IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Be strijd in het Oosten: Vernietiging van Sovjetstrijdkrachten ten Oosten van Smolensk Moskou opnieuw gebombardeerd VICTORIE ra n 26e JAARGANG No. 232 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr, Houtstraat 93, Haarlem, Telefoon 10724. Bureau jjmuider Courant: Kennemerlaan 42, Dmulden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 3 'AUGUSTUS 1941 'Abonnementen per week 0.13y2, pe# maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0'70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Steeds méér gevangenen in de'Oekraïne en bij Smolensk -- Twee Sovjetregimenten in den Noordelijken sector vernietigd. Finnen veri jdelen tegenaanvallen der Sovjets In aanvulling op het Duitsche weermachtsbéricht van Maandag verneemt het DNB- van welingelichte miltaire zijde de volgende bijzonderheden: Aan het Oostelijke front stijgen bij de gevechten in de Oekraïne en ten Oogten van Smolensk het aantal gevangenen en de buit voortdurend. Ten Zuiden van Kiev, ten Westen van het Peipusmeer en Oostelijk van Smolensk zijn nog steeds sterke vijandelijke strijdkrachten omsingeld. Zij worden met den dag meer opeengedrongen. Het is voor het Duitsche commando zaak zooveel mogelijk vijande lijke strijdkrachten in te sluiten en te vernietigen. Het Sovjetcommando was van plan de opgedrongen Duitsche pantsertroepen op haar beurt te omsin gelen door sterke strijdkrachten tusschen deze wig gen en de daarachter opereerende Duitsche divisies te brengen. Deze poging tot splitsing der Duitsche legers en vernietiging der afzonderlijke deelen heeft tengevolge van de superieure Duitsche leiding ge leid tot de omsingeling der Sovjets. De Duitsche nng om de Sovjetafdeelingen is steeds onverbreke lijk gebleken. Zoo eindigen ook nu de gevechten ten Oosten van Smolensk tegen den vijand, die ingeslo ten is, met zijn vernietiging. Sedert .den grooten -vernietigingsslag bij Bialystoken Minsk is er nog geen enkele Sovjetafdeeling in geslaagd aan de eenmaal voltooide omsingeling te ontkomen. Het DNB deelt .verder mede: Door de stoutmoe dige daad van een troep pioniers zijn in de bosch- gebieden ten N.W. van het Peipusmeer twee Sovjet regimenten ingesloten en in de gevechten daarna vernietigd. Deze troep pioniers had opdracht langs den rand van een bosch een telefoonlijn te leggen naar de aangrenzende divisie. Daarbij verrasten Duitsche telegrafisten vijf Sovjetsoldaten in een stelling aan den boschrand en overweldigden ze. Uit het ter stond ingestelde verhoor der gevangenen bleek dat twee complete regimenten zich in het bosch hadden verborgen. De telegrafisten deelden het bericht via het voltooide deel van de telefoonleiding onmid- delijk aan hun divisie mee. Binnen twee uur was het bosch omsingeld. Gedeelten van de beide regi menten gaven zich over aan de Duitsche troepen, de rest werd in zware gevechten totaal vernietigd. De Duitsche afdeelïng artilex-ie heeft op 3 Augus tus ten Oosten van Smolensk een reeks veldstellin- gen en batterijen der Sovjets hevig bestookt. Toen verscheidene Sovjetbatterijen aan den strijd gingen deelnemen, werd de plaats dezer batterijen door meetinstrumenten vastgesteld en het vuur ook daar op gericht. In een moorddadig artilleriegevecht weijd de eene bolsjewistische vuurmond na de anderen tot zwijgen gebracht. Tenslotte bleek uit een géweldige ontploffing, dat groote voorraden munitie der Sovjetbatterijen, ge troffen waren. In het Zuiden van het Oostelijk front heeft een afdeeling Duitsche gevechtsvliegtnigen met succes een aanval gedaan op een lange marcheerende co lonne der Sovjets. Zonder door vliegers beschermd te worden, trokken langs een der wegqn colonnes gemotoriseerde afdeelïngen, groepen infanterie en een lange tros van met paarden bespannen boeren wagens. In bliksemsnellen duikvlucht lieten de Duitsche vliegtuigen hun bommen vallen. Vier steekvlammen rezen op uit de munitie- eh tank wagens. Door een panischen schrik aangegrepen,, trachtten de paarden»weg te komen, waardoor een ontontwarbaar kluwen ontstond. Op deze verwar ring van menschen en voertuigen wierpen de vol gende vliegtuigen hun bommen, waarna zij met schietwapens de naar alle zijden vluchtende bols jewisten achtervolgden en hun zeer bloedige ver liezen toebrachten. Toen de Duitsche soldaten de rest van het transport onderzochten, vonden zij duizenden gloeiende en smeltende glassplinters en flesschen. De lading der vernietigde colonne had bestaan uit z.g. Molotofseoctails, waarmede de Sov jet Duitsche pantserwagens hadden willen aan vallen. Het bezoek van de Westfaalschc en Nederrijnsche kunstenaars. Gasten van den Rijkscommissaris. 's-GRAVENHAGE, -4 Aug. De Westfaalsche en Nederrijnsche kunstenaars, die in verband met de tentoonstelling van hun werken in het Rijksmuseum te Amsterdam- hier te lande vertoeven, waren met Nederlandsche kunstenaars, die aan de laatste beide tentoonstellingen in Duitschland hebben deelgenomen, hedenmiddag de gasten van den Rijkscommissaris, rijksminister Seyss-Inquart, en van mevrouw Seyss- Inquart op het landgoed Clingendaal, waar hun een theepartij werd aangebodeni Mede waren als genoo- digden aanwezig prof. dr. J. Schrieke, secretaris generaal van het departement van justitie, prof. dr. Goedewagen, secr.-gen. van het departement van volksvoorlichting en kunsten, gep. luitenant-generaal H, A, Seyffardt, ,mr. Rost van T,onningen, president van de Nederlandsche Bank, de heer Voute, burge meester van Amsterdam, prof. Wehofsich en de heer van Maasdijk, resp. Duitsch en Nederlandsch voor zitter van de Nederlandgch-Duitsche Kuituurgemeen schap, ritmeester Schwebel, gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Zuid-Holland, dr. Schuon, Kreisleiter der N.S.D.A.P. en eenige hoofdambtenaren van het departement van volksvoorlichting en kun sten. Tijdens deze door de weersomstandigheden begun stigde tuinpartij voerde het uit twintig dames en heeren bestaande gezelschap der Nederlandsche ver- eeniging voor volksdansen, onder leiding van den heer H. R. Klijn uit Hilversum, een serie oud-Holland- sche dansen in Volendamsch cosctuum uit. Deze zeer karakteristieke dansen verhoogden in niet geringe mate de aantrekkelijkheid van het ge- bodene, vooral toen mevrouw Seyss-Inquart en ver scheidene hooge gasten aan eenige van deze aan Terpsichore gewijde kunst als partners van de „Volen- dammers" deelnamen. Namens de Duitsche kunstenaars en de overige gasten vertolkte de heer Schulze-Sölde, uit het West faalsche Söst, hun hartelijken dank. In het bijzonder schetst.e spreker hierbij de rol, die de vrouwen en meisjes vervullen in het maatschappelijke leven, dat zonder haar aanwezigheid doelloos zou zijn. Naast de genen, die thans aan dé fronten strijden voor een ge lukkige toekomst in Europa weten de kunstenaars hun plicht, te zorgen voor denoodige geestdrift. Spreker eindigde zijn dankwoord met de bede, dat de strijd niet zou worden neergelegd, voordat het ge schetste doel volledig zou zijn bereikt. Een rondwan deling door den sprookjesaehtigen .Japanschen tuin en het fraaie park van het landgoed vormde het slot v3n dezen schoonen namiddag. Des avonds vereenigden de Nederlandsche en Duit sche kunstenaars zich weder in het Kurhaus aan een maaltijd, die geen officieel karakter droeg. Dinsdagochtend vertrekken de Duitsche kunste naars naar hun haardsteden in het besef, dat hun be zoek in hooge mkte heeft bijgedragen tot' nieuwe ver sterking van de banden, die het Duitsche en het Ne derlandsche volk samenbinden in het groote Ger- Oaansche rijk. (A.N.P.) Een Duitsche afdeëling, die ten Zuiden van Kiev Sovjetstellingen verkende, heeft een bijzon der goede vangst gedaan. Op een moerasweg ver rasten de Duitschers een Sovjetauto die was blijven steken. Spoedig was de bemanning van de auto overweldigd. Onder de gevangenen bevond zich de adjudant der Sovjetbrigade, die in dit gebied opereerde. Bij dezen adjudant vond men waarde volle kaarten, waarop alle Sovjetstellingen aange- teekend stonden, aanteekeningen over sterkte en uitrusting der brigade en afschriften van talrijke regiments- en brigadebevelen. Aan de hand. van dit materiaal werd de brigade eenige uren later geheel ingesloten en in de daaropvolgende gevechten ver nietigd. RESULTATEN VAN HET DUITSCHE AFWEERGESCHUT. Naar het D.N.B. voorts verneemt hebben, de af- deelingen luchtafweergeschut, die bij de legeraf delingen zijn ingedeeld, bij den veldtocht in het Oosten met succes ingegrepen in den strijd te land. Een enkel regiment afweergeschut heeft in de eerste maand van den oorlog in het Oosten 128 Sovjet vliegtuigen neergeschoten. Bovendien werden langs het 600 kilometer lange opmarschtraject van de divisie, waarbij dit regiment was ingedeeld, 67 pantserwagens van het zwaarste kaliber en 5 pant serwagens vaar middelbaar kaliber vernield. Voorts werden 14 gepantserde versterkingen der Stalin- linie buiten gevecht gesteld. Ook vernietigde dit regiment verscheidene transporttreinen der Sovjets en 32 colonnes vrachtwagens. Het was herhaalde lijk in actie bij het verijdelen van aanvallen der Sovjetinfanterie. FINSCH COMMUNIQUé. HELSINKI, 4 Augustus (D.N.B.) ré- Officieel wordt medegedeeld: „Aan het Oostelijk front duurt de activiteit der wederzijdsche artillerie voort. De .vijand heeft op enkele plaatsen geprobeerd gewa pende verkenningen te houden, maar is terugge slagen. Voorts heeft hij door tegenaanvallen ge poogd op enkele plaatsen den opmarsch van onze troepen tegen te houden, maar zonder succes. Tij dens den opmarsch zijn achtergebleven omsingelde afdeelingen opgeruimd. De oorlogsbuit is de laat ste 24 uur zeer omvangrijk geweest en omvat tanks, stukken geschut, granaatwerpers, vrachtauto's enz. Tenminste twaalf vijandelijke pantserwagens zijn vernietigd. Een groot aantal gevangenen is ge maakt. Ten Noorden van het\Ladogameer is even eens een omsingelde troep opgeruimd, waarbij de vijand 200 gesneuvelden moest achterlaten. Ten Noordoosten van het Ladogameer poogde de vijand een tegenaanval te doen, maar werd- afgeslagen en verloor meer dan 100 man aan gesneuvelden en tal van wapenen". Mislukte aanval van Britsche vlieg tuigen op het bezette gebied. Het D.N.B. meldt: In den voormiddag van den 4en Augustus hebben Britsche gevechtsvliegtuigen onder bescherming van dichten mist en laag han gende wolken getracht het bezette gebied aan het Kanaal binnen te dringen. Het Duitsche luchtaf weergeschut heeft de Britsche toestellen genood zaakt om te keeren, zonder in de gelegenheid te zijn geweest bommen te laten vallen. Eenige Britsche vliegtuigen, die zich' gisteren op groote hoogte voor de Noorsche kust vex-toonden, werden onverwijld door een Duitsche patx-ouille- vaai-tuig onder vuur genomen. De Engelschen trachtten zich aan het vuur 'te onttrekken, doch twee Hurricanes werden neergehaald. Een Britéche vlieger, die uit zijn in brand geraakt vliegtuig sprong, werd door de bemanning van hêt vaartuig gevangen genomen. Doodvonnissen in Kroatië. Bomaanval op miliciens van de Oestadsja. Uit Agx-am meldt het D.N.B.: Officieel wex'd Maan dagavond bekend gemaakt: Maandagmiddag heeft een bende, die zich achter hagen in de Poxnjaningasse had verborgen, vier bommen geworpen naar een afdeeling der Oestads- ja-militie bestaande uit studenten. Daardoor zijn 28 miliciens gewond. Ter plaatse zijn vier daders gearresteerd, die tex-stond standrechtelijk ter dood werden veroordeeld. Bovendien zijn 98 Joden en communisten als medewerkers en geestelijke va ders van deze daad eveneens ter dood veroordeeld. De doodvonnissen zijn reeds ten uitvoer gelegd. SPAANSCH BALLONVAARDER VERONGELUKT. MADRID, 4 Augustus. De onder den naam kapitein Puig bekende Spaansche. ballonvaarder Jose Puig Rocafox-d is bij een demonstratie ter ge legenheid van een volksfeest in de stad Puig (Bar celona) van een hoogte van 700 meter gevallen. Hangend aan een hand liet kapitein Puig zich door de ballon meetrekken, terwijl hij met de andere hand de reusachtige menigte toeschouwers toe wuifde. Toen hij, op vrij groote hoogte gekomen zich op zijn trapeze wilde zwaaien, begaven hem zijn krachten en stortte hij omlaag. (D.N.B.) Frankrijk overweegt diplomatieke stappen te Washington. VICHY, 4 Augustus. Naar in welingelichte kringen alhier verluidt, is de Fransche regeering voornemens langs diplomatieken weg te antwoorden op de persverklaring van den Amerikaanschen ondei'staatssecretaris Summer Welles, waarin hij twijfelde aan het vaste besluit van Frankrijk tot verdediging van zijn koloniën onder alle omstan digheden. (D.N.B.) Dit is Eily van Lenx, die weliswaar geen recht heeft den titel „architect" te voeren, doch die toch over een buitengewoon bouwtalent beschikt. Al is het kasteel maar van zand, het ziet er niet minder indrukwekkend en solide uit en Elly won er dan ook den eersten prijs mee op de wedstrijden die de V. V. V. te Zandvoort had georganiseerd. (Foto De Haas) De ruïne van een bolsjewistische pantserafdeeling, welke door een Stuka-bom vernietigd werd. (Foto Orbis, Holland) DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht De luchtaanvallen op Engelsch gebied UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 4 Augustus. (D. N. B.). Het opperbevel van de weermacht maakt bekend „Op den omsingelingsvleugel in de Oekraïne hebben snelle Duitsche en Hon- gaarsche afdeelingen belangrijke spoorwegverbindingen van den vijand af gesneden. De massa van de Oostelijk van Smolensk ingesloten strijdkrachten der Sovjet-weermacht is thans .vernietigd. De rest gaat de ontbinding tegemoet. Gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den afgsloopen nacht ravitailleerings- en bewapeningsbedrijven in Moskou en een belangrijk verkeersknooppunt in het brongebied van de Duna. In den strijd tegen Groot-Brittannië wai'en doeltreffende aanvallen van het luchtwapen overdag gericht op spoorwegemplacementen aan de Zuidoostkust van Engeland. Bij de Faröreilanden werd een vrachtschip van 1200 brt. tot zinken gebracht. In den afgeloopen nacht bestookten gevechtsvliegtuigen militaire werken in verschillende havensteden aan de Schotsche en Engelsche Oostkust, o.a. in Huil', met bommen van zwaar kaliber.. Er ontstonden groote branden. In- de Middellands'che Zee plaatsten Duitsche én Italiaansche duikbommen werpers op 2 Augustus ten Noordwesten van Mersa-Matroeh 'voltreffers van bommen op twee Britsche torpedojagers. Andere luchtaanvallen waren gericht op pakhuizen en luchtdoelstellingen van den vijand bij Tobroek. In lucht gevechten werden vier Britsche jagers neergeschoten. Duitsche gevechtsvlieg tuigen vielen vannacht militaire inrichtingen aan het Suezkanaal aan. De vijand liet in den nacht van 3 op 4 Augustus een gering aantal brisant- en brandbommen vallen op Noordwest- en West-Duitschland. Er ontstond noch schade aan militaire werken noch aan bedrijven die voor de oorlogvoering van belang zijn. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten drie van de aanvallende Britsche toestellen omlaag." Duitschland wint voor Europa op alle fronten IJMUIDEN Aantal aangeslagenen in de Rijks* inkomstenbelasting gestegen. Uit het\ overzicht van het'aantal aangeslage nen in de Rijksinkomstenbelasting ovér de be lastingjaren 1936/1937 tot en met 1939/1940 blijkt, dat zoowel het aantal aangeslagenen als het totaal hunner inkomens in deze jaren steeds gestegen is. De hiei-bij afgedrukte staat toont aan; dat de stijging in deze vier jaren, wat het aantal betreft bijna 20 pet en wat het totaal der zuivere inkomens betreft ruim 20 pet. bë- draag. t Bij een vergelijking tusschen de cijfers der laat ste twee belastingjax-en blijkt, dat er een stijging was bij vrijwel alle groepen. Alleen de groep van f 3000f 3500 vertoont een geringe daling, nl. van 344 met f 1.103.198 zuiver inkomen tot 320 met f 1.028.590; de groep van f 4000f 4500 laat weinig verandering zien: 126 aangeslagenen met een in komen van f 532.348 in 1938—1939, 127 aangesla genen met een inkomen van f 535.692 in 1939/1940. Bij een vergeijking tussohen de belastingjaren 19361937 en 19391940 zien we o.a. het vol gende: Terwijl de groep van f 4500—f 5000, vooral wat het inkomen beti-eft, een flinke stijging (25 pet.) vertoont, is de stijging van de groepen der hoo- gex-e inkomens vx-ij normaal. De groep van f 8000 en hooger maakte echter een flinken spxmng. Bij een algemeene stijging van 20 pet. sedert 1936/1937 steeg deze groep, 'wat het aantal aangeslagenen betreft met 50 pet., wat het totaal der inSbmens betreft met 62 pet. Ook bij de lagere inkomens, (de groepen van f 800 tot f 2000) zien wij een stijging van het aan tal aangeslagenen die, ofschoon slechts weinig, bo ven het gemiddelde der algeheele stijging uitgaat, nl. van 22 pet. Het totaal der zuivere ïnkoxnens van deze groepen steeg echter slechts met 13^ pet., waaruit blijkt, dat het gemiddelde inkomen der aangeslagenen met een zuiver inkomen tusschen f 800 en f 2000 daalde en wel van f 1465 op f 1355. Het aantal aangeslagenen met een z.i. boven f 4000 steeg in de laatste vier belastingjaren van 394 op 495, het totaal hunner inkomens van f 2803461 op f 3865217, een stijging dus van 26 pet. wat het aantal en van 38 pet. wat het z.i. betreft. Het gemiddelde inkomen dezer aangeslage nen steeg van f 7120 op f 7800, We zien dus bij de gx-oepen der lage inkomens een daling £>ij de groepen der hooge inkomens een stij ging van het gemiddelde inkomen. Voorts leert het overzicht ons, dat de 76 aangeslagenen met een in komen van f. 8000 en hooger een totaal inkomen hebben dat tweemaal zoo gróót is als dat van de 733 aangeslagenen van de laagste groep (van f 800 tot f 1000). Opmerkenswaai-d is verder nog de groote stijging van .het aantal aangeslagenen in de laatste vier ja ren, vergeleken bij de stijging van het zielental. Eerstgenoemde stijging bedroeg zooals wij reeds hebben opgemerkt bijna 20 pet., het zielental steeg van 45916 op 1 Januari 1937 tot 48730 op -1 Januari 1940 of slechts met 6 pet. Overzicht van het aantal aangeslagenen en het zuiver inkomen der belastingplichtigen in de Rijks- inkomstenbelastïng over de belastingjaren 1936/1937 tot en met 1939/1940. De misdaad te Oirschot opgehelderd Jongeman meldt zich bij de^politie. MIDDELBURG, 4 Augustus. Te Middelburg vervoegde "Zich Maandagmiddag aan het politie- bimeau de 23-jarige kantoorbediende F. P. de K. uil Goes, die, gekomen in de gang van het bux-eau, het bewustzijn verloor. Toen hij bijkwam, zeide hij in de ochtendbladen gelezen te hebben, dat mej. Leurs uit- Oirschot ovexTeden was en dat hij de dader was van de gepleegde misdaad. De vervangende commissax-is van politie, de heer R. A. Avïnk, heeft De K. toen ondervraagd en deze deelde mede als militair te Oirschot te hebben gelegen en met het slachtoffer V/2 jaar verloofd te zijn geweest. Toen De K. na de demobilisatie in Goes terugkeerde, gaf mej. L. haar liefde, volgens den dader aan anderen en zou zij binnenkort met een weduwnaar in het huwelijk treden. Bij De K. was de liefde voor het meisje nog niet bekoeld en hij begaf zich Vrijdagmiddag met den trein naar Tilburg en van daar per rijwiel naar Oirschot. Daar ontmoette hij mej. L. met haar aanstaanden,man en zij spraken af elkaar Zondagmorgen bij den Spoordonkscheweg te ontmoeten. Dit geschiedde en daarbij kwam het tot een twist tusschen de jonge inenschen. Volgens De K. heeft hij toen een klap van het slachtoffer in het gelaat gekregen, waarna hij een op den weg liggend voorwerp, waarvan hij zelf niet weet of het van hout of van metaal was, heeft opgepakt en daarmede het meisje op het hoofd heeft geslagen, waardoor deze hevig bloedend werd verwond. Bei den zijn toen van de plaats van samenkomst ge vlucht en De K. heeft, zoóals gezegd, eex-st uit de coxxranten den droevigen afloop van het gebeurde gelezen. De vervangende commissaris van politie stelde zich met het parket in Den Bosch in verbinding en de aangehoudene zal naar Oirschot worden over gebracht en ter beschikking worden gesteld van de marechaussee die de zaak in onderzoek heeft. (ANP) EXAMENS HOOFDACTE. HaaxTem, 4 Augustus. Opgekomen 8 candidaten voor A en B. Geslaagd voor de geheele acte: W. J. Pennekamp, Amsterdam; mej. A. M. Eikens, Am sterdam; mej. G. J. Visser te Bergën; de heer C. Heins te Amsterdam en de heer J. B. Warmerdam te Heemstede. Geslaagd voor A, de heer G. Admiraal, Amster dam. Belastingjaar 1936-1937 Belastingjaar 1937-1938 Belastingjaar 1938-1939 Belastingjaar 1939-1940 Getal aan geslagenen Getal aan geslagenen èg cg Zuiver inkomen Zuiver inkomer Zuiver inkomer en I Zuiver inkomer a g -H öo S 8) Zuiver inkomer 800 tot f 1.000 733 647.646 769 632.933 928 825.826 10|44 928.809 1.000 1.200 1051 1.135.388 1080 1.172.936 1142 1.241.223 1203 1.305.253 1.200 1-400 1395 1.802.723 1516 1.960.802 1590 2.080.693 1771 2.290.183 1.400 1.600 1320 1.964.512 1305 1.944.001 ft 2.135.894 1440 2.147.133 1.600 1.800 816 1.375.690 852 1.434.647 1.725.490 1117 1.888.235 1.800 2.000 602 1.132.489 595 1.119.461 601 1.132.009 638 1.202.409 2.000 3.000 1336 3.190.305 1327 3477.240 1388 3.316.200 1465 3.513.176 3.000 3.500 275 882.529 279 896.313 344 1.103.198 .320 1.028.590 3.500 4.000 182 671.545 183 680.742 195 722.379 218 811.731 4.000 4.500 99 418.257 115 484.514 126 532.348 127 535.692 4.500 5.000 83 390.648 66 310.772 61 287.375 76 359.837 5.V/00 6.000 73 398.634 64 347.530 83 452.331 90 488.184 6.000 7.000 33 211.118 49 316.971 48 310.400 59 381.634 7.000 8.000 30 224.026 28 210.345 27 201969 29 215.652 8.000 en hooger 76 1.160.778 75 1.161.753 95 1.526.534 114 1.848.218 Totaal - 8104 15.606.288 8303 15.900.960 9083 17.563.880 9711 18.980.736

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1