IJmuider Courant Nieuwe bonnen DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Tegenstand der Sovjets in de Westelijke Oekraïne stort ineen. VRIJWILl«tolOEN Kust van de Zwarte Zee tusschen Odessa en de monding van de Boeg bereikt. 26e JAARGANG No. 241 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau iJmuider Courant: Kennemerlaan 42, Umuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen In de Kennemer Courant. Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1941 Abonnementen per week 0.13^, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentlën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. V - Victorie Duitschland wint voor Europa aan alle fronten. Odessa omsingeld. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 14 Augustus. (D.N.B.) Het opperbevel der weer macht deelt mede: „Onder den druk der Duitsche, Roemeensche, Hongaarsche en Italiaansche af deelingen, die, den vijand zonder ophouden achtervolgend, tus- schen Dnjestr en Dnjepr naar het Zuiden op rukken, staat de verdediging der Westelijke Oekraïne door de Sovjet-weermacht op het punt geheel ineen te storten. Odessa is door Roemeensche troepen omsin geld. Nikolajev is door Duitsch-Hongaarsclie af- deelingen aan West- en Oostzijde ingesloten. Ertsgebied van Krywoi Rog veroverd. Ten Westen van de Boeg gaan sterke vijande lijke afdeelingen haar vernietiging tegemoet". In een tweede extra bericht deelt het opper bevel der weermacht mede: „Bij den opmarsch naar den benedenloop van de Dnjepr hebben Duitsche gemotoriseerde een heden het ertsgebied van Krywoi Rog veroverd. Dit gebied bracht jaarlijks meer dan 19 mil- lioen ton ijzererts van zeer goede kwaliteit op. De Sovjet-Unie heeft daardoor meer dan 61 pro cent van haar geheele ertsproductie verloren en een verlies van zeer groote beteekenis op het gebied der oorlogsproductie geleden". C. Gordijn Jr. overleden Oud-commandant der Amsterdamsche brandweer AMSTERDAM, 14 Aug. Na een ziekbed van en kele maanden is vanmiddag in de Boerhaavekliniek overleden de heer C. Gordijn, oud-commandant van de Amsterdamsche brandweer. De heer Gordijn werd in 1880 te Amsterdam gebo ren, en trad na zich in het bedrijf van zijn vader in het loodgietersvak te hebben bekwaamd, in 1900 in militairen dienst. Hier bracht zijn technische aanleg hem als luitenant hij had inmiddels den hoofd cursus te Kampen gevolgd in aanraking met de luchtvaart, welke toenmaals omstreeks het jaar 1910 nog in de kinderschoenen stond. En ongeval, dat hem daarbij overkwam, was oor zaak, dat hij voor den militairen dienst werd afge keurd en gepensionneerd werd. Verschillende uitvindingen welke de heer Gordijn had gedaan o.a. betreffende beveiliging van ben zine- en olie-opslagplaatsen hadden de aandacht op hem doen vestigen en zoo werd -hij in 1915 benoemd tot commandant van de hoofdstedelijke brandweer. In deze functie heeft de heer Gordijn zeer veel tot stand gebracht en het Amsterdamsche brandweer corps, dat reeds op zeer hoog peil stond, verder weten te verbeteren. Onder zijn leiding werd de paarden- tractie in motortractie omgezet. Het oude brandmel dingssysteem per speciale brandweertelegraaf werd vervangen door de thans bekende brandmelders langs de straat. Nog tal van andere, minder opvallen de, maar daarom niet minder nuttige, technische ver beteringen, werden door hem ingevoerd. Ook als onder-voorzitter van de Nederlandsche brandweervereeniging heeft de heer Gordijn veel nuttig werk verricht. In het corps was hij .algemeen gewaardeerd en ge acht en het was dan ook noode, dat men hem. op 13 April j.l. als commandant zag vertrekken: Slechts -zeer korten tijd heeft hij van zijn welverdiende rust mogen genieten. (A.N.P.) Dankbaar Amersfoort ALKMAAR. 14 Augustus. In tal van gemeen ten in Hollands Noorderkwartier hebben de dank bare Amersfoorters door aanbieding van blijvende geschenken uiting gegeven aan hun dankbaarheid voor de in de Meidagen van 1940 genoten gastvrij heid Zoo kreeg Alkmaar een monumentale bank en vele andere gemeenten een tegeltableau of ge velsteen. In Warmenhuizen en Harencarspel waren in die dagen van evacuatie een kleine 4000 Amersfoor ters ondergebracht en een uit twaalf personen be staande deputatie kwam heden naar deze plaats jes, om een gevelsteen aan te bieden, die in het raadhuis van Wai'menhuizen en Harencarspel zijn ingemetseld. De heer C van Zweden heeft daarbij in de raads zaal van Warmenhuizen waar genoodigden en ge meentebestuur aanwezig waren, het woord gfc- voerd, waarna de gevelsteen voorstellend de Amers- foortsche Koppelpoort door den oudsten inwoner van Warmenhuizen, den 88-jarigen Maarten Moseh, is onthuld en de burgemeester H Nolet van Warmenhuizen met een woord van dank den steen namens het gemeentebestuur aanvaardde. Des middags had te Dirkshorn, waar het raad huis van Harencarspel staat, eenzelfde gebeurtenis plaats, waar dezelfde personen bij tegenwoordig waren. Ritmeester Freudemami vertelt en waar Ritmeester Freudeman vertelt wat hij gezien beeft in de Sovjet-Unie, in het „paradijs" der bolsje wisten, daar heerscht een voelbare spanning, daar worden kreten van afschuw met moeite onderdrukt. In de couranten heeft men de verslagen der journalisten, die onder het gehoor van Ritmeester Freudemann wa ren, gelezen. Het waren artikelen waarin de naakte Werkelijkheid beschreven werden. De waarheid die vastgesteld werd, niet alleen door Ritmeester Freude mann, maar ook door de hem vergezellende verslagge vers uit Amerika, Finland, Zweden, Spanje, Honga rije, Turkije en Japan, is zoo afschuwelijk, dat hier aan een einde gemaakt moet worden. Dit kan alleen, indien het bolsjewisme met wortel en tak wordt uitgeroeid. Reeds werd de directe bedreiging van Europa, door 4e legers van het nieuwe Duitschland van Adolf Hit ler, afgewend. Thans komt het er op aan, de benden van Stalin te achtervolgen en te vernietigen. Dit dient afdoende te gebeuren, daarom moeten alle krachten worden ingespannen, daaraan moeten ook zooveel mo gelijk Nederlanders deelnemen. Reeds strijden er duizenden Nederlanders aan het Oostfront, reeds zijn twee contingenten vrijwilligers naar Krakau vertrokken, maar Nederland telt nog vele tienduizenden vastberaden mannen die weten Wat hun plicht is. Laten deze niet langer wachten, maar zich aanmelden bij het: GERUND Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage, Gevolmachtigde voor 's-Gravenhage benoemd Oberverwaltungsgerichtsrat Schwebel 's-GRAVENHAGE, 14 Augustus. Het rijkscom missariaat maakt bekend: De Rijkscommissaris heeft op grond van art. 4, tweede alinea van verordening no. 3/40 betreffende de uitoefening der regeeringsbevoegdheden in Neder land den gevolmachtigde voor de provincie Zuid- Holland Oberverwaltungsrichtsrat Schwebel, tever< benoemd tot gevolmachtigde voor de stad 's-Graven hage, zulks met ingang van 1 September 1941. 's GRAVENHAGE, 15 Augustus. De Secretaris generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat onderstaande bonnen in de week van 17 Augustus tot en met 23 Augus tus a.s. recht geven op de daarachter vermelde rantsoenen: 314 brood 4 rantsoenen brood of gebak. 31 brood 1 rantsoen brood of gebak. 31 bloem V/2 rantsoen bloem, brood of gebak. 31 vleesch \'2 rantsoen vleesch of vleeschwaren. 31 vleeschwaren 1 rantsoen vleesch of vleesch waren. 31 kaas 100 gram kaas. 31 melk I 134 liter melk. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de bon nen 30 en 31 voor kaas geldig blijven tot en met 6 September a.s. en, dat voorts de bonnen 30 voor aardappelen geldig blijven tot en met 23 Augus tus a.s. De bonnen, welke van 17 Augustus 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleesch wai-en, mogen reeds op Zaterdag 16 Augustus 1941 worden gebruikt. Zooals bekend is het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag niet geoorloofd. De volgende bonnen zijn na Zaterdag 16 Augus tus niet meer geldig: 30 brood, brood of gebak. 30 vleesch, vleesch of vleeschwaren. 30 vleeschwaren, vleesch of vleeschwaren. 30 eieren, eieren. 30 melk I, melk. 29 reserve, aardappelen. De bonnen voor aardappelen en voor eieren wor den bij afzonderlijk persbericht bekend gemaakt. BLOEMENDAAL OPLICHTING. Op verzoek van den Commissaris van Politie te Bloe- mendaal is te Sittard door de politie aangehouden de 25- jai-ige A. K., wonende te Geleen, verdacht van oplichting. Hij is naar het bureau van politie te Overveen gebracht en aldaar voorloopig ingesloten. BOTSING TUSSCHEN AUTOBUS EN BAKFIETS. Donderdag werd op den Vogelenzangscheweg een met melkbussen beladen bakfiets, die van „Woestduin" kwam en die den weg dwars wilde oversteken door een autobus in den flank aangereden. Honderd liter melk ging verloren en de bakfiets werd vernield. De bestuurder ervan kreeg verscheidene v den, die door Dr. Van Aalst uit Bennebroek verbonden werden. De politie stelt naar de schuldvraag een onder zoek in. Langs de verkeerswegen in het Sovjet-ge bied is het een voortdurend heen en weer trekken van de colonnes, die aan den opmarsch der Duitsche troepen deelnemen. (Atlantic-Holland) Oude materialen en afvalstoffen Een wijk-ophaaldienst te Haarlem Zooals bekend, is er op 10 October 1940 door den Se cretaris-generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een verbod uitgevaardigd om oude materialen en afvalstoffen (lompen, oud pa pier, glasscherven, oude rubber, oude metalen, oude conservenblikken, oud ijzer enz.) te vernietigen, weg te werpen, of zoodanig te bewaren, dat die stoffen niet meer gebruikt kunnen worden als grondstof voor de industrie. Tegelijkertijd is toen bepaald, dat de af levering van deze oude materialen en afvalstoffen slechts mocht geschieden aan den erkenden vak- handel. Het vernietigen enz. en het niet afleveren aan den erkenden vakhandel kan bestraft worden met een hechtenis van ten hoogste 6 maanden of een geldboete van ten hoogste f 1000. Tot nu toe werd het opkoopen en inzamelen van die stoffen overgelaten aan de han delaren, die een vergunning daartoe hadden verkre gen van het Rijksbureau voor Oude Materialen en Afvalstoffen te 's-Gravenhage. De meeste huisvrouwen, winkeliers en kleine be drijven moesten echter constateeren, dat de door hen bewaarde afvalstoffen niet of zeer onregelmatig wer den ingezameld. Het Rijksbureau voornoemd heeft thans de organisatie van die inzameling zelf ter hand genomen. In overleg met den Directeur van den Gemeente lijken Reinigingsdienst is er in Haarlem een wijkop- haaldienst voor oude materialen en afvalstoffen in gesteld, waarbij deze gemeente is verdeeld in 28 wijken, waarin in de toekomst door een daartoe aan gewezen kleinhandelaar in oude materialen en afval stoffen de door de ingezetenen van die wijk bewaarde oude materialen en afvalstoffen geregeld zullen wor den opgehaald. Voor iedere wijk is namelijk door het genoemde Rijksbureau een kleinhandelaar aangewezen, die ver plicht is ieder huis, iedere winkel en ieder bedrijf in zijn wijk te bezoeken en wel eens per week op een bepaalden dag, teneinde daar lompen, oud papier enz. in te zamelen of op te koopen In de gemeente Haar lem zal deze wijkophaaldienst met ingang van 18 Augustus '41 in werking treden. Op iederen winkelier, Iedere huisvrouw enz. wordt hierbij met nadruk een beroep gedaan om mede te werken tot het welslagen van deze inzameling. De Ne derlandsche industrie is dringend om grondstoffen verlegen en een belangrijk gedeelte van deze grond stoffen kan het publiek aan de industrie verschaffen door tijdige aflevering van de door hen bewaarde lompen, oud papier e.d. aan den wijkophaaldienst. EXAMENS DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA HOOFDAKTE, HAARLEM 14 Augustus. Opgekomen 8 A cand. en 8 B-cand. Geslaagd voor At mej. Noog, Wormerveer; mej. W. F. v. d. Ploeg, Amsterdam: de heeren L. v. d. Groep, Amsterdam; H. Peeier, Amsterdam en C. Pels, Amsterdam. Geslaagd voor B: de heeren: C. Petiet, Koog a. d. Zaan; J. H. Prinsen, Den Helder; W. Ruth, Amsterdam; de dames C. Overzien, Noord-Scharwoude en S. Peetoom, Heem stede. Duitsch weermachtsbericht Doelen in Engeland gebombardeerd. HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 14 Aug. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „In de Oekraïne is bij de verdere, rustelooze ach tervolging door Duitsche en Roemeensche troepen de kust van de Zwarte Zee tusschen Odessa en de monding van de Boeg bereikt. Ook aan de rest van het front verloopen de operaties volgens de plan nen. Het luchtwapen heeft gisteren zware slagen toe gebracht aan de voor de vlucht der Sovjettroepen in gereedheid gehouden transportschepen in hel kustgebied van Odessa en Nikolajew. Het heeft twee transportschepen met tezamen 14.000 b.r.t. in- gefaied zijn overdag noch des nachts voorgekomen." houd vernield en nog vijf groote schepen zwaar beschadigd. Aan de Britsche Oostkust hebben gisteren vlieg tuigen, die gestart waren voor gewapende verken ningen, in scheervluchten bomtreffers geplaatst op een staalfabriek ten zuiden van "Whitby en op ravi- tailleeringsbedrijven in de stad Sunderland. Marine artillerie heeft twee, een patrouilleboot één Britsch gevechtsvliegtuig neergeschoten. In Noord-Afrika hebben gevechtsvliegtuigen groo- *e deelen van een Britsch munitiedepot bij Tobroek vernield. Aan het Suezkanaal hebben Duitsche ge vechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht Britsche luchtsteunpunten aangevallen. Gevechtshandelingen van den vijand boven rijks- Een regeling voor handelsreizigers Het college van Rijksbemiddelaars heeft een re geling aanvaard ten behoeve van handelsreizigers, die ten gevolge van de tijdsomstandigheden hun inkomsten belangrijk zagen verminderen. Hiertoe is een indeeling gemaakt ten aanzien van de bedrijven en van de reizigers. De bedrijven zijn verdeeld in ondernemingen, die volop in bedrijf zijn. gedeeltelijk in bedrijf en die stil liggen. De verdeeling der reizigers omvat hen, die vast sala ris genieten, die vast salaris plus provisie hebben en die alleen op provisie werken. Wat de bedrijven, die op volle kracht werken betreft, de reizigers met vaste salarissen zullen geen inkomsten derven. Voor de beide andere ca tegorieën zal het netto inkomen gewaarborgd wor den, dat gemiddeld in de jaren 1937, 1938 en 1939 genoten werd, onder aftrek van 15 pet. Ten aanzien van de reizigers, die werkzaam zijn in bedrijven, die gedeeltelijk of geheel stil liggen en vast salaris genieten gelden de usantieele be palingen. De reizigers zullen dus niet -afwijkend van het overige personeel worden behandeld. In bedrijven, die gedeeltelijk in bedrijf zijn zal voor de reizigers die geheel of gedeeltelijk op pro visiebasis werken een regeling worden getroffen, die hen op gelijke lijn plaatst met het administra tieve en commercieele personeel. In de gevallen van bedrijven die stil liggen èn waar de reizigers geen werkeneer heeft zal bij den reiziger dezelfde regeling worden toegepast als voor het overige personeel getroffen wordt. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Tarbot f4,90 per K.G.; Tong f5,60—f3,10 per K.G.; KI. schol le s. f109—f92; KI. schol 2e s. f76—f66; Pufschol le s. f56—f40; Pufschol 2e s. f31—f 15; Gr. bot f82—f68; KI. bot f37—f29; Pieterman f90; Gr. schar f50—f43; Pufschar f25—f.17; Poontjes f21, alles per 50 K,G, Loggers: KW 26 f540; KW 104 f180; KW 91 fill; KW 60 f448; KW 107 f 484; KW 18 f 1230; SCH 443 f2278. Kotters: TX 29 f931; HD 7 f512; HD 125 f613; HD 108 f 524; HD 18 f 1280; IJM 203 f 749; IJM 223 f 630: Er waren 33 kustvisschers met een totale besomming van f 8607. IJMUIDEN 15 Augustus 1941. Tarbot f4,60 per K.G.; Tong f5.50—f2,70 per K.G.; Kleine schol le soort f71; Kleine schol 2e soort f71—f58; Pufschol le soort f51—f34; Pufschol 2e soort f31—f 12; Groote schar f36—f 29; Kleine schar f 22—f 21; Pufschar f 17—f 10; Kleine roode poon f 52—f 42; Poontjes f23; Horsmakreel f33—f30; Wijting f 54—f 51, alles per 50 K.G. Trawler: IJM 86. Rijnstroom. 200 manden f3447. Loggers: SCH 314 f986; SCH 312 f 268; SCH 64 f534; SCH 201 f 543; SCH 97 f817; SCH 247 f 972; SCH 30 f 639; SCH 95 f 628; SCH 196 f1172; KW 89 f 684; KW 45 f 1525; KW 54 f 968; KW 58 f 923; KW 38 £1174; KW 33 f947. VELSEN Afsluiting gedeelte Meervlietstraat B. en W. brengen ter kennis dat zij voornemens zijn den Gemeenteraad een voorstel te doen om een gedeel te van den Stationsweg te Velsen, over een afstand van ongeveer 55 M. ten westen van de Meervlietstraat, aan het openbaar verkeer te onttrekken op grond van het feit, dat het waterstaatsbelang in verband met de verruimingswerken van het Noordzeekanaal deze ont trekking aan het openbaar verkeer noodzakelijk maakt. Belanghebbenden worden tot 28 Augustus in de ge legenheid gesteld ter gemeente-secretarie (4e afdee- ling) van het voorstel kennis te nemen en binnen dien termijn hunne bezwaren daartegen aan den Gemeen teraad in te dienen. Waar anders de bloemen bjj tienduzenden van hand tot hand gaan, in de hallen te Aalwnftgj, worden nu eenige malen per week de groentenveilingen gehouden, waar bij de producten uit de groentenkweekerijen omgewerkte bloemenkassen worden verhandeld, (Pax Holland-de Haan-m.) BEVERWIJK De aanvoer aan de groentemarkt Maiskolvcn en bramen als eerstelingen De verwachting, dat er in de afgeloopen week een ruimer aanvoer van verschillende boonensoorten zou zijn, is niet beantwoord. De aanvoer was on danks dat het nu het hoogseizoen moet zijn zeer matig. De weersomstandigheden werken voor het gewas niet mee, daar de vele regen meestal ge paard gaande met. hevigen wind allerminst voor den groei en ontwikkeling gunstig zijn. De vraag overtreft dan ook op iederen veiling dag verre het aanbod. Daar door de vastgestelde prijzen thans een geheel ander systeem- van veilen wordt gevolgd, waardoor de koopers op een verdeeling der meeste producten zijn aangewezen. Dit geeft bij het kleine aanbod wel eens aanleiding tot moeilijkheden daar velen minder toegewezen krijgen dan zij noodig hebben. Voor snij- en dubbele boonen golden prijzen van 14 cent. voor stokprïncesseboonen met én zonder draad 20 cent en voor pronkboonen 10 cent per K.G. Van deze laatste soort was het aanbod heel wat ruimer dan in de voorgaande week en bij gun stig weer zal dit allengs nog wel vermeerderen. Van doppers en andere peulvruchten wordt af en toe nog een klein partijtje aangevoerd. Van de bladgroente werd sla het meeste aange voerd, hoewel voorden tijd van het jaar het aan bod niet groot is. Er bestond echter flinke koop lust voor dit product, zoodat het grootste gedeelte dan ook voor den maximumprijs van f 4 per 100 krop van de hand ging. De aanvoer van bloemkool neemt steeds meer in beteekenis af en wat nog aangevoerd wordt is voor het meerendeel van mindere kwaliteit. De noteeringen liepen uiteen van 5 tot 12 cent per stuk. Het aanbod van postelein was door de weers omstandigheden eveneens zeer klein. Andijvie wordt nog steeds in flinke partijtjes aangevoerd, maar toch bleef het aanbod ver be neden de vraag. De markt was deze week weer ruim voorzien van komkommers, waarvan de kwaliteit uitstekend is. De prijzen varieerden naar soort van 5 tot 13j£ cent per stuk. De aanvoer van tomaten nam weer iets toe. In de afgeloopen dagen begonnen de aanvoeren van was- en bospeen te verminderen. Deze week werden ook weer de eerste maïs kolven, waarvoor thans veel belangstelling bestaat, aangevoerd. De teelt van dit nieuwe product zal dit jaar dan ook wel loonender zijn dan vorige jaren. Van de spoegroente werd prei in kleine partijtjes aangevoerd, waarvoor behoorlijke prijzen werden besteed. Voor de andere soorten zijn de prijzen aan den lagen kant. In de fruitafdeeling werden nog wat bessen en frambozen aangeboden- Ook het aanbod van per ziken en meloenen was van geringen omvang, daar entegen werden druiven meer aangevoerd. Als eerstelingen verschenen de afgeloopen week bra men aan de markt, waarvoor f 1.60 per slof werd betaald. Het zilveren jubileum van Pastoor L. H. Oudejans Hoewel de zeereerw. heer L. H. Oudejans, pastoor van de parochie O.L. Vrouw van Goeden Raad, eigen lijk vandaag zijn zilveren priesterfeest viert, is hem reeds gisteren door zijn parochianen een hartelijke huldiging bereid. De jubilaris werd 's avonds van den trein gehaald, waarna het gezelschap zich met open rijtuigen voor afgegaan door de St. Josephharmonie naar de kerk aan den Arendsweg begaf. Reeds voor dien tijd heerschte daar een groote drukte. Toen Pastoor Oudejans op het kerkplein was gearriveerd werd hem door de schoolkinderen een zanghulde gebracht. Door een haag van bruidjes werd de pastoor ver volgens het feestelijk versierde kerkgebouw binnen geleid, waarna de parochianen hem een welkomstlied toezongen. Onder het Lof heeft kapelaan Van Schijndel namens alle parochianen den jubilaris welkom geheeten en zeide daarbij, dat alle parochianen uit het hart ver heugd zijn met pastoor Oudejans' geluk, dat hij voor 25 jaar te Utrecht de priesterwijding ontving. Wij zijn verheugd met u over het vele goede, dat u heeft mogen uitstrooien in verschillende plaatsen. Dit goede is zeer veel geweest. Maar het meest verheugen wij ons, aldus vervolgde spr., dat U hier als pastoor van den Arendsweg de echte herder bent met alle goede hoedanigheden. In dezen korten tijd, dat u in Bever wijk bent, hebt U getoond een priester in den waren zin van het woord te zijn, U wijst Uw kinderen op de parels, die God op de aarde heeft uitgestrooid. Ge zijt een goed herder, die de schapen voert naar een goede weide. Daarom deelt heel de parochie in Uw geluk". Kapelaan Van Schijndel besloot zijn toe spraak met den wensch, dat de jubilaris nog lang onder hen zal mogen blijven. Bij het Lof werd assistentie verleend door prof. Van Trigt uit Warmond en pastoor Warnink uit Kwïntsheul. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den heer S. M. Middelhof!, burgemeester van Hoogkarspel, dt vorige standplaats van den jubilaris.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1