VELSEN 2ec/L de Econoom Luidsprekers Lessen Personeel gevraagd Personeel aangeboden Huizen gevraagd Huizen aangeboden Muziek instrumenten H. H. Zelfreparateurs LUIDSPREKER Rijwielen Auto's Diversen De draverijen te Alkmaar Voor de lange- en kortebaandraverijen, die op Zater dag 23 en Zondag 24 Augustus in het Sportpark te Alk maar worden georganiseerd, blijkt onder de eigenaren van paarden zeer veel belangstelling te bestaan. Niet minder dan 99 paarden zWn er voor deze draverijen ingeschreven. Komt er een honkbalclub? Demonstratie op Zondag 24 Augustus. Wij;hebben reeds eenige keeren in ons blad betoogd, dat In verband met het gesloten voetbal-seizoen, het thans meer dan ooit noodig is, dat plaatselijke sportvereeni- gmgen zich meer op zomersporten gaan toeleggen. Bij verschillende vereenlgingen heeft dit weerklank gevonden, maar tot nu toe zijn er echter vrijwel geen pogingen aan gewend om tot stichting van een club te komen, die alleen een zomersport beoefent. Wij vernemen echter thans, dat de voetbalvereeniging Beverwijk" bij voldoende deelneming voornemens is een üonkbalclub op te richten, waarvan ook niet-leden van .Beverwijk" lid kunnen zijn. Ongetwijfeld is met dit Initiatief van „Beverwijk" een wensch van vele sportbe oefenaren is vervulling gegaan. Dat het van het bestuur van „Beverwijk" geen ééndagsplannen zijn. blijkt wel uit het feit, dat zij het bestuur van den Honkbalbond in den arm-heeft genomen. Op Zondag 24 Augustus zullen twee negentallen van den Honkbalbond op het Beverwijk-terrein aan den St. Aag- tendij'k een demonstratie geven. Aan iederen bezoeker zal tijdens dezen wedstrijd een handleiding over deze zomersport ter hand gesteld worden. Bridgeclub „Sans Atout" De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van „Sans Atout" luiden als volgt: Groep 1: 1. T. Romijn—A. v. Groningen 28y2 m.p.; 2. De heer en mevr. Van Amstel 36 m.p.; 3. L. Bos—N. v. Zon 34 m.p.; 4. P. Vlot—J. Commandeur 32 m.p.; 5. J. v. d. Gerg J. Groot 31 m.p.; 6. De heer en mevr. Admiraal-271/^ m.p.: 7. Dames Steenberger—Tabak Z6\/2 m.p.; 8. W. Pools— A, Roodzand 26 m.p. Groep 2: 1. G. de BoerJ. Bos 43 m.p.; 2. L. Mouton— W. G. Kleine 39 m.p.; 3. J. Berlee—J. Nijman 36 m.p.; 4. De heer en mevr. Tand 34 m.p.; 5. G. Tabak—J. Dil 34 m.p,; 6. De heer en mevr. Thomas 33 m.p.; 7. A. Hooge- boom—G. Zoontjes 33 m.p. De melkbezorger en de klant De plaatselijke Melkslijtersorganisaties verzoeken ons opneming van het volgende: De melkbezorger behoort tot de weinige personen, die als de bakker dagelijks zijn klanten moet bedie nen. In dit feit liggen vele mogelijkheden opgesloten, vooral veel moeilijkheden wat het innemen der bon nen betreft. Was de klant voorheen koning, thans zijn de rollen omgekeerd en is de melkbezorger een ge ziene gast bij de klanten. Men zou zoo denken dat de klant nu al het mogelijke doet om zijn melkbezorger te gerieven. En toch is dit vaak niet het geval. Wij doelen op het niet steeds bij de hand hebben van de benoodigde bonnen. Iedere huisvrouw weet, dat eiken dag de melkbezorger aan de deur komt en dat be halve geld ook bonnen gegeven moeten worden om in het bezit te komen van melk en andere zuivelproduc ten. Hoe weinigen gaan echter direct den melkbezor ger tegemoet met alles wat zij voor de transactie noo dig hebben.,-Vaak wordt er eerst gezien wie of er ge beld heeft, dan loopt men het huis weer in om den melkkoker te halen en dan soms nog eens om de bonnen te halen. Intusschen vliegen de minuten om en al met al is voor het afleveren der producten meer tijd noö'dig dan voorheen. Laat iedere huisvrouw er een vaste gewoonte van gaan. maken als de melkbonnen bekend zijn, deze uit te knippen en ze klaar te leggen om ze 's morgens aan den melkbezorger af te geven, leg het benoodigde op een vaste plaats klaar en help allen mede om het tijdverlies tot een minimum te beperken. Bedenk dat alle huisvrouwen gaarne op „tijd hun melk willen ont vangen. Uitreiking boter- en vetkaarten De nieuwe boter- en vetkaarten zullen in het tijdvak van Woensdag 20 tot en met 27 Augustus a.s. in het gebouw Raadhuisstraat 5. telkens van 9 tot 12.30 en van 2 tot, 5.30 uur, behalve Zaterdag 23 Augustus van 9 tot 12.30 uur. Voor Wijk aan Zee heeft de uitreiking plaats op Donderdag 28 Augustus a.s. in den Politie post, St.-Odulfstraat van 9.30 tot 12.30 uur en van 2 tot 4.30 uur. Bij deze uitreiking is het verkrijgen van een botërkaart of een vetkaart afhankelijk van het ge- zinsinkönten en dienen zij, die voor een vetkaart in aanmerking wenschen te komen, een formulier M. D. 100 in te vullen. Deze formulieren zullen worden uitge geven op 18 en 19 Augustus in het gebouw Raadhuis straat 5 van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5.30 uur te Wijk aan Zee op 20 Augustus van 9.30 tot 12 uur. Bij de afhaling der kaarten moeten de distributie- Stamkaarten van alle gezinsleden worden overgelegd en voor hen, die voor vetkaarten in aanmerking wenschen te komen,, tevens het ingevulde en onderteekende for mulier M.D. 100. Hoofden van gezinnen, die bij de vorige uitreiking boterkaarten hebben ontvangen en thans in aanmerking wenschen te komen voor vet kaarten moeten evenals de inwonende gezinsleden, een onderteekende verklaring van hun werkgever overleg gen, waaruit blijkt, het door hen verdiende loon, geba seerd op den toestand per 1 Augustus 1941. PERSONALIA. Te Haarlem slaagde cvoor het gedeelte A van het hoofdacte-examen mej. W. F. v. d. Ploeg, alhier. AGENDA VOOR BEVERWIJK. VRIJDAG 15 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Een huwelijk op afbetaling" en bijprogramma, 8 uur. ZATERDAG'16 AUGUSTUS. Luxor Theater, Breestraat: „Een huwelijk op «betaling" en bijprogramma, 8 uur. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN. VRIJDAG 15 AUGUSTUS. Thalia Theater: „Savoy Hotel 217", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Vadertje Langbeen", 8 uur. F.ex Theater: „De favoriet van de Keizerin". 8 uur. ZATERDAG 16 AUGUSTUS. Thalia Theater: „Savoy Hotel 217", 8 uur. Bioscoop De Pont: „Vadertje Langbeen", 8 uur. Rex Theater: „De favoriet van de Keizerin", 8 uur. AGENDA VOOR HAARLEM. Heden: VRIJDAG 15 AUGUSTUS. Rembrandt Theater: „Theo op het huwelijkspad". S.30, 6.30 en 8.45 uur. *™e: „Ich kenn' dich nicht und liebe dich", 4 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „De lichte cavalerie", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pygmalion", 2.30, 6-30 en 0.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 4 uur. ZATERDAG 16 AUGUSTUS. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en fles avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, !2—4 uur. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. «Taatsiervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Wij vernemen, dat het Midden-Kennemerland-tour- nooi dat door het sluiten van het voetbalseizoen niet kon doorgaan, vermoedelijk wel gehouden zal wor den aan het begin van het nieuwe seizoen. Savoy Hotel 217" HET MIDDEN-KENNEMERLAND-TOURNOOI. NIEUWE PREDIKANT IN DE DUINOORD KERK. Ds. J. A. Kwint, predikant bij de Waalsche kerk te Rotterdam, een broer van den burgemeester van Vel- sen heeft het beroep naar de Duinoordkerk te Seheve- ningen aangenomen. Ds. Kwint zal dus de door het overlijden van Ds. H. W. Creutzberg opengekomen plaats vervullen. Uitvoering van gewijde muziek A.s. Zondagmiddag heeft in de zaal van het voor malige Leger des Hells een uitvoering van gewijde muziek plaats onder leiding van den heer Gerrit Claeijs. Medewerking verlcenen een zangkoor en de heeren I. de Vries en J. Gest uit Amsterdam. Een Auguslusstorm en een herin nering aan een najaarsstorm. Dc ramp van de Salento De kalender zegt vandaag, dat het 15 Augustus is. En als we dit schrijven giert een stormwind door de Kennemerlaan, die de boomen heen en weer zwiept alsof het bessenstruiken zijn. Het giert over de daken en nu en dan klettert een hevige regenbui tegen de ruiten. Augustus.... Oogstmaand. Op de akkers ligt het gouden graan tegen den grond, de rijpe koren aren zijn zwaar van vochtigheid. Augustusvacantiemaand. Op het strand heerscht Neptunus, die de golven er over jaagt bijna tot den duinvoet. De vacantiegangers, die den zeekant hebben opgezocht, zitten in hun pen sions te verkleumen. Het eenige waarvan ze kun nen genieten is van het woeste schouwspel, dat de zee hun biedt. Hooge golven met witte koppen houden een wedloop naar Nederland's westelijken zelfkant, ze tuimelen overelkaar, ze rollen kokend en bulderend over de banken en loopen zich dan te pletter op het domijn van de badgasten, dat thans een soort niemandsland is geworden. Nu geen pootjebadende, ezeltjerijdende, fortenbouwen- de kinderen, krantenlezende of duttende pa's en ma's. Alleen water met witte schuimvlokken. Dezelfde storm, die de badgasten van het strand blaast, blaast de vacantiegangers, die zoo gelukkig zijn geweest, hun vacantieheil op de Veluwe te zoeken en daarvoor de fiets hebben genomen, naar hun bestemming. Zij hebben het voordeel van den wind en kunnen in de bosschen altijd nog wel een luw plekje vinden. Honderden, duizenden zijn er zoo gegaan. Als ze straks terugkomen, zullen ze den trein moeten nemen, tenzijHet kan gauw verkeeren in ons wispelturig klimaat Maar op het oogenblik lijkt het er niet veel op. EEN NAJAARSSTORM. Stormen als deze kennen we gelukkig weinig in Augustus; maar in November des te meer. We bladeren in een vergeelde IJmuider Courant van Maart 1929. Dat is nu bijna 12 y2 jaar geleden. In die maand, het was Vrijdag 15 Maart, vond in het kantoor der Reedersvereeniging aan de Zuid zijde een eenvoudige plechtigheid plaats, die als een naspel kan worden beschouwd van den hevi- gen storm, die in de laatste week van de maand November 1928 zoovele scheepsrampen op onze kust veroorzaakte. De plechtigheid bestond in de huldiging van schipper en roeiers van de redding boot van IJmuiden, die een tocht hadden ge waagd naar het Italiaansche s.s. Salento, dat in den vroegen morgen van 26 November, na eenige dagen voor onze kust in moeilijkheden te hebben verkeerd, voor Bloemendaal gestrand was. Het was een ongekend hevige storm, zoo hevig dat er aan pogingen, de in nood verkeerende Italianen te redden, niet viel te denken. Op de semaphore hebben we met behulp van den grooten kijker het huiveringwekkende schouwspel geruimen tijd gadegeslagen. Van achter- tot voorschip de Salento zat op dat oogenblik met den kop naar het strand rolden de huizenhooge brekers over het rampzalige schip, waar wellicht op dat oogen blik de meer dan 30 opvarenden hun laatsten strijd met den dood streden. De storm bleef voortwoeden en pas op 28 No vember nam hij iets in kracht af. Maar de zee was nog even onstuimig. In den vroegen morgen van dien dag ondernam de roei reddingboot van IJmuiden haar noodlot- tigen tocht, een daad. die als een de roemruchtigste van alle reddingen in vele jaren beschouwd' kan worden. De mannen wisten, dat deze tocht ging met inzet van hun leven. En dat, terwijl men niet wist of zich nog levenden op de Salento bevon den„Gij hebt u gedragen als leeuwen Maar ook de leeuw is niet onafhankelijk van de krach ten der natuur", zeide de heer P. L. Lucassen toen hij den redders bij de huldiging namens het hoofd bestuur der N.Z.H.R.M. toesprak Velen waren bij het aanbreken van den dag op het Bloemendaalsche strand toen de IJmuider redders hun gevaarvollen tocht ondernamen; velen hebben het ongeluk zien gebeuren....; toen de dappere mannen bij de Salento kwamen sloeg de boot om en kwamen allen in de kokende branding terecht. Van de twaalf inzittenden konden 'elf worden gered. De roeier P. Visser verdronk. De roeier R. H. King, die, toen de boot omsloeg een klap tegen het hoofd had gekregen, is later aan de ge volgen daarvan overleden, zoodat de ramp van de Salento behalve aan alle opvarenden van den Italaan, aan twee IJmuider redders het leven heeft gekost. De namen van de dappere redders, die er het leven hadden afgebracht, zijn F. Peeters, schip per en T. Dropman, P. Kramer, IJ. de Graaf, C. v. d. Wiele, J. Wester wal, IJ. A. Kramer, G. Stam, P. J. A. Kramer Jr. en A. J. Jansen, roeiers. Zij dragen straks 12y2 jaar de hun uitgereikte zil veren medaille. De tocht naar de Salento was wel een der laatste van de roeiredddingboot. Nadien kreeg het station IJmuiden der N.Z.H.R.M haar Ne,eltje Jacoba, haar Barend van Spreekens en haar Jhr. Orth, alle motorreddingbooten, de laatste twee voor het strand. De Augustusstorm gaat gelukkig bedaren, we hebben de zon weer gezien. Op het strand wordt het weer handzamer, de witte koppen gaan weer verdwijnen. Laat ons hopen, dat de maand Augustus ons nog eenige echte Augustusdagen brengt. S. B. „De Favoriet van de Keizerin" Aan den inhoud van deze film, die van hedenavond af in het Rex-Theater wordt vertoond, ontleenen wij het volgende: Aan het hof van keizerin Elisabeth van Rusland leeft men in een sfeer van politieke spanning. Het oorlogs ministerie en een groep waardigheidsbekleders zijn voor een verbond met Pruisen; de kanselier, Vorst Potozky, de favoriet der keizerin, streeft naar een "ërbond met Frankrijk. Van het eeuwige aan dringen op onderteeke- ning van het verdrag met Frankrijk begint de keizerin langzamerhand ge noeg te krijgen; hierdoor en ook om andere redenen staat de aanwezigheid van Potozky haar tegen. Tevens beschouwt, zij het als een persoonlijke beleediging, dat Potozky slechts leelijke officieren in haar onmiddel lijke omgeving duldt, daarom geeft zij bevel, dat van 't Paaschfeest af jongere officieren bij de garde moeten worden aangesteld. Eenige Alexanders worden dan in de garde opgeno men; rondom een van hen, Alexander Tomsky, weeft zich de intrigue van het blijspel, waarin ook de keizerin een belangrijke rol speelt. Een staatsgreep van Po tozky wordt op het laatste oogenblik door dc vijf Alexanders verijdeld. MARKTBERICHT SCHEVENINGEN. SCHEVENINGEN, 15 Augustus. Met versche visch was hedenochtend aan de markt de motorlogger SCH. 250, A. Rog, met f 992 besomming. De prijzen waren: Middelschol f 100. Kleinschol f 55. Poon f 50. Pufschol f 24. Schar f 13.40. Alles per kist van 40 K.G, In het Savoy Hotel vertoeft Nastasja Andrejwena Daschenko, een opvallend mooie vrouw, die hier verblijft om den afloop van haar echtscheidings proces af te wachten. Haar neef Sergei Schuwalow is altijd in haar gezelschap. Hij heeft haar eens een onschat'oaren dienst bewezen, doordat hij haar drie maanden na haar huwelijk van haar eersten man wist af te helpen. Voor hem beteekende dit eenigen tijd een verbanning naar Siberië. Inmid dels trouwde zij een ander, den rijken koopman Dasohenko, dien zij door haar spilzucht ruïneerde en van wien zij zich thans weer wil laten scheiden. Nastasja heeft intusschen haar aandacht reeds weer aan een ander geschonken en wel aan den levenslustigen kamerkellner Andrei. Deze echter neemt haar niet au sérieux. Andrei is verloofd met Anna Fedorowna Orlowa, de linnenjuffrouw van het hotel, die zeer jaloersch is. Dascha, een nieuw ka mermeisje, raakt ook verliefd op Andrei. Hij beantwoordt de gevoe lens van het kamer meisje, dat niemand in Moskou kent en 'gaat een avondje met haar uit. Hij bezorgt haar, via Nastasja, een avondjapon. Anna Fedorowna wordt natuurlijk jaloersch en beschuldigt Dascha er van, geld ontvreemd te heb ben. De japon, waarin Dascha uit is geweest, is et- het bewijs van. Wanneer Andrei en Dascha dan ook 's avonds in het hotel terug komen, worden zij opgewacht door de politie. Andrei wil Dascha's onschuld be wijzen en begeeft zich naar kamer 217, waar Nastasja woont. Hij vindt haar in een hoogst op gewonden stemming. Zij heeft zoo juist bemerkt, dat Schuwalow de kamer naast haar heeft geno men. De scheiding is uitgesproken. Nastasja ver langt van Andrei, dat hij. Schuwalow uit den weg zal ruimen. Zij wil dan, rijk en onafhankelijk als zij is, met Andrei trouwen, doch Andrei denkt slechts aan Dascha en verlangt van Nastasja, dat zij met hem naar beneden gaat, om te getuigen, dat zij hem de bewuste avondjapon cadeau heeft gedaan. Zij weigert. Er volgt een hevige woorden wisseing; plotseling vallen er schoten waarop An drei naar buiten komt met de woorden: „Mevrouw Daschenko is dood!" Wie de moordenaar is vertelt het slot van de film.. (Uit de inhoudsbeschrijving). JAARVERGADERING „GEEL-ZWART". In café „Centraal" aan den Wijkerstraatweg kwam Donderdagavond de supportersvereniging „Geel Zwart" in jaarvergadering bijeen. De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer J. J. Wesselius. Moest door de omstandigheden de viering van het tweede lustrum worden uitgesteld, thans is dit weer het geval. Wat in het vat zit, verzuurt echter niet, aldus de voorzitter. De voorzitter releveerde vervolgens de resultaten van de V. V. „Kinheim". Spr. hoopt dat het komende seizoen succesvoller zal zijn. Wat betreft de moreelen en financieelen steun van „Geel-Zwart" ten opzichte van „Kinheim" is de supportersvereniging niet in ge breke gebleven. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Hierin werd vermeld dat aan den oud-secretaris, den heer H. D. Smit, voor zijn verdiensten schriftelijk dank werd ge bracht. De overleden leden, de heeren P. J. Beentjes en E. J. Malensteyn werden herdacht. Ook de financieele deelneming van Geel-Zwart aan het Midden-Kennemerland-tournooi, releveerde de heer De Reus. Het ledental beweegt zich in dalende lijn. Het verslag van den penningmeester, den heer F. A. van Asselt vermeldde aan ontvangsten over het afge- loopen boekjaar f 121.49 en aan uitgaven f 134,98, zoo dat een nadeelig saldo ontstaan is van f 13,49. Het kas- totaal bedraagt thans f 173,49. De voorzitter merkte op, dat „Geel-Zwart" hoewel een nadeelig saldo is ge boekt, zich desondanks goed weet te handhaven. De heer L. Witteman bracht verslag uit van de kas- controlecommissie waarop de penningmeester werd gedechargeerd. In de controlecommissie werden benoemd de hee ren S. de Reus, J. Böhm en H. de Reus. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren J. J. Wesselius, voorzitter en C. v. d. Pijl, com missaris, werden herkozen. Voor den aftredenden com missaris, den heer N. Steijn, werd met algemeene stem men de heer P. Schweitzer benoemd. Den heer Steyn werd voor zijn vele werk gedurende lange jaren door den voorzitter dank gezegd. Medegedeeld werd dat de stedelijke belasting welke op de donateurskaarten moet worden betaald, door „Zeel-Zwart" evenals het vorige jaar zal worden ge- voterd. De voorzitter wekte op tot bezoek aan de wedstrijden van het Midden-Kennemerland-tournooi dat naar alle waarschijnlijkheid alsnog zal plaats vinden. Vervolgens liet de voorzitter de wedstrijd-resultaten van het vorige voetbalseizoen van Kinheim nog eens de revue passeeren, waardoor deze club als derde op de ranglijst eindigde met 38 punuten vóór en 53 tegen. De heer H. Kroeze, secretaris van Kinheim dankte tijdens de rondvraag voor de prettige samenwerking met Geel-Zwart. Deze zeide verder, dat de voetbalcom petitie voor Kinheim eerst op 21 September zal aan vangen, hoewel de indeeling nog niet bekend is. Met een woord van dank sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Het menu van de Centrale Keuken Menu voor de week van 18 t/m. 23 Augustus: Maandag: Bruine boonensoep. Dinsdag: Aardappelpuree met wortelen. Woensdag: Groentensoep. Donderdag: Aardappelpuree met princesseboonen. Vrijdag: Erwtensoep. Zaterdag: Aardappelpuree met andijvie. Zwemmen Ragnhild Hveger verbetert weer een wereldrecord Thans voor de 38ste maal! KOPENHAGEN 14 Augustus (A. N. P.). De Deensche zwemster Ragnhild Hveger heeft gisteren, nadat het on geveer een jaar geleden was. dat zij een wereldrecord had verbeterd, weer van zich doen spreken. Te Kopen hagen wist zij het reeds sinds 3 Juni 1936 op haar naam staande record op de 800 meter borstcrgwl te verbeteren Met den prachtigen tijd van 10 min, 52.2 sec. bleef zij niet minder dan 19.2 sec onder haar oude record. De we reld-recordhoudster bleek in uitstekenden vorm te zijn en had reeds na 200 meter haar gangmaaksters Frede Nil- sen en Inge Larsen ingehaald, zoodat zij de rest van den afstand alleen moest afleggen. Haar tusschentijden wa ren: 100 meter 1 min. 15 sec., 200 meter 2 min. 38.7 sec. 400 meter 5 min. 29.9 sec., 500 meter 6 min. 48-3 see. Ragnhild Hveger wil nu op 17 September in het Kopen- hager Hallenbad trachten het 400-meter-record. dat met 5 min. 0.1 sec. op haar naam staat, beneden de 5 min. te brengen. Met dit nieuwe wereldrecord heeft de Deensche zwem ster voor de 38ste maal een wereldrecord op haar naam gebracht. HUWELIJK. Alleenst. persoon 35 jaar, P.G., heeft werk, zoekt kennismaking met eenvoudig net meisje. Br. m. foto welke wordt geretouneerd IJ 1627 bur. v. d. blad. Gevraagd voor direct of 1 Sept. flink zelfst. meisje Hoog loon en verval. Br. ond. no, 6004 bur. v. d. blad. Wij staan onmiddellijk klaar UUJ BIJUJIEL OPGEKROPT ZWEMMER's Rijwielhandel Ceticrstraat .53. IJip.-O. UIT KENNEMERLAND 13 Regels 30 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij -»«ufü«*be*aling) Per 1 Sept. gevr. DAGMEISJE 17 a 18 j. netjes en handig kunn. werken van S.30-5 uur. Aanm. na 8 uur. Jan Haringstraat 80. MEISJE GEVR. pl.m. 15 jaar van 9-12 uur. Aanm. Rijksstraatweg Voor Bedrijf Gevraagd bij P. Boer, Preanger- straat S een nette HALFWAS SLAGERSBEDEBNDE. Gevr, FL. LOOPJONGEN leeft, pl.m. 17 j. Apotheek Remmers en Zn.. Kruisstraat 6. Gevr. FLINKE JONGEN v. expe ditie. v. g. g. v. Hoog loon. Tempo Warmoesstraat 4. FLINKE EERLIJKE HULP stalling gevraagd voor direct, jaar. Smedestraat 41. NETTE JONGEN gevraagd, voor looip- en winkelwerk. Aanm. Na 6 uur. Binnenweg 202. H'stede. GEVRAAGD nette juff. v. mid- delb. leeftijd. Kost en inw. m. huiselijk verkeer. Brieven B 182 bur. v. d. blad. Gevr. net DAGMEISJE van 8—7 m. volle kost. Hulp werkster. Rijksweg 240, Velsen. SMIDSJONGEN gevraagd. Frans- sen, Huygensstraat 40, IJmuiden. Te koop in goeden staat zijnde BUITENBANDEN, 28 x iy2; 28 x l.)4; 26 x 2. Alkm. weg 15A, Beverwijk. Gevr. OPL. FRANS L. O., 1942. Brieven met conti. inl. en ref. G 67 38 bur. van dit blad. Voor Huishouding Ervaren DAGMEISJE gevr. van 8.30-5 uur. Kleverlaan 108, Hrl. Mevrouw Martin, Kinderhuissin gel 110 vraagt een zeer net DAG MEISJE niet 'beneden 17 jaar. NET MEISJE gevr. v. d. en n. kl. gezin z. k. Zandvoortschelaan 190, Heemstede. NET MEISJE gevr. v. d. en n. bo ven 20 j. goed loon. Zondags vrij. Mevr. Denijs, Zandvoortschelaan 125, Heemstede. In gez. van 2 pers. flink DAG MEISJE gevr. van 8.30-12.30 en ■1 x p. w. tot 5 u. Aanm. 's avonds van 8-9 u. Santpoorterstr. lb, Hrl. NET DAGMEISJE gevr. v. 8.30-5 in kl. gez. Zond. vrij. Hoog loon. Aanm. Daniëllaan 15, R'hout. Gevr. te Heemstede fl. ongeh WERKSTER om 3 x p. w. van 8-9 v.m. kantoorlok. schoon te maken. Amaryllislaan 3. Voor direct gevraagd DAGMEIS JE hij jong echtpaar van 9-4 uur. Aanmelden: Crayenestersingel 61. Heemstede. Nette WERKSTER 3 ocht. p. w gevr. Bosch en Duinlaan 25, Bloe mendaal. Gevraagd: net handig NIETSJE v 8.302.30. Zondags vrij. Twijn- derslaan 8. Direct gevr. FLINK MEISJE 88 uur P.G., v. g. g. v. koken niet vereischt, wel zelfst. kunnen de werken en goed strijken, in ge zin met 3 schoolgaande kinderen Goed loon. Aanm. Zaterdagavond na 8 uur. Julianalaan 63. Overveen Gevr. NET MEISJE van 8.30-4 u. Paul. Potterlaan 12, Haarlem. Gevr. tegen 1 Sept. MEISJE bov. 20 j. voor den dag, zelfst. kunn. werken. Zond. vrij. Schotersingel DAGMEISJE gevr. van 8-4 of tot 7 uur. en een nette werkster. Soho terweg 3. NET DAGMEISJE gevraagd van 8—5 Zond. vrij. Kleine Houtwe; no. 51. NET METSTE gevr. v. d. en n. Dr. Gerkeetrnnt 7, Zandvoort. Voor dir. gevr. net DAGMEISJE zelfst. kunn. werken. Hotel Pen- sion Veldwijk. J.m?weg 20. HUISNAAISTER gevr. voor alle voork. naaiwerk. Mevr. COhen, Bloemend .weg 186. Overveen. Mevr. Sanders-Knottenbelt vraagt 1 Sept. TWEEDE-MEISJE fP.G.) van 8.30-4 uur. Leeuwerikenlaan 16, Aerdenhout. Tel. 26803. Aan melden na 7 uur. LEERLING RIJWIELHERSTEL LER gevr. eenigsz. m. het vak be kend. Rijwiel Mag. de Batavier. Spaarnwouderstraat 70. FLINKE JONGEN gevraagd voor de groentenwagen, leeftijd 15 jaar. Aanmelder* na 4 uur. Nijssen, Gasthuislaan 103, Haarlem. Voor Huishouding BESCH. HUISHOUDSTER b. z tusschen 50 en 60 jaar, P.G. liefst bij Heer of Dame-alleen. Brieven G 6836 bur. van dit blad. Dame 40 jaar, zag zich gaarne per 15 September geplaatst als HUIS HOUDSTER bij Heer alleen of klein gezin, waar huisvrouw ont breekt. Brieven G 6S11 bur. van dit blad. Flinke jonge WERKSTER 20 jaar b. z. a. voor Dinsdag en Vrijdag middag a 30 c. p. uur. Brieven G 6810 bur. van dit blad. Juffr. 30 j. m. zoontje 3!/i j. zoekt betrekkking als HUISHOUDSTER Brieven G 6808 bur. van dit blad DAME, m. d. zag gaarne 2 midd. en 2 av. bezet bij oude dame of heer, v. gezelschap, voorlezen enz. Brieven G 6772 bur. v. d. blad. Voor Bedrijf INKRULSTER b. z. a. liefst drukke zaak. Brieven G 6787 bur. van dit blad. Heer zoekt ADM. WERKZAAM HEDEN voor de avonduren, b.v statistiek of iets dergel. Brieven G 6748 bur. van dit blad. NET PERSOON, 45 j. zoekt bij- onv. wat of waar. L. Heerenstraat 24 rood. Besch. J. dame b. z. a. als STENO TYPISTE volk. bekend met alle voork. werkz. per 15 Sept. a.s. Br. no. 2174 Wensing's Adv. Bur. Tempeliersstraat 32. B. z. a. prima NAAISTER voor het maken van confectie japonnen, rokken en hlouses. Ook maatwerk Brieven G 6889 bur. van dit blad. Plaatsing gezocht voor jongen als BANK ETBAKK ERSLEERLTXG Brieven G 6905 bur. van dit blad Vrije BENEDEN- of BOVENWO NING gevr. Huurprijs pl.m. f p. mnd. Brieven G 67 88 bur. van dit blad. Jongelui, d. w. tr. zoeken WO NING f 6 a f 7 per w. Brieven G 6860 bur. van dit blad. Te huur: MIDDEN ST. WONING Prima staat. Keurig onderh. en alle gema'kken voorzien, f 45 p. m. Brieven G 6906 bur. van dit blad. Te koop: VARTY RADIO met ul tra k. g. zonder luidspr. z. kast en zware bankschroef. Adres bur. d. blad. EIKEN PIANO te koop f 110. Iepenlaan 48, Bloemendaal. Nieuw RADIOTOESTEL m. u. k. g. te koop f 150. Cornelissteeg 11 Tel. 18760. Aang. PHILIPS RADIO 497 A m. bandspreiding, geh. nieuw, volle garantie, in orig. verpakking. Van f 325 voor f 300. Burretstr. 8. Te koop: STUDIE PLANO f 55, Friesche Stoeltjesklok f 75. zien Zijlweg 141. TE KOOP GEVR.: el. gramofoon of pick up install, m. verst en ev platen. Brieven G 6902 bur. van dit blad. TE KOOP: Radio met sp. gelijkr. en pl. str. 2 Varta accu's 4 volt. 1 pr. j. sob. m. 37, zwem. en gymn. p. voor H. B. S. 13 j. Berokfteijde- straat 17 rood. Na 6 uur. Leder. Rubber, Rubberhak- ken alle maten, plakrubber- zolen, zoolbeslag enzoovoort Kalvcrstr. 14, Tel. 5162 IJmuiden-Oost 2oeld U een Ideaal non een POESJE? pJaals een 20 GRAMOFOOXPLATEN f 17.50 Brieven G 67 94 bur. van dit blad. TOER-FIETS te koop 60. Ti- morstraat 124, H.-N. Te koop: DAMESFIETS in z. g. staat. Prijs f 40. Eindenhoutstr. 16 MERK SPORTRIJWIEL te koop. n.we b. en b. banden. De Graaff'a Meubelhuis, L. Begijnestraat 6. Te koop gevraagd: VRACHT AUTO 1938-'40. Brieven G 6756 bur. van dit blad. Te koop: solide WAMESFIETS, zoo goed als nieuw, prijs f 90. Br. G 6755 bur. van dit blad. Uitst. BURGERS H. RIJWIEL m. prima banden aangeb. Voet, Kruis straat 39. Te koop: verchr. 24 inch. HEtE- RENRIJWIEL 2 goede banden, geh. compl. uit. prijs f 87.50. K. v. Manderstraat 50. Pracht z. g. a. n. TOERFIETS te koop f 80. Boerensteeg 14. DAMESRIJWIEL (Burgers) Tour- fiets z. g. a. n. banden, in prima staat. Anthonlestraat 75. Te koop: Raleigh H. RIJWIEL 26 inoh, trommelremmen, 3 speed comipl. Bloemhofstr. 7 zwart. TE KOOP: 1 Maxwell zware car rier, prima banden 26x2, nieuwe groote bak. Bloemhofstraat 7 zw. TE KOOP: H. Rijwiel, bl. Dames regenmantel maat 44, paar H. schoenen m. 42. Tebez. tusschen 6 en 8 uur Doelstraat 10 rood. FONGERS D. RIJW. z. g. a. n. f 60 en f 42. Nw. H. rijw. 26 i. trom. rem. bill. P. de Hooghstr. 32 Heemstede. Te koop: 2 groote nieuwe VES TING CARRIERS, open laadbak R. Kramer, Bakenessergraöht 57 Te koop: H. RIJWIEL, beste ban den. prijs billijk. Van 't Hoffstr. no. 124. DAMESRIJWIEL f 5 0, Eng. merk Heeren Rijwiel f 50 merk Glipper belde z. g. a. n. Burg. Ramipstr. 9 Te koop; DAMESRIJWIEL in g. st. en 1 paar voetbalschoenen. L. Margaretha straat 38 rood. SIMPLEX HEERE3NRIJWEEL te koop in goeden staat. Obistraat 73, Haarlem-N. TOER FRAME te koop. Caninefa- tenstraat 46, Tusschen 6 en 7 u. TE KOOP: zware Heerenfiets, goed voor transp. t. e. a. b. en 1 p. n.we bruine Beenkappen. Vis- scherseinde 12. Spaarndam. Dame die door mijn schuld Woeng dag VERKEERDE PARAPLUIS uit de pollkliniek Soendaplein heeft medegenomen wordt beleefd verzocht deze om te ruilen Vreden- rljkstraat 41. 500GEVRAAGD door iemand met vast werk. Afl. p. w. met ren te. Brieven G 6839 bur. van dit bl. Heer en Dame wenschen opgen. te worden in TOONEEL-, REVUE- OF OPERETTE CLUB. Brieven G 6779 bur. van dit blad. MEUBELREPARATIE. lijmen, beitsen, stoff. en politoeren. Ba ken essergraoht 12. Tel. 159-57. 2 a 3000 TER LEEN gevr. borg aanwezig. Brieven G 6880 bur. van dit blad. Dame zoekt iemand voor GEZ. HUISELIJKH. liefst gepens. heer P.G. Brieven G 6917 bur. van dit blad. Diversen te koop gevraagd GOUD! Nu betalen wij tot f 6 p. gram. Ook voor meubelen, naai- maohines enz. Uw adres: Handels huis Avanti. Ged. Oude Gracht 17, T«L 1719L.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 3