Zomer. tBucyediikeSiand Spatt en Spet Een sportweek en een Tentoonstelling over Sport in Nijmegen. Ais de zon de straten in de stad blakert, dan is de stedeling blij als hij er even tusschen uit kan trekken om een frïsch bad in de zee te nemen. Als u goed naar dit plaatje kijkt voelt u het zilte nat al over den rug loopen. Tjonge, wat is dat lekker (Foto Stevens) Ontslagen ambtenaren. Instructie betreffende de verzorging. 's-GRAVENHAGE, 9 Juli. In het Verorde- - ningenblad is opgenomen een instructie van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de verzorging van ontslagen ambtenaren. Hierin wordt het volgende bepaald: Art. I. Aan ambtenaren, die op grond van be staande rechtsvoorschriften door den Rijkscom missaris voor het, bezette Nederlandsche gebied of op zijn aanwijzing door de bevoegde Nederland sche instantie uit hun ambt worden ontslagen, wordt, wanneer zij waren aangesteld onder het vooruitzicht, dat hun të zijner tijd een pensioen zou worden toegekend, een pensioen, onderscheidenlijk - aan hun weduwen en weezen een weduwe- en weezenpensioen op grond van het bepaalde bij de onderhavige instructie toegekend. Art. 2. Tegelijk met de beschikking, waarbij het ontslag wordt uitgesproken, stelt de instahtie, wel ke het ontslag verleent, vpst of en, zoo ja, tot welk bedrag de ambtenaar pensioen zal genieten. Be paalt vorenbedoelde instantie zonder nadere op gave. dat de ambtenaar pensioen zal genieten, dan geniet hij pensioen overeenkomstig het bepaalde bij artikel .3. Bij beslissingen ingevolge het eerste lid dient rekening te worden gehouden met de eco nomische en familieverhoudingen van den ont slagen ambtenaar en eventueel met de redenen, welke tot zijn ontslag hebben geleid. Art. 3. Hef, pensioen bedraagt: gedurende de eerste drie maanden het geheele bedrag van de laatstgenoten wedde; vervolgens een pensioen tot een bedrag, dat verkregen zou zijn, wanneer de betrokkene wegens het bereiken van den ouder- domsgrens uit zijn ambt ware ontslagen en wan neer hij met behoud van zijn laatstgenoten bezol diging tot het bereiken van den vollen ouderdom van 65 jaren in zijn ambt ware gebleven. Art. 4. Tegelijk met de beschikking, waarbij het ontslag wordt uitgesproken, kan de instantie, welke het ontslag verleent, bepalen, dat de ambtenaar in- plaats van het pensioen, vastgesteld overeenkomstig het bepaalde bij artikel 3, zal genieten: hetzij ge durende de eerste drie maanden het geheele bedrag van de laatstgenoten wedde, en vervolgens, wanneer hij kostwinner is: gedurende de daarop volgende drie maanden 85 pet., gedurende de daarop volgende vijf jaren 70 pet. en gedurende de daarop volgende vijf jaren 60 pet. Vervolgens 50 pet. van het ge heele bedrag van de laatstgenoten wedde. Wanneer: hij geen kostwinner is: gedurende de daarop vol gende drie maanden 75 pet., gedurende de daarop volgende vijf jaren 60 pet. en gedurende de daarop Mplgende vijf jaren 50 pet. en vervolgens'40 pet. van hei geheele bedrag van de laatstgenoten wedde; hetzij drie vierden van vorenbedoeld pensioen. Leiden de berekeningen overeenkomstig het be paalde bij het eerste lid, onder 1, voor de afzonder lijke, vervaldagen lot geringere bedragen, dan die, welke een berekening overeenkomstig het bepaalde bij artikel 3 zou opleveren, dan treden in zooverre laatstbedoelde bedragen daarvoor in de plaats. Art. 5. Het bepaalde bij de artikelen 6.- 7a, 9 en 11 van het koninklijk besluit van 3 Augustus 1922 (Staatsblad no. 749) tot regeling van de toekenning van wachtgeld aan burgerlijke rijksambtenaren, laatstelijk gewijzigd bij koninklijk besluit van 23 Juni 1937 (Staatsblad no. 348), is van overeenkom stige toepassing. Art. 6. Ontslagen ambtenaren, die op grond van hun werkzaamheden buiten den openbaren dienst in hun levensonderhoud kunnen voorzien, genieten de uïtkeeringen. bedoeld in de artikelen 2 tot en met 5, slechts gedurende den tijd. dat hun ingevolge het koninklijk besluit van den 3den Augustus 1922 wachtgeld toekomt. Het bepaalde bij artikel 3. lid 2, van genoemd besluit is van overeenkomstige toe passing. Art. 7: Het pensioen komt ten laste van het li chaam, voor welks rekening de laatstgenoten be zoldiging was. Art. 8: De rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied behoudt zich het recht voor, in bepaalde gevallen een regeling te treffen, welke afwijkt van het bepaalde bij de artikelen 2 tot" en met 7. Art. 9: Van het tijdstip af, waarop de ontslagen ambtenaar recht op pensioen zou hebben verkre gen, wanneer hij niet overeenkomstig het bepaalde bij artikel 1 ware ontslagen, wordt het pensioen, vastgesteld overeenkomstig het bepaalde bij déze instructie, vervangen.,door het wettelijk pensioen. Art. 10: De ontslagen ambtenaar kan overeen komstig het bepaalde bij artikel 43, lid 2, in ver band met het bepaalde bij artikel 95 van de pen sioenwet 1922 (Staatsblad no. 240) een verzekering sluiten. Voor het geval de ontslagen ambtenaar reeds voor 't in werking treden dezer instructie een zoodanige verzekerihg heeft gesloten, is het be paalde bij artikel 43, lid 2, van de Pensioenwet 1922 van overeenkomstige toepassing. Art. 11: De bedragen, welke op grond van deze instructie moeten worden uitgekeerd, worden door dén secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken vastgesteld. Art. 12: Deze instructie is gisteren in werking getreden: zij kan ook worden toegepast in die ge vallen, waarvoor de Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied reeds een regeling heeft getroffen. Wat een zomer. Niet zoo'n vroege Maar nu dubbel raak; och arm Weet u nog wel hoe we kloegen: Waneer wordt het ooit es warm? Dat is nog niet lang geleden. Maar je hoort alweer geklaag Slechts de tekst is anders heden: Wat 'n warm weer weer vandaag. Geef ons ijs is de verzuchting Van den mensch in dezen tijd, Kort gelee klonk vol verluchting: Eindlijk zijn we 't ijs toch kwijt. En de moegewerkte menschen Die nu met vacantie zijn, Konden 't zich niet beter wenschen, Wat een uitgezocht festijn. Ik doe vast niet mee met klagen Maar ik teeken enkel aan, Strakjes, nog maar een paar dagen Mag ik met vacantie gaan. Als je zooiets kon bespreken Nam 'k de telefoon: hallo Reserveert uvoor twee weken Het voor mij ook nog maar zoo. Geen water verspillen. Een waarschuwing van het P. W. N. -Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland heeft verbruikers van leidingwater in het voorzieningsgebied van het P. W. N. herinnerd aan het- feit. dat het ten strengste verboden is om water te verspillen of te gebruiken voor een ander doel, dan waartoe een abonnement is aangegaan. Met na me wordt er gewezen op het ongeoorloofde van tuinbesproeiing zonder abonnement voor die be sproeiing. De Directeur van het P. W. N. doet voorts een beroep op de medewerking van 'de abonnenten om het waterverbruik in het algemeen en de besproei ing van tuinen in het bijzonder tot het strikt noo- dige te beperken en die besproeiing bij voorkeur alleen met gieters te doen geschieden. Engelsche luchtaanvallen op ons land. Vier zwaar gewonden. 's-GRAVENHAGE, 9 Juli In den afgeloopen nacht clagen verscheidene Engelsche vliegtuigen bo ven ons land. Behalve brisant- en brandbommen wer den ook vrij veel brandplaatjes neergeworpen. De daardoor hier en daar ontstane bosch en heidebran den werden snel gebluscht. Door luchtdruk ontstond hier en daar ook nogal glasschade.' In een- stad in Limburg werd een huis vernield en in brand gezet. Helaas werden vier der bewoners van dit huis zwaar gewond. De inzameling voor het Duitsche Roode Kruis. Deel der opbrengst voor Nederlandsche oorlogsinvaliden. 's-GRAVENHAGE. 9 Juli. De N.S.B.-persdienst meldt: De landelijke leiding van de Nationaal-Soeia- listische Vrouwenorganisatie (N.S.V.O.), die in de afgeloopen weck de inzameling voor het Duitsche Roode Kruis heeft georganiseerd, verzoekt ons mede te deelen, dat zij besloten heeft, een gedeelte van de ingekomen gelden te bestemmen voor de Ne derlandsche oorlogsinvaliden. Personen, die niet in de gelegenheid zijn geweest een bijdrage vóór de straatcollecte te geven, kunnen dit tot Zaterdag 19 Juli a.s. alsnog doen door stor ting of overschrijving op postgirorekening 341523 ten name der N.S.V.O. te Amsterdam. Veestapelverbetering. Door opruimen van ziek en weinig productief vee, 's-GRAVENHAGE, 9 Juli. De persdienst van het Nederlandsch Agrarisch Front schrijft: Dezer dagen krijgen onze veehouders bericht, hoeveel runderen ze maximaal per 1 December 1941 nog zullen mogen houden. Dat zal een heelen schrik geven bij hen, die de aankondiging van de noodzakelijkheid eener beperking, van het vee- beslag met 20% maar voor kennisgeving hadden aangenomen. Ook zal' het een teleurstelling zijn voor hen, die dachten dat het wel mee zou vallen. Het valt inderdaadniet mee en het kan ook niet meevallen, omdat een beperking van den veestapel met 20% overeenkomt met een afzet, gelijk aan 20% normale aanfok plus 20% nog daarbij. Men komt aldus tot zeer hooge beperkingsgetallen, die overigens met het. oog op de veevoer- en kunst mest positie zeer zeker verantwoord zijn. De beperking moet doorgaan in het belang van de geheele veehouderij. We willen vooral wijzen op de mogelijkheid en de noodzakelijkheid, thans den veestapel eens gron dig te saneeren. Laten we nu de gelegenheid benutten, van een ingrijpenden en zeker niet sympathieken maat regel iets te maken, dat voor de toekomst der vee houderij heilzaam zal doorwerken. Laten wij nu de kans benutten, een groote opruiming te houden onder onze tuberculeuze runderen, de lijders aan streptoren en andere niergebrkn, de met para-t.b.c. besmette koeien. Laten boeren en leiders, in het bijzonder de leiders der vereenigingen ter bevordering van de gezondheid van het vee en de bestuurders van zui velfabrieken, zuivelbonden en bonden van melk veehouders, thans actief zijn; dat men zich zijn verantwoordelijkheid bewust worde. Het is nu een unieke gelegenheid, schoon schip te maken onder de minder productieve vaak schadelijke 'dieren. Laten we niet meer praten, maar doen. Laten, we een opruiming organiseeren onder al dit zieke en slechte vee, opdat de rest daar door merkbaar in kwaliteit zal stijgen. Maak van den nood een deugd; maakt uw veestapel, ge zonder, sterker en productiever! EXAMENS. OVERGANGSEXAMENS U.L.O. B. Aan de openbare U.L.O.-school B te Haarlem zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse de jon gens: R. Clarenburg, R. A. Döhrn, J. van Galen, H. B. de Graaf, E. A. van den Heuvel, H. Hout, K. Kleijn, H. Konings, G. de Lugt, A. J. van Rijn, J. Baelde, J. van den Berg, C. van den Bogaard, J. Bos, J. van Egmond. T. J. Gaartman, H. ten Have, A. L. Hemelraad, C. Smit, A. Stevens, H. van der Wateren, E. van den Eijnden, H. van Bel- kum, J. de Boer, F. P. van Driesten, R. Hofstra, T. Ineke, S. D. Koning, F. Prass, B. Schultheiss, E. Steenken en R. Stokvis; de meisjes: Reina van den Berg, Marie Cle ment, Rie de Haas. Riek van Leeuwen. Thea Luikel, Annie Magielsen, Gerda Pieters, Lucïe Schmidt, Hansje Sjouwerman, Jeanne Wehnes, Miep Wesseïing, Adèle Averink. Greetje Bottinga, Elly Chraplak, Judi Dekker, Rita van Gelder, Rietje de Koning, Lcni Reef, Corrie Schols, Elly Schuurman, Nellv Smits, Tonny Vermeer, Cissie Akkerman, Jannie van Barneveld, Truus Behle, Elsje Blok, Truus Bongertman, Fried je Braunsch weig, Willy le Febi-e, Leni de Jong, Willy Koop- mans, Elly Muntinga, Lilly Vergers, Nettie Wes terbeek, Willy van Wijk, Fanny Bijvoets. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse de jon-) gens: J. W. van den Berg, G. Cassee, W. B. Cnos- sen, H. van der Goes, J. van der Kamp, A. F. Kist, E. Klute, A. Rol, H. J. Wesselius, J. Wouda, B. Fenijn, J. Lurz, C. Koeman, J. de Koning, J. J. de Korte, N. Meijer, J. vgn der Pluijm, L. J. Rolff, A. R. Sikkens, A- Smitz, R. Smitz, F. van Son, C. Stijnman, J. Amelink, P. de Boer, A. W. Bosch, W. Duitemeijer, W. Klasen, H. J. Snitjer, L. F. Veldhuis, J. Verboog en J. M. -Verhage; de meisjes: Jo Bode, Hennie Buma, Miep Die sel, Lucie Dorré, Eva Muller Massis, Jos Pijl, Jopie Sterkoian, Fietje Boosman,. Rosa Cauveren, Nettie de Coninck, Pietje Feenstra, Agaat Honig, Jo Kas, Corrie Kernekamp. Else Lignian, Cobie Munter, Loekie Costers, Olga van Groningen, Greetje Hulstein, Hennie van Leeuwen, Annie Meijer, Annie Schreuder, Rie Stomphorst, Gé Nie- man, Tini Spoelstra. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse de jongens: J. L. van Aggelen, ,T. H. Blankwater, W. Booms, T. Dijksma, W. Feller, J. I-Iarmsen, J. A. J. Rob, ,P. Stel- leman, C. Stieltjes, C. P. Wielart, R. C.-Boxs, L_ H. van Duren, J. E. Fonkert, H. van den Haak, J. de Jong, J. Klunder, J. IJ. D. Muller Massis, H. Schee per, J. J. Sint, C. G. Steenbakker, M. C. van de Stolpe, H. L. Weller, F. Westerbeek, K. Langeler. S. J. Heugens, W. J. Kales, J. F. Laatsch, H. Prass, W. M. van der Putten. A. Sarlet, J. H. Schön. T. J. A. Stoeltje en R. Ulderink; de meisjes: Hettie Bokelman, Lena van Gerwen, .Rijkje Kooien, Nellie Loos, Lena Rijbroek, Willie Schön, Cato de Vries, Gertje Knopers, Rika Bart- man, Tini Breeuwer, Nellie de Leeuw, Maatje Pol derman, Arda Rob, Jannie van Seijen, Corrie Ave- ling, Jopie van den Brom, Annie Buma, Sophie Fröhlking, Hettie Gerrits, Ariënne Langeveld. Annie Ruhe. Willie Roskam, Lies de Vries, Nettie Vrïng. DIVERSEN. Bij de te .'s-Gravenhage gehouden Staatsexamens voor Muziek zijn 'voor' het Piano lager-onderwijs examen geslaagd, de dames Annie Koetsier en Dini Tuijten, beiden leerlingen der Toonkunst-school te Haarlem. MULO-DIPLOMA. Te Haarlem zijn geslaagd voor diploma A de dames M. C. Scherpenhui.jzen, J. van der Hart, H. C. Ulsamer, J. H. B. de Wilder, J. E. Meijer, J. C. Damme, j. Th. Plaat, C. C. Rol, J. Vogelsang, C. M. Drulman, W. C. Soff, A. Schevel, H. W. Hetebrij: allen Haarlem, H van Leeuwen. M. van de Kreeke, en J. M. Hartdorff, allen Bloemendaal, J. van Bra- kei, A. E. van Eek, Beverwijk, H. M.S. van Wijk, Zandvoort, M. Schaafsma, Overveen, G. Seel, -Hil- legom en C. van Alewijk, Heemstede en de hee- fen A. C. H. Agema, J. Looyen, Haarlem, E. C. C. den Boef, J. C. Koen, J. W. de Koter, allen Hoofd dorp, H. ïke, Heemskerk, D. J. Ypma, .Wijk aan Zee, H. Tollenaar, Bloemendaal, L. D. van den Berg W. Kwaak, Velsen, M. G. van der Duin, IJmuiden- Oost, Kruyt, Santpoort. Voor diploma B slaagden de dames B. Bronk- horst, Haarlem, E. de Vries en G. van Neutegem, Heemstede en J. C. van Leydan; Beverwijk en de heeren J.-K. Wijninckx, J. G. van Rosmalen, D. J. v. d. Bilt, J. A. Binsbergen, J. Hoefnagel, R. J. Som broek, E. Simons, B. Schipper, J. P. Vogel, B. Erdt- sieck, D. C. Proper, allen Haarlem, J. A. Blok, Alkmaar. H. Tollenaar, Bloemendaal! J. N. Habben Janseri, Overveen, A. J. Wonder, Enhuizen, G. Ro- meijn en P. C. Bakker, Beverwijk. Legalisatie van akten. 's-GRAVENHAGE, 9 Juli. In het heden ver schenen Verordeningenblad is opgenomen een ver ordening van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betreffende de legalisa tie van akten. Hierin wordt -het volgende bepaald. Art. 1. Voor het bewijs van de echtheid van akten welke buiten het bezette Nederlandsche gebied doo: overheidsinstanties, ambtenaren of door personen, die daartoe bevoegd zijn, zijn opgemaakt, afgegeven of gewaarmerkt, kan worden volstaan met de legali satie der akten door een Duitsche overheidsinstan tie of door een Duitsch overheidsbureau. In een bijlage is aangegeven, welke Duitsche overheidsinstanties en -bureaux hoofdzakelijk voor het verrichten der legalisatie van akten in het al gemeen in aanmerking komen. Een legalisatie, welke ingevolge hel tot dusver geldende Nederlandsche recht was vereischt, is geen voldoend bewijs voor de echtheid van de akte. Art. 2. Akten, welke in het bezette Nederlandsche gebied door overheidsinstanties, ambtenaren of door personen, die daartoe bevoegd zijn, zijn opgemaakt, afgegeven of gewaarmerkt en welke buiten, dit ge bied moeten worden gebruikt, worden op verzoek door den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied (commissaris-generaal voor bestuur en justitie) gelegaliseerd. De echtheid van akten, welke door Nederlandsche overheidsinstanties, amb tenaren of personen, die daartoe bevoegd zijn, zijn opgemaakt, afgegeven of gewaarmerkt, dient te voren door legalisatie door de bevoegde Nederland sche overheidsinstantie of op andere wijze te wor den aangetoond. Moet een akte, als zoojuist bedoeld, buiten het groot-Duitsche rijk, het gouvernement-generaal of de door de Duitsche weermacht bezette gebieden worden gebruikt, dan dient zij, indien volgens het geldende recht een verdere bekrachtiging is ver eischt, aan het rijksministerie van buitenlandsche zaken van het Duitsche rijk te worden toegezonden. Te dien einde moet de akte bij den Rijkscommis saris (commissaris-generaal voor bestuur en justi tie) worden ingediend, die voor de verdere behan deling zorg draagt. Voor de legalisatie zijn kosten verschuldigd. Art. 3. Deze verordening is gisteren in werking getreden. Financiën en van Handel. Nijverheid en Scheep vaart. Het recht, bedoeld in artikel 46 van de Registra- iiewet 1917, wordt niet geheven op de akte van op richting van de vennooischap. Artikel 36e van het Wetboek van Koophandel is niet toepasselijk op de vennootschap. Overigen? wordt de vennootschap ge regeerd door de bepalingen van de Nederlandsche burgerlijke wetgeving Het staatsbedrijl der artillerie-inrichtingen wordt geliquideerd. Overal waar in bestaande wetten, ko ninklijke besluiten en ministerieele beschikkingen sprake is van het staatsbedrijf der Artillerie-inrich tingen, wordt gelezen „Staatsbedrijf der artillerie- inrichtingen in liquidatie". Terwijl de desbetreffende bepalingen slechts toepassing vinden voor zoover de toestand van liquidatie zulks gedoogt en buiten toe passing worden gesteld, wanneer de liquidatie zal zijn geëindigd. Het. personeel bij het Staatsbedrijf kan als het dat zelf wenscht en de directie der vennootschap er aanleiding voor vindt bij de vennootschap in dienst rieden. Voor de aanspraken op pensioen is een regeling getroffen. Het bolsjewisme, de vriend van de goddeloosheid, de vijand van elke beschaving, moet vernietigd worden. Europa is tegen hem opgestaan. Nederland mag niet terzijde staan. Meldt U aan bij de Centrale van de Waffen S.S., bureau Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan- 132. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Haarlemsche Kantonrechter Geweigerde schadevergoeding. Op 17 April van dit jaar kwam een auto aan rijden te Haarlemmermeer op het erf van een krui denier aan den Aalsmeerderdijk.'Het was toen een uur of één. De twee inzittenden stalden de auto daar en gingen wat glaasjes bier en kinawijn drin ken bij „Tante Pietje", een caféhoudster. Om half zeven kwamen zij w;eer terug. Zij schenen toen niet geheel brandschoon te zijn volgens de verklaring van den kruidenier, die als getuige werd gehoord-. Hij zeide, dat bij het wegrijden een stuk van een betonnen regenbak was afgereden,en een ijzeren spijl van een hek. Een en ander behoorde hem toe en hij wendde zich dus tot den verdachte, die ach ter het stuur zat, met een verzoek om schadever goeding. Bij die gelegenheid constateerde hij dat de adem van verdachte naar sterken drank rook. Bo vendien sloeg hij, zei getuige, wartaal uit. Hij zei o.a.: „Ilc ben technicus en u bent technicus". Wat, althans wat getuige betrof, heelemëal niet klopte, want getuige was kruidenier. De schadevergoeding werd geweigerd, ook nog toen de kruidenier verklaarde, dat hij genoegen zou nemen met f 2.50. Tante Pietje had aan de politie verklaard, dat de •beide inzittenden' van de auto elk 7 glazen bier ge dronken hadden, maar zij kwamen zelf tot hoogstens 2 a 3 glazen bier en 2 glaasjes kinawijn. Een getuige a décharge kwam o.a. verklaren, dat de breuk in den regenbak een oude breuk was. Deze getuige de andere inzittende van de. auto had bovendien bij het wegrijden van de auto totaal geen schok gevoeld, zoodat hij zich niet kon voorstelleri, dat verdachte bij het wegrijden van het erf ergens tegen op gereden was. Het O.M. achtte het noodzakelijk een nader onder zoek in te stellen o.a. naar den graad van dronken schap van verdachte en ook Tante Pietje persoonlijk te hooren. De zaak werd dus aangehouden tot 10 September a.s. te 10 uur. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door ,afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam). Uitgesproken: 2 Juli: W. van der Oost, meubel handelaar Waddinxyeen, Kerkweg 6, R. C. Mr. F. G, Schalkwijk. Cur. Mr. J. T. van Doorninck, Gouda.' 3 Juli: G. Sietsma, schipper Kolhorn, gemeente Barsingerhorn. R. C. Mr. J. Krabbe. Cur. Mr. D. Buiskool, Hoorn, Gr. Noord 25. 3 Juli: G. Arden, Rotterdam, Nozemanstraat 72. R.C. Mr. F. G. Schalkwijk, Cur. Mr. J. A. Roest van Limburg, Rbtterdam. SURSEANCE VAN BETALING. Door de commanditaire Vennootschap J. van den Berg and Sons, bloembollenkweekerij en -handel te Breezand gemeepte Anna Paulowna, van welke ven nootschap de beheerende vennooten zijn Cornelis i den Berg en Johannes Cornells van den Berg, beiden bloembollenkweeker te Breezand, ge meente Anna Paulowna, is op 18 Juni 1941 een ver zoekschrift- ingediend strekkende tot het verkrijgen van verlenging voor den duur van ten hoogste zes maanden van de surséance van betaling aan die ven nootschap en haar beheerende vennooten verleend, en nadien reeds eenmaal verlengd, d.d. 19 Juni 1941 bepaald. Het verhoor zal plaats vinden op Zaterdag 13 September 1941 ter raadkamer der Arr.-Recht- bank te Alkmaar. Bij het verzoekschrift is een ontwerp-akkoord gevoegd. Bewindvoerder is Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar. UITGESPROKEN: 25 Juni. H. J. Reijnen—van Hooff, koopman in manufac turen ,St. Anthonis, gem. Oploo. Recht. Comm. Mr. W Ariëns, Cur. Mr. L. E. H. Rutten, Hinthamerstraat 92, den Bosch. 25 Juni. P. Vloet, radiohandelaar, Oploo (N. Br.). Recht. Comm. Mr. W. H. Ariëns, Cur. Mr. J. Brans Woltering Vughterweg 68, te den Bosch. 4. Juli. K. P. Raasveld, monteur, wonende te Rijswijk (Z.H.), Sparrelaan 32, Recht. Comm. Mr. G. H. B. van den Boom, Cur. Mr. B. P. Smeele, Voorburg. 4 Juli. C. G. Coucke.'fabrikant, wonende te Den Haag. Verdistraat 35. Recht. Comm. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. J. M. C. Romeijn, Den Haag. ZOMERWEDSTRIJDEN HITLER JUGEND- NATIONALE JEUGDSTORM. Zaterdag 19 en Zondag 20 Juli a.s. zullen op het sportterrein aan de Laan van Poot te Den Haag de zomersportwedstrijden van de Hitler-Jugend plaats vinden, aan welke wedstrijden ook de Jeugdstorm zal deelnemen. (A.N.P.) DRAGEN VAN OUDE MILITAIRE KNOOPEN VERBODEN. 's-GRAVENHAGE, 9 Juli Van welingelichte zij de wordt medegedeeld, dat het dragen van militaire uniformknoopen met den Nederlandschen leeuw ge lijkgesteld wordt met het dragen van uitgezaagde muntstukken met de afbeelding van de Koningin. Het is derhalve strafbaar volgens paragraaf 4 van de Verordening no. 95-1941 HAARLEM, 9 Juli. Ondertrouwd: 9 Juli: H. v. d. Zalm en A. M. Kappel- hof; W. J. Bonhof en T.y M. Otte; T. R. Vellenga en A. van Leeuwen; H. ten Boer en J. J. van Gijzen; A. Steenbéek en K. A. Veuger; H. den Boer en N. Hack; J. Cornelissens en M. M. Boersbroek; M. B. A. R. A, Zwitser en C. Hoornhou'; A. Wijker en C. H. M. P. Roest; F. W. Tewes en C. M. Duijff; G. Augustin en G. G. Kollard; G. H M. van Meeuwen en M. W. v. d. Veldt; P. J. v. Sikkelerusen. M. M. van Straalen; W. T. Maas en D. Dreïjer; J. L. Stam en M. van Leeuwen; A. P. de Zwart en G. de Haan; C. Vrij en A. W. Rij- kens; M. P. Westendorp en M. J. Kok; A. Affourtit en C. L. M. Beider. Getrouwd: 9 Juli: C. J. Veelenturf en H. J. Groe nendijk; H. Roeland en M. de Klerk; J. P. W. Her<= mans en C. de Klerk; F. J. C. Koster en P. J. L. Jonckbloedt; H. C. Opdam en M..A. van Maris; M. Otger en G. C. RoestT. J. A. Spolders en G. M. Kok; C. J. Broers en A. M. v. d. Meij; P. Buurman en P. L. Soer; S. de Jong en C. van I-Iamelsveld; J. J. de Vink en G. W. Westervoorde; D. Tamminga en A. P. v. Moolenbroek; D. Heineke en J. E. Hangjas; J. Len- nings en C. H. Groenendaal; W. van Marsbergen en J. T. Kristel; T. Slot en H. M. Abbink; J. Koopen en J. Hoogendoorn; L- W. N. Smits en P. Budding; L- J. Timmers en J. J. Wijtkamp; H. H. J. v. d. Mark en Ml Mackowiak; A. Dirks en C. J. C. Hoogendijk; C, Hirs en K. Dijkstra; C. de Vos en P. de Nijs; A. P. van Gend en W. C. Versteeg. Geboren: 5 Juli: G. RadsmaFrankfort, z.; 6 Juli: M. Meijei-Van Beijeren, 2 d.; 8. Juli: M. van Dijk Brand, d.; 9 Juli: M. J. SmitVan Es, z. Overleden: 7 Juli: F. P. v. d. Voorde, 51 j., Ver- spronckweg. 8 Juli: J. Nieuwenhuis, 70 j., de Clercq- straat. C. van KersenEijsenga. 75 j., Kleverparkweg. B. BakkerVan de Poll, Prinsessekade. W. Stolwijk, 77 j., Kamperlaan: T. Schollen, 58 j., Graaf van Wièd- straat. D. Schouten, 77 j.. Hazepaterslaan. E. H. Kra mer. 81 j 9 Juli: H. M. van Dam, 45 j., Gasthuisstraat, H. C. de Vós, 70 j., Kenanupark. VERNIETIGD DOOR HET GERECHTSHOF TE DEN HAAG. 26 Juni: N.V. v.h. A. J. Vos Co, Scheveningen. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN. 28 Juni: L. Hegewind, wasscherij-ondernemer, Apeldoorn. Geëindigd door het verhinderd worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. nihil aan conc. cre diteuren. Juli: Aalbert Knibbe, lanbouwer, Zuidzande. Idem der eenige untdeelingslijst. In de week van 30 Juni t.m. 5 Juli 1941 werden in Nederland 17 faillissementen uitgesproken. De bekende karakteristieke sluis aan de Zes Wielen, onder den rook van Alkmaar, zal wegens kanalisatie-werkzaamheden binnenkort verdwijnen. (Foto Pax Holland m) N.V. Ned. Machinefabriek „Artillerie-inrichtingen". 's-GRAVENHAGE, 9 Juli. Het Verordeningen blad bevat een besluit van de secretarissen-gene raal van de departementen van Financiën en van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betreffende de oprichting van een naamlooze vennootschap N.V. Nederlandsche machinefabriek „Artillerie-Inrich tingen". In dit besluit is o.m. vastgesteld: Er zal worden opgericht een naamlooze vennoot schap onder .den naam: N.V. Nèderlandsche Ma chinefabriek „Artillerie-Inrichtingen". Deze ven nootschap verkrijgt het recht, bezittingen, rechten en verplichtingen, welke thans te boek staan als be- hoorende tot het staatsbedrijf der artillerie-inrich tingen, over te nemén. De oprichting van de vennootschap zal, na ge meenschappelijk overleg, worden bezorgd door de secretarissen-generaal va® de departementen van Waarorii in Nijmegen wel en in Haarlem niet? Nadat Utrecht een geslaagde Sportweek gehad heeft wil ook Nijmegen niet achter blijven en zoo heeft deze voort varende Geldersche stad een nationale tentoonstelling ..Sport en Tourisme" georganiseerd, waaraan o.m. de Nederlandsche Spoorwegen. Vreemdelingenverkeer en vele andere Instellingen Haar medewerking verleenen. Verder is er een programma voor een sportweek samen gesteld. dat klinkt als een klok. Tijdens de opening van de tentoonstelling zal een zoo genaamde poly-estafette gehouden worden door Nijmegen en omgeving, waaraan zullen deelnemen paardrijders, wielrijders, zwemmers, kanovaarders en athletiekers. De totale afstand vart deze estafette zal twintig kilometer bedragen en de vier eerstaankomende loopers zullen aan de autoriteiten eere-boodschappen komen brengen. Voor Zondag 20 Juli is een kasteeleri- en ruïhetqcht georgani seerd. Tegelijkertijd worden Zondagavondin het Sport- fondsenbad zwemwedstrijden georganiseerd. Maandag heeft de officieele opening van de vierdaagsche afstands- marschen plaats onder leiding van majoor J. N. Breunese eri Dinsdag wordt er door Nljmeegsche en Arnhemsche athléten een singelloop gehouden. .Tegelijkertijd zal er dien dag een regionaal schaaktournooi worden geopend. In de grefot zaal der ..Vereenigipg" wordt dien avond, mede voor de deelnemers aan de vierdaagsche een gym- nastiekdemonstratie gegeven door de samenwerkende gymnastiekverenigingen. Woensdag wordt een regionaal kegelconcours geopend. Indien ertennisballen beschik baar kunnen gesteld worden, opent men dien dag tegelij-, kertijd op de vier gravelbanen van het Goffert Sportpark een regionaal tennistournooi Bovendien wordt er nog een provinciaal tafeltennlstpurnool geopend en zal tegelijker tijd op het Quick-terrein een cricketwedstrijd worden ge houden tusschen een N. C. B.-team en dat van Quick. Vrijdag is de sluitingsdag van de vierdaagsche. Voor Za terdag staat op het program een bridgedrive in het Oranje Hotel, zeer waarschijnlijk nog een rijwieltocht over dertig tot veertig kilometer en des avonds een gemengde uit voering van tafeltennis, krachtsport en jiu jitsu- demonstraiies, alsook cabaret. Zondag 27 Juli krijgt men de eendaagsche afstandmarsch en de traditioneele Gof- fertspelers. Dit is derhalve Inderdaad een opzet waarvan een, groote propagandistische waarde voor de sport kan uitgaan. Aan het lezen van een dergelijk programma is voor den Haarlemschen sportliefhebber een wrang bijsmaakje verbonden want het is voor velen nog steeds een raadsel waarom steden als Utrecht en Nijmegen wel en Haar lem geen sportweek kan organiseeren. En al Is er dan in vele takken van sport een loffelijke activiteit (athle- tiek, waterpolo, wandelsport) het blijft toch te betreuren dat wij in de Spaarnestad verstoken blijven van derge lijke groot opgezette sportgebeurtenissen als thans weer in Nijmegen worden georganiseerd Wereldrecord 200 M. schoolslag verbeterd. De Franschman Artem Nakache is er in geslaagd na tweemaal vergeefs reeds een poging daartoe on dernomen te hebben het wereldrecord op de 200 meter schoolslag te verbeteren. Bij een van de voorafgaande pogingen slaagde hij er verleden week reeds in het Europeesche re cord te verbeteren en te brengen op 2 min. 37.3 sec. Gisteren verbeterde hij het wereldrecord, dat met 2 min. 37.2 op naam stond van den Amerikaan Jack Kasley. Hij maakte bij zijn succesvolle po= ging den Iraaien tijd van 2 min. 36.8 see.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2