dezelfde opstelling aan den start komen als destijds bij de Europeesche kampioen schappen te Londen en in het tournooi om den Horthy- bokaal te Doetinchem resp. in 1938 en 1939.. Door de waterpolocommissle zijn de zeventallen als volgt samengesteld: Nederlandsch zevental: Doel: J. Vlothuizen (Zian). Achter: A. van Overhagen (U.Z.C.), H. Stam (H.Z. en P.C.) en H. Maier (Y). vóór: H. van Rootselaar (V), C. van Aelst (Y) en F. Ruimschotel (H.Z, en P.C.). Oud-internationals: Doel: C. H. Moesset (D.J.K.). Achter: R. C. van Senus (Maas), J. Elsinga (L.Z.C.) en K. Koehler (Y). vóór: dr. P. F. van Senus (Maas), dr. A. H. C. van Senus (Maas) en J. van Heteren (Y). Als reserves zijn aangewezen S. Rijpstra (H.Z. en.P.C.), S. Moolenaar (Y), J. Reekers (H.Z. en P.C.) en G. Regter (R.Z.C.). Na den polo-avond zullen de spelers met het bondsbe stuur en waterpolocommisïe en verdere genoodlgden in ee ngezellig samenzijn bijeenkomen, waar de heer Jan de Vries als voorzitter van den bond eenige herdenkings woorden zal spreken. Dammen Vierkamp Haarlemsche Damclub. Om den zilveren Haarlem's Dagblad-plaquette. Het programma voor den Maandagavond a.s. aanvan- genden vierkamp der Haarlemsche Damclub om de zilve ren Haarlem's Dagblad plaquette is als volgt samen gesteld: lste ronde Maandagavond 30 Juni: F. Raman—J. B. Sluiter Jr.; P. J. van Dartelen—H. J. Llzt. i 2de ronde Maandagavond 7 Juli a.s.: J. B. Sluiter Jr. H. J. Lize; F. Raman—P. J. van aDrtélen. 3de ronde Maandagavond 21 Juli a.s.: P. J. van Dartelen J. B. Sluiter Jr.; H. J. Lize—R. Raman. 4de ronde Maandagavond'4 Augustus a.s.; J. B. Sluiter Jr.—F. Raman; H. J. Lize—P. J. van Dartelen. 5de ronde Maandagavond 11 Augustus a.s.: H. J. Lize—* J. B. Sluiter Jr.; P. J. van Dartelen—F. Raman. 6de ronde Maandagavond 18 Augustus a.s.: J. B. Sluiter Jr.—P. J. van Darteeln; F. Raman—H. J. Lize. De eerstgenoemde spelers spelen met wit. Gespeeld wordt met een tempo van 45 zetten in H/2 uur en vervolgens 15 zetten elk volgend half uur. Aanvang der partijen 7.00 uur n.m. Speellokaal: bovenzaal Restaurant Munniks, Groote Markt 10,te Haarlem. De Bussumsche tennisclub „Het Spiegel" is erin geslaagd het clubkampioenschap van Neder land te behalen. Na een zeer spannenden strijd te gen Anglo-Dutch dien zij met 6-4 wonnen, verover den de Bussummers Zondag den titel. De athletiekwedstrijd Duitschland-Italië, die te Bologna werd gehouden, is in een kleine Duit- sche overwinning (8880 pt.) geëindigd. Lazzi won zoowel de 400 als de 800 M. van Harbig, ter wijl de Italianen Monte en Mariani ook de 100 en 200 Meter voor hun rekening namen. De veldnum- mers leverden echter Duitsche overwinningen op. Bij de Zondag op de Voorzaan te Zaandam ge houden gewestelijke wedstrijden van den Neder- landschén Kano Bond, slaagde de H. K. V. er in, in alle hoofdnummers te zegevieren. Bij de KI senioren won W. v. d. Kroft (H. K. V.) onbedreigd voor J. Stadt (Quo-Vadis) en J. Vrolijk (De Geuzen). In de R. I. S. senioren behaalde W. v. d. Kroft wederom deoverwinning, terwijl F. van Tongeren (H. K. V.) goede derde werd. De K II en R II S senioren leverden feilen strijd op. Beide malen zegevierde het prachtig varende koppel Bosse-Kupérus (H. K. V.) voor de Gebr. Wijdeltop (Viking-A'dam). Ook de R IV S senioren werd door de Haarlem sche ploeg, bestaande uit W. v. d. Kroft, S. J. Bosse, Tj. Kuperus, F. van Tongeren op overtuigende wijze gewonnen. De estafette over 4 x ,200 Meter, waarmede de wedstrijden werden besloten, leverde eveneens een H. K. V.-succes op. Trekvogels werd hier tweede en Quo-Vadis derde. Op het Vitèsse-terrein te Arnhem heeft een Oostelijk, voetbalelftal met 5-2 van het Bondselftal gèwonnen. Een biljarttournooi, dat .ten bate, van, „Winter hulp Nederland" te Amsterdam werd gehouden, is gewonnen door J. Swèering voor P. v. d. Pol en P, de Leeuw, 0—1—0—1—0— 3—4—0—8—2—0—0—5

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3