B HM 't Huis „AssuütêutQ BALTUSSEN TYPIST (E) INST.PONT Wegens vacantie Joh. van Reeuwijk Gesloten Luidsprekers Advedmt SPORTIEVE JUMPER. LANGS DE STRAAT. Zwemmer's Aanm. geopend Secretaresse Steno-Typist(e) Corr. St. Typ. w- Begint de trekking -v* Landdag van het N.A.F. in den Bosch HERTOGENBOSCH, 2 Augustus. Het A.N.P. eldt: Den Bosch is sinds Donderdag anders dan "'ders. Daar hebben eenige tientallen timmerlieden a" gezorgd, die op aanwijzing van den Haagschen gciamekunstenaar Arend Meyer in eenige uren tijds zware trailers leeg sleepten en. door de kolossale hoeveelheid materiaal die daar in zat den Bosch, wel Is waar den Bosch lieten, maar dan toch anders dan an,Voor het station is, midden .in het bloemperk? voor fontein met op den achtergrond het spandoek V Duitschland wint voor Europa op alle fronten", pen veelkleurige, enorm groote teekening opgesteld, voorstellende het bolsjewistische monster, dat bran dende fabrieken, kerken en huizen achter zich laat, en z'jn grijparmen uitstrekt naar den oogstenden boer n zijn gezin. In kolossale letters wordt het pakkende beeld verduidelijkt met de woorden „het monster van het bolsjewisme bedreigt u". Maar niet alleen deze bolsjewistische mammoet vraagt de aandacht. Het podium, dat vlak voor de biggenhal op het parkeerterrein van de veemarkt- hallen is opgetrokken, is minstens zoo imponeerend. Het heeft enorme afmetingen, 52 M. breed en 12 M. hoog. Het middenstuk wordt geheel ingenomen door het teeken van het Ned. Agr. Front, het zonnerad met de korenaren. Een korrel v^n de aren is 1.30 M. lang. jen dergelijke afmeting spreekt voor zich zelf. In het hart van 't zonnerad bevindt" zich, 7 M. bóven den beganen grond, het sprekerspodium harmonisch oil het geheel gebouwd. Het zonnerad wordt geflankeerd door rechts het wapen van N. Brabant en aan den anderen kant het wapen *an Limburg. Éen enorm aantal vanen van het N.A.F., waartusschen aan den eenen kant de Ne- derlandsche en anderzijds de Duitsche vlag vormen den achtergrond v,an dit enorme podium. Naast de middentrap zijn twee V-bloemstukken op gesteld, terwijl de voorzijde van het podium bestaat uit oranje-wit-blauw en Agr. Front-vlaggen en -vanen, omlijst door duizenden bloemen. Het geheel Is adembenemend imposant, het is het sluitstuk van de vlaggenzee, die de straten van den Bosch be- heerscht. Want de geheele weg van station tot vee- markthallen is fleurig en kleurig, is typisch Neder- landsch versierd. Heden is de landdag van het N.A.F. tegen het bols jewisme in de Veemarkthallen gehouden. Op deze bijeenkomst is het woord gevoerd door de heeren E. J. Roskam Hzn., boerenleider, en P. J. Jan sen. Aan het A.N.P.-verslag dezer redevoeringen is het volgende ontleend: De boerenleider zeide niet gekomen te zijn om een schoone redevoering te houden, doch om de boeren te zeggen, dat het hun plicht is tegenover hun voor geslacht, tegenover zichzelf en tegenover hun nage slacht, om in de eerste plaats, In de tweede en in de derde plaats te zorgen, dat zij goede en trouwe Bra- bantsche en Limburgsche boeren blijven, getrouw aan hun eigen Frankischen aard, omdat deze een waarde volle loot kan zijn aan onzen alouden, maar niet ge storven Nederlandschen stam. Het gaat om de vernietiging Van het bolsjewisme om het bewaren van het edelste en heiligste wat wij bezitten, aldus vervolgde de boerenleider. Over de goddeloosheid van dat bolsjewisme behoef Ik u niets te zeggen. Uw geestelijke leiders hebben 'dit voor mij reeds jarenlang gedaan en gij weet het uit uzelf ook wel. Het is mijn taak om u aan te too- nen, dat de wereldbeschouwing, waaruit het bolsje wisme voortkomt, preceis dezelfde wereldbeschouwing is, die ons hoerendom in Nederland geknecht, bedro gen, belogen en bestolen heeft, onder het mom van crisiscentrales en landbouwsteun. Die ipachten, die in ons land .hebben samengeheuld Biet het bolsjewisme en het marxisme, met het ka pitalisme en het wereldjodendom waren internatio naal. De ordening, die de Almachtige heeft gewild, dat elk volk moet leven naar eigen aard en bestemming, werd door hen niet steeds met, woorden, maar wel ion daden ontkracht. Spreker gaf hierna een geschiedkundig overzicht ever de knechting van het hoerendom. Vervolgens reide hij ó.m.: Laat zij,-die nu schimpen op de lage boter- en vleeschrantsoenen toch eens bedenken, dat in dje tijden van veodselver'nietiging en veeslachting die achter ons liggen het gemiddelde gebruik in Neder land niet hoöger was. Waar waren de politieke par tijen, die toen hun banvloek lieten dreunen tegen dit godloos gedoe? Waar waren zij, die van de daken dorsten schreeuwen, dat het recht van den boer ën de eer van den arbeid werden vertrapt? Van achteren gezien is die druk op ons hoerendom noodig geweest, want Het geldt altijd nog, dat de drukking der melk boter voortbrengt en evenzeer is die tijd van schande' en leed nuttig geweest om ons hoerendom voor goed de oogen te openen en om het bolsjewisme in ons land te ontdekken in den vorm waarin het zich in ons land openbaarde. Spr. ging vervolgens na welke rechtsorde- tot gelding zal moeten komen in plaats van het huidige laat-Romeinsche heerschersrecht. Westfaalsch—Nederrijnsche Kunst in den hedendaagschen tijd. In het Rijksmuseum wordt van 2 Augustus tot 15 September een omvangrijke tentoonstelling gehouden van schilderijen, beeldhouwwerken en grafiek door Kunstenaars uit Westfalen en de Rijnprovincie. Ze Kwam, in .samenwerking met de Nederlandsch-Duit- sche Kuituurgemeenschap tot stand door de bemid deling van het Kunstmuseum der stad Hagen en kan beschouwd worden als een uitwisselingstentoon- stelling voor die van Nederlandsche kunst, welke thans in Hagen in genoemd museum gehouden wordt. Aan beide zijden van de grens kan men zich thans eenig denkbeeld vormen van de kunst die hier en ginds den laatsten tijd ontstaan is. Het zal niet moeilijk vallen telkens verwantschappen te ontdekken men zal évenzeer kenmerkende verschillen kunnen opmerken, maar in beide groepen zal men den ernst van het werk willen erkennen, die in ieder geval de ambachtelijke zuiverheid van hét kunstenaarschap op den voorgrond plaatste. Het is niet geheel verant woord te zeggen dat de Hollanders over het algemeen meer op de kleur, onze, buren meer op de lijn zijn in gesteld; aan beide zijden valt op figurgn te wijzen die onder zulk simplistisch hoedje niet te vangen zou ten zijn. Hier en ginds hebben zich soms ook invloe den doen gelden die niet autochthoon, niet geheel lokaal thuis te brengen zijn, doch daar en bij ons kan men wel aannemen dat de tijd van een vrijmoedig e*perimenteeren zonder stevigen ondergrond voorloo- P'g voorbij Is. Hoewel wij nog wel gelegenheid zullen hebben, de mina drie honderd geëxposeerde kunstwerken met j^ondiger aandacht te bekijken, heeft een eerste rond wandeling waartoe de pers was uitgenoodigd, ons reeds geleerd, dat men verstandig zal doen door deze expositie niet ongezien voorbij te laten gaén. Enkele Kunstenaars zullen ons reeds van een vroegere expo- «he in Amsterdam vertrouwd geworden zijn. Ik tenk hier aan de dichterlijke, tevens mooi geschilder- t lan(*schappen va" Otto Modersohn, de knappe rug- ^udie van Josef Pieper, een interessant vrouwen portret door Carl Busch, een groot en sterk stuk met ploegende paarden door J. P. Junghanns, bloe men van den in Holland bekenden A. de Haer, goede aantrekkelijke landschappen van Max. Claren- ach, psychologisch zoowel als picturaal zeer te waar deren portretten, waaronder dat van Osthaus den museumstichter, door Bernhard Pankok 'en van den museumdirecteur Dr. Geisberg, door Hans Schmitz, u dan hebben wij slechts een greep gedaan uit het dat ons van een eerste oppervlakkige rondwan deling in het geheugen is blijven hangen. Hagen mag dan als stad in omvang bij Amsterdam OU achter staan, in het grensland waar deze kunst .stond 's ^oor toedoen van Karl Emil Osthaus, n leven bankier en kunstbeschermer, een kunstcen- v^m van beteekenis geworden. De Nederlanders ook euhen verplichting aan hem: hij immers was het in oofdzaak die den Hollander Johan Thorn Prikker an opdachten voor zijn ramen en tegeltableaux Heeft geholpen en hem in Rijnland een roem be tegde, dien hij in het eigen land in dien tijd niet tea kunnen bereiken. Dit ter inleiding. Wij zullen zaalsgewijs op het ge BPoseerde terug komen j. H. DE BOIS. Tegen het bolsjewisme. Zonder dezen grondslag is elke opbouw maak-werk. De boerenleider las eenige citaten voor uit het R.K. handboek voor de kerkgeschiedenis van pastoor W. Nolet, waarin het Germaansche recht in klare woor den werd weergegeven en waarin de grondslag wordt gegeven voor de leuze „Boerenland in boerenhand". Opdat men wete, wat men aan ons heeft verklaar ik duidelijk aldus de boerenleider dat wij tqt onze eisch van „boerenland in boerenhand" voor geen enkel compromis vatbaar zijn. Op grond van de wet der natuur en op grond van de scheppingsorde is het recht van den boer op zijn grond een heilig be ginsel. Hiervoor te strijden is ons hoogste doel en daarom doe ik een beroep op alle bezitters van gron den, dat geldt evengoed voor kerken en kloosters als voor grootgrondbezitters en voor naamlooze vennoot schappen, om met dit beginsel niet te spotten. Wij hebben zooveel vertrouwen in ons volk, dat wij weten, dat binnen 10 jaar tijds alle grond voor een rechtvaardigen prijs en op eerlijke wijze doot- de be zitters aan onze boeren zal worden teruggegeven. Een financieringssysteem wordt voorbereid. Hierna ging spr. nader in op het organisch begin sel „boerenland in boerenhand". Spr. keerde zich hierna tegen hen, die hun hart verpand hebben aan god Mamman, die de weder opstanding van ons volk remmen, die hunkeren naar de vernietiging der Duitsche legers en die nu reeds in hun handen klappen, als zij in hun geest de dag der, wrake zien komen, die zij meenen dat komen zal om allen, die hun leven hebben ingezet voor de we deropstanding van ons volk te vernietigen. Dat zijn de oranje-bolsjewisten. Wanneer zij nog rekenen op voorname .posten, is het volgende op hen van toepas sing: hun dagen zijn geteld! Zij kunnen nog kiezen tusschen twee mogelijkheden: ten eerste dat zij in den meest korten tijd vrijwillig heengaan en ten tweede, dat zij in nog korter tijd onvrijwillig zullen worden ontslagen, want wij dulden niet, dat er lan ger onrecht gedaan wordt aan den werkenden volks genoot, aldus eindigde spreker. t Rede P. J. Jansen. De gewestelijk voorzitter Brabant dor commissie dr. Posthuma, de heer P. J. Jansen, burgemeester van Hoeven en Standaardbuiten, vertolkte de stem uit Noord-Brabant. Hij zeide o.m.: Wanneer in het verleden met ordening al eens een begin is gemaakt, geschiedde dat uit bittere nood zaak en eigenbelang, en niet uit gerijpte overtuiging en sociaal inzicht. Men bepaalde zich hoogstens tot saneering van eenigen bedrijfstak en tot een schik king met de concurrenten: men ordende uitsluitend naar zich toe! Hoe geheel anders is de last gegeven in „Quadragesimo Anno" die beveelt, dat zonder uit stel moet worden weggenomen den strijd op de ar beidsmarkt, omdat die strijd de geheele maatschap pij naar den afgrond sleurt. Als gij, boeren van Brabant, dit in u opneemt, zult gij vervuld worden van hoop en vreugde, want nu sinds eenige maanden staan wij op den drempel van den nieuwen tijd, die met zich brengt de 'mogelijke vervulling van den wensch van den H. Vader. Bij de komende vorming ligt er voor u een taak, boeren van Brabant en Limburg, -want weet en be grijpt, dat het' geheel yan onderop zal worden opge bouwd, verworteld in ons volk. Gij hebt immer het rijk Gods gezocht en er daarbij öp gerekend, dat al het overige u zou worden toegeworpen, zonder dat gij de handen erg uit de mouwen stak. Tevredenheid en berusting werden gepreekt Ons voorgeslacht moet daarbij hebben vergeten, dat de maatschappij geen klooster is en dat de maatschappelijke rechtvaardig heid en de^ sociale liefde waakzaamheid en werk zaamheid eischt als een tuin vol onkruid. De handen moeten snel, zeer snel en zonder omzien uit de mou wen gestoken worden, willen wij ons deel aan de vorming bijdragen niet alleen, maar willen wij ook het onze doen tot het vernietigen van het totale bolsjewisme. Boerenorde is katholicisme van de daad. Hij zal Nederland gsan dragen "in den vorm van den volks voedingsstand en het zal geschieden door de ver wezenlijking van wenschen, geuit in pauselijke ency clieken die tot heden onvervuld bleven. Gij zult uw arbeid erkend zien, zooals dat behoort op de eere plaats van óns menschelijk leven. V Nationaalpolitieke opleidings instituten in Duitschland. Een uiteenzetting ter persconferentie. (Van een Haagschen correspondent). Oberstudienrat Jakoos, een betrekkelijk jonge man, die sedert 8 jaar is verbonden aan de leiding van de nationaal politieke opvoedingsinstituten van het Duitsche rijk, heeft Vrijdag op de Haagsche persconferentie een'voordracht gehouden over deze instellingen. Als voorbeeld er van heeft men het Grieksche gymnasium genomen, dat ten doel had zijn leer lingen in elk opzicht tot harmonische menschen te maken. Daarom wordt er op de instituten niet alleen geleerd, maar wordt er ook in elk ander opzicht aan de harmonische ontwikkeling van de leerlingen gewerkt. Zij wonen samen in internaten, wat een nuttige manier is gebleken om hen tot gemeenschapszin op te voeden, echter geenszins tot schade van de persoonlijkheid blijkt te strekken, integendeel. Het onderwijs, dat wordt gegeven is met ons mid delbaar onderwijs te vergelijken, met een eind examen, dat toegang geeft tot het hooger onderwijs. Bovendien wordt er zeer bijzondere aandacht ge wijd aan de lichamelijke en artistieke ontwikkeling. Naast stelselmatige lichaamsoefening (liohte athle- tiek, toestelturnen) wordt er veel aan sport (paard rijden, zwemmen, boksen, schermen, zeilen, ski- loopen enz.) gedaan, waarbij iedere leerling de kansen krijgt, die het best met zijn aanleg over eenstemmen. Ook van rfiuziek, teëkenen, boetsee rden, handenarbeid, zingen, schilderen wordt al naar den aanleg van de leerlingen werk gema'akt Door gemeenschappelijke wedstrijden en uitvoerin gen wordt de eerzucht der leerlingen gestimuleerd... Het leven in de internaten wordt afgewisseld door schoolreisjes, zoo mogelijk ook naar het buitenland. Hebben de leerlingen den-leeftijd van 1516 jaar bereikt dan gaan zij 's zomers 6 tot 8 weken naar het platteland om bij een boer te werken, resp. naar een mijn om in het ondrgrondsche bedrijf met het leven van de arbeiders kennis te maken. Ook dit heeft groote paedagogische waarde. De langdurige vacantie brengen de jongens in hun ouderlijk huis door, want men is er op ge steld, dat zij het contact met hun families niet ver liezen. De scholen gaan van den staat uit en ressortee ren onder het ministerie van Onderwijs. De leeraren zijn staatsambtenaren. Bij de toelating wordt een strenge selectie toegepast, naar aanleg en karak tereigenschappen, bovendien is een gezond en krachtig lichaam vereischt. Er is voor deze scholen veel liefhebberij, zoodat er dan ook gedurig vele cadidaten moeten worden afgewezen wegens .plaats gebrek. De kosten behoeven voor niemand een be zwaar te zijn, want de ouders betalen naar gelang van hun inkomen en als zij niet kunnen betalen zijii' er de noodige vrije plaatsen beschikbaar, zoo dat alle kinderen die bekwaam en geschikt zijn om opgenomen te worden dezelfde kans hebben. Iedere gouw van het Duitsche rijk heeft zijn eigen internaat, de kinderen blijven dus in hun eigen omgeving. De leeftijd waarop de jongens in de internaten komen is 10 jaar. Aangezien verschillende van de internaten in vroegere cadettenscholen zijn geves tigd meent men wel, dat men hier met een soort van militaire vooropleiding te doen heeft. 'Dit is echter niet juist. Voor den oorlog koos nog niet de helft van de pupillen het oficiersberoep, nu is het aantal uit den aard der zaak grooter, maar nog Al tijd gaan er oud-leerlingen van de internaten naar de hoogescholen om voor de ambtelijke loopbaan, een vrij* beroep en tot kunstenaar op geleid te wor den. De beroepskeuze is vólkomen vrij. Deze jumper (maat 42)' is gebreid van zechtgele imitatie angora wol. Benoodigdheden zijn: 250 gr. ml, pennen no. 3 en 12 knoopen. (Foto De Haas). RUG. We beginnen bij de rug en zette 84 st. op. We breien de boord 1 r. verdraaid. 1 a. 18 toeren hoog (aan den verkeerden kant wordt de averechte na tuurlijk verdraaid gebreid) en vervolgen dan met een pen recht, een pen averecht. Na 10 c.m. gebreid te hebben, meerderen we links, en rechts-elke 6de 'pen een steek, tot er 104 st. op de pen staan. Na toeren boven de boord kanten we voor het armsgat links en rechts 10 st- af (4-3-2-1) en breien dan nog 12 c.m. boven het armsgat. Achter wordt geen hals gebreid, dus kanten we de rug nu in zijn geheel af. VOORPAND. We beginnen met het linkervoorpand, zonder knoopsgaten, en zetten 60 st. op. Hiervan worden 10 st. gerekend voor de voorbies, waar de knoopen op komen en die net als de boord 1 r. verdr., la. ge breid wordt. We breien weer eerst een boord van I'S toeren en gaan dan over naar de gewone tricotsteek, telkens de 10 st. van de voorbies 1 r. verdr. 1 a, breiende. Als we 10 c.m. boven de boord hebben, 'meerderen we aan .den zijnaadkant elke 6de pen een steek, tot 60 st. Na 88 toeren boven de boord kanten we voor het armsgat 12 st. af. We hebben dan dus op de pen 48 st. plus 10 st. van de voorbies. We breien nu 6 c.m. en minderen dan in het midden van de pen 10 keer, dus 19 st. breien, 10 x 2 te zamen, weer 19 st. breien. We breien nu nog 6 c.m. verder, en kanten dan voor de hals eerst de 10 st. van de bies, en dan nog 5 x 2 st. af. Als het voorpand even hoog is als het achterpand, kanten we de schouder Het rechtervoorpand is een spiegelbeeld van het linker,maar hier komen knoopsgaten in. Het eerste knoopsgat komt in de boord, 6 toeren van het begin. Het komt 4 st. van den kant en is 3 .st. brèed. Met 14 toeren tusschenruimte komen er 10 knoops gaten in. MOUW. We beginnen aan den kop.en zetten 30 st. op. Nu meerderen we' links en rechts elke 3de pen een steek tot er 60 st.. op de pen staan, waarna we er links en rechts in een keer 12 st. bij opzetten. We minderen nu elke 4de pen tot er nog 70 st. op de pen staan en breien dan weer oen boord, als boven van 18 toeren. ZAKKEN. Zakken. Voor de zakken zetten we 26 st. op en breien tot de hoogte 11/4 vierkant bedraagt. Voor dé kleppen van de zakken zetten we 22 st. op, meer deren de 2de pen, de 4de pen en de 6de pen en rechts elk een steek. Dan nog 6 pennen breien en afkanten. Kraag. Voor de kraag,t die een pen recht, een pen averecht gebreid .wordt, zétten we 96 st. op en meerderen de tweede pen en de vierde pen telkens links en rechts een steek. Na 8 c.m. gebreid te heb ben kanten we strak af. Opmaak We strijken alle deelen, onder eep voch-. tigen doek goed glad, en stikken ze op de machine in elkaar De hoeken, die zich aan den kop van den mouw bevinden worden naar binnen gevouwen, zoodat we een mooien, vierkanten mouw krijgen, en ingestikt. De kraag, de zakken en de kleppen van de zakken worden naar binnen gevouwen en met de hand gezoomd. Daarna met de hand onzicht baar opgenaad. Tegen de voorbies, zoowel links als rechts, komt een zijden biesje aan den binnenkant tot het voorkomen van rekken. AFWEZIG met ingang van 4 AUGUSTUS A.S. tot 17 AUGUSTUS d.a.v. R. RUTTEN, OOK EEN ZONNEBAD. De groote speelweide van het Oosterpark te Amsterdam baadt in zonneschijn.-Toch is het niet overwarm, want er waait een frissche wind, die het al te felle van de zomerwarmte neutraliseert. De Amsterdammers van vele leeftijden genieten van het mooie weer. De geheele weide krioelt, in de eerste plaats natuurlijk van kinderen, maar er zijn ook heel wat volwassenen, die zich een paar uur aan de benauwde stadskameratmospheer ont trokken hpbben om zich in het'park te laten uit waaien. In de eerste plaats zijn daar de moeders met kinderen, die gekomen zijn met en zonder wagen tjes van allerlei vorm, maar allen met het noodige jeugdige gevolg. Sommigen hebben een handwerk meegenomen, anderen een boek en nu liggen ze in de meest verscheiden en de meest nonchalante houdingen op het gras, te lezen of te handwerken. Tusschenbeide roepen zij hun kinderen tot zich, om wat lekkers uit een zakje of een busje onder hen te distribueeren, of om hun een, standje te geven of hun te wijzen op hun plichten tegenover broertjes of zusjes. De kinderen kunnen aan het strand bijna niet meer genieten dan hier, in het stadspark. Er zijn er verschillende, die niets aan hebben dan een bad pak. Anderen kénnen de weelde van zulk een costuum niet en -dragen hun gewone stadsplunje. Maar zij vermaken zich niet minder, wat zij hebben een paar stokken meegebracht erf wat lappen en als je nu de stokken in den grond steekt, er de lappen over heen trekt en daaronder kruipt, dan moet je toch al heel weinig verbeeldingskracht heb ben om je niet te kunnen voorstellen dat je in de fijnste tent. ligt, die je ooit in Zandvoort of Sehe- vèningen kunt opbouwen! Een 'andere groep houdt zich bezig, met als dol len over elkaar heen te buitelen, zonder een be paald merkbaar doel, niaar ook zij amuseert zich kostelijk. Weer anderen trachten met zes of zeven „man" een elftal te formeeren. Kortom het is veen vroolijk, fleurig tafereel. Niet alleen zijn er talloos velen op het terrein, er staan ook heel wat kijkers omheen, of zij zitten op de banken langs de weide. Daar nadert nog een kijker. Het is een stevige, forsch gebouwde oude heer, ongetwijfeld een gepensionneerde, erg warm ge kleed in een zwart pak. Hij draagt bovenden een zwarte das en een zwarten gleufhoed. Hij heeft een stevigen stok in de rechter hand en een peukje sigaar bungelt in zijn linker mondhoek. Hij nadert het hekje en blijft er vlak voor staan het levendig tafereel op de speelweide met blijk baar welgevallen en misschien ook met 'n tikje jaloezie aanziend. Plotseling neemt hij een besluit. Hij gooit het eindje Sigaar weg stapt over het lage hekje heen en loopt ae weide een eind op. Hij zoekt een vrije plek, laat zijn stok in het gras vallen, gaat eenigszins moeizaam zitten en legt zijn hoed naast zich neer. Dan gaat hij ruggelings lang uit op den grond liggen en laat zich, de armen zoo ver mogelijk uitgestrekt, beschijnen door de weldoende zonnestralen. 'Hij sluit de oogen en geeft zich geheel over aan de zaligheid van het zonnebad. Wat drommel: heeft hij er geen recht op, als al die anderen? I Hij heeft gelijk. Alléén: wat zal hij het bar warm kragen in zijn dikke, 'zwarte pak. J. C. E. MEEUWENLAAN 2 IJM.0. TEL. 4810 HOUTMANSTRAAT4 IJMUIDEN ZEESTR.48 BEVERWJK TEL. 3234 Q*atntonuineHten<~ Beverwijksche Steenhouwerij N. J. GROOT Telef. 3138 - Munnikenweg 1 Prijzen scherp concurreerend Vraagt catalogus. jBesoeAt onie T-ooniaal HANDELSINSTITUUT JANSWEG 42 TELEF. 15568 - HAARLEM. Opleiding tot alle PRAKTIJK- EXAMENS LESSEN in Boekhouden Nederlandsch Fransch Duitsch Engelsch Spaansch Zweedsch Deensch Italiaansch Steno - Typen Opleiding voor Belasting- Consulent. Vraagt gratis Prospectus! UITSLUITEND GEDIPLO MEERDE KRACHTEN. „ZONDER MOEITE UW VACANTIE TEGEMOET" als U Uw rijwiel laat nazien door Rijwielhandel Cederstraat 53, IJmuiden-O. Opl. met spec, daarv. vervaard, gramofoonpl. Doorloopend aanvang nieuwe cursussen. v. d: in Sept. aanv. cursussen Prosp. op aanvr. O. Gracht 71 ZONDAG van 411 uur STEMMINGSMUZIEK. ASSENDELFT A.S. MAANDAG 4 AUGUSTUS Neemt nog heden een nummer a ï.60 bij HET IJMUIDENS GELUKSKANTOOR Hoofdagentschap LOTISICO. W. KETTING Wijk aan Zeeërweg No. 12 IJMUIDEN-OOST TELEFOON 4716 VROOM DREESMANN, BEVERWIJK, vragen lste VERKOOPSTER voor de afd. witgoed. Alleen zij die over prima vakkennis en goede ver koopkracht beschikken gelieven te solliciteren. Tevens kunnen voor dé diverse afdelingen AANKOMENDE VERKOOPSTERS geplaatst worden. Aanmelden: ingang Koningstraat, Beverwijk. De STOFZUIGER- en MOTORSPECIALIST is 't AANGEWEZEN ADRES, ook voor U WAAROM? Omdat deze firma speciaal is ingericht voor het wikkelen en repareeren van STOFZUIGERS ELECTROMOTOREN, TRANSFORMATOREN, DYNAMO'S enz. enz. ALLE REPARATIES ONDER GARANTIE. KENNEMERSTR. 21 SCHOTERWEG 57 16990 TELEFOON 17696 Ktuidbergerweg 51 SANTPOORT is van 4 t/m 9 AUGUSTUS de Verf- en Glashandel RATELSSTRAAT 20—22, IJMUIDEN-OOST. Steenhouwerij „Duinrust" Grafmonumenten in alle stijl. Marmer-, hard- en zandsteenwerken. Alle ontwerpen uit eigen atelier. Gladiolenlaan 29, BEVERWIJK UIT KENNEMERLAND ,13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij «oortiitbetaling) Te huur. RUIM BOVENHUIS. Vischstr. 11 rd. Huur billijk. J. Mooy, Pr. Hendrikstr. 56, IJm, Te koop PRIMA RADIO met pick-up en platen. Rijksstraatweg 8, Heemskerk. TE KOOP: 8 jonge konijnen m. hokken. Groot, Koekoekstraat 6, IJmuiden-O. NET KOSTHUIS gevr. geen be roeps, in kl. gezin omtr. Kenne- merlaan. Br. IJ 632 bur. v. d. blad TE KOOP: best onderh. bakfiets en 6 beste banden. A. J. Bax, Zui- derdorpstr. 15, Velsen. Gevr. fl. WERKMEISJE van 8.30 tot 3.30 uur in gez. v. 2 pers. Bre- deroodscheweg 89, Santpoort. KANOZEIL te koop, Snelliusstr. 77, IJmuiden. Mevrouw v. Iepenburg, Hoofdstr. 29, Santpoort, vraagt net 2DE MEISJE, tot 12 uur. B. z. a. net R.-K. MEISJE v. d. en n. voor hulp in de huish. Omtr. Santpoort-Haarlem. Brieven B 174 bur. van dit blad. Te koop: PHILIPS RADIO met luidspr. in g. staat Prijs f 15. Adres te vern. bur. van dit blad. Gevraagd MEISJE voor de och tenduren. Aanm. na 7 u. 's av. da Costalaan 19. Driehuis. in dit blad

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3