Het succes van het Duitsche leger. Goed geslaagde draverij. Korten tijd zijn de mededeelingen uit het Duit sche hoofdkwartier over het verloop der krijgs verrichtingen aan het Oostelijk front een'igszins ka rig geweest. Er werd vastgesteld, dat de operaties volgens het plan verliepen, maar bijzonderheden werden slechts spaarzaam vermeld. In het vijande lijke kamp gaf dit aanleiding tot^de veronderstel ling dat aan het zegevierend oprukken der Duit sche legers (versterkt' door de bondgenooten) een einde gekomen was. Er blijkt evenwel opnieuw dat daar de wensch de vader der gedachten is geweest. Wij vernemen nu dat men in het Duitsche hoofd kwartier voor een korten tijd sober in de berich ten is geweest, omdat vastgesteld was, dat de leger leiding der Sovjets geen contact meer had met alle deelen van het uitgestrekte front. Er moest daar om voorkomen ^vorden dat de Sovjets uit de Duit sche stafberichten over de ontwikkeling der krijgs verrichtingen feiten zouden kunnen vernemen die zij zelf niet wisten. Daarom was het noodig de belangstelling een tijdje op de proef te stellen. Nu het opperbevel der Duitsche weermacht op nieuw de tijd gekomen acht om te spreken men zie het stafbericht van heden op pagina I opgeno men onder het opschrift: Duitschland strijdt voor Europa kan elk constateeren hoe snel de op- marsch voortgaat. Er tverd hu vastgesteld, dat de groote slag van Smolensk tot een zegevierend einde is gebracht. „Tegenover matige eigen verliezen staan de bloe dige verliezen van den vijand, die buitengewoon hoog zijn. Rond 310.000 gevangenen vielen in onze handen. 3.025 gepantserde gevechtswagens, 3.120 stukken .geschut en ander oorlogsmateriaal, waar van de omvang niet is te overzien, werd buitge maakt. De Sovjet-luchtmacht verloor 1.098 vlieg tuigen." Zeer belangwekkend is de uitvoerige toelichting die de berichten thans geven over het verloop van dezen grooten veldslag. Reeds op 16 Juli werd Smolensk door een gemotoriseerde infanterie-divisic bezet, maar de Sovjets deden nog wanhopige po gingen om dit succes der Duitsche wapenen onge daan te maken. Over een gebied van 250 K.M. breed en 150 K.M. diep ontstond een geweldige slag. „Met den moed der wanhoop aldus, het stafberieht en onder de bloedigste offers poogden de ingesloten deelen van den vijand in een worste ling van bijna 4 weken haar vrijheid te herwin nen, têrwijl versch aangevoerde troepen in den strijd werden geworpen. Al deze pogingen misluk ten door de bewegelijkheid en de taaiheid van onze troepen. Het lot der in het gebied tusschen den Dnjepr, de Duna en Smolensk ingesloten afdee- lingen der Sovjetweermacht was bezegeld Verder wordt dan nog geconstateerd, dat deze overwinning behaald is door de superioriteit van de Duitsche leiding, het initiatief der onderleiders, be nevens de dapperheid en het uithoudingsvermogen van de troepen. De strijd moest gevoerd worden onder zeer moeilijke omstandigheden, o.a. wat de aanvulling van het leger betrof. Dit maakt het be haalde succes dus nog grooter. Met nadruk wordt gezegd, dat de overwinning die bevochten is voor de voortzetting van de ope raties van een doorslaggevende beteekenis is. Natuurlijk zal elk begrijpen dat Duitschland dit groote militaire succes slechts heeft kunnen berei ken door het brengen van offers, ook al wordt er door den staf de nadruk op gelegd, dat de eigen verliezen, tegenover de bloedige verliezen van de Sovjets, matig zijn. Duitschland en zijn bondgenooten brengen deze offers om het Bolsjewistisch gevaar voor Europa af te wentelen. Wie in ihet nieuwe Europa >vil maaien, moet thans ook mede helpen zaaien en dus actief deelnemen aan den strijd tegen het Bolsjewisme. De enorme verliezen van de Sovjets spreken wel sterk. De getallen zijn zóó overweldigend, dat zij zich bijna aan ons voorstellingsvermogen onttrek ken, hoewel zij ons anderzijds een indruk geven van de enorme massale militaire macht die het. Bolsjewisme in den loop der jaren heeft opge bouwd. Dat niettemin het Duitsche leger zulke groote successen heeft kunnen behalen spreekt duidelijke taal ten opzichte van het verschil in bekwaamheid van de legerleiding aan beide zijde en de gevechts- waarde der troepen. Al is de slag bij Smolensk geëindigd toch kan niet verwacht worden dat er een -pauze zal in treden. Met energie zullen Duitschland en zijn bondgenooten den strijd aan het Oostelijk front voortzetten. In een rapport van een SS-man men zie el ders in dit nummer wordt gezegd, dat het Bolsje wisme staat voor den laatsten wanhQopsstrijd. Ge weldige legers worden thans voor de verdediging 1 der voornaamste centra -van het Bolsjewistische bestuur geconcentreerd. Nu reeds wordt in de berichten melding ge maakt van het feit, dat een beslissende Duitsche aanval aan het front van Kiev is ingezet. DE GEWIJZIGDE LOONEN IN IIET SCHILDERSBEDRIJF. 's-GRAVENHAGE. 8 Augustus. Bij het col lege van rijksbemiddelaars is een verzoek tot al gemeen verbindendverklaring van de gewijzigde loonen in het schildersbedrijf, opgenomen in een loonregister, ingediend door partijen bij de col lectieve arbeidsovereenkomst voor het schildersbe drijf. (A.N.P.) AGENDA VOOR BEVERWIJK, VRIJDAG 8 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestrhat: Watt en Half Watt als „Dakloozen", en bijprogramma, 8 uur. ZATERDAG 9 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: Watt en Half Watt als „Dakloozen", en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 8 AUGUSTUS. Rex Theater: „De misdaad van Fabreani", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Singende Jugend", 8 uur. Thalia Theater: „De zanger van Hare Hoogheid", 8 uur, ZATERDAG 9 AUGUSTUS. Rex Theater: „De misdaad van Fabreani". 8 uur. Bioscoop De Pont: „Singende Jugend", 8 uur. Thalia Theater: „De zapger van Hare Hoogheid". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM. Heden: VRIJDAG 8 AUGUSTUS. Groote Kerk: Kerkconcert Jo Vincent, Theodora Versteegh en George Robert, 7.30 uur. Rembrandt Theater: „De bruigom uit Brazilië", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „De Kribbebijter", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: Benjomino Gigli in „Marionet ten", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: Anny en Anny", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. ZATERDAG 9 AUGUSTUS. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. Ruim 4000 bezoekers. Xerxes werd winnaar. Een tweetal deelnemers in actie tijdens de kortebaan draverijen, welke Donder dag in de Breestraat tc Beverwijk door de plaatselijke harddraverijveréeniging worden georganiseerd. (Foto Pax-HollandDe Haan m) Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. De burgemeestér van Beverwijk heeft eens-ge zegd. dat het bestuur van de Beverwijksdhe Hai'd- draverijvereeniging Zondagskinderen zijn. En in derdaad het lijkt wel zoo. De heele week regen en storm, maar op den traditioneelen harddraverij dag, die gisteren gehouden is, ontbrak het zonnetje niet. Onder begunstiging van deze weersomstan digheden heeft de course een uitstekend verloop gehad en een enorme belangstelling van heinde en verre getrokken. Naar schatting hebben ruim vier duizend bezoekers de verrichtingen der paarden gadegeslagen. Slechts bij hooge uitzondering is dit aantal al eens eerder bereikt. Een van de trek pleisters zal natuurlijk wel de totalisator geweest zijn, waar bijzonder veel animo voor bestond. Het was bij de loketten, die in de Zeestraat stonden, o'olc doorloopend druk. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. .op den burgemeester mr. H. J. J, Scholte'ns, den gemeente secretaris A. A. Post, wethouder W. van Dok, G. K. Bie, directeur van Openbare Werken, Jhr. G. S. Boreel, eenige raadsleden, K. Prins, voorzitter van den Ned. Bond van Kortebaandraverijen, bestuurs leden van zustervereenigingen, eigenaars en vele anderen. HET VERLOOP VAN DE COURSE. In het Kennemer Hotel werd 's omrgens, toen men mef\man en macht nog aan het werk was de baan in orde te maken, de loting gehouden. Een teleurstelling was. dat van de 18 ingeschreven paarden, slechts 12 opgekomen waren. O.a. bleven op stal Allouez, die het den kampioen van Neder land in Zandvoort zoo lastig maakte, twee paar den van stal Gruno, Fatima en Y Kernei. De loting bracht de volgende paarden tegenover elkander. 1 Zonnestraal. 2- Douglas H, 3 Colombine 5, 4 Zora, 5 Beminde. 6 Welkom, 7 Dictator Spears, 8 Anzolor. .9 Occasion, 10 Absystus, 11 De prinses Juliana, 12 Xerxes. Een spreekwoord zegt: „Lest best". En gedachtig aan dit woord heeft Roel van Wieringen Xerxes een course laten rijden, die men niet gauw meer vergeet. De winnaar van Zandvoort werd nu ook on der de handen van Van Wieringen na tal van spannende ritten eerste en sleepte daarmee den eersten prijs van f 300 in de wacht. Te ruim half drie werd onder de vrpoli.ike klan ken van de Beverwijksche Harmoniek'aoel het dé filé der paarden gehouden. En even later klonk het reeds door de geluidversterkers: „Op uw plaat sen, één, twee, drie.af". De roode vlaggen wer den gezwaaid ten teeken, dat de rit kon doorgaan en de eerste paarden Zonnestraal en Douglas H stoven over de baan. De winnaar van vorig jaar klopte met flink verschil het Beverwijksche paard Douglas H. Ook iif de herkansing dolf Douglas, die de beenen niet goed kon krijgen, het ondei-spit, zoodat de kans op een Beverwijksche overwinning verkeken was. Colombine S, die eveneens onzuiver draafde, werd in twee ritten er door Zora afge reden. Welkom plaatste zich na twee ritten ten koste van Beminde in den tweeden omloop. Dat de jonge Dictator Spears het niet zou kunnen bolwer ken tegen Anzolor van stal de Vlieger stond reeds vast. Absystus, die op Occasion 10 meter voor sprong kreeg, stuurde den laatstgenoemde ook in twee ritten naar stal. De eerste omloop dreigde zonder kampritten te verloopen, maar prinses Ju liana zorgde in de tweede rit tegen Xerxes voor de verrassing door te winnen. In de kamprit gaf Xerxes aan de prinses Juliana geen kans. Na een korte onderbreking voor den totalisator werd aan den tweeden omloop met. 6 paarden be gonnen. Van Wieringen nam hier met Xerxes geen risico en liep Anzolor er in twee ritten uit. On danks de aanmoedigingen van de Beverwijksche jeugd slaagde Jan van Leeuwen Jr. er niet in met Welkom Zora den baas te blijven, hoewel het ver schil zeer gering was. Zonnestraal verloor in twee ritten van Absystus. Anzolar, Welkom en Zonnestraal moesten hierna kampen om den vierden prijs. Het laatstgenoemde paard trof he.t hierbij, dat het een „stilstaand" rit trof. Dit bleek den doorslag te geven, want in twee ritten reed Kniinenburg Anzolor, die op zijn beurt Welkom, naar de auto had gestuurd, er af. Zonne straal won dus den vierden prijs. Een buitengewoon felle en opwindende kamp is er geleverd tusschen Xerxes, Zora en Absystus om den eersten, tweeden en derden prijs. De eer ste. rit. tusschen Xerxes en Zora won de laatstge noemde. De tweede rit won Xerxes. De herkamp bracht Xerxes toch de overwinning. Absysthus had fortuinlijk geloot en trok in zijn eentje de 300 meter baan en was dus nog zoo frisch als een hoen tje toen hij met Xerxes van start ging. Xerxes met drie zware ritten in de beenen en bovendien nog 10 M. handicap op ziïn rivaal verloor den eersten rit met klein verschil. De. tweede rit. had Xerxes een snelleren start en liep de handicap toen in, zoodat een herkamp noodig Was met Absystus. Dat Absystus een volkomen outsider werd beschouwd bleek wel uit de gegevens van den „toto", die maar liefst bïi een overwinning van dit paard f 120 zou uitbetalen voor f 1. Xerxes bevestigde echter den goeden vorm van den laatsten tijd en klopte in den beslissenden rit Absystus met groot verschil en won daarmee na niet minder dan zes ritten direct achter elkaar den eersten prijs. Onder enorm enthousiasme van het publiek maakte Xerxes het eererondje. Door een misverstand stroomden de toeschou wers hierna de baan op. terwijl nog een beslissing verkregen moest worden voor de'tweede en derde plaats tusschen Zora en Absysus. Na de drie rit ten tegen Xerxes kon Absystus het niet houden, zoodat Zora het zonder kamprit tot den tweeden prijs kon brengen. WAT DE „TOTO" UITBETAALDE. Het publiek stond eerst nog wat onwennig te genover den totalisator, maar door toelichting via de versterkers en het behulpzame personeel gokte vrijwel iedereen. De verrassing was geweest als Absystus de course had gewonnen, daar de „toto" dan f 120 voor één f 1 had uitbetaald. De favorie ten stelden echter niet teleur, waardoor echter ook de uitbetalingen niet .aan den hoogen kant waren. De uitslagder draverij en de uitbetalingen der ,toto" zijn als volgt: Eerste prijs f 300: Xerxes, eigenaar en berijder R. van Wieringen; tweede prijs f 150: Zora, eige naar en berijder J. Wagenaar: derde prijs f 75: Absystus, eigenaar W. Koelemay, berijder J. van Twist: vierde prijs: Zonnestraal, eigenaar Ph. Kniinenburg, berijder W. Geersen. Totalisator. Winnend eerste omloop f 4.20, 2e omloop f 3.80 en derde omloop f 1.90. Plaats Xerxes: eerste omloop f 2.40 en tweede omloop f 3. Plaats Zora: eerste omloop f 3.80 en tweede omloop f 4.30, alles voor f 1. DE ATTRACTIE. Tusschen den eersten en tweeden omloop werd een loop over ongeveer 4000 meter gehouden. 27 athleten verschenen aan den start. Reeds dadelijk vormde zich een kopgroep, waarin onze plaatsge noot J. van Wijngaarden. Deze „Haarlem"-looper behaalde in de eindsprint de overwinning in den tijd van 12 min. 56.25 sec. De' verdere Uitslagen wa len: 2 J. Weemnk, 3 C. Schol, 4 Hermans, 5 H. Vessies, 6 J. Walgien en 7 H. Hoster. DE PRIJSUITREIKING. Direct na afloop van de draverij om ruim zes uur reikte de voorzitter van de vereeniging, de heer A. Blom Hzn. van één der tribunes de prijzen uit. Hij herinnerde er aan, dat dit voor den twee den keer is, dat dit zoo gebeurt. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur, den burgemeester en Waterstaat, voor het beschikbaar stellen van de Breestraat, de Duitsche autoriteiten, Harddraverij en Renvereeniging voor het verleenen van den totalisatorvergu.nning, jury, Hai-moniekapel, het bestuur van D.E.M. en eigenaars. De totalisator is wel het aantrekkingspunt geweest op deze draverij. Spr. was er van overtuigd, dat het volgend jaar ieder weer naar Beverwijk zou komen. De prijzen waren niet hoog, maar de voorzitter kon nu al ga-, randeeren, dat de eerste prijs volgend jaar zeker f 500 zal zijn. Dat de belangstelling voor de korte baan niet verflauwt, maar eerder toeneemt, heeft deze dag wel bewezen. Na nog woorden van dank gericht te hebben tot de gemeentepolitie, maréchaussee, caféhouders en medebestuursleden richtte spr. zich tot den heer N. C. M. Brantjes, die reeds 35 jaar achtereen als nirylid de draverijen bijwoont. Spr. hoopte, dat het hem gegeven is nog vele jaren deze functie uit te oefenen. Nadat de prijzen waren uitgereikt riep spr. allen een tot weerziens toe in 1942 in Beverwijk. De draverij behoorde hiermee weer tot het ver leden, maar niet voor de vele feestgangers. Nog lang bleef het gezellig druk in de Breestraat. Op de Meerkade vierde' de kermispret hoogtij, daar hier de draai- en zweefmolen voor vertier zorgden. De Harddraverijvereeniging kan op een prachtig geslaagde course terugzien. Blom en zijn mannen hebben weer eer van hun werk gehad. De week aan de groentemarkt. Weersomstandigheden van invloed. De weersomstandigheden zijn in de afgeloopen week heel anders geworden. Deze wijziging was voor verschillende gewassen, vooral voor het boo nengewas, zeer ongunstig. Een overvloedige regen val gepaard gaande met een ki'achtigen wind, bracht een groote ravage teweeg en heeft heel wat schade aangericht in de tuinen. In het bijzonder zijn de gewassen, die er uitstekend voorstonden ge troffen. De aanvoeren, welke zich in de afgeloopen weken begonnen te ontwikkelen, zullen hiervan vermoedelijk in de komende weken wel de gevol gen ondervinden. In hoeverre het aan de weersomstandigheden valt toe te schrijven is moeilijk uit te maken, maar een feit was, dat de aanvoer op Woensdag niet groot was. De priizen voor snij- en dubbele boo- nen, die tot Dinsdag op 18 cent stonden, werden van Dinsdag af op 14 cent per K.G. gesteld. Voor spercieboonen werd de prijs van 25 cent verlaagd tot 20 cent en voor pronkboonen, waarvan de aan voer nog onbeduidend is, op 10 cent per K.G. Het aanbod van -doppers en canucijners was de afgeloopen week buitengewoon klein. Van de bladgroente werd sla in groote kwanta aangevoerd. Voor goede prijzen van f 4 per 100 sfiuks werd dit product afgenomen. Het aanbod van andijvie neemt ook geleïdeliik toe, waarbij de groote kooplust bleef «bestaan. De noteeringen werden echter verlaagd van 8 tot 10 cent per K.G. De aanvoer van bloemkool was klein, terwijl bo vendien de partijen nog voor het meerendeel van afwijkende kwaliteit waren. Naar kwaliteit varieerden de prijzen van 4 tot 11 cent per stuk. Het aa.nbod van wasch- en bos- peen maakte geen groot verschil met die van vo rige week, al was waschpeen iets minder. Tomaten werden iets meer aangevoerd. De aan voer van komkommers was weer van flinken om vang. De prijzen bleven niettemin voor alle soor ten op een behoorlijk peil. Postelein werd in kleine partijtjes aangevoerd, waardoor hooge prijzen, die tot ruim 20 et. per K.G. liepen, werden besteed. De prijs werd deze week echter vastgesteld op 12 cent per K.G. Bij de soepgroenten werd deze week de eerste prei aangeboden, waarvoor flinke kooplust be stond. Voor de andere soorten werden maar matige priizen besteed. In de fruitafdeeling vermindert de aanvoer van bessen en frambozen geleidelijk. Het aanbod van druiven, meloenen" en perziken was nog niet groot. Uit liet politierapport. De gemeentepolitie maakte proces-verbaal op te gen een persoon ^rzake overtreding van het auto- bevraehtingsbesli' i Zes personen werden bekeurd wegens een over treding van de Distributiewet. Een tweetal jeugdige personen werden verbali- seerd wegens diefstal van geld uit een winkel, waar zij gich door middel van een valschen sleu tel toegang hadden verschaft. RiiwieldirfstaUrn nemen toe. De politie vestigt de aandacht van het publiek op het volgende: Den laatsten tijd neemt het aantal diefstallen van riiwielen zienderoogen toe. In twee dagen tijd is reeds een vijftal rijwielen ontvreemd, waarvan sléchts een is 'opgespoord kunnen wórden. Deze diefstallen vinden voornamelijk plaats voor het postkantoor en bij de veilingen, waar het pu bliek rijwielen plaatst zonder deze behoorlijk op slot te zetten Men neme het volgende in acht: ga nimmer ,een winkel binnen, ook al is het maar voor enkele minuten, zonder uw rijwiel behoorlijk op slot te zetten. Laai nimmer een rijwiel gedurende lange- ren tijd onbeheerd staan, ook al is dit van een be hoorlijk §lot voorzien. Ontginning van den N.O.-polder. Het Arbeidsbureau te Beverwijk deelt ons het volgende mede: In den loop van Augustus en September zullen in den Noord-Oost polder - de ontginnings- en landbomvwerkzaamheden beginnen, waarvoor vele arbeidskrachten^ noodig zullen zijn. De plaatsing van deze arbeidskrachten, uitsluitend landarbei ders, die met den akkerbouw bekend zijn, zal slechts mogelijk zijn door de gewestelijke arbeids- bureaux en de bijkantóren. Buiten ae arbeidsbu- reaux om wordt geen personeel aangenomen. Ge gadigden moeten zich dus tot deze bureaux wen den, waar zij volledig kunnen worden ingelicht omtrent de arbeidsvoorwaarden, de huisvesting, de te verrichten werkzaamheden, enz. Uitdrukkelijk wordt de aandacht er op gevestigd dat slechts ■landarbeiders voor plaatsing in aanmerking kunnen komen. Daar in de eerste maanden het werk hoofd zakelijk zal bestaan uit het in cultuur brengen der gronden, moet er op gerekend worden, dat veel zwaar grondwerk moet verricht worden. Verdere inlichtingen kunnen worden verkregen bij het Gewestelijk Arbeidsbureau, Bijkantoor Bevenwijk, Kees Delfsweg 1 té Beverwijk. Brandstof f endistributie. Aanvragen voor winkels, werkplaatsen enz. Personen, die hun woning verwarmen met „haar den en kachels" (dus houder zijn van een bonkaart J of K) en tevens in hetzelfde perceel één of meer vertrekken voor uitoefening van een beroep of bedrijf in gebruik hebben, kunnen thans voor laatstbedoelde vertrekken brandstoffen aanvragen. Zij kunnen die aanvrage, doen op een formulier MD 112. dat bij den distributiedienst kan worden afgehaald. Onder bovenbedoelde vertrekken worden ver staan: winkels, werkplaatsen, particuliere kantoor ruimten, wacht- en behandelingskamers van'artsen e.d. en in bijzondere gevallen leskamers en spreek kamers. t Formulieren MD 112 kunnen niet worden inge diend: a. door personen, die hun woning verwarmen met „centrale verwarming" (dus houders van een bon kaart L.) b. door pensions en kamerverhuurders, waar voor nog nader een rggeling zal worden bekend gemaakt; c. ten behoeve van werk- of leskamers, welke slechts in de avonduren als zoodanig worden ge bruikt. Predikanten kunnen voor een ontvangkamer of catechisatielokaal te hunnen huize slechts een aan vraag indienen voor zooveel voor- dat doel in de kerk of een daartoe behoorend gebouw geen ver trek beschikbaar is. In geen geval zal echter, wanneer reeds voor een ontvangkamer een aanvraag wordt ingediend, daarnaast ook nog voor een catechisatïelokaal (of omgekeerd kunnen worden aangevraagd. Onderwijzers en leeraren, die hun beroep hoofd zakelijk in een onderwijsinrichting uitoefenen of voor wie het geven van lessen aan huis slechts een bijkomstige bron van inkomsten is, komen voor een extra verstrekking niet in aanmerking. Drie jongens op stap. Drie jongens van hier, twee van zestien en één van zeventien jaar, zijn in deze vacantiedagen op avontuur uitgegaan en in Utrecht terecht gekomen. Daar wilden zij een schuilkelder als hotel gebrui ken, maar de politie vond dat geen geschikt ver blijf en heeft ze een ander verschaft. De jongens zijn vervolgens op transport naar IJmuiden ge- steld.% GROOTE STEUR AANGEVOERD. De kotter TX 29 voerde hedenmorgen een steur die niet minder dan 184 K.G. woog aan. De op brengst bedroeg bijna f 590. De kotter had deze steur gevangen op de Noordzee ter hoogte van Egfnond. Thalia Theater „De zanger tan Hare Hoogheid". De directie van het Thalia-Theater heeft besla» weten te leggen op de buitengewoon mooie zang. Thalia rum „De zanger van Hare Hoogheid". Deze zan. ger is natuurlijk Benjamin Gigli, die wordt bijge! staan door de bekende filmsterren Geraldine Katt en Ferd. Marian. De vele bewonderaar» van dezen wereldver. maarden zanger zullen ongetwijfeld ook nn weer genieten van de fraaie stem van dezen Italiaan, die reeds in zoovele films van zijne ta- lenten heeft doen blijken. Heinz Martin, de regisseur, heeft er bovendien voor gezorgd, dat door eenige aardige scènes de typische luchtigheid der Gigli-films ook in deze film gevonden wordt. De directie van Thalia heeft deze week voor een bijzondere attractie gezorgd nl. door de mede- werking van Peter Apetz en zijn band. S. BAARDA. Zilveren jubilaris bij den Rijkswaterstaat. Opzichter I. de Graaf jubileert. Zondag 10 Augustus zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. de Graaf, opzichter le klas bij den Rijkswaterstaat alhier, bij den Rijks, waterstaat in dienst trad. In deze 25 jaren heeft de jubilaris het toezicht gehd op den bouw van tal van groote waterstaatswerken op allerlei gebied en thans voert hij het toezicht op den tunnelbouw te Velsen. Den lOen Augiistus 1916 trad de heer de Graaf in dienst als buitengewoon opzichter bij he't 2e Rivierarrondissement te Utrecht, nadat hij^vqprdien in het bouwbedrijf bij den bouw van scholen enz, in verschillende gemeenten als opzichter werkzaam was geweest. Hier was hij drie jaar werkzaam o.a. aan de normalisatie van den Beneden Rijn. Zijn werkzaamheden in deze drie jaren strekten zich over tal van gemeenten uit, zoo woonde hij o.a. in Pannerden, Wageningen, Leksmond, Arnhem en Utrecht. In 1921 werd de heer de Graaf benoemd in vasten dienst als opzichter 2e klas. In November van heztelfde jaar -werd hij overgeplaatst naar Zutfen, waar hij werkzaam was hij de voorbe reiding van den bouw van het Twente-kanaal. Da heer de Graaf was een der eerste opzichters die bij dit groote werk, dat vele jaren heeft geduurd, werd aangesteld en hij heeft den .geheelen bouw van het 80 K.M. lange kanaal meegemaakt. Zo'o had hij o.a. de leiding bij den bouw van de voorhaven in Zufïen, de sluis in Eefde. Nadat de heer de Graaf in 1928 was bevorderd tot opzichter le klas werd hij voor andere werkzaamheden van het Twentekanaal overgeplaatst naar Hengelo* waar hij het toezicht had op den sluisbouw aldaar en op den boliw van het zijkanaal naar Almelo, waar in 6 bruggen en 3 kanaalvakken onder zijn toezicht werden gebouwd In 1938 kwam de heer de Graaf naar IJmuiden voor den tunnelbouw. Hal D en de Spuisluis wer den inmiddels onder zijn leiding gebouwd. In den oorlog was hij gemobiliseerd, maar na de mobili satie kwam hij weer bij den tunnelbouw. Ongetwijfeld zal de jubilaris nog #vele jaren zijn beste krachten aan dit grootsche werk geven; de voltooiing daarvan zal hem zeker de grootste voldoening geven Rex Theater „Jouw leven behoort mij toe". Deze film, waarin o.a. optreden Dorothea Wieck èn Karin Hardt als moeder en dochter Tiede- mann, bereikt haar climax bij den geheimzinnigen dood van den vioolvirtuoos Joachim Farrani. De chemicus Braubach, diens collega Inge Andersen, de schilder Marczali, maar vooral Eveline Tiede- mann, staan onder verdenking, Ferrani te hebben vergiftigd. Commissaris Kilian die deze geheimzinnige zaak in handen heeft, staat voof een moeilijk geval Er volgen eenige ar restaties, maar dan blijkt dat men op het valsche spoor was. Het wordt een ingewikkelde geschiedenis, doordat Eveline Tiede- mann, zooals later blijkt, wat zij gedaan heeft, deed om den naam van haar moeder te redden.- Commissaris Kilian weet tenslotte Fabriani's dood op te helderen. (Uit de inhoudsbeschrijving). Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN 8 Augustus 1941. Tong f4,58—f2,70 per K.G.; Kleide schol le s. f 98f 90; Kleine schol 2e.s. f79—f64; Pufschol le s, f57—f36; Puf» schol 2e s. f36—f 16,50; Groote bot f76—f 58,50; Kleine bot f42—f25; Groote schar f35; Klein schar £30—f21, alles per 50 K.G. De TX 29 heeft l steur van 184 K.G. gevangen, op brengst: f3.20 per K.G. Logger: SCH 314 f523. Kotters: TJM 223 f 350, IJM 203 f 998; HD 18 f816; HD 108 f735; HD 125 f678; HD 7 f418; TX 29 f J"81. Aan den afslag waren 45 kustvisschers met een totaio opbrengst van f 11.303. Rex GESLAAGD. Mej. M. D. Meyer alhier is geslaagd voor de schoolakte Duitsch M.O. A. De totalisator, die Donderdag voor het eerst bij de jaarlijksche kortebaan draverijen te Beverwijk was, mocht zich in een groote belangstelling verheugen» (Foto Pax-Holland—De Haan m)

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 2