velsen] DE TRITAX Speciale Aanbiedingen Eet meer P. Kalis '■De JladiocenttaCe Gramofoonplaten- uurtje JtacktbexicfUen- Speit en SpeC Luwe wint de 4e partij van Bogoljubow. Communisme is moord! Gesloten zijn Voetbadzout Borghouts Ie 2de Nog voorradig Drog. Boonacker Luidsprekers Admteett Telefoon Speciaal adres voor Trouwrijden Afscheid van leerlingen. Donderdagmorgen werd in de Christelijke School aan de Meerensteinstraat een openbare les gegeven, waarvoor veel belangstelling bestond. Daarna was er in het schoolgebouw een afscheidsavond voor de leerlingen, die de school hebben verlaten. liet be stuur van de Schoolvereeniging was hierbij aan wezig; ook de ouders der leerlingen waren uitge- noodigd. Nadat het hoofd der school, de heer A. C. van der Giessen, een woord van welkom had gesproken, werd aan de leerlingen examen afge nomen. Vervolgens sprak het bestuurslid de lieer H. Wagter de leerlingen toe. De heer Wagter reikte de getuigschriften v. en Bijbels uit en sloot de bijeenkomst met dankge bed. Na afloop werden de leerlingen getracteerd. PERSONALIA. Voor het Mercuriusdiploma Nederlandsche Handels correspondentie slaagde de heer P. van Doorn en voor het diploma boekhouden van de Ver. van Lee raren in de Handelswetenschappen de heer J. Keek- stra. Beiden werden opgeleid door den heer J. Dop. Geslaagd. Te Amsterdam slaagden voor het diploma coupeuse de d3mes C. Niesten en C. v. d. Plas uit Beverwijk en mej. M. Zwart uit Velsen-N. De geslaagden wer den opgeleid door Modevakschool De Groen, alhier. Bridgeclub „Sans Atout". De uitslagen van de gespeelde wedstrijden van de Bridgeclub „Sant Atout" luiden als volgt: Zomercompetitie: De heer en mevr. Van Amstel; H. van Essen—J. Bloemendaal spelen met 44 tegen 43 m.p. gelijk tegen G. TabakJ. Dil; J. van Leeu wenT- Komijn. Onderlinge wedstrijd N.Z.: J. Bos—G. de Boer 53 m.p.: 2. L. BosN. van Zon 54j4 m.p.; 3. Mevr. Dil Th. Braam 56 m.p.: 4. J. CommandeurP. Vlot 63!/2 m.p.; 5. C. Geldermans—W. G. Kleine 65 m.p.; 6. De heer en mevr. Thomas 71 m.p.; 7. J. v. d. BergJ. Groot 78 m.p. O.W.-lijn: 1. De heer en mevr. Tand 651/2 m.p.; 2. A. en C. Hoogeboom 66jX m.p.: 3. G. Steenbergen—J. Zoontjes 69^2 m.p.; 4. Dames Steenbergen—v. d. Lin den 91j4 m.p.; 5. De heer en mevr. De Bliek,80 m.p.; 6. Mevr. Braam—Th. Sluitman 88 m.p. "déze gêmëènté was hij tevens boekhouder van liet Gemeentelijk Woningbedrijf en secretaris der Landbouwcommissie. Deze functie verwisselde hij op 15 Augustus 1916 voor die van verificateur der gemeentefinanciën te Velsen. Ook is hij gedurende vele jaren werkzaam geweest als secretaris van de commissies van overleg voor de ambtenaren en voor de politie; thans is hij nog als secretaris toege voegd aan de schattingscommissie voor het grond bedrijf. De heer Van Doorn heeft het voorrecht ge had op het gebied der gemeentefinanciën pioniers werk te kunnen verrichten. Zijn gave van snel en scherp opmerken, zijn groote nauwgezetheid en trouwe plichtsbetrachting hebben hem het respect doen verwerven van allen, die op het terrein der gemeentelijke verificatie met hem in aanraking zijn gekomen. De Vereeniging van Gemeente-Accountants nam hem in 1938 in haar bestuur op. Ook op maatschappelijk en kerkelijk terrein te Velsen heeft de heer Van Doorn zich verdienste lijk gemaakt. Van 1931 tot 1936 was hij secretaris van het plaatselijk Crisiscomité. Sedert 1920 is hij secretaris-boekhouder der Ger. Kerk te Velsen- Noord, nadat hij deze gemeente reeds vroeger als diaken had gediend. Verder is hij voorzitter van het bestuur der Da Costaschool en bestuurslid van de Duinwijkschool te Beverwijk. Ongetwijfeld zal de 15e Augustus voor hem een dag worden, waarop hij met voldoening kan terug zien. Het menu van de Centrale Keuken. Het menu van de Centrale Keuken is voor de week van 28 Juli t.m. 2 Augustus vastgesteld als volgt: Maandag:Erwtensoep. Dinsdag: Aardappelpuree met wortelen. Woensdag: Stamppot van andijvie. Donderdag: Aardappelpuree met snijboonen. Vrijdag: Tomatensoep. Zaterdag: Stamppot van sla. Thalia Jubileum W. van Doorn. - Vijf-en twintig jaar verificateur der gemeentefinanciën. Op 15 Augustus hoopt de heer W. van Doorn den dag te herdenken, dat hij 25 jaren geleden de functie van verificateur der gemeentefinanciën van Velsen aanvaardde. Hij is thans reeds bijna 40 jaren in een ambtelijke functie werkzaam. Hij begon zijn loopbaan 23 Juli 1902; toen werd hij ambtenaar ter secretarie van Urk. Op 13 Januari 1913 volgde zijn benoeming tot commieschef der afdeeling Financiën ter secretarie van Deventer. In deelt de abonné's mede dat vanaf ZATERDAG A.S. het weder is ingesteld van 9 tot 10 uur n.m. op programma 5. (Adv. Ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 25 JULI Rembrandt Theater: Vroolijke Vrouwtjes. 2.30, 0.30 en 8.45 uur. Palace: Meisjes van 17. 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: Sterrenparade. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: De dochter van den Samu- fei. 2.30, 6.30 en 8.45 uur. ZATERDAG 26 JULI Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 25 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Was ik maar nooit getrouwd" en bijgramma, 8 uur. ZATERDAG 26 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Was ik maar nooit getrouwd" en bijgramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 25 JULI Thalia Theater: Lichte Cavalerie, 8 uur. Rex Theater: Gescheiden-op stap. 8 uur. Theater de Pont: Ave Maria. 8 uur. ZATERDAG 26 JULI. Thalia Theater: Lichte Cavalerie. 8 uur. Rex Theater: Gescheiden op stap, 8 uur. Theater de Pont: Ave Maria. 8 uur. Thalia Theater Lichte Cavalerie". De film „Lichte Cavalerie", die van hedenavond af in Thalia wordt vertoond, is een circusfilm in den besten zin van het woord. De hoofdrol wordt vertolkt door de veelzijdige filmactrice Marika Rökk, bijge staan door Heinz Cleve en Frits Kam pers. Rosika, een jong meis je, dat bij haar pleeg vader in Genua woont waar het haar slecht bevalt komt in kennis met den ouden Rux, die ook aan het circus Cherubini ver bonden is. Zij sluit zich bij den circustroep aan en maakt daar kennis met den- stalknecht Geza von Ra- kos. Met een door Rux geschreven pantomime gaat het drietal, nadat Cherubini tevergeefs Rosika ten huwelijk heeft gevraagd, een schitterende toekomst tegemoet Rex Theater „Gescheiden op stap' Een gezelschap vacantiegangers maakt een autobus reisje Berlijn—Würzburg—Grossglockner—Salzburg— Berlijn. Het bestaat uit de meest tegenstrijdige men- schentypen, die slechts één ding gemeen hebben: de betaalde 196 Mark. Veertien dagen lang vormen ze als 't ware één groote familie men amuseert zich, kibbelt, flirt kris en kras door elkaar; uit den band gesprongen vrijgezel len, jonge meisjes, die het Groote Wonder verwachten, angstige echtgenooten en eerza- me matrones, die over de zedelijkheid waken. Zoo zwerft de autobus met z'n lading door het schoone land als een miniatuur— model, van de menschelijke samenleving. BARNEVELD. Pluimveemarkt. Oude kippen 1,25—2.45: Oude hanen 1,75—2,40; Jonge hanen 0,60—1,60; N.H. Blau wen per K.G. 2,75—3,25; Jonge hennen 1,75—2.75; Duiven, per paar 0,50—0,80; Tamme eenden 0,70—1,30; Ganzen 4,50-! 7>®0; Kalkoenen per K.G. 7,00—12,50; Tamme konijnen ,00-8,00; Wilde konijnen 0,90-1,00; Piepkuikens 0,15—0,35. Eiermarkt. Witte eieren tot 1.05; Eendeneiren tot 7 00 Aanvoer 110.000. Handel vlug. Veemarkt. Lammeren 25.00—35,00; Zeugen f125—f 180; Bigigen f 13—f 18; Nuchtere kalveren f8—f20. Aanvoer 65. Handel matig. Rex Victor de Kowa en Heli Finkenzeller in „Gescheiden op stap". (Foto Tobis) Voor dezen achtergrond speelt zich een kleine lief- des-comedie af. Voorzichtigheidshalve begint deze comedie met het huwelijk, dat echter althans voor- loopig gesaboteerd wordt door het hondje, dat de jonge mevrouw Delius in haar huwelijk medebrengt. Inplaats van in 'n idylle eindigt de trouwdag in een ruzie en een gebroken bord, waaruit met behulp der lieve familieleden en over-ijverige advocaten in een handomdraaien een keurige, naar de regelen der kunst gearrangeerde echtscheidings-procedure voort komt. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede, DR. C. KLEIN BENOEMD TOT LEIDER VAN DEN PSYCH. GEM. DIENST TE AMSTERDAM. Naar wij vernemen is Dr. C. Klein te Haarlem be noemd tot leider van den Psychiatrischen Gemeente lijken Dienst te Amsterdam. Dr. Klein, die 23 Mei 1901 te Boxmeer werd gebo ren studeerde te Utrecht en was oorspronkelijk huis arts te Rotterdam en vervolgens te Giessen-Nieuw- kerk. Daarna studeerde hij voor zenuwarts te Weenen en Utrecht, werd als adjunct-directeur verbonden aan het Ned. Psychopathen Asyl en promoveerde in 1935 te Leiden. In dat jaar vestigde hij zich te Haarlem als neüroloog-psychiater. WOLKBREUK IN SJANGHAI SJANGHAI, 24 Juli. (DNB) Een door een zwaar onweer vergezeld gaande wolkbreuk heeft Don derdagochtend Sjanghai geteisterd en binnen kor ten tijd woonwijken en groote deelen van de zaken wijk onder water gezet, waardoor vele zaken moes ten sluiten. Tot op kilometers afstand zijn de stra ten overstroomd, zoodat het verkeer slechts met de grootste moeite gehandhaafd kan worden. Hon derden auto's die op straat en in de garages ston den zijn onklaar geraakt. De autobussen konden den dienst niet meer onderhouden. De renbaan vormt een groot meer. Verscherpte maatregelen zijn uitgevaardigd tegen de uitbreiding van cholera, welke hier en daar is opgetreden sinds het begin van de hittegolf. HET CONFLICT TUSSCHEN PERU EN ECUADOR. BUENOS AIRES, 24 Juli (D.N.B.) De Argentijn- sche minister van buitenlandsche zaken, Riuz Guinazu, heeft naar aanleiding van de laatste berichten over het weer opflakkeren van de vijandelijkheden tus- schen Ecuador en Peru aan beide bevriende regeerin gen nota's gezonden. In de boodschap van den minis ter van buitenlandsche zaken wordt gezegd: ondanks den oproep tot overeenstemming, die geheel Amerika in verlangen naar vrede aan belde landen heeft ge zonden, brengt deze toespitsing van het conflict alle betrokkenen verder af van een vreedzame oplossing. Zonder de verantwoordelijkheid voor de nieuwe inci denten ie willen onderzoeken, zoo gaat de nota verder, kan toch gezegd worden, dat «en overeenstemming tus- schen Ecuador en Peru zou bijdragen tot de eenheid van het geheele continent en overeen zou stemmen met den geest van solidariteit, waaruit deze aange legenheid tot een gemeenschappelijke zaak van allen is geworden. Daarom richt Argentinië opnieuw een uiterst be roep tot de regeeringen van Ecuador en Peru om de vijandelijkheden te doen staken, teneinde er toe Hbmen, dat de hoopvol verwachte verzoeningspogin gen, die thans in Buenos Aires zouden gaan beginnen, toch werkelijk ter hand genomen kunnen worden. PROTESTEN TEGEN DE „ZWARTE LIJST". BUENOS AIRES, 24 Juli (D.N.B.) De vertegen woordigers van tal van firma's uit Buenos Aires die op de Amerikaansche „zwarte lijst" staan, heb ben dezer dagen bij het ministerie van buitenland sche zaken geprotesteerd tegen den maatregel dei- Ver. Staten, die een ernstige benadeeling van hun handelsbelangen beteekent. Het ministerie van buitenlandsche zaken nam kennis van het stand punt van deze kooplieden, het gaf echter tot dus verre nog geen eigen standpunt te kennen. Naar verluidt, wil men eerst de ontvangst van de zwarte lijst afwachten, die uit Washington langs diploma- tieken weg wordt toegestuurd. In Buenos Aires is men evenwel van meening, «dat de mogelijkheid bestaat, dat de regeering van Argentinië tegen deze beperking der handelsvrijheid zal protesteeren zoo als destijds bij het uitbreken van den oorlog tegen de Engelsche zwarte lijst wei-d gepi-otesteerd. Engelsche vliegers beschadigen Katholieke kerken. BERLIJN, 24 Juli (D.N.B.) Bij de poging van Brit- sche vliegers om in den nacht van 23 op 24 Juli eenige kleine steden van West-Duitschland aan te vallen, hebben zij in Offenbach a. d. Main twee katholieke, kerken zwaar beschadigd. De eene kerk is een nood gebouw, dat was opgericht ter vervanging van een kerk welke onlangs door de Britten verwoest was. Met de bombardeering van deze beide kerken te Of fenbach heeft het Britsche luch.twapen de laatste dagen in totaal zes katholieke kerken in Duitschland verwoest of zwaar beschadigd. Athletiek Wordt de hink-stap-sprong van het programma geschrapt? BERLIJN 24 Juli (A. N. P.). Het bestuur van den Duitschen athletiekbond koestert ernstige plannen om het onderdeel „hinkstapsprong". voor goed van het interna tionale wedstrijdprogramma te schrappen. De vele aan het bestuur voorgelegde uitspraken van terzake kundige en technisch geschoolde leerkrachten, die steeds maar weer opnieuw met aandrang wijzen op het groote gevaar, _da.t de athleten loópen bij dit onderdeel van het program ma, waarbij zij gemakkelijk ernstige en zware kwetsuren kunnen oploopen, hebben het bestuur thans doen besluiten op radicale wijze dit vraagstuk op te lossen door dit pn- derdeel van het internationale wedstrijdprogramma te schrappen. Het is en blijft immers onverantwoordelijk, dat verschil lende athleten verwondingen oploopen, waarvan zij hun geheele verdere leven de nadeelige gevolgen ondervinden. Van Duitsche zijde heeft men zich inmiddels gewend tot de landen Italië, Hongarije, Zweden" en Finland om deze kwestie eveneens in studie te nemen en mogelijk tot een zelfde conclusie te komen. Hongarije en Italië hebben zich inmiddels reeds uitgesproken voor het Duitsche standpunt, dus voor de afschaffing van de driesprong. Finland en Zweden willen na afloop van dit wedstrijdseizoen gaarne met Duitschland in contact treden om deze kwestie gron dig te bestudeeren. Men verwacht, dat binnen afzien- baren tijd geheel Europa zich voor de afschaffing van dit onderdeel van het internationale wedstrijdprogramma zal uitspreken. Veelzijdigheidswedstrijd. Dit stukje vindt een plaats onder athletiek, maar met evenveel recht kan het onder gymnastiek geplaatst wor den. De titel heeft n.l. betrekking op een wedstrijd, die uit gymnastiek en athletiek bestaat, welke beide voor den uitslag even hoog worden gewaardeerd. Het athletisch gedeelte wordt a.s. Zondag in Zand- voort op het Z. V. V.-terrein gehouden en het gymnas tisch gedeelte komt den volgenden winter aan de beurt. De strijd gaat tusschen O. S. S. (Zandvoort), Olympia (IJmuiden) en Turnlust (Beverwijk), van welke vereeni- ingen laatstgenoemde het initiatief tot dezen veelzijdig heidswedstrijd nam. Deze drie clubs staan gymnastisch en athletisch op vrij hoog peil en door elkaar genomen komen zij in den Kennemer Turnkring op het eerste plan. Een belangwek kende strijd is dus te wachten, te meer, omdat van elke deelnemende vereeniging zeer bekende gymnasten en ahtleten medewerken, die op nationaal peil staan. A.s. Zondag verwerken zoowel de dames als de heeren loop-, 2 spring- en 2 werpnummers, alle met een bezet ting van 4 leden per vereeniging. Voor gymnastiek is de internationaal geldende zeskamp aangewezen, die ver werkt moet worden door 12 dames en 12 heeren uit elke vereeniging. De telling voor alle onderdeelen is gegrond op die voor den P. H.-beker, zij het dan in gewijzigden vorm. Honkbal COMPETITIESTANDEN. Eerste klasse Haarlem E. D. O. Blauw Wit V. V. G. A. Schoten Ajax H. H. C. Quick gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. 9 7 0 2 14 1.56 9 6 0 3 12 1.33 9 4 3 2 11 1.22 9 5 1 3 11 1.22 9 4 0 5 8 0.89 9 3 1 5 7 0.78 9 2 1 6 5 0.56 9 1 2 6 4 0.44 Overgangsklasse. Schaken KARLSBAD 24 Juli (A. N. P.). Dr. Euwe speelde van daag in zijn wedstrijd tegen Bogoljubow te Karlsbad een Spaansche partij, waarbij in den veertienden zet de dames geruild werden. In het eindspel nam Bogoljubow het initiatief, waarbij hij op den dame-vleugel in het voordeel dreigde te komen. Dr. Euwe moest toen probee- ren voordeel te trekken van 't groote aantal pionnen op zijn koningsvleugel. In den 27sten zet bracht onze nationale kampioen een leerrijk pionoffer, dat de zwarte koningstelling aanmer kelijk in gevaar bracht. Inmiddels scheen echter de witte dame-vleugel niet meer te redden. Dr. Euwe bracht echter in den 36sten zet een mooi paard-offer, dat de partij zeker in remise zou hebben doen eindigen, als Bogoljubow niet ln tijd nood besloten had, het offer te weigeren. Herhaaldelijk dreigde mat voor den Duitschen meester, die in den 39sten zet moest opgeven. De stand na de vierde partij is thans: dr. Euwe 1\/2 Bogoljubow iy2. Gymnastiek KROATIë LID VAN DE FIFA. AGRAM 24 Juli (A. N. P.) De Kroatische voetbalbond heeft eenigen tijd geleden het lidmaatschap aangevraagd van de FIFA, de internationale voetbal federatie. In middels is dit verzoek ln behandeling genomen en aan bet bestauur van den Kroatischen Voetbalbond bericht, dat het verzoek is ingewilligd. zoodat thans ook Kroatië lid is van de FIFA. gesp gew. gel. verl. pnt. gem. H. C. K. 9 8 0 1 16 1.78 Hilversum 10 8 0 2 16 1.60 A. F. C. 9 5 1 3 11 1.22 Zeeburgia 9 4 I 4 9 1-— R. C. H. 10 4 1 S 9 0.90 D. O. S. 9 3 1 5 7 0.78 E. D. O. II 9 3 0 6 6 0.67- Catchers 9 Tweede 0 klasse 0 A. 9 0 0.— gesp gew. gel. verl. pnt. gem. H. H. C. II 8 7 0 1 14 1.75 Ajax II 8 6 1 1 13 1.63 T. Y. B. B. 7 5 1 1 11 1.57 Kruisster 8 3 0 5 6 0.75 A. F. C. II 8 2 0 6 4 0.50 E. H. S. 9 2 0 7 4 0.44 Z. R. C. 8 Tweede 2 klasse 0 B. 6 2 0.25 gesp gew. gel. verl. pnt. gem. v: V. G. A. II 9 8 0 1 16 1.78 D. W. S. 9 7 0 2 14 1.56 Celeritas 8 6 0 2 12 1.50 Schoten II 7 3 0 4 6 0.86 O. V. V. O. 9 3 0 6 6 0.67 R. A. P. 7 1 0 6 2 0.29 H. C. K. II 9 1 8 2 0.22 Tweede klasse c. gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. Spartaan 6 6 0 0 12 2 Haarlem II 7 6 0 1 12 1.71 R. C. H. II 8 5 0 3 10 1.25 Watergraafsmeer 7 3 0 4 6 0.86 Quick II 7 2 0 5 4 0.57 v. V. G. A. II 6 1 0 5 0 0.— T. H. B. 7 1 0 6 0 0.— Haarl. Derde klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. Haarlem III 7 6 1 0 13 1.86 H. D. M. 7 6 0 1 12 1.71 H. H. Cl Hl 7 5 1 1 11 1.57 H. C. K. III 9 3 0 6 6 0.67 Celeritas II 7 1 0 6 2 0.29 Laakkwartier 7 0 0 7 0 0.— Haarl. Derde klasse B. gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. E. D. O. III 7 5 0 2 10 1.43 Haarlem IV 6 3 1 2 7 1.17 E. H. S. II 8 4 0 4 8 1.— R. C. H. IV 7 3 0 4 6 0.86 Spaarnevogels 6 2 0 4 4 0.67 0.63 Schoten III 3 1 4 5 Haarl. Derde klasse C. gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. Schoten IV 8 7 0 1 14 1.75 T. Y. B. B. II 8 6 0 2 12 1.50 H. H. C. IV 9 6 0 3 12 1.33 R. C. H. III 7 3 o. 4 6 0.86 Zeemeeuwen 6 2 0 4 4 0.67 0.29 E. D. O. V 7 1 0 6 2 E. D. O. IV 5 0 0 5 0 0.— Haarl. Derde klasse D. gesp. gew. gel. verl. pnt. gem. 1.50 1.50 1 0.— H. H. C. V T. H. B. II 4 4 3 3 0 i 1 6 6 Schoten V E. D. O. VI 4 4 2 0 0 0 2 4 4 0 Twee verliespunten wegen3 niet opkomen. Dat dit geen phrase en geen gruwelpropaganda dat bewijzen ons de gebeurtenissen in Lemberg andere steden, waar de bolsjewisten hun lusten bo- vieren. Communisme beteekent moord, laaghartige sim-, moord, brutale marteling, afschuwelijke foltering^ De bolsjewistische machthebbers, die beweerden <jtÜ heilstaat te zullen brengen, ontpopten zich als m-<! dadigers van de laagste soort. Tegen deze bolsjewisten trekt Europa ten strijk Teneinde Europa van den ondergang te redde- rukten de Duitsche legers, te zamen met hun bondgÜ nooten, de Sovjet-Unie binnen en de horden van Stj! lïn worden vernietigd. Een strijd op leven en dood wordt gestreden tuj. schen de beschermers van de Europeesche beschj. ving en de belagers van Christendom en cultuu; tusschen de bouwers van het nieuwe Europa en benden, die meenden ongestraft brandend en mooi! dend alles te kunnen vernietigen. Toen het leek, alsof het noodlot dat Europa be. dreigde niet meer te keeren was, toen sloegen ds dappere Duitsche soldaten toe, toen rukten de ge! weldige legers van Adolf Hitler op en toenb=. grepen ook duizenden Nederlanders, dat ook zij plicht hebben te vervullen. Duizenden Nederlanders grijpen naar de wapen^ een legioen wordt gevormd. Duizenden dappere L derlanders maken zich gereed, zij hebben de roep, stem gehoord. Zij verstaan hun plicht, zij volgen h{> voorbeeld der voorvaderen, waarop eveneens nimmer vergeefs een beroep werd gedaan, als het erom gjr,j onze heiligste goederen met de wapenen in de vuist te verdedigen. Communisme is moord. Daartegen te strijden is dj plicht van iederfen Nederlander, daarom is het ooi uw plicht u te melden bij het Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag, KEURINGEN VOOR HET VRIJWILLIGERS. LEGIOEN NEDERLAND. 's-GRAVENHAGE, 23 Juli Het aantal aanmel. dingen voor het „Vrijwilligerslegioen Nederland" overtreft verre de verwachtingen. Daarom is het noo- dig een nieuwe serie keuringen vast te stellen. Hier. onder volgt het rooster voor den tijd van 24 tot 31 Juli: 25 Juli, van 10 tot 18 uur: Leeuwarden, Huize Schaal, 25 Juli, van 10 tot 13 uur: Eindhoven, Huis Maria, Kruisstraat 53. 25 Juli, van 15 tot 19 uur: Den Bosch, Prins Hen. drikkazerne. 26 Juli, van 10 tot 18 uur: Groningen, Concerthuls, Poeiestraat. 26 Juli van 9 tot 12 uur: Breda, Restaurant Modern. 27 Juli. van 10 tot 18 uur: Zwolle, school aan da Turfmarkt. 28 Juli, van 10 tot 18 uur: Arnhem, Willemskazerne. 29 Juli, van 10 tot 18 uur: Amsterdam, School Iepenweg 13. 20 Juli, van 10 tot 19 uur: Den Haag, Koninginne- gracht 22. 31 Juli, van 10 tot 18 uur: Rotterdam, Deutsche! Haus, Volkspark. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avendj betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Heden overleed in het St. Antonius Ziekenhuis na hel leven te hebben geschonken aan een dochter onze innig geliefde Vrouw en Moeder Neeltje Winters- Kramer in den leeftijd van ruim 29 3aai' A. H. WINTERS en Kind. IJmuiden, 24 Juli 1941. Kennemerlaan 141. De ver.assching zal plaats hebben op Westerveld op Maandag 28 Juli 1941 na aankomst van trein 11.46 uur. Halte Driehuis-Westèr- vèld. Wegens vacantie aan het personeel zullen de volgende zaken van 27 Juli t-m. 5 Aug. SANTPOORT-DORP fa. ANDRIESMA, Manufacturen fa. GEBR. HOP. Manufacturen fa. OBBES, Woning inrichting SANTPOORT-STATION fa. TH. KONINGS. Manufacturen fa. SAAGER, Woning inrichting van 3 t.m. 9 Aug. SANTPOORT-DORP fa. „HOLLANDIA". „NEDERLAND". Manuf t.- Wenine inrichting SANTPOORT-STATION fa. GIESSELBACH, Manufacturen Uitknippen en bewaren Voor vermoeide voeten hebben wij diverse soor ten O.a. Radox, R/odell, De Gédé en Trannoxan. Aanbevelend, Drogisterij Kanaalstr. 76, llmulden Koopt nu vitaminen VOOR DE KOMENDE WINTERMAANDEN Ziet onze etalage met verster kende middelen Nog steeds voorradig: Opekta, Tamarinde, Waterglas, Elast. Kousen, Zeemleer enz. Drogisterij „Modern" Prins Hendrikstraat 109, JJmuiden, 2 MOOIE TRICOT ZIJDEN DAMES- BLOUSES MATEN: 38 tot 44, in wit rose, bleu, lavendel. Slechts /E 11 punten B WITTE DAMES-DIRECTOIRS EN ONDERJURKEN ZONDER PUNTENI VRAAGT HET IN: 2)e JOieen- ESCHDOORNSTRAAT 32 IJMUIDEN.OOST. Spercieboonen ƒ0.15 per Vz kilo (geen bruine boonen"). Snijboonen ƒ0.20 per y2 kilo. Aalbessen ƒ0.16 per Vz kilo. Kersen, Perziken, Drui ven, Meloenen en Pruimen enz. Trompstraat 71, Telef. 4561, IJmuiden-Oost. FLINKE JONGENS gevraagd door N.V. Hooggreef's Bloem- bollenbedrijf, v. d. Vondellaan 40 Driehuis-Velsen. OyOMALTINE, DAVITAMON, SIR. FAMEL, SANOSTOL, FLIT, CITRONEL, MOTGAS enz. Aanbevelend, Kleine Houtstraat 4, Haarlem. Wijkeïstraatweg 40, Velsen-N. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Te koop GRASMACHINE merk Ransames Tiger, wenig gebruikt 7.50. Meerweidenlaan 43, Vel sen Noord. KANO te koop, met peddels 12. Te bevr. Eikenstraat 16, IJm.- Oost na 6 uur. GOED TEHUIS GEZ. voor jong zwart poesje. Af te halen Ken nemerlaan 56 IJm. VACANTIE - SPORT. Te koop 1 rugzak en 1 pr. bokshandschoe* nen. Pr. billijk. D. Hartoghdwars* straat 18, IJm. TE KOOP kinderwagen en' bekl wieg. Adres te vern. bur. v. d. bL MEISJE GEVR. n. ben. 17 jaar. Aanm. na 6.30 u. Leeuweriklaan 49, IJm. O. Gevraagd MEISJE voor de och tenduren. Aanmelden na 7 uur 's avonds Da Costalaan 19, Drie huis. Gevraagd NET MEISJE van 9-1 uur (Zondags vrij). Aanmelden! Vrijdagavond van 7-8 uur Sta tionsweg 95, Velsen. KANO TE KOOP, 2-persoons. Adres te vernemen bur. v.d. bi. PENSION AGB. voor één of twee nette personen. Groenelaan 34, Beverwijk. in dit blad

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2