Admieed Luidsprekers 7lajaat sdieastieyeiing) 35ezetns X/Onctdcui vtzeScA?... J$>e kum [/I doM om/K die Aeüittfhe fa? Üttnmom Zeven-stuivers Rubriek lf temden en $§mmim-êmt ONS ROGGEBROOD Ueisete-Moatd en Bevetmjk FEUILLETON De Komedianten komen comforta gasstellen Wij hebben nog voor U Drogisterij Borghouts ALKMAAR PACKET Volontaire de Jager Zn. Burgers E. N. R. Heerenrijwiel Fa. BRANDWIJK plaat rubber telefunken radio alleen VUYK's OP SCHOENEN rubberhakken BELASTINGZAKEN j. w. Bontenbal H. VAN HEERD het kappershuis GRAMOPHOONPLATEN STIKVOORT'S VULPENKLINIEK VOOR SOLUTIE EN BANDEN OUDE GRAMOFOONPLATEN EEN BLIJMOEDIGE ROMAN door WILHELM LICHTENBERG. (Vertaling van Max van Straten.) 10) „Ja? Begrijpt u het einde? Vorige week hebben wij bijvoorbeeld in Pistoia „Traviata" gespeeld. Alfredo zong natuurlijk onze directeur. Vraagt u niet hoe! Ik moest alleen een voorname heer spelen. En ik moest met mijn zwarte broek en witte jasje het tooneel op". „Maar dat is toch eigenlijk een society-stuk", dacht Raffaela. „Voor zoover ik mij herinner, verschenen de heercn allemaal in rok". „We hebben de handeling naar den tuin verlegd, omdat we geen rokcostuum hebben", verklaarde Ric- cardo. „Stelt u zich voor, een Italiaansche marchese met een zwarte broek bij een witte jas! Daar moet de oude Verdi zich in zijn graf bij omkeeren". „Verschrikkelijk!" moest Raffaela lachen, maar toen bedacht zij zich, hoe bittere ernst het den armen jon gen moest zijn en als ter verontschuldiging nam zij zijn hand. Hij staarde langen tijd voor zich uit en zei ten slotte: „Weet u, signorina, vaak droom ik van een scène maar dat is te piooi om waar te zijn „Waarvan droomt u?" „Dat ik die Raffaela Cellini eens zou tegenkomen! Ergens ter wereld. Goede hemel, wat zou ik die de waarheid reggen! Ik ben anders geen ordinair mensch, weet u'. Maar dat mensch zou ik dingen naar het hoofd slingeren, die voor honderd jaar gevangenis straf voldoende zouden zijn. Dat zweer ik u". „Ik word werkelijk bang voor u!" Raffaela schoof onwillekeurig een eindje weg. Maar Riccardo werd onmiddellijk vriendelijk en keek haar met een bijna vervrouwelijken blik aan. „Neen, u hoeft geen angst voor mij te hebben. Tegen u heb ik immers niets. En voor die vage gelijkenis met dat mensch kan ik u niet verantwoordelijk stel len. Integendeel. Bij u heb ik r.u al bijna het gevoel, dat we vrienden zijn". Hij zweeg eenigen tijd en vroeg toen een beetje angstig: „Of vergis ik mij? Raffaela stak hem hartelijk haar hand toe. „Neen, u ^-ergisl zich beslist niet". Toen stond zij op van haar plaats op de put „Nu moet ik toch werkelijk naar Viareggio terug Mijn signora zal anders aardig boos vorden. Maar vanavond zien wij elkaar. Ik heb een biljet voor „Bal Masqué" genomen. „Ptachflg. Ik heb weliswaar geen partij en zing al leen maar in het koor. Maar hoofdzaak is toch, dat wij elkaar weer zien". „Jazei ze, en voelde, hoezeer haar dit af scheid op korten termijn verwarde. Maar gelukkig krijschte de tram weer van den Dom naderbij en dit doordringende geluid gaf een 'welkom signaal om op te breken. NIET-ALLEDAAGSCHE GEBEURTENISSEN. Van deze „Bal Masqué"-avond valt veel te vertel len. Vooreerst het feit, dat Riccardo voor het begin van de voorstelling door de kier van 't gordijn keek (streng verboden door directeur Campagna!) en dat hij bij deze gelegenheid het kindermeisje Maria niet kón ontdekken. En ofschoon de teleurstelling van den tweeden tenor zeer groot was, viel zij in het niet bij andere gebeurtenissen, die dieper en beslissender in het leven van de stagione ingrepen. Op den wagen! die de komedianten met pracht en praal naar Lucca had gebracht, leunde toen ook men herinnert het zich misschien nog moe en bleek een jonge vrouw in een hoek. Celestino Campagna had haar als zijn geliefde dochter Angela voorgesteld, tevens de prima donna van de troep. Wat hij toen verzwegen had, was het feit, dat Angela met maestro Cesare Alberti, den kapelmeester, sedert een jaar in den echt verbonden was. Als theaterdirecteur gaf men zulke intimiteiten niet aan het groote publiek prijs, omdat zij zooals bekend de attractiviteit van beide deelen van het ensemble verminderen. Deze Angela nu. was steeds het bloeiende leven zelf geweest, de vreugde en de trots van haar ouders. Al op vijftien-jarigen leeftijd werd zij de vrouwelijke ster van de stagione. zong van, Butterfly tot Fidelio letterlijk alles en, had vooral in de diabolische Carmen haar glanspartij gevonden, ofschoon papa Campagna den componist Bizet verweet, dat hij de partij te laag gezet had: maar hij had Angela dan ook niet gekend. Precies op Angela's vijftienden geboortedag, vijf jaar geleden, was het. mogelijk geweest signorina Dusolina Labriola, tot dusver primadonna, op den achtergrarvd te schuiven, hetgeen zij gewillig aanvaardde. Sig norina Labriola zong van toen af alleen nog partijen van het tweede plan. Cesare en Angela hadden elkander onder leiding van den vader leeren kennen en lief gekregen. Zulke dingen gebeuren en het directoriale ouderpaar had den jongen musicus des te liever in het hart gesloten, omdat hij nu door krachtiger banden dan alleen een contract aan de stagione verbonden was. Maar, ofschoon het huwelijk van Angela met Ce sare tot de zoogenaamd gelukkige scheen te behooren, had zich de laatste weken in de prima donna een merkwaardige verandering voltrokken. Haar frissche, ronde gezichtje dat beter bij vroolijken overmoed dan sombere operatragiek hoorde, werd smal en bleek en vaak had zij tranen in de oogen wanneer zij langs vad^: en moeder sloop en haar vroolijkheid scheen verdwenen. Mamina Campagna had na grondig overleg met haar man, den directeur het meisje onder handen genomen, maar was zoo goed als niets wijzer geworden. Neen, Cesare was goed voor haar, het huv/elijk gelukkig als op den eersten dag, en de hemel van het jortge paar hing vol van de violen, die helaas in het orkest van de stagione ontbraken. Maar al deze verzekeringen van Angela konden signor en signora Campagna niet over het feit heenzetten, dat Angela niet meer de oude was. Overbodig te zeggen, dat Angela de Amalia in „Bal Masqué" zong; het was naar zelfs papa Campagna moest toegeven niet haar beste partij, maar An gela moest nu eenmaal de omvangrijkste rol in een opera zingen Wie anders? Er was slechts heel weinig publiek bij deze voor stelling. Want tegenover hen op de piazza liep de vermaledijde schaduw van Raffaela Cellini over het doek en daartegen kon de tenor van Cellestino Cam pagna, plus Angela's sopraan, plus Verdi's muziek, pius feëiieke monteering, waarvan de directeur juist deze opera voorzien had, niets uitrichten. Maar men speelde ook voor de weinig kunstliefhebbers en voor hen met te meer geestdrift, omdat ze niet gevangen waren door de goedkoope verleidingskunsten van Raf faela Cellini En men speelde zoo tot in de tweede acte van de opera. In de tweede acte namelijk, tijdens de groote aria van Amelia, toonden zich bij Angela de eerste herinneringsstoornissen. De adem begaf haar en ook haar rhytmische betrouwbaarheid liet te wenschen over. Daarbij kwam nog, dat maestro Alberti aan de piano (het orkest bestond voornamelijk uit dit instru ment en enkele plaatselijke muziek virtuosen) steeds bezorgder over zijn jonge vrouw werd, dat de mu ziek, leidingloos geworden, vreeseüjk valsch begon te worden, de medewerkenden op het tooneel hun hoofd verloren. Het publiek begon reeds duidelijk hoorbaar te sissen. Tot Angela, die zich met haar laatste energie over eind gehouden had, plotseling op het tooneel ineen zakte. Het gordijn moest midden in de groote aria vallen, mamina Campagna wierp zich op haar kind en voor de eerste maal in haar leven vond zij op het tooneel den echten toon. C.elgstino Campagna verzocht het publiek voor het gordijn om 'geduld en begrip. Maestro Alberti echter verdwèèn van 'zijn piano als een natgegooide poedel' èii weïd merkwaardiger wijze in den loop van den avond niet meer terug gezien, wat vreemd aandeed voor een liefhebbenden en be zorgden echtgenoot. Angela werd naar de kleedkamer gebracht en de kleine Manrico in het costuum van den toover- leerling naar den dokter gestuurd. De dokter ver scheen spoedig, wierp een blik op Angela een glim lachenden blik waarop Angela dringend verzocht met den dokter alleen gelaten te worden. Na tien mi nuten verscheen de dokter weer en verklaarde, dat Angela direct naar het ziekenhuis gebracht moest worden. De ziekenauto zou hij zelf telefonisch be stellen. En ofschoon signorina Dusolina Labriola zich op lieitallige wijze bereid verklaarde, de partij van Amelia verder te zingen, besloot directeur Campagna de voorstelling te staken. Het geld voor de biljetten werd aan de cassa terugbetaald. Dat was de laatste slag, die het noodlot de toch reeds zwaar beproefde stagione deed toekomen: de ziekte van de prima donna, terugbetaling van de en treegelden en de onzekerheid betreffende het ver dere repertoire in Lucca. Ondertrouwd: JOH. A. STIKVOORT en GERTRUDA ESKES Meerstraat 7, Beverwijk. Engelmundusweg 3, IJm.-Oost. De huwelijksvoltrekking zal plaats hebben te Beverwijk op 30 Sept. a.s., en kerkelijke inzege ning in de R.K. Paterskerk te IJmuiden-Oost. De Directeur van Openbare Werken van BEVERWIJK deelt mede, dat de in de advertentie van 10 Septem ber bedoelde prijsaanbie- dingen in gesloten couvert met opschrift prijsopgaaf bollenstellingen moeten worden ingediend. HET GESCHENKENHUIS biedt U iets nieuws, n.l. in crème en reseda met sierdeksels 23.50 W. M. GEELS Willemsbeekweg 54, IJmuiden-Oost w e Burgemeester van BEVERWIJK maakt be kend, dat van 29 Septem ber tot en met 4 October a.s. SCHOUW zal worden gehouden over de voor het algemeen verkeer openstaande wegen, straten, pleinen en voet paden, alsmede over de beken en waterleidingen met de daarbij behoo- rende kunstwerken in deze gemeente. Beverwijk, 11 Sept. 1941 Levertraanparels Sanostollevertraan Siroop Famel Abdijsiroop Sanatogen Kalzan Diverse Tonicums Kanaalstr. 16, Umuiden t.o. het Postkantoor. (Wordt vervolgd). in dit blad LOOPJONGEN gevraagd, goed kunn. fietsen. Aanm. de Goede, Kompasstraat 38, IJm. TE KOOP: 2 electro motoren 2 P.K. en 1 P.K. 1450 toeren. In pr. st. Harm, Koningsw. 187, V.-N. B. z. a. NETTE WERKSTER 1 a 2 dg. p. w. Br. IJ 681 bur. van dit blad. NET KOSTHUIS agb. Omtrek v. Leer's Walsbedrijven. Br. IJ 682 bur. van dit blad. Te koop gevr. groote SCHOOL- TASCH. Schoonoordstr. 3, Velsen- Noord. Na 6 uur. Te koop aangeb. beste TRANS PORTFIETS. Nachtegaallaan 9, IJmuiden-Oost. TE KOOP: 1 p. schoenen z. g. a. n. Bordeaux rood mt. 38. Hooge hak. Na 6 uur. P. C. Hooftlaan 10 Driehuis. FRANSCHE CONVERSATIELES gevr. door jongedame. Br. met cond. IJ 683 bur. v. d. blad. LEERLING gevr. voor het rijwiel vak. J. v. Roolthuizen, Kerkstr. 17 Beverwijk. TE KOOP: 3 motorbanden met binnenbanden z. g. a. n. Reguliers straat 10, Beverwijk. Te huur agb. ZIT-SLAAPKA- MER, gedeeltelijk gestoff. Centr. Beverwijk. Desgew. m. gebr. van keuken. Br. onder B 199 bur. van dit blad. Te koop TRANSPORTFIETS m. goede banden. C. Matersweg 87, Beverwijk. NET MEISJE gevr. voor halve dagen. Kennemerplein 24, IJm. NET MEISJE gevr. v. d. morgen uren. Vrijd. tot 5 uur. Ver Loren van Themaatlaan 13, Velserbeek. VERLOREN: Blauwe heerenre genjas Falcon Donderdag 4 Sep tember j.l. op den Hagelingerweg Terug te bezorgen tegen belooning Hagelingerweg 175A, Santpoort. Prima HEERENRIJWIEL te koop op £oede banden. Paulus Potter straat 9, IJm.-Q. HOUT EN HOUTPRODUCTEN. Nadrukkelijk wordt nogmaals gewezen op den inschrijvingsplicht. Krachtens de ln de Nederlandsche Staatscourant van 30 Juli 1941 no. 140 afgekondigde wijziging van de Houtbeschikking 1939 no. 1, 'welke beschik king evenals de Houtbeschikking 1940 no. 1 is vervangen door de Houtbeschik king 1941 no. 1 (Nederlandsche Staatscourant van 3 September 1941 no. 171). zijn de navolgende ondernemingen verplicht zich bij het Rijksbureau voor Hout ter inschrijving aan te melden. 1. Die ondernemingen, die van den handel In hout, van het verzagen, het bewerken of verwerken van hout hun normaal bedrijf maken en die onder nemingen, die geregeld hout verzagen, bewerken of verwerken ten behoeve van hun eigen bedrijf (b.v. de aannemer). Onder hout wordt in dit verband verstaan al dan niet gebruikt hout, triplex, fineer, vezelplaten, kurk, rotting en bamboe. Die ondernemingen, die van den handel in, het bewerken of verwerken van houtproducten hun normaal bedrijf maken en die ondernemingen, die geregeld houtproducten bewerken of verwerken ten behoeve van hun eigen bedrijf. Onder houtproducten wordt verstaan die producten, welke geheel of voor het grootste deel uit hout, rotting, bamboe of kurk bestaan. 3. De agent, de commissionnair en de makelaar in hout. Het Rijksbureau voor Hout vestigt in verband hiermede en met verwijzing naar de in de bladen verschenen desbetreffende officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart van 30 Juli j.l. nogmaals nadrukkelijk de aandacht van die ondernemingen, welke tot nog toe ter zake in gebreke zijn gebleven, op dezen inschrijvingsplicht. Er wordt op gewezen, dat het nict-voldoen aan deze verplichting voor de betrokken onderneming onaangename gevolgen kan hebben. De aanmelding dient te geschieden bij het Rijksbureau voor Hout te Am sterdam op formulieren, welke door genoemd Rijksbureau worden beschikbaar gesteld. Deze formulieren kunnen nog tot uiterlijk 18 September a.s. bij dit Bureau worden aangevraagd, terwijl zij binnen een week nadat zij door het Rijksbureau zijn afgegeven of verzonden, moeten zijn ingediend. De verplichting tot inschrijving geldt niet voor ondernemingen, welke den detailhandel in kurk, bamboe of rotting of fabrikaten daarvan of den detail handel in houtproducten uitoefenen, zooals winkeliers in houten- of rotting meubelen, houten speelgoederen, huishoudelijke artikelen uit hout vervaar digd, houten schoenzolen en -hakken, klompen e. d. ZAAIZAADREGELING 1941/1942. Het Rijksbureau voor de Voedsëlvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat voor de zaaizaadregeling 1941/'42 de volgende richtlijnen zijn vastgesteld. Als algemeene regel geldt, dat alleen granen, peulvruchten en zaden, welke de Nederlandsche Algemeene Keuringsdienst te velde en op partij heeft goed gekeurd. als zaaizaad mogen worden verhandeld. Slechts wanneer van eenig gewas of ras niet voldoende zaaizaad door den N. A. K. te velde en op partij goedgekeurd, aanwezig is, zal onder nader te stellen voorwaarden, de handel in zaaizaad, door den N. A. K. niet te velde maar (alleen) op partij goedgekeurd worden toegelaten. Zoowel het te velde en op partij als het als het alleen op partij goedgekeurde zaad wordt door den N. A. K. geplombeerd. Tijdig zal worden bekend ge maakt. van welke gewassen en rassen de handel in zaaizaad, dat slechts op partij is goedgekeurd, zal worden toegestaan en op welke voorwaarden dit zal geschieden. Aankoop van ongekeurd zaaizaad is tot nader order, verboden. Het verhandelen van zaaizaad van granen, peulvruchten en zaden zal slechts aan erkende handelaren worden toegestaan. Erkenningen zijn thans nog niet uitgereikt. Opdat echter de handel tn winterzaaigranen voortgang kunnen vinden, zullen voorloopig zij, die met de Nederlandsche Akkerbouwcentrale een overeenkomst inzake zaaigranen heb ben aangegaan, hun handel kunnen voortzetten, totdat de definitieve erken ningen zullen zijn uitgereikt. Echter beteekent het feit. dat men een overeenkomst heeft afgesloten, geenszins, dat men ook als zaaizaadhandelaar zal worden erkend. Zij. die een overeenkomst met de Nederlandsche Akkerbouwcentrale hebben aangegaan, worden geacht, een aanvrage voor een erkenning te hebben in gediend. Zij, die nog geen overeenkomst hebben aangegaan en een erkenning wenschen, kunnen hiervoor een aanvrage indienen bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale, Bezuidenhoutscheweg 15, 's Gravenhage, met opgave van hun omzetten van den oogst 1938, 1939 en 1940. Hierbij moet van elk product (winterrogge, wintertarwe, wlntergerst, havër, zomergerst, enz.) de omzet afzonderlijk worden opgegeven. Teven- moet worden vermeld, welke hoe veelheid In het binnenland verkocht en welke hoeveelheid geëxporteerd werd, alsmede, voor welke groep (zaaigranèn, peulvruchten of zaden) een erkenning wordt gevraagd. De thans voor den handel geldende vervoersvoorschriften blijven in hoofd zaak gehandhaafd. Nadere mededeeling hieromtrent zal per circulaire aan de handelaren worden gedaan. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat thans nog slechts winterzaaigranen mogen wórden aangekocht. Voor de telers blijven de voorschriften, welke het vorige jaar hebben ge golden, van kracht. Zij kunnen dus gebruik maken van zaaizaad van eigen oogst, ongeacht, of de Nederlandsche Algemeene Keuringsdienst dit heeft goedgekeurd. Verhandeling van ongekeurd zaad door de telers is daarentegen verboden. Gebruikt een teler zaad van eigen oogst, dan vraagt hij hiervoor een bon „toewijzing uit eigen oogst" bij den plaatselijken bureauhouder. De teler moet dezen bon zorgvuldig bewaren teneinde hem bij een voorraads- contröle als bewijs te kunnen overleggen. Wanneer de teler zaaizaad wil aankoopen, vraagt hij hiervoor eveneens bij den plaatselijken bureauhouder een bestelbon, welken hij aan zijn leve rancier opzendt. Telers, die van hun eigen goedgekeurden oogst leveren aan andere telers, hebben hiervoor geen erkenning noodïg. Zij mogen echter slechts afleveren, na een bestelbon te hebben ontvangen. Zij leveren dezen bestelbon in bij den plaatselijken bureauhouder, die hun een geleidebiljet verstrekt voor dekking van het vervoer. HOOFDLIJNEN DER POOTAARDAPPELREGELING 1941/'42. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend. Voor de pootaardappelregeling l941/'42 zijn de volgende richtlijnen vast gesteld. 1. In principe zal enkel de handel in door den N.A.K. goedgekeurd pootgoed zijn toegestaan. De Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten heeft echter de bevoegdheid hiervan ontheffingen toe te staan. Wanneer van een bepaald ras de aanwezige goedgekeurde voorraad niet vodloende blijkt te zijn om aan de binnenlandsche vraag te voldoen, zal zoo mogelijk niet direct worden overgegaan tot het vrijgeven van ongekeurd pootgoed van dat ras, doch zal in de eerste plaats getracht worden het goed gekeurde pootgoed van een ras, dat als vervanger kan dier.en, ingang te doen vinden. Bij rassen, welke sterk voor degeneratieziekten gevoelig zijn, zal onder geen omstandigheid worden overgegaan tot het vrijgeven van ongekeurd pootgoed. Wat de overige rassen betreft, zal ras voor ras nagegaan worden, of zoo noodig tot het vrijgeven van ongekeurd pootgoed kan worden overgegaan. 2. Gelijk reeds bekend gemaakt is, worden de sorteeringen beperkt tot de maten 25/28 m.m„ 28/35 m.m., 35/45 m.m. en 45 m.m. opwaarts, terwijl voor groep i (Eersteling, Roode Eersteling, Fruehmoelle, Limosa, Ideaal) de maten worden vastgesteld op 25/28 m.m. 28/35 m.m., en 35/55 m.m. De maat 45 m.m. opwaarts kan slechts met vijf- of veelvouden van 5 m.m. naar boven worden afgeleverd, met dien verstande, dat steeds wordt begon nen met 45 m.m., tenzij de Nederlandsche algemeene keuringsdienst na over leg met de Nederlandsche Inkoopcent'rale van Akkerbouwproducten hiervan ontheffing verleent. De Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten kan voor elk ras afzonderlijk vaststellen tot welke maximummaat opwaarts kan worden geplombeerd. -Voorloopig geldt 60 m.m. algemeen als maximum-maat. De Nederlandsche algemeene keuringsdienst kan bij wijze van uitzondering een andere sorteering toestaan voor vroeggerooid pootgoed van klasse a. Gelijk bekend gemaakt werd, is het verkoopen van speciale selecties van vroeggerooid N. A. K. goedgekeurd pootgoed van klasse a door verbouwers aan pootgoedtelers (al of nit door bemiddeling van den handel), voorloopig toegestaan, nadat de Provinciale Voedseleommissaris hiertoe een vergunning heef* uitgereikt. Het betreft hier maat 28/60 m.m. of veldgewas. 3. De Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten stelt voor loopig van alle rassen, maten en klassen vast de hoeveelheid welke per goed gekeurde h.a. mag worden geplombeerd. Zoodra de geplombeerde hoeveelheden grootendeels geplaatst zijn, wordt na der bekend gemaakt, hoeveel verder per goedgekeurde h.a. mag worden ge plombeerd. 4. De handel In N. A. K. goedgekeurd pootgoed zal worden gequoteerd. Nadere mededeellngen hieromtrent zullen volgen. Voorloopig mogen han delaren, die gewoon waren van telers te betrekken (al of niet middels een commissionnair) dit thans wederom, doch slechts tot een quantum, dat niet overschrijdt: a. De gemiddelde jaarlijksche aankoop van telers van N. A. K. gekeurd en/of ongekeurd pootgoed. in de jaren 1936, 1937 en 1938, bestemd voor het binnenland. b. De gemiddelde jaarlijksche verkoop in het binnenland van N. A. K. ge keurd en/of ongekeurd pootgoed in diezelfde periode. (Het quantum, dat aan gekocht mag worden, wordt bepaald door het kleinste van de onder a en b bedoelde qua :a). Het aankoopen van goedgekeurd pootgoed voor export voorloopig verboden. Hiertoe zal de Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten eerst toestemming verleenen, nadat vaststaat, d^t er sprake van export is. 5. De handel in pootaardappelen wordt slechts toegestaan aan door de Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten erkende handelaren. Deze erkenningen zijn thans nog niet uitgereikt. Om den handel echter voortgang te doen vinden, zullen de bij de vereeniging ter behartiging van den Nederlandschen Aardappelteelt (V. B. N. A.) in een aparte groep aange sloten handelaren in pootaardappelen, voorloopig hun handel in pootgoed voort mogen zetten, terwijl anderen, die hiervoor in aanmerking komen, voorloopig een vergunning van de Nederlandsche Inkoopcentrale van Akker bouwproducten kunnen bekomen. Telers, die rechtstreeks aan gebruikers N. A. K. gekeurd pootgoed wenschen te leveren, dienen hiervoor een vergunning aan te vragen bij den Provin cialen Voedseleommissaris in hunne provincie. Voor volkstuinhouders, die pootgoed wenschen te betrekken, zal een nadere regeling worden bekend gemaakt. In de desbetreffende vakbladen zijn de nadere bijzonderheden opgenomen, Inzake de aflevering van en den handel In pootaardappelen en de aflevering van pooUardappeian door den handel aan den uiteindeüjkaa verbruiker.. ingaande MAANDAG 15 SEPTEMBER 1941, tot nader aankondiging: IJMUIDEN VELSEN WESTZAAN AMSTERDAM Op de ZONDAGEN v 14.45 11.00 17 30 8.30 15.00 WESTZAAN 11.40 18.10 9.05 15.35 12.15 18 45 a 9.45 16.1,5 IJMUIDEN 12.30 V 8.30 16.30 10.30 18,30 9.05 17.05 WESTZAAN 11.10 19.10 a 9.45 17.45 11.45 19.45 WESTZAAN AMSTERDAM De ZOMERDIENST wordt uitgevoerd t/m ZONDAG 14 SEPTEMBER 1941 Herplaatsing wegens misstelling. Gevraagd per 1 October FLINK DAGMEISJE van 8.305 uur, zelfst. kunn. werken, v.g.g.v. Mevr. Sanders, Laurillardlaan 15, Santpoort. Gevraagd: om opgeleid te worden tot Assis tente voor onze at'd. Rhythmische Gymnastiek. Leeftijd -boven 16 jaar. Aanmelden: Beverw. Mu ziekschool. Lange Heibezems ƒ0.35 Prima Bezems 1.10 TROMPSTRAAT 66, IJMUIDEN-OOST. te koop met of z. motor, beste zw. banden 26 x 2, lamp enz, J. L. O. motor, Adres: Sneltax, Breestr. 55 Beverwijk. Tel. 3.4.5.6. Laat ook dit jaar UW WECK weer slagen, maar met groenten en fruit van ons. Groenten en Fruithandel Kennemerplein 12. Tel. 5725. IUSERO SLAGWIT SLOVITA VOCA LIMOSECCO MET BANKO om heerlijke jus te maken 10 cent vervanging van slagroom 35 cent heerlijk over sla, komkommers enz. per flesch 80 cent PEPER, KANEEL en NOOT SURROGAAT, per fleschje gele saus voor visch en over groente vervanging van citroenen, per doos 50 cent en 'Regeeringsbloem bakt U zoruder eieren en heel weinig boter een lekkere pannekoek die beslist heel blijft. 25 cent 10 cent COMESTIBLES - FIJNE VLEESCHWAREN WILLEBRORDSTRAAT 22 Telef. 4959 - IJmuiden(0.) Met „Atbumona" Jus beieid, Bespaart' U vleesch en Narigheid. Dat is het resultaat van ALBU- MONA in de keuken. Iets bijzon ders ter vervanging voor vele gerechten. Vraagt Uw winkelier ons gratis receptenboekje. Het nieuwe (JJ.A.ScSu&en. ploduet! Eiken Vrijdagavond 14 regels 35 cent VERGROOTINGEN van oude en verbleekte foto's gelijkenis gegarandeerd. J. v. d. ZIJL, Fotograaf. Kennemerlaan 25. - 1.25 per Va kg. K. POST, Zeeweg 97. WILT U verzekerd zijn dat uw haar vak kundig behandeld wordt. Dan naar Dameskapsalon MAISON NELLY, Kennemerplein. Laat, voor dat gij uw kachel zet, eerst uw SCHOORSTEEN VAK KUNDIG VEGUN. G. M. PLOEG Pres. Steynstraat la, IJmuiden. MOTORRIJWIELEN Reparatie-inrichting G. F. DICTUS' Motorhandel Meidoornstraat 1, Tel. 4964 ingeb. luidspr. verlichte schaal. Sp. prachtig slechts f 40. Radio LECO, Ratelsstraat 2, IJm.-O. VOEDT U GOED zuiver Zeeuwsch TARWEBROOD VOLDOET. Stationsweg 237. Tel. 4987. moet men zuinig zijn. Brengt ze voor reparatie naar G. OLDEN BURG, Kastanjestr. 31. Bestel huizen: Neptunusstr. 18, Bree- saapstraat 41. Uw stofzuiger defeci? Weigert de motor van Uw wasch- machine? BEL OP: 4710 Wij helpen U direct. Repareeren en wikkelen van alle soorten motoren. HUYGENSSTRAAT 54 ALLE MATEN K. POST, Zeeweg 97. Belasting consulent Stationsweg 157 IJm.-O. Telef. 5674. I AARNETTEN AARKAMMEN AARKRULLERS Maison ELIZABETH Wijk a. Zeeërweg 106 schuin o. d. Watertoren NIEUWE INMAAKVATEN. Tevens het adres voor reparee ren van INMAAKVATEN en al wat tot het kuipersvak be hoort is: NOORDZIJ, Torricellistraat 8 Alles van een ander Maar KAAS van 't Kaashuis KALVERSTRAAT 27. BONT Vakkundige uitvoering van repar aan alle bontwerken. DE NIEUWE WOLBAAL Wijk aan Zeeërweg 107. WASCHMACHINES WRINGERS WRINGERROLLEN MOTOREN van oude kwaliteit bij LIWAFA, Velscrduinweg 173 IJm.-Oost (geen winkel) Reparaties aan motoren, stofzui gers enz. onder garantie. (Betaling in overleg.) van JO PRINCE, Pres. Kruger- straat 12, is nog steeds Uw adres voor vakkundig werk. VOEDT U GOED! Reserveert eenige bonnetjes voor en U zult voldaan zijn. 16 ct. p. K.G. v. d. VEEN, Zeeweg 17 TE KOOP: prima Gazelle dames fiets, beste banden, compl. met lamp enz. en 1 p. hooge br. meis jesschoenen, 'in. steunzolen m. 23 's Av. tusschen 7.30 en 8.30 uur Stationsweg 199, IJmuiden-O, VOOR GRAMOFOONPLATEN, pick-ups, naalden, weergevers, bladmuziek, stofzuigers, mondor gels, radiotafels naar den len Be- verwijkschen Muziekhandel, Bc- gijnestr. 25, tel. 3288, Beverwijk. TE KOOP: een prima Philips toe stel, stofzuiger merk Protos, stoe len, tafels, 1 én 2 pers. ledik. m. spir. J. BRASSER, Gr. Houtweg 57, Beverwijk. VOOR REPARATIE aan timmer en metselwerk, zoomede verbou wing: J. P. SCHELVIS, Str. v. Linschotenstraat 6. TE KOOP: kachels, haarden, haardkachels, 2 pers. veerenbed- den, ledik. m. spir. stoelen, tafels In- en verkoop van 2e handsch, goederen. C. BRASSER, Koning straat 147, Beverwijk. te koop gevr. in partijen. Oude of gebroken pl. 50 ct. per kg. „Lectura", Kloosterstr. 22, B'wijk Voor groote en kleine inmaak- vaten en reparaties hieraan is: KUIPERIJ en VATENHANDEL Meerstraat, Beverwijk. Voor alle soorten Vulpenhouders JOS. DE SWART Co. Breestraat 160, Beverwijk. PLEISTERS naar ATLANTA, Pelsstr. 22, Vclsen-N. Drogisterij „De Toko" BREESTRAAT 179. BEVERWIJK Telef. 3880. hebben de hoogste waarde bij de Eerste Beverwijksclie Muziek handel, Begiinestc. 25, Beverwijk

IJmuider Courant | 1941 | | pagina 4