LAATSTE WAARSCHUWING Bonnen die thans geldig zijn: TEDDY TRIX Wictoria-Water LOTISICO trekt MAANDAG 7 JULI LOTISICO-AGENTSCHAPPEN Leugens om bestwil... Jioci Tlieuws VRIJDAG 4 JU Dl T94T lederen dag heerscht cr nu groote drukte in de Volendammcr haven, vooral nu de aanvoer van paling en andere zoetwatervisch in het middelpunt der belangstelling staat. (Foto Pax Holland) Jaarverslag N.V. Haarlemsche Brandverzekering Maatschappij van 184-6. Iït het jaarverslag over 1940 van de N.V. Haar lemsche Brandverzekering Maatschappij van 1846 wordt allereerst melding gemaakt van het overlij den op 58-jarigen leeftijd van den directeur Jhr. F. W. van Styrum. Gedurende zijn ziekte en ook daarna heeft de heer M. van Orden Wzn met opgewektheid zijn werk waargenomen. In de aandeelhoudersvergadering van 28 Novem ber werd tot directeur benoemd Ir. P. H. Lefebvre. zulks met ingang van 1 Januari -941. Door het wegvallen van vele buitenlandsche maatschappijen na hef uitbreken van den oorlog, ontstond er in den zomer, na de acpitulatie, groote vraag naar dek king bij Nederlandsche Maatschappijen. Kon in de eerste plaats de Brand-Inbraak afdee- ling van de gewijzigde structuur der Nederlandsche assurantïemarkt profiteeren, ook de Varia-afdee- ling boekte een fraai premie-accrès. Deze vooruit gang stemt ook daarom tot tevredenheid, omdat het royemèntencijfer, vooral in de afdeeling auto mobielverzekering, zeer hoog was. Zoowel door uitbreiding der zaken als door de samenwerking met de Groninger Brandwaarborg Mij. is het premie inkomen vooruit gebracht. Er werd geboekt f 3.140.263,13 tegenover f 2.772.670,83 in 1939. Onder aftrek van de premie voor herver zekering bedragen deze cijfers respectievelijk f 2.268.853.25 en f 1.974.483,83. Het schadeverloop was gunstig. Op het effecten bezit werd een deel van het daarop ten vorigen jare geleden koersverlies weder ingehaald. In de aan deelhoudersvergadering werd besloten, de koers winst geheel aan de reserve voor beleggingen te doen ten goede komen, zoodat deze thans f153.526.84 bedraagt. De premiereserven werden verhoogd tot f907.541,30, zijnde 40 pet van de geheele brutopremie voor eigen rekening. De gezamenlijke reserven bedragen thans f 3.754.928,28. In de cijfers over 1940 zijn thans voor het eerst verwerkt de resultaten van de Groninger Brand waarborg Maatschappij, die zooals in het vorig verslag reeds werd vermeld sedert ultimo 1939 tot combinatie is toegetreden. De vergadering van 27 Juni kqurde de rekening en verantwoording over 1940 goed, onder décharge van het bestuur voor zijn beheer. De heer J. Vriesendorp van Renesse, die aan de beurt van aftreden was, werd als commissaris her benoemd. MINDERJARIGE JONGEN VERMIST. De commissaris van politie, chef van het bureau Kinderpolitie te Amsterdam, verzoekt namens de ouders de opsporing van den minderjarige Wilhelm van Beek, oud 19 jaar, die sedert 23 Juni jl. wordt vermist. Zijn signalement luidt: lang pl.m. 1.75 M. schraal postuur, ovaal gezicht, smalle neus, gezonde gelaatskleur, donkerblond haar, gekleed in donker colbertcostuum, groen overhemd met idem stijve boord. Hij draagt nu en dan een bril met hoornen montuur en is blootshoofds. Zilveren jubileum J. de Keizer. Maandag 7 Juli hoopt de heer J. de Keizer, Sarace- nenstraat 1 te Haarlem, chauffeur bij de Gemeen te-reiniging, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst van de gemeente Haarlem trad. De inlevering van metalen. Welke voorwerpen niet ingeleverd behoeven te worden. De Staatscourant van Donderdagavond bevat een beschikking van den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en cul tuurbescherming, waarbij de in de verordening be treffende het inleveren van metalen genoemde voorwerpen, ten aanzien waarvan de verplichting tot inlevering niet geldt, nader worden omschreven. Blijkens deze beschikking worden- onder „open bare monumenten en gedenkteekenen op graven" mede begrepen gedenkplaten e.d., onder „kerk klokken" torenklokken en carillons. Onder „museumstukken" worden verstaan voor werpen, deel uitmakende van de verzamelingen van alle musea en andere collecties, die worden vermeld in den vanwege het departement van on derwijs, kunsten en wetenschappen in 1938 uitge geven gids: „De Nederlandsche Musea", benevens de voorwerpen, die vermeld staan in de door het departement van onderwijs, kunsten en weten schappen uitgegeven „Voorloopige lijst van de Nederlandsche momumenten van geschiedenis en kunst". Ook worden als museumstukken beschouwd voor werpen, deel uitmakende van verzamelingen van gods- en gasthuizen en van andere particuliere in stellingen of personen, die niet in bovengenoemden gids worden vermeld, mits zoodanige verzameling ten minste 50 stukken omvat en door den hoofd- museumdeskundige wordt erkend (als zoodanig is bij deze beschikking aangewezen de onder-voor zitter van de rijkscommissie van advies in zake de musea. Deze is tevens directeur van het „inlichtin genbureau kunstvoorwerpen en antiquiteiten".) On der verzamelingen van particulieren worden niet verstaan de handelsvoorraden van antiquairs en kunsthandelaren. Teneinde de hierboven genoemde erkenning te verkrijgen, dient belanghebbende zich vóór 15 Juli 1941 door middel van een formulier model IV te wenden tol den burgemeester der gemeente, waarin de verzameling zich bevindt. Onder „hetgeen behoort tot eenige volksdracht" worden ook begrepen bestanddeelen van tuig van last- en trekdieren, voorzoover daaraan uit een oogpunt van volkskunde bijzondere beteekenis moet worden toegekend, Onder „ordeteekenen en eere- teekenen" worden mede verstaan gedenk- en eere penningen, voorzoover deze een bijzondere histo rische of kunstwaarde hebben. Als voorwerpen, die als handwerk als waarde- volksgoed te beschouwen zijn, gelden ook beeld houwwerken en voorwerpen van kunstnijverheid, die niet als massaproduct te beschouwen zijn, maar zijn ontworpen door algemeen als zoodanig erkende kunstenaars. De beslissing over de vraag, of een voorwerp al of niet een hooge wetenschappelijke, geschiedkun dige of kunstwaarde heeft, berust bij den hoofd- museumdeskundige. Zoo ook beslist deze, indien twijfel bestaat, of een voorwerp op grond van de verordening al of niet vrij is van den inleverings plicht. Deze beschikking is in werking getreden. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Universiteit van Amsterdam. Bevorderd tot doc tor in econom. wetenschappen op proefschrift ge titeld: „Sparen, beleggen en investeren in de eco nomische literatuur" L. J. Zimmerman, geb. te Amsterdam en tot doctor in geneeskunde op proef schrift getiteld: „Natuurlijke agglutininen" J. Reu rink, geb. te Winterswijk. NIJVERHEIDSACTE NS. Geslaagd de dames: C. M. Bart te Velzen, S. M. van Beek te Santpoort, A. Gerus te IJmuiden, J. C. Leeksma te Bloemendaal en W. M. N. v. d. Ploeg te Heemstede. MACHINISTEN. Geslaagd voor diploma B, 2e gedeelte de heer (Foto The Jack Studios).* H. Willers te Haarlem. De nieuwe lesroosters voor H. B. S. en Gymnasium. Toelichting van Prof. Van Dam voor de radio. Hedenavond zal de secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming, prof. Van Dam, voor de radio een toelichting geven op het besluit om nieuwe roosters in te voeren voor de openbare boogere burgerscholen en gymnasia. De uitzen ding heeft plaats over den zender Hilversum 1 van kwart over 8 tot half negen. (A.N.P.) Verplichte inschrijving van autobussen. In de Nederlandsche Staatscourant van Don derdag is opgenomen een besluit van den secre taris-generaal van het departement van Water staat. betreffende verplichte inschrijving van auto bussen. Allen, die op 1 Juli 1941 houden zijn van een of meer autobussen, zijn verplicht deze vóór 10 Juli 1941 te doen inschrijven, ongeacht of de autobussen al dan niet voor onmiddellijk gebruik gereed zijn. Indien na 1 Juli 1941 een autobus zoodanige ver andering ondergaat, dat de aard van het voertuig of de vervoercapaciteit wordt gewijzigd of een andere motorbrandstof of motoraandrijving wordt gebezigd, dan wel een ingrijpende wijziging aan het onderstel wordt aangebracht, moet de houder onverwijld mededeeling hiervan doen aan den rijksinspecteur van het verkeer, in wiens district hij woont of gevestigd is. Overtreding van de voorschriften, bij dit besluit gegeven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste één jaar of geldboete van ten hoogste f 10.000. Motorrijtuigen, ten aanzien waarvan de over treding is gepleegd, kunnen door den secretaris generaal van het departement van Waterstaat ver beurd worden verklaard. Het besluit treedt in werking met ingang van 3 Juli. F AILLIS SEMENTEN. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam. UITGESPROKEN 30 Juni. Evert Hilkers, wonende te Amsterdam, Hol- beinstraat 24, Recht. Comm. Mr. J. Sprey, Cur. Mr. A. Th. Kastein, Keizersgracht 606, Amsterdam. 30 Juni N.V. Bouwmaatschappij Singelgracht, gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, Nobelweg 7. Recht. Comm. Mr. G. A. Schreuder, Cur. Mr. P. J. Verdam, We teringschans 66, Amsterdam. 30 Juni. C. F. Hoogeboom. huis- en decoratieschilder, wonende te Amsterdam, Rustenburgerstraat 147. Recht. Comm. Mr. P. B. Dijksterhuis, Cur. Mr. W. B. Meyboom, Prinsengracht 460, Amsterdam. AARDAPPELEN. BON 08. T.m. 6 Juli: 2 kg. BOTER- OF VETKAART. BONS 22 cn 23. T.m. 16 Juli: 250 gr. boter p. bon. Vetkaart reductie. BROOD, GEBAK. BON 23. T.m. 6 Juli 200 gr. brood of 2 rantsoe nen gebak. BON 9 (Bloemkaart). T.m. 13 Juli: 50 gr. brood of Yz rantsoen gebak. EIEREN (Bonkaart Alg.) BON 99. T.m. 6 Juli 1 ei. BON 89. T.m. 6 Juli 1 ei. MEEL EN GRUTTERS WAREN. (Bonkaart Alg.) BON 43. T.m. 13 Juli: 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem of grutte- meel. BON 44. T.m. 10 Augs.: 250 gr. havermout, ha vervlokken, haverbloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmeel of grutten BON 45. T.m. 10 Augs.: 250 gr. gort, gortmout of grutten. BON 54. T.m. 10 Augs.: 100 gr. macaroni, vermi celli of spaghetti. BON 55. T.m. 10 Augs.: 100 gr. maizena, gries- meel, sago, aardappel meel of puddingsaus- poeder. BON 9 (Bloemkaart). T.m. 13 Juli: 35 gr. meel of bloem SUIKER. (Bonkaart Alg.) BON 56. T.m. 6 Juli 1 kg PETROLEUM. BON 11 (Bonkaart M en O) t.m. 10 Augs.: 2 L. KAAS (Bonkaart Algem.) BONS 68 en 78. T.m. 13 Juli: 100 gr. per bon. BONS 69 en 79. T.m. 27 Juli: 100 gr. per bon. SCHEERZEEP ENZ. BON K (Textielkaart). T.m. 31 Aug.: 50 gr. VLEESCH EN VLEESCH- WAREN. BON 21 „vleesch". T.m. 9 Juli 50 gr. vleesch. BON 21 „vleeschwaren". T.m. 9 Juli y2 rantsoen. PEULVRUCHTEN, ,-on- kaart Algemeen). BON 57. T.m. 6 Juli: 500 gr. MELK. BON 23. T.m. 6 Juli: 1^4 L. melk. KOFFIESÜRROGAAT EN THEE. (Bonkaart Algem.) BON 46. T.m. 20 Juli 250 gr. koffiesurrogaat of 40 gr. thee. ZEEP. (Bonkaart Algem.) BON 38. T.m. 3 Augs.: 150 gr. toiletzeep, 120 gr. huishoudzeep, 200 gr. z. zeep (oude samenstel ling), 150 gr. z. zeep. 300 gr. z. zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder, 125 gr. zeepvlokken, 250 gr. zelfwerkende waschmid- delen, 200 gr. vloeibare zeep of 600 gr. wasch- poeder. HONDENBROOD. BON 23. T.m. 31 Juli: Groep 1 en 2: 10 Kg; Gr. 3: 8 Kg; Gr. 4: 5 Kg; Gr. 5: 4 Kg; Gr. 6: 3 Kg. KATTENBROOD. BON 23 IV2 Kg. T.m. 31 Juli: BRANDSTOFFEN. Bonkaart Haarden en Kachels t.m. 31 Dec. Bonnen 01, 02, 03 per bon 1 eenheid vaste brand stof. Bonnen 05, 06, 07: 1 eenheid turf. Bonkaart Haarden en Kachels K t.m. 31 Dec. Bonnen 01, 02, 03, 04 per bon 1 eenheid vaste brandstof. Bonnen 05, 06, 07, 08: 1 eenheid turf. Bonkaart Centrale Ver warming L t.m. 31 Dec. Bonnen 01—11 per bon 1 eenheid vaste brand stof. Bonkaart „Brandstoffen één eenheid tot 1 Mei 1942 1 eenheid vaste brandstof. Bon 03 KF van de kaar ten M. en N Geldig 1-31 Juli: 1 eenheid vaste brandstoffen. Bon Generator-anthra- ciet 6e periode 1 H.L. anlhracietnootjes of 50 kg turfcokes. Geldig 1-31 Juli. Bon Generatorturf 6e periode: 50 stuks bag- gerturf. Geldig 1-31 Juli. De landdag in Rolde. Vrijaf met behoud van loon voor boerenarbeiders. De persdienst van het N.A.F. meldt: De leiding van het Nederlandsch Agrarisch Front richt een oproep tot ale Nederlandsche boeren om, in'ver band met den grooten landdag in Rolde op a.s. Za terdag hun arbeiders, die deze bijeenkomst willen bezoeken, vrijaf te geven met behoud van loon. Het N.A.F. vertrouwt, dat iedere werkgever aan dezen oproep gehoor zal geven. PERSONALIA. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van financiën is met ingang van 1 Juli 1941 benoemd tot accountant bij den rijks- accountantsdienst de adjunct-accountant P. A. Biersteker te Haarlem. Koopt tijdig Uw kans bij de bekende De trekking wordt gehouden in het openbaar onder notarieel toezicht Louise de Coligny- straat 2 te 's-Gravenhage. Lijsten zijn enkele dagen 11a de trekking bij de agentschappen gratis verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) Voor de Kinderen (Teekeningen H. Kannegleter). HONDENWEDREN OM EEN WORST. Pang! Nu gaan ze aan het loopen. Poes springt uit den vuilnisbak, sticht verwarring bij de honden, blijft ze voor op haar gemak. Vóór ze goed en wel beseffen, wat er eigen lijk geschiedt, heeft die poes de worst te pakken, om haar hals, zooals je ziet. Angstig wel, maar vastberaden, t worstje als een halsband om, rent de poes; luidkeels miauwend, voor de honden uit, niet dom, want zij zwenkt en draait e'n duikelt en is plots niet meer te zien. Wat ze daarvan moe ten denken? Is ze opgelost misschien? ii) door THEA BLOEMERS. „Neen kindje, ik geloof er niets van; je ziet er allesbehalve goed uit. Het komt me voor dat je aan het tobben bent. 'Wil je je niet eens heelemaal te genover mij uitspreken?" Kon dat maar! Ze verlangde niets vuriger! Op dat oogenblik zou het haar alles waard geweest zijn als ze haar hart bij den vriendelijken ouden man had kunnen uitstorten. Er zijn oogenblikken in het leven van een mensch, als zijn gemoed tot het uiterste geteisterd en verontrust is, dat een vrien delijk woord voldoende is om hem aan het spreken te krijgen, wat ook de gevolgen mogen zijn. Zoo ging het ook Nora op dit oogenblik. Zij zou mijn heer van Zuylen alles opgebiecht hebben, als er niet iets tusschenbeide gekomen was. Mevrouw kwam de kamer binnen. „Eduard", zei ze, „ik dacht dat je het misschien prettiger zou vinden dat ik er bij ben, als je met Constance over je broers testament spreekt". De oude heer glimlachte, zooals hij altijd vol liefde glimlachte tegen de vrouw, waarmee hij vijf en veertig jaar getrouwd was en wier gezelschap en raad hij nog altijd op den hoogsten prijs stelde. Maar hij was toch ook teleurgesteld, want hij was menschënkenner genoeg om te beseffen dat zijn kleindochter niet aan beiden tegelijk haar vertrou wen zou schenken. Twee is altijd weer heel anders dan één! „Uitstekend, kindlief", antwoordde hij vriende lijk. Toen wendde hij zich weer tot het jonge meisje en vervolgde: „De zaak zit zóó, mijn lieve Con stance. Je oudoom, mijn broer Marten, was erg aan je vader gehecht; daarom heeft hij jou al zijn geld nagelaten, een millioen gulden, een bedrag dat op het oogenblik in onze fabriek belegd is. Maar er is een voorwaarde aan verbonden, namelijk dat je met je neef Walter trouwt". Constance trachtte te glimlachen, maar het ging haar niet gemakkelijk af. „Wat", vroeg ze moeilijk, „gebeurt er als ik niet met Walter trouw? Verlies ik mijn aanspraken dan?" „Neen, n?en, zoo is het niet precies kindje. In dat geval zou je de helft van het kapitaal erven, dus 500.000 gulden, terwijl je het recht krijgt, dat aan de zaak te onttrekken, als je dat zou wen- schen". Mompelend voegde hij er iets aan toe dat zij niet verstond. „Zou het u erg ongelegen komen als ik dat deed?" „Onuitsprekelijk ongelegen! Je zou ons daardoor eenvoudig ten gronde richten op het oogenblik". „Ten gronde richten?" Constance zette onge- loovige oogen op. Was het mogelijk dat zij het in haar macht had deze rijke menschen te ruïneeren? „Ja zeker, hoe ongeloofelijk je dat ook in de ooren mag klinken. Ik zal open kaart met je spe len. De zaken gaan slecht; de loonen van de arbei ders moeten verhoogd worden en we hebben met zware ocncurrentie te kampen. Als zoo'n groot deel van het bedrijfskapitaal aan onze zaak onttrokken wordt onder de huidige omstandigheden, zou dat een onoverkomelijke ramp voor ons zijn". „Is Walter hiervan op de hoogte?" „Natuurlijk. Zijn belangen loopen parallel met de onze. Hij is immers mijn compagnon in de firma van Zuylen en Zoon". Er kwam een harde uitdrukking over het bleeke meisjesgezicht. Een oogenblik flitste haar de ver denking door het hoofd, dat Walter haar uit fi- nancieele overwegingen ten huwelijk had ge vraagd, maar onmiddellijk verwierp ze deze boos aardige veronderstelling weer. Neen, daar was hij de man niet naar! En een ontroering als de zijne gistermiddag kon niet geveinsd zijn. dat zei haar hart haar. Maar hoe dan ook, zij mocht zijn aan zoek niet aannemen en zei daarom op koelen toon: ..Het doet me verdriet om 11 te moeten teleur stellen, maar ik kan niet met Walter trouwen". „Kan niet!" riep mevrouw Van Zuylen opge wonden. Ze had gemeend dat de beide jongelui zich sterk tot elkaar aangetrokken voelden; ze waren altijd zoo hartelijk in den omgang met elkaar; dat verhaal van dien dokter kon wel loos alarm geweest zijn. „Kan niet!" echode mijnheer Eduard onthutst. „Het spijt me vreeselijk u beiden verdriet te moeten doen", stamelde het meisje met neerge slagen oogen.„Het spijt me heusch verschrikke lijk, maar ik kan niet met hem trouwen". Ze stond op alsof ze de kamer wilde uitgaan, maar de oude man stak zijn hand uit om haar te gen te houden. „Loop nu niet weg, meisjelief", zei hij vriende lijk. „We zijn immers je beste vrienden. Je hebt ons groot verdriet gedaan, dat wil ik wel eerlijk bekennen, maar daarom hoef je toch niet boos te zijn of geprikkeld, niet waar?" Hy glimlachte mat, hoewel hij heel bleek ge worden was. Mevrouw van Zuylen zei niets. Haar gezicht stond verdrietig; de weigering van het meisje smartte haar zoowel om. Walter als om de gevol gen. die deze. voor de oude familie-zaak kon hebben. Constance beheerschte zich. „O, ik ben heele maal niet boos", zei ze, „hoe zou ik boos op u kunnen zijn, grootvader en grootmoeder? En wat het geld betreft, weest u gerust; ik zou het nooit, nooit aan de zaak willen onttrekken". De oude heer en zijn vrouw wisselden een veel- beteekenenden blik. „Dat vind ik het lief van je, kindje", riep me vrouw van Zuylen dankbaar. „Het is een pak van mijn hart, Constance", er kende mijnheer Eduard, merkbaar opgelucht. „En hoe ik nu niet met Walter te trouwen?" smeekte het meisje. „Natuurlijk niet. al dat niet de inspraak van je hart is". „Ik kan het werkelijk niet; wilt u het hem alstublieft zeggen?" Mijn heer Eduard knikte; het speet hem voor zijn kleinzoon, want ook hij geloofde dat het een bittere ontgoocheling voor Walter zou zijn, maar wat den zakelijken kant van de kwestie betrof, was hij nu gerust gesteld. „En als het u niet lastig is", hernam Constance, „zou ik dan vast wat geld kunnen hebben? Het is zoo gek, ik ben nu rijk en heb ongeveer niets!" Ze hield haar adem in. Er hing zoo ontzettend veel van het antwoord af. „Nauurlijk. Hoeveel had je gedacht?" „O, duizend gulden is genoeg". Het leek haar veliger een rond bedrag te noemen. „Ik zal ze je vanavond geven, als ik van kan toor terug kom", beloofde mijnheerd Eduard grif. Maar doordat hij het dein dag heel druk had, vergat de oude heer zijn belofte en zei 's avonds niets over het geld, tot niet geringe teleurstelling van het meisje. Ze bleef een heelen tijd doelloos in haar zitkamer rondtreuzelen; ze kon er niet toe komen zich te gaan uitkleeden, in de hoop dat mijnheer van Zuylen zich zijn belofte zou herin neren en haar het geld nog geven, al was het laat. Maar helaas! Er kwam geen boodschap om be neden te komen en geen geld. Walter van Zuylen was dien avond laat; hij had een heeleboel werk te doen in de studeerkamer van zijn grootvader, die al naar bed was gegaan. Maai de ware lust tot arbeid ontbrak. Hij was in een allesbehalve prettige stemming; de oude heer had hem meegedeeld dat Constance geweigerd had om met hem te trouwen. Na hun samenzijn van den vorigen avond vond hij dat onverklaarbaar; zijn nichtje had zijn liefde niet afgewezen en hij was vol hoop geweest. Was Constance een coquet, har teloos nest, vroeg hij zich af, of was ze nog maar een kind, dat de draagwijdte van haar doén en laten niet besefte? Hij zat den heelen tijd over dit probleem te pie keren en zijn werk schoot heelemaal niet op. De groote klok in de hall sloeg één uur en de slag werd herhaald door andere uurwerken in huis: zilverig tinkelde het speelwerk van de klok in me vrouw van Zuvlens zitkamer en nog ging Walter niet naar bed. Hij wilde zich dwingen om zijn werk af te maken. Hij was overtuigd dat hij de eenige in huis was die nog niet sliep en dat allen in diepe 1 rust waren. Hij schrok dan ook niet weinig toen GEZOND EN GENEESKRACHTIG. (Adv. Ingez. Med.) Aalsmeer's nieuwe burgemeester geïnstalleerd. Onder zeer groote belangstelling is Donderdag middag de nieuwe burgemeester van Aalsmeer, de heer H. W. F. Kolb, geïnstalleerd. Nadat om onge veer drie uur de familie Kolb op het station door een commissie was verwelkomd, begaf men zich naar het gemeentehuis, waar de loco-burgemeester, de heer P. van der Meer, den nieuwen function- naris toesprak en hem den ambtsketen omhing. Vervolgens spraken nog de heer J. Alderen, het oudste lid van den gemeenteraad, de heer J. M. Wentzel, gemeente-secretaris, namens de gemeente ambtenaren en de heer C. M. A. Koot, burgemeester van Uithoorn. Hierna sprak de heer Kolb, waarbij hij den heer Van der Meer dank bracht voor zijn woorden en voor den arbeid, door hem als waarnemend bur gemeester verricht. De plechtigheid werd o.m. bijgewoond door den oud-burgemeester van Aalsmeer, den heer Kaste lein, en den loco-burgemeester van Noord- en Zuid-Schermer, den heer Van der Laan. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat t8 Haarlem, uitsluitend tusschen II en 13 uur. Terug te bekomen bij: Borstlap, Nieuwe Gracht 55, da meshorloge; de Jong, Bakenessergracht 48 B, mand; Ko ning, H. Mullierstraat 82, portemonnaie m. i.; v. Hetem, L. Heerenvest 6 rd., pak drukwerk; Bureau van Politie, Smedestraat, portemonnaie; v. Aalst, Gen. de Wetstraat 74, kinderrijwiel; v. Es, Gen. de la Reystraat 64, kinder schoen; Bureau van Politie, Smedestraat, kinderschoen; v. Soest/Bisschop Ottostraat II, rolstok; v. Velsen, Gast huislaan 102, schoenen; Makkelie, Burgwal 36, tasch met badgoed; Luyken, Ridderstraat 25 A, armband; Vos, Dunklerstraat 60, armband; Dubelaar, Teslastraat 32, arm band; Beeks, Delistraat 2 rd., beitel; Jansen, Statenbol- werk 1 A, bril in étui; Bureau van Politie, Smedestraat, 3 foto's; laars met sok; Hoogeboom, Zuid Brouwerstraat 50, portemonnaie m. i.Kooy, Leeuwerikstraat 51, kinder wagen; Oud, Fred. Hendriklaan 33, kinderwagen; Messe, Sterreboschstraat 62, armband; Stoeltje, Bataviastraat 65, beursje m. i.; Koning, Jansweg 27, bril; de Wilde Meeu wenstraat 10, 2 deksels; Garreld, Hyacinthenlaan 14 rd., horloge; Keema.n, Lijsterstraat 48, kleed; Felix, Timor- straat 3, kinderwagen; Posterijen, Bal.iuwslaan, loon zakje, Theel, Brouwerstraat 14 e. mondharmonica; Scholts, Pres. Steynstraat 83, portemonnaie m. 1.; Ophem, Burg wal 63, damesportemonnaie m. i.; Dinges, Kenaupark 22, heerenportemonnaie m. i.; Arends, Schagchelstraat 20, portemonnaie; v. Norde, Leidschestraat 125, portefeuille m. i.; v. Meurs, Oost-Indiëstraat 122, ringetje; Remise, Soendaplein, kinderschoenen: Messe, Sterreboschstraat 62, Stoeltje, Bataviastraat 65, beursje m. i.; Koning, Jans weg 27, bril; de Wilde, Meeuwenstraat 10, 2 deksels; Gar reld, Hyacinthenlaan 14 rd., horloge; Keeman, Lijster straat 48, kleed; Felix, Timorstraat 3, kinderwagen; Poste rijen, Baljuwslaan, loonzakje; Theel, Brouwersstraat 14 e, mondharmonica; Scholts, Pres. Steynstraat 83; portemon naie m. i.; Ophem, Burgwal 63, damesportemonnaie m. i.; Dinges, Kenaupark 22, heerenportemonnaie m. i.; Arends, Schagchelstraat 20, portemonnaie; v. Norde, Leidschestraat 125, portefeuille m. i.; v. Meurs. Oost-Indiëstraat 122, ringetje; Remise, Soendaplein, kinderschoenen. Het 6-jarig dochtertje van de familie Maarse aan de Dorpsstraat te Aalsmeer is in een sloot geraakt en verdronken. De 13 jarige G. Tent uit Lutterade is bij het zwemmen in het Julianakanaal verdronken. eensklaps de kruk van de deur der studeerkamer zachtjes omgedraaid werd. „Wie is daar?" vroeg hij haastig. Er kwam geen antwoord. De kruk trilde een oogenblik, alsof hij door een onzekere, bevende hand werd vastgehouden; toen werd de deur op een kier gedaan en snel weer gesloten. Met een lichten kreet sprong Walter op en stapte de hall in. Er brandde een enkele lamp, het oude eikenhout van de lambrizeering en den vloer glom zwartachtig in de halve duisternis en het licht schijnsel wierp overal donkere schaduwen. Toen zijn oogen aan den schemer gewend,, waren, ont dekte hij Constance; het meisje klemae zich ang stig aan een tafel vast. Ze was nog in de flatteuze japon, waarin hij haar aan het diner had gezien. „Jij Constance! Nog op? Wat is er?" en „O", zei ze bevend, terwijl ze hem ontweek en weer naar de studeerkamer liep ze wist ter nauwernood wat ze deed „ik dacht niet.ik had geen flauw idee dat er nog iemand op was. Ik dachtverward hield ze op. „Wat dacht je?" Hij stond haar met ernstige oogen aan te kijken. „O!" riep ze. „Je hoeft me niet zoo strak aan te staren. Ik doe geen kwaad. Ik kwam alleen om te zienom te zienze haperde en haar oogen dwaalden naar de papieren op het schrijfbureau. ..Miinheer Eduard. grootvader, weet ie, hij be loofde dat hij me vanavond duizend gulden zou geven.en hij heeft het vergeten; hij moet het vergeten hebben want hij gaf ze me niet". „En kwam je nu.op dit oogenblik, om te zien of hij nog op was?" Er was verbazing en geprikkeldheid in Walters stem. Zijn aangebedene zag er wel heel onschul dig uit! „Janeendat wil zeggen ik dacht dat hij het misschien in een enveloppe op zijn schrijf tafel had laten liggen". Walter lachte een korten, schemperen lach. „Je schijnt geen dunk van de zakelijke kwaliteiten van grootvader te hebben. Dacht je dat hij zoo maar duizend gulden liet slingeren voor inbrekers?" (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 6