CASTRICUM VRIJWIL! filtEGIOEN Feestelijk slot van den Sportdag. Nieuw clubhuis in gebruik genomen. Zooals langzamerhand de jaarlijksehe sportdag can „De Kennemers" een traditioneele gebeurtenis is geworden, is ook de prijsuitreiking tot een tra ditie geworden hi de groote roodzwartenfamilie. Het besluit van den sportdag is immer een prettigen avond geweest en het is dan ook- geen wonder, dat een Kennemerlid niet graag dit feestelijke slot overslaat. De voorzitter, de heer M. Lindner, kon dan ook gisteravond in café „Oud Meerensteyn'' een groot aantal leden een hartelijk welkom toe roepen op deze vijfde prijsuitreiking en wees er daarbij op dat dit de eerste bijeenkomst in het nieuwe clubhuis is. Spr. wijdde hieraan eenige woorden en hoopte, dat de heer en mevrouw A. J. Burger dezelfde medewerking zouden krijgen als van de vroegere clubhuishouders. Op verzoek van den voorzitter onthulde hierna de heer Burger de prijzenkast, waarmee het nieuwe clubhuis officieel in gebruik was genomen. Voorts herinnerde spr. aan den prachtig ge slaagden sportdag, waar uitnemende prestaties zijn verricht. Ondanks de buitengewoon felle onderlinge strijd is deze dag in groote sportiviteit verloopen en heerschte er de gezellige sfeer, die dit evenement steeds kenmerkte. Het wa^ voor het bestuur een verblijdend teeken, dat er weer een nieuwe „Ken- remers-kampïoen 1941" was omdat zij hierin het bewijs ziet, dat de leden zich serieus op dezen dag voorbereiden. Een compliment komt toe aan M. Berghuis, den kampioen van 1940, voor de wijze, waarop hij zijn titel verdedigt. Eerst op het laatste nummer slaagde Jan Verbeek erin definitief op het clubkampioenschap beslag te leggen. Dank bracht spr. aan de B.G.V. „Turnlust", juryleden, Commis sie van Vier en alle anderen, die ook maar op eenigerlei wijze aan het slagen van dezen dag had den medegewerkt. Ook de vele schenkers van de prijzen hadden een woord van dank in ontvangst te nemen. Vervolgens reikte de voorzitter met voor iederen winnaar een apart woord van gelukwensch de prij zen, die uit bekers, medailles en fraaie kunstvoor werpen bestonden, uit. Aan het slot van de prijs uitreiking werd de kampioen 1941 J. Verbeek op hartelijke wijze voor zijn buitengewone prestaties gehuldigd. Onder daverend applaus overhandigde de voorzitter hem den Meyran-wisselbeker, die nog nooit tweemaal door een 'lid gewonnen is. Spr. wenschte hem toe, .dat hij op den zesden sportdag zijn titel zou kunnen verdedigen om het kampioen schap te prolongeeren. Behalve de beker ontving de kampioen nog tal van andere prijzen. Na nogmaals allen dank betuigd te hebben be hoorde het officieele gedeelte tot het verleden. Nog geruimen tijd bleef men hierna gezellig bijeen. Het postkantoor en de draverij. In verband met de jaarlijksehe kortebaandraverij op de Breestraat is het postkantoor Donderdag middag a.s. van 1 uur af gesloten. Het is alleen geopend voor telefoon en telegraaf. De tweede post bestelling wordt niet uitgevoerd. SPORTSUCCESSEN. Tijdens de Zaterdag- en Zondagmiddag te Hilversum gehouden draverijen wist het Beverwijksche paard Douglas H ondanks een slechte start in de heerrijders- course over 2000 meter de eerste plaats te bezetten. Deze afstand werd afgelegd in 3 min. 7.2 sec., kilometertijd 1.33.6. Berijder was de heer A. Blom Hzn., alhier. Zondagmiddag bezette Douglas in de prijzendraverij 3e en 4e klasse om den Anemoon-prijs uit een veld van 9 paarden de zesde plaats. In den Hortensiaprijs, een korte baandraverij over maximum 800 nieter, plaatste Douglas zich in de finale. Spoedig verviel hij echter in fouten, waardoor de vierde plaats ingenomen werd. Niettemin succesvolle dagen voor de Beverwijksche stal. De Beverwijksche wielrener A. Kuilman nam Zondag bij de nieuwelingen deel aan de.ronde van Leeuwarden. Uit een groot aantal deelnemers werd Kuilman tweede. Is hier iets van u bij? Aan het politieburaeu zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen en dieren: Gevonden: kano, kindermanteltje, notitieboekje, zweepi damesportemonnaie, twee badpakjes met emmertjes enz., gewicht van vijf ons, dameshandschoen, pet. Verloren: gabardine jongensregenjasje, kanarie, porte feuille met^ inhoud, ring met dfie sleutels, roode gevloch ten ceintuur, persoonsbewijs, zilveren kettinkje met me daillon, portefeuille met inhoud, zwarte hond, ongev. V/t jaar oud, soort keeshond, rubber kinderlaarsje, dames polshorloge met nikkelen armband, identiteitsbewijs en bewijs van de Hoogovens, verzilverde damesarmband, portemonnaie met inhoud, kinderlaarsje, loonzakje van de Ver. Blikïabriek met inhoud. Uit het politierapport. De politie maakte proces-verbaal op tegen een persoon terzake het niet kunnen toonen van een identiteitsbewijs. Voorts worden vier personen ver- baliseerd voor het linies passeeren van een ver keersheuvel. Verder werd proces-verbaal opgemaakt tegen een vijftal personen wegens een overtreding van de Verduisteringsverordening. D.E.M.-ORGAAN „KOP HOOG". Het officieel orgaan van, de R.K. Sportvereeniging „D.E.M." „Kop Hoog" is ditmaal weer zeer lezens waardig. Alle aangesloten afdeelingen hebben aan dit blad medegewerkt. Voorts noemen we het Dagboek van Johnny Blansjiebloe en een gedichtje van Oscar. Bovendien is een nieuwe rubriek ge opend, welke uitsluitend mededeelingen zal be vatten over de nieuwe revue. Wat de tuinders kregen. VEREENIGDE VEILINGEN „KENNEIYIERLAND' EN „VRIJE VEILING". Postelein per K.G. 12. Sla per 100 krop l\'24. Andijvie per K.G. 810. Rabarber per K.G. 810. Selderij per bos 24. Wortelen per bos 6. Peterselie per bos 24. Tomaten per K.G. 1418. Prei per K.G. 2428. Waspeen per K.G. 8. Bloemkool I per st ku8.4011. Idem II per stuk 36. Komkommmers I per stuk 812. Idem II per stuk 47. Snïjboonen per K.G. 18., Dubb. boonen per K.G. 18. Spercieboonen z.. dr. per K.G. 25. Idem m. dr. per K.G. 25. Tuinboonen per K.G. 51/27. Aardbeien (rijp) per K.G. 16. Rijp per K.G. 116. Roode bessen per K.G. 68. Druiven per K.G. 1.201.22. Bieten per K.G. 4^—7. De 3000 M. tj^dens de harddraverij. AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 4 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Een schot viel. en bijprogramma, 8 uur. WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Een schot viel...." en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. DINSDAG 4 AUGUSTUS. Bioscoop De Pont: „Zoölogica", 8 uur. Rex Theater: „Ich kenn' dich nicht und liebe Dich", 8 uur. Thalia Theater: „Een huwelijk op afbetaling", 8 uur. WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Bioscoop De Pdnt: „Zoölogica", 8 uur. Rex Theater: „Ich kenn' dich nicht und liebe Dich", 8 uur. Thalia Theater: „Een huwelijk op afbetaling", 8 uur. 3 AGENDA TE HAARLEM. Heden DINSDAG 4 AUGUSTUS. Groote Kerk: Orgelbespeling ®n 89 uur. Frans Hals Theater: „Droom van een winter nacht", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Alles yoor de firma", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Op Manoeuvre", 2, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „De Schandvlek", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. WOENSDAG 6 AUGUSTUS. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. In het parcours van den loop over 3000 meter, die tusschen den eersten en tweeden omloop van de kortebaandraverij op Donderdag a.s. gehouden zal worden, komt vermoedelijk een wijziging. Wat de deelneming betreft is het succes van dezen loop reeds verzekerd, daar nu al 16 athleten staan in geschreven. De inschrijving staat nog open- bij den heer D. Burger, Breestraat 86. Tweekamp tusschen D. E. M. en Holland. Op de Zondagen 10 en 17 Augustus wordt duel- meet gehouden tusschen „Holland" en de AJhletiek- afdeeling van de R.K. Sportvereeniging „D.E.M." Het geheele Olympisch programma, uitgezonderd de 10.000 meter en de marathonloop, zal verwqrkt wor den, zoowel voor A- als B-klassers. Een der dagen van den tweekamp wordt op het D.C.M.-terrein ge houden en wel op 17 Augustus. Deze afdeeling van D.E.M. onderging door de aansluiting van de athletiekafdeeling van het vroe gere Kruisvaartcohort St. Lodewijk te Wijk aan Zee een belangrijke uitbreiding. Ook een drietal athleten van Geel-Zwart in 't Zand sloten zich bij D.E.M. aan. JAC. DOES VERLAAT „D.E.M." De rechtsback van D.E.M., Jac. Does, heeft over schrijving aangevraagd naar H.R.C. te Den Hel-, der. ,,'t Karpertje" ving 512 visscken. Een recorddag. Wanneer de leden van het Vischcollege 't Karpertje in clubverband wedstrijd gaan visschen, dan zijn zij reeds voor dagen dauw uit de veeren. Bij het clubhuis aan den Alkmaarscheweg heerschte dan ook 's morgens al vóór ;vijf uur een gezellige drukte. Kwinkslagen vliegen heen en weer en ook tijdens het fietstochtje, dat "ditmaal naar Akersloot ging, was de stemming opgewekt. De vangsten van den laatsien tijd vornen natuur lijk de gesprekken en mocht u aUes gelooven wat de visschers vertellen, dan zou er vrijwel geep visch meer in het water te vinden zijn. Na aankomst aan het Noordhollandsch Kanaal maakt de hoofd controleur uit aan welken kant er gevischt wordt. Spoedig klinkt dan het beginsignaal. Twee en dertig leden leggen in en 64 oogen turen naar de capriloen van de dobbertjes. Zou het vandaag gaan of niet gaan? Het belooft echter een uitstekende vangst te wórden, want nauwelijks na het signaal heeft de heer J. Maenhout het eerste visch je uit het natte element op het droge gehaald. Hij sleept hiermee direct al een sprijsje in de wacht voor de eerst- gevangen visch. J. Straat is no. 2. De controleurs J. Beentjes en R. van Aalst, krijgen nu druk werk aan den winkel ,want binnen korten tijd hebben alle leden al één of meerdere waterbewoners verschalkt. J. Aafjes is de eerste die een brasem op het droge haalt. De vangst wordt met de minuut beter. Een span nende strijd om de punten wordt gevoerd door de heeren J. Aafjes, J. Goed, J. W. Kloos en J. H. Paauw. De controleurs hebben handenvol werk om deze „vischinvasie" in punten vast te leggen. Het was eigenlijk inleggen en ophalen. Toen het eind signaal klonk waren de netjes van vrijwel iederen deelnemers tot berstens toe gevuld. In totaal werden 512 visschen door 3.2* leden gevangen, hetgeen een gemiddelde is van 16 per lid. De matador van dezen succesvollen ochtend was de heer J. Aafjes, die niet minder dan 71 stuks aan de haak sloeg. Hierbij waren tien brasems. Deze brasemspecialist had bij de prijsuitreiking in het clubhuis een apart woord van gelukwensch van den voorzitter in ontvangst te nemen. Loop der bevolking. Ingekomen: P. van Santen, zonder béro'ep. van Buren, Ro- merkerkweg 56a inw.; L. M. van der Vegt, leer] verpl., van Castriqum, Duinwijklaan 38 inw.; C Druyven, clectr. lasscher, van Velsen, Alkmaahsche weg 94; Tr. Snoerwang, zonder beroep, van Den Helder, Populierenlaan 33 inw.; J. M. Swaager, timmerman, van Velsen, Noorderwijkweg 17; L. Lolkema, politieklerk, van Weststellingwerf, Duin wijklaan 31 inw.; M. E. Hendriks, matroos, vap Uitgeest, Eenhoornlaan 11: J. B. Plooy, metaallas- scher, van Velsen, Tulpenlaaa 29; K. K. L. Heyke, levensmiddelenhandelaar, van Zaandam, Laan van Kanaan 53; B. J. Janse, leerl. stuurman, van Am sterdam, Groenelaan 63 inw.; KI. Visser, zonder beroep, van Den Helder, Koningstraat 25 inw.; A. Koomen, sigarenmaker, van Haarlem, Relweg 51 inw.;.J. Stipsen, zonder beroep, van Rotterdam, Relweg 51; Th. M. vall der Valk, zonder beroep, van Zandvoort, Alkm. weg 348; B. K. Uiling, zonder be roep, van Amsterdam, Zeestraat 120j P. Dekker geb. van Lier, zonder beroep, van Velsen, Gr. Hout weg 89; H. D. P. Koene, haiidelsreizger, van Zaan dijk, Laan van Kanaan 1; A. Gordijn, geb. van Dorth, zonder ber., van Sliedrecht, Duinwijklaan 19; R M. J. van Haeff, zonder beroep, van Venray, Parklaan 3; D. Th. Dekker, zonder beroep, van Velsen, Gr. Houtweg 89; S. Nanninga, stuurman, van Groningen, Wijkermeerweg 45; S. C. Weterings, zonder beroep, van Gemert, Creutzberglaan 90; A. M. Houtenbos, zonder beróep, van HeUoo, Creutz berglaan 82; Fr. van de Kant, werkbaas, van Velsen, Corn. Maters weg 68; J. W. P. Spruyt, zonder be roep, van 's-GVavenhage, Peperstraat 17; J. E.. Maghielse, zonder beroep, van Zaandam, C. H. Moensstraat 2d.; J. G. Kooy, zonder beroep, van Amsterdam, Wijkermeerweg 117; S. Schaaf geb. Pietersma, zonder ber., van Smallingerland, Aca cialaan 52; G. van Eijbergen, hulp in de huishou ding, van Hellevoetsluis, Beecksanglaan 11; P. J. Regoort, fabrieksarbeider, van Haarlem, Baan- straat 40; H. M. Huncker, dienstbode, van Heems kerk, Breestraat 122; J. H. Eccen, adm. employé v. Leer, van Velsen, Gladiolenlaan 1; J. P. A. Bersee, los arbeider, van Velsen, Duinwijklaan 55. Vertrokken: L. F. Zoontjes, zonder beroep, naar Velsen, Rijksweg 250; KL van Leeuwen, zonder beroep, naar Velsen, Rijkswég 250. Marktprijzen en besommingen. Tarbot f4,50—14,10; Tongen f4,90—f2,00; Steur f3,—, alles per K.G.; Gr. griet f 165; Middel griet f160; KI. griet f 105; Zetschol f 104—f 03; KI. schol le s. f98—f74; KI. schol 2e s. f68—f43; Pufschol f 18—f12; KI. schol f33—f28; Pie terman f98—£81; Muilen f48—f43; Gr. bot f60—£50; KI bot £20; Horsmakreel f 16,50—f 15; Wijting £46—£42; KI. scharren f26—£23; Fufschar f10—f6; Middelpoonen f98; KI. Poonen le s. £82—f73; KI. poonen 2e s. £46—f43; Poontjes £29—£25; Gr. gullen f130—£98; KI. gullen £110— £80; KI. makreel £68—f57, alles per 50 K.G.; Rog f37—£30 per hoop. Trawlers: IJM 432, De Raaf, f2730; IJM 129, Chamrok, f 3490; IJM 417, Erika 7, f2110; IJM 252, Sumatra, f4350; IJM 70, iZeehond, f 2560; IJM 111, Olympia, f 4990; IJM 86, Rijnstroom, f 3700; IJM 22.'Ita, f3940; IJM 118, Beatrice, f 4810. Kotters: IJM 221 f2340; IJM 203 1330; TE*C 29 f2270. Logers: KW»122 f 1940; KW 13 f 1460; KW 52 690; KW 175 £180; KW 47 £1510; KW 173 £1270; SCH 159 f 1380; SCH 242 f320; SCH 245 900; SCH 496 f 960; SCH 201 f1510; SCH 9 f1180; SCH 223 f 650; SCH 73 f3970; SCH 243 650.. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 5 OP 6 AUGUSTUS 1941 van 21.25 tot 6.0/ Maan op 6 Augustus onder 515 Maan op 6 Augustus op 20.40 Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte Duitsch L.O. inej. A. Groot te IJmuiden-Oost. Uitbreiding der vissclierij. De mötorloggers VL 53 en VL 211 zijn naai* hier gesleept om voor de visscherij te worden gereed gemaakt. AANRIJDING. Zondagmiddag reed mej. S. per rijwiel in de Platanenstraat, vanwaar zij den Groenenweg in wilde slaan. Bij het draaien werd zij geraakt door den generator van een haar achterop rijdenden Stormvogelbus. Zij sloeg van de fiets en bleef be wusteloos liggen. Dr. Oosterwijk was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. De vrouw bleek een zeer diepe kniewond en een minder ern stige wond aan het achterhoofd te hebben be komen; zij werd per auto van -E.H.B.O. naar haar woning in de van Speijkstraat vervoerd. Personalia. Mej. J. van Putten te Haarlem, die een paar jaar tijdelijk onderwijzeres aan de Emmaschool der Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs is geweest, is met ingang van I September in vasten dienst be noemd aan de Julianaschool derzelfde vereeniging. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. De medische afdeeling van het Duitsche leger bewijst ook haar diensten aan de boerenbevolking van de overwonnen Sovjet-gebieden. v (Foto Orbis, Holland) Bekendmaking inzake winkel sluiting. B. en W. van Velsen brengen ter kennis, dat voor een ieder gedurende drie maanden, op de secretarie dezer gemeente ter lezing is nedergelegd een be sluit van den Gemeenteraad d.d. 1 Juli 1941 (goed gekeurd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart bij zijn besluit van 21 Juli 1941) tot wijziging der Verordening op de Winkelsluiting, houdende een verbod om een slagerswinkel voor het publiek ge opend te hebben op Maandag na des namiddags 1 uur en een manufacturen-, mode- of meubelzaak op Maandag vóór des namidddags 1 uur. Bovengenoemd besluit treedt in werking op den derden dag na dien dezer afkondiging. HINDERWET. B. en W. der gemeente Velsen brengen ter kennis, dat door hen de beslissing is verdaagd op het ver zoek van W. van Heijst te Velsen, om vergunning tot het wijzigen en uitbreiden van het machinale timmerbedrijf op/in het perceel plaatselijk bekend Driehuizerkérkweg 75 A, op grond van de omstan digheid, dat het onderzoek nog niet zoover is ge vorderd, dat daaromtrent thans reeds een oordeel kan worden gevormd. Plaatsing van landarbeiders voor ontginningswerken. Alleen vla de Arbeidsbeurs. De leider van het Arbeidsbureau te IJmuiden schrijft ons: n den lupp van Augustus en September zullen in den Noord-Oost polder de ontginnings- en land- bouwwerkzaamheden beginnen, waarvoor vele ar beidskrachten noodig zullen zijn. De plaatsing van deze arbeidskrachten, uitsluitend landarbeiders, die met den akkerbouw bekend zijn, zal slechts moge lijk zijn door de gewestelijke arbeidsbureaux en de bijkantoren, "voor de gemeente Velsen gevestigd Casembrootstraat 58 te IJmuiden-Oost. Buiten de arbeidsbureaux om wordt geen personeel aange nomen. Gegadigden moeten zich dus tot deze bu reaux wenden, waar zij volledig kunnen worden ingelicht omtrent de arbeidsvoorwaarden, de huis vesting, de te verrichten werkzaamheden, enz. Uit drukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat slechts landarbeiders voor plaatsing in aanmer king kunnen komen. Waar in de eerste maanden het werk hoofdzakelijk zal bestaan uit het in cultuur brengen der gronden, moet er op gerekend worden, dat veel zwaar grondwerk moet verricht worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Ten politiebureele zijn de volgende gevonden voor werpen aangegeven: Bruin kindermutsje, Jan Been tjes, Kramersweg 2. Bankbiljet, K. Woutersen, Mient 71. Bruin lederen damestasch, Beijman, Vinkebaan 7. Lederen portemonnaie, W. de. Zeeue. Bleumerweg 33. Pantserplaat, groot 110x45, A. Dokter, Beverwijker- stiraatweg 1. Lederen voetbal, P. Poen, Nuhout van der Veenstraat 25. Doublé dameshorloge. C. Borst, Bleu merweg 20. Rood lederen damesportemonnaie, J. H. van Velsen, Ruiterweg 56. Zilveren armband, Hijstek, Vinkebaan 9. Bankbiljet, Th. J. Kaandorp, Brakers- weg f75. Zak turf, Res, Dorpsstraat. Bruin alpino mutsje, gebreid kinderjasje, melkkaart, zakmes,, zwarte ceintuur, bovengebit met 2 voortanden, porte.- monnaie, inh. sleutel en dubbeltje, alles politie Cas- tricum. Zeilen De Holland-Week. Ernst Moltzer en Jan Bier winnen hoofdprijzeij. Het eerste deel van deHolland-week. dat op de West- einderplas georganiseerd werd is weer voorbij, 's Zater dags en 's Maandags stond er'een mooie bries en dank zij de keuze uit 16 banen konden er een paar schitterende kruisrakken zijn in de te zeilen banen. Alleen Zondag was het een drijfpartij en bovendien was de baan geheel bezeild, zoodat deze dag tenslotte een zeer matigen zeil- dag werd. De Olympiajallen en Draken voeren toeq ruim 6 uur over de baan, d. w. z. dat zij gestart waren om half twee en eerst om half acht aankwamen. Was dat niet wat te veel van het goede? Het grootste veld was ook hier weer dat van de Olym- piajollen. Liefst dertig schepen vochten om de zege! De eerste race was voor Borgerhof Mulder, die onmiddellijk gevolgd werd door Recourt. De Haarlemmer Bier moest toen met de derde plaats genoegen nemen. De tweede werd gewonnen door J. R. vtfn den Berg, nadat het lang gespannen had wie hier na een race van 6 uur win naar zou worden. Op een 300 M. voor de finish lagen van den Berg en Bier namelijk naast elkaar te wachten "wie het eerste .zuchtje" zou krijgen. Maar eindelijk „dreef" •an den Berg het hardst en zoodoende eindigde Bier als tweede. Daar Borgerhof Mulder, die ergens in de achter hoede vertoefde, den strijd had opgegeven was deze kans loos voor de hoofdprijs geworden. Na deze twee races stond Bier twee punfen achter op van den Berg. die n.l. in de eerste race de vierde plaats bezette. De laatste wedstrijd moest dus hier de beslissing brengen voor den wisselbeker. Deze beslissing is niet aan den kop uitgevochten. Bier plaatste zich namelijk zesde, terwijl van den Berg de tien de aankomende was. Hiermee had J. Bier dus beslag ge legd op den hoofdprijs, bestaande uit een grooten wjssel- 1 beker. E. O. Moltser heeft zijn Draak weer in orde kunnen krij gen. Dit bewees hij duidelijk toen hij de laatste race met straat-voorsprong won. Ook in de eerste race was hij aan den kop. Toen bezette hij achter Blickman de tweede plaats. Alleen in de tweede race was hij niet in de voor hoede te vinden. In het totaal-klassement legde hij met een grooten punten-voorsprong verdiend beslag op den hoofdprijs. Het was jammer dat Jonker eenmaal gedis- qualificeerd moest worden. In de twaalfvoetsjollenklassen was B. -Markus weer de matador. Van de Haarlemmers zag alleen mej. W. de Voogt kans binnen de prijzen te komen. De overige Haar lemmers lagen in het middenveld en aangezien dit ook een veld van 28 booten was, zijn die resultaten niet eens geheel en al onbevredigend te noemen. Heden worden er nog team-wedstrijden gehouden. De Haarlemsche Jacht Club heeft hiervoor met twee teams ngeschreven n.l. één in de Olympiajollen met de zeilers Q. C. Flemming, P. Scholten en J. Bier en één in de Draken met de zeilers B. Jurgens, P. M. Schoen en E. H. Jonker. Dan is het eersteMeel van de Holland-Week weer afgeloopen en gaan de zeilers naar Loosdrecht voor het tweede deel. t Ferme jongens, stoere knapen! De beginwoorden van een oud Hollandsch lied. se!, lied waarin gezongen wordt van de beste eigensehao. pen van ons volk, dat door de eeuwen heen bewezen heeft, ferm en stoer te zijn. Ferme jongens, stoere knapen- die hebben het onze beroemde veldheeren en admiraals mogelijk gemaakt ons land te verdedigen, onze bezittingen uit te brei. den. Zij zijn het ook, die nu weer gehoor geven aan den roepstem om ten strijde te trekken tegen het bolsjewistische gevaar, dat Europa bedreigt. Ferme jongens, stoere knapen. Ons land telt deze bij duizenden. Dit is de laatste weken gebleken, want vele duizenden voegden zich bij de legerscharen, die den strijd hebben aangebonden tegen de bolsjewisti- sche horden. Ferme jongens, stoere knapen meldden zich voor het legioen, vertrokken reed? naar het Oosten en rekenen erop. dgt ook u zult volgen om met hen te bewijzen, dat ferme en stoere Nederlanders, van zes', sen klaar, weten wat hun plicht is en zich dus mei- den bij het: Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. W. A.-dienstplicht in de N. S. B. 's-GRAVENHAGE, 4 Augustus. De N.S.B.- persdienst meldt: Zaterdagmiddag is te Bussum een nieuw vendelkwartier voor de W.A. door den com mandant der W.A., rar. Zondervan, geopend. Tei\ opluistering waren enkele vend'els uit Am sterdam, benevens, een vendel uit het Gooi bij deze plechtigheid -aanwezig. De commandant was ver gezeld van den heerbanleider Hofman uit Amster dam en werd te Bussum verwelkomd door opper- hopman Bartels-. In zijn korte toespraak deelde commandant Zondervan mede dat in opdracht van den leider ten spoedigste een W.A-regiment ter sterkte van 3.000 man zal worden gevormd, welk regiment naast dé Standarte N.W. dei- Waffen S.S, en naast het; Nederlandsche Legioen aan den strijd tegen de bolsjewiki zal deelnemen. Voorts deelde mr. Zondervan mede dat in de N.S.B. eqn verplich te W.A.-dienstplicht zal worden ingesteld. Leden der politieke organisatie (P.O.) tusschen 18 en 40 jaar zullen verplicht zijn in de W. A. dienst te nemen. Na de openingsplechtigheid vond bij het post kantoor een openluchtvergadering plaats, waar on geveer duizend belangstellenden aanwezig warefi. Het woord werd gevoerd door drs. Etman namens de P.O. en door kompaan Wiegel namens de W.A, Hierna werd een marsch door de stad gemaakt. Onder een tractor geraakt en gedood. Ernstig ongeluk te Ridderkerk, Maandagmiddag is te Ridderkerk aan den Oudelandscheweg een ernstig ongeluk gebeurd. Op een onverklaarbare manier js een landbouwtractor, bestuurd door den 19-jarigen P. Visser, wonende te Rijsoord, van den weg in de sloot terecht gekomen. Zoowel de bestuurder als de 10-jarige H. v. d. Heerik, die met hem meereed, geraakten onder den tractor en werden op slag gedood. Wielrijden De wegkampioenschappen van Nederland te Zandvoort. Ook Arie van Vliet onder de deelnemers. Zondag 10 Augustus worden op een afgesloten parcours bij Zandvoort, de wegkampioenschappen van Nederland gehouden en evenals het vorige» jaar beloven deze een evenement op wielergebled te worden. Talrijke wielrenners gaven zich al aanstonds, na de openstelling der inschrijving, bij het bureau der Neder^ landsche Wielren Unie op. Zoo meldden in de afdeeling^ der amateurs zich meer dan honderd en vijftig deelnemers. Ook bijde groep der beroepsrenners en onafhankelijk ken mankeert om zoo te zeggen geen renner, van be- teekenis. Als een merkwaardigheid zij vermeld, dat de baankam- pioen Arie van Vliet zich ook voor het wegkampioenschap heeft aangemeld. De start'der amateurs vindt plaats Zondag 10 Augustus des ochtends te 12 uur bij het Casino waar zich ook de eindstreep bevindt. v De afstand .bedraagt 53,92 K.M. of wel 4 ronden. De beroepsrenners en onafhankelijken die zeven maal het parcours moeten afleggen, zijnde 94,36 K.M. vertrek ken om'2.30 uur eveneens van het Casino af. (Foto Ned. Omroep) Op het terrein van Studio C. van den Neder- landschen Omroep te Hilversum heeft de laatste inspectie plaats gehad van den door den radio- omroep aan het Nederlandsch Vrijwilligerslegioen geschonken reportagewagen voor het vertrek naar het Oostfront. Hierboven do> wagen met de bemanning. V. 1. n. r.: W. H. Herrmann, J- Broekhof, wegencommandant, J. C. Snijder van Wissekerke, reporter, B. van Norden en J. Jansen.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4