R.Z.C neemt revanche na 40 jaar fr Veertig jaar waterpolo Verrassende zege van het Haarlemsche op het Nederlandsche zevental Openbare les. Dinsdag 15 Juli zal 's middags van 2 tot 4 uur een openbare les in de Cbr. School aan den Noorde- wijkweg worden gehouden. Vrijdag 18 Juli zal in inticmen kring afscheid worden genomen van de leerlingen, die de school verlaten. Schoolfeest gaat niet door. Het jaarlijksche schoolfeest van de openbare lagere scholen zal dit jaar geen doorgang kunnen hebben. Het lag eerst in de bedoeling een uitstapje te maken naar Artis. Een ongeval, dat goed afliep. Maandagmorgen naderde uit de richting Alkmaar een personenauto, afkomstig uit Friesland, toen aan het begin van de Breestraat plotseling een vierjarig jongetje overstak zonder op het verkeer te letten De bestuurder van de auto remde krachtig, waar door hij juist het kereltje kon ontwijken. Niettemin kwam de knaap te vallen, waarbij hij een niet ern stige wonde aan het hoofd opliep. Dr. W. J. Royaards verleende de eerste hulp. Nadat de verkeerspolitie een onderzoek had inge steld kon de auto de reis vervolgen. De speciale aardbeieiivcilingen. Spoedig einde van het seizoen? Het verloop, van den handel aan de speciale aard beienveiling van Maandag was. weer zeer bevredi gend. Dit in tegenstelling met vorige week Maandag, toen de prijzen tot een laag peil zakten. Geregeld werd de wijzer van het afmijntoestel weer boven den maximumprijs lot stilstand gebracht. Zeer veel partyen zijn dan ook onder de kooplieden verdeeld Ook voor de mindere kwaliteit werden geregeld betere prijzen besteed, dan op de veiling van Zater dag. De prijzen liepen ongeveer naar kwaliteit uit een van f 0.75 tot f 1per slof. Hedenmiddag de nieuwe maximumprijs van 37% cent per k.g., wat neerkomt op f 0.94 per slof. In den prijs voor fabrieksaardbeien is geen verandering ge komen. De algemeene verwachting is," dat het aardbeien seizoen spoedig tot het verleden zal behooren, waar van het late begin van het seizoen en de langdurige droogteperiode de oorzaken zijn. Niet alleen hebben op het oogenblik de aardbeien van de droogte te lijden, maar langzamerhand hebben ook alle andere producten dringend behoefte aan water. Wat gevonden en verloren werd. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te verkrij gen over de volgende gevonden en verloren voor werpen: Gevonden: dameshandschoen, handschoen, tabaks doos, identiteitsbewijs, polshorloge, kanten kleedje, rolletje vloeipapier, kinderportemonnaie, vliegwiel, portemonnaie met inhoud, kwartje, zakmes, lorgnet, schrift, gymnastiekschoen, pa'dvindersriem; Wijk aan Zee: strand emmertje en gietertje, zonnebril, linnen schoen, rugzak met inhoud, kinderbadpak, paar kin derschoenen. Verloren: bankbiljet van f 10, ketting met gouden slot, gouden ring, regenjas, doublé armbandje, pols horloge, gymnastiekschoenen, beursje met inhoud, zilveren armband, identiteitsbewijs, identiteitsbewijs, heerenrijwiel, autoped, persoonsbewijs, sleutel, por temonnaie met inhoud, nikkelen damespolshorloge, rood kinderschoentje, portemonnaie met inhoud, boodschappen lasch, persoonsbewijs, twee briefjes van f 1, heerenporlemonnaie met inhoud, bankbiljet van f 1, rugzak met inhoud, 7 boterbonnen, badpak, kinder jasje, driewielig kinderfietsje, distributiebe scheiden, etui met foto's, autoped. EXAMEN. Voor het toelatingsexamen tot de R.H.B.S, te Vel sen. zijn de volgende leerlingen van de Chr. School aan den Noórdewijkweg geslaagd: Prinselaar, K. Mariree en E. Spruit. K. Z.—H. V. G. B. Het eerste zevental van de Kennemer Zwemclub speelt hedenavond in zwembad „Adrichem" een wedstrijd tegen H. V. G. B. uit Haarlem. Loop der bevolking. Ingekomen: B. J. Zijlstra, slager, van Velsen, Noorder- Wijkweg 32 a; J. W. Spanjaardt, huisknecht, van Over- veen, Heemslcerkerweg 114; Th. W. Tol, betonwerker, van Amsterdam, Breestraat 89; W. J. Mooy, veilingbediende, van Limmeri, Adrichemstraat 42; L. M. Netelenbos, van Overveen, R. Aertzweg 8; J. B. Netelenbos, van O ver veen, R. Aertzweg 8; M. de Vogel, zonder beroep, van Haarlemmerllede c.a., Narcissenweg 157; A'. Wouda, viscfr- handelaar, van Velsen. Jan Vermeijenslraat 20 a; C. King- ma. bouwkundig opzichter, van Tietjerksteradeel, Bree straat 5 a; E. Hoff, grossier in koek, van Westzaan, Popu lierenlaan 6; E. van der Wal, fabrieksarbeider, van Velsen, Graafwijkstraat 19; G. Udink, dienstbode, van Urk, Stum- phiusstraat 1; P. J. Arens, marechaussee, van Wormer- veer, Groenelaan 71; J. J. Tesselaar, bedrijfschef, van Hillegom, Vondellaan 71; A. M. Bakkum, onderwijzeres, van Rotterdam, Narcissenweg 182; M. C. Wintersteijn, zon der beroep, van Amsterdam, Zeestraat 133; J. van der Molen, agent van politie, van De Bilt, Populierenlaan .6; H. Jongeneel, zonder beroep, van Gouda, Hoflanderweg 42; B. Doekes, zonder beroep, van Heemskerk, Alkm.weg 255; Tr. Metz, zonder beroep, van Amsterdam, Creutzberg- laan 8 a; J. B. Groot, dienstbode, van Velsen, de Zwaan straat 12; Th. A. Mobach, zonder beroep, van Purmerend, Zeestraat 1. Vertrokken: A. van Egmond, vrachtrijder, n. Frankrijk; F. Jegminat, dienstbode, naar Hamborn (DL); A. S. Wob- ben, zonder beroep, naar Nijkerk, Oosterstraat 3; J. Bout, zonder beroep, naar Haarlem. Jan Gijzenkade 45 rd.: C. C. Sprengers, onderwijzeres, n. Haarlem, Duinoordstraat 14; J. Ponse, dienstbode, naar Heinkenszand, A 127; N. Zuurbier, los arbeider, naar Heemskerk. Muilmanslaan 16; W. H. Willemsen, verpleegster, n. Ooststellingwerf, Meulcrwijk 408; J. A. Toeset, zonder beroep, naar Assen, Schoolstraat 15; J. C. Th. van der Linden, zonder beroep, naar Bremen (Dl.). AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 8 JULI. Luxor Theater, Breestraat: „Hallo Janine" en bijprogramma, 8 uur, WOENSDAG 9 JULI. Luxor Theater, Breestraat: „Hallo Janine" en bijprogramma, 8 uur.' AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. DINSDAG 8 JULI. Thalia Theater: '„De verstokte vrijgezel", 8 uur. 'Rex Theater: „De huwelijkszwendelaar", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Wittebroodsweken", 8 uur. WOENSDAG 9 JULI. Thalia Theater: „De verstokte vrijgezel", 8 uur-. Rex Theater: „De huwelijkszwendelaar" 8 uur. Bioscoop De Pont: „Wittebroodsweken", 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. DINSDAG 8 JULI. Groote Kerk: Orgelbespeling 89 uur. Gebouw Haarl. Kegelbond: Vergadering N.S.B., 8 uur. Frans Hals Theater: „Geld is niet alles", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Moederlied", 2.30, 6.30. en S.45 uur. Rembrandt Theater: „De geprolongeerde echt genoot", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Attentie.... Spionnage!", 2., 6.30 en 8.45 uur. WOENSDAG 9 JULI. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. ZOMERCONCERT VAN DE HARMONIEKAPEL. Het eerste zomerconcert van de Beverwijksche Harmoniekapel is vastgesteld op Woensdag 23 Juli a.s. in de muziektent op het C. H. Moensplein. Wat de tuinders kregen. Spinazie pea- k.g. 715 Postelein per k g. 816 Sla per 100 krop 1.003.20. Sla II per 100 krop 0.400.90 Rabarber per k.g. 11 16 Wortelen per bos 810 Radijs per bos 3% Selderij, per bos 57 Pieterselie per bos 56 Tomaten per k.g. 2030 Uien per bos 89 Waspeen per k.g. 2024 Bloemkool I per stuk 8%11 Bloemkool II per stuk 47 Komkommers I per stuk 912 Komkommers II per stuk 68 Snijboonen per k.g. 4056 Dubb. boonen per k.g. 6068 Tuinboonen per k.g. 12 Doppers per k.g. 20 Raspers per k.g. 2436 Capucijnders, witte, per k.g. 35 Peulen per k.g. 20 Aardbeien per slof 751.00 Frambozen per doosje 3034 MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 7 Juli 1941. Spinazie per kg 8—16 cent. Postelein per kg 10—17 ceht. Andijvie per' kg 3%—15 cent. Wortelen per bos 10 cent. Komkommers per stuk C15 cent. Aardappelen, klei, per kg 9 cent.y Peulen per kg 20 cent. Doppers per kg 20 cent. Capucijners per kg 25 cent. Tuinboonen per kg 12 cent. Snijboonen per kg 70 cent. I-Ieerenboonen per kg 60 cent. Bloemkool per stuk 614 cent. Uien per bos 3—6 cent. Sla per 100 krop f 1—f 2. Rabarber per kg 17 cent. Pietreselie per bos 8 cent. Selderie per bos 10 cent. Aardbeien per slof f 0.75f 1. Aardbeien per doosje 10 cent. VERGADERING O. K. ONDERSTEUNINGSFONDS De afdeeling IJmuiden van de Vereeniging „Oud Katholiek Ondersteuningsfonds" hield Maandag avond in verband met de jaarlijksche algemeene vergadering, welke Donderdag 24 Juli te Haarlem wordt gehouden, een ledenvergadering in haar Vereenigingsgebouw. De vergadering werd geopend door den voor zitter, den heer P. C. Tol. Deze dankte voor het in hem gesteld vertrouwen door zijn benoeming tot voorzitter. Nadat hij met eenige gevoelvolle woorden drie gestorven leden had herdacht, werd overgegaan tot de behandeling van de agenda. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend afge vaardigde werden benoemd de heeren P. C.- Tol en N. Winkel. Op de door de afdeeling IJmuiden gestelde can- didaten voor het hoofdbestuur pastoor H. J. Ver- hey-te Den Helder en Dr. A. J. van de Ven te Arn hem zal gestemd worden. Na de pauze hield pastoor Th. Moleman een cau serie over het onderwerp: „Iets over de inrichting van hét kerkgebouw". Namens de aanwezigen dankte de voorzitter den sprekèr voor zijn rede, CREDIETEN VOOR DE UITRUSTING VAN STOOMVISSCHERSVAARTUIGEN. Het aantal stoomtrawlers, dat de visscherij uit oefent heeft zich tot nu toe gestadig uitgebreid en pog is men bezig, eenige trawlers voor de visscherij gereed te maken. Wij vernemen, dat het in de vaart brengen van stoomtrawlers thans bevorderd wordt, doordat aan eigenaars, die zelf over geen voldoende middelen beschikken, van overheidswege credieten kunnen worden verleend om hunne schepen uit te rusten. Dat deze credieten alle ten behoeve van door stoom voortbewogen visschersvaartuigen worden verleend en dus niet aan motorvisschersvaartuigen houdt verband met de gasolieposiie-, BEVREDIGENDE RESULTATEN DER ANSJOVIS VISSCHERIJ. In de week van 26 Juni tot en met 2 Juli be droeg de aanvoer van ansjovis te Harlingen 17665 K.G. en te Den Oever 24000 K.G. De totale aanvoer te Harlingen in dit seizoen bedroeg tot en-met 2 Juli jl. ruim 241000 K.G. te gen een totalen aanvoer in het seizoen 1940 van 155000 K.G. en in 1939 van 105.000 K.G. Het seizoen loopt thans ten einde. Nog éen week kan er gevischt worden: oorspronkelijk was de sluitingsdatum bepaald op 1 Juli; deze is echter uitgesteld tot 15 Juli. AALVANGSTEN OP HET IJSELMEER. Nog stgeds worden van de aalvisscherij op het IJselmeer gunstige resultaten geméld. In de .week van 2228 Juni bedroeg de aanvoer op Urk 35000 pond, in Spakenburg 16500 pond en in Lemmer 13400 pond. Ds. F. F. MILATZ. Ds. F. F. Milatz, Doopsgezind predikant hier ter plaatse is benoemd als voorzitter van den Bond an Ned. predikanten, zulks als opvolger van ds. M. v. Empel, Ned. Herv. predikant te Middelburg. OUDERAVOND U. L. O.-SCHOOL. A.s. Donderdag wordt een Ouderavond van de U. L. O.-school gehouden in het schoolgebouw. De agenda vermeldt o.a. de verkiezing van twee leden der Oudercommissie. Aftredend zijn de heeren L. Schilder en IJ. Reitsma. De heer W. Thomassen zal een causerie houden over het onderwerp „Jeugd- bemiddeling en Beroepskeuze". GESLAAGD. Aan de Leidsche Universiteit slaagde cum laude voor het próp. ex. theologie de heer J. van Dok, alhier. JAARVERGADERING „STORMVOGELS". Donderdag a.s. houdt „Stormvogels" in „Kenne- merhof" haar jaarvergadering. Op de agenda komt ,m. voor de verkiezing van 3 bestuursleden, zulks wegens periodiek aftreden van de heeren Zwem mer, Nieborg en de Bruyn en van twee leden der elftalcommissie wegens periodiek aftreden van de heeren C. v. Leeuwen en L. Nat. Allen stellen zich weer herkiesbaar. Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 7 Juü 1941. Steur f 2.80; Tarbot f 4,75—f 4,20; Tong f 4,70f 3,30 per K.G.; Kleine schol le soort f120—f 100; Kleine schol 2e soort f 100—f 60; Pufschol le soort f 57—f 38; Pufschol 2e soort f28—f 19; Groote schar f40—£31; Kleine sch^T f20— 15; Pufschar f 10—f4,50; Groote makreel f84; Kleine makreel f40; Horsmakreel f 16—f 12,50; Wijting f 53—f 25: Kleine roode poon f69—f52, alles per 50 K.G. Trawlers: IJM 29, Zeeleeuw. 140 manden f2711; IJM 70, Zeehond. 100 manden f 1066; IJM 165. Martha, 100 manden f 1209; IJM 418. Derika 5. 360 manden f 4552. Loggers: SCH 143 f391; SCH 159 f961; SCH 402 £964: SCH 496 f911; SCH 116 f 938; SCH 332 f1311; SCH 247 f 1258: SCH 246 £711; SCH 64 ƒ740; SCH 196 f1131; IJM 225 f 1486; SCH 283 f 800: VL 182 f1341; KW 89 775: KW 20 f1088; KW 144 1222; KW 60 f947: KW 58 f863; KW 54 £433 Kotter; IJM 223 1777. Weekbericht van Scheveningen. Flinke vangsten van snurrevaadvisschers en groote schokkers In de week van 23 tot en met 23 Juni waren de aanvoeren van kustvisch niet bijzonder groot, aldus „De Visscherijwereld". De vangsten liepen, nogal uiteen. De snurrevaadvisschers en grootere schok kers kwamen met flinke vangsten aan de markt en konden mooie dagbesommingen maken. Van de overige vaartuigen waren de dagbesommingen niet groot. De vangsten bestonden weder uit scharren, schol, griet, kleine tongen en poon. Door net warme weer liepen ie vischprijzen iets terug, In totaal werd de afgeloopen week voor f31.156.30 vïsch uit zee aangevoerd. Hiervoor kwamen aan de markt één motorkotter met f 123 en 282 schokkers met tezamen f 31.033.30. Het gemiddelde van de schokkers komt op f110 tegen vorige week f126 per reis. De jaarcijfers komen deze week op 945 motor- loggers met f 114.955. 532 motorkotters met £37.601 en 6698 schokkers met. f 702.635. In de overeenkomstige week van het vorige jaar werd er voor f7.888 visch uit zee aangevoerd en bedroeg de totale besomming f 132.894, aangevoerd door 66 motorloggers met f 83.804, 62 motorkotters met f 8.510 en 599 schokkers met f 40.579. Blijkens deze gegevens bedraagt dit jaar de ver koop van uit zee aangevoerde visch f 904.837, te gen vorig jaar f 132.894 of f771.943 meer. Consig natiezendingen visch- kwamen weinig aan de markt. Van IJmuiden werden eenige partijtjes scnol cn wij ting ten verkoop gezonden, van elders eenige kisten makreel en van hier wat gerookte en gestoomde scharren. De opbrengst bedroeg f1371, wat het to taal van deze maand brengt op f 7.444. De garnalenvisscherij viel de afgeloopen week tegen. De vangsten waren over het algemeen niet groot. In totaal wei-den 11.852 k.g. garnalen aange voerd. Men betaalde voor gerookte garnalen f 0.28 tot f 0.42 per k.g. en voor levende garnalen f 8.40 tot f 11.70 per mand van 28 k.g. De garnalenvangst langs de kust was niet breed. De Scheveningsche ga malen booten brachten te zamen 1691 k.g. levende garnalen aan. De kwaliteit was goed. Voor deze-garnalen betaalde men denzelf den prijs van f8.40f 11.70 per mand van 28 k.g. In totaal werd -de afgeloopen week voor f 32.528 visch aan den afslag verhandeld. Een zonnige zomer Maar land- en tuinbouw snakt naar regen De zomer is nu ongeveer drie weken oud, maar 't zomerweer kwam al in de laatste lentedagen. Al van de eerste week van Juni af hebben we bijna eiken dag vol-op zon en de echte warme zomer dagen, die we dit jaar gehad hebben, zijn al bijna niet meer te' tellen. Het verrast ons al niet meer, dat we eiken morgen bij het opstaan tot de ontdek king komen, dat de dag weer warm en zonnig be looft te zullen worden. Aan de zee en in de open baden genieten jong en oud van een frisch bad. En als we een afspraak maken voor „morgen" of „overmorgen" kijken we al niet eens meer naar de lucht. We rekenen er al opi dat het zonneje ons niet in den steek zal laten. Prachtige dagen hebben we achter den rug en voor ons liggen nog minstens acht a tien zomer weken. Wanneer ook de komende dagen ons niet teleurstellen, zullen we aan den zomer van 1941 blijven denken als aan een zomer, die ons een zo merweertje heeft gegeven, mooier dan in vele ja ren het geval is geweest. Na een kouden winter wordt zoo'n zomer dubbel gewaardeerd. Niet door iedereen. Velen zien dagelijks naar den hemel, in de hoop een onweerswolk je te ontdek ken, dat verandering brengen kan. Want land- en tuinbouw snakt naar regen en als het niet spoedig gaat regenen, zal er veel van den oogst, verloren gaan, of althans niet tot een bevredigend rende ment komen. Vooral op de zandgronden is de behoefte aan regen groot. Dit geldt in de eerste plaats de aard- beivelden. Zeker, er gaan dagelijks groote hoeveel heden van déze heerlijke vrucht naar de veiling in Beverwijk, maar de oogst kwam laat en zal vroeg afgeloopen zijn, wanneer er niet spoedig regen komt. De partijen, die naar de Breestraat gereden worden, zijn groot in aantal, maar uiterst klein. Misschien is er nog kans op een behoorlijk be schot, maar dan mag het niet lang meer droog blijven. Ook de boonen en de andere gewassen op den zandgrond hebben dringend behoefte aan regen. Wat laat gezaaide of gepote gewassen staan te ver dorren: daarvan zal weinig terecht komen. Dit geldt natuurlijk ook voor de aardappelen, in het bijzonder voor de winteraardappelen. Hier kan een regenbuitje echter nog veel goed maken. Minder behoefte aan regen is er in het lage pol derland. Maar ook hier is een deel van den oogst in gevaar, terwijl het grasland, dat sedert den hooioogst haast nog geen droppel water heeft ge had, door de felle zon dreigt te verschroeien. Nog bestaat er hier geen vrees, dat de oogst zal mis lukken, maar ook de bouwers van den zwaren kleigrond zouden niets liever willen dan een on derbreking van de heerschappij van de zon. Al was het maar voor een paar dagen. De barometer vertoont neiging tot achteruitgang. Zal het nu eindelijk eens gaan regenen? HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Geertje Johanna, d. v. Joh. H. Hendriks en Cath. Sehoen. OVERLEDEN: S. Duin, echtg. Ger. Vosse, 62 jaren. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: Joh. Welp, 23 jaar en Caht. M. Bakkum, 23 jaar. beiden alhier; Jos. Hulshout. 25 jaar, te Haarlemmer- liede en Corn. Apeldoorn, 23 jaar, alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Glacé handschoen. PERSOONSBEWIJZEN. In de week van 7 tot 13 Juli zijn de letters L, M en O aan de beurt om een persoonsbewijs in ontvangst te ne men. Men is dan reeds'over de helft van het totaal dei- uit te reiken persoonsbewijzen. SANTPOORT VOLKSONDERWIJS In April jl. heeft de heer W. Landeweert, na jaren lang voorzitter van de afdeeling Santpoort van „Volksonderwijs" te zijn geweest, wegens ge zondheidsredenen als zoodanig moeten bedanken. Van het hoofdbestuur van „Volksonderwijs" mocht de' heer Landeweert in verband met het vele, dat hij voor de plaatselijke afdeeling heeft gedaan, een waardeerenden brief ontvangen. Tevens verzocht het hoofdbestuur den heer Reitsma te Velsen, met de overige bestuursleden in overleg te treden. „TERRASVOGELS" KAMPIOEN. Door Zondag jl. met 21 van DeCeO te winnen, legde Terrasvogels beslag op. het kampioenschap van de afdeeling Haarlem van den N.V.B. Zooals de cijfers reeds doen vermoeden had de wedstrijd een spannend verloop. DeCeO nam de leiding, doch nog voor de rust maakte Röbken gelijk. In de tweede helft beleefden beide doelen echter vooral dat van DeCeO hachelijke momenten, doch doelpunten, bleven uit, tot kort voor het einde de bal na een door Van Vliet genomen vrijen trap ter gend langzaam in het doel verdween. Toen pas kon ..Terrasvogels" zich kampioen noemen. De Vogels hebben een mooi seizoen achter den rug: Van hun 20 competitiewedstrijden wonnen zij er 17 en speelden er 3 gelijk. Het volgend seizoen gaat ..Terrasvogels" het in de 4de klasse van den N.V.B. probeeren. In een dichte rij om het diepe bassin zaten en stonden gisteravond de waterpolo-enthosiasten. die getuigen wilden zijn van de drie interessante waterpolowedstrijden, waar mede In de oude inrichting aan de Houtvaart het feit werd herdacht, dat veertig jaar geleden de eerste Neder landsche competitiewedstrijd werd gespeeld tusschen het H. V. G. B.-zevental en een team van R. Z. C. Deze voor het waterpolospel historische avond zullen de liefhebbers zich nog lang herinneren: niet in het minst dank zij de onverwachte en toch verdiende zege, die het Haarlemsch zevental behaalde op het Nederlandsch zevental. Deze waterpolowedstrijd vormde een waardig sluitstuk van dezen sportieven zomeravond, die door den voorzit ter van de organiseerende commissie, den heer A. J. Braam, werd geopend met een woord van welkom, dat in het bijzonder gericht was aan het adres van de offi- cieele gasten: den regeeringscommissaris van Haarlem, den heer S. Plekker, mevr. Triebeis—Koens, de „moeder van de N. Z. B.", het bondsbesluur, den heer A. Tordoir Bzn., en den heer B. Planjer, den schrijver van het boekje, waarin veertig jaar waterpolo gekristalliseerd is. Als voorspel van den liistorischen wedstrijd van dezen avond na precies veertig jaar nog eens een kracht meting van R. Z. C. (nu hoofdklasser) en H. V. G. B. (thans tweede klasser) werden 'de aanwezigen vergast op een ontmoeting van het Haarlemsche B zevental en een ploe'g van oud-Internationals. De „oudjes" konden tech nisch nog best mee doen, doch schoten, zooals te ver wachten was, in snelheid te kort. Toch waren het de hee ren van de oude garde, die na het aanvangssignaal den eersten aanval opbouwden. Elzinga, de nog immer jeugdige L. Z. C.-middenvooi-, bracht het zelfs tot oen schot, dat doelman Vrugt niet zonder, moeite kon verwerken. De eerste Haarlemsche aanval stuitte op de stevige achter hoede van de tegenpartij, doch de tweede aanval had succes, toen Visman zuiver naar Swier plaatste, die doel man Mousset met een fraaien doorslag het nakijken gaf (1—0). Haarlem bleef daarna overwegend in den aanval, Onze stadgenooten wilden het echter vele malen te mooi doen en lieten daardoor eenige opgelegde kansen voorbij gaan. Nadat de Velsenaar Swier met een meesterlijk backhand schot de score op 2—0 had gebracht, losse Elzinga weer eens een schot, dat gestopt werd, maar on getwijfeld beter lot had verdiend. De Geest, die vele malen het doel te hoog zocht, zag eindelijk kans Mousset te pas- seeren (3—0). Kort voor rust echter moest Leyenaar het water verlaten en kon Elzinga uit den hem toegekenden strafworp de eer van de oud-Internationals redden. In de tweede helft was de tegenstand van de vroegere sterren vrijwel gebroken. De vermoeidheid ging een woordje mee spreken. In korten tijd voerden Mauritz en Visman den stand op tot 5—1 en nadat de gebroeders Van Senus aan de andere zijde eenige mooie kansen tot doel punten voorbij hadden zien gaan, bracht De Geest uit moeilijke positie den eindstand op 6—1. Daarna ging het eerste zevental van R. Z. c'. te water, met het vaste voornemen om revanche te nemen op de 6—0 nederlaag, die de Rotterdammers veertig jaar geleden tegen" de schutters van „Het Vijgeblad" moesten incas- seeren. In de jonge H. V. G. B. ploeg, die de rood-witte kleuren kreeg te verdedigen, mankeerde Frankenthal, doch „was na een half jaar afwezigheid A. Hogeland weer sterk en fit van de partij. Onze stadgenooten begonnen enthousiast en tactisch heel aardig tegen de geroutineerde Rotterdammers: Vrij onverwachts namen de gasten met een keurigen door slag van Geerling de leiding (1—0). Nadat Ten Cate een bijna' zeker doelpunt van Schadd had voorkomen, ver grootte Van Polvliet voor R. z. C. der^ voorsprong tot 2—0. Na de hervatting waren de Rotterdammers overwegend sterker. Hoving bracht met een ver schot den stand op 3—0 en kort daarop kostte een fout van Ten Cate H. V. G. B. het vierde tegenpunt. De Rotterdammers zetten er alles op om H. V. G. B. met dezelfde cijfers te verslaan als waarmede veertig jaar .geleden hun clubgénooten A. Tordoir c.s. het onderspit moesten delven. Het feit, dat H. V. G. B. numeriek in de meerderheid kwam, doordat Geerling wegens opstellen binnen de twee meter hel water moest verlaten, gooide in zooverre de plannen van. de Rotterdammers in duigen, dat Anthonie na goed samen spel met Hogeland een tegenpunt scoorde. Dank zij keu rige doelpunten van Niezzen en Hoving wonnen de Rót- terdammers ten 'slotte toch met 7—1, zoodat zij met een verschil van zes doelpunten revanche namen en in het bezit kwamen van den prachtigen, 'speciaal voor deze ont moeting uitgeloofden beker. En dan te bedenken-, dat veenJJg jaar geleden de Rot terdammers geen twee maal over de helft van het bad kwamen en dat de H. V.- G. B.-doelman toen geen schot te verwerken kreeg DE CLOU VAN DEN AVOND. De clou van den avond was de strijd van het Haarlemsche zevental tegen het Nederlandsche zevental, onder leiding van den heer jan de Vries, -voorzitter van den N. Z. B. De Haarlememrs liepen zoo hard van stapel, dat Van Overhagen, Stam en Den Hamer het In de achterhoede van het Nederlandsche zevental zwaar te verantwoorden kregen. Kollerie kreeg tweemaal achtereen een mooie kans om de score te openen. Nadat Sipkema rakelings langs het doel had geschoten, werd Van Aelst aan de andere zijde aan het werk gezet. Na een duel met Seu- bring gaf de Y-schutter doelman Kollerie het nakijken (0—1). Rootselaar liet een opgelegde kans om den voor sprong te vergrooten voorbij gaan. Even later maakte Ru den Hamer, nagezeten door Braam, dit verzuim goed en bracht de score op 2—0. Het spel was nauwelijks hervat, of een fraai backhand schot van Kollerie kwam recht in de handen van doelman Vlothuizen. Kort daarop kreeg de D. W. R. schutter den bal echter weer terug, en hij verkleinde met een meester lijk achterwaartsch schot enkele seconden voor rust den achterstand tot 12. In de tweede helft waren de doelen om beurten in ge vaar. Bij de Haarlemmers bleef Kollerie uiterst gevaarlijk, evenals trouwens Braam, die nog een voortreffelijke partij speelde. De gelijkmaker kwam eerst, toen Van Overhagen het water was uitgezonden en Kollerie een "strafworp benutte. Daarna belaagden Van Aelst. Rootselaar en Den Hamer de Haarlem-veste, waarvoor Seubring en Van iVers.en een geducht struikelblok vormden. Een tegen aanval van onze stadgenooten had meer succes; met een parchtïg achterkaartsch schot gaf Kollerie het Haar- lemscht zevental de leiding (3—2). De voorsprong was ech ter van korten duur: Stam gaf doelman Kollerie het nakijken en bracht wederom de partijen op gelijken voet. Er ontwikkelde zich in de laatste minuten een uiterst spannende strijd om het winnende doelpunt. Luide aan- gemeodigd trokken de Spaarnesledelingen ten aanval. Het Nederlandsche zevental wist erger te voorkomen, doch Rootselaar - beging daarbij een overtreding, die met uit zending uit het water werd bestraft. Na keurig samenspel van Braam en Sipkema gaf Van Vlersen den Haarlemmers met een verraderlijk schot weer de leiding (4—3) en direct na het uitzwemmen zag Kollerie kans'met een ver boog schot doelman Vlothuizen ten vijfden male te passeeren, zoodat met 5—3 in het voordeel van het Haarlemsch ze vental het einde kwam. Na afloop van de wedstrijden verzamelden de genoo- digden en spelers zich in café Brinkman in de Tempe liersstraat. Allereers voerde hier de voorzitter van den N. Z. B. Jan de Vries het woord, waarbij hij de Polo commissie bedankte voor den gedenkwaardigen avond. De mentor van het Nederlandsche zwemmen, die reeds vóór den eersten officieelen wedstrijd het waterpolospel beoefende, de heer Tordoir sprak daarna over het water polo in de eerste jaren, waarbij hij vooral wees op de groote verdienste van wijlen Dr. W. E. Merens en eenige aardige anecdotes aanhaalde. Vervolgens verscheen de „Zwemmoeder" Triebeis voor de talrijke aanwezigen om met een van haar bekende speeches den N. Z. B. geluk te wensehen met dit veertigjarig jubileum. De heer Braam overhandigde aan R. Z. C. den door moeder Triebeis beschikbaar gestelden beker en over handigde de deelnemende zeventallen, alsmede enkele pro minente figuren, een fraai herinneringsbordje. Veertig jaar waterpolo. Het H.V.G.B.-zevental met links voorzitter L. G. Brunt bij het hijschen van de clubvlag. (fpto De Haas) Voetbal VEERTIG JAAR VOETBAL IN UTRECHT. Zaterdagmiddag had in 'het gebouw voor K. en W. te Utrecht een buitengewone algemeene vergadering plaats waarin het feit werd herdacht, dat de voormalige U. P. V. B. veertig en de voormalige R.K. Voetbalbond aan Utrecht vijf en twintig, jaar plaatselijk voetbal heeft gebracht. De voorzitter dér afdeeling Utrecht van den Ned. Voet balbond, de heer M. Welle, opende deze vergadering; hij heette speciaal de deputatie van het boudsbestuur welkom. Daarna hielden de heeren J. W. Repëïius en H. Richter een causerie over 40 jaar U. P. V. B. voetbal en 25 jaar R.K. voetbal. Dr. D. van Prooye wenschte het afdeellngsbestuur ge luk en bood den onderbond een fraaie archiefkast ten ge schenke aan. Tevens verleende de heer Van Prooye het bondsonderscheidingsteeken vai\ den' N. V. B. aan den heer J. W. Repelius uit Bussum voor zijn groote ver diensten jegens het lager voetbal in het district Utrecht en 't Gooi. Ten slotte had een receptie plaats, die zeer druk bezocht werd. A.s. Woensdag zal in het Utrechtsche stadion een jubileumwedstrijd worden gespeeld tusschen het Utrecht sche elftal en het Nederl. Bondselftal. Geen boksen in den zomer Wedstrijden te Hacrrlem gaan door Het hoofdbestuur van den Nederlandschen Boksbond heeft met volledige goedkeuring en in stemming van de commissie van den gevolmachtigde voor de stad Amsterdam besloten, om onmiddellijk het wedstrijdseizoen te sluiten tot 15 September a.s. Het hoofdbestuur teekent hierbij aan, dat het boksen een wintersport en geen zomersport is. In verband met de opheffing van het boksverbod heeft het bestuur toegestaan, dat in de zomermaan den nog een wedstrijd werd gehouden. Een te veel aan wedstrijden echter schaadt; te meer, als steeds dezelfde boksers op het programma voorkomen. Daarom is besloten, om alle aanvragen tot het hou den van wedstrijden af te wijzen met uilzondering van den wedstrijd Luc. van Dam en Gustaaf Eder op 10 Augustus a.s. in het Sparta-stadion te Rotter dam, voor welkeh wedstrijd contracten reeds op 18 Juni geteekend waren en door den N. B. B. waren goedgekeurd. Naar wij vernemen is voor de bokswedstrijden, die te Haarlem op 23 Juli zullen worden gehouden, speciaal toestemming verleend. Een spelmoment uit den wedstrijd H. V. G. E.-R. Z. C„ die ook 40 jaar geleden in de zweminrichting aan de Houtvaart werd gespeeld. Toen won H. V. G. B, met 60; thans verloren de Haarlemmers met 1—L- (foto De.Haaa).

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2