3i. Jifsse PIANO'S De Zeepboom. (^ucyedijkeSiandj Motorbotter Hap vaattadip Borghouts Luidsprekers QesloteiF- Vacantie gesloten JCoppensScPioeabedtiiP 11 zaekt het beste PIANOHANDEL YPMA M. W. GEELS vv°°?e0 Personeel gevraagd LUIDSPREKER Het hoogtepunt van den 16den Westfrïczendag, welke Woensdag te Rijp werd gehouden, was de uitvoering van oude dansen in West-Friesch costuum op het plein voor het mooie 17de eeuwsche raadhuis. Een overzicht tijdens de schaatsenrijdersclans. (Foto Pax-Holland-De Haan c) Beperkende maatregelen ten opzichte van den veestapel. 's-GRAVENHAGE, 31 Juli. Op de perscon ferentie van heden heeft de directeur-generaal voor de voedselvoorziening, ir. S. L. Louwes, mede gedeeld, dat de zeer slechte veevoederpositie, ten gevolge van het uitvallen van den import, het nood zakelijk maakt, dat ten opzichte van bepaalde on- derdeelen van den veestapel zeer vergaande be perkende maatregelen worden genomen. Uit den aard der zaak zullen hierdoor in de eer ste plaats worden getroffen die deelen van den veestapel, die vrijwel geheel op den import van krachtvoeder waren aangewezen. Voornamelijk dus het pluimvee en de varkens. Voor den rundveestapel is reeds bekend gemaakt, hoever de beperking zal gaan. Verdere inkrimping van den rundveestapel zal, in het nationale belang, zooveel mogelijk worden voorkomen. Teneinde de ingekrompen rundveestapel zoo ge zond en zoo productief mogelijk door den winter te krijgen, moet een groot deel van het veevoeder 'voor dit deel van den veestapel worden gereser veerd. Waar op het voer voor de paarden, op wier werk kracht we nu meer dan ooit zijn aangewezen, slechts zeer weinig bezuinigd kan worden, spreekt het vanzelf, dat datgene wat overblijft voor den pluimveestapel en den varkensstapel, niet veel zal kunnen beteekenen. Bij de verdeeling van het weinige, nog beschik bare veevoeder voor den pluimvee- en varkenssta pel, zal er op worden gelet, dat bij eventueele ver betering in de voorziening met veevoeder deze beide onderdeelen van de veehouderij weer zoo snel mogelijk tot een behoorlijken omvang kunnen worden uitgebreid. In het algemeen zal het voer dus worden bestemd voor den opfok. Bij varkens 2al dit dus neerkomen op een zeer snelie roulee ring van den stapel, bij pluimvee op een reservee ring van het voer voor die bedrijven, die het best In staat zijn om zoo snel mogelijk een goeden pluimveestapel weer op te bouwen. DejJüim veestapel zal op korten termijn moeten worden teruggebracht op ongeveer een derde van den huidigen omvang. Slechts voor een deel van het pluimvee dat nog aangehouden mag worden, zal voer warden beschikbaar gesteld. Op de boerderij zal men een 10 a 15 stuks pluimvee mogen houden, mits deze gevoederd worden met afval van de boer derij. Het voer, dat voor pluimvee beschikbaar is zal, zooals boven gezegd, zoo moeten worden ver deeld, dat de her-opbouw van onzen pluimveesta pel zoo goed mogelijk verzekerd wordt. Mocht dus blijken, dat de omstandigheden in het voorjaar van dien aard zijn, dat tot uitbreiding van den pluim veestapel kan worden overgegaan, dan zal geen onherstelbare schade zijn aangericht. Natuurlijk beteekent een en ander, dat we over zeer weinig eieren de beschikking zullen krijgen, welke slechte voor bijzondere instellingen en voor bijzondere om standigheden, in de eerste plaats ziekenhuizen, be schikbaar zullen worden gesteld. Een zeer aanzienlijke inkrimping zal ook onze Varkensstapel dienen te ondergaan. Gezien de hoe veelheid veevoeder, die we ter beschikking hebben, is onze varkensstapel nog veel te groot. Het is niet alleen noodig. dat de inkrimping plaats heeft, maar aeze moet ook zoo snel mogelijk plaats hebben. Hier doet zich nu een mogelijkheid voor door een wij ziging in het met Duitschland gesloten ruilcontract veevoeder tegen varkens. De Duitsche autoriteiten zijn bereid gebleken het contract; waarbij tegen veevoeder, varkens zouden worden geleverd, om te zetten in een, waarbij ge deeltelijk gebruiksvee, gedeeltelijk loopers worden geleverd. Dit heeft voor ons twee voordeelen. Onze veestapel en vooral ook onze veevoederpositie zijn er niet op berekend om het aantal stuks vee, waar- wede nu een keer deze veestapel moet worden in gekrompen op tijd slachtrijp te krijgen. Deze kun nen nu als gebruiksvee worden afgezet. Daarnaast Zullen in -plaats van een groot deel gecontracteerde Vette varkens, loopers kunnen worden geleverd. Deze loopers zullen door deze overeenkomst ge ruild worden tegen uit Duitschland te verkrijgen veevoeder. Het is voor een behoorlijke afwikkeling van deze afspraak noodzakelijk, dat de hiervoor te leveren loopers op de overeengekomen tijden en plaatsen ter beschikking komen. Om in een regelmatige levering te voorzien, zal iedere varkenshouder, in het bezit van loopers, wededeeling krijgen van de hoeveelheden en de m waar hü deze moet leveren. Met deze voorgenomen export zijn wij er, ten gevolge van onze veevoederpositie, nog niet. Ook aan die varkens, die niet als loopers (voor dege nen, die deze term niet kennen, zij medegedeeld, dat n! \'arhens van plm. 40 kg. levend gewicht zijn) worden afgenomen, zal geen lang leven beschoren zijn. Zij zullen, tenminste voor zoover eeri deel ï°l "iet °P lichter gewicht, dus practisch als loo- per, hoogètens bij een gewicht van 60 kg. moeten Worden afgenomen. nederlandsche radio-omroep en het vrijwilligerslegioen nederland. HILVERSUM, 31 Juli. Naar aanleiding van het ea geschenke geven van een complete radio-repor- agewagen door den directeur-generaal van den Ne- arlandschen radio-omroep, dr. Ing. W. A Herweyer an het Vrijwilligerslegioen Nederland t.b.v. de pro- Paganda-afdeeling ontving de heer Herweyer van den ■°tom$ndant van het legioen, den luitenant-generaal ,a' H. A. Seyffardt het volgende schrijven: Hooggeachte heer Herweyer, Zooeven verneem ik dat u een radio-reportagewa- ian met alle technische toebehooren ter beschikking £lt van de uitrusting van de bij het Vrijwilligersle gioen Nederland op te richten propaganda-compagnie. ik moge u verzekeren dat deze buitengewone royale gaste mij met zeer grooten dank vervult. Dat u bui endien door raadgevingen en beschikbaarstelling personen, die feitelijk in uw bedrijf moeilijk kun- en worden gemist, zoo bijzonder hebt medegewerkt w de moeilijkheden voor deze organisatie te over winnen, heb ik evenzeer ten hoogste gewaardeerd. '■x. Met de meeste hoogachting, was geteekend, de Luitenant-generaal b.d H. A. SEYFFARDT. Finland de leidende natie in het Noorden. Beschouwing van de „Diplo". BERLIJN, 31 Juli. (A.N.P.) De Deutsche Di- plomatisch-Politische Information, de officieele uitgave van de Deutsche Diplomatisdh-Politische Korrespondenz bevat een vooral voor de Scan dinavische landen buitengewoon belangrijk stand punt van Duitschland ten aanzien van de toekom stige positie van Finland in Noord-Éuropa. In deze commentaar, die als uiting der meening van offi cieele Duitsche kringen mag gelden, wordt er op gewezen dat de bijdrage van Finland tot de be strijding van het bolsjewisme dit land niet alleen „zijn eigen toekomst doch ook een vooraanstaande plaats in den noordelijken sector van het nieuwe Europa" verzekert. Het wordt Finland hoog aangerekend, „dat het niet geprobeerd heeft, zijn eigen belangen tegen over die van Duitschland en Europa op een gouden schaaltje af te wegen en in de schaduw van een verkeerd begrepen neutraliteit èen politiek van angstig zoeken naar het evenwicht te voeren", als mede dat het niet geprobeerd heeft ter zijde te staan en toe te kijken, hoe het lot van Europa die volkeren „uit verlof terugroept" die meenden, dat het historische proces voor hen tót stilstand geko men was. Finland kan er op rekenen dat zijn rui terlijke houding in den gemeènschappelijken strijd niet vergeten wordt. De groote nationale doelstel lingen van Finland hebben in Duitschland het grootste begrip gevonden en verzekeren aan dit land, dat bij de uitvoering van zijn taak in het Oosten als Noorsche staat krachtig aan de zijde van Duitschland is opgetreden, een vooraanstaande plaats in het Scandinavische gebied, „dat zich d$or Finland liet verdedigen". Ten aanzien van dit standpunt dat de rol van Fin land in het Noordoosten van Europa op de juiste wijze kenschetst, verklaren de Duitsche politieke kringen ntfg dat. Duitschland in Noyërnbfef. 1940'dén druk van het bolsjewisme op de Firische grenzen be perkt en Molotof heeft laten weten dat een nieuwe aanval van Moskou op Finland niét meer geduld zou worden. Duitschland is toen jegens zijn Noorschen vriend een loyaal en trouw kameraad geweest. Het Finsche volk kan men na zijn ervaringen met den bolsjewistischen buurman niets meer met' Engelsch- Amerikaansch-Russische phrasen van humaniteit wijs maken. Hgt.is de eerste natie van het Europeesche Noorden, die volledig en openlijk de noodzakelijkheid van den huidigen strijd heeft ingezien. Duitschland zal dat nooit vergeten. Jaarvergadering af deeling Haarlem van den Ned. Korfbalbond. Woensdagavond hield de afdeeling Haarlem van den N.K.B., haar jaarvergadering. Van de aangesloten ver- eenigingen ontbraken de afgevaardigden van Water vliet en Meerlebosch. De Voorzitter de heer. R de Boer memoreerde aller eerst dat na een 20-jarige werkzaamheid in het Haarlemsche Rayon de Bond zijn zelfstandigheid heeft verloren, hetgeen niet wegneemt dat in de grootst mogelijke samenwerking met het N.K.B. bestuur de belangen en de propaganda op dezelfde wijze zullen worden behartigd. Spreker feliciteerde voorts de Vereenigingen Sport Vereent en de Zwaluwen met haar respectievelijk 20- en 5-jarig bestaan. Van dat huldebetuig kreeg de se cretaris van S.V. de heer De Vries het leeuwenaan deel. Verder werd door den voorzitter het scheidsrech- tersvraagstuk nog. eens aangesneden en deed hij mede- deeling van ingrijpende maatregelen.welke het N.K.B.- bestuur overweegt. Met een opwekking voor zooveel mogelijk arbiters te zorgen besloot de heer de Boer zijn rede. Na voorlezing van de notulen van de vorige Jaar vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd werden de jaarverslagen door den secretaris-penning- meester voorgelezen. Na een enkele opmerking werd het verslag goedgekeurd onder dank aan den heer van Lohuizen, terwijl hem na voorlezing van het verslag van de kascommissie op voorstel dezer com missie algeheele décharge voor zijn beheer werd ver leend. Daar geen tegencandidaten werden gesteld, werd het Bestuur in zijn geheel herkozen. De Bestuurs verkiezing behoeft echter voortaan de goedkeuring van het N.K.B.-bestuur, hetgeen aanleiding was voor den afgevaardigde van Animo Ready het woord te vragen. Hij meende namens alle. vereenigingen t< mogen zeggen, dat het niet stellen van tegencandi daten niet aan laksheid te danken was, maar dat allen wenschen dat het huidige bestuur in functie blijft. Hij verzocht den secretaris bij zijn schrijven aan het N.K.B.-bestuur dit wel te willen önderstreepen. De heer De Boer dankte voor dit vertrouwen. Tn de kascommissie werden herbenoemd de heeren Blauw en Vogelpoel, terwijl ingevolge een nieuwe bepaling het derde lid door den N.K.B. wordt aange wezen. Plaatsvervangend lid werd D. ter Haak. Hierna voerde de heer Van Lohuizen het woord en deed eenige mededeelingen omtrent de fusie. Voortaan wordt gespeeld onder het reglement van wedstrijden van den N.K.B. hetwelk in eenige gevallen anders is dan dat van den H.K.B., hoewel dit in vele opzichten zich reeds daarbij had aangepast. Mededeeling werd voorts gedaan dat getracht wordt de uitgestelde wedstrijd Haarlemsch 12-tal tegen het Zaansche 12-tgl op 17 Augustus te- doen spelen. Op voorstel van den heer Vogelpoel zullen pogingen in het werk worden gesteld op dienzelfden dag het HJC.B.-twaalf tal tegen het Noord-Hollandsch K.B. 12-tal te doen uitkomen. Na de rondvraag welke niets van belang opleverde sloot de voorzitter te 11 uur de vergadering waar een zeer aangename geest heerschte. Ernstige mijnontploffing in Engeland. NEW YORK, 31 Juli (D.N.B.) Naar de Unitsd Press uit Wakefield in Engeland meldt, is in de Crigg- lestone-mijn een ernstige ontploffing ontstaan, waar bij 22 mijnwerkers zijn gedood. Tot dusverre heeft men 16 lijken kunnen bergen. (In Zuid-Amerika komt vrij veel vuldig een boom voor, die men zeepboom noemt omdat zijn vruchten een olieachtige stof be vatten die voor-.onmiddellijk ge bruik als zeep -geschikt is.) Dat is dus weer, iéts dat we.'weten, Hier past het woord: hoe kan 't bestaan, Wie heeft het ooit .zoo zout gegeten Om bij' een bó'prri om zeep te gaan. Je moet de plant misschien èens sproeien Maar verder neem je je gemak En laat de vrucht eenvoudig groeien, Een stukje zeep. aan eiken tak. De dingen die er tdclï gebeuren', Zooals ik al eens eerder zei, Misschien teel je er geur en kleuren In kleuren en in. geuren bij. Een zeepboom kwam in deze dagen Ook in mijn tuintje goed van pas Als het goed vruchten wist te dragen Leek dat wat. zoo'rr gewaScK gewas Waarom kan hièr: Zoöiets hief komen Niet slechts in zulk een yer 'gebied Groeit er ooit zeep'aan onze hoornen? Neen, zelfs de zeepbon wast hier niet. Helaas, u moet er ééns op létten 't Is zoo op velerlei gebied, Men kan een heelen' boom opzetten, Maar vruchten dragen doet hij niet. P GASUS. Drie doodvonnissen te Moskou. Drie leidende functionarissen van industrieel syndicaat van nalatigheid beschuldigd. STOCKHOLM, 31 Juli (DNBD De krijgsraad te Moskou heeft, naar Reuter meldt, drie hooge functionarissen van het syndicaat voor auto-onder- deelen ter dood veroordeeld, omdat zij onvoldoende maatregelen hadden genomen tegen brandbommen. Bij een Duitschen luchtaanval was in de fabriek een brand uitgebroken, die groote schade had aange richt. Het Schelpenhuisje in Groenendaal. Wie is Adrienne. De vorige week stond in ons blad een foto van het „Schelpenhuisje" in Groenendaal, met het beeld van „Adrienne". Op de vraag: „Wie is Adrienne"? heeft de heer Jan v. d. Lijn te Santpoort- ons het antwoord gege ven, waaruit blijkt, dat er in het geheel geen mytholo gie aan te pas behoeft te kómen. Adrienne nl. was de oudste dochter van Jhr. Jan van Merlen, een naam die in Heemstede overbekend is. Adrienne van Mer len was gehuwd met Mr. Van Everwijn Lange, die langen tijd in het Florapark heeft gewoond. Naar haar is zeer zeker de Adriennelaan genoemd. Dat het beeld in het Schelpenhuisje denzelfden naam zou dragen moet echter betwijfeld worden, aangezien dit uit veel vroeger tijd dateert. Luitenant-generaal Iida in Saigon aangekomen. TOKIO, 31 Juli (D.N.B.) De opperbevelhebber van de Japansche strijdkrachten in Zuid-Indo China, lui tenant-generaal Iida, is gistermorgen in Saigon aan gekomen, zoo meldt Domei, waar hij door den Japan- schen consul-generaal en de Japansche kolonie ver welkomd werd. Kolonel Alexandre van den generalen staf van het Indo Chineesche leger heeft als vertegenwoordiger van den opperbevelhebber van het Indo-Chineesche leger, een hoffelijkheidsbezoek aan luitenant-gneraal Iipg gebracht. In zijn gezelschap bevonden zich ver tegenwoordigers van den- gouverneur van Indo China, van den opperbevelhebber van de Fransehe vloot in het Verre Oosten eD van den opperbevelhebber van het Fransehe garnizoen in Cochin China. Het keizerlijke hoofdkwartier heeft heden het vol gende officieele communiqué uitgegeven: „Volgens de bepalingen der overeenkomst met Frankrijk voor de gemeenschappelijke verdediging -van Fransch Indo China, landen sinds den 29en Juli in samenwerking met het leger van Fransch Indo China in en bij Sai gon nieuwe Japansche troepenafdeelingen. De opper bevelhebber van de Japansche strijdkrachten in dit deel van Fransch Indo China is luitenant-generaal Sjojiro Iida. ongeoorloofde prijsverhooging van verfproducten. •s-GRAVENHAGE, 30 Juli Een lak-, verf- en vernisfabriek te Schiedam verkocht haar producten in de laatste maanden van het vorig jaar en in het begin van 1941 tegen hoogere prijzen dan vóór 10 Mei 1940 berekend werden. Bij al deze prijsverhoogingen speelde de stijging van den kostprijs een rol, met name de hffögere blikprijzen. De bedrijfsleiding was zich ervan bewust geweest, dat eigenmachtige prijsverhoogingen niet geoorloofd zijn. Daar er echter zeer vele artikelen in den handel gebracht worden, was men van het groote aantal aan vragen teruggeschrokken. Dit rechtsvaardigde de toe gepaste prijsverhoogingen natuurlijk niet en de in specteur voor de prijsbeheerschlng te 's-Gravenhage stelde dan ook vast dat door de fabrikanten de prij- zenbeschikking 1940 no. 1 was overtreden, De N.V. werd hiervoor tot een boete van f 5.000 veroordeeld, waarbij rekening werd gehouden met het bedrag, dat door de ongeoorloofde prijsverhoogingen teveel werd ontvangen. Tevens werd nog publicatie van het von nis gelast. (A.N.P.) Teraardebestelling R. Blomberg. HAARLEM, Donderdag. Onder zeer veel belangstelling werd hedenmid dag op de Algemeene Begraafplaats aan de Kle verlaan het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer R. Blomberg, -oud-hoofd eener O. L. school te Haarlem. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij mr. J. H. P. E. Mijnssen, dp oudrwethouder van Onder wijs, den heer D. J. A. Westerveld en mr. J. H. van Wijk en voorts vele oud-collega's en leerlingen van den overledene. Aan de groeve, die door een schat van bloemen was bedekt, sprak allereerst een zoon van den heer Blomberg een kort woord van afscheid. Iedereen, die vader leerde kennen had altijd het gevoel kennis te maken met een mensch, wiens ge- heele wezen beheerscht werd door blijmoedigheid ofschoon hij het stroeve van den Noorderling niet zoo gemakkelijk aflegde verborg liij daaronder toch een zeer hartelijk karakter. Hij was eenvoudig en van strenge zeden. Al datgene wat verkeerd was in de wereld verstond hij" niet. Hij was daarvoor te ongecompliceerd en té zuiver -van karakter. Zijn zeer optimistische kijk "op t' leven en zijn eenvoud maakte hem geschikt" ofn de kinderziel te leiden en voor te bereiden. Voor'al hetgeen hij voor ons is geweest zijn wij dankbaar, wij danken hem, dat hij onze vader is geweest. Tenslotte bedankte spreker nog allen die tijdens de ziekte en ook thans bij de begrafenis blijken van' belangstelling hadden ge- gegeven. Dr. W. R. M. Noordhoff, Rempnstrantsch predi kant te Haarlem ging vervolgens'vóór in gebed. Hiermede was deze korte doch treffende plechtig heid ten einde. HAARLEM, 31 Juli. Bevallen: 30 Juli: A. J. PostZwarenkant, M. Eve raars—Kraaij, d., A. M." OóerwegMaat, z', A. J. van Stijn—Negrijn, d., A. KortètioevenVérburg, z. 31 Juli: A. C. van Dijkede' Ruiter, d„ L. van DieVisser, d. Overleden: 30 Juli:. J£ Verkerk—Roózèei 76 j„ Kam perlaan. Gisteren overleed na een langdurig en smartelijk lij den onzen Vader en Groot vader, de heer B. Frank H. FRANK A. FRANK—FRANK BENJAMIN FRANK L. FRANK S. FRANK—WURMS JUDA FRANK MIETJE ANNA FRANK IJmuiden-O., 1 Aug. 1941. Oosterduinplein 72-74. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan den Heer Dr. P. C. de Weerdt, voor de zorgvuldige behandeling tij dens de langdurige ziekte van den Heer B. Frank. FAMILIE FRANK. Oosterduinplein 72-74. IJmuiden-O. Langs dezen wég betuigen wij onzen hartelijken dank aan de Heeren doktoren R. P. v. d. Veld en J. F. Kuyer. en verplegend personeel van het St. Antoniuszie- kenhuis, voor de meer dan liefde volle behandeling en toewijding betoond tijdens de ziekte en het overlijden van den Heer b. FRANK. FAMILIE FRANK Oosterduinplein 72-74, IJmuiden-O. Tandarts HOMBERG, AFWEZIG tot nadere aankondiging. Voor spoedgevallen de overige tandartsen ter plaatse. J. JACQUELINE HOOGENBOOM Kinderarts. AFWEZIG t/m. 17 AUGUSTUS. MAANDAG 4 en 11 AUGUSTUS DONDERD. 7 en 14 AUGUSTUS Neutrale polikliniek GEEN SPREEKUUR. Spoedgevallen: Dr. IJ. HOP, Telef. Haarlem 18256, b.g.g. 22462 Gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw A. P. ROOSSIENTAFFIJN daar door mij niet wordt be taald. J. ROOSSIEN Gildenlaan 11, Velsen-Noord. Onze kwaliteit en prijzen vragen Uw aan dacht. Groenten' en Fruithandel Kennemerplein 12, Telef. 5725 - IJmuiden. Te koop: een en een Lemmerjacht, lengte 12 M. Tuiggage en zeilen nieuw. Beide voorzien van een Ford-scheeps motor. Te bevr. en te zien Hem- kade 34, Zaandam. OVOMALTINE SIROOP FAMEL SANOSTOL diverse soorten TAND PASTA'S eri CRêME'S. Aanbevelend, Drogisterij Kanaalstraat 76, IJmuiden t.o. het Postkantoor UIT KENNEMERLAND s 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij »oorui«be»aiing) TE HUUR op mooien stand ruime gem. zitk. m. baje. en fr. slaapk. m. str. water, gas en electra voor pers. b. b. h. h. Adres te vern. bur. van dit blad. „GLORIA" IIAARD te koop z. g. a. n. t. e. a. b. Te zien na 5 uur. v. Galenstr. 5, IJm.-O. Te huur gevr. door j. echtp. (vaste pos.) ONGEMEUB. KAMERS m. (gebr. van) keuken en bergpl. op goeden st. Ook gen. samen te wo nen. Br. IJ 631 bur. van dit blad. Gevr. v. direct FLINK MEISJE v. d. en n. Visser, Kon. Wilhelmi- nakade 82, IJm. Gevraagd: flink DAGMEISJE, boven 20 j., zelfstandig. Hienkens C. Materweg 1, Beverwijk. Nette AANK. KAPSTER gevr. goed kunn. wasschen en inkrullen Aanm. na 8 uur. Kennemerlaan 34 IJmuiden. Wegens vacantie van 4 t.m. 9 Augustus Sneliiusstraat 23 IJmuiden Van MAANDAG 4 AUGUSTUS tot en met ZATERDAG 9 AUGUSTUS ORANJESTRAAT 27 IJMUIDEN Zaterdag 2 Augustus om 5 uur GESLOTEN. op het gebied van Dan kunnen wij U van dienst zijn. IBACH - FORSTER - FEURICH - GROTRIAN STEINWEG cn ook in goed- koopere genre is het beste door ons uitgezocht. LANGESTRAAT 69 TELEF. 2626 ALKMAAR Eveneens keurige collectie bespeelde instrumenten voorradig. Wecst zuinig met Electrieiteit en Gas Gebruik ome PANNENWARMERS, THEEMUTSEN en SUDDERCOMFOORTJES. GROOTE VERSCHEIDENHEID DIVERSE PRIJZEN. WILLEMSBEEKWEG IJMDIDEN-OOST. „oea - ,N*cCV*Ae: i o® cfc ee<* Vb co ooY AA v<**e iet4 GOED TEHUIS GEZOCHT voor Krul-foxterrier. Villa Park Roos- wijk, Velsen-Noord. Prima HEERENRIJWIEL te koop met goede banden en lamp. Kom passtraat 69, IJmuiden. Te koop: nieuwe HUTKOFFER, een paar avondschoentjes maat en zw. damesmantel. Zeeweg 361, Driehuis. Te koop: zw. emaille KOLEN- FORNUIS. Franssen, Huygensstr. 40, IJmuiden. Voor Huishouding Gevr. in gez. van 2 pers. bekwame DAGDIENSTBODE goed k. w. en k. P.G. v. g. g. v. Goed loon. Dis tellaan 20, A'hout. Voor direct gevr. MEISJE met •dipl. kinderverzorging voor 's mid dags en 's av. Molenlaan 10, Heem Stede. Tel. 28323. Gevraagd: WERKSTEiR, M., TV., Vr. en Zaterdag van 8-1 uur. Aan melding na 7 uur. Kenaustraat 9. loeir/ een léeocd uon een KEUKENMEISJE? pJaoU een Gevraagd: NET MEISJE v. d, e. n. in kl. gez., zelfst. netjes kunn. wer ken en eenv. koken. Gi'enslaan 16 Bentveld. Tel. 26949. Gevraagd: een NET MEISJE voo? de morgenuren. Zondags vrij. Adr. Mevr. Dekkers. Aelbertsbergstraafc no. loz.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 5