IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN, IJMUIDEN, SANTPOORT EN OMSTREKEN Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen De Nederlandsche Volksdienst. In de Oekraïne vluchten de Sovjets naar den benedenloop van den Dnjepr Oproep medici. 26e JAARGANG No. 244 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant-Uitgaven en Algem. Drukkerij N.V., Gr. Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 10724. Bureau IJmuider Courant: Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telefoon 5301, Postgiro 310791. Alle Advertenties, opgegeven voor dit blad, worden kosteloos opgenomen in de Kennemer Courant. Directeur: P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede DINSDAG 19 AUGUSTUS 1941 Abonnementen per week 0.13%, per maand 0.55, per 3 maanden 1.63, franco per post 2.05 per kwartaal. Losse nummers 3 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 0.70, elke regel meer 0.14. Bij abonnementen belangrijke korting. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Advertenties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 0.30, elke regel meer 0.10. Prijsvoorschriften genegeerd. 10.000 boete voor brandhoutzagerij. 's GRAVENHAGE, 18 Augustus. Een brand houtzagerij te Haarlem kocht in den vroegen herfst van het vorige jaar een groote hoeveelheid hout en verwerkte dit tot brandhout. Zij berekende hiervoor een prijs van 60 tot 65 gulden per ton. In November 1940 verscheen er echter een prijzen- beschikking waarbij de prijs voor brandhout werd vastgesteld op f 40 per 1000 K.G. Ondanks de dwingende prijsvoorschriften ging de brandhouthandel evenwel voort met het ver- koopen van hout tegen den oorspronkelijk door henrivastgestelden prijs. Eiken- en beukenblokken werden tot in Maart van dit jaar te Amsterdam, waar de firma een verkoopkantoor had, nog ver kocht voor f 65 per ton. Wel werd ook hout voor f 40 per ton aangeboden, maar dan in stukken van een meter. Voor zaagloon moest in deze gevallen f 20 bijbetaald worden, eventueel vermeerderd met de vervoerkosten naar Amsterdam. De prijzenbeschikking brandhout stelde echter den prijs vast van f 40 per ton voor gebruik ge reed, zoodat ook in deze gevallen de prijsvoor schriften werden overschreden. Tevens werd generatorhout boven den vastgestel- den prijs van f 0.45 per 10 K.G. verkocht, in Amsterdam n.l. voor 67 y2 cent in Haarlem zelfs voor prijzen tot f 0.90 per 10 K.G. Deze over tredingen van de prijzenbeschikkingen brandhout no. 1 en hout voor gasgeneratoren 1 en 2 wer den berecht door den inspecteur voor de prijsbe- ischerming te Amsterdam,'. De brandhoutzagerij werd veroordeeld tot een boete van f 10.000, de zelfstandig- optredende directeur van het Amster- damsch verkoopkantoor tot f 1000 boete. Rekening werd gehouden met de in strijd met de voor schriften verkregen extra winst. (A.N.P.) Een uiteenzetting van den heer C. Piek. De directeur-generaal van den Nederland- schen Volksdienst, de heer' C. Piek, heeft Maandagmiddag in de Statenzaal der Provin ciale Griffie te Haarlem voor burgemeesters uit Noord-Holland een uiteenzetting gegeven van de idee, die aan de stichting van den N.V.D. ten grondslag ligt. De heer Piek begon zijn betoog met eenige per soonlijke opmerkingen over de wijze waarop men getracht heeft het werk van de Winterhulp Neder land waarvan de Nedei'landsche Volksdienst een verlengstuk zal worden, te belemmeren. Elke nieuw groot werk, dat aangepakt wordt tracht men te torpedeeren, door den persoon van den leider te belasteren. Niemand kan en niemand mag zich echter daardoor laten weerhouden om alle krachten ten bate van het volk in te spannen. Verschillende groepeeringen hebben zich in den strijd tegen Win terhulp op den voorgrond geplaatst. Dat dit werk echter niet de antipathie der groote massa heeft is wel zeer duidelijk gebleken bij de lij stencollecte, die vooral door de minder met aardsche goederen 'bedeelde kringen der maatschappij krachtig is ge steund. Reeds bij de oprichting van de „Winterhulp Nederland" was het de bedoeling dat daaruit later de Nederlandsche Volksdienst zou ontstaan. Deze Nederlandsche Volksdienst is thans opgericht en allen tezamen moeten wij thans trachten van dezen dienst een hecht bouwwerk te maken dat ten zegen zal zijn voor het Nederlandsche volk. Tot aan 1940 stonden wij, Nederlanders, buiten het gebeuren in Europa. Van de geweldige spanningen en krachten, die zich afteekenden viel op Nederland slechts een zwakke schaduw. Thans moeten wij echter lief en leed met "Europa deelen. Reeds vroeger is er in Nederland op sociaal en charitatief gebied veel nuttig werk verricht. De hulpacties aan China, Abessinië, Spanje en Finland bewijzen dat men in ons land van den overvloed gaarne wat afstond. Thans moeten echter alle krachten op het eigen volk worden geconcentreerd. Dit houdt volstrekt geen minachting in voor hetgeen er vroeger is gepresteerd. Doordat het sectarisme echter ook op dit gebied hoogtij vierde was het niet wel mogelijk altijd het geheelë volk als doel voor oogen te houden. Dit is echter beslist noodzakelijk. Nu kan men zijn jas aanhouden en rustig afwachten wat er verder zal gebeuren of men kan zijn jas uit doen en de handen aan den ploeg slaan. Natuurlijk is dit laatste gewenscht indien wij tenminste het lot van ons volk in eigen hand willen houden. De sociale nood is van dien aard, dat er eenvoudig niet gewacht kan worden. De kern van het volk is het gezin en het.is dus natuurlijk dat de Nederlandsche Volksdienst daarop al zijn aandacht richt. De verzorging van moeder en kind als diepste kern van het volk staan daarbij op den voorgrond. Er zal op het gezin op vriendschappelijke wijze controle worden uitge oefend teneinde bij voorkomende moeilijkheden op geestelijk, moreel en lichamelijk gebied direct te kunnen ingrijpen. Vrijwillige medewerking is daarvoor natuurlijk een eerste voorwaarde. Het is beslist noodig dat die positieve medewerking wordt gegeven en al zal het zeker niet gemakkelijk zijn, men moet bij de menschen het sociaal gevoel wakker roepen. De eenige kracht, die een volk kan overtuigen is de kracht van de liefde voor dat volk zelf. Men zegt vaak dat wij in Nederland een der gelijk werk kennen. Dit is echter onjuist. De Neder landsche Volksdienst is iets geheel nieuws. Op twee wijzen kan men dit werk steunen: ten eerste door er voor te werken en ten tweede door het fi nancieel te steunen. Men zal lid kunnen worden tegen een minimum contributie per jaar. Teneinde de taak van de burgemeesters te vergemakkelijken is een adviesraad voor vorming en scholing inge steld, die 64 leden uit alle richtingen en groepee ringen telt. Met nadruk dient het gezegd te wor den: dit is een werk voor en door het volk en het is niet aan een bepaalde politieke of corifessioneele groepeering gebonden. De werkzaamheden van den Nederlandschen Volksdienst zullen zich niet uitstrekken tot het ge bied van de geestelijke en lichamelijke minder waardigen al zal er uiteraard contact bestaan met de vereenigingen of staatsinstellingen, die wel op dit terrein arbeiden. Aan het eind van zijn rede wees de heer Piek nog eens op het geheel vrijwillige karakter van de medewerking aan den Nederlandschen Volksdienst. Burgemeesters, die er niets voor voelen of er geen tijd voor hebben, kunnen dit kenbaar maken en dan iemand anders in de gemeente zoeken, die voor deze post geschikt is. Het is echter te begrijpen, dat de Nederlandsche Volksdienst de medewerking van de hoofden der gemeentén op hoogen prijs stelt. Het zal tenslotte zoo worden dat de Nederlandsche Volksdienst de groote organisatie wordt waarvan de Winterhulp Nederland een onderdeel zal voijnen. COLLECTIEVE ARBEIDSOVEREENKOMST BAKSTEENINDUSTRIE. 's-GRAVENHAGE, 19 Aug. De Nederlandsche Staatscourant van hedenavond bevat de verbindend verklaring van de collectieve arbeidsovereenkomst m de baksteènindustrie. De verbindendverklaring van deze overeenkomst, waarvan de tekst is opge nomen in dit blad, geschiedt voor het tijdvak van 19 Juli 1941 tot en met ultimo Maart 1942. DUITSCHLAND STRIJDT VOOR EUROPA Duitsch weermachtsbericht DE TOERtKLASSE IS TIJDENS DE SNEEKWEEK RIJK BEZET. De prachtige jachten even na den start. (Foto Pax-HollandDe Haan c) UITREIKING VAN BOTER- EN VETKAARTEN. 's-GRAVENHAGE, 18 Augustus. De Secreta ris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij deelt in aansluiting aan het dezer'da-, gen gépubliceerde bericht betreffende de uitreiking van boter- en vetkaarten, het volgende mede: Voorop zij gesteld, dat een ieder in aanmerking komt voor een boterkaart. Degenen, die behooren tot de groep van personen, waarvan het inkomen beneden de aangegeven grens ligt, kunnen evenwel desgewenscht in plaats van een boterkaart een vet- kaart aanvragen. Uitsluiend de laatstbedoelde per sonen behoeven het daartoe bestemde formulier bij den distributiedienst in te leveren. De" inkomen- grens is berekend per jaar naar den.Toestandop kaart aanvragen. Uitsluitend de laatstbedoelde per sonen, f 1100.voor een gezin van twee personen, f 1200-voor een gezin van drie personen, enz. dus telkens f 100 per verder gezinslid hoogér. Onder gezinsleden worden verstaan de leden, van het gezin met de daarbij inwonende personen, met uitzondering van kamerbewoners, die hun maal tijden buitenshuis gebruikèn, kostgangers en per soneel. Voorts wordt er op gewezen, dat personen, die zwaren of zeer zwareri arbeid verrichten, bij deze uitreiking niet voor extra kaarten in aanmerking komen, daar zij reeds bij de uitreiking van de ove rige distributiekaarten een bonboekje C of D. heb ben ontvangen, waarin vetkaarten zijn opgenomen. Zelfkarners zullen ongeacht hun jaarinkomen in het bezit van boterkaarten, worden gesteld. De aandacht wordt er op gevestigd, dat in het bijzonder personen, die tot nu toe een boterkaart ontvingen, doch thans voor. eén vetkaart in aan merking wenschen te komen, ten genoege van den plaatselijken distributiedienst zullen moeten kun nen aantoonen, dat hun inkoipen thans beneden bovengenoemde grens ligt. Nat. Zang- en Muziekconcours G. I. Z. A. M. U. C. AMSTERDAM 18 Augustus (A. N. P.) In de concert- zaal van de Maatschappij voor den Werkenden Stand te Amsterdam is Vrijdag en Zondag j.l. een groot nationaal zang- en muziekconcours, G. I. Z. A. M. U. C. 1941 gehou den, georganiseerd door het Comité tot Bevordering der Muziekbeoefening bij dilettanten-zang- en muziekvereeni gingen. De jury bestond uit de heeren Fred. J. Roeske (voor zitter), G. Leenders en B. D. Peters. De uitslagen luidden: Zang. Mannenkoren, Superieure afdeeling: Amstels Mannen koor Harmonie le prijs 405 pnt., met lof der jury. Ie afdeeling: Mannenzangvereen. „Vox Humana", Am sterdam le prijs, 354 pnt, Hoofddorp's Mannenkoor „Zang en Vriendschap", Haarlemmermeer-Hoofddorp, 2e prijs, 318 pnt. Gemengde koren, afd. Uitmuntendheid: „Looft den Heer", Haarlemmermeer, 2e prijs, 329 pnt. le afdeeling: Chr. gèm. koor „Bennebroek", Bennebroek, le prijs, 365 pnt., Gemengd koor „Caecilia", Amsterdam, le prijs, 349 pnt., „Zang en Vriendschap", Castricum, le prijs, 346 pnt., „Soli Deo Gloria", Amsterdam, le prijs, 336 pnt. 2e afdeeling: Chr. Gem. Wijkzangvereen. „Julianakerk", Utrecht, lè prijs, 336 pnt. Dubbel mannenkwartet. Eere-afdeeling: „Ultrajectum", Utrecht, le prijs, 330 pnt. le afdeeling: „Aurora", Haarlem, 2e prijs, 317 pnt. Gemengd dubbel kwartet: Afd. Uitmuntendheid: „Zangkunst", Haarlem, 2e prijs, 310 pnt. Superieure afdeeling: Santpoort's dubbel kwartet, Vel- sen, le prijs, 367 pnt. le afdeeling: „Semper Avanti", Nibbixwoud, 2e prijs, 329 pnt. 2e afdeeling: „Zang en Vriendschap", Alkmaar, le prijs. 362 pnt. Voedselvoorziening en bestrijding van smokkelarij. 's-GRAVENHAGE, 18 Augustus. (A.N.P.) Verscheidene maatregelen, in den loop van den tijd genomen, hebben reeds herhaaldelijk aanleiding gegeven, er op te wijzen, hoe krachtig de overheid er naar streeft de voedselvoorziening van ons volk in dezen tijd, waarin beperking onvermijdelijk is, zoo ruim mogelijk te maken. In dit verband moge de aandacht nog worden gevestigd op zekere voor zorgsmaatregelen, welke getroffen zijn ter bestrij ding van de smokkelarij in de grensgebieden. Ook deze maatregelen zijn noodzakelijk, want het gaat natuurlijk niet aan, dat, nadat veel tijd, moeite en kostten aan onze bodemopbrengst zijn besteed, een min of meer belangrijk deel dezer voor ons volk noodige productie clandestien over onze grenzen zou worden gebracht. Om dit laatste zooveel mogelijk te voorkomen, heeft de overheid den desbetreffenden boeren met betrekking tot het dorschen van graan, peulvruch ten en tot de aflevering er van aan de provinciale inkoop-centrales voor akkerbouwproducten („Pi ca's") bepaalde verplichtingen opgelegd. De getroffen maatregelen hebben ten doel; ten eei*ste met het dorschen te bespoedigen: ten tweede het toezicht op het dorschen te verscherpen: en ten derde de telers te verplichten hun graan en peulvruchten aanstonds nadat die zijn gedorscht ter beschikking van de Pica in hun gewest te stéllen. Wat het dorschen betreft, verdient vermelding, dé't (3e opbrengst van de kléine bedrijven aan graan en 'peulvruchten aanstonds in haar geheel zal wor den gedorscht. Op deze manier worden deze boer derijen zoo spoedig mogelijk „leeggedprscht". Den oogst'van de grootere bedrijven zal men dorschen volgens een bepaald systeem, waarbij de Pica vast stelt, hoevele malen een dorschmachine naar elke boerderij mag worden vervoerd om daar telkens een deel van den oogst te bewerken. Opdat men de productie gedurende het dorschen genoegzaam scherp zal kunnen controleeren zal de Pica dus aan het dorschen de leiding geven. De teler kan bov.endien worden verplicht zijn graan en peulvruchten wanneer die van het land zijn gehaald, te deponeeren op - bepaalde zetplaatsen, welke de Pica aanwijst. Deze maatregel, welke vooral voor de kleine bedrijven van belang kan zijn, dient om naast een bespoediging van de dorsch campagne, tevens een zoo economisch mogelijk ge bruik van. de dorschcapaciteit te bewerkstelligen. Voorts zal de teler niet steeds geheel vrij kun nen worden gelaten in de keuze van een loondor- scher (d.i. een dorscher, die tegen loon voor ande ren dorschfy.. Wat de bespoediging van het dorschen aangaat, dit zal vooreerst ten goede komen aan het streven der overheid om voor 1 December a.s. tweederden van den oogst door de telers te doen aanbieden bij de Pica's. Speciaal in de grensstreken is het ver snelde dorschen een uitstekend middel om smokke len te voorkomen. Den smokkelaars zal voor hun euveldaden als het ware geen tijd worden gelaten. LODEWIJK SCHELFHOUT ZESTIG JAAR. 's-GRAVENHAGE, 18 Augustus. 23 Augustus a.s. wordt de bekende grafiker en schilder Lodewijk Schelfhout zestig jaar. Schelfhout is in Den Haag geboren en een klein zoon van den landschapschilder Andreas Schelfhout (17871870). Hij werkte de laatste jaren in Am sterdam. Zijn werk is in vele musea in binnen- en buitenland vertegenwoordigd. Vooral zijn droge- naald gravures zijn zeer bekend. Bommen op Huil Vruchtelooze aanvallen van Britsclie vliegers op West Duitschland Uit het Hoofdkwartier van den Führer, 18 Augustus (DNB) Het opperbevel der weer macht maakt bekend: In de Zuidelijke Oekraïne wordt de achter volging van den verslagen en deels op de vlucht geslagen vijand naar den benedenloop van den Dnjepr voortgezet. Ook aan de o.verige deelen van het Oostelijk front leverden de operaties belangrijke successen op. Nachtelijke aanvallen van de luchtmacht waren met goede uitwerking gericht op militaire installaties in Moskou, als mede op verschillende belangrijke spoorlijnen. In £en 1 strijd tegen Engeland hebben .in den afgeloopen nacht vrij sterke afdeelingen van de luchtmacht de ravitailleeringshaven Huil met een groot aantal bommen van elk kaliber bestookt. Voltreffers in de opslagplaatsen aan de Humber en in oorlogseconomische installaties der stad veroorzaakten verscheidene branden. Andere vliegtuigen vernietigden bij de Schotsche Oostkust een vrachtboot van 4.000 b.r.t. en be schadigden een ander koopvaardijschip zwaar. Tijdens nachtelijke aanvallen op verschillende Engelsche vliegvelden werden hevige ontplof fingen waargenomen. Britsche bommenwerpers wierpen in den nacht van Yl op 18 Augustus op enkele plaatsen van West- en Noordwest-Duitschland een ge ring aantal brand- en brisantbommen neer. De aanvallen leverden geen .enkel militair succes op. Nachtjagers schoten twee Britsche bommen werpers neer". De Nederlandsche Ambulance, die straks naar het Oostfront zal vertrekken, moet een echt Nederlandsche hulpexpeditie zijn. Dat wil zeggen: zij moet degelijk en solide zijn, per fect uitgerust, de modernste instrumentaria hebben en over de medewerking van de beste doktoren en chirurgen kunnen beschikken. Daarom is het noodig, dat de organisatielei ding, wat de medici betreft, een keuze kan ma ken uit een zoo groot.mogelijk aantal doktoren en vooral chirurgen (opk in verband met het aanwijzen van den leider der ambulance.) Er wordt een beroep op u gedaan! Nederlandsche medici! Gij kunt, door u op te geven bij de Neder landsche ambulance, een eervolle taak toebe deeld krijgen. Gij, met uw uitnemende en de gelijke opleiding, kunt ginds in het Oosten den naam van de Nederlandsche medici den eerbied van de geheele wereld afdwingen. Gij kunt daadwerkelijk aantoonen, dat ons kleine land tot grootsche daden in. staat is. Ook op mannelijk verplegend personeel doet de Ambulance een beroep. Ook zij kunnen medewerken aan den menschlievenden arbeid, welke ginds wacht. Nederlandsche chirurgen, doktoren en verple gers! geeft y zoo spoedig mogelijk op aan de organisatieleiding van DE NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Telefoon 113142. Arr.-Rechtbank te Haarlem. Mr. H. J. Ferwerda tot rechter benoemd. Bij besluit van den secretaris-generaal van het de partement van Justitie van 16 Augustus 1941 is be noemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te Haarlem: Mr. H. J. Ferwerda, rechter-plaatsver- vanger bij de arrondissements-rechtbanken te Haar lem en te 's-Gravenhage. Mr. Ferwerda werd geboren 26 December 1897 te Buren (Betuwe). Hij bezocht het gymnasium te Utrecht; nadat hij daar het eindexamen had gedaan ging hij studeeren aan de Universiteit te Utrecht. Na afloop van deze studie vestigde de heer Ferwerda zich in 1923 als advocaat en procureur te Utrecht en bleef daar anderhalf jaar. In 1925 ging hij als zoodanig naar Nederlandsch-Indië, waar hij zich te Medan vestigde. Na tien jaar aldaar werkzaam te zijn geweest, werd hij benoemd tot kan- tonrechter-plaatsvervanger te Utrecht. In Augustus 1935 volgde zijn benoeming tot'rechter-plaatsvervan- ger bij de Arr.-Rechtbank te Haarlem en in April van dit jaar werd hij ook als zoodanig benoemd bij de Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage. Hongaarsche troepen in den strijd. Belangrijke vordering aan den Oostelijken oever van den Dnjepr. Uit Boedapest: De chef van den generalen staf deelt mede: Sedert de publicatie van het laatste officieele legerbericht van 8 Augustus zijn onze troepen aan den Oostelijken oever van de Boeg 150 a 200 KM opgerukt, tezamen met de verbonden Duitsche troe pen. Zij zijn bij de gevechten om Nikolajew met succes opgetreden. Onze gemotoriseerde afdeelingen hebben den zich vastberaden verdedigenden vijand aanzienlijke verliezen toegebracht en in samen werking met de cavalerie verschillende doorbraak pogingen van den vijand verijdeld. Onze troepen maakten verscheidene duizenden gevangenen en veroverden groote hoeveelheden oorlogsmateriaal. (DNB) VELSEN BERUCHT INBREKER GEARRESTEERD. In den loop van de vorige week is de recherche te Velsen er in geslaagd de hand te leggen op een berucht inwoner van IJmuiden, die reeds maan den lang verdacht werd de dader te zijn van de den laatsten tijd gepleegde inbraken. De man ging zeer geslepen te werk, werkte altijd alleen en zoodoende was het zeer moeilijk voldoende aanwij zingen te krijgen voor zijn arrestatie. De man werd echter voortdurend in het oog gehouden en tenslotte gelukte het zijn relaties te achterhalen. Dit had tot gevolg dat tot zijn arrestatie kon wor den overgegaan. Een tiental inbraken tot dusver is opgehelderd. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN OOGENBLIKJE RUST TIJDENS EEN AANVAL OP EEN DER SOVJET DORPEN. De pantserwagens bieden voortreffelijke dekking tegen het vuur der bolsjewistische artillerie, dat de Sovjet-troepen tijdens hun terugtocht moet beschermen. (Foto Atlantic-Holland). Verduister goed. Zooals het moet. WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1241 Zon op 4.30 Zon onder 20.56 Maan op 3.S3 Maan onder 12.24 BEVERWIJK De draverijen te Alkmaar. 22 inschrijvingen. Sinds de oprichting van het Paardensportcomité „Vooruit" is in Alkmaar de draverssport nieuw leven ingeblazen. Verscheidene draverijen zijn reeds door dit comité georganiseerden nog versch in het geheu gen liggen de courses op den Eersten Pinksterdag j.l., die mede dank zij den totalisator een groot succes werden. Op Zaterdag 23 en Zondag 24 Augustus worden opnieuw draverijen georganiseerd en wel op de lange- en kortebaan. Beide dagen zullen namelijk besloten worden met een kortebaandraverij over 800 meter. Het is voor den eersten keer in het bestaan van Alkmaar, dat er in het Sportpark een tweedaagsche plaats heeft. In eigenaarskringen bestaat voor deze courses zeer groote belangstelling, wat het aantal ingeschreven paarden, dat 99 bedraagt, wel bewijst. Het programma is dan ook zoo samengesteld, dat het niet alleen den bezoeker „elck wat wils" biedt, maar ook den eigenaars. Er wordt o.a. een eerste klas heat, een heerrijderscourse, tweede, derde en vierde klasse draverijen verreden met aan het slot de reeds genoemde kortebaan. In totaal wordt f 3000 aan prij zen verreden. Wij zijn er van overtuigd, dat als het weer wil me dewerken het op beide dagen buitengewoon druk zal zijn, te meer daar de totalisator weer aanwezig zal zijn. De draverijen beginnen op Zaterdag te 3.30 uur en op Zondag reeds te 2 uur. MARKTBERICHTEN.. Beverwijk, 18 Augustus 1941. Spinazie per K.G. 20. Postelein per K.G. 12. Andijvie per K.G. 10. Wortelen per bos 5. Bieten per K.G. 8. Komkommers per stuk 51/*—13%>. Augurken per K.G. 618. Aardappelen klei per 100 K.G. 5.10—6.10 Tuinboonen per K.G. 7. Snijboonen per K.G. 14. Heerenboonen per K.G. 14. Trosboonen per K.G. 20. Pronkboonen per K.G. 10. Roode kool per K.G. 7. Bloemkool per stuk 121/i15VSt Uien per K.G. 7. Sla per krop 8 per K.G. 8. Rabarber per K.G. 7. Pieterselie per bos 8. Selderie per bos 1216. Appelen per K.G. 25. Peren per K.G. 18—28. Pruimen per K.G. 25. Druiven per K.G. 80—1.30.. IJMUIDEN Jubileum ds. Ten Boom. Ds. W. ten Boom te Hilversum zal 3 September het feit herdenken, dat hij een kwarteeuw tevoren predikant werd bij de Ned. Herv. Kerk en wel te Made (N.-Br.) Daarna stond ds. ten Boom, die Haarlemmer van geboorte is, van 19201925 te Zuilen, waarna hij benoemd werd tot mjssionair- predikant onder Israël vanwege de Nederandsche Vereeniging voor Israël te Amsterdam. Ds. ten Boom is ook hier bekend, daar hij hier als candidaat eenigen tijd hulpprediker der Ned. Herv. Gemeente en voorzitter der Chr. Jonge Man- nenvereeniging was. SANTPOORT „Olympia" wint den wisselbeker. Jaarlijksche estafette tq Santpoort Jl. Zondag nam de Gymnastiek- en Athletiek- vereeniging „Olympia" deel aan de jaarlijksche estafette van Santpoort „Olympia" had den wissel beker te verdedigen die nu door winnen definitief in het bezit der vereeniging moest komen. -Twee heerenploegen weyden samengesteld en alhoewel dc strijd zwaar zou zijn, werd deze met goeden moed tegemoet gezien. T.V.S. zelf had een zeer sterke ploeg samengesteld zoodat de beslissing wel tussehen T.V.S. en Olympia gestreden zou moeten worden. De uitslag bewees wel dat alhoewel de beker in het bezit van Olympia kwam, daar hij driemaal in successie door haar gewonnen werd, de vereeniging hem niet cadeau heeft gekregen. Was de tijd die in 1938 gemaakt werd: 3 min. 58.2 sec. toen reeds een prestatie de ploeg van Olympia wist er ditmaal ondanks den zeer sterken wind nog 2.2 sec. af te halen. Tijd was ditmaal 3 min. 56 sec. Ook de dames brachten het er goed af, tegen de zeer sterke ploeg van B.G.V. wisten zij in de fi nale den tweeden prijs te behalen. Een mooie me daille was hiervoor de belooning. Zondag 17 Aug. 1941 werd de prijzenkast dus met twee kostbare prijzen verrijkt. Maandag 25 Augustus eindigt de zomervacantie en worden de oefeningen weer hervat. De onder linge wedstrijden, de uitvoeringen en de wedstrij den voor dames en heeren zijn zeer belangrijk en daarom hoopt het bestuur, dat alle leden aanwezig zullen zijn.

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 1