J.nieveüng) VLIDO HEEMSKERK Luidsprekers van SVietaSen Dagbladreclame is niet te vervangen Courantenreciame Diploma-uitreiking aan de Huishoudschool. In de „Zeewijkschool" aan den Romerkerkweg zijn Dinsdagmiddag aan de geslaagde leerlingen van de Ge- meentelijke Huishoud- en Industrieschool de getuig schriften uitgereikt. Hierbij waren o.m. tegenwoordig de burgemeester, mr. H. J., J. Scholtens. de Commissie van Toezicht en het onderwijzend personeel-. Op verzoek van de directrice reikte de burgemeester 'de diploma's uit. De burgemeester zei dit met veel ple zier te doen en wel ten eerste omdat de school zich onder de huidige omstandigheden uitstekend heeft kun nen helpen.-Het verheugde spreker altijd weer, als er leerlingen zijn, die met het diploma van de school de toekomst ingaan. Hij hoopte, dat zij er veel plezier zouden hebben. Nadat de burgemeester de diploma's had uitgereikt, merkte hij op, dat men met goeden moed verder moet werken. „De leerlingen moeten nu niet denken dat alles bereikt is, integendeel, want 'alle Hollandsche meisjes en jongens moeten van aanpakken weten en daar moet het van komen. Want van de toekomst hangt alles af, wat in de jeugdjaren geleerd is. Dit is een kwestie van opvoeding thuis, op school, maar vooral van zelfopvoe ding. Jullie moeten je oogen niet uitkijken naar klater goud, dat voor een oogenblik heel mooi lijkt, maar waarvan na jaren niét veel 'meer overblijft. Wees vroo- lijk en opgewekt, maar ook ernstig, want ernst is er bij vele jongens en meisjes van tegenwoordig uit. De toe komst van ons land is niet verzekerd door lawaai en holle dingen, maar wel door werken, plichtsbesef ernst." Tenslotte bracht spreker dank aan de directrice, het onderwijzend personeeel en de Commissie van Toezicht, aan wie de moeilijkheden in het afgeloopen jaar niet be spaard zijn gebleven. De directrice, mej. Van Capelle, dankte den burge meester voor diens woorden en releveerde de moeilijk heden1 in het afgeloopen cursusjaar. De leerlingen, die de school verlaten, staan nu pas aan het begin, maar zij hqopte, dat het; onderwijs in de practijk veel nut zou afwerpen. Namens de leerlingen werd aaji de directrice een blijvend aandenken aangeboden. 'De geslaagden. Het Getuigschrift, van den 4-jarigen cursus ontvingen; Tini de la Bie. Mieke Bos. IVTièp Groot. Jannie Luikman, Neeltje Oldenburg, Leni Sanberg, Rie Steyn en Dini. Withaar. Het Getuigschrift van den 2-jarigen voorbereidenden cursus: Jeanne Bas, Lies Bax, Gré Blansjaar, Dora de Blok, Soph'ie Fliose. Bep Fossen, Anneke Gertenbach, Truus Goethals. Willie Hartog. Annie Hopman, Sien v. d. Kolk, Jo de Koster, Antoinette Markerink, Bep d. Plas, Nel Roggeveen, Nel Zwanenburg, Willie Anto- nissen, Jannie Beinema. Annie Berghuis, Siets de Bie, Geertje Brouwer, Lijda Dukel. Annie Ernst, Annie Gar- ritsen, Ipie- Inia, Lena v. Kruistum, Nel v. d. Laag, To v. d. Molen. Gerda Mooy, Marie Nonnekens, Annie Otte, Gonnie Singeling, Truus Spruit. Letta de Vries, Jannie de Vries, Eilie Vos, Hannie Wilgenhof en Tini Wilgen hof. Het Getuigschrift van den 2-jarigen Middagcursus: Sophie Bax. Siewkje Kluft. Mien Knaap, Wies Niesten, "Adri Wassenaar en Rie Wester. De harddraverij op 7 Augustus. Estafette Breestraatloop - 1941. De „Groote dag van. Kennemerland", zooals de tra- öitioneele kortebaandraverij in de Breestraat te Bever wijk wel eens genoemd wordt, nadert met rassche schreden. Het ijverige bestuur van de Beverwijksche Harddravèrijvereeniging, onder aanvoering van den immer enthousiasten voorzjtter A. Blom Hzn., zit dan ook al midden in de voorbereidingen voor de draverij op Donderdag 7 Augustus. Slechts de ingewijden weten wat bij een organisatie van zulk een draverij komt kijken. Alleen al het in orde maken van de baan kost zeer veel tijd, werk en geld. Ook dit jaar z'al dit weer in eigen beheer geschieden, wat een belangrijke 'be sparing van kosten beteekent. Niet minder dan ruim 50 M3 zand is noódig om de baan met een laagje te bedekken; ruim 1200 M. hek moet geplaatst worden voor een goede afscheiding en bescherming van de gazons. Deze voorbereidingen wor den begroot op ruim f 600, Evenals andere jaren zullen aan beide kanten van de baan tribunes opgericht worden, waarmee reeds enkele dagen van tevoren begonnen moet worden om alles op tijd klaar te krijgen. Zooals bekend zal voor het eerst op deze draverij en voor den tweden keer in ons land de totalisator aanwezig zijn. De gebouwtjes voor dezen in zoo korten ciid nopulair geworden ..toto" krijgen een plaats bij de finish ter hoogte van de Zeestraat. De bouw van de tribunes .en de totalisatorgebouwtjes is opgedragen aan de Fa. Veltman te Beverwijk. De attracties. Een harddraverij zonder Beverwijksche Harmonie kapel is in Beverwijk eigenlijk niet meer mogelijk, want de traditie wil nu eenmaal, dat zij er bij is. Het bestuur heeft de Harmoniekapel dan ook weer uitgenoodigd de draverij op 7 Augustus op te luisteren. Ongetwijfeld zal de kapel weer haar gewaardeerde medewerking willen verleenen. Daar de estafette-loop van.het vorig jaar zoo'n groot succes is geworden, is thans ook weer besloten een es- tafette-Breestraatloop-1941 te houden. De organisatie van dezen wedstrijd is opgedragen aan de R.K. Sport- vereenïging „D.E.M." De heer Blom en zijn medebestuurders laten weer niets onbeproefd om dezen harddraverijdag weer wer- kejjjk tot den „Grooten dag van Kennemerland" te maken. De bevolking van Beverwijk nam toe. In de maand Juni is de bevolking van Beverwijk met 5 personen vermeerderd. Ingekomen zijn 1Ó4 personen en 123 vertrokken. 35 kinderen werden geboren en II personen overleden. Op I Juli teldè Beverwijk 22285 inwoners. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. Heden: WOENSDAG 23 JULI Bioscoop De Pont: „Pygmalion", 8 uur. Rex Theater: „Een hopeloos geval", 8 uur. Thalia Theater: „Robert en Bertram op ski's" 8 uur. DONDERDAG 24 JULI Bioscoop De Pont: „Pygmalion", 8 uur. Rex Theater: „Een hopeloos geval", 8 uur. Thalia Theater:' „Robert en Bertram op skPs" 8 uur, "AGENDA VOOR BEVERWIJK. WOENSDAG 23 JULI. Luxor Theater, Breestraat: „Lajla" en bijprts- gramma, 8 uur. DONDERDAG 24 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Lajla" en bijpro gramma, 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: WOENSDAG 23 JULI: Rembrandt Theater: Snip en Snap-revue 6.30 en 8.45 uuur. Palace: „De familie van mijn vrouw", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „School der Liefde", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Boefje", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. DONDERDAG 24 JULI. Gem. Concertgebouw H. O. V.-volksconcert 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. DE HEER F. HART OVERLEDEN. Dinsdag is op 68-jarigen leeftijd overleden de Heer F. Hart. De overledene genoot in de theater- en bio- scopewereld groote bekendheid. Voor den wereldoorlog reisde hij met een eigen schouwburg door Nederland. Vele bekende Nederlandsche artisten hebben in zijn theater toen de eerste schreden naar de latere roem gezet. De heer Hart was zelf een verdienstelijk tooneel- speler en heeft vele gastrollen gespeeld in alle groote plaatsen van ops land. in Duitschland en o.a. in den Vlaamschen Schouwburg te Antwerpen. Vele jaren is hij daarna het land doorgetrokken met een cinematograaf, de voorlooper van de bioscope. De heert Hart behoorde dan ook tot de pioniers in het bioscopebedrijf. Door het rondtrekken van de eene kermis naar de andere verwierf de heer Hart, die als explicateur toen de films zelf toelichtte, in alle plaat sen groote bekendheid. Bij het uitbreken van den wereldoorlog vestigde hij zich voorgoed te Beverwijk en exploiteerde daar Mai- son Stroucken (het tegenwoordige Kerfnemer Theater). Het stoffelijk overschot wordt Vrijdagmiddag 2 uur op de begraafplaats Duinrust alhier ter aarde besteld. Vergadering Aquariumhoiiders. Dinsdagavond hield de Vereenigïng van Aquarium- en Terrariumhouders een goed bezochte ledenver gadering in Hotel Ter Burg. De secretaris, de heer A. F. Kee, verwelkomde de aanwezigen. Besloten werd begin Augustus een huiskeuring te houden. Ten einde de keurmeësters ook in de gelegenheid te stellen, naar den wisselprijs mede te dingen, zal deze keuring samen met de af- deeling Zaandam worden gehouden. Vervolgens sprak de heer Kee over het onder werp: JrHet biologisch evenwicht in het aquarium". Hieronder verstaan-we de goedé wisselwerking van de levende organismen, n.l. de planten, visch en bacteriën in het aquajrium. Het zijn de planten, die zorgen voor de ver werking van de vischafvalstoffen en die tevens Zuurstof aan het water afscheiden. De heer Kee achtte het niet 'mogelijk, zonder hulpmiddelen in het aquarium dit evenwicht te bereiken, daar er vergeleken bij de natuur in het aquarium vaak in verhouding tot de planten te veel visch aanwezig is. Dit verstoorde evenwicht heeft ten gevolge, dat er sterfte onder de visschen optreedt. Het biologisch evenwicht in aquaria kan echter met hulpmiddelen als een filter, door lichting en hevelen, benaderd worden. Na de pauze volgde er nog een liefhebberij praatje, waarbij een groot aantal vragen /Werden gesteld, die door het bestuuur werden beantwoord. Schaakclub „Weenink". De uitslagen van de wedstrijden van de schaak club „Weenink" luiden als volgt: Groep 2: Y. Mooi-A. Slings 01; J. Muyen-J. Los 10: D. Kikke-C. van Zijl y2V2: F. Hen driks-A. Pekel 01:J. Los-A. Pekel 1; H. Nij- man-J. Los 10; D. Kikke-F. Hendriks afgebro ken. Groep 4: J. v. d. Wissel-A. Blansjaar 01; A. Blansjaar-W. Rijkers 01. Groep 3: F. C. Hendriks-J. Muis 01; C. Nij- man-F. Geisler 01. De stand in groep 2 luidt thans: Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN 23 Juli 1941. Tarbot f4—f3,90 per K.G.: Tong f4.60—f2,40 per K.G: Groote roode poon f 117—f114; Middel roode poon f104: 1 Kleinmiddel poon f84—f76; Klein poon f 45—f 40; Poontjes f26; Pieterman f82; Horsmakreel f21,50; Muilen f28; Wij ding f35—f28; Middel grief f 98—f 94; Kleine gt^iet f57; Kleine schol le soort f 80—f63: Kleine schol 2e soort f61— f39; Zetschol le soort f43—f21; Zetschol 2e soort f20—f5; Groote bot f 50—f46; Kleine bot f 26—f 13: Groote schar f28—f23; Kleine schar f 16£>11; Pufschar f8—f2,10, alles, per 50 K.G. Trawler: IJM 107, Johanna, 250 manden f 3433. Loggers: SCH 274 f 827; SCH 9 f 1118; SCH 169 f 835; SCH 116 f 1478: SCH 159 f 363; SCH 64 f 647; KW 20 f 1955; KW 58 f 1827; KW 33 f1210. 47 kustvisschers met totaal f 11.696. A. Slings W. Visser Y. Mooy J. Muyen F. Hendriks D. Kikke - H. Nijman A. Pekel C. v. Zijl J. Los gesp. gew. geL verl. pnt. 17 12 3 2 13^ 18 8 6 4 11 14 8 2 4 9 13 5 6 2 8 15 6 3 6 IV2 13 4 4 5 6 15 5 2 8 6 17 5 2 10 6 11 3 4 4 5 17 3 0 14 3 Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 25 OP 24 JULI 1241 van 21.45 tot 5.47 Maan op 24 Juli op 4.07 Maan op 24 Juli onder.21.28 (N.M.) Verplichte vischteelt op Italiaansche rijstvelden. Reeds eerder hebben wij geméld, dat in Italië de mo gelijkheid onder de oogen werd gezien, in de wateren der rijstvelden op grooter schaal visch te telen. Naar thans wordt gemeld, is op initiatief van den commis saris-generaal voor de Visscherij de vischteelt op de rijstvelden verplichtend gesteld. Van de 140.000 H.A., die de rijstvelden beslaan, werden er tot dusver nauwe lijks 40.000 voor de vischteelt benut. Men heeft becij ferd, dat per hectare rijstveld de boer voor het aan- koopen van jonge karpers 50 lire moet uitgeven, terwijl de opbrengst op het einde van het seizoen gemakkelijk 150 kg visch per H.A. kan bedragen, welke hoeveelheid minstens 350 lire kan opleveren. De rijstboeren kunnen hierbij een beroep doen op dé medewerking van de Maatschappij voor de Vischteelt in den landbouw, zoodat het bijkomende werk voor den rijstboer slechts 'van geringe beteekenis is. SUCCES VOOR IJMUIDER BRIDGERS. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum organiseerde de Bridgeclub „Haarlem-Noord" in Hotel ..Velserend'' een jubileum-viertallenwedstrijd. Hieraan werd ook deelge nomen door een viertal van de Bridgeclub „IJmuiden", .1. de heeren WesteropJongeling en OsendarpRas poort. De IJmuidenaren kwamen na loting uit tegen de Zaan- damsehe Bridgeclub en wisten zich door een 73—15 over winning in de winnaarsronde te plaatsen, die a.s. Zaterdag in Hötel „Velserend" zal plaats hebben. Daar de Zaandamsche Bridgeclub als een zeer sterk team bekend staat, is dit resultaat van de IJmuidenaren des te eervoller. Dé jubileeren^e vereenigïng heeft voor den winnaar een beker uitgeloofd. V. Z. V. NAAR AMSTERDAM. Donderdag 24 Juli gaan de heeren zeventallen van V. en V. Z. V. 2 op bezoek bij D. J. K. 1 en 2. Te acht uur begint de wedstrijd D. J. K. II—V. Z. V. II. Te halfnegen zal D. J. K. 1 den strijd tegen V. Z. V. 1 aanbinden. Dit wordt een zware wedstrijd voor de Vel- senaren; hét zal niet gemakkelijk zijn, het kampioenschap te behalen. Eén punt, dus een gelijk spel, is al voldoende. De opstelling van V. Z. V. is als volgt; J. Wevers, C. Visman, P. Dulnker, Ch. Moeken, P. Gottmer, P. Swler, N: Schoone. De V. Z. V. 1 dames spelen den zelfden avond in Heem stede tegen H. P. C. 1. Wordt, evenals in IJmuiden, van de Heemsteedsche dames gewonnen, dan eindigt V. Z. V. 1 op de tweede plaats. In de Heerenduinen heeft dien avond de wedstrijd V. Z. V. Ill—K. Z. I plaats._V. Z. V. III is reeds kampioen. Successen van de Kanoclub „IJmuiden". De Kanoelub „IJmuiden" heeft dezen zomer reeds aan eenige wedstrijden deelgenomen; een aantal leden heeft daarbij aardige successen behaald. De eerste wedstrijd waarin een lid van K. C. IJ. uit kwam, was die welke 29 Juni j.l. in Zaandam werd ge houden. Hier behaalde mej. L. Thijssen in de klasse 300 M- dames-juniores R. I. S. den derden prijs. In de op 20 Juli j.l. te Haarlem gehouden wedstrijden wist mej. Thijssen in dezelfde klasse beslag té leggen op den tweeden prijs. Lj denzelfden wedstrijd plaatsen P. v. d. Laan en H. lekker zich in de finale van de klasse 800 M. R. I. S.- Nieuweïingen, omdat zij resp. als eerste en tweede in hun serie aankwamen. In de finale behaalde P. v. d. Laan den vierden prijs. In de klasse 800 M. K 1 Nieuwelingen plaatste v. d. Laan zich als derde in zijn serie, zoodat hij ook in dé finale kwam. Het was voor het eerst, dat K. C. IJ.'ers dit jaar in Wed strijden uitkwamen, zoodat mén over het resultaat te vreden mag zijn SCHEVENINGEN 22 Juli. Noteering schokkervlsch: Kleine griet f 1.60—f 1,80; Griet f2.20—f2,70; Kleine slips 1,10: Slips f 1,20—f 1,80; Kleine tong f2,40—f2,70; Tong ,80—f4,20, alles per K.G.; Middelschol f 62,80—f 79,60; Kieine schol f 19,90—f 42,50; Pufschoi f7,so-fio: Bot mina in Londen gericht met het verzoek de ge^ f 14,20—f 42,50; Horsmakreel f 13,60—f 17,50; Schar f 8,40— f 14,30, alles per kist van 40 K.G. Aanvoer IJmuidenMuilen f16; Pieterman f34; Poon f20; Middelschol f24; Kleine schol f 16; Pufschoi f6,50, alles pei kist van 20 K.G. Opleidingskampen voor jeugdige wcrkloozen. Er zijn vele mogelijkheden. De leider van de Jeugdbemiddeling te IJmuiden schrijft: Er is bij het Arbeidsbureau een opgave binnen gekomen van de kampen voor jeugdige werk- loozen, die momenteel in bedrijf zijn. De lijst vermeldt de volgende kampen: SCHIPPERSKAMPEN. ;,Elfbergen" te Oude Mirdum, „IJsselstgyn" te Hattem; „Holland's Glorie" aan boord van het voormalig lichtschip de Haaks, thans gestation- neerd te Dordrecht. Dit kamp wordt in den loop van deze maand betrokken en biedt plaats aan deelnemers. Er wordt gedurende zes maanden opleiding gegeven voor de kust-, Rijn- of binnen vaart. LANDBOUWOPLEIDING. „'t Laar te Ommen. Jeugdkamp te Bakke- veen. Duur van de opleiding zes tot elf maanden. Theoretische vorming in het kamp, practische opleiding, vooral voor het gemengde bedrijf op zorgvuldig uitgekozen landbouwbedrijven. MELKERSKAMPEN. „Elfbergen" te Oude Mirdum; „Hoogend 18" te Sneek. Opleding van zes tot tien maanden voor het veehouderij-bedrijf. Na afloop van den cursus wordt door de Friesche Maatschappij voor Land bouw een examen afgenomen. KAMPWERK VOOR ONGESCHOOLDEN Wanneer het wenschelijk is na te gaan of een ;ongen geschikt is voor één der bovengenoemde rampen, kan hij een proeftijd van twaalf weken doormaken in het kamp „Papenvoort" te Rolde waar algemeen kampwerk (boscharbeid e.d.) ver richt wordt. Bovendien is er in elk kamp plaats voor vier of vijf corveeërs, die ten hoogste twaalf weken kunnen blijven.' In het kamp Elfbergen zal door een twintigtal ongeschoolden een vijver ge graven worden. Er is dus ook voor jongens, die geen vak kennen, eèn goede kans op plaatsing. WIE KOMEN IN AANMERKING? Werklooze jongens van goede gezondhed zonder gebreken en in den leeftijd van '16 tot én mét 24 jaar kunnen zich opgeven. Zij moetenzich bereid verklaren, na. den cursus passend werk te aanvaarden in het vak waarvoor ze werden op geleid. De eerstè kampmaand geldt als proef tijd. De kampen worden georganiseerd door het departement van Sociale Zaken en zijn toeganke lijk voor jongeren van alle gezindten. Godsdienstige verzorging heeft plaats overeenkomstig het door de ouders ingediende verzoek; voor kerkgang, catechisatie enz. bestaat uiteraard gelegenheid. Voor de reiskosten en het gebruik van werk- kleeding en schoeisel is een gunstige regeling ge troffen. Er wordt bovendien per wéék f 1.-75 zak- jeld toegekend, waarvan f 1 gespaard wordt. Voor costgangers en gesteunden is een afzonderlijke regeling getroffen. t IIET KAMPLEVEN. Ieder kamp wordt op zorgvuldige wijze geleid en degelijk voorbereid. De jongens vinden er een prettigen geest van samenwerking, verkrijgen be halve vakkennis ook menschenkennis en keeren huiswaarts snet goede, onvergetelijke herinnerin gen. Hét kampleven verhoogt den arbeidslust verbetert de gezondheid en is dus van groote be teekenis. Nadere inlichtingen worden gaarne aan ouders en candidaatdeelnemers verstrekt.' Men kan zich hiertoe vervoegen bij de Jeugdbemiddeling. Casem- brootzijstraat, IJmuiden-Oost, bij voorkeur tus schen 8.30 en 12 uur, op Woensdagavond van 7—8 uur. SCHOUW OVER DE WATEREN. De schouw over de wateren zal worden ge voerd voor het Noordelijk- en midden-gedeelte der gemeente (Velsen-Noord, Velsen en Driehuis) op Maandag 4 Augustus a.s. en voor het Zuidelijk deel (Santpoort) op Dinsdag 5 Augustus a.s. BURGERLIJKE STAND. Geborenen: A. Zwanenburg, z„ Marconistraat 56, IJmuiden. A. J. v. Veen, d„ Rijksweg 515. Sant poort. J. v. d. Vaart, d., Heidstraat 25, IJmui den. C. J. Storm, z„ Cypressenstraat 28, IJmui den. Overleden: J. v. Donselaar, 78 j., wed. van W. F. Cramej, Rijksweg 250, Santpoort. J. M. Maas, 54 j.„echtgen. van E. J. Riesenbeck, Velserduinweg 94, IJmuiden. - P. Veltman, 30 j., ongehuwd, Zwolle. H. v. Vendeloo, 79 j., echtgen. van C.- Hengeveld, Lagersstraat 49, IJmuiden. N. Th. de Ruijter, 47 j., echtgen. van A. C. Jansen; Tromp straat 35, IJmuiden. De arbeider de G. uit Haarlem, die van zijn werk in het duin kwam .fietsen, had zooveel aan dacht voor een vliegtuig in de lucht, dat hij een passeei-ende auto niet zag; hij ,werd aangereden. Met een smak kwam de man op de straat 'terecht; zijn rijwiel werd totaal vernield. Na door een dok ter te zijn behandeld^ Jvoru het slachtoffer, die aan zijn beenen en borst zwaSV letsel had opgeloopen, naar het Roode Kruis-ziekenhuis worden ver voerd. - - Algemeene dienstplicht in Ned.-Indië. STOCKHOLM, 22 Juli. (DNB) Naar Svenska Dagbladet uit Londen meldt, is thans definitief be sloten tot invoering van den algemeenen dienst plicht in Ned. Indië. De opperbevelhebber van Ned. Indië heeft meegedeeld, dat de regeering geen Ver schil zal maken tusschen inlanders en Nederland sche dienstplichtigen. BERLIJN, 22 Juli. (ANP) Alle Indonesische po litieke partijen hebben zich tot Koningin Wilhei- mina in Londen gericht met het vei'zoek de ge dwongen recruteering van inlanders te staken. De Indonesiërs zijn" echter bereid van dezen wensch af te zien, als de Nederlandsche regeering de Indische bevolking naast militaire plichten ook erootere po litieke rechten zal verleenen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een lang durig doch geduldig gedra gen lijden, zacht en kalm, onze lieve Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer Hendricus van Vendeloo in den ouderdom van ruim 79 jaar. Uit aller naam CHR. VAN VENDELOO- HENGEVELD. Velsen, 20 Juli 1941. Lagersstraat 49. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 24 Juli a.s. te 3 uur op de Begraafplaats „De Bie zen" te Santpoort. Vertrek van het Sterfhuis te 2 uur. Op verzoek van den over ledene geen bloemen. AFWEZIG tot 4 AUGUSTUS 1941 J. MAC DANIEL, Arts, DRIEHUIS. Waarnemers Dr. v. LEUSEN, Dr HEKMAN, Dr.' MANSHOLT, Dr. MEINDERT DE GROOT, Dr. BOOSMAN" zoodra deze aanwezig is. Dr. MAK, zoodra deze aan wezig is. D. J. BOOSMAN, Arts, vraagt LOOPJONGEN. 's Avonds 7 uur melden. TE KOOP: 2 nieuwe SPRINGFIELD Heerenrijwielen. compleet. GARAGE SNELTAX, BEVERWIJK - TELEF. 3.4.5.6 LEERLING-KAPSTER of GEVORDERDE gevr. Br. B 170 bur. v. d. blad. J.j\ HEYNEN 7?i'. 77677 Moeders, dat nooit! Vliegen zijn schadelijk. Ze brengen gevaarlijke ziekten over. Vliegen zijn viesDe gezondheid van Uw kindje staat op het spel. Hang toch zoo'n goede Vlido vliegenvanger in elk vertrek en in korten tijd bent U al die vieze vliegen kwijt. 'tls een Erdalprod.netdus goed UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 d. (uitsluitend bij vooruitbetaling) De Goedkoope Winkel vraqgt v. direct aank. WINKELMEISJE. Aanm. Donderdagavond tusschen 7 en 7.30 uur. H.H. KAPPERS. Noodhulp gevr. van 28 Juli-2 Aug. Maison Oer- lemans, Kennemerl. 59. IJm. PHILIPS RADIO 518 U. te koop Terrasweg 84, Santpoort. Mevr. van Leusen, van Tuyllweg 34, vraagt met 1 Sept. een DIENSTMEISJE voor den d. of d. en n., goed kunnende koken, hulp tweede meisje. Te koop een z. g. a. n. TOURRIJ- WIEL met trommèlremmen. Pr. billijk. Popelstraat 7, IJm.-Oost tuss. 6-8 uur n.m. Gevr. flink R.K. DAGMEISJE Zondags vrij. Hagelingerweg 353 Driehuis. TE KOOP: huishoudtrap, 9 treden Te bevr. na 7 uur Groote Hout weg 84, Beverwijk. De BURGEMEESTER VAN VELSEN MAAKT BEKEND, dat heden aan de inleveringsplichtigen van 1) Enschedéstraat nos. 12 t/m 44, Schoolstraat, Braamstraat, Helmstr., Koningsplein nos. 1 t/m 15; 2) Roemers*raat. Hadleydtvarssiraat, Fultonstraat, W. Barendszstraat nos. 4 t/m 68; 3) Rembrandtlaan nos. 31 t/m 79, Frans Halsstraat, Hobbemastraat, Alb. Cuypstraat nos. 1 t/m 13; 4) Trompstraat nos. 46 t/m 122; 5) Zeeweg nos. 113 t/m 211; 6) Cederstraat, Elzenstraat nos. 8 t/m 44; 7) Gildenlaan nos. 10 t/m 63, Schulpweg nos. 1 t/m 98; 8) Hofdijklaan, Schaepmanlaan, Marnixlaan nos. 1 t/m 13; 9) Hagelingerweg nos. 93 t/m 182; 10) Bloemen da alschestraatweg nos. 148 t/m 196 rood, Duinweg nos. 8 rood t/m 23. Duinlustparkweg; oproepingen zijn verzonden om te verschijnen of zich te doen vertegenwoordigen voor de vereischte inlevering van metalen voorwerpen, als bedoeld in de Verordnipg no. 108/1941 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandse!) gebied on riot p^wonvwi w. die inleve ring zal bestaan op DONDERDAG 24 JULJ A.S., v.m. van 8 tot 12 uur. en n.m. van 1.30 tot 5.30 uur, in resp. de volgende lokalen 1) Willemsnlein 1 (Bureau van Politie). IJmuiden; 2) Haven kade 55 (Gemeentelijke Visscherij school), IJmuiden 3) Edisen^f-raat 14 (Gebouw van het Leger des Heils), IJmuiden 4) Wiik aan Zeeërweg (Gvrnnastieklokaal der openb. o. 1. school no. 4), IJmuiden-Oost; 5) Platan en straat (Gvmnastieklokaal der openb. u. I. school). IJmuiden-Oost; 6) Eksterlp'an (Gvmnastieklokaal der o. 1. school no. 6). IJmuiden 7) Corverslaan-hoek Van Langeveldstraat. Velsen-N. (Biiz. lagere school der Schoolver. „Uw Koninkrijk Kome" 8) Schaenmanlaan 4. Driehuis (Gymnastieklokaal der R.-K. lagere school) 9) Burg. Ensc-hedélaan 66. Santpoort (Gymnastiek lokaal der o. 1. school no 81* 10) Duinweg 34 a, Santpoort (Gebouw „De Toorts") WAARSCHUWT den inleveringsplichtigen, dat het niet ontvangen van een oproeping hen niet ontheft van de in de Verordening opgelegde verplichtingen. VELSEN. 22 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, M. M. KWINT. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. DISTRIBUTIE MINERALE SMEEROLIëN EN VETTEN. Aanvragen aanvulling voorraad. De Directeur van het Rijksbureau voor Aardolie producten, daartoe ge» machtigd door den secretaris-generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, brengt onder de aandacht van verbruikers en leveranciers, dat voor 11 Augustus 1941 een aanvraagformulier kan wördën ingediend. 'De formulieren zijn verkrijgbaar bij het Rijksbureau voor Aardolieproduc ten, sectie 1, Zeestraat 100—104 te 's Gravenhage en moeten bij genoemd bureau worden ingeleverd. De aanvraag om toezending van de?e formulieren dient te geschieden per briefkaart, waarop vermeld door verbruikers: verzoeke to.ezending ver» bruiksformulier minerale smeeroliën en vetten en door leveranciers: ver zoeke toezending leveranciersformulier minerale smeeroliën en vetten. Naam en adres moeten in bloklettérs worden aangegeven. Medicinale, pharmaceutische of cosmetische doeleinden. Het verleenen'van vergunningen voor verkoop en aflevering van vaselines en paraffineoliën. aan verbruikers en daarmede gelijkgestelden ten behoeve van deze doeleinden geschiedt door het Rijksbureau voof Genees- en Ver bandmiddelen, Vondelstraat 11 e, Amsterdam. Scheepvaart en Visscherij. De bestaande regelingen voor binnenscheepvaart, groote scheepvaart of kustvaart en visscherij blijven ongewijzigd van kracht. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. AFWIJKEND VEEVOEDER. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat voor rund vee van bedrijven met weinig of geen weidegelegenheid. nogmaals afwijkend veevoeder ter beschikking wordt gesteld. Veehouders, die voor een toewijzing in aanmerking wenschen te komen, moeten vóór 30 Juli a.s. een aanvraag indienen aan het Bureau Voedselcom missaris voor Noord-Holland, Afdeeling Veevoederdistributie te Alkmaar, onder opgaaf van aantal melk- en kalfkoeien en jongvee, H.A. grasland, organisatienummer, en naam en adres van den leverancier, door wiens be middeling, het afwijkend veevoeder wordt betxokken. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL. NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. TANDRUBBER. De Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat, ingevolge de jongste wijziging van de eerste uitvoeringsbeschikking van de rubberbéschikking 1939 no. 2, verboden is tand- rubber te verwerken, zonder toestemming van den directeur van het Rijks bureau voor Rubber. Ook de hoeveelheden landlubber in het bezit van tand artsen, klinieken e. d. vallen onder dit verwerkingsverbod, zoodat ook zij een verwei kingsvergunning moeten aanvragen. Voor het vervaardigen van nieuwe gebitten zal echter geen vergunning kunnen worden verleend-, daar de beschikbare tandrubber voor reparatiedoeleinden moet blijven gere serveerd. De. betrokkenen dienen zich per briefkaart te wenden tot het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen, Vondelstraat 11e, Amsterdam, welke in stantie voor het Rijksbureau voor Rubber vergunningen, verstrekt, met het verzoek een aanvraagformulier om vergunning tot verwerking te ontvangen. Nadere gegevens behoeven op deze briefkaart niet te worden vermeld. aarin U ook adverteert, welk andei reclame- middel U ook gebruikt, U kunt er slechts menschen mee bereiken, die vandaag de courant hebben gelezen en ze morgen evenzeer zullen lezen. Vandaar, dat onweersprekelijk de basis .is van iedere grondig ge voerde reclame-campagne NET MEISJE gevr. van 8-12.30. Vrijdags den geh. dag, niet ben. 16 j. Adres: Vondellaan 16, Be verwijk.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4