De P.H. beker weer naar „Haarlem" Haarlem wint Ned. Voetbalbond H.FC. verspeelt haar kans MAANDAG 7 JUKI 1941' f Spotten SpeC Athletiek Fraaie successen van de Roode en Kaan De jaarlijksche wedstrijden om het clubkam pioenschap van Nederland, ditmaal op de Nenyto- sintelbaan te Rotterdam gehouden en georganiseerd door de athletiekvereeniging Pro Patria, hebben op alle nummers een sportleven en veelal zeer feilen strijd tusschen de verschillende rivalen opgele verd. Negen vereenigingen kwamen aan den start, nl. A.A.C., A.V. '23, Haarlem. Hellas, Holland, Trekvogels, Vlug en Lenig, P.S.V. en Pro Patria. De verwachting, dat het zou gaan tusschen A. 'A. C., Trekvogels en Haarlem is bewaarheid ge worden, maar de Haarlemsche vereeniging heeft den strijd niet dan na een verbeten middag kun nen winnen. De spanning bleef er inderdaad tot aan het allerlaatste nummer in. telkens waren het A.A.C., of Trekvogels, die een gooi naar den hoog- sten nalionalen titel deden, maar telkens weer was het Haarlem, dat met een zeer goede ploeg athleten den leider wist te onttronen. Met 54J/2 punt, d.w.z. met slechts een halve punt. voorsprong op A.C.C. kon Haarlem zich in het bezit stellen- van den be geerden beker, dien zij thans voor een jaar haar eigendom mag noemen. Houdster was Trekvogels. Wat de verschillende nummers betreft. De hor denloop bood al dadelijk veel spanning. Van Leeu wen (A.A.C.), Hagedoorn (Trekv.), Butselaar (Hellas) en Kaan (Haarlem) wonnen hun series en in de finale bleek Kaan nog de 'beste papieren te hebben. Hij won in den fraaien tijd van 15.8 sec. Zeer groot was de spanning in het nummer 100 meter, dat in drie series werd verloopen. In den eindstrijd traden aan Osendarp. Nota, Houtman, van Osta. Boersma en Spree. Na een valschen start omdat Nota te vroeg wegging, ontspon zich een felle strijd. Osendarp leidde. Osta volgde hem prachtig, waarna Houtman en Spree volgden. Naar de beslissing van de jury van aankomst bleek het. dat Spree tweede geworden was met 10.8 sec. (tijd van Osendarp was fraai 10.6 sec. en van Osta derde in denzelfden tijd. De 800 meter leverde een prachtige overwinning op voor den A.A.C.'er Bouman in 2 min. 15 sec. en de 400 meter was een succes voor diens clubgenoot Bakels, die als nieuweling voortreffelijk debuteer de in gezelschap van Haagh (Trekv.) Zijn tijd was 51.2 sec. De 1500 meter was voor den Haarlemmer de Roode (4 min. 6.3 sec.), terwijl de Bruyn tweede werd. Een ongemeen felle-strijd werd geleverd op de 5000 meter, die voor Bakker (A.A.C.) was, wien door den P.P.'er de Rooy en den Haarlem mer Hartingius het vuur wel zeer na aan de sche nen werd gelegd. De estafettes waren ditmaal niet voor Trekvo gels. Vlug en Lenig bleek op de 4 x 100 meter over een homogene ploeg te beschikken en won na een prachtigen strijd in 43.6 sec. Het laatste .nummer, de 4 x 400 meter gaf al niet veel minder strijd te zien. In de derde ronde nam A.A.C. de leiding over van V. en L. dat weer een poging deed om de overwinning in de wacht te sleepen en stond die met Bakels als voortreffelijke laatste niet meer af. Haar tijd was 3 min. 30.4 sec. Ook'de technische nummers gaven, vele voortref felijke staaltjes athletiek te zien. Carlier (A.V. '23) wist Lamoree (Haarlem) te kléppen (1.80 meter) in het nummer hoogspringen met aanloop,' maar Lamoree leverde een des te fraaier prestatie, toen hij het nummer polsstokhoog beëindigde met een fraaien sprong van 3.70 meter( Ned. record 3.90 meter). Tweede werd zijn clubgenoot Verlees. Het nummer discuswerpen was" voor Brasser met een worp van 44.86 meter en Houtman won het nummer verspringen met een fraaien sprong van 6.90 meter (Ned. record 7.38 meter). Het speerwerpen en het kogelstooten tenslotte waren resp. voor Brasser (53.40 meter) "en A. de Bruyn met 13.68 meter. Naar schatting 3000 toeschouwers woonden deze bij uitstek spannenden strijd, die onder zeer gun stige omstandigheden plaats vond bij. De eindresultaten luiden: 100 meter: 1 T. Osendarp (Trekv.) 10.6 sec., 2 'A. Spree (V. en L.) 10.8 sec., 3 van Osta (Trekv.) 10.8 sec. 800 meter: 1 Bouman (A.A.C.) 2 min. 1.6 sec., 2 T.. Giesen (Trekv.) 2 min. 3.2 sec., 3 van Gog (Haarelm) 2 min. 3,2 sec., 4 Noach (AAC) 2 min. 8.7 sec., 5 W. Lenselink (Haarlem) 2 min. 4.4 sec. 400 meter: 1 Bakels (AAC) 51.2 sefc., 2 Haagh (Trekv.) 51.5 sec. 110 meter horden: 1 W, Kaan (Haarlem) 15.8 sec.. 2 Butselaar (Hellas) 16 sec. 1500 meter: 1 ,De Roode (Haarlem) '4 min. 6.3 sec., 2 de Bruyn (Trekv.) 4 min. 8 sec., 3 J. Koop man (Haarlem) 4 min.' 17.1 sec. 4 x 100 meter estafette: 1 Vlug en Lenig (Den Haag) met Geul. Spree van Es en Abbenbroek 43.6 sec., 2 A.V. '23 (Amsterdam) 43.9 sec., 3 Trek vogels (Den Haag) 44.2 sec., 4 Haarlem (Haarlem) 5000 meter hardloopen: 1 Bakker (AAC) 16 min. 10.6 sec., 2 Hagtingius (Haarlem) 16 min. 21 sec., 3 de Rpoy (P.P.) 16 min. 24.6 sec. 6 Paap (Haarlem) 16 min. 43.1 sec. 4 x 400 meter estafette: 1 A.A.C. (Amsterdam) met Spaak, Peereboom, Bouman en Bakels) 3 min. 30.4 sec., 2 A.V. '23 (Amsterdam) 3 min. 51.2 sec., 3 Trekvogels (Den Haag) 3 min. 33.9 sec., 4 V. en L. (Den Haag), 5 Haarlem (Haarlem). Discuswerpen: 1 Brasser (AAC) 44.86 meter; 2 de Bruyn (V. en L.) 44.05 meter, 5 N. H. Kluft (Haarlem) 36.49 meter. Hoogspringen: 1 Carlier (AV '23) 1.80 meter,- 2 C. Lamoree (Haarlem) 1.75 meter. Polsstokhoogspringen: 1 Lamoree (Haarlem) 3.70 meter, 2 Verkes (Haarlem) 3.55 meter. Kogelstooten: 1 do Bruyn (V. en L.) 13.68 meter, 2 Houtzager (V. en L.) 13.17 meter, 3 Appel (Trek vogels) 12.25 meter, 4 Eysker (Haarlem) 12.13 me ter. 6 Kluft (Haarlem) .11.35 meter. Speerwerpen: 1 Brasser (AAC) 55.40 meter, 2 Bakker (Trekv.) 52.90 meter. Verspringen: 1 Houtman (AV '23) 6.90 meter, 2 Wellerdieck (Hellas) 6.65 meter. Eindstand: 1 (winnaar P. H.-beker) Haarlem (Haarlem) 54'/z punt, 2 A.A.C. (Amsterdam) 54 p.. 3 Trekvogels (Den'Haag) 48 punten. 4 V. en L. (Den Haag)" 47 pnt., 5 A.V. 23 (Amsterdam) 28 pnt., 6 P.S.V. 20 y? pnt., 7 Hellas 17# pnt., 8 Pro Patria 13J4 pnt., 9 Holland 10 pnt. Vaardigheidsproeven N. G. V. Zondagmiddag werden onder leiding van den heer P. J. Wagemans vaardigheidsproeven N. G. V. in athletiek afgenomen voor leden uit den Kennemer Turnkring. Zoowel in den len graad als in den 2en graad namen dames en heeren aan deze proeven deel. De dames had den 1 loop-, 2 spring- en 2 werpnummers te verwerken, en de heeren 2 loop-, 3 spring- en 2 werpnummers. alles naar keuze uit de meest gebruikelijke nummers. Ook waren er meisjesadspiranten ingeschreven. Voor deze was een vijfkamp bestemd, terwijl voor haar bovendien marsch van 15 K.M. uitgeschreven was. Deze marsch wordt later gehouden, zoodat nog niet bekend kan zijn. wie van de adspiranten aan de proeven heeft voldaan. Toch zal dit getal niet groot zijn. want van de 15 omgekomen meisjes vielen er Zondag 8 af. De ingeschreven meisjes waren komstig van Concordia (Haarlem) en O. S. S. (Zandvoort). Overigens hebben de 8 afgevallen adspïrantèn nog een kans op succes, daar zij door het voldoen aan den zwem- eisch een onvoldoende kunnen wegwerken. Vooral de werpnummers 'vormden een struikelblok, en ÖAt geldt ook voor de dames en de heeren. Ook bij dezen was "net resultaat minder gunstig: van de 25 dames slaag den er slechts IS en voor de heeren was de uitslag nog teleurstellender: hier slaagden er 9 van de 25 deelnemers. De uitslagen zijn: Dames. Eerste graad: A. Osterthun. B. Hagens en A. ,T. Petiet (allen van Concordia). A. Bernard (Bloemcndaal- sche Gymn. Ver.). Tweede graad: J. de Cock, L. Jager en F. van Apeldoorn (Bloemendaa)sche Gymn, Ver.), c. Fokker en l. v. d. Putten (Turiilsst H.), d.' v. Geenhui zen—Tabak en T. Groot—Schaap (Turnlust B.), T. Out (Concordia). Heeren. Eerste graad: A. van Zadel en P. v. d. Klin kenberg (Blocmendaalsche Gymn. Ver.). G. C. Andrée (Concordia). Tweede graad: W. Schutze Kool en B. ten Have (Concordia), H. Kraaij (Turnlust II.). L. Fransen (O. S. S.). J. Zwieren (Bloemendaalsche Gymn. Ver.), P. Koeten (Turnluët B.). ADSPIRANTEN-WEDSTRIJD. Voor de a.s. Zondag op het terrein aan de Kleverlaan 1e' houden athletiekwedstrijden voor adspiranten uit den Kennemer Turnkring is de deelneming ongekend groot. Er gaven zich 260 jongens en meisjes op. van de clubs Bato, Concordia en Turnlust (Haarlem). O. S. S. (Zand voort), Bloemendaalsche G. v., T. V. Santpoort, T. v. IJmuiden en Turnlust (Beverwijk). Honkbal den stedenwedstrijd tegen Amsterdam De Man weer uitstekend op dreef Onder een voor honkbal nog ongekend groole belang- steling vond Zaterdagmiddag op het E. D. O.-terrein de ontmoeting tusschen de vertegenwoordigende negentallen van Haarlem en Amsterdam plaats. En wel was die wed strijd deze belangstelling waard- want beide partijen heb ben keurige prestaties geleverd en van fouten kan eigen- lijn slechts in één geval worden gesproken. Wel waren er nog een paar minder goede aangooien doch zij waren niet zoo slecht dat van fouten gespróken kon worden. Van de uitgenoodigde spelers ontbrak niemand, zoodat voor Haarlem achtereenvolgens aan slag verschenen: Bloemink. Koning, Kloos, Van der Putten. Schijvenaar, Hofstra, Mulder. Hartog en De Mon. Bij Amsterdam was de volgorde: Meenhorst. Lammers, Wilders. P. Holewijn. Van Heeswljk, C. Holewijn, Bou- tan,. Weppner en Blomvlïet. Amsterdam gaat eerst aan slag en doordat Kloos als achtervanger niet gelukkig begint, mist De Mon zijn eersten keer drie slag en komt Meenhorst onverdiend op het eerste honk. De volgende drie man aan slag zijn ech ter evenzooveel nullen cn dus krijgt Meenhorst geen kans om te scoren. Maar ook Haarlem behaalt in deze beurt geen run. In de tweede Amsterdamsche beurt profiteert Van Hees- wijk van een zwak moment van Schijvenaar, waardoor hij op het eerste honk komt. Een goede aangooi van Kloos naar Koning doet hem echter op het tweede honk sneuvelen. C. Holewijn gaat uit op drieslag endan geeft Bouman een geldigen honkslag. Weppner raakt echter onvoldoende en daardoor komt ook Bouman niet over de plaat. Haarlem maakt vrijwel een zelfde beurt. Hier geeft Mulder wel een honkslag maar niemand helpt hem verder. De derde Amsterdamsche beurt is erg kort. De Mon geeft tweemaal drie slag en als Lammers dan den bal In de richting van Bloemink slaat zet deze met een keurige aangooi naar Schijvenaar Lammers aan den kant. De Mon opent de Haarlemsche beurt met een honkslag maar is door den tik van Koning het slachtoffer van een gedwongen loop. Nu wordt Bloemink door Wilders uit- gevangen en als dan. Koning tusschen eerste en tweede 'honk ingesloten raakt én uitgetikt wordt, is ook deze beurt weer puntloos voorbij gegaan. Dan laat De Mon den bal weer zulke lustige capriolen maken dat Wilders en'den of zijn slagprestaties gekozen Quick speler Holewijn beiden aan drie slag heen 'gaan. Van Heeswijk raakt den bal beter maar C. Holewijn geeft De Mon gelegenheid eerstgenoemde, .door een gedwongen loop naar het tweede honk uit te schakelen. Hierna raken Kloos, Van de Putten en Schijvenaar alle drie den bal onvoldoende om het eerste honk te halen. Vier innings zijn nu voorbij en nog is de stand 0—0 Amsterdam is in de vijfdè beurt niet gélukkiger dan in de vorige beurten. Voor Haarlem profiteert Hofstra van een slechten aan gooi van Meenhorst. Spoedig zou blijken dat dit het begin van het eerste punt der Haarlemmers was. Hartog brengt hem met zijn honkslag wat verder en de. tik vari De Mon, ir hij zelf op uitgaat, brengt Hofstra oved de thuis plaat. Bloemink probeert Hartog thuis te brengen. Hij raakt den bal goed. maar Holewijn maakt in het verre veld geen fout cn vangt hem uit. Na vijf innings leidt Haarlem met 1—0. De zesde beurt van Amsterdam is al heel kort. De Mon zorgt voor twee keer drie slag en Mulder voor een keu- rigen vang in het verre veld." Door den honkslag van Koning en een kleine fout van Meenhorst krijgt Haarlem weer een kans. De opvolgers van Koning zijn echter minder gelukkig. Twee worden er ultgevangen en de tik van Schijvenaar bezorgt Kloos een nul wegens een gedwongen loop. Met twee man op de honken en geen run eindigt de beurt. Ondanks alle inspanning ziet Amsterdam geen kans een tegenpunt te behalen in de hierop volgende drie beurten. Het werpen van De Mon is den meesten spelers te machtig. Haarlem is iets gelukkiger. In de zevende beurt krijgt Hartog vier wijdj den eenigen vrijen loop, die Blomvliel gaf. De Mon slaat den bal ver bet veld in waar Holewijn de yangkans ongebruikt laat. Hierdoor kan Hartog het tweede punt voor Haarlem scoren. Ook Bloemink geeft nog een honkslag, maar als Kloos zoo onvoorzichtig is bij den derden slag een stootslag te geven cn hierna den bal fout rolt is de beurt om zonder dat Bloemink thuis gekomen is. Nieuwe kansen krijgen ook de Haarlemmers hier na niet meer. Zij behoeven alleen de negende beurt niet meer te slaan en winnen toch met 20. Tot slot eenige cijfers uit dezen spannenden en op hoog peil staanden strijd. Beide werpers kregen drie en dertig man tegenover zich. De Mon in negen,' Blomvliet in acht beurten.'De Haarlemsche werper zette ér vijftien met drie slag aan den kant benevens twee door een aangooi tegen Blom- vliet, zes keer met drie slag en zes keer met een aangooi. Beide werpers wierpen slechts één maal vier wijd. De Haarlemmers leverden vijf honkslagen tegen de Amsterdammers slechts drie. Haarlem maakte twee fouten, die géén punten kostten. Amsterdam twee die geen en één die één punt kostte. De cijfers der innings zijn: Amsterdam: 900000000 0 Haarlem: 00001010*=,2 De wedstrijd werd nu voor den veertienden keer ge speeld, doch de beker bestaat nog slechts elf jaar. Over 't geheel gerekend is de stand nu 7—7, terwijl Haarlem den beker nu voor de zesde maal veroverde. Bij .de uitreiking wees de héér Bleesing er dan ook op dat naar zijn meening het Haarlemsche honkbal bezig is boven het Amsterdamsche uit te groeien. Niet alleen doordat Haarlem nu gewonnen heeft, maar hij vindt dat in Haarlem ernstiger geoefend wordt. Het is dan ook nu al de1 vierde opeenvolgende keer dat de beker in Haarlem blijft met als gevolg dat ook de volgende stedenwedstrijd weer in Haarlem wordt gespeeld. DE OVERIGE. UITSLAGEN. H. C. K. II: 3 0 0 1 0 1 2 7 D, W. S.: 11 6 5 4 1 3 7 37 H; H, C. II: 0 5 1 1 1 5 0 13 Ajax II: 2 0 2 3 0 0 3 1 11 T. Y. B. B.: 1 2 0 5' 1 5 1 3 18 E. H. S.: 3 0 4 0 1 1 1 2 12 Haarlem IV: 0 1 0 3 0 4 E. H. S. II: 1 5 4 3 0 13 Celeritas II: 1 0 3 1 I 5 2 13 H. H. C. Hl: 1 1 10 1 2 8 2 25 E. D. O. V: 1 0 0 3 2 6. T. Y. B. B. II: 4 8 2 2 4 20 Zeemeeuwen: 0 10 0 0 3 0 0 0 4 H. H. C. IV: 7 0 3 10 3 0 1 1 2 27 E. D. O. VI: 1 1 3 2 3 0 0 10 T. H. B. II: 1 4 7 7 1 9 5 34 Verder won E. D. O. III met 13—0 van Schoten Haarlem III met 34—11 (Den Haag) met 85—11 van H. G. K. I4L Laakkwartier en H. D. M. De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" hield deze week haar onderlinge wedstrijden. Bovenstaande foto werd Zaterdagmiddag gemaakt bij de start van de „Oude Vier" Heeren. (Foto De Haas) De Uitslagen. 2—5 4—6 0—6 PROMOTIE TWEEDE-KLASSE. AFDEELING I. E. D. O.—Z. F. C. Promotie derde klasse. Rapiditas—De Volewijckers H. F. C.—Elinckwijk V. V. Z.Santpoort Promotie tweede klasse. MirandaLimburgia 25 Picus—Standaard 4—3 AFDEELING V. G. R. C.—L. S. C. 4—1 E. D. O. blijft ongeslagen in de promotiewedstrijden. Ook Z. F. C. aan de zegekar. De laatste wedstrijd van E.D.O. in de promotie competitie is wederom in een overwinning voor 'de ED.O.'ers geëindigd. E.D.O, stelde zich bi.j den aanvang op met twee invallers, Steendam en Stellens, die de plaatsen van Hellingman en Zandstra innamen. Direct na het fluitsignaal van scheidsrechter Schluter nam de rechtsbinnen van Z.F.C. Kat den bal mee om snel alle spelers te passeeren, maar hij eindigde zijn goe de doorbraak met een slecht schot. Nog in dezelfde minuut ging Nolet weg op den linkervleugel. Het schot, dat hij van dichtbij gaf, kwam tegen den keeper en vervolgens op het hoofd van den Z.F.C.- spil Bühfs, maar voor de tweede maal kwam de bal voor de voeten van Nolet en ditmaal trof het schot doel. (10), De Z.F.C,-achterhoede, .werd direct na het begin verzwakt, omdat Kuyper jyioest uitvallen. Na een tweeden mislukten ren van Nolet ging de strijd langen tijd gelijk op, totdat na 21 minuten Snek een bal goed opbracht en voorzette naar Nolet. Hoewel deze een goede schietkans had, gaf hij over naar den vrijstaanden Schildwacht, die met een hard schot het tweede doelpun langs doelman De Boer joeg. De Z.F.C.-aanval kreeg enkele ma len goede kansn, maar steeds vonden van Marle en Prijs den E.D O.-doelman op zijn post. De aan vallen van E.D.O.bleven gevaarlijk, vooral, daar de Z.F.C.-verdediging nog al eens op buitenspel speelde. Bij een van deze aanvallen, toen Beuker te zacht op doelman de Boer terug speelde, was Schildwacht er als de kippen bij om Steendam in de gelegenheid te stellen den stand op 30 te brengen. Kort hierna brachten Spek en Nolet den stand op 40. Direct hierna trok de snelle rechtsbuiten van. Z.F.C. Prijs er tusschenuit om met Oomen op zijn hielen met een uitstekend schot .doelman Wille het nakijken te geven. Nog voor de rust kreeg van Dük een tweede kans, maar zijn schot.ging naast. De tweede helft kenmerkte zich door snelle uit vallen van beide eltfallen. Vele kansen werden er echter door de spelers om 'zeep gebracht. Vooral de Jong was in deze periode voor het doel slecht op dreef. Wel nam hij vele malen den bal goed mee, maar met schieten wachtte hij veel te lang, waardoor de Zaansche backs, en de spil Bührs hem steeds van den bal konden afwerken. Toen Nolet, de Jong en Schildwacht alleen voor doelman de Boer waren gekomen, liepen .Nolet en de Jong elkaar in den weg. waardoor een goede kans ver loren ging. Ook bij Z.F.C. wilde het met schieten niet vlotten. De achterhoede met Steffens- en Sluis was minder doortastend dan anders met Zandstra, waardoor Wille enkele malen met dfe grootste moeite doelpunten moest voorkomen. Nadat het Z.F.C.-doel aan vele gevaren was ontsnapt, ging eindelijk de kleine Schildwacht weer door alles heen en met een onberispelijk schot ver grootte hij den voorsprong. Toen tegen het einde Sluis door Dweelaart vervangen moest worden, werkte de achterhoede nog minder vlot weg. Oomen liet zijn gevaarlijken buitenspeler Prijs te veel vrij heid, waardoor deze speler Kat met een goeden voorzet in de gelegenheid kon stellen een tweede tegenpunt te maken. Nog een eenmaal was er een goed staaltje voet bal te zien, toen Nolet een bal voor het Zaansche doel goed vrijspeelde om een hard schot te geven. Doelman de Boer stopte den bal echter prachtig, zoodat in den stand van 52 geen verandering meer .kwam. Het E.D.O.-elftal werd voor den wedstrijd nog door het bestuur van E.D.O. en de supporters ge huldigd met een tweetal kransen. Drijver wist, met een rustigen trap uit een korten voorzet van Ligtenstein den stand op 31 te bren gen. Het leek gerechtvaardigd, ja, maar het. bleek niet gerechtvaardigd: nog voor de rust had Elinck wijk den toestand gewijzigd in haar voordeel; 3—' was het bij de rust. De gelijkmaker was te danken aan hei merkwaardige werk van een der Elinck- wijk-aanvallers, die zich vlak vdor keeper Schras opstelde en toen het schol kwam snel over- den bal sprong, hetgeen Schras zoo misleidde dat de gelijk maker een seconde later in het net lag. Na de rust werd het 35 en het leek hopeloos: nog vijf en twintig, twintig minuten, een kwartier. toen scoorde Kammeijer, die, voor was gaan spelen met een uitstekend vrij ver schot. Een schot ove rigens, dat wel aantoonde, dat er aan zomeravond wedstrijden een tweede bezwaar is naast de sinds den middag weinig afgenomen warmte: het laag staan van de zon. De Utrechtsche keeper was er in dit geval zeer door gehinderd, maar de H.F.C.- hoop flakkerde nog even op. Ten onrechte.' Vijf minuten voor tijd werd het 46 en om kwart voor negen was deze bedroe vende wedstrijd geëindigd met een'verdiende Elinckwijk-zege. PROMOTIE-WEDSTRIJPDEN DER DERDE KLASSERS. SANTPOORT PROMOVEERT. Santpoort, dat nog slechts één punt uit twee wedstrijden noodig had om naar de tweede klasse te promoveeren, heeft gisteren over V. v. z., de hekkeslulter van die af- deoling, haar meerderheid bewezen op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wenschen laat. De roodblauwen zege vierden met. niet minder dan 6—0. na bij de rust reeds een 5—0 voorsprong te hebben geboekt. De drie tot dusverre gespeelde promotle-matches hebben de volgende resulta ten opgeleverd: 5—2 tegen Q. S, C., 8—2 en B—0 tegen V, V. Z., zoodat dus inderdaad de sterkste met de eer is gaan strijken. Dc Zondag a.s. te spelen wedstrijd op eigen ter rein tej»en Q. S. C. is nu van geen belang meer. Santpoort was onmiddellijk in den aanval, doch de Zaan- damsche verdedigers bewaakten Bakkum, alsof het hun eigen kind was. Daarvan konden echter de andere waartsen, mét name de buitenspelers WIJker en Gerrits, profiteeren en door hun toedóen was het reeds binnen tien minuien 2—0. Dit stichtte verwarring In de V. V. z.- defensie en Bakkum zag kans nog vóór de pauze de hat trick te verrichten en den stand op 50 te brengen. Ook na de hervatting waren de bezoekers veej sterker, maar ze wilden het toen ietwat te mooi doen en in deze periode wist alleen Caldenbach nog het net te vinden. De ranglijst van deze promille-competitie ziet er thans als volgt uit: Santpoort 3 3 0 0 19— 4 Elinckwijk wint met 6-4 H.F.C. heeft haar laatste kans vrijwel verspeeld. Nog sléchts 1 punt hoeft Elinckwijk op eigen ter rein aan Rapiditas te ontnemen om buiten H.F.C.'s bereik te zijn. Nu moet H.F.C. het dus zoo goed als zeker in de 3e klas probeeren. Ondanks het feit dat de wedstrijd om zeven uur 's avonds begon, was de warmte nog groot, te groot voor voetbal. Dit vermocht overigens niet te beletten dat er met geweldige inspanning gespeeld werd; men kan H.F.C. dan ook niet zoo zeer ver wijten dat er niet gewerkt werd: werk werd er wel verricht, maar op zeer onproductieve wijze. Het begin was anders hoopvol genoeg: nauwe lijks had Elinckwijk den stand op 01 gebracht (het allereerste begin was dus niet-zoo hooDvol) of Drijver profiteerde dankbaar van een aarzeling van den Utreehtschen keeper door met een pracht schot uit een moeilijke positie gelijk te maken En ook dit behoorde nog niet tot het vervaagde verleden toen Ligtenstein doorbrak en den stand met een even fraai schot op 21 bracht. H.F.C., zoowel binnen als buiten het veld, juichte en het leek hoog stens vijf minuten later wel gerechtvaardigd, want Na dit doelpunt werden de aanvallen van Haar lem tab-ijker. Van der Vaart kopte een goeden voorzet van Van der Heijden achter doelman Schouten. (11). Er ontstonden voor het doel van'' Amsterdam nog eenige gevaarlijke situaties die echter door de geroutineerde backs Diepenbeek (W.G.A.) en van Schalkwijk (Zeeburgia) onschadelijk werden gemaakt. In dc tweede helft was Haarlem veel sterker. De halflinie, waarin de linkshalf de Jong van V.V.R.A. uitblonk, stuwde goed op. Van der Iieyden bracht den stand op 1—2 en Wapenaar cp. 13. Een snelle uitval der Amsterdammers leverde een fraai tegenpunt op, gescoord door Van 't Huil, waarnaar Kramer, die zijn doel weer uitstekend verdedigde, tevergeefs greep. Na goed werk van Wapenaar scoorde Hoek voor Haarlem met een schot, dat Schouten zeker had moeten houden. De Haarlemsche ploeg maakte evenals in de vorige wedstrijden een goeden in druk: het backstel vonden wij het zwakste deel van het team. Na afloop van deze ontmoeting, die op het ter rein van „De. Spartaan" werd gespeeld, verzamel den spelers en officials zich-aan een diner, waar het genoeglijk toeging. Zevenkampdag op 3 Augustus. Het bestuur der afdeeling Haarlem van den Ne- derlandschen Voetbalbond heeft aangemoedigd door het succes, hetwelk de Zevenkamp voor voet ballers in de paren 1939 en 1940 heeft gehad besloten ook dit jaar, n.l. op Zondag 3 Augustus a.s., een „Zevenkamp" te houden. Het is wel wat later geworden dau aanvankelijk in de bedoeling lag, maar er staat tegenover, dat de a.s. Zeven kamp nu tevens een mooie voorbereiding voor het komende voetbalseizoen is. De wedstrijden worden gehouden op de terreinen van R.C.H. (Heemsteed- sche Sportparken), welke wederom welwillend hiertoe ter beschikking zijn gesteld. De Zevenkamp bestaat uit de volgende nummers: 80 Meter hardloopen, verspringen, doelsch'ieten, in werpen, vertrappen. 100 Meter baldribbelen en Raak den Paal met tot slot een 4 x 100 Meter ver- eienigingestaf'ette. Diverse perss«alijke en ver- eenigingsprijzen zijn uitgeloofd. Nadere bijzonderheden zullen zooals gewoonlijk per circulaire aan de vereenigingen bekend worden gemaakt, doch reeds thans kan wórden medege deeld, dat de datum van sluiting der inschrijving is bepaald op Woensdag 23 Juli 1941. Deernemers dienen zich dus vóór dezen datum bij hun ver- eenigingssecretarissen aan te melden, die dan voor doorzending der opgaven zullen zorgdragen. Mede door de fusie der diverse voetbalbonden mag een groot aantal deelnemers worden ver wacht cn omdat wij uit ervaring weten dat d« „Zevenkamp-Dag" steeds volkomen geslaagd is* wekken wij gaarne iedereen tot deelneming op. De inschrijving voor dezen kamp is geopend "voor leden (N.V.B.- en afdeelingsleden), die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Q. s. c. i 3 1 V. V. Z. 4 1 0 3 4—16 De nieuwe tweede klasser werd tn 1922 opgericht en kwam allereerst in de derde klasse van den D. H. een onderafdeling van den Katholieken Voetbalbond, uit. Na eenige jaren ging de club naar de R. K. F. behaalde daarin het kampioenschap der tweede klasse en promoveerde in 1932 naar de hoogste afdeeling. Reeds in het volgend seizoen eindigde zij op de eerste plaats en mocht dus deelnemen aan de competitie om het lands kampioenschap tegen T. Y. B. B., Nulo (Helmond), A. U. C. (Delft) en Caesar (Beek). De roodblauwen brachten het tot de derde plaats en zij hebben zich in de latere jaren steeds een der sterkste teams ln de eerste klasse getoond, getuige het feit, dat zij vier keer als runner-up fungeerden. Dat was ook in het laatste seizoen vóór de fusie met den N. V. B. het geval, toen H. B. C. den titel veroverde, en het yras voor Santpoort dan ook een groote cn begrijpelijke teleurstelling, dat de I-Ieemstedenaren wel en de roodblauwen niet in de tweede klasse van den N. V. B. werden ingedeeld. Thans hebben zij echter prachtige wijze hun doel bereikt, dank zij de fraaie pres taties van de volgende spelers: C. Nijssen; J. Nijssen en D. Nijssen; A. Maarschalk, C. Tromp en A. Slok Oosterholt (wegens verwonding later vervangen door Ger rits). T. Tromp, J. Bakkum, H. Caldenbach en B. Wijker. Ongetwijfeld zal dit elffial ook in de 'tweede klasse zijn plaats dubbel en dwars waard blijken te zijn. RANGLIJSTJES Promotie tweede klasse. AFDEELING I. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. E. D. O. 4 4 0 0 8 16— 7 Z. F. C. 4 1 0 3 2 6—11 Promotie derde klasse. De Volewijckers Elinckwijk 15—16 13—14 7—16 1.40 1.40 I.— NED. VOETBALBOND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Ledenopgaven. Aan de uitsluitend in de afdeeling Haarlem uitkomende vereenigingen zijn de formulieren voor ledenopgaven toegezonden. Men neme nauwkeurig kennis van de bijgevoegde toelichtingen. De belde formu lieren ledenopgaven moeten aan tien N. V. B. te 's Gra- venhage worden toegezonden, welke voor toezending van een exemplaar aan de afd. Haarlem zorg draagt. Ook latere ledenopgaven moeten steeds aan Den Haag worden opgegeven. Competitie-eindstanden, De competitie-eindstanden zijn aan de vereenigingen toegezonden, Eventueele op merkingen moeten per omgaande worden medegedeeld, In afd. A. Zaterdagcompetitie is abusievelijk als laatst uitgevallen Tweede Jeugd. Deze stand wordt aan de betreffende vereenigingen nagezonden en luidt: Jeugd 20—1—4—15—6; 26 v.—78 t. Opheffing vereeniging. Van de vereeniging Sport Vereent is bericht ontvangen, dat de vereeniging is| ont bonden. Wedstryd-uitslagen. Kampioenschap afd. Haarlem: I. E.' V.D. C. O. 2—4. Overschrijvingen. Aangevraagd: No. 1218, C. J. C. van Hemert van R. C- H. naar V. V. H. Uitreiking Diploma's. De uitreiking van de diploma's aan de kampioens-elftallen zal in de 2e helft van Augus tus op een nader te bepalen datum plaats vinden. Aanvang Seizoen 19411942. Door het afdelingsbe stuur Is besloten het seizoen 1941—1942 te doen aanvangen op Zondag 14 September 1951. Junioren Tournooi. Het junioren tournooi zal worden gehouden Op Zondag 7 September 1941. DE ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. AMSTERDAMHAARLEM (2-—4) Ook de rclurnwedstrijd is verdiend door de Haarlemmers gewonnen. Aanvankelijk was Am sterdam sterker en al spoedig wist Franken van R.A.V. Kramer het nakijken te geven. Waterpolo Kleine nederlaag van H. P. C. U. Z. C. zegeviert met 2—L In een zeer snellen wedstrijd heeft H. P. C. het ondet* spit gedolven togen de Utrechtsche Zwemclub. Verdiend was deze nederlaag echter niet en een gelijk spel zou de juiste uitslag zijn geweest. Aan beide zijden werd fraa» spel vertoond. Middenvoor Braam werd zwaar gescha duwd door den Utrechtenaar Bergers, doch scheidsrech ter de Vries trok niet voldoende op tegen het vasthouden door Bergers, waardoor de linksachter van U, Z. C. steeds gelegenheid kreeg den bal te bemachtigen als deze niet te zuiver naar Braam werd gespeeld. Slechts eenmaal heeft Braam kans gezien vrij te komen en dat was dan ook de oorzaak van het eenige doelpunt dat dqbr H. P. G. werd gescoord. Onhoudbaar schoot hij in den rechter hoek (10). Het duurde niet lang of U. Z. C. had den gelijkmaker gescoord. Uit een van de hoekvlag aangegeven worp ging den bal naar Memelink die zich vrij had gemaakt van Leyenaar en met oen keurigen bóogbal keeper Vrught passeerde (l—l). Met dezen stand kwam de rust. Na de hervatting bereikte het spel aan beide zijden het hoogte punt. H. P. c. zette goed door en het gelukte haar een enkele maal bijna het leder vrij te krijgen. Mauritz kreeg plotseling een kans. maar zijn schot verdween hoog over het doèl. Reeds was het grootste deel van de tweede helft ver streken en werd algemeen gedacht dat de wedstrijd on beslist zou eindigen toen bij een snellen aanval van U. Z. C. die met succes voor de H. P. C.-achterhoede was afgeslagen, de bal ontactisch door keeper Vrught naar den vrijllggenden Memelink geplaatst werd. Deze ver gissing kwam hem duur te staan, want zonder zich een enkel oogenblik te bedenken joeg deze speler den bal in het doel (1—2). Vlak daarop kwam het einde en had H. P. C. op on verdiende wijze den. nederlaag geleden tegen een gelijk waardige ploeg. De stand in deze afdeeling is thans: gesp. gew. gel. verl. pn.t H. Z. P. C. 1 u. z. H. P. C. 1 4 2 115 D. W. R. 1 4 2 0 2 4 Het Y 1 4 112 3 S. V. H. 1 .51133 R. Z. C. 1 5 0 0 5 0 D. W. R. wint wederom van S. V. H. Thans met 20. Het is wederom aan D. \V. R. gelukt van S. V. H. te winnen zij het dan niet met grooter verschil dan bij den eersten wedstrijd. Het was een aantrekkelijke strijd met D. W. R, iets ln de meerderheid. De D: W. R.-aanvallen waren gevaarlij ker en talrijker dan die van S. V. H. Toen dan ook na een afgeslagen aanval van S. V. H. de bal bij Dick v. Viersen belandde plaatste deze keurig naar Jan Kollerie die met een prachtig achterwaartsch schot zijn'club de lei ding gaf (0—1). Even later moesten een D. W. R, en een S. V. H. speler het water verlaten. Voor de rust werd er niet meer ge scoord. Na de rust het zelfde spelbeelö en eerst toen er weer een D. W. R.'er en een S. V. H. speler in dit geval Behle en Verhoef het water moesten verlaten waardoor S. V. H. belangrijk verzwakt werd scoorde ^Collerie zwaar gedekt met een linkschen omhaal het tweede en tevens het laat ste doelpunt van dezen wedstrijd. Kort hierop kwam het einde. In den zwemvijver Groenendaal werden Zater dagmiddag dc jaarlijksche Heemstecdsche Schoolzwcmwcdstrijden gehouden. Twee jeug dige deèlneemsters, wachtende op het startsein, iFoto De Kaas).

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3