i JuCeuewtg) ixpeditie Hand-Naaimachine REM Rgiythmisch Typen INST.PONT LUIDSPREKER Luidsprekers WOLWASSCHER GEVRAAGD DisleitutiedieMl Bevecwifk Inlevering van SVSetafen JMeuexuiq. vmi Metede NETTE MEISJES Verhuizingen Transporten ALKMAAR PACKET Om het Kennemerskampioenschap Sportdag op 3 Augustus. Zondag 3 Augustus a.s. houdt de voetbalver- eeniging „De Kennemers" in liet gemeentelijk Sportpark haar traditioneelen sportdag onder het motto „De dag der kampioenen". De wedstrijdindeeling, zooals die verleden jaar is geschied volgens een puntentelling, heeft uit stekend voldaan, zoodat hierin geen veranderingen komen. De deelnemers zijn verplicht in te schrijven op baldribbelen, hoogspringen, verspringen, hink- stap-sprong, doelschieten en een loopnummer naar verkiezing (100 M.; 400 M., 1500 M.). De Kennemerskampioenen van de afeloopen ja ren waren: 1937: C. v. d. Wal; 1938: C. v. d. Kolk; 1939: P. Bleeker; 1940: M. Berghuis. Tot nu toe is het nog aan geen enkel lid gelukt om voor den tweeden keer beslag te leggen op den titel. Reeds thans zijn er vele prijzen beschikbaar gesteld. De organisatie van dezen dag is weer in handen ge geven van de Commissie van Vier, bestaande uit de heeren G. C. H. Tabak, P. Olthoff, IC. v. d. Wal en C. Steeman. INLEVERING; VAN DISTRIBUTIEBONNEN. De personen, die uithoofde van hun beroep aard appelen telen, moeten in het tijdvak van 14 tot en met 19 Juli de met „Reserve" gemerkte bonnen van de bonnenkaart „Diversen", van henzelf, hun gezins leden en het inwonend personeel inleveren bij den Distributiedienst, Kees Delfsweg 1, tegen afgifte van een ontvangstbewijs. PERSONALIA. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor belastingconsument, afgenomen door het Nederlandsch College voor Belastingconsulenten, slaagde de heer C. PI. M. van Baar. ZEEVOGELS 2—A.D.O. 2 (3—1) Met eenige invallers trok A.D.O. 2 naar Egmonc om daar tegen Zeevogels 2 den tweeden degradatie wedstrijd te spelen. Ondanks de warmte, werd ei vooral voor de rust heel aardig gespeeld. De rust kwam met 10. Na de hervatting raakten ver scheidene invallers van A.D.O., waarvan er waren uit het 3e en 4e elftal, vermoeid. Dit had tot ge volg dat Zeevogels den stand tot 30 kon opvoe ren. Nijman wist in het laatst van den strijd de eer nog te redden. Er zal een beslissingswedstrijd worden gespeeld. DIPLOMA ZWEMMEN. Zondag 27 Juli geeft de zwemclub „Fort bij Veld huis" in haar inrichting gelegenheid voor diploma- zwemmen. INLEVERING VAN METALEN. De inlevering van metalen begin te Pleemskerk op Maandag 21 Juni a.s.; het heeft plaats in de concertzaal van Gebr. Dam. Athletiek Schoonmaken van visch zonder prijsverhooging. Blijkens een bericht in „De Visscherijwereld" heeft de Inspecteur voor de Brijsbeheersching in het res sort aan genoemd blad medegedeeld, dat het bereke nen van berzorgloon voor visch blijft toegestaan. Het schoonmaken daarentegen behoort tot de normale taak van een vischkleinhandelaar en mag niet afzonderlijk in rekening worden gebracht. De ans jovis-visscherij. In de week van 3 tot en met 9 Juli bedroeg de aan voer van ansjovis in Harlingen 6035 K.G. en in Den Oever 6750 K.G. Er kan nu nog een week gevischt worden. Zooals men weet wordt er seizoen 15 Juli ge sloten. VERSCHE VISCH SCPIEVENINGEN, 15 Juli. Hedenochtend was er geen aanvoer van versche visch uit zee. Morgen ochtend wordt er een zestigtal kustvisschers aan de markt verwacht. Aanvoer van elders: Middelschol 16. Kleine Echol 8.Beide per kist van 20 kg. HEEMSKERK JUBILEUM IN PIET ST. JOSEPHHUIS. Heden is het 12 y2 jaar geleden dat Zuster Ber- nulfa Moeder-overste van het Josephhuis in Pleems kerk kwam om de zware taak der Wijkverpleging en T.B.C.-bestrijding op zich te nemen. beste vriendinnetjes. Deze weelt ontvangen jullie geen briefje vooraf. Lief VIOOLTJE. Ja, warm is het deze week wel ge weest. Het was volop zomer waar we allen echt naar verlangd hebben. Dat is 1.1. Zondag zeker wel een prettig tochtje geweest. Je hebt de invuloefening goed gemaakt. Dag Viooltje. Best BOODSCHAPSTERTJE. Ook jij mag je briefje Eksterlaan 15 afgeven. Met mooi weer is zo'n fietstochtje naar mijn huis wel aardig, maar met regen of storm kan je beter dichter bij huis blijven. Ook kan je 's Woensdag's tussen 12 en l uur of om 2,30 je briefje bij mij op school brengen. Dat is nog minder ver. Je schijnt van de zwem partij nogal te genieten Het is ook maar niet even fijn met de warmte in het water rond te plassen. Prettig dat het op schooi goed gaat. Dag Boodschapstertje. Best. DROOMKONINKJE. L.l. Zondag heb je dus echt van de buitenlucht genoten. En dan nog wel muziek et- bij. Er zal menig plaatje zijn afgedraaid, daar twijfel ik geen moment aan. Voor je repetitie algebra 8l/2 is niet slecht. De invuloefening heb je goed gemaakt. Dag Droomkoninkje. Best BURGJE. Je hebt vergeten je schuilnaam onder je briefje te zetten. Kwam dat misschien door de teke ning? Je hebt haar keurig getekend. M'n dank er voor. Ook heb je de invuloefening goed gemaakt. Onder het opschrift invuloefening staat de gelukkige voor deze week vermeld. Dag Burgje. Best DOORNROOSJE. Meisjelief, voortaan eerst goed lezen en danDe rest weet je wel. Ja, nu was het van de week met recht zwemweer en heb je er volop van geprofiteerd. De invuloefening heb je goed gemaakt. Nu maar weer je krachten op het raadsel voor deze week beproefd. Dag Doornroosje. Lief BIJDEHANDJE. Jij kon door de warmte des avonds niet vlug in slaap komen? Meisje laat het je tot troost zijn, dat je lang de eenige niet was. Maar als je niet kunt slapen, dan kan je toch wel rustig zijn? En dat was je alles behalve. Hoe weet u dat zo precies wil je vragen? Het blijft voor jou een vraag en voor mij een weet. Dag Bijdehandje. Best STIJLHAARTJE. Je moet nu eens laten weten wanneer je moeder jarig is. 'k Dacht in de maand Juli maar de datum ben ik kwijt. Kom je het me a.s. Maandag even vertellen? Dag Stijlhaartje. Beste ZONNEBLOEM. Jij bent iets vergeten meisje of was je verhinderd? 1..1 Woensdag mocht je tussen 12 en 1 uur je prijs gaan halen in dë Eksterlaan nó. 15. De prijs ligt er nog en ik zou maar zo gauw mogelijk haar in ont vangst gaan nemen. Weet je al wanneer je broer met vacantie komt? Ja, ook deze week geef ik weer een raad sel op. Dag Zonnebloem. Best GOUDMUILTJE. Heb jij het deze week zo warm gehad? Hoe is dat mogelijk zeg. Je moet me nu eens iets vertellen, wat ik niet weet. Beproef ook je kracht eens op het raadsel van deze week. Dag Goud muiltje. Lief VLECHTJE. Je meisje, als je niet probeert de raadsels op te lossen of een invuloefening te maken, dan krijg je nooit een prijs. Voor wat, hoort wat. Eerst werken en dan mededingen, Hoe gaat het met je fiets? Als je je tante schrijft, wil je haar dan m'n groeten eens doen en haar danken voor haar waardeerend schrijven? Dag Vlechtje. Lief LACHEBEKJE. Ja jouw broertje is met recht ondeugend. Vooral als hij met R. R. is. Maar toch moet hij zich beteren. Het wordt heus té erg. 'k Ben ten minste erg blij, dat jij hem niet navolgt in z'n kattekwaad. Dag Lachebekje. Best MEIBLOEMPJE. 'k Hoor of lees niets meer over je wandeltochten. Is de aardbeienmars reeds gehouden? Nu vind je de clubvacantïe zeker wel prettig? Met die warmte kan je beter ln het zwembad vertoeven. Probeer je deze week het raadsel eens op te lossen? Goed lezen en nadenken en dan pas schrijven. Dag Meibloempje. INVULOEFENING. Na invulling ontstond de volgende spreuk: „Beter een vogel in de hand, dan tien in de lucht". Na loting heeft „Viooltje" de prijs. Zij mag a,s. Dins dagmorgen de prijs bij mij op school komen halen. RAADSEL. Tracht allen onderstaand raadsel op te lossen. Er wordt Weer één prijs beschikbaar gesteld. Veel succes. Daar ging een mannetje over de brug. Met zeven katten al op zijn rug. En iedere kat had zeven jongen; Ra, ra, hoeveel poten er over de brug gongen? Veel groeten van Mej. VULBR1&F. SANTPOORT Receptie R.-K. Sportvereeniging „Santpoort". Zondagmiddag recipieerde bestuur en eerste elf tal-spelers der R.K. Sportvereeniging „Santpoort" ter gelegenheid van het behalen van het afdeelings- kampioenschapen het promoveeren naar de tweede klas in ,,'t Huis te Velsen". Het eei'st sprak de heer A. Cassée in zijn kwaliteit van secretaris van 't Afdeelinsbestuur en van voorzitter der Vereeniging van 2de, 3de en 4de klassers. Hij feliciteerde de vereeniging met het behaalde succes, temeer daar hij wel eens ge hoord had, dat „Santpoort" na de fusie zich wat te laag ingedeeld achtte. Hij wees op de prettige sa menwerking, welke na de fusie allerwegen viel te constateeren en op het sportieve spel van de pro- moveerende vereeniging, welke hij ook in de tweede, klasse alle goeds toewenschte. Een vertegenwoordiger van D.E-M. uit Bever wijk verheugde zich al evenzeer over de promotie van „Santpoort". Deze spreker zei o.m., dat hij aan de wedstrijden, welke hij tegen de roodblauwen had gespeeld de prettigste herinneringen bewaarde. Trainer Heiligers complimenteerde bestuur en spelers en gaf de verzekering, dat het aan hem niet zou liggen, als „Santpoort" in de tweede klas geen goed figuur zou slaan. De heer Bremerkamp sprak als consul van den N.V.B. Hij roemde den clubgeest, het enthousiasme en het streven naar hooger door de spelers om tenslotte te eindigen met hun V.S.V. als voorbeeld te stellen, welke club het stoute staaltje uithaalde aan het eind van zeker seizoen naar de tweede klas te promoveeren, om in het volgende seizoen reeds de hoogste klas te bereiken. Namens de supporters-vereeniging bood de heer Böhm bloemen aan. Ook werd het bestuur gecomplimenteerd door scheidsrechter Guijmans, den heer Martin, Rip- perda, de- plaatsen E.H.B.O., V.V.Z., H.B.C. en de voorzitter van den R.K, Volksbond, terwijl o.m. schriftelijke felicitaties biinnen gekomen waren van den N.V.B., I.E.V., V.V.A.. Beverwijk, Kinhëim, Onze Gezellen, R.C.H., V.V.E.. T.Y.B.B.. D.E.C., den voorzitter van den voormaligen D.H.V.B., Zwa luwen. dr. W. Alsemgeest, een bekend oud-speler van D.H.L., Kennemers en de eerwaarde paters van IJmuiden-Oost en Driehuis. Voorzitter Nijssen had voor alle sprekers een passend antwoord. Hij gaf den nieuwen trainer, den heer Heiligers, de verzekering, dat de spelers ver trouwen in hem stelden; spreker dankte den oud trainer Kaldenbach voor alles, wat hij in deze kwa liteit voor de vereeniging had gedaan. CONCERT. Dinsdag a.s. geeft de Haarlemsche Harmonie „Apollo" van 8.15 tot 10.15 onder leiding van haar directeur, den heer L. v. d. Hoef, een concert in de muzieknisrvan het Rijkenspark. ZANDVOORT De kortebaandraverij te Zandvoort. Xerxes behaalt het kampioenschap. Onder auspiciën van de Harddraverij vereeniging Beverwijk werd Zondagmiddag op den Boulevard de Favauge een harddraverij gehouden om het kampioenschap van Nederland', Het was een uitgezochte dag voor deze belang- •ijke sportgebeurtenis. Het zonnetje brandde niet al te fel en het Zuidwesten windje bracht juist voldoende afkoeling. Aan de loting, die om elf uur in Troeadero werd gehouden, namen 18 paarden deel. De uitslag was: 1 Zonnestraal van Ph. Knijnenburg, 2 Douglas van H. van 't Blom, 3 Young van Ooststar van Bar. de Smeth Van Deurne; 4 Allouez van J. de Vlie ger: 5 IJsco van Venneman: 6 Patima van J. Haan; 7 Zora van J. Wagenaar; 8 Belinda van J. Wage naar: 9 Akron B van R. W. Laarman; 10 Anzolor van J. de Vlieger; 11 Bobichon van Venneman; 12 Beminde van J. de Vlieger; 13 Y Kernel van J. Haan; 14 Claudy O van J. Wagenaar.15 Bar. Hollo van G. in 't "Veen; 16 Xerxes van R. van Wieringen; 17 Welkom van J. van Leeuwen; 18 Dick Spaers van Ph. Knijnenburg. Door dat. de nummers 6 en 13 niet aan den start verschenen werd er gereden met 16 paarden. Na den eersten omloop bleven in de baan: Xerxes. Zora, Belinda, Welkom. Young Ooststar, Beminde, Anzolor en Zonnestraal. In den tweeden omloop won Xerxes vrij ge- makkliike van Zora, doordat Zora eenmaal wegens onregelmatig draven gedisqualificeerd werd. Wel kom won van Belinda. Young Ooststar won na twee zeer spannende ritten met klein verschil van Beminde en Anzolor won van Zonnestraal, die pas op het midden van de baan een groote snelheid nam. In den derden omloop ontwikkelt zich een span nende strijd tusschen Xerxes en Welkom. Beide ritten worden evenwel met klein verschil door Xerxes gewonnen. Young Ooststar en Anzolor wonnen beide een rit, doch in den lcamprit liet Young Ooststar zijn tegenstander ongeveer 10 meter achter zich. In den beslissenden omloop won Xerxes beide •itten met vrij groot verschil van Young Ooststar. Welkom en Anzolor wonnen beide een rit. De k-ampri't -werd door Welkom met een voorsprong van ongeveer 2 Meter, gewonnen. De einduitslag luidt dus: 1 Xerxes, eigenaar R. v. Wieringen, 2 Young Ooststar, eigenaar Bar. de Smeth v. Deurne. 3 Welkom, eigenaar J. v. Leeu wen, 4 Anzolor, eigenaar J. de Vlieger. Onmiddellijk na afloop van de races drongen velen om het gebouwtje van den totalisator samen om hun winst in ontvangst te nemen. Zij die hun favoriet reeds bij den omloop goed gekozen had den kregen uitbetaald in verhouding van 6.45: 1. De voorzichtigen, die pas in den derden omloop hun kans hadden gewaagd, kregen 1.90:1 uitbe taald. De prijsuitreiking had plaats in De Loefhoeck. De heer A. Blom, voorzitter van de Beverwijk- sche Harddraverijvereeniging reikte met eenige welgekozen woorden de geldprijzen uit en de plaquetten, welke waren aangeboden door de Ne der landsche Harddraverij- en Renvereeniging. REVANCHEWEDSTRIJDEN TE NIJMEGEN. Op de wielerbaan Groenewoud te Nijmegen werden Zondagmiddag revanchewedstrijden gehouden, waaraan wederom de beste Nederlandsche sprinters deelnamen. Onze wereldkampioen Arie van Vliet toonde zich hierbij wederom absoluut de meerdere. De uitslagen luidden: Sprint over 3 ronden: 1. v. Vliet laatste 200 meter 13.9 sec.. 8 pnt.; 2. Derksen (14 sec.) 7 pnt.; 3. v. d. Vijver (14.4 sec.). Koppelachtervolging over 4 K.M. met aflossing: 1. Boeijenvan Selm slaan Seijen—Lambrichts in 5 min. 23 sec., waarbij 90 meter Werd ingeloopen. Finale indlvidueele achtervolging: over 4 K.M.: Groene- wegen sloeg v. d. Voort in 5 min. 41 sec., daarbij 5 meter winst behalend. Koppel wedstrijd voor profs en onafhankelijken over 50 K.M.: 1. van Selm—v. d. Voort 0 punten. Op 2 ronden 2. GroenewegenVan Egmond 14 punten; 3. Derksen—v. d. Vijver U puatea; 4. Vu Vliafe—Bakker puntei* Wedstrijden van den Kennemer Turnkring. Zondagmiddag werden op. het sportterrein aan de Kleverlaan athletiekwedstrijden voor adspiranten uit den Kennemer Turnkring gehouden onder leiding van den heer J. W. Druijff. Een groot aantal vereenigingen uit den kring waren ingeschreven met ongeveer 260 jongens en meisjes. De meeste hunner namen aan 2 of meer nummers deel, zoodat bijna alle nummers sterk waren bezet, in het bijzonder die van de jongere adspiranten. In tegenstelling met vorige jaren was het nu eens niet één bepaalde vereeniging, die den wedstrijd over- heerschte. Wel verscheen O.S.S. (Zandvoort) met een bijzonder groot getal adspiranten en bleek ook de kwaliteit daarvan goed, maar over het algemeen ston den de verrichtingen van Turnlust (Haarlem) op min stens hetzelfde peil. Maar ook de Haarlemsche vereenigingen Bato en Concordia weerden zich geducht, terwijl bovendien Turnlust. (Beverwijk) kans maakt op één van de vier vereenigingsprijzen. Tegen de traditie in namen dus de Haarlemsche clubs een flink aandeel in den strijd. Voorzoover de nummers één betreft, luiden de per soonlijke uitslagen als volgt: Meisjes 11-12-13 jaar. Hardloopen 60 M. E. Wéijs (Turnlust - B) 9.1 sec. Hoogspringen L. van Waard (BGV) 1.35 M. Vèrsprin- gen D. Hurkmans (Turnlust H) 4.15 M. Balwerpen N. Zwart (Turnlust B) 20.78 M. Jongens 11-12-13 jaar. Hardloopen 60 M. J. Aukema (OSS) 8.8 sec. Hoog springen N. Walbrecht (Turnlust H). H. v. d. Wel (Turnlust B), J. Gijzen (Bato), B. Willems (Turnlust H) en J. Admiraal (TVIJ) 1.23 M. Vèrspringen N. Wal brecht (Turnlust H) 4.47 M. Balwerpen J. Aukema (OSS) 19.22 M. Meisjes 14-15 jaar. Hardloopen 80 M. R. Blokkef (Bato) 10.9 sec. Hoog springen J. Drommel (ÖSS) en B. ten Brink (Conc.) 1.35 M. Vèrspringen R. Blokker (Bato) 4.47 M. Drie sprong B. ten Brink (Conc.) 9.31 M. Discuswerpen N. Peper (Turnlust H) 20.10 M. Estafette 4x80 M, Con cordia 45.8 sec. Jongens 14-15 jaar. Hardloopen 80 M. W. Zwemmer (OSS) 11 sec. Hoog springen J. Swaanswijk (Turnlust H) 1.47 M. Vèrsprin gen G. Tetenburg (Turnlust H) 4.55 M. Driesprong J, Swaanswijk (Turnlust H) 9.58 M. Speerwerpen G. Schaap (Bato) 27.36 M. Zwemmen Tony Byland goed op dreef te Amersfoort. In Pesie's bad te Amersfoort hadden Zondagmid dag nationale zwemwedstrijden plaats, georgani seerd door A. Z. en P. C. Eén van de meest opvallende prestaties leverde W. Seton van „Z.I.A.N." op de 200 m. schoolslag heeren. Met den butterfly-slag bleef hij zijn concur renten Heetveld van U.Z.C., v. Feggelen van „De Meeuwen" en De Bakker van H. Z. en P. C. glans rijk den baas en won onbedreigd. Tony Byland maakte eer zeer goeden tijd op de 200 meter school slag, hetgeen een schoone belofte inhoudt voor de komende nationale kampioenschappen. De voornaamste uitslagen luidden: 100 m. rugslag dames: I. I. v. Feggelen (Meeu wen), 1 min. 17.8 sec. 2. M. van Dijk (A.D.Z.) 1 min. 22.4 sec. 100 m. borstcrawl dames: 1 A. E. v. Schaik (Meeuwen) 1 min. 9 sec. 2 A. Wiersma (U.Z.C.) 1 min.. 13.8 sec. 200 m. schoolslag heeren: 1 W. Seton (Zian) 2 min. 44.9 sec. 2 B. Veldhuizen (Robben) 3 min. 2 s. 200 m. schoolslag dames: 1 T. Byland (H.Z.C.) 3 m. 0.6 sec. 2 W. Hoverlach (Robben). 3 x 50 m. wisselslag heeren, pers.: 1 A. F. Ruim- schotel (H.Z. en P.C.) I min. 58.4 sec. 2 J. H. W. Rühl (A. Z. en P. C.) 2 min. 7 sec. Zwemwedstrijden van de U.L.O.- scliolen. Voor de vijfde maal in successie heeft ULO. A den beker gewonnen, die elk jaar wordt verzwom- men tusschen de drie Haarlemsche U.L.O. scholen. Was in vroegere jaren U.L.O. B met de zwemwed strijden favoriet, de bordjes zijn de laatste jaren verhangen en thans is het U.L.O. A, die over de beste zwemsprinters(sters) beschikt. Op alle num mers werden de snelste tijden gemaakt door de meisjes en jongens van de U.L.O. school uit de Ja- cobstraat en ook in de estafettes toonden zij zich de sterksten. Door enkele jongens werden heel goede tijden ge maakt. Op de 50 meter schoolslag legde L. Philip- sen beslag op de eerste plaats in den tijd van 38 sec. J. Kaasenbrood was de snelste borstc.rawl- zwemmer met een tijd van 30.6 sec. voor den D.W.R. zwemmer C. Rademaker en den Haarlemman L. Drijver. De mooiste nummers warén de estafettes. U.L.O. A was op alle nummers verreweg de sterkste. De twee andere scholen leverden steeds 'n spannenden strijd, die eenmaal in het voordeel van U.L.O. C werd be slist en driemaal in het voordeel van U.L.O. B. Bij den einduitslag had U.L.O. A een grooten voorsprong met een totaal van 178% punt, tegen U.L.O. C 108 punten. U.L.O. B kwam door de zwak ke prestaties op de persoonlijke nummers nog ver der achter met een totaal van 97]/2 punt. De wedstrijdleider de heer Marsman reikte na afloop den beker aan het. hoofd van de winnende school uit. Biljarten INSULINDE—HET CENTRUM. De tweekamp tusschen bovengenoemde biljartclubs heeft een geanimeerd en spannend verloop. In het club lokaal van Het Centrum werden Dinsdagavond weer 3 partijen gespeeld, waarvan er 2 door de bezoekers wer- 'den gewonnen. De Louw' (Centium) nam revanche op Christoffels en klopte zijn partner royaal. Bonnet en Gort zorgden ervoor dat Insulindë op 16 winstpunten kwam. Hieronder de cijfers: Ins. Centr. brt. h.s. gem. Christoffels (96) 57 22 11 2.59 De Louw (96) 96 22 18 4.36 net (100) 100 24 15 4.16 Coersel (88) 53 24 8 2.20 Gort (100) 100 27 14 3.70 v. Hemert (100) 81 27 12 3.— Donderdagavond slaagde het Centrum erin 2 van de 3 partijen te winnen en daardoor de stand op 18—18 te bren gen. Nadat Nieuwenhoven (Centr.) met groot verschil van Lam gewonnen had, bleef Herp (Ins.) Zedel verre de baas. De laatste match was weer voor de gasten aangezien Uittenboogaard (Ins.) van de Vries geen schijn van kans kreeg. De uitslagen zijn: Ins. Centr. brt. h.s. gem. Lam (64) 43 29 5 1.48 Nieuwenhoven (70) 70 29 7 2.41 Houten Klompschoentjes Diverse kleuren Kalversfcraat 14 Telefoon 5162 IJMUIDEN-OOST leeren met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde gramofoon- platen Deze week aanv. der nieuwe cursussen. Prosp. gratis. Oude Gracht 71 2oell U een Ideaal i/on een POESJE? pJoats een Van particulier ter overname gevraagd- Klein de fect geen bezwaar. Brieyen ro. 5786 bur. van dit blad. Nog voorradig FLIT, CAMPHOR, NAPHT ALINE MOTGAS CITRONEL, enz. Aanbevelend Drog. „Boonacker" KI. Houtstraat 4, Haarlem. Wijkerstraatweg 40, Velsen-Nrd. Algem. Vergadering van aandeelhouders van de N.V. Visscherij Maatschappij „DE DAAD", gevestigd te IJ- muiden, Trawlerkade 46, op Woensdag 23 Juli 1941 te 2 "uur n.m., ten kantore der vennoot schap. De stukken ter behandeling liggen vanaf heden ten kan tore ter inzage. DE DIRECTIE. VACANTIEVERBLIJF gezocht voor gezin van 4 personen (m., vr., j.llj., m. 14j.)in eenv. rustige omgeving, van 2,8 Juli- 23 Aug. Gebr. van keuken. Br. met prijsopg. ond. nr. 5830 aan Boekh. K. BLEES Gzn., Zaan dam. D. W. de Bijll Nachenius Oogarts, HERVAT DINSDAG DE PRAKTIJK. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 cf. (uitsluitend bij vooruitbetaling) LOOPJONGEN gevraagd. Bot man, Oranjestraat 24, IJmuiden. (52) (64) (75) (71) 52 De Vries Ulttenbogaard Dinsdagavond wordt voor de laatste maal in het lokaal van Het Centrum gespeeld, terwijl Donderdagavond in café Insulindë de strijd wordt geëindigd. Te koop: mod. KINDERWAGEN z. g. a. n. Brieven IJ 616 bur. van dit blad. Ter overn. gevr. een in goeden st. zijnd 12 els KARPET. Brieven IJ .617 bur. van dit blad. Zware LOTHARINGER VOED STER te koop, 11 mnd. oud en prima Prisma-kijker. Br. IJ 618 bur. van dit blad. NET MEISJE gevr. v. d. och tenduren. Kievitlaan 8, IJmuiden- Oost. kunnen.de bont sorteeren. Aanmelden; Umuider Wasscherij, Snellius&taraai 2^ IJmuidea», TaleL 4371. van distributiebonnen voor AARDAPPELEN, door beroeps- aardappelverbouwers. De leider van den distributiedienst te Beverwijk maakt het navolgende bekend De personen, die uit hoofde van hun beroep aard appelen teelen, moeten in het tijdvak van 14 t/m 19 Juli 1941 de met „reserve" gemerkte bonnen van de bonkaart „diversen", van henzelf, hun gezinsleden en het inwonend personeel inleveren bij den distributiedienst Keesdelfsweg 1; tegen af gifte van een ontvangstbewiis, dat zorgvuldig door ren dient te worden bewaard. Het distributiekantoor is geopend van 91 uur en van 2.30—4 uur: des Zaterdags van 911 uur. BEVERWIJK, 14 Juli 1941. De leider van den Distributiedienst Beverwijk: C. SCHaUTKES. 2) 3) 4) 5) 6) 7) 8) 9) 10) De BURGEMEESTER van VELSEN MAAKT BEKEND, dat heden aan de iiileveringsplichtigen van 1) de Prins Hendrikstraat no. 2 rd t/m 73, Julianaka.de 3 t/m 49, Alex. Bellstraat 1 t/m 71, Engelmundusweg 1 rd t/m 60, Kalverstraat 4 t/m 88, Leeuweriklaan 1 t/m 49, Melklaan 1 t/m 57, Stationsweg 1 t/m 76, Kruidbergerweg 2 t/m 59, Terrasweg 1 t/m 61, oproepingen zijn verzonden om te verschijnen of zich te doen vertegenwoordigen voor de vereischte inlevering van metalen voorwerpen, als bedoeld in de Verordening no. 108/1941 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, en dat gelegenheid tot die inleve ring zal bestaan op DINSDAG A.S„, v.m. van 8 tot 12 uur, en n.m. van 1.30 uur tot 5.30 uur, in resp. de volgende lokalen 1) Willemsplein 1 (Bureau van Politie), IJmuiden; 2) Havenkade 55 (Gemeentelijke Visscherij school), IJmuiden 3) Edisonstraat 14 (Gebouw van het Leger des Heils), IJmuiden 4) Wijk aan Zeeërweg (Gymnastieklokaal der opend. o. 1. school no. 4), IJmuiden-Oost; Platanenstraat (Gymnastieklokaal der openb. u. 1. school), IJmuiden-Oost; Eksterlaan Gymnastieklokaal der o. 1. school no. 6), IJmuiden Corverslaan-hoek Van Langeveldstraat, Velsen-N. (Bijz: lagere school der School ver. „Uw Koninkrijk Kome"- Schaepmanlaan 4. Driehuis (Gymnastieklokaal der R.-K. lagere school) Burg. Enschedélaan 66, Santpoort (Gymnastiek lokaal der o. 1. school no. 8) Duinweg 34 a,. Santpoort (Gebouw „De Toorts") WAARSCHUWT den inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen .van,, een oproeping hen niet ontheft van de in de Verordening opgelegde verplichtingen. VELSEN, 12 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, M. M. KWINT. 5) 6) 7) 8) 9) 10) De BURGEMEESTER van VELSEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat als beëedigd deskundige (taxateur) voor bijzondere gevallen als bedoeld in art. 6, tweede lid, der Verordening no. 108/1941, betreffende de inlevering van metalen, kunnen worden geraadpleegd. A. VAN 'T HOFF, Groote Markt 23, Haarlem. W. N. WOLTERINK, Bilderdijkstraat 1, Haarlem. De Burgemeester voornoemd, M. M KWINT. GEVRAAGD. UMUIDER WASSCHERD, Snelliusstraat 39, IJmuiden, Telef. 4371. DAGELIJKS meerdere malen naar 4LKMAAR, AMSTERDAM, DEN HELDER, WORMERVEER, ZAANDAM en omlig gende plaatsen. - Doorzending door geheel Nederland. Voor nadere Inlichtingen aan de kantoren IJMUIDEN, Steigerweg 8, Telefoon 4301, VELSEN, Kanaaldijk b/d Rijkspont, Telef. Beverwijk 3313 GECOMBINEERDE MOTORBOOTDIENSTEN Bootsteiger Geregelde diensten - Telef. 4101 IJmuiden Rotterdam. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. BINDTOUW VOOR HET BINDEN VAN STROO BIJ I-IET DORSCHEN VAN GRAAN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd brengt het vol gende ter kennis van belanghebbenden. Zooals destijds bekend gemaakt, is vezelbindtouw uitsluitend ter beschik king gesteld voor het binden van graan, indien dit gemaaid wordt met graanmaaiers/zelf binders. De distributie hiervan is in vollen gang en voorzoover men nog geen mach tiging verkregen heeft, zal deze binnen korten tijd aan aanvragers kunnen worden toegezonden. Voor het binden van stroo achter de dorschmachines is geen vezelbindtouw beschikbaar, doch uitsluitend papier-bindtouw. Dit papier-bindtouw wordt niet gedistribueerd, doch kan op de gewone wijze via den gewonen han delaar/leverancier worden betrokken. Belanghebbenden wordt aangeraden hun bestellingen dienaangaande zoo spoedig mogelijk bij hun gewonen leverancier te plaatsen, opdat deze tijdig bij de touwfabrieken de benoodigde hoeveelheden papiertouw kan bestellen. Nadrukkelijk zij nogmaals gewezen op de bepaling van het bindtouwbesluit. waarbij, het verboden ie oa» vezaibindtouw veer hei binden van stroo (6 gebruiken.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4