r lüeest zuinig) Luchtstrijd boven Malfa Finnen maken aanzien* lijken buit. MAANDAG 28 JUEI 1941' DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht oan Zaterdag Tegenstand van Sovjet- achterhoeden in de Oekraïne gebroken Engelsche haven Great Yarmouth gebombardeerd Uit het hoofdkwartier van den Führer, 26 Juli (D.N.B). Het opperbevel der weermacht deelt mede: „In de Oekraïne is plaatselijke tegenstand van vijandelijke achterhoeden gebroken. De verbon den troepen zetten ondanks de slechte weersom standigheden en den moeilijken toestand der wegen de achtervolging van den verslagen vijand voort. De zuivering van Bessarabië door Roe- meensche formaties is bijna gereed. In het gebied ten Westen en Zuidwesten van Wjasma zijn aanvallen van sterke, pas in den strijd geworpen Sovjet-Russische strijdkrachten met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Gevechtsvliegtuigen hebben bij een aanval overdag voltreffers van bommen geplaatst op spoorweginstallaties der stad Moskou. In de wateren rondom Engeland heeft het luchtwapen een vrachtschip van 4000 b.r.t. ver nield. Andere gevechtsvliegtuigen hebben ln den afgeloopen nacht ravitailleeringsbedrijven van de haven Great Yarmouth in brand geworpen even als vliegvelden in het Oosten van het eiland. Zee strijdkrachten schoten twee Britsche gevechts vliegtuigen neer. In Noord-Afrlka levendiger activiteit van ver kenningstroepen voor Tobroek. Duitsche ge vechtsvliegtuigen hebben in den nacht van 25 op 26 Juli wederom militaire installaties van het Britsche vlootsteunpunt Alexandrië met bommen van allerlei kaliber bestookt. Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht in Noordwest-Duitschland bri sant- en brandbommen neergeworpen. Slechts aan enkele vliegtuigen gelukte het door te drin gen tot de rijkshoofdstad. De burgerbevolking leed geringe verliezen. Op eenige plaatsen ont stond schade aan gebouwen. Nachtjagers en af weergeschut schoten acht der aanvallende Brit sche gevechtsvliegtuigen neer marinestrijdkrachten meldt Stefani nog dat de wel haast legendarische actie is volbracht met strijdmid delen, welke na lange jaren van voorbereiding en langdurige proefnemingen tot het uitvoeren van een gemeenschappelijke actie zijn ontwikkeld en aan en kele onverschrokken en tot alles in staat zijnde man nen werden toevertrouwd. Bij de actie in de Soeda Baai, waaraan de Britsche kruiser „York" en twee groote schepen ten offer zijn gevallen, heeft men dit strijdmiddel in een tot in de kleinste bijzonderheden uitgewerkten aanval bij de overwinning van de vijandelijke versperringen kunnen zien, zoodat ook de overwinning van de versperring voor Malta voor mogelijk gehouden werd. Het in den nacht van Vrij dag op Zaterdag behaalde succes van deze „Storm troepen der zee" heeft ten volle aan de verwachtingen voldaan. Nauwkeurig de ervaring van deze tot alles in staat zijnde mannen kennende, wien Jien deze nieuwe strijdmiddelen der marine heeft ^evertrouwd, kan men met stelligheid aannemen, hoewel nog geen bevestiging te ontvangen over de aan den vijand toegebrachte verliezen, dat deze stormeenheden van de Italiaansche marine hun doel hebben weten te treffen. Italiaansch weermachtsbericht van Zondag Malta wederom aangevallen. ROME, 27 Juli (Stefani). In zijn weermachtsbe richt no. 418 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: „Tijdens luchtgevechten boven Malta zijn gisteren vier vijandelijke vliegtuigen neergehaald. Twee van onze jagers zijn niet teruggekeerd. Een der piloten werd gered. In den nacht van 27 Juli is de haven La Valetta op Malta wederom gebombardeerd. In Noord-Afrika werd in den sector Tobroek een aanvalspoging van den vijand afgeslagen. Een En- gelsch schip, dat voor anker lag, werd herhaalde malen getroffen door de Duitsche artillerie. Aan het front van Solloem niets bijzonders te vermelden. In den nacht van 26 JUli hebben Engelsche vliegtuigen een aanval gedaan op Benghasi. In Oost-Afrika heeft de vijand een nieuwen aanval gedaan op het garnizoen van Uolchefit, dat sinds hon derd dagen belegerd wordt. Onze troepen beantwoor den met het vuur van hun wapens en met een stout- moedigen uitval. Nabij Trapani heeft een Engelsch vliegtuig van zeer groote hoogte eenige bommen en brandplaatjes laten vallen waardoor branden veroor zaakt werden welke snel gcbluscht konden worden." met gas en electriciteif zinnig uit legen deze politieke commissarissen, want de leiding van de troep kan alleen bij den com mandant berusten. Niet de commissaris, maar de commandant moet de eerste persoon zijn. Over de hulp van Engeland liet hij zich zeer sceptisch uit. Hij had door den omroep van het bondgenootschap gehoord. Of Engeland hulp zal bieden, wist hij niet. „Tot dusver heeft Engeland nog niemand hulp verleend". Jakob Dsjoegasjwilj moest toegeven dat alle beweringen van slechte be handeling der gevangenen gelogen waren. Hij zelf was goed behandeld en kon niet klagen en hij is er vast van overtuigd dal de gevangenen alle precies zoo zijn behandeld als hij. Tenslotte werden hem nog vragen gesteld over zijn gezin. Hij heeft een vrouw en een driejarig dochtertje. Op de vraag of zijn vader bij de vlucht der regeering zijn vrouw zou meenemen, ant woordde hij vaag: „Misschien wel. misschien niet". Er werd hem aangeboden eenige regels naar zijn vrouw te schrijven. Hij bedankte voor de tegemoet komendheid, maar verklaarde dat dat voorloopig niet noodig was. Italiaansch weermachtsbericht van Zaterdag Zeven Spitfiresdrie Italiaansche vliegtuigen verloren gegaan. Oorlogsvaartuigen vallen Ma|ta aan. ROME, 26 Juli (Stefani) Het Italiaansche weer- machts bericht luidt als volgt: „In het centrale bekken van de Middellandsche Zee hebben ook gisteren formaties bommenwerpers onder bevel van den eersten luitenant Pallcnzona een vijan delijk convooi, dat zwaar beveiligd werd door jacht vliegtuigen, aangevallen. In feilen strijd werden zes Engelsche vliegtuigen van het type „Defiant" neer geschoten. Een van onze bommenwerpers is niet te ruggekeerd. Alle andere vliegtuigen slaagden er in, ofschoon zij herhaaldelijk getroffen werden en ge- wonden aan boord hadden, hun bases te bereiken. In den nacht van 24 op 25 en van 25 op 26 Juli is het vlootsteunpunt La Valetta op Malta gebombardeerd. Gistermiddag is het boven het eiland tusschen onze formaties jagers onder bevel van lt.-kol. Romagnoli en majoor Beccaria en een vijandelijke formatie tot een feilen strijd gekomen. Zeven Spitfires werden neer geschoten, drie van onze vliegtuigen zijn niet terug gekeerd. Andere toestellen werden beschadigd. Een van onze duikbooten is niet op zijn basis teruggekeerd. De op 23 Juli begonnen lucht- en zeeslag heeft een zegevierend einde gevonden. In totaal werd een scheepsruimte der vijandelijke koopvaardij met een Inhoud van ruim 70.000 b.r.t., benevcens twee oor logsschepen tot zinken gebracht. Tien andere sche pen werden beschadigd. Bovendien werden 21 vijan delijke vliegtuigen neergeschoten. In Noord-Afrika levendige bedrijvigheid der artille rie aan de fronten van Tobroek en Solloem. In de nachten van 23 op 24 en van 24 op 25 Juli hebben Engelsche vliegtuigen Benghasi gebombar deerd. In Oost-Afrika werden pogingen van den vijand om ln den sector van Culquabert onze stellingen te na deren, krachtig afgeslagen. Een van onze op den Atlantischen Oceaan onder bevel van den eersten luitenant-ter-zee Fraternale Opereerende duikboot heeft het Engelsche stoomschip „Rupert of Larinaga", groot 5358 ton, en den Cana- deeschen hulpkruiser „Lady Soumers", groot 8194 ton, getorpedeerd en in den grond geboord. De overleven den werden door de Spaansche schepen „Careces" en „Campedes" aan boord genomen." ROME, 26 Juli (D.N.B.) Het hoofdkwartier van de Italiaansche weermacht maakt in een extra be richt het volgende bekend: In den afgeloopen nacht is de buitengewoon zwaar versterkte vlootbasis op Malta met onvergelijke lijke dapperheid door een groep snelle oorlogsvaartui gen van de Italiaansche marine aangevallen. De klei ne eenheden, welke den haveningang tot op geringen afstand wisten te naderen, hebben gerapporteerd dat deze geforceerde doorvaart volkomen gelukt is on danks het hevige kruisvuur van de vijandelijke ar tillerie en mitrailleurs, welke door ontdekking van een schijnwerper waren gealarmeerd. Deze Italiaan sche eenheden werden ontdekt en zonder succes be schoten. Acht buitengewoon hevige ontploffingen met hooge steekvlammen werden in de haven waargenomen, waardoor het onweerlegbare bewijs werd geleverd dat de dappere inval in de groote vijandelijke vlootbasis met een verdiend succes is bekroond, welk succes aan den ondernemingsmoed van de Italiaansche matro zen is te danken. Over dezen zeer dapperen aanval van Italiaansche Roosevelt roept alle strijdkrachten op de Philippijncn op. Als nieuwe maatregel tegen Japan uitgelegd. Uit New York meldt het D. N. B.: President Roosevelt, die op het oogenblik in Hydepark ver toeft, heeft alle georganiseerde militaire strijd krachten op de Philippijnen opgeroepen voor den actieven militairen dienst. Deze strijdkrachten zul len voorloopig geplaatst worden onder het bevel van een Amerikaansch legerofficier met den rang van generaal, tot het oogenblik waarop deze afzonder lijke eenheden bij de Amerikaansche strijdkrachten zullen worden ingelijfd. Een bijzondere verklarin voor dezen stap werd niet gegeven. Volgens Associated Press wordt deze stap van Roosevelt echter als een nieuwe Amerikaansche maatregel tegen Japan beschouwd. Het oproepen van de strijdkrachten op de Philippijnen geschiedde onmiddellijk na het blokkelen van ae Japaosclio saldi in de Vereenigde Staten. AMERIKAANSCHE VLOOT VERLAAT HAWAII. Naar het Zweedsche „Aftonbladet" uit Londen meldt, heeft de Amerikaansche vloot in den Stillen Oceaan, volgens een telegram aan een Londensch ochtendblad, Pearl Harbour op Hawaii met verze gelde orders verlaten. In dit verband bespreekt men de mogelijkheid van een effectieve blokkade van het Japansche eilandenrijk door de vloot. Te Londen heeft men evenals in "Washington iedere hoop op een vreedzame regeling met Japan opgegeven. Volgens Associated Press heeft de mobilisatie van alle Philippijnsche strijdkrachten ook betrekking op de vlooteenheden, welke onder commando van het zes- HET PROTECTORAAT IN HET TEEKEN VAN DE V. In lange rijen zijn de letters op de straat van Praag aangebracht. - (Foto Orbis-Holland) tiende district zijn gesteld. Door de mobilisatie wor den in totaal 150.000 volledig en gedeeltelijk opge leide bewoners der Philippijnen getroffen. Associated Press voegt hieraan toe dat deze veror dening reeds sinds weken klaar lag. Verlenging van Amerikaansclien diensttijd door Senaatsconiinissie goedgekeurd. WASHINGTON, 27 Juli De militaire commis sie van den Senaat heeft met negen tegen één stem het wetsontwerp goedgekeurd waarbij de regeering van de Ver. Staten gemachtigd wordt, de opgeroepen recruten, reservisten en leden van de staatsmilitie, langer dan de tot dusver geldende grens van een jaar, onder de wapenen te houden. De nieuwe wet bepaalt dat de diensttijd al naar behoeften van de landsverdediging verlengd kan worden en schaft het tot dusver geldende getal van 900.000 man af als maximumgrens der soldaten die op eenigerlei tijd stip in opleiding zijn. De democratische senator Will zeide dat de wet geen betrekking zou hebben op het bestaande verbod om opgeroepen manschappen naar overzeesche gebieden te sturen. De commissie weigerde om tegelijkertijd ook den nationalen uitzonderingstoestand uit te roe pen, doch gaf als reden voor de verlenging van den diensttijd op dat de belangen des lands gevaar loopen Senator Will zeide verder, dat de commissie in strijd met de voornemens van eenige leden den uitzonde ringstoestand niet heeft uitgeroepen, omdat de meeste senatoren den president geen verdere uitzonderlijke volmachten willen verleenen. De eenige tegenstem kv/am van den voorzitter der commissie, den demo craat Reynolds. (D.N.B.) Engeland zegt handelsverdragen met Japan op. Engelsche ambassadeur bij minister Toyoda. TOKIO, 26 Juli. Het ministerie van buitenland sche zaken deelt officieel mede dat de Britsche am bassadeur Craigie Zaterdagmiddag een bezoek heeft gebracht aan den minister van buitenlandsche zaken Toyoda en hem namens zijn regeering schriftelijk van het voornemen der Engelsche regeering in kennis ge steld om het op 3 April 1934 gesloten handels- en scheepvaartverdrag tusschen beide landen alsmede het op 21 Juli 1934 gesloten handelsverdrag tusschen Japan en Britsch-Indië en het verdrag van 7 Juni 1937 tusschen Japan en Burma op te zeggen. De regeringen van Britsch-Indië en Burma zijn, zoo verklaarde hij, van meening, dat deze verdragen niet meer aan het beoogde doel voldoen. Het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken constateert in dit verband dat het verdrag tusschen Japan en Engeland een jaar na opzegging en de ver dragen met Britsch-Indië en Burma zes maanden later buiten werking treden. (D.N.B.) Jakob Stalin oefent critiek op de leiding in het Sovjetleger. Het optreden der politieke commissarissen. Riga staat onder bescherming van de Duitsche Weermacht. (Foto Orbis-Holland) -MJIPSsCW/fVG Pass/Bi-C 0/&SECr/&V CS- GEfiWA/y fTA/2 riPp&rr/CWMENrcW/T-S TZfW/raoy- Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom. Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. De oudste zoon van den Sovjetdictator Stalin, Jakob Dsjoegasjwili, die, zooals reeds bekend is, zich bij Ljosno met het oog op de kansloosheid van ver deren tegenstand en tegen het uitdrukkelijke bevel van zijn vader had overgegeven, heeft bij zijn ver hoor opmerkelijke verklaringen ofgelegd over de ge brekkige bolsjewistische organisatie in de Sovjet- I legerleiding, aldus het D.N.B. De nauwkeurige tekst van dit verhoor is reeds in het origineel dus met de verschillende verklaringen van den zoon van Stalin in de Russische taal door den Duitschen omroep uitgezonden, zoodat eventueele pogingen van Sovjet zijde om de verklaringen zelf in twijfel te trekken reeds van te voren zijn veroordeeld. De zoo buitengewoon interessante bijzonderheden, die de zoon van Stalin bij zijn verhoor mededeelde, bewijzen ondubbelzinnig hoe onsystematisch heele di visies door de Sovjetleiding het vuur in werden ge zonden, ook wanneer geen kansen bestonden op een voortzetting van den strijd. Zinnelooze, of zooals Jakob Dsjoegasjwili zeide, idiote bevelen van de comman danten en de vrees voor de beweerde gruwelen der Duitsche soldaten, die hun door de politieke commis sarissen op opruiende wijze steeds weer ingepraat was. deed de troepen ook bij de meest hopelooze omsinge ling nog als zelfmoordbenden tegenstand bieden. Uit. de verschillende verklaringen zag men duidelijk de diepe depressie, waaronder Jakob Dsjoegasjwili leed Zijn woorden werden langzaam en nadenkend1 uitge sproken. Vaak herhaalde hij zichzelf om zijn verkla ringen kracht bij te zetten. Het verhoor begon met de gebruikelijke, zuiver per soonlijke vragen, waarbij Jakob Dsjoegasjwili terstond verklaarde dat hij de oudste zoon was van den voor zitter van den Raad van volkscommissarissen, 'Stalin. Na verscheidene mededeelingen omtrent zijn rang, zijn regiment en zijn divjsie, schetste hij een waarlijk karakteristiek beeld van zijn troepenonderdeel tot het oogenblik, waarop hij het besluit nam zich met zijn menschen over te geven. Volgens zijn verklaringen waren de resten van zijn divisie reeds op 7 Juli verslagen en bij de stad Ljasso- wo omsingeld. Maar eerste op 1G Juli, dus negen dagen later, heeft Jakob Dsjoegasjwili den volkomen hope- loozen tegenstand opgegeven en zich overgegeven. Omtrent de effecten van de omsingeling deelde de zoon van Stalin het volgende mede: „Helaas deed de door de Duitschers bereikte om singeling zoo'n paniek ontstaan, dat alles uit zijn verband liep. Ik was toen bij den divisiecomman dant bij den staf. Ik ging mijn menschen zoeken, want ik was van mijn artilleristen gescheiden en ik weet niet, waar zij zijn gebleven, ik heb er niet een van gevonden. Eergisternacht 16 Juli op an derhalven kilometer van Liassowo, waren wij om singeid. Er ontstond 'n paniek. De artilleristen heb ben, zoolang het ging, geschoten. Waarheen zij toen verdwenen, weet ik niet, ik was van hen weggegaan en wachtte in den wagen van den divisiecomman dant. Hij zelf was er niet. Op dat oogenblik begon de beschieting. De Duitsche troepen beschoten de rest van onze pantserdivisie. Ik besloot naar den commandant te snellen om aan de verdediging deel te nemen. Bij mijn wagen kwamen uiteengedreven soldaten bijeen, menschen van den trein. Zij vroe gen mij: „Kameraad commandant, leidt ons in den strijd". Ik wilde hen in den aanval leiden, doch stellig heeft de angst hen te pakken gekregen. Toen ik mij omkeerde, stond er niemand meer bij mij. Ik kon niet meer terug naar mijn mannen, aange zien de Duitsche mijnenwerpers een krachtig vuur openden. Ik wachtte eenigen tijd en bleef heele- maal alleen, omdat de strijdkrachten, die met mij tot 'den aanval moesten overgaan om eenige Duit sche mitrailleurnesten te onderdrukken dat was noodzakelijk om te kunnen doorbreken er niet (Foto Hoffmann) Bovenstaand kaartje werd opgenomen in de Deutsche Zeitung in den Nieder- landen die het reproduceerde uit het Amerikaansche boek van Th. Kaufmann „Duitschland moet vernietigd worden", waarover wij reeds eerder een en ander vermeldden. Het betreft een verdeeling van Duitschland, die volgens den schrij ver zou moeten worden nagestreefd. Een enkele blik op het kaartje maakt de bedoeling duidelijk. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden dat een dergelijke actie hier te lande geen weerklank vindt. De schrijver die voorzitter is van de Vredesliga in de Vereeenigde Staten wordt duidelijk gedreven door haat jegens het Duitsche volk, meer waren. Het begon al dag te worden. Ik wachtte op mijn artilleristen, maar er was niemand te zien. Ik ging verder en ontmoette kleine groepen van de gemoto riseerde divisie, van den hein, allerlei gespuis. Er bleef mij echter niet anders over dan met hen mee te gaan. Toen zag ik, dat ik omsingeld was, dat men nergens meer kon heengaan. Ik kwam en zei toen: „Ik geef mij over". Dat is alles." Op de verdere vraag, waar hij voor het eerst een gevecht had meegemaakt, antwoordde hij dat hij den naam van de plaats, 25 tot 30 K.M. van Witebsk af, vergeten had. „Ik had geen kaart wij hadden heelemaal geen kaarten. Alles was bij ons zoo lie derlijk onordelijk opgebouwd, onze marschwijze. de organisatie." Toen hem gevraagd werd hoe de zending van ver sterkingen functionneerde, antwoordde hij: „Ik zal u openlijk zeggen dat de geheele divisie een zoo danige zending van versterkingen was." En wat was de reden van het falen van het leger? „Door den Duitschen duikbommenwer- pex-s", zoo verklaarde de zoon van Stalin, „en door de onverstandige bevelen van onze bevelvoering, domme bevelen, idiote bevelen kan men zeggen, waren de divisies direct het vuur ingestuurd". Zeer interessant was vervolgens dat de zoon van Stalin nog geen mededeeling had ontvangen over de nieuwe machtsbevoegdheden van de politieke commissarissen. Hij zelf was nog van meening dat de politieke commissarissen de helpers waren van de commandanten. De verbinding met de lagere Sovjetstaven moet buitengewoon slecht hebben ge- functionneerd. of wel men heeft bewust de offi cieren niet op de hoogte gebracht van de belissende veranderingen. Hij sprak zich echter ondubbel- Mislukte landingspoging der Sovjets HELSINKI, 28 Juli (D.N.B.) Omtrent de gevechts handelingen tegen de bolsjewisten is Zondag tegen middernacht officieel het volgende medegedeeld: In de omsingelde gebieden in de richting van Re- pola, waar een regiment infanterie is vernietigd, be vond zich bovendien een regiment veldartillerie. Daar bij werden o.m. buit gemaakt 37 stukken geschut, 15 granaatwerpers, 2 stukken pantserafweergeschut, 6 stukken luchtafweergeschut, 13 tractoren, 50 vracht auto's, 17 veldkeukens, 200 paarden en talrijke zwar# infanterie-wapens. Van het zeefront wordt medegedeeld dat de vijanf op 26 Juli getracht heeft Bendtsker te nemen doof uit vier motorwachtbooten 120 man en de bemanning der booten aan land te zetten. De landingsmanoeuvre geschiedde onder bescherming van vijandelijke torde- dobootjagers en het vuur der batterijen om Russare. De Finsche troepen hebben den aanval met steun van zware kanonneerbooten en luchtstrijdkrachten afge slagen. De Finsche kanonneerbooten schoten een van de vijandelijke motorwachtbooten in brand. Verder wordt officieel medegedeeld dat de activiteit der Sovjet^ in de lucht Zaterdag gering was. Enkele I Sovjet vliegtuigen bombardeerden Pernaja en Soel- kava zonder schade aan te richten. Een Sovjet-vlieg tuig werd omlaag geschoten. Scheepsbouw in Ned.-Indië. Bouw van een nieuwe werf. TOKIO, 26 Juli (Europapress). In Neder» landsch-Indië zal met een kapitaal van 5 millioen gulden een scheepswerf worden gebouwd. Men re kent er op, dat de werf binnen een jaar gereed zal zijn. De directeur van deze nieuwe werf, die zich momenteel in de Vereenigde Staten bevindt, om daar machines aan te koopen, zou verklaard hebben, dat allereerst de kiel zal worden gelegd voor een viertal vrachtschepen van elk 10.000 ton. EUROPA STRIJDT TEGEN HET BOLSJEWIS ME. De Spaansche vrijwilligers zijn reeds goede maatjes met de Duitsche soldaten. Foto Orbis-Holland) tJ^adia fLwqxamma DINSDAG 29 JULI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (voor bereid door de Christelijke Radio Stichting). 8 25 Gramo foonmuziek. 0.15 ,Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voordracht. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Balogh. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12.40 Almanak. 12,45 B, N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 1.30 Sprankelende mid dagklanken. 3.30 Pianovoordracht. 4.00 Cursus: „Onze kracht om te arbeiden" (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.45 Sport en spel voor de jeugd. 5.15 B. N. O. Nieuws-, econo mische en beursberichten. 5.30 Ramblers. 6.00 Voordracht, (e.o.). 6.15 Gevarieerd programma. 6.45 Cabaretprogiamma. 7.00 B. N. O. Vragen van den dag. 7.15 Zang met piano begeleiding en gramofoonmuziek. 7.45 Voor den boer. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Franz Schubert programma. 9.25 Gramofoonmuziek. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00 B. N. O. Uitzending in de Engelsche taal: „Economie news from Holland". HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Voordracht. 11.00 Ensemble Jonny Kroon. 12.00 Berichten. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Ensemble Erica Helen, 1.40 Gramo foonmuziek. 2.00 Arnhemsche Orkestvereeniging en gramo foonmuziek. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Verkorte opera „Ernani". 4.45 Gramofoonmuziek. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 Amabile-sextet en gra mofoonmuziek. 6.15 IJsland, causerie. 6.30 Gramofoonmu ziek. 7.00 B. N. O. Vragen van den dag. 7.15 Reportage. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8 15 Gramofoonmuziek. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.30 Sport en lichamelijke opvoecjjng voor de vrouw. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00 vAvondwijding (voorbereid door het Vrijz. Protest. Kerkcomité). 10.05—10.20 Politiek weelW praatje (e.oj.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2